Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Žobranie

162
reakcií
214
prečítaní
Tému 3. decembra 2020, 16:39 založil Nadja.


1.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 16:39 avatar
Žobranie – najjednoduchšia cesta k finančnému zabezpečeniu

Možno sa Vám zdá byť názov prehnaný ale nie je to tak. Najjednoduchšie a bezpracne sa dá dostať k peniazom prostredníctvom žobrania. Ani by ste neverili, ale ak máte dobré miesto na žobranie a vytvoríte si imidž chudáčika, peniaze sa len tak pohrnú. A nie málo, niekedy ide aj o stovky dolárov denne! Ako žobrať a zarobiť, to Vám poviem v tomto článku..

V prvom rade je potrebné odhodiť predsudky bokom. Celá naša spoločnosť je totiž plná predsudkov a morálnych zásad. Či chcete alebo nie, máte ich od malička v sebe. Vštepujú Vám ich rodičia, škola, spoločnosť. Zásady sú dané z viac dôvodov. V prvom rade sú zásady, ktoré začleňujú jednotlivca do davu tak, aby z nich nevytŕčal. Všetko čo odporuje, je zlé a ľudia ktorí ich nedodržujú sú vyčleňovaní mimo spoločnosť. Množstvo týchto zásad vznikalo dlhé stáročia a slúžili tiež na rozdelenie spoločnosti na spoločenské vrstvy. V jednotlivých spoločenských vrstvách sa zásady označovali ako bontón. Alebo ľudovo povedané, určovali model správania, ktorý vyhovoval určitej skupine ľudí. Nemá sa neslušne rozprávať, treba chodiť oblečený tak ako sa patrí, do divadla sa chodí v spoločenskom oblečení, koláč nemôžeme jesť veľkou lyžicou alebo nedajbože rukami a medzi vrchol neslušnosti patrí aj žobranie.

Žobranie je však proces získavania peňazí, dokonca dovolím si tvrdiť, že ide o normálne zamestnanie, ktoré môže mať viacero podôb a levelov. Ide o istý druh vystúpenia na verejnosti s cieľom zaujať skupinu ľudí natoľko, aby boli ochotní dať symbolickú odmenu za podaný výkon žobrajúceho. Takže podľa šikovnosti žobrajúceho človeka je určovaná aj jeho výkonnosť v zarábaní peňazí, jeho príjem. Žobranie má dlhoročnú tradíciu v spoločnosti. Možno sa to nezdá, ale žobráci boli aj pred tisíckami rokov. Počas tohto obdobia vznikli mnohé sofistikované spôsoby ako zarobiť peniaze prostredníctvom žobrania. Keď dnes vidíme na ulici slušného človeka (alebo celú skupinu), ktorý hraje na rôzne hudobné nástroje a pri nohách má nádobu na drobné mince, berieme to skôr ako umelecké vystúpenie a nie ako žobranie. Ale aj to je jeden so spôsobov žobrania s vylepšenými prvkami.

Každý človek, ktorí sa rozhodne skúsiť zarábať peniaze prostredníctvom žobrania si musí uvedomiť, že na to aby bol úspešný, tak musí mať plán. Bez dobrého plánu sa dnes už zarába veľmi ťažko, totižto tak ako v každom podnikaní, už aj v žobraní je veľká konkurencia. A o klasickej forme žobrania už ani nehovorím. Hodiť klobúk na zem a sadnúť si k nemu dokáže naozaj každý.
V prvom rade musíme si odpovedať na tieto otázky:

a) mám vhodne miesto, kde sa pohybuje dostatočne veľké množstvo ľudí
b) je na tomto mieste nejaký zákaz, ktorý by zakazoval žobranie
c) aký ľudia prechádzajú miestom žobrania a vhodné cielenie na skupinu okoloidúcich
e) voľba imidžu, oblečenia a spôsob zaujatia okolia
f) forma vystúpenia počas žobrania, celkový prístup k žobraniu
g) zvolenie vhodného systému ako sa nedostať do problémov s daňovým úradom

www.darwin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 16:49 avatar
Viem, že túto tému cieliš proti MNE ale teraz si sa sekla

MNE nejde o peniaze

Dôkazom ti môže byť že SOM vrátil peniaze tebe, fotónovi aj lemmymu

Tu ide o ďaleko viac, ale to ty nemôžeš pochopiť


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 16:52 avatar
Od počiatku mi išlo o vytvorenie zoznamu tých, ktorí sú ochotní mi pomôcť

A ako sa ukazuje veľa takých nie je

Čo je pekná vizitka najmä kresťanov ako sa sami označujú


4.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 16:53 avatar
Napríklad teba neriešim, lebo ty sa za kresťanku neoznačuješ

Ale "kresťanov" veru na pokoju nenechám


5.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 16:54 avatar
Kým tu budem im budem pripomínať akí sú v skutočnosti


89.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2020, 18:44 avatar
4, ..... a myslíš si, že kresťanstvo sa dokazuje dávaním peňazí?
Tomu možno veria v RKC a podobne, ale tak to nie je!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
A kresťania majú komu dávať vo svojom okolí, prečo by napríklad museli dávať niekomu na internete koho ani nepoznajú?! 
Teda, skutočné kresťanstvo je úplne o niečom inom! Samozrejme dávanie v tej onej forme je potrebné, ale sa to deje inak.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Keď Peter a Ján prichádzajú bližšie,k istému žobrákovi, tak ten žobrák znovu vyslovuje svoju dookola opakovanú prosbu o peniaze. Apoštoli sa zastavujú a muž - žobrák na nich uprie zrak plný nádeje. ........ „Striebro ani zlato nemám,“ hovorí Peter, „ale čo mám, to ti dám: V mene Ježiša Krista Nazaretského, choď!“  

A tak kresťania dnes tiež takto rozdávajú, .... ked uzdravujú duchovne mnohých ľudí!   
Dokonca aj takých, ktorí si myslia, že uctievajú Boha správnym spôsobom, ale sú duchovne chorí, lebo sú v zajatí falošných náuk a bezcenných tradícií. Sú v žalostnom stave, podobne ako ľudia, ktorých Jehova prosil: ...... „Prečo stále platíte peniaze za to, čo nie je chlebom, a prečo sa namáhate s tým, čo nevedie k nasýteniu? Pozorne ma počúvajte a jedzte to, čo je dobré, a nech vaša duša nájde najväčšie potešenie v tučnote.“ ?(Iz. 55:2)      


91.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:45 avatar
Shagara zbytočne a veľa tu vykecávaš

Jediné pre teba platí

Nie si zapísaný v KNIHE ŽIVOTA

www.knihazivota.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


88.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 12. 2020, 18:41 avatar
Nadja a Osvietený, žijete v blude. Žobranie je dôsledok. Keď nemám peniaze, za čo si kúpiť chlieb, tak žobrem o peniaze. POkojne by som nežobral, keby mi niekto ponúkol priamo stravu.


90.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:45 avatar
Trpezlivo sme čakali kto dá príspevok pod takým číslom.      
Lemmy, dá sa napísať, že ak by mi stále niekto nalial a cigaretkou ponúkol, tiež by som nežobral.  


97.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 18:52 avatar
Žobranie nie je riešenie ani prežívanie zo dňa na deň treba urobiť zmenu úplne inde.
Neviem či ma chápeš .
Proste na jednej strane rozdávaš živíš ancabel mačiek a psov a alkoholikov o ktorých si sám napísal že ale im sa nechce robiť a na druhej sám nemáš .


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 17:02 avatar
EnaXnaY nemyslím , že je to cielené na teba .

Každopádne zaujímavý príspevok

Vyberáme vhodné miesto:

Miesto na žobranie si vyberieme podľa toho, kde je najväčšia výmena nových ľudí. Ideálne aj turistov. Nemá napríklad veľký význam posedávať pred tým istým kostolom, keďže väčšinou doň chodia tí istý ľudia. Možno darujú nejaký cent pár krát, ale potom sa stanú už nevidiaci Vás. V minulosti bolo niekde priam tradíciou, že známemu žobrákovi sa vždy pred nedeľnou bohoslužbou dal pravidelne nejaký ten cent. Ale to bola iná doba. Pred kostol sa oplatí chodiť len pri nejakých väčších sviatkoch, alebo zamerať sa na kostolnú turistiku a obmieňať kostoly. Nie sú zlé ani historické pamiatky a centrá veľkých miest. Niektorí profesionálni žobráci dávajú prednosť miestam na žobranie, kde ich nikto nepozná, dokonca chodievajú žobrať v sezóne do iných krajín. Pri žobraní je treba dať pozor na to, že sú aj iní žobráci - hlavne z radov bezdomovcov. Niekedy môžu tvrdo bojovať o svoje výnosné miesto. Oveľa nebezpečnejší sú ale organizovaní žobráci priamo mafiou. Tu si treba dať veľký pozor, inak sa Vám môže stať, že Vás niekto za rohom poriadne dobije. Našťastie sú tieto organizované skupiny už na ústupe.

Zákazy žobrania, alebo mestské nariadenia:

Niektoré krajiny, či mestá majú prísne regulované zákony ohľadom žobrania na verejnosti. Za žobranie si môžete dokonca pár hodín posedieť na policajne stanici, alebo skončiť s pokutou. Bezdomovcom je to samozrejme jedno, nemajú im čo zobrať a oni to dobre vedia. Preto žobrú aj tam, kde to majú zákonom zakázané. Ale Vám môžu zobrať vždy niečo, preto je vhodné si naštudovať nariadenia jednotlivých miest. Ale aj zákazy sa dajú obísť. Stačí si len na meste požiadať o výnimku na občasné vystupovanie na verejnosti a zaplatiť mestu nejaký poplatok. Za to, to väčšinou stojí, peniaze investované sa vrátia. Rozprával som sa s viacerými profesionálmi z tejto oblasti a návratnosť celoročného povolenia v dobrej zóne je v sezóne približne týždeň.

Rozbor skupiny a zacielenie:

Pred samotným žobraním si je dobré určiť na akú skupinu darcov je dobré sa zamerať. Inak reagujú turisti, inak dôchodcovia, inak podnikatelia a úplne inak veriaci. V každej skupine sa nájdu vždy aj výnimky, je dobré s tým počítať vopred. Niektorí majú zľutovanie a dajú peniaze, niektorí len súcitne pozerajú, ale nájdu sa aj zákerní ľudia, ktorí z hnusom na Vás budú zazerať! Dokonca budú Vás chcieť zahnať, alebo Vám jednu vraziť, či na Vás zavolajú policajtov. Nemajte strach, ide len o výnimky.

Ako sa obliecť, prestrojiť a čím vhodne zaujať:

Toto je najhlavnejšia časť profesie žobráka. Bez vzbudenia záujmu alebo súcitu Vám nikto nič nedá. Preto sa je potrebné zamerať na tri veci ako zaujať. Záujem získaný umeleckým výkonom, súcitom, alebo múdrym prístupom – komunikáciou. Každá z týchto vecí má svoje výhody aj nevýhody.
Ak nie ste rečnícky zdatný a nemáte ani dar na umeleckú prezentáciu Vašich nadaní ostáva Vám len možnosť zapôsobiť na city a vyvolať súcit. Dnes je množstvo žobrákov, ktorí svojim vzhľadom oblečením a zápachom skôr odpor, ako súcit. Podobne sú na tom aj narkomani, ktorí dokážu byť neuveriteľne otravní a dokonca zlostní ak im nedajú darcovia nejaký peniaz. Týchto zjavov už majú potencionálny darcovia plné zuby! Motajú sa po parkoviskách a obťažujú. Na to si dajte dobrý pozor, nezarábajú veľmi. Nikdy sa nevnucujte. Dôležité je však nesmrdieť, byť relatívne čistý a neotravný. Nezabudnite sa v zime teplo obliecť a cez leto si dať ochranu pred slnkom - nezabúdajte na tekutiny! Ak máte tlačiareň, môžete si vymyslieť nejaké vhodné krédo a to si dať pred seba. Nevymýšľajte si nereálne príbehy, na tie už nikto nie je zvedavý. Žobráci na staniciach Vám narozprávajú tie najväčšie tuposti aké existujú pod slnkom a preto sú aj ľudia veľmi opatrní. Napríklad ak si dáte na tabuľku text s troškou vtipu, uspejete. Stačí len hlúposť, napríklad: „Chcel som si splniť detské sny, ale pochopil som, že poctivou prácou v našom štáte si sny nikdy nenaplním; Vám jeden cent chýbať nebude a mne pomôže kúpiť si byt!“..

Ak máte dar komunikácie, môžete robiť malé stand-up vystúpenie. Ľudia sa zasmejú a hodia aj korunku. Alebo môžete robiť živú sochu, stáť prezlečený za medveďa, k tomu vtipný text napr.. aj medvede chcú jesť a máte vyhraté...

Najlepšie však zarábajú umelci, hudobníci. Za svoj výkon dostanú celkom slušnú odmenu. Ak viete hrať na akordeón, zoberte ho zo sebou. Môžete si krátiť sedenie hrou na hudobný nástroj a slušne zarábať!

Forma vystúpenia a prístup k žobraniu:

Žobranie je o predaní seba, svojho nadania a svojho životného príbehu. Ale je aj o slušnosti. Totiž slušný človek, ktorý sa usmieva, pekne pozdraví skôr niečo zarobí ako drzí a znudený žobrák. Niekedy je už na prvý pohľad aký daný človek je, či je pijan, stratená existencia. Ľudia nemajú v obľube alkoholikov, či márnotratníkov. Preto ak z Vás je cítiť alkohol, nie je to dobrá vizitka. Ešte maličkosť, k žobraniu občas patrí aj zvieratko. Ak nejaké máte skúste ho občas zobrať zo sebou. Niekedy milý psík môže naozaj pomôcť. Ale naozaj nikdy neberte zo sebou dieťa. To je tá najhoršia vec ktorú môžete urobiť! To je už totiž zneužívanie detí.

Problémy s daňovým úradom:

Ono sa to nezdá, ale nájdu sa aj ľudia, ktorí väčšinou závidia Vám aj tých pár dolárov, čo si zarobíte. Dokonca Vás aj udajú úradom, že zarábate peniaze, z ktorých neplatíte dane. Verte, alebo neverte, videl som aj žobráka, ktorý mal pokladňu a vydával za milodary pokladničné bloky. Bola to taká obrovská atrakcia pre turistov, že žobrák nestačil tlačiť daňové doklady. Takže niekedy sa aj na platení daní dá zarobiť. Doslovne.

Na záver napíšem len toľko, že zarobiť na žobraní sa naozaj dá. Niekedy vyššiu sumu peňazí, inokedy nižšiu. Je to ako keď človek robí v dopravnej službe (taxi) - záleží to od toho, či sú klienti, alebo nie sú. Ale určite Vám držím palce, aby sa Vám v žobraní darilo. Veď na žobraní nakoniec nie je nič zlého. Niekto jednoducho nemá podnikateľského ducha a ani iné nadanie na zarábanie peňazí, tak čo iné mu nakoniec ostáva. Za žobranie sa netreba hanbiť, kultivované žobranie je len spôsob prezentácie seba a svojho životného príbehu. Je to práca, ako každá iná...

Ak neveríte, že stačí mať len dobrý nápad - pozrite si toto video!

youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:03 avatar
Ale no, najprv ma Nadja sprdne, že tu drbem do kresťanov a potom záloží tému o žobraní

Istooooooooooooooooooooooooooooooo


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 17:08 avatar
EnaXnaY osobne tvoju žiadosť na príspevok do knihy života za žobranie nepovažujem .

Je to taký tvoj svojský nápad .

Potom by bola i každá charita žobranie ba i dobrý anjel .

Sponzorské a zapísanie sa do tvojej knihy života .


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:10 avatar
MNE ide len o ten akt pomoci, kľudne aj jedným centom

Ale "kresťania" idú vymýšľať hrbu výhovoriek prečo sa to nedá

Tak im poviem len jedno

Ježiško vás vidí


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:04 avatar
Ale Enax, ja práveže viem, že ti nejde o peniaze. Vlastne si len potvrdzuješ svoje ego ... alebo vplyv na df-ku?

Inak, tu temu som dala aj preto, že všera som mala ťažký výstup s jedným bezdomovcom, v utorok si vypýtal 10 €, v stredu prišiel dalších 10 € a ja som po dlhom odolavani mu dala 5 €, a reku ty miňaš viac peňazí jak ja... lenže o 2 hodky prišiel nadrbkaný znova, a že potrebuje 4 € na cigarety. Ja som sa zaťala, že nech odide, on vytiahol finty si pravdovravnosťou a že celu noc budew mrznuť čo bez cigarieť ho zabije, ani BOHOVI nechcel odisť a tak som už chcela volať policiu, nakoniac mi pomohli susedia, ale dostala som vynadané že čo som si myslela jak to dopadne... ach ach a už mi to všetko lezie na neeervyyy


9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:05 avatar
Potvrduzujem si to čo SOM si myslel o ľuďoch

Že si dávajú nálepky ako kresťan ale v žiadnom prípade sa tak nesprávajú


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:10 avatar
To nie je pravda. Ved ty nemáš (okrem tohto) nijaký dôvod pýtať peniaze. Ludia ti maju posielať peniaze len preto, aby ťa uistili, že ti ich pošlú? Nepríde ti to veľmi slabý dôvod? Ty si kolkým luďom , ktorí potrebuju finančnu pomoc, pretože im ide o život, peniaze poslal?


13.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:11 avatar
Presne tak, vypýtal SOM si pomoc a teraz čakám kto zareaguje

Je to skúška človečenstva


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:14 avatar
A keby si čítala stránku www.knihazivota.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk tak by si vedela, že potrebujem miliardu a pol na superpočítač


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:16 avatar
Tak sa potom ale nečuduj, že nejaku tvoju skušku málokto považuje za dostatočný dôvod posielať ti peniaze.
Problém ale nie je v tomto, ale v tom, že ako admin inehio fora neustale žiadaš jeho členov o prispevok a ak odmietnu, ozančuješ ich hanlivými prívlastkami alebo obviňuješ z nedostatočnej viery... nutiš, aby sa hanbili, ale ONI NEMAJU ZA CO SA HANBIT, SKOR TY S TYM SVOJIM NAPADOM.

A k tomu to.. HOWGH.


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:18 avatar
Iné fórum s tým nič nemá

Hanbiť sa môžu, lebo sa označujú za kresťanov a pri tom nimi nie sú

Môžem ti to podložiť citátom z ich obľúbenej knižky

A že vraj to nie je kniha plná bludov

Ježiško ich vyzýva aby sa nesprávali ako zvieratá a oni na to serú


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:24 avatar
A hlúpa hus nie si preto, že si neprispela ale že sa hanbíš za svoje meno


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:30 avatar
Nehanbim, ale nepovažujem za bezpečné ho vystavovať vo vzťahu ku mne, čo ja viem čo tu všetko popišem a nechcem mať furt len obavy, kto to zneužije nejak. Pozri, čo sa tu všetko vyťahuje napr. na Eda, potrebujem ja aby mi niekto vyhadzoval na oči niečo? Fakt, nepotrebujem.
Súhlasí -era-, Osvietený


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:32 avatar
No veď vravím, že hanbíš, dokonca už aj za to čo tu popíšeš


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:34 avatar
A zasa vo mne chceš vyvolať pocit viny či hanby..
Ja som nič nezákonné nespravila. Tak si daj odchod.
Súhlasí Osvietený


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:35 avatar
JA?

JA NIČ, len interpretujem tvoje slová

Že pod rúškom anonymity tu píšeš kokotiny a nechceš sa báť, že by ti to niekto vyhadzoval na oči


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:40 avatar
Nie tak to nie je, Na tiomto fore totiý si môže o mne vrátane teba pásať čo chce, nadavať mi, obviňovať, ohovarať mojich blízkych a pod. Niet tu admina, ktorý by zakročil. Preto sa musím chrániť sama, napr. nezverejnovanim svojich nacionalií.
Bez mojho suhlasu si ich zverejnil, čo je protizákonné.
Súhlasí Osvietený


26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:41 avatar
JA môžem zverejniť zoznam svojich priateľov, na to žiadny zákon nie je


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:42 avatar
A navyše nie SOM právny subjekt tak sa ma tobôž GDPR netýka


28.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:43 avatar
Nesprávaš sa ako moj priatel, lebo ma ohrozuješ.


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:43 avatar
JA nie SOM možno tvoj priateľ

Ale ty si moja bola, lebo si zareagovala na moju výzvu pomoci


31.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:46 avatar
Enax, a teraz si ešte aj odporuješ sám sebe,

"JA môžem zverejniť zoznam svojich priateľov"
"A nie SOM tvoj priateľ "


32.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:47 avatar
Čítaj s porozumením

JA nie som TVOJ

Ale ty si bola MôJ


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:51 avatar
No ved nenapísal si o tom, že

"JA môžem zverejniť zoznam tých, ktorým som priatel"


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:53 avatar
Správne, napísal SOM zoznam MOJICH priateľov


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 17:44 avatar
Nadi to ešte len pre teba nevznikli nicky ako Osvietený a nulasvietený . Pri takých je jedno čo si budú o tebe vymýšlať . Hovoria tomu sloboda ale je to len ich vlastná frustrácia bezvýznamných chudákov . Troška ich ľutujem ale vždy im dávam čo si zaslúžia .


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:50 avatar
Naučili sme sa ich rozoznávať, takže je to aj tak už iba ich tvrdohlavosť, že nie sú ochotní ustúpiť a dať si normálne nicky, potom sa chúďa Kasafran musí ospravedlňovať...

Ale ja hovorim, že každého môžeme posúdiť podľa toho, čo píše, rozhodne nie podľa toho, čo o ňom niekto píše. Lenže málo ludí o tom naozaj vie


38.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:56 avatar
Napríklad taká kniha života www.knihazivota.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk hovorí o skutkoch


39.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 17:56 avatar
To je dokonca viac ako len rečičky


41.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 18:01 avatar
Prečo sa musel Kasafran ospravedlňovať? .. či to je aj tak minulosť. ..


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:06 avatar
Lebo si pomýlil Osvieteného s Milaníčkom
Súhlasí Nadja


43.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:06 avatar
Udržujú vás v strehu.  Boli tu dva nicky:
ZBielychKarpatov.
ZBieIychKarpatov.
Fakt sú to rozdielné nicky, ale voľným okom pomaly nerozoznateľné. 


47.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:08 avatar
Preto si nikdy nedavaj I a L do nicku


53.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:11 avatar
Veď som si ani nedával a bol tu nick petrík67.   , ale až po mne.  


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 18:09 avatar
Lebo i a l df píše rovnako

Milaničko založil už 20 nickov ktorými sa chcel na mňa podobať . Asi duševná porucha    


59.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:13 avatar
Si tunajší idol, nič s tym nespravis
Súhlasí Osvietený


61.
označiť príspevok

0svietený muž
   3. 12. 2020, 18:14 avatar
Präkäkät, ty nam radsej prezrat, ci uz vies, ze srnec zerie aj huby. Alebo si stale nevedomec, ako vcera?      


70.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:17 avatar
Kurňa a jak vie ktoré sa daju jesť? Neotrávi sa?


75.
označiť príspevok

0svietený muž
   3. 12. 2020, 18:20 avatar
Haluzicky "Osvieteny" robi ochutnavaca.  
Súhlasí Osvletený


78.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 18:22 avatar
Nie lebo srnec má atlas .     najskôr sa vynuluje a potom sa mu už nič nemôže stať .

   


85.
označiť príspevok

0svietený muž
   3. 12. 2020, 18:31 avatar
Nooo....zda sa, ze ty mas v hlave nasrate stale.       Vcera si tvrdil sprostosti, ze srnec huby nezerie. A to vraj polujes tridsat rokov.         
Tak som ti pastol zo tri web stranky, aby si pochopil. Vidim, nestacilo.
Odkaz na knizky som ti nechcel davat, lebo v zivote si videl iba tri. Slabikar, vecne ucivo a vojensku knizku.     
Tak teraz dam odkaz:
POLOVNICTVO 1 -autori Alexander Bakos a Pavel Hell./ vydal PaRPRESS,1999/ Ucebnica, odporucana Ministerstvom podohospodarstva SR A Slovenskym polovnickym zvazom pre vsetky druhy skusok z polovnictva/

strana 58.
"Potrava
Srncia zver je ovela priebercivejsia ako jelenia zver, ma relativne omnoho mensi bachor a nedokaze tak dobre travit vlakninu. Jej pastevne cykly su kratsie a castejsie.
Nepasie sa "do radu", ale prebera /"botanizuje"/ vyhladavajuc lahsie stravitelne susta, bohate na ziviny, najma bielkoviny a chudobnejsie na vlakninu.
Srncia zver spasa listy a konariky drevin, byliny, travy, polnohospodarske kultury, h u b y , plody /planky, zalude,bukvice, gastany,atd./ V lese skodi len odhryzom letorastov, koru neobhryza a nelupe.
Robi skody aj pri vytlkani parozkov."
P.S.: Tolko z textu ucebnice, ktorej obsah by mal ovladat kazdy absolvent skusky z polovnictva.

Präkäkät, popros mamu, nech ti z nej precita, lebo ty by si to slabikoval do noveho roku.
                
A uz tu nerob zo seba vacsieho vola ako si.


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 17:19 avatar
Naďka poučenie do budúcnosti nedávaj mu 10 daj mu všetko naraz . To bol pokus o vtip .    

Takých i ja poznám habadej . Príde nalej daj par cigariet daj nejaku konzervu a daj niečo na pivo .

Z osobných skúseností je moja rada neprikrmovať    

To ak keď si daš na okno misku so slnečnicou a čuduješ sa že tam v zime sýkorky lietajú  

Neprikrmovať !!!

Pomôcť sa dá tomu čo nemá peniaze na jedlo napríklad .
To nie je samozrejme Imov prípad .

Ale keď nemá na jedlo treba rozlusknuť prečo a čo sa stalo . Lebo podanie par euro nič nerieši okrem rýchlejšieho tvrdnutia pečene žobrajúceho.


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:27 avatar
No hej ja viem... lenže bol dodrruzgany, myslela som že sa pobil ale vraj spadol atd to je fuk... len som naozaj bola bezradna a nevedela ho vyhodiť, akurať pred nim boli u mna kuklaci ozbrojeni od hlavy po paty som si myslela teraz by sa mi hodili ... ach jo, čo už, neva :(
Súhlasí Osvietený


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 17:39 avatar
No veď toto . Neprikrmovať . V tom ja mám troška výhodu , že ak chcem niekoho vyhodiť tak to urobím bez najmenších pochybností . A kľudne ich môže byť i viac .
Súhlasí Nadja


93.
označiť príspevok

0svietený muž
   3. 12. 2020, 18:47 avatar
A odkial ich vyhodis?                             


94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:48 avatar
Z maringotky?


34.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 17:50 avatar
Tichá múdrosť z Knihy prísloví:
Pijavica má dve dcéry, a tie hovoria: Daj! Daj! Tri veci nedajú sa nasýtiť a štyri nikdy nepovedia: Dosť!

Hehe.


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 17:54 avatar
Lenže, potrebným nehovoríme pijavice... Aj ježiš im rozdával chlieb a ryby
Súhlasí Osvietený, Zuzka8


40.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:00 avatar
Sestrička, sestrička.    
Nechceš, aby o tebe niekto vedel, nechceš, aby ti niekto neublížil, lebo tu na fóre niečo napíšeš? Tak Ja a aj Edo, by sme mali byť 1 000x po smrti.     Ak niekto chce ti ublížiť, tak ti aj ublíži (myslím fyzicky), dohľadať si ťa podľa adresy z ktorej píšeš, tak to je pre niekoho hračka, pre niekoho (Ja) španielska dedina.  
JA neverím, že by sa niekto našiel ochotný merať cestu ku mne aby mi len tak rozbil držku, lebo som mu niečo nepekné napísal. A že som toho už tu popísal, to je každému jasné. Aj Edo, aj Imo, aj Lemmy tiež toho popísali a nejako sa netaja svojimi GDPR údajmi. Na rozdiel odo Mˇ%NA, ktorý som sa zakuklil a až Miloš sa musel asi tak 20 sekúnd vŕtať na nete, aby ma krvopotne vyhmátol.    Musel by to fakt chorý a pomerne majetný človek byť, aby ma prišiel biť, za moje sprosté kecy.  A že doteraz nik nebol? Buď je ešte zdravý, alebo chudobný na taký výletik. Nerozumiem, prečo si myslíš, že ťa niekto chce zneužiť? MŇA chcete všetci.   


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:02 avatar
Sestrička sa poserie až zavedú zákon že nikto nesmie byť anonymný na internete


45.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:07 avatar
Čo Danka, JA sa z toho poseriem, zakuklenec jeden.     


46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:07 avatar
Vaše prdel spozná středovjek


49.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:10 avatar
Tak potom nebudem diskutovať, lebo aj voľby by museli byť verejné!!!


51.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:10 avatar
Peter67 už sa posral
Súhlasí peter67


58.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:13 avatar
Už dávno, Imo, už dávno.  


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:14 avatar
Ach slováci, mám z vás radosť


68.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:17 avatar
Myslíš maličkých Slovákov, keď píšeš slováci?     


71.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:18 avatar
Myslím takých priposratých ako ty


79.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:23 avatar
Vďaka, za tvoje myšlienky aj pre nás priposraných.  
Súhlasí Nadja


80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:25 avatar
Čo už s vami


81.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:25 avatar
Braček nič to, dame plenky a nebudeme ani prvi ani poslední  
Súhlasí peter67


83.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:28 avatar
Ako? Ako?
JA mám titul - Prvý po poslednom.     Síce, čo sa očkovania týka, ale mám.     


84.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:30 avatar
To bude ten PPP system... Public-Private Partnership


86.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:34 avatar
Akou rečou ste terazky písali?      


54.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:11 avatar
Niektoré aj sú, napr, generalneho prokuratora
Súhlasí Osvietený


66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 18:16 avatar
Nedavaj Žilinkovi hned pracu


69.
označiť príspevok

0svietený muž
   3. 12. 2020, 18:17 avatar
Uz zvolili, Žilinku. :-)


87.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 18:41 avatar
Nie ešte sa pasú na hubách


92.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 18:46 avatar
A ten Klement včera odstúpil, hm. ..


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:10 avatar
Braček, a nestačí to, že sa cítim byť ohrozená? Že požiadam, aby to admin vymazal? Nie je to dostatočný dôvod?


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:11 avatar
No veď SOM vymazal, ešte nejaké priania?


55.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:12 avatar
Nie, už som prišla na to, ako ťa dobehnuť...  


57.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:13 avatar
Si ty ale milá, dobiehať ma chceš
Súhlasí Nadja


62.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:15 avatar
Že jo, taky koukám


65.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:16 avatar
Možno nie si až taká "dobrá" ako si si o sebe namýšľala


72.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:19 avatar
To som si nikdy nemyslela ani náhodou.


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:20 avatar
Okrem toho, že klameš seba aj nás chceš?


63.
označiť príspevok

0svietený muž
   3. 12. 2020, 18:16 avatar
Najskôr dobehne, potom predbehne.  
Súhlasí Nadja


56.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:13 avatar
Kým sa cítiš byť ohrozená? To skôr ten bezďák, ako niekto spomedzi nás.   Ako píšem buď nemá peniaze, alebo dôvod.


64.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:16 avatar
No ja to tu nebudem predsa písať znova, ked sa tým cítim byť ohrozená, no nie?
Súhlasí Osvietený


73.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:19 avatar
Pýtaj sa Ima ako sa s tým dá vysporiadať - pocit ohrozenia.     
JA som tiež ohrozený!!! Druh!! Lebo taká kombinácia čalúnnik+skútrista+šachista, to možno som jediným na svete.     


76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:20 avatar
JA extrovert a exhibicionista jej v tomto neporadím

JA nemám ani hanby ani strachu
Súhlasí Lemmy


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:17 avatar
Veď už písala, že sa hanbí za tie kokotiny čo tu vypisuje


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 18:22 avatar
To som nepísala ja, ale ty... teba je tu škoda, hybaj na zem a vek
Súhlasí Osvietený


82.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:26 avatar
Si písala, že sa bojíš, lebo nevieš čo tu popíšeš všetko

A že si to spoja s tvojou osobou

Neboj, orgány si ťa spoja aj bez môjho zverejnenia tvojho mena


95.
označiť príspevok

ninka
   3. 12. 2020, 18:50 avatar
No ale už by stačilo. Vôbec nie je slušné ani taktné, čo tu vystrájaš. Nehanbíš sa ani kus?  
Súhlasí Nadja


96.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:51 avatar
Čo akože stačilo?

Veď to naozaj napísala


98.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 18:52 avatar
Nevieš sa vpratať do kože? ..
Súhlasí Nadja


99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:53 avatar
Chceš aj ty po riti?

Niečo vymyslím


100.
označiť príspevok

ninka
   3. 12. 2020, 18:53 avatar
Choď na prechádzku. Vonku a poriadne.  
Súhlasí Nadja


101.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:53 avatar
Ďakujem, neprosím


104.
označiť príspevok

ninka
   3. 12. 2020, 18:55 avatar
Ja ti to predpisujem. Čert jeden...    
Súhlasí Nadja


105.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:55 avatar
Ty môžeš akurát vieš čo, nechci aby SOM to napísal


110.
označiť príspevok

ninka
   3. 12. 2020, 18:59 avatar
Prehnal si to. Uvedomuješ si, že takto sa muž nespráva? Aj k Zuzke, aký si odporný, a ešte ako. A Nadja si toto detinské chovanie tiež nezaslúži. Neprístojné...
Daj si studenú sprchu, zlato.    
Súhlasí Nadja


112.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:00 avatar
Ty howno vieš o tom čo ženy majú rady, lebo si ešte len dievčatko


115.
označiť príspevok

ninka
   3. 12. 2020, 19:04 avatar
No lebo ty si odborník. Pán veľký, zrelý. DOSPELÝ, jj... ÷}
Súhlasí Zuzka8, Nadja


117.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:04 avatar
Samozrejme, aj ťa zbijem keď bude treba


123.
označiť príspevok

ninka
   3. 12. 2020, 19:09 avatar
A čo si myslíš, že sa nejakej bitky bojím. Už sa trasiem, bu bu buu... °}
Súhlasí Nadja


124.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:10 avatar
Veď len zaspi, prídem v sníčku a bude bitka


114.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 19:03 avatar
Protivák. ..  
Súhlasí Nadja


116.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:04 avatar
Takých máte rady, so slušňakmi sa nudíte


121.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 19:07 avatar
Ale nie, ja len pokoj mať. ..
Súhlasí Nadja


122.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:09 avatar
POKOJ mať nebudeš lebo nie si zapísaná v KNIHE ŽIVOTA

www.knihazivota.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


118.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 19:05 avatar
Ninka, už si ho nevšímajme   a počkaj, pôjde Shagarovi hovoriť, že nie je kresťan. .. xD
Súhlasí Nadja


119.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:06 avatar
Správne nevšímajte a robíte presný opak


120.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:07 avatar
Mimochodom, ty tiež nie si kresťanka


102.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:54 avatar
Imo, drž sa!!!! Dve ti idú po krku.       


103.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:54 avatar
Počkaj doraz dojde Nadjenka a budú tri


106.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 12. 2020, 18:55 avatar
Tak potom si v beznádejnej situácii.     
Ale JA ti verím!!!    


107.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:56 avatar
Ale prd, JA pod tri {promile} nechodím


108.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 18:59 avatar
Ja si ho nevšímam, a mám pokoj. ..  . ..


109.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 18:59 avatar
Práve si si MA všimla, GLUPA ZUZA


111.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   3. 12. 2020, 19:00 avatar
...  aby mi tu vyplakával do ucha. ..  


113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:01 avatar
A už vieš čo robí tá šnúrka v tvojej hlave?

Prestrihni a odpadnú uši


125.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 19:59 avatar
Zradca...  


126.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 19:59 avatar
Vsadila si na zlého koňa, to sa stáva


127.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:01 avatar
Ja sa nikdy nemýlim


128.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:01 avatar
Jojo, chápem tvoju diagnózu
Súhlasí Nadja


129.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:02 avatar
Tak fajn


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:02 avatar
Fajn to bude až uznáš svoje limity a nebudeš zo seba robiť tri bodky


131.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:03 avatar
Ja že zo seba robím tri bodky? Nie ja robím zo seba najmenej 4 bodky


132.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:04 avatar
A pri tom si len taká jedna bodka, ktorá časom zhasne

A bude po neomylnosti


133.
označiť príspevok

0svietený muž
   3. 12. 2020, 20:04 avatar
Na mna si nevsadi. Nemam rad zubadlo a mam nevhodny nick. :-)))))))))


134.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:05 avatar
Veď vytiahni Zorra pomstiteľa
Súhlasí Nadja


136.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:07 avatar
Neviem, či to bol on, zabudol sa priznať


137.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:08 avatar
Bol to LENON, JOHN


138.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:09 avatar
Povedala, ONO Yoko...


139.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:10 avatar
A vzniklo z toho JAblko, TYblko, ONblko


140.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:10 avatar
Adminovi neveris? :-))))


141.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:12 avatar
MNE skoro nikto neverí

A pritom SOM prišiel rozdeliť stádo na ovečky a capov

Veď oni poserú keď príde deň posledného súdu


142.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:14 avatar
Ale co s baranmi? :-))


144.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:16 avatar
Z baranov bude baranina

Uvaríme gulášik


146.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:19 avatar
Ale musi byt horuci. Studeny je na prd. A k tomu Modry portugal. :-))


148.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:21 avatar
Bude horúci veď im pod kotlom riadne podkúrim


153.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:24 avatar
Co ja viem. Ked ovecky maju jemnejsie mäsko. ;-)))


155.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:25 avatar
Ovečky treba šetriť


143.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:16 avatar
Adminovi verím
Len si ma vtedy trošku zneistil


145.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:17 avatar
Môj kord je istota. :-))))))))


147.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:20 avatar
tie smajliky ťa prezrádzajú  


149.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:21 avatar
Ziaden problem imitovat. Len, ci ma o chvilu nesfukne nulak. :-)))))


150.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:22 avatar
Budeš si to musieť s nim vydiskutovať... ručne...  


151.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:23 avatar
A zas ste pri honení?


152.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:24 avatar
Toto môže len tebe napadnuť, nie naše nežné duše...


154.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:25 avatar
Keď už hovoríte o rukách?


156.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:26 avatar
SAha, a ty s nimi nič iné... hm... nerobiš? A ja sa vzdalujem radšej  


157.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 12. 2020, 20:26 avatar
Robím ale toto je najobľúbenejšia činnosť - prináša uspokojenie


158.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:30 avatar
Hadam to nebude take. Vzera uz zjavne vynulovany. Len o srncoch sa mu sniva. :-)))


159.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:32 avatar
O srncoch a hubach už sa tu bude snívať aj mne... to ste si zasa našli tému  
Súhlasí Osvietený


160.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:37 avatar
Coz o to. Ale ked pride rec na kanvov...:-))))


161.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:38 avatar
Kancv. Carramba, stale sa musim opravovat. :-(


162.
označiť príspevok

Zorro
   3. 12. 2020, 20:39 avatar
A zas. Kancov. Idem sa radsej vynulovat. :-)))))))
Súhlasí Nadja


163.
označiť príspevok

Osvietený muž
   3. 12. 2020, 23:17 avatar
Nadi a to si ešte ne videla ako ich žerie napríklad muflon . Napríklad kamzík žerie i machy a lišajníky inak je to koza .
Ale naozaj o hubách a zvieratkách je toľko mýtov , že mne je to naozaj ťažko komická , téma .
Podobne ako existuje tisíce príbehov ako diviačica napadla človeka . Nuž ale nenapadlo lebo nemala čím diviačica nemá kly ako diviak . Čiže je prasiatko . Ako diviačica sa vie naježiť fukať a cvakať zubami ale tým to začína ale i končí. Ale na tento mýtus to však tiež nemá dosah . Preto mi príde humorné baviť sa s nulakom , ktorý nemá o zveri poľovačke , zbraniach ani šajnu .


135.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 12. 2020, 20:06 avatar
To s tym nickom sedí
No čo, beriem to, že co se škádlívá...  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:26,  djjaro, veď som Ti písal ohľadne "zlých": "snaha o taký systém, budovanie...
dnes, 14:21,  Isteže......keci.keci..kecy... Ved aj zlodej ide kradnut v dobrej vôli....ze si prilepší*58*39
dnes, 14:20,  ninka, aj keby neboli nahuckané... museli predtým vidieť, že sa dá kameňom hádzať, museli...
dnes, 14:19,  Ale ľudia dobrej vôle sa musia spojiť vedome, slobodnou vôľou. A to je ťažké.
dnes, 14:16,  Ešte lepšie
dnes, 14:14,  Nie sú spojení v pravom zmysle, iba prepojení skrze podvedomie.
dnes, 14:13,  No veď ok, boli to nedokonalí ľudia, kresťanstvo im bolo vnútené, vysvetľovali si ho...
dnes, 14:12,  Isteže. V zmysle .ludia dobrej vole spojte sa A zlí?...ved tí su uz spojený*39
dnes, 14:09,  Mám na mysli denné snívanie, voľné fantazírovanie, snívanie, vyzualizovanie... Niekomu je...
dnes, 14:09,  Presne, napodobnovali rodičov, to maju deti zakodovane v genoch
dnes, 14:07,  405. Deti boli nahuckané. Aká to mohla byť vôľa v takom štádiu? Vedeli? Opičili sa skôr.
dnes, 14:07,  Tullko, rozmýšľam o probléme intenzivne... lebo kresťania, resp veriaci, píšem to...
dnes, 14:05,  Lemmy, pamätáš si aký bol Tvoj syn, keď mal päť rokov?*04 *21
dnes, 14:03,  djjaro, nuž, takto sa ľudia dobrej vôle nespoja*13 Nepotrebuješ riešiš ani:...
dnes, 14:00,  Nadja, veď to, boli spokojní. Dokonca presvedčení o tom, že urobili dobrý skutok... *17 Ty...
dnes, 13:56,  Ako ktoré. Také päťročné deti už dokázali hádzať na dedine kamene do idúceho Žida....
dnes, 13:54,  Prečo nezakázať potraty? https://www.adamroman.sk/2001/01/05/preco-nezakazat-potraty/
dnes, 13:53,  Ondrej, ale to robia aj znovuzrodení, líškavým, záludným spôsobom sa snažia odviesť...
dnes, 13:53,  -era-, iný kraj iný mrav... veď ok. Hovorím o kraji, v ktorom "vládne"...
dnes, 13:51,  392..memam za potrebu to uz riesit.. Pisal som o tom mnoho krát...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(341 511 bytes in 4,904 seconds)