Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zlé veci vo svete a Boh

52
reakcií
5697
prečítaní
Tému 22. mája 2008, 21:53 založil krestan.

podobné témy:1.
označiť príspevok

krestan
   22. 5. 2008, 21:53 avatar
Opäť som si všimol, že ľudia veľmi radi pripisujú Bohu zlé veci, ktoré si sami spôsobili zneužívaním svojej slobodnej vôle. Môžete mi niekto povedať, prečo to robia? Prečo by najradšej za obete vojny, prepadov, vrážd atď. obvinili Boha? Hádam počúval Boha ten, kto napr. úmyselne zastrelil druhého človeka? Veď on plnil satanovu vôľu, nie Božiu! Boh s tým nemal nič spoločné. On dal len vrahovi slobodnú vôlu tak ako každému, aby si mohol vybrať, a tak si urobiť zásluhy. On ju však zneužil na hriech. A prečo niekto za tým stále vidí Boha? On dal každému človeku slobodnú vôľu, a teraz to má porušiť? Takže si myslíte, že kvôli existencii zla vo svete Boh neexistuje?


5.
označiť príspevok

Mojka žena
   22. 5. 2008, 23:32 avatar
Keď sa chcem k niečonu vyjadriť, musí mi byť jasné, že k čomu. Mám tu nejasnosti. V jednom riadku píšeš, že.. ten kto úmyselne zabil duhého človeka, plnil satanovu vôlu. V ďalšom riadku píšeš, že .. On dal vrahovi slobodnú vôlu.
Podla teba krestan, komu dal Boh slobodnú vôlu ? Satanovi ? alebo človeku ? hoci aj vrahovi..


15.
označiť príspevok

krestan
   23. 5. 2008, 20:49 avatar
Takže, Boh dal ľuďom prikázania a zakázal im bezprávne usmrtiť druhého človeka. Ten, kto to urobí, teda neplní Božiu vôľu, ale vôľu satana. Ale aj vrah má na výber, či zabije, alebo nezabije. Tento výber je slobodná vôľa a každý si teda môže vybrať, k čomu sa v určitej situácii prikloní. Boh od nás chce, aby sme Jeho prikázania dodržiavali, ale nenúti nás k tomu a dôkazom toho je slobodná vôľa, ktorú dostal každý človek.


2.
označiť príspevok

krestan
   22. 5. 2008, 21:54 avatar
Myslieť si to je nezmysel.


3.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 5. 2008, 22:14 avatar
..nezmysel ako tvrdit nieco, co nemoze dokazat..


4.
označiť príspevok

Kaonashi
   22. 5. 2008, 23:26 avatar
zemetrasenia, výbuchy sopiek, tsunami, mor, hladomor, staroba, choroby, agónia bla bla bla bla bla...za všetko si môžu ľudia...a ak nemôžu, je to dar od boha...idem strieľať deti do pôorodníc, rýchlejše sa dostanú do neba.


6.
označiť príspevok

anata
   23. 5. 2008, 09:38 avatar
nad nami vládne Boh, ktorý súdi naše skutky . . . démoni zase nás nabádajú k zlým skutkom  


7.
označiť príspevok

Degon
   23. 5. 2008, 09:53 avatar
Vzťahy Boh - diabol, dobro - zlo, sloboda - násilie a príčiny rôznych javov nedokáže ateista pochopiť, lebo ich nechce chápať... On si chce dokázať, že urobil dobre, keď zradil a opustil Boha, ktorému vďačí za svoj život. A za to, že sa teraz cíti ako Judáš, ktorý zradil svojho učiteľa a pána, viní - koho iného, ako Boha!!! Predsa za svoj zbabraný život nebude viniť - seba, nie?


8.
označiť príspevok

Kaonashi
   23. 5. 2008, 10:06 avatar
Degon,
to veriaci vinia bohov alebo im pripisujú zásluhy, ateista nemôže bohov z ničoho viniť, to by bolo hlúpe...pripisovať zásluhy na činoch ničomu.

mimochodom...ešte, že vy všetkému rozumiete...svet je hneď krajší.


9.
označiť príspevok

Degon
   23. 5. 2008, 13:42 avatar
Kaonashi,
ak ateista povie: Boh nejestvuje, nie je to podobný nezmyseľ, ako keby som povedal: Kaonashi nejestvuje? O Kaonashim svedčí jeho príspevok na tomto fóre a o Bohu svedčí celé jeho stvorenie!
mimochodom... Veriaci všetkému rozumejú lebo čerpajú z prameňa poznania a múdrosti (Boha). Preto je svet krásny...


10.
označiť príspevok

astray
   23. 5. 2008, 15:35 avatar
Je to prirodzené že ľudia „našijú“ bohu aj zlé veci. Akože len dobré mu budeme pripisovať? Napríklad Kamikadze, keď išli likvidovať americké lode, bola to podľa nich božia vôľa. Božiu vôľu vykonávali aj križiaci aj inkvizítori, aj dobyvatelia Ameriky …takže zásluhu na tom má aj Boh. Ja som presvedčený že by nenechal vo svojom mene robiť také zverstvá a určite by to zastavil.
Odovzdanie „slobodnej vôle“ je čistý alibizmus. Ľudstvo sú deti božie, čo je to za otca, ktorý sa podľa Biblie najprv velmi horlivo staral do ich života, tým že ich kántril za smiešne previnenia (…pozdravujem Ónana), ale dnes už ho nič nezaujíma. Ja si myslím, že musí mať nejaký „bočák“ na inej planéte a na nás už kašle…


11.
označiť príspevok

krestan
   23. 5. 2008, 17:57 avatar
Astray, to si snáď myslel len ako srandu. Ak by som sa teraz rozhodol, že zabijem mne nepohodlných ľudí a odôvodnil by som to tým, že to je Božia vôľa, tak by si mi to snáď neuveril. Je úplne jasné, že ľudia, ktorí tak robia, nemilujú a neslúžia Bohu. Aký podiel viny by mal na tom Boh? Žiadny! Čo On má spoločné s tým, že Jeho stvorenia zneužívajú slobodnú vôľu? Keby si vedel, ako vyzerá hriech a hriešna duša človeka v Božích očiach, hneď by si zmenil svoj názor na hriech. Každý hriech je strašná urážka Boha.


12.
označiť príspevok

JTull
   23. 5. 2008, 18:22 avatar
krestan; ... a čo napr. Mojžiš?


13.
označiť príspevok

krestan
   23. 5. 2008, 19:37 avatar
V čase Starého zákona bola iná doba a iné podmienky atď., nemiešaj to so súčasnosťou.


14.
označiť príspevok

Mojka žena
   23. 5. 2008, 20:30 avatar
..krestan, zabudol si mi dať odpoved na moje otázky..
tam vyššie sú uvedené..


16.
označiť príspevok

astray
   23. 5. 2008, 21:27 avatar
V žiadnom pripade som to nemyslel ako srandu. Ak Boh , ktory je vševediaci zistí, že ideš zneužit jeho meno, má možnost Ťa skántriť tak ako to robil za starých čias v Biblii. Ak to náhodou nespravi, tak plati to, že na nás uz kašle alebo je na služobke na inej planéte.


17.
označiť príspevok

MFAAA
   23. 5. 2008, 23:35 avatar
Ďalšie trapasné názory. Boh má na všetko technológie!!! A tie ovládajú svet. Inak by tak logický nebol!!! Presne tak tie technológie sa venujú vám a Boh sa venuje tiež sebe a on vás sleduje ako celok a nie ako jednotlivcov. Ale ak chce niečo zmeniť a všetko je spojené zo všetkým zmení osudy mnoho ľuďom ak zasiahne a tiež môže zasiahnuť len cez nebeské technológie. Samozrejme môže sa venovať aj jednotlivcom, ale prečo by to mal robiť??? Čo by s vás mal? Cirkev je veľa ľudí a to by si mohol všimnúť skôr. Teda najskôr pochopte čo chcete sami a budte si tiež vedomí, že svet vytvárate aj vy!!! Nie len Boh. On môže a nemusí, ale vy tu žijete!!!


19.
označiť príspevok

janyjany
   24. 5. 2008, 08:40 avatar
Čiže Boh si necení našu individualitu. Vníma nás len ako celok. Podobne vnímali človeka komunisti. Individuálny jedinec pre nich nebol dôležitý.


20.
označiť príspevok

krestan
   24. 5. 2008, 09:54 avatar
Odkiaľ berieš tieto... názory? S týmto nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť, úplne to odporuje učeniu Cirkvi. Mám pocit, že tieto názory sú nejaké čudné alebo skôr pomýlelné.


21.
označiť príspevok

krestan
   24. 5. 2008, 10:08 avatar
Vykresluješ Boha, ako keby mal obmedzené možnosti a stvoril ľudí a potom sa o to nestaral. Vyzerá to tak, že ty píšeš aj o tom, o čom nemáš poznatky.


23.
označiť príspevok

fajer
   24. 5. 2008, 10:25 avatar
a ty máš,s tvojich príspevkov som si nič nezobral.


18.
označiť príspevok

fajer
   24. 5. 2008, 07:15 avatar
neviem otom,aby sa boh miešal do najakých technologii,napr.strojárskej


22.
označiť príspevok

Degon
   24. 5. 2008, 10:22 avatar
Myslím, že nám MFAAA dlhuje vysvetlenie, čo myslí tými "nebeskými technológiami". Čo si pod tým predstavuješ a čo si pod tým máme predstavovať my? Myslím, že sa treba vyjadrovať takým spôsobom, aby tomu tí druhí rozumeli, nie?


24.
označiť príspevok

MFAAA
   4. 6. 2008, 05:29 avatar
A vy si myslíte že to len tak pochopíte? Čo ste pochopili z toho čo som vám doteraz napísal? Načo sa ma pýtate, aby ste si robili srandu? A hneď na to mi vytýkate moje správanie? To je podľa vás nie drzé?


25.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   5. 6. 2008, 22:37 avatar
Antidogmatik.
Takže krestan ty tvrdíš, že čo sa týka zla Boh s ním nemá nič spoločné. Boh nič, Boh muzikant? A čo Izaiáš kapitpla 45, verš 7? Citujem: ja, ktorý formujem svetlo a tvorím tmu, pôsobím pokoj a tvorím ZLO, ja Hospodin činím to všetko. Citát je zo Svätej biblie, ktorú preložil prof. Jozef Horáček a vydala ju Svetová biblická spoločnosť.
V Písme svätom (Český ekumenický preklad), ktorý vydala Česká biblická spoločnosť v r.1996 znie citát: ja vytvářim světlo a tvořím tmu,
působím pokoj a tvorím ZLO, já Hospodin konám všechny tyto věci.
Nuž a ako kresťania zvyknu prekrúcejú, čo sa im nehodí do " kšeftu",
znie ten citát v Svätom písme starý záon 3,vydanom SSV v Trnave v r. 1994 nasledovne:Tvorím svetlo a utváram tmu, spôsobujem blaho a tvorím NEŠŤASTIE, ja som Pán, čo robím toto všetko.
Takže naozaj nemá Boh so zlom nič spoločné?
A pokiaľ ide o slobodnú vôlu mal ju aj Onan? Ano, ale preto lebo ju uplatnil,zomrel. Boh ho zabil. A čo Judáš? Mohol sa vzoprieť a nezradiť Krista, keď tragifraška ukrížovania bola starostlivo naplánovaná a musela sa do puntíka dodržať?
A čo tí, ktorých Boh pozabíjal len preto, že sa rozhodli pre iného Boha. že iní bohovia nie sú. V Biblii, keď si ju pozorne prečítaš ich nájdeš celú kopu. Tak isto ako synov božích. Aj tých je v Biblii veľa. Skús si prečítať knihu Posledné prikázanie a dozvieš sa veci, ktoré cirkev zatĺka.


26.
označiť príspevok

Mojka žena
   5. 6. 2008, 23:02 avatar
Nezdržím sa smiechu, keď krestan ti odpovie, že on má sloveskú Bibliu a tam sa píše ináč 


28.
označiť príspevok

janyjany
   6. 6. 2008, 21:16 avatar
Boh je tvorcom všetkého. A zlo v pravom slova zmysle nejestvuje. Zlo je dobro realizované v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. A to, že tzv. zlo je dopúšťané má hlboký význam pre náš duchovný rast. Všetko má zmysel. Nemohli by sme dospieť k slobode vývojom vo svete, kde by sme sa nemuseli rozhodovať medzi minimálne dvomi alternatívami, dobrom a tzv. zlom.


27.
označiť príspevok

Degon
   6. 6. 2008, 10:36 avatar
Antidogmatik, ja Ti dávam celkom za pravdu, ale ako to, ako teista, vysvetlíš? To som skutočne zvedavý... 


29.
označiť príspevok

krestan
   6. 6. 2008, 22:19 avatar
Takže, po prvé, ohľadom prekladu: Nejde o prekrúcanie. V rôznych prekladoch Biblie určité slová môžu byť nahradené inými a vhodnejšími synonymami. Čo je na tom zlé? Napr., spomínaný verš Izaiáš 45:7 v New International Version znie takto: I form the light and create darkness, I bring prosperity and create disaster; I, the LORD, do all these things. Takže tomu rozumiem tak, že sa to slovo nahradilo novým, oveľa vhodnejším, čo je veľmi dobré, pretože by mohlo dôjsť k nedorozumeniam. Boh hovorí, že tvorí svetlo a tmu, čo sú opozitá. Ďalej: blaho, a správne opozitum nie je 'zlo', ale lepšie sa tam hodí nešťastie (alebo v angličtine 'disaster', čo by sa dalo tiež preložiť ako katastrofa a pod.) Teraz to naberá iný rozmer, aby to niekto nemohol zneužiť a interpretovať ako že Boh má na svedomí hriechy, čo neznamená, že tiež nešťastia. Ak narážaš na môj článok, tak ten bol napísaní pre ľudí, ktorí Boha spomínajú, len aby mali komu prisúdiť vojny a pod., a pritom tie nemožno prisúdiť Bohu. Po druhé, Onan mal tiež slobodnú vôľu. Mal priniesť bratovej vdovy potomstvo, namiesto brata ktorý bol mŕtvy a to bola aj jeho povinnosť, ale on sa rozhodol, že tak neurobí-čiže si vybral vo svojej slobodnej vôli zlo, ale musel aj niesť následky.


30.
označiť príspevok

krestan
   6. 6. 2008, 22:26 avatar
A mimochodom, Antidogmatik, napísal som článok o tom, ako ľudia pripisujú zlo spôsobené vo svojej slobodnej vôli Bohu. Tvoj komentár s biblickým veršom teda nebol na mieste.


31.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   7. 6. 2008, 11:35 avatar
Moje citátaty z Biblie vzbudili trocha pozornosti. Rozhodol som sa preto, ze sem premiestnim jednu z mojich úvah, týkajúcu sa zla a nielen zla ale aj ostaných negatívnych javov sprevádzajúcich náš život.
Tu je: Prečo existuje zlo?

A nielen zlo ale aj utrpenie, choroby, hlad, vojny… Pre jedných je za všetko zlé zodpovedný Pán Boh. Pýtajú sa: „Prečo všemohúci dopúšťa všetky tie zlé veci?“ Tí druhí sa delia v podstate na dve skupiny. Prvá tvrdí, že Boh v tých nepríjemnostiach nemá vôbec prsty. Vraj si nikdy neprial, aby jeho dietky trpeli, alebo mali nejaké ťažkosti.
Tí z druhej skupiny, ktorým je napriek ich pevnej viere čudné, ako je možne, že sa na Zemi deje niečo, čo si všemohúci neželá, vymýšľajú nezmysly o tom, ako nám Pán robí zle preto, že nás má napríklad rád, alebo má na to iné, podľa nich veľmi ušľachtilé dôvody a jeho zámery sú pre nás vždy prospešné. A to aj vtedy keď dopustí napríklad holokaust, ba dokonca aj potopu sveta.
Osobne si myslím, že Pán v tom naozaj nemá prsty.
Nad problematikou som sa zamyslel keď som náhodou zachytil na STV 2 reláciu Pod lampou, kde témou bolo „aký zmysel má utrpenie“. Väčšina vysvetlení tkvela, pravdaže, v snahe ospravedlniť Boha za jestvujúce utrpenie.
„Podľa môjho názoru utrpenie nemá žiadny zmysel,“ povedal som manželke, ktorá je kresťanka a reláciu pozerala so mnou. „Utrpenie je nezmysel,“ dodal som. Samozrejme so mnou nesúhlasila.
Takže vysvetlím na príklade, ako som dospel k takému záveru.
No predtým aspoň stručne poviem aký mám sám vzťah k Bohu. Neverím, že Pán stvoril vesmír. Neverím ani, že stvoril ľudstvo. Ľudia na Zemi boli niekoľko miliónov rokov pred Adamom. Značí to, že pripúšťam stvorenie Adama? Pripúšťam, že bohovia vedeli stvoriť život v laboratóriu. Vraví o tom aj duchovná bytosť, odpovede ktorej zapísal Alan Kardec vo svojej Knihe duchov (vydavateľstvo Natajoga, 1992) na strane 60. Otázka 56: Ľudský rod začal jediným človekom? Odpoveď: „Nie, ten, ktorého nazývame Adamom, nebol prvým ani jediným, ktorý zaľudnil Zem.“ Otázka 57 na nasledovnej strane: Môžeme vedieť, v ktorej epoche žil Adam? Odpoveď: „Približne v tej, ktorú mu prisudzujete: asi 4000 rokov pred Kristom.“ (Čo je na tomto obzvlášť zaujímavé? Duch nepopiera existenciu Adama, ani Krista. Ale nesúhlasí zo stvoriteľskou činnosťou Pána.)
Potvrdenie tohoto nájdeme aj priamo v Biblii v kapitole 1. M - Genezis 4/17 - 24, kde sa opisuje ako Kain poznal svoju ženu, ako sa mu narodil syn a je tam opísané aj ďalšie Kainovo potomstvo. Z opisov jasne vyplýva, že v tej dobe existovali aj iný ľudia, ktorí podľa výkladov cirkvi na Zemi v tom čase byť nemali.
Aj napriek týmto mojim názorom nie o som ateista. Som presvedčený o tom, že bohovia sa v určitom období, ktoré sa dá pomerne presne stanoviť z biblických textov, na zemi zdržiavali. Čo z tohoto vyplýva? Že si ani nemyslím, že život na Zemi vznikol podľa Marxa, resp podľa ďalších materialistov.
Nazdávam sa, že jestvuje nejaká tvorivá inteligentná sila. Sila, ktorá nikdy nevznikla a nikdy nezanikne. A je súčasťou toho, čo existovalo ešte pred vznikom vesmíru, teda pred veľkým treskom. Doteraz to ešte nik nenazval, nazvime to teda Espirit. Neviem, či je to osoba, substancia, nejaký astrálny kolektív alebo čosi podobné. Neviem, či je súčasťou Espiritu, jeho „mozgom“ alebo je sám Espirit. Má mnohé vlastnosti prisudzované Pánovi, no nie všetky. Napríklad nie je všemohúci. Z hľadiska stvorenia živej hmoty ho nazývam stvoriteľom.
Teraz si položme otázku. Je zo strany stvoriteľa všetko to, čo by sme nechceli, aby jestvovalo jeho zlomyseľnosťou? Stvoril aj zlo, utrpenie, choroby... Myslím si, že nie. Prišiel som na to keď ma napadlo preskúmať stvorenie ako produkt - „výrobok“ stvoriteľa. Vybral som si konkrétne človeka, ktorý je hlavným strojcom všetkého zlého na Zemi a porovnal som ho s výrobkom ľudským.
Z ľudských výrobkov som vybral auto. Osobné. Medzi oboma „výrobkami“ je z hľadiska ich funkcií až zarážajúca podobnosť. Obecne každý výrobok má aspoň jednu hlavnú funkciu a spravidla niekoľko funkcií vedľajších. Hlavnou funkciou osobného auta je pohodlná a rýchla preprava cestujúcich. No možno ním prevážať aj batožinu, vytiahnuť klzák- rogalo do vzduch, keď to preženiem i orať a t. ď.
No auto má aj takzvané škodlivé funkcie ako je znečisťovanie životného prostredia kysličníkom uholnatým, mazivami a pod. Občas niektorých ľudí zmrzačí alebo i pripraví o život.
Pýtam sa: je to schválne. Isteže nie, ale bez týchto škodlivých funkcií by to nešlo.
Nechcem polemizovať o tom, čo je hlavnou funkciou človeka. Analogicky však môžeme uvažovať, že bez škodlivých funkcií, ktoré nesporne človek má, by ľudstvo nemohlo jestvovať tak ako by nemohli byť autá bez vylučovania kysličníka uholnatého do prostredia.
Je tu však aj ďalšia zaujímavá analógia. Človek robí všetko preto, aby autá škodlivých funkcií zbavil. Raz sa to podarí. Autá budú potom čisté.
Mimochodom oba spomenuté výrobky majú aj takzvanú estetickú funkciu, alebo hodnotu. Sú tvorené ako krásne. Tá autá lepšie predáva a človeku umožňuje lepšie seba uplatnenie.
Autor Dianetiky Ron Hubbard zasa tvrdí, že človek nebol stvorený ako zlý. Zlý je preto, lebo je aberovaný (narušený), pokiaľ sa zbaví aberácií stane sa takzvaným Clearom (klírom) t.j. bude čistým.
Takže pôvod zla je celkom prozaický. Ak má niekto záujem dozvedieť sa ako vznikajú aberácie, ktoré sú vlastne príčinou zla, vysvetlenie nájde v príslušnej literatúre. Stvoriteľ s tým má spoločné asi toľko, koľko má vynálezca automobilu spoločné so znečisťovaním životného prostredia výfukovými plynmi.


32.
označiť príspevok

MFAAA
   7. 6. 2008, 15:44 avatar
Ľudia na Zemi boli niekoľko miliónov rokov pred Adamom. To je čo za veta? Adam bol prvý človek na zemi.
A čo sa týka zla: tvoríte ho všetci v spojení do celku.
Pochopili ste čo som tu napísal?
Len poslednú vetu si napísal správne!


33.
označiť príspevok

janyjany
   7. 6. 2008, 18:03 avatar
Tvoja analógia počíta s nedokonalým stvoriteľom. Nedokonalý stvoriteľ, nedokonalé dielo.

Hubbard má podľa mňa pravdu. Duch človeka nie je zlý. Do duše človeka tzv.padlí anjeli vočkovali sklon k omylu. Samozrejme, je to súčasťou Stvoriteľovho plánu.


34.
označiť príspevok

krestan
   7. 6. 2008, 22:03 avatar
Tí, ktorí si myslíte, že utrpenie nemá žiadny zmysel, sa veľmi veľmi mýlite. Ja viem z vlastnej skúsenosti, že to má zmysel! Zažil som to na vlastnej koži-hovorím z vlastnej skúsenosti. Ach, koľko možností človek s utrpením! Koľko má on šancí na pripodobnenie sa Bohu! Snáď Kristus tiež netrpel? A ako!!! Veď on je Bohočlovek-má zmysly a citlivosť ako človek, ale ešte oveľa silnejšiu-každé utrpenie ešte viac prežíva!!! A ako sa dá utrpenie využiť a obetovať napr. na spásu duší, záchranu hriešnikov a koľko zásluh tým úbohá duša nadobudne pre svoj osobný rast !!!


35.
označiť príspevok

MFAAA
   7. 6. 2008, 23:00 avatar
Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Čo myslíte čo to porekadlo vystihuje?


36.
označiť príspevok

Mojka žena
   8. 6. 2008, 09:29 avatar
..že raz príde na každého Aj na teba, že ten svoj vynález nechávaš si len pre seba..  


37.
označiť príspevok

MFAAA
   8. 6. 2008, 13:46 avatar
To všetko čo sa tu deje mi tam hore ukázali. Toto všetko som už raz videl! To vy máte na výber a rozhodujete o sebe. Zasa nečítaš čo píšem? Vedieť sa tam hore obhájiť pre mňa nebol problém (ak si čítala o niečom takom som vám písal) a mám tu ďalšie povinnosti a dávam vám všetkým na výber!


38.
označiť príspevok

MFAAA
   8. 6. 2008, 14:04 avatar
A môžem vám napísať že ak si už uvedomujete závažnosť situácie, tak nepodám na vás trestné oznámenie. Ak už beriete vážne to čo vám píšem? Ja som už bol povinný upozorniť vás na následky vášho konania, tak aby ste to pochopili. Pochopili ste to?


39.
označiť príspevok

Kaonashi
   8. 6. 2008, 14:12 avatar
Teba chápať? Najprv by som musel byť psychiater.


40.
označiť príspevok

MFAAA
   8. 6. 2008, 14:42 avatar
Ty by si mal pochopiť aspoň zákony a to čo robíš.


41.
označiť príspevok

Kaonashi
   8. 6. 2008, 15:10 avatar
Áno, túto radu od legislatívneho onanistu a mystifikujúceho magora si určite vezmem k srdcu.


42.
označiť príspevok

MFAAA
   8. 6. 2008, 15:12 avatar
Napísal človek ktorý má ešte v sebe pud sebazáchovy a nebude silou mocou konať proti sebe ako konáte teraz vy, lebo akákoľvek všeobecná pomoc pri záchrane života je pre mňa prospešná.


43.
označiť príspevok

Kaonashi
   8. 6. 2008, 15:17 avatar
Jasné, tým, že píšeš nezmysly na fóra zachraňuješ životy...že mi to ešte nedoplo.


44.
označiť príspevok

MFAAA
   8. 6. 2008, 15:41 avatar
1)Nepíšem nezmysly a to že politici nekonali a zanedbali školstvo a vedu na vás zanecháva dôsledky! Týmto potvrdzujete moje správne konanie priamo v praxi.
2) Ja som ľudí informoval o danom rozpore zákonov a teda v konečnom dôsledku tu ide o záchranu životov!
3) Nevyvrátili ste vedecky ani jeden môj príspevok nejakým protidôkazom!
4) Nesnažili ste sa mi ani len poradiť a pritom ide o ohrozenie všetkých a teda aj vás.
5) Dokonca reagujete na moje zmierlivé konanie ako na niečo nenormálne za čo mi nadávate. Ja som sa snažil byť ku vám ústretový!
6) Čím odôvodňujete vaše konanie? Nechápaním? Tak čo mi tu píšeš nadávky?
7) Končím lebo som si splnil povinnosť ľudí informovať o tom že sú v ohrození životov. A idem podať trestné oznámenie už nasledujúci týždeň.


45.
označiť príspevok

Kaonashi
   8. 6. 2008, 16:03 avatar
Hehehe, áno, poďme vedecky vyvracať nič nehovoriace tajnostkárske paranoidné mystifikácie. Skončil si, skvelé. Len bež, zažaluj celý internet. Tak určite tie životy zachrániš, perpetuum debile.


46.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   13. 6. 2008, 21:43 avatar
Milý(á) MFAAA

Ty si to nepochopil. Ale to nie je nič nové. Veď je známe, že kto verí, nemyslí. A kto myslí, nemôže veriť. Si pod vplyvom nehoráznych dogmatických nezmyslov cirkevných hodnostárov. Nuž pozrima sa teda na vlastnosti Pána cez jeho činy opísané v Biblii.
Takžen zasa niekoľko citátov.

V 1M – Genezis 2/17 Pán zakazuje našim prarodičom jesť zo stromu vedenia dobrého a zlého pod hrozbou smrti, lebo: „toho dňa, ktorého by si jedol, istotne zomrieš,“ vraví pán Adamovi.
Adam a Eva zo zakázaného ovocia jedli a nezomreli. Veď Adam sa podľa Biblie dožil viac ako 900 rokov.
Čo z toho vyplýva? Že Pán prvých ľudí oklamal. Pán je klamár. To však nie je jediné Pánovo klamstvo. Klamal aj keď sľuboval, že zastaví slnko. Ako iste vieš nepriateľov jeho ľudu ohromila skutočnosť, že bolo na bojisku svetlo ešte dlho po tom, kedy tam už mala byť dávno tma. Lenže také čosi nemožno spôsobiť zastavením slnka lebo slnko stojí a pohybuje sa Zem. Striedanie svetla a tmy spôsobuje pohyb zeme, nie slnka.Pri ďalšej lži ho možno pristihnúť keď sa zamyslíme na Kainovým osudom. Pán mu povedal, že keď bude obrábať pôdu, neprinesie mu ona nijakú úrodu a okrem toho bude nestály a túlavý. (Genezis 4/11-13) No nestalo sa tak, podľa Písma sa mal Kain po bratovej vražde dobre. Takže ďalšie Pánovo klamstvo.
A čo tie lúpežné výpravy, ktoré Pán podnikal, aby zabral pre svoj ľud perfektne vybudované územia? A čo olúpenie Egyťanov na Pánov príkaz. Exodus 3/22: „Ženy si vyžiadajú od svojich susediek a splubývajúcich zlaté a strieborné predmety. A nakladiete ich na vašich synov a dcéry a vyplienite Egypt.“
Takže podľa Písma je nielen klamár ale aj lúpežník.
Pri tých lúpežných výpadoch nemali nechať nikoho nažive: „Starca, mládenca a pannu, dieťa a ženy zabíjajte až po vyničenie!“ (Ezechiel 9/5-6) Toto nieje jediný Pámov príkaz na zabíjanie. V Bibli ich je množstvo. Takže zdá sa, že sám z vysoka kašle na svoje „NEZABIJEŠ“
Je teda naozaj „úžasne dobrý a so zlom nemá ani náhodou nič spoločné.“
Z biblických textov je zrejmé, že ten milostivý, spravodlivý, milujúci, dobrotivý a čo ja viem ešte aký Pán, je vlastne taký ako to vyplýva z vyšie uvedených vybraných citátov.
Za vlasy pritiahnuté ospravedlňovanie všetkych zverstiev, ktoré podľa Biblie Pán popáchal, alebo boli spáchané na jehop príkaz neberiem. Prečo. Lebo tvrdíte, že je všemohúci. Takže mal stvoriť dokonalého človeka a keby aj nejaké zlo vzniklo, mal mu zabrániť. Alebo, že by nebol vemohúci. Ale ak je všemohúci a neurobil dokonalý svet potom ho ako možno nazvať? Že to zbabrali Adam a Eva, lebo mu zjedli jablko? Ani to neberiem. Veď je aj vševediaci. Takže už dopredu musel vedieť, že zo stronu poznania jesť budú aj napriek jeho zákazu. Tak prečo im v tom nezabránil. A neargumentujte mi slobodnou vôlou. Lebo tú mohli nadobudnúť až po zjedení jablka. Potom sa im otvorili oči a podľa Genezis 3/5-6 sa stali ako Boh poznajúci dobro a zlo.


49.
označiť príspevok

janyjany
   13. 6. 2008, 22:59 avatar
Píšeš - V 1M – Genezis 2/17 Pán zakazuje našim prarodičom jesť zo stromu vedenia dobrého a zlého pod hrozbou smrti, lebo: „toho dňa, ktorého by si jedol, istotne zomrieš,“ vraví pán Adamovi.
Adam a Eva zo zakázaného ovocia jedli a nezomreli. Veď Adam sa podľa Biblie dožil viac ako 900 rokov.
Čo z toho vyplýva? Že Pán prvých ľudí oklamal.

Veľmi povrchný výklad.

Píšeš - Takže mal stvoriť dokonalého človeka a keby aj nejaké zlo vzniklo, mal mu zabrániť.

Tu musíš podľa mňa najskôr pochopiť odpoveď na otázku akou bytosťou je človek. A to tzv. zlo je nutné preto, aby sme rozvinuli slobodnú vôľu. Ak by sme žili vo svete, kde by bolo len dobro, tak by sme síce boli všetci dobrí, ale neslobodní.


47.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   13. 6. 2008, 22:26 avatar
Milý krestan pýtaš sa: ľudia veľmi radi pripisujú Bohu zlé veci, ktoré si sami spôsobili zneužívaním svojej slobodnej vôle. Môžete mi niekto povedať, prečo to robia?
Odpoveď najdeš v Biblii Jeremiáš 4/22. Sám Boh Ti odpovedá: "Veď ľud môj je prihlúpy, nepoznáva mňa, sú to synovia sprostí, nemajú pochopenia, múdri sú oni na zločin, ale dobro robiť nevedia.
Tvrdá kritika vlastného diela, čo. Ale ja viem, za to chdáčik všemohúci Pán iste nemože.


48.
označiť príspevok

Mojka žena
   13. 6. 2008, 22:56 avatar
Antidogmatik, pýtal sa si, že prečo to ludia robia ? Sám si dal odpoveď, že chudáčik všemohúci Pán za to nemôže. Súhlasim s tebou..


50.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   14. 6. 2008, 19:49 avatar
Milá Mojka, to som sa ja nepýtal. Pýtal sa niekto iný a ja som mu odpovedal. A že za to chudáčik Boh nemôže? Veď stvoril človeka na svoj obraz. A to po telesnej i duchovnej stránke.
Nuž a prvý človek, ktorého porodila Eva bol vrah. Teda obraz boží. Ano, človek je stvorený na obraz boží, a preto klame, lúpi, vraždí ... Tu je aj odpoveď na otázku akou bytosťou je človek. Je obrazom božím. No mne sa ten boží obraz vôbec nepáči. Vám ano?


51.
označiť príspevok

janyjany
   14. 6. 2008, 21:11 avatar
Do duše človeka tzv. padlí anjeli akoby vočkovali sklon k omylu. Preto človek lúpi, klame. Duša je smrteľná. To s čím sa väčšina ľudí identifikuje - meno, vzdelanie, túžby, sklony, povahové vlastnosti, to sídli v duši. A duša - vonkajšia osobnosť nie je večná. Božím obrazom v nás je duch, ktorý je večný. A ten vo väčšine ľudí spí. Ľudia duchovne prebudení nelúpia a nevraždia.


52.
označiť príspevok

fajer
   15. 6. 2008, 05:30 avatar
ale klamú a zavadzajú,tých neprebudeních


53.
označiť príspevok

janyjany
   15. 6. 2008, 16:00 avatar
fajer, nepochopil si, že človek na vyššej úrovni vedomia nemôže klamať a zavádzať. Práve preto, že takému človeku je to cudzie. A ak by to činil, tak by to bol dôkaz, že duchovne spí.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:36,  Náš najlepší premiér aj koronu zvládne :)
dnes, 21:27,  www.youtube.com/watch?v=-mNpDMsfXi4
dnes, 21:26,  Prekonal, je to najlepsi premier vsetkych dob, uz nikdy nebude mat Slovensko lepsieho. Cakaju nas...
dnes, 21:25,  https://www.youtube.com/watch?v=3fnPwj1AMpo Wardruna - Raido
dnes, 21:24,  Náš premiér prekonal aj Mečiara ?
dnes, 21:23,  (3) Era, nebude to tým "skladovaním" rakiet Hiballáhu, ako predpokladá Pentagon...?
dnes, 21:22,  Kuššššššššššššššššššššššššššš *04
dnes, 21:22,  Mame najlepsiu prezidentku, najlepsieho premira a najlepsieho precedu parlamentu od casu...
dnes, 21:22,  Veru tak Milanko
dnes, 21:20,  Pšššššššššššššššššššššššššššššt............
dnes, 21:20,  Igor Matovič je prototypom „Mečiara 21. storočia“.
dnes, 21:19,  O5 tu nieje ticho?
dnes, 21:18,  Nech sa zamyslí nad svojou kokotnosťou. *13*13*13*13*13*13
dnes, 21:13,  Hovorí známa politologička Žúborová....
dnes, 21:09,  Samozrejme americkou. . https://www.extraplus.sk/clanok/revolucionar-na-volnej-nohe
dnes, 21:07,  Ked obaja, tak spokojní. Opakuj si to prakokot. Nominativ mnozneho cisla: Obaja budete...
dnes, 21:02,  Nas bohem zmizol. Isiel si poplackat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Frustracia je...
dnes, 20:41,  Mala mu ujebať medzi varlatá. *13*13*13*13*13
dnes, 20:40,  Minule sa zakradal po dvore, aby ho sestra nevidela. A skoro ho osratou metlou ujebala....
dnes, 20:40,  Ale veď to si môže natrieť na 9 centový chlebík ňi ? *13*13*13*13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(142 863 bytes in 0,341 seconds)