Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zjavenie Jána - katolícka cirkev

13
reakcií
339
prečítaní
Tému 16. júla 2020, 02:57 založil tomas12345.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 06. 2020
3
05. 05. 2008
10
 
 


1.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   16. 7. 2020, 02:57 avatar
Zjv 3:7-11

"filadelfskej cirkvi napíš: Toto hovorí Svätý, Pravdivý, ktorý má Dávidov kľúč; keď on otvára, nik nezavrie, a keď zatvára, nik neotvorí: Zjv 3, 7 8 Poznám tvoje skutky - hľa, nechal som pred tebou otvorené dvere, ktoré nik nemôže zavrieť -, že máš málo sily, no zachoval si moje slovo a nezaprel si moje meno. 9 Hľa, dám ti zo satanovej synagógy tých, čo hovoria, že sú židia, a nie sú, ale luhajú. Hľa, spôsobím, že prídu a poklonia sa pred tvojimi nohami a poznajú, že ťa milujem. 10 Preto, že si zachoval moje slovo a vytrval si, aj ja ťa ochránim pred hodinou skúšky, ktorá príde na celý svet a preskúša obyvateľov zeme."

Filadelfska cirkev bola na území dnešného Turecka. Boh o nej hovorí, že zostala verná Jeho slovu a že Boh ju v budúcnosti ochráni.

Táto cirkev však bola súčasťou katolíckej cirkvi.


2.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   16. 7. 2020, 02:59 avatar
je usmevne ako do všetkeho montuješ RKC......   
Súhlasí Shagara


6.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   16. 7. 2020, 19:00 avatar
Napísal som že bola súčastou katolíckej cirkvi, a nie rímskokatolíckej. Každopádne však do katolíckej cirkvi patrila i Rímska cirkev.


3.
označiť príspevok

Starý chren muž
   16. 7. 2020, 07:49 avatar
Tomáš. Ako to myslíš, že filadelfská cirkev bola súčasťou katolíckej cirkvi?
Súhlasí djjaro


5.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   16. 7. 2020, 18:59 avatar
no však to myslím že biskupovia filadelfskej cirkvi sa zúčastnovali na cirkevných katolíckych koncilov, a boli teda jej súčasťou.


4.
označiť príspevok

Myslitel
   16. 7. 2020, 10:48 avatar
RKC doslova uniesla slovo Katolik, privlastnila si ho.
Dictionary.com definuje slovo 'katolik' ako
- siroko obsiahly v chuti, zaujmoch, mysleni.
- univerzalny v rozsahu, zahrnujuci a zaujimajuci kazdeho
- tykajuci sa celej krestanskej cirkvi.

Lenze pravdou o RKC je opak. RKC katolickou nikdy nebola ani nie je.
Je a bola stale len rimskou.
Posobi len tam a na tych ktori ju uznavaju. Len na svojich clenov.
Politicky na cely svet, pravda, ale to je debata o inom.

Preco toto pisem?
Lebo sa snazis povedat ze Filadelfska cirkev bola castou RKC.
Katolickou automaticky myslis tu rimsku, mylim sa?
Predsa si presvedceny ako miliony dalsich s tebou, ze katolik je len rimokatolik, ci nie?
RKC si to slovo 'katolik' prisvojila.

RKC zacala existovat az 300 rokov potom ako apos. Jan pisal to co citujes.
Krestania vo Filadelfii neboli clenmi ziadnej RKC. Ta este nexistovala.
Prva Krestanska cirkev bola zalozena v Jeruzaleme a v okresoch Judei a Samarie. Nemala nic spolocne s RKC.
Apostol Tomas zalozil cirkev v Indii asi v r. 50 p.K.
Ta cirkev nepoznala ziadneho papeza. Spoznala jeho moc az o 1500 rokov neskor skrz invaziu a nasilnym konvertovanim portugalskymi kolonizatormi pod pozehnanim rimskeho papeza.
Kopticka cirkev v Egypte zacala tiez existovat asi 200 rokov pred tym nez existoval akysi rimsky papez, - usadeny na tron pohanskym uctievacom Slnka, cisarom Konstantinom, ktoreho RKC za to vyvysila na svateho.

RKC ani nevlastni akesi prava k Biblii, ako mnoho katolikov tvrdi.
Slovo bozie, Stary Zakon, existovalo asi 1300 rokov pred RKC.
Novy Zakon dali dokopy zo spisov a listov apostolov asi v 350-400 n.l.
Lenze dali ho dokopy predstaveni zo zborov z celeho Blizkeho Vychodu, severnej Afriky a len niekolko z Talianska.
Papez v Rime vtedy este nemal taky vplyv a autoritu nad cirkvami vo svete akej sa tesi dnes.
Vtedy napr. cirkev v Asyrii bola uplne nezavisla od rimskeho papeza.

Papez a RKC nebola a ani nikdy nebude hlavou Bozej cirkvi.
Moze sa snazit politikou, tvrdenim a prehlaseniami kolko chce.
V minulosti sa to dokonca nekrestansky snazila robit nasilim, ale ani tak sa nou nestala.


7.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   16. 7. 2020, 19:09 avatar
Samozrejme že RKC bola katolíckou, však predsa rímska cirkev bola už od počiatku v zoskupení apoštolských cirkví a teda katolíckej cirkvi.

Krestania vo Filadelfii boli členami katolíckej cirkvi, ktorej súčastou bola i Rímska cirkev.

Nový Zákon dali dokopy celá katolícka cirkev.

Takže každopádne nič to nemení na fakte, že tá Božia cirkev - filadelfská cirkev, o ktorej naisto vieme že bola Božia, sa nachádzala v katolíckej cirkvi.


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 7. 2020, 08:37 avatar
RKC si prisvojila počiatky kresťanstva.....nasledne kresťanstvo uplne storociami zdevastovala......stala sa politickou mocou, ale nastastie skutocne krestanstvo nevyhubila........to čo dnes vidime je len zmes ritualov a tradícii.....ktore si RKC v priebehu storočí navymyšlala.....Samozrejme ostala tu viera v Boha...Ježiša....Bozieho Syna....ale s kresťanstvom ako takým...ktore pozname z biblie v skutkoch to už nema nič spoločné.....


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   17. 7. 2020, 08:53 avatar
dokonca to už nie je ten Ježiš...ktoreho obeta je platna , a už není potreba nejakých obeti, ale je to uz iný Ježiš...eucharistický, ktorý sa obetuje stále pri každej bohoslužbe v RKC........    


11.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 7. 2020, 19:05 avatar
Neobetuje sa, tieto tvoje námietky sú už dávno vysvetlené, že ide len o sprítomnenie jedinej obety a nie o neustále opakovanie dalších obiet.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 7. 2020, 22:19 avatar
11, .... ak poznáš definíciu omše a premenenia tak nemáš pravdu, hlavne ak vezmeme potaz tie slová, čo píše Biblia/Pavol a iní/.
Samozrejme, RKC tou definíciou sa chytila sama do pasce, a uvedomila si daný rozpor s Bibliou , tak prišla s istým "formálnym, alibistickým vysvetlením"!
Už samo kňazstvo je nebiblické a odráža len zvyklosť žido-pohanstva.  


10.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   17. 7. 2020, 19:04 avatar
Zas a znova sa nevenuješ povodnej téme, ale odbočuješ od témy. Diskutuj k téme, a v nej som totiž dokazoval, že o filadelfskej cirkvi Boh povedal že je Božia a že ju Boh v budúcnosti ochráni, a filadelfská cirkev bola súčastou katolíckej cirkvi.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 7. 2020, 22:15 avatar
7.,....... Kto čo len trochu pozná dejiny kresťanskej cirkvi, tak vie že hovoriť o katolíckej cirkvi v 1 storočí, je hrubá neznalosť daných pomerov.
Už som písal všeobecný fakt, ktorý opisujú aj súčasníci z daného obdobia, že do konca 1 storočia bola cirkev jednotná. Po smrti apoštolov nastalo Bibliou predpovedané "odpadnutie od pravdy" a zjavenie "človeka neprávosti".
Celsus potom uvádza a sarkasticky poznamenal, že kresťania sú ..... "rozštiepení na množstvo strán a každý jednotlivec chce mať svoju vlastnú stranu‘" Okolo roku 187 [n. l.] Ireneus vymenoval dvadsať odrôd kresťanstva a Epifanios ich okolo roku 384 [n. l.] napočítal osemdesiat.“ — To tvrdí kniha ...... The Story of Civilization: Part III—Caesar and Christ.
A práve preto aj Konštantín zasiahol lebo Konštantín pochopil, že „kresťanské“ náboženstvo — hoci vtedy už odpadlícke a do hĺbky skazené — by sa dalo účinne využiť ako oživujúca a zjednocujúca sila, ktorá by poslúžila jeho veľkému plánu imperiálnej nadvlády. Keď prijal základy odpadlíckeho kresťanstva, aby získal pomoc pri presadzovaní svojich vlastných politických cieľov, rozhodol sa zjednotiť ľud pod jedným „katolíckym“ čiže všeobecným náboženstvom. Pohanským zvykom a oslavám boli dané „kresťanské“ pomenovania. A „kresťanským“ duchovným bolo dané postavenie, plat a vplyv pohanských kňazov. A tu niekde nastal postupne zrod RKC. A aj to trvalo istý čas, aj keď tie počiatky možno vnímať s Konštantínovým ediktom.
Napríklad, po Konštantínovi sa cisár Julianus pokúsil postaviť proti kresťanstvu a obnoviť pohanstvo. Neuspel však a asi o dvadsať rokov neskôr cisár Teodosius I. zakázal pohanstvo a za štátne náboženstvo Rímskej ríše ustanovil trinitárske „kresťanstvo“. Francúzsky historik Henri Marrou na margo toho výstižne napísal: ....... „Do konca vlády Teodosia sa kresťanstvo, či presnejšie povedané ortodoxný katolicizmus, stalo oficiálnym náboženstvom celého rímskeho sveta.“
Ak sa vrátime späť ku Konštantínovi, tak ten v snahe o náboženský súlad z politických dôvodov rýchlo umlčal akékoľvek prejavy nesúhlasu, nie však na základe náukovej pravdy, ale na základe prijateľnosti pre väčšinu. On sotva rozumel náukovým otázkam Písma. Jemu išlo úplne o niečo iné! Preto je nepochopiteľné, že niekto tvrdí, že katolícka cirkev bola už v 1 storočí, alebo ju spája s kresťanmi z Filadelfie.
                             
Tomáš, niečo v tom duchu ako píšeš aj ty, tvrdia aj pravoslávni a iní, kresťania , ktorí sa tiež vidia ako pokračovatelia apoštolov. NIE !!! Boh tu po odpadnutí nemal svoju organizáciu, cirkev ktorú by schvaľoval. Boli to iba jednotlivci, .... ale tí väčšinou skončili na hraniciach inkvizície alebo boli inak perzekvovaní!   


14.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   20. 7. 2020, 16:49 avatar
1) "Celsus potom uvádza a sarkasticky poznamenal, že kresťania sú ..... "rozštiepení na množstvo strán a každý jednotlivec chce mať svoju vlastnú stranu‘"

A kto to bol Celsus ? Bol to odporca krestanstva, ktorí si kadečoho toho povymyslal a prekrútil len aby si mohol rypnut do kresťanstva.

2) "Okolo roku 187 [n. l.] Ireneus vymenoval dvadsať odrôd kresťanstva a Epifanios ich okolo roku 384 [n. l.] napočítal osemdesiat.“ — To tvrdí kniha ...... The Story of Civilization: Part III—Caesar and Christ."

Tých denominácii bolo viacej, preto aj cirkevní otcovia uvádzali apoštolsku postupnosť ako základ pravdy. Apoštolské cirkvi spájala apoštolska postupnosť a držali spolu, a potom tu boli rozne gnosticke sekty, nikolaiti a iné sekty ktoré sa snažili zlikvidovať apoštolské cirkvi, no nepodarilo sa im to, pretože Pavol povedal o apoštolských cirkvach že su stlpom a oporou pravdy.

Ziadni Boží jednotlivci mimo katolíckej cirkvi neexistovali, nie su o tom žiadne dokazy, že by nejaká protestantská cirkev nepretržite existovala. Protestantizmus vznikol až v 15 storočí, a svedkovia Jehovovi až v 19 storočí.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:24,  A hlúpa hus nie si preto, že si neprispela ale že sa hanbíš za svoje meno ;)
dnes, 17:22,  Prečo robíš pičoviny ? Stojí ti to za to ? *46
dnes, 17:21,  Tvoja máti príde o modriny keď zdochneš
dnes, 17:19,  Naďka poučenie do budúcnosti nedávaj mu 10 daj mu všetko naraz . To bol pokus o vtip ....
dnes, 17:18,  Iné fórum s tým nič nemá ;) Hanbiť sa môžu, lebo sa označujú za kresťanov a pri tom...
dnes, 17:17,  Osvietený tie ,tvoje otázky ti nadiktoval inkvizítor z USA? Zaujímajú ťa len Ľudia z...
dnes, 17:16,  Tak sa potom ale nečuduj, že nejaku tvoju skušku málokto považuje za dostatočný dôvod...
dnes, 17:14,  A keby si čítala stránku https://www.knihazivota.sk tak by si vedela, že potrebujem miliardu...
dnes, 17:13,  Po piči, tak ty si dokonca multifunkčný kokot, ty keď zdochneš, tak to príde svet o veľa...
dnes, 17:11,  Kasafran a to ešte večeriam sledujme TA3 sťahujem fotky do PC a komunikujem s kamošom v USA...
dnes, 17:11,  Presne tak, vypýtal SOM si pomoc a teraz čakám kto zareaguje ;) Je to skúška...
dnes, 17:10,  MNE ide len o ten akt pomoci, kľudne aj jedným centom ;) Ale "kresťania" idú...
dnes, 17:10,  To nie je pravda. Ved ty nemáš (okrem tohto) nijaký dôvod pýtať peniaze. Ludia ti maju...
dnes, 17:08,  EnaXnaY osobne tvoju žiadosť na príspevok do knihy života za žobranie nepovažujem . Je...
dnes, 17:07,  Nie je robot, je to unudený kokot. *04
dnes, 17:07,  No niečo som pochopil a to, že miluje a chváli Boha ako všetci katolícki svätci Nejde len...
dnes, 17:05,  Potvrduzujem si to čo SOM si myslel o ľuďoch ;) Že si dávajú nálepky ako kresťan ale v...
dnes, 17:04,  Keď skončí núdzový stav Matovič pôjde do piče !!!!!!!!!!!! *46
dnes, 17:04,  Ale Enax, ja práveže viem, že ti nejde o peniaze. Vlastne si len potvrdzuješ svoje ego ......
dnes, 17:04,  Dosvietený, opäť prezentuješ tú svoju dispozičnú pohotovosť? V takejto kadencii na tomto...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(78 709 bytes in 0,302 seconds)