Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Zaujímavé - je to skoro 80 rokov staré, ale šité aj na dnešok

13
reakcií
155
prečítaní
Tému 16. septembra 2020, 23:58 založil Kasafran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 9. 2020, 23:58 avatar
Zaujímavé - je to skoro 80 rokov staré, ale šité aj na dnešok...

Mladý diabol: - Ako ste dokázali poslať toľko duší do pekla?
Starý diabol: - Cez strach!
Mladý diabol: Dobrá práca! A čoho sa báli? Vojny? Hladu?
Starý diabol: - Nie... Choroby!
Mladý diabol: - ...Neochoreli? Nezomierali? Neexistoval liek?
Starý diabol: - ...Ochoreli. Zomreli. Existoval liek...

Mladý diabol:- Nerozumiem tomu...
Starý diabol:
- Náhodou uverili, že jediná vec, ktorú by si mali za každú cenu udržať, je ŽIVOT!!! Prestali sa objímať... Prestali sa navzájom pozdravovať!!! Zanechali všetky ľudské kontakty...Nechali všetko, čo ich robilo ľuďmi! Zostali bez peňazí. Prišli o prácu. Oni si však
radšej vybrali strach o svoj život, aj keby nemali chlieb na jedenie.
Verili tomu, čo počuli, čítali v novinách a slepo verili, že čítajú pravdu. Vzdávali sa slobody. Už nikdy neodišli z domu. Nikam nešli. Už nikdy nenavštívili priateľov a rodinu. Celý svet sa zmenil na obrovské väzenie s dobrovoľnými väzňami.
Prijali všetko!!! Toto všetko, aby prežili ďalší nešťastný deň... Nežili, zomreli každý deň znova a znova! Bolo až príliš jednoduché vziať ich nešťastnú dušu!"

C. S. Lewis - ''Rada starého diabla mladšiemu'' (1941)
Súhlasí ninka

3.
označiť príspevok

ninka
   17. 9. 2020, 01:40 avatar
Fuu, čítam si to už hodinu, neuveriteľné, ako to môžem poznať práve takto súbežne s inou situáciou, ktorá sa už stala. A niekde inde to prebieha, udeje sa...
Je to síiiiíla.

6.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 9. 2020, 10:21 avatar
Kasafran - už ide iba o to, či to naozaj je text od C.S.Lewisa z roku 41, alebo niečo len teraz skoncipované. V tomto prípade som dosť skeptický.

Pokiaľ ma pamäť neklame, tak v diele "Rady skúseného diabla" sa takéto čosi nevyskytuje.

8.
označiť príspevok

ninka
   17. 9. 2020, 10:27 avatar
Som zvedavá, ako to vlastne teda je.
Ajoj, -era-
Ako to ty vidíš s tým diablom? Na tvojich názoroch mi záleží, či ako to nazvať.

9.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 9. 2020, 10:33 avatar
Neviem, čo myslíš slovami "ako je to s tým diablom"

Ja len konkrétne k tomu textu v príspevku 1 si myslím - predpokladám - , že to je pravdepodobne len teraz vymyslené, v tomto koronavirovom období a falošne priradené k Lewisovi.

10.
označiť príspevok

Nadja žena
   17. 9. 2020, 10:41 avatar
Knihu som nečítala, ale našla som toto

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

je tam príspevok, že nijakej Lewisovej knihe sa tento text nenachádza, ale najdoležitejšie na tom je, že neviem o nikom, kto by zanechal všetky ludské kontakty a už nikdy nenavštívil priatelov a rodinu... Naopak, tento týždeň je Bratislava mimoriadne zaprataná ľuďmi, autami, dopravný kolaps ako pred koronou...
Súhlasí -era-

11.
označiť príspevok

ninka
   17. 9. 2020, 11:16 avatar
Je v tom chaos dnešnej doby, nemyslíš?
Celý ten rozhovor diabla.
Potom ti dám aj konkrétnejšiu otázku, keď mi odpovieš.

12.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 9. 2020, 11:59 avatar
Súhlasím, je v tom chaos dnešnej doby

"Spýtajte sa na čo chcete, odpovieme, na čo my chceme."

2.
označiť príspevok

gabriel pb
   17. 9. 2020, 00:56 avatar
Ruslana - Dance With The Wolves (Official video) (2004)

4.
označiť príspevok

ninka
   17. 9. 2020, 01:43 avatar
A Vy, ešte nespíte? Nech máte pokojný spánok, nech to ešte stihnete. Dáme si teplé kakauko, spravím, dobre.

5.
označiť príspevok

ninka
   17. 9. 2020, 01:52 avatar

7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 9. 2020, 10:25 avatar
Okopčené zo stranky Kotleba .

blbec.online Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Marian Kotleba spraví Slovensko lepším September 1, 2020 09:15

'' Mladý diabol: - Ako ste dokázali poslať toľko duší do pekla? Starý diabol: - Cez strach! Mladý diabol: Dobrá práca! A čoho sa báli? Vojny? Hladu? Starý diabol: - Nie... Choroby! Mladý diabol: - ....Neochoreli? Nezomierali? Neexistoval liek? Starý diabol: -.....Ochoreli. Zomreli. Existoval liek... Mladý diabol: - Nerozumiem tomu... Starý diabol: - Náhodou uverili, že jediná vec, ktorú by si mali za každú cenu udržať, je ŽIVOT!!! Prestali sa objímať... Prestali sa navzájom pozdravovať!!! Zanechali všetky ľudské kontakty... Nechali všetko, čo ich robilo ľuďmi! Zostali bez peňazí. Prišli o prácu. Oni si však radšej vybrali strach o svoj život, aj keby nemali chlieb na jedenie. Verili tomu, čo počuli, čítali v novinách a slepo verili, že čítajú pravdu. Vzdávali sa slobody. Už nikdy neodišli z domu. Nikam nešli. Už nikdy nenavštívili priateľov a rodinu. Celý svet sa zmenil na obrovské väzenie s dobrovoľnými väzňami. Prijali všetko!!! Toto všetko, aby prežili ďalší nešťastný deň.... Nežili, zomreli každý deň znova a znova! Bolo až príliš jednoduché vziať ich nešťastnú dušu!" C. S. Lewis - '' Rada starého diabla mladšiemu '' - Kniha napísaná v roku 1941

13.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 9. 2020, 23:51 avatar

14.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   19. 9. 2020, 00:08 avatar
Ešte 5% mi stiahne, Gabčo, a už idem spať. ..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:26,  Řecko konečně bez EU - naše média mlčí!!! Řecko konečně bez EU. Bohužel, tohle...
dnes, 13:26,  Kde nie sú jasné fakty a dôkazy, tak je zbytočné veriť. Nerob zo mňa naivku, ktorý uverí...
dnes, 13:23,  Oprava: Manipulácia v diskusii.
dnes, 13:22,  Kasafran a Osvietený trpia jednou úchylkou, ktorú pomenoval Noam Chomsky. Noam Chomsky...
dnes, 13:21,  Tak to vidíš. *04 Nepresvedčíme ťa, lebo neveríš a Kasafrana nepresvedčíme, lebo uveril....
dnes, 13:19,  Aj obvod brucha. *39*39*39*39*39
dnes, 13:16,  Lenže ja sa dám presvedčiť, ak budú logické dôkazy. Mňa nepresvedčili ani ufológovia....
dnes, 13:16,  Veru, stále má viac, než 100 (kg) :)
dnes, 13:15,  Lenže ja to robiť môžem, lebo som skrz naskrz zlý človek. Odo mňa dobré nič nečakaj :)
dnes, 13:14,  Dovtedy, kým sa mi nezachce zas tvoriť ;)
dnes, 13:14,  Imo, ty nemáš ešte 51, tak si nič nemohol nájsť. *39*39*39*39
dnes, 13:14,  -era-, ak niekomu napíšeš "mýliš sa, je to ľudské", alebo "hahaha,...
dnes, 13:13,  Len dokedy? ... :)
dnes, 13:13,  Ahoj Lemmy, ani teba nepresvedčíme, lebo neveríš vo Všemohúceho. *04
dnes, 13:13,  Odpusti mu!
dnes, 13:13,  Už SOM našiel v 51 ;)
dnes, 13:12,  Veď akože aj inak? *04
dnes, 13:11,  beeee :) Ale mohli by sme sa zhodnúť azda na tom, že je to individuálne a že my ti...
dnes, 13:11,  Iba som chcel napísať, že kto to povedal, nehľadaj za tým nič zlé a podryp už vôbec. *27*04
dnes, 13:10,  Kasafrana už nepresvedčíš, pretože uveril klamom fašistov.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(80 706 bytes in 0,296 seconds)