Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vlastnou vierou budeš zachránený!

34
reakcií
354
prečítaní
Tému 3. decembra 2019, 05:02 založil teolog.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
10. 10. 2017
48
22. 10. 2013
14
31. 08. 2010
38
 
 


1.
označiť príspevok

teolog
   3. 12. 2019, 05:02 avatar
“Prisahám pred Bohom na svoj život, že do Korintu som zatiaľ neprišiel preto že by sme chceli panovať nad vašou vierou! Sme len spolupracovníci, ktorí prispievajú k vašej radosti. Veď vy stojíte pevne vďaka svojej viere!” - 2. Korinťanom 1:23, 24.

“Preto kto si myslí, že stojí (opierajúc sa o druhých), nech si dáva pozor, aby nepadol” - 1. Korinťanom 10:12. Tvoja osobná viera v Jehovu Boha a Ježiša Krista cez jeho sväté Slovo pevná a založená na presnom poznaní ťa zachráni! Ani pastieri ani organizácia ťa nezachráni!
Súhlasí Johny Pravda


2.
označiť príspevok

-era- muž
   3. 12. 2019, 06:47 avatar
Výborný záver


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2019, 20:08 avatar
2,....ak by si bol bača, povedal by si, že tvoje ovce nepotrebujú pastierov a salaš/ovčinec/?
Možno by si to povedal, ale za pár týždňov by si nemal čo dojiť a vyháňať na pašu!      
------------------------------------------------------------------------------------------------
Joj bača,.....prečo sme takí sprostí a naleteli sme tým rečiam, že naše ovce nepotrebujú pastiera a ovčinec. A teraz sa nám smejú!
                              


23.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 12. 2019, 20:56 avatar
Kristus je náš pastier a jeho ovčincom je celý svet.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 20:57 avatar
Ale aj holografický mesiac


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:38 avatar
24,.....a aj Fotonov rozheganý gauč !  


3.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 12. 2019, 09:41 avatar
Toto sú tie najlepavejšie a naklákavejšie satanove pasce!! toto vám povedak ježiš ????? Už som tu písal, že listy apoštolov nemôžu byť časťou evanjelia, lebo tu práve vidno ten rozdiel.
Vyberáte si ľahšiu cestu, vydláždenú a širokú.
Radšej si prečítaje to, čo sa píše v evanjelim, čo vám hovorí sám ježiš o zrne a plevoch, o ovciach a capoch , o tých čo budú napravo a na lavo, o tom že dvaja budú spolu žiť a jeden bude vzatý a druhý nie.
Možno v ranných časoch cirkvi potrebovali získať ľudí aj ľahšími presvedčeniami,ale aj vtedy, ak si potom každý prtečítal evanjelim sám, čo až do stredoveku nebolo takmer možné, kresťan si musí hľadať ťažšiu cestu, lebo ak by ježiš hľadal iba ľahšie cesty, kdeže by sme dnes boli. Nemôžeme tak ľahko obísť ježišovu pravdu, ak on nám je zapaltil takýmto spôsobom.
Rozmýšľajte trochu, o čo ide satanovi a čo ježišovi !!!! Čo je vlastne v hre ?? O čo nám ide.
Komu bolo viacej dané, od toho sa buded viacej požadovať a vy ste prečítaním evanjelia dostali všetko, tak sa bude od nás všetko vyžadovať,
Aj já mám z toho teraz strach, ale čo mi to pomôže, ak to takto ľahkovážne obídem.

Ak sa vám teraz zdvihla žlč, radšej ju preglgnite a ešte raz si pozorne prečítajte evanjelium.
Žiaden sväteec, žiaden pápež a žiadna cirkev vás nespasí, jedine ježiš, lebo svätých aj pápeža aj cirkev potrebujeme, nech sú akí kolvek,bez nich to taklmer nemôže byť, ale na konci všetkého musí byť ježiš kristus. Nokto iný a nič iné.
Súhlasí kntsz


4.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 12. 2019, 09:46 avatar
Vierou nemôže byť človek spasený, ak vezie za sebou káru plnú hriechov.
Načo, alebo čo si uveril, ak ten hnoj na tej káre je tvoj.
Najprv sa očisti a potom ver.
Súhlasí Shagara


5.
označiť príspevok

kntsz muž
   4. 12. 2019, 10:13 avatar
3-
tiež som presvedčený o tom, že pravda je veľmi jednoduchá a zrozumiteľne pre každého napísaná v evanjeliách priamymi Kristovými slovami.
Kristus síce ustanovil cirkev, ale hlavne preto, aby šírila Jeho posolstvo.
Realita je však taká, že keď sa toho šírenia ujal hriešny človek, tak okamžite bola pravda viacej či menej deformovaná.
Musel to však Kristus tak urobiť, lebo ak by neurobil, tak s najväčšou pravdepodobnosťou by sme dnes ani evanjeliá nemali.
Taktiež si myslím, že priame Kristove posolstvá sú viacej ako skutky či listy apoštolov. Ak je teda nejaký rozpor v slovách apoštolov, tak treba pravdu hľadať v Ježišovi a nikdy nie naopak.
To isté platí aj o celom pôsobení cirkevnej hierarchie od Petra, ktorá si už toľko popridávala a poprispôsobovala, že laikom neznalým evanjelia to narobilo v hlavách riadny miš-maš.
Dôsledkom sú potom aj napr. jehovisti. Stačí aktívnejší manipulátor a už si ovečky naháňa do svojho košiara, kde ich spútava a odstrihuje od reality.


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2019, 19:56 avatar
5,...a potom prečo taká jednoduchá pravda je tak nezrozumiteľná, ako trebárs - TROJICA ???
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kardinál John O’Connor o Trojici povedal: ……….. „Vieme, že to je veľmi hlboké tajomstvo, ktorému ani trochu nerozumieme.“

A už sme doma! A na scéne je "iný Kristus", ten "helénsky",..."boh filozofov". A my máme po chlebe. Alebo sa vyhovoríme: "Pán farár nás tak učili na náboženstva",...."a aj na internete nám to tvrdil kntsz.".... " My nič, my muzikanti,...tí za to môžu a Foton!" 
--------------------------------------------------------------------------------
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                                


32.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 12. 2019, 16:41 avatar
8-
ty si všetko vykladáš tak ako ti vyhovuje.
Aj trojicu som ti vysvetľoval. Ak niekto a možno i ja niečo naznačí, že mu na nej nemusí byť všetko jasné, tak to je úplne o niečom inom.

To je tak, ako keď toyota po roku dvoch sama od seba a za svoje peniaze začne sťahovať určité výrobné čísla aut do servisu a nedokonalú súčiastku vymieňať a na druhej strane ako napr. škoda 100 (jehovisti), v živote nielen že neopravia nič za vlastné, ale nikdy ani chybu nepriznajú, lebo by skrachovali.
Vy ste také dokonalé škody 100....     
No a vyhovárať sa??? to píšeš ty mne???, ktorý som tu už veľa krát tvrdil. že pred tvárou Božou budeme sami a na nič a nikoho sa nebudeme môcť vyhovoriť???!!!
Jáj pardon, vy neuznávate Posledný súd....aspoň viem prečo.....máte hrôzu z toho, že sa ocitnete sami pred tvárou Božou a tak tvrdíte, že po smrti pre vás žiadna tvár Božia nebude a máte vystarané   


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2019, 19:49 avatar
1,......len to má jeden háčik. Ak v minulosti niekto nepočúval Mojžiša, koho vlastne nepočúval? Nuž Boha! A mnohí to pocítili aj sestra Mojžiša!
Ak v 1 storočí niekto neposlúchal zbor,....koho neposlúchal? Nuž Boha! A tiež na to mnohí doplatili. Od Judáša....Ananiáša,....až po
tých, ktorých Pavol nabádal "vylúčiť spomedzi bratov".
Ale teraz povedzme, že niektorí neveria v Bibliu,.....tak už aj tak zdravý rozum velí,....že ak najmenšia organická jednotka/manželia/ majú svoju hlavu,....tak dupľom ju musí mať každá väčšia organizácia na svete. Ak niekto vie, kde tomu tak nieje, nech to uvedie! To je tak hlúpe tvrdenie, ako keby som povedal, že škola nemusí mať riaditeľa,....armáda nemusí mať veliteľov/na rôznych stupňoch/,....že športový klub nemusí mať trénera, funkcionárov a podobne.
Ak Pavol poukazoval na "poslušnosť a podriadenosť" v rámci zboru a uviedol hierarchiu kresťanského zboru/starší, dozorcovia,diakon, 1 Tim.3 kap.i/ tak ktovie čo tým myslel? Matúš 24:45–47; Efezanom 4:11–14.
Alebo: Katolícky preklad Hebr 13,17 ..... " Poslúchajte svojich predstavených a podriaďujte sa im, lebo oni bdejú nad vašimi dušami a budú sa za ne zodpovedať; aby to robili s radosťou, a nie so vzdychaním, lebo to by vám neosožilo"
Tiež,...."Neopúšťajme naše zhromaždenie, ako to majú niektorí vo zvyku, ale sa povzbudzujme, a to tým väčšmi, čím väčšmi vidíte, že sa blíži Kristov deň." Heb.10,24 !
Veriť, že Boh tu nemá svojho duchovného správcu,....a že obyvačková teória je pravda,....tak to je opäť, absencia zdravej mysle!
A tak šteklime si uši: Ja sám som sebe Bohom,....sám si určujem čomu a ako budem veriť.....A sám seba odmením, ak sa raz ukáže ,že mal som pravdu. ....A že tí druhí ju nemali:    
A čo a ako hlásať posolstvo? Nuž cez internet, a nech si ľudia vyberú tú najsprávnejšiu obyvačkovú platformu. Však aj tak sú to len rôzne cestičky k Bohu. Všetci sa zídeme v nebi a aj s Judášom a aj so satanom a démonmi! A aj Hitler a Jack Rozparovač tam budú. Nech žije pravá sloboda! Preč so sektármi a ich názormi!           
--------------------------------------------------------------
Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je Božie kráľovstvo!   


7.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 19:52 avatar
Cize ti co niesu v cirkvach ,, skoncili? shagara,,,


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2019, 20:03 avatar
7,....veru skončili! Povedz, v 1 storočí boli kresťania školení v zboroch a na základe toho vedeli , čo máju urobiť a kedy, ked sa pred Jeruzalemom objavila "ohavnosť spustošenia", Rímska armáda.
Kto pozná danú situáciu a čítal ako to všetko prebehlo, tak vie, že by sa nezachránil nik, kto by vtedy nebol organizovaný!
Dokonca aj niektorí kresťania , čo mali slabšiu vieru, sa po stiahnutí prvého náporu Ríma , nechali oklamať a vrátili sa do Jeruzalema, kde všetko zanechali. A to bola ich smrteľná pasca, z ktorej sa už nedostali.
Dá sa detailne vykresliť Písmom,....že iba naivní snílkovia veria, že Boh tu nemá cirkev,zbor, duchovného správcu!
Prečo preto nepreskúmať Písma?! Nerozumnosť a vlastná cesta zabíja!
----------------------------------------------------------
Príslovie 14,12 .... "Niekedy sa človeku určitá cesta zdá správna, ale na jej konci je smrť."       


11.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:15 avatar
No ja by som to netvrdil ,,,,ze skoncili ,,,,len preto ze nechodia do cirkvi...alebo zboru,,


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:59 avatar
11,....OK,....ak budeš ty dávať večnú odmenu alebo večnú smrť, neexistenciu, tak potom je to v poriadku. Ja som nevedel že už bohovia zostúpili na zem! 

Celé je to nie o tom, že presadzujem biblickú cestu,.....ale o tom, že ani z technického, pragmatického hľadiska nie je možná záchrana bez zboru, ktorý chráni a poskytuje útočište v rôznych ohľadoch. Teda, ak neporozumieme , prečo je potrebné vedenie, tak budeme veriť vlastným predstavám?!
A to je pýcha, a vyzdvihovanie vlastného názoru nad Boží! A to Boh neocení!          
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                


33.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 12. 2019, 16:53 avatar
31-
Takže nie Kristus je cesta, pravda a život, ale svetská hierarchia budovaná podľa politických kritérií.
Ty si nielenže vrcholom pýchy, ale aj nemravnosti.
Vieš hrubé hovno o tom čo Boh ocení alebo nie.
Kde ty len berieš toľko rúhania voči Bohu   


12.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:18 avatar
Lebo viem si predstavit ze pride katastrofa ,,, napriklad ,
Vsetky cirkvi su znicene ,,,, napriklad ,,
A ostanem len ja sam , na svete ,,,, nik iny len ja ,,,,
Uz prestanem verit ?
Lebo cirkev neni?


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2019, 20:29 avatar
12,.... prečo,....urobíš seba bohom a cirkvou a ideš ďalej! No a potom keď sa zobudíš, tak sa zamysli: "Prečo som si nevysníval aspoň ženu,...nejakú Evu?" Potom dopi aj tú druhu fľašu,....a pre zmenu snívaj o bielych miškách. 


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2019, 20:26 avatar
Jednoducho..... ľudia zdravej mysle a ctitelia Božieho slova,.....odvtedy ako Boh si vyvolil svoj ľud, tak vždy tu mal svoj zbor, svojich pastierov. A má ich aj dnes, keď je to najviac treba, vzhľadom na počet obyvateľstva zeme, ....vzhľadom k tomu , že majú aj oznamovať dobré posolstvo po celom svet,..... a že majú byť všetci z Božieho ľudí, prostredníctvo služyž slova zjednotený a očistený od nánosov učenia Veľkého Babylonu, neviestky satana, diabla!
----------------------------------------------------------------------------
"Boh je Bohom poriadku" a nie obyvačkového /konfesionálneho/ chaosu!

   


14.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:27 avatar
Azda veriaceho cloveka vedie cirkev ?
Vari to nieje BOH?
Co vedie kazdeho kto mu veri ?
Ale aj cirkev je dobra ,, na ucenie ,,,,, ze by mala spajat , nie rozdelovat VERIACICH,,,,
Lebo cirkev nieje o neveriacich ale veriacich ,,,


15.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:28 avatar
Boh je Bohom poriadku aj obyvackoveho ,, ak MU VERIS A ZIJES S NIM ,
Súhlasí Shagara


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2019, 20:30 avatar
15,....poriadok musí byť!


18.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:31 avatar
A tak teda bratia ak cirkev nieje v cirkvi dobra
Moze byt dobra aj v obyvacke ,,,
Lebo chod do svojho domu sklon hlavu ,, pokor sa Pred NIM v tvojom duchu ,,, nie v cirkevnom ,,,
A ON UKAZE TI CESTU V TVOJOM SRDCI AKO MAS KRACAT V TOMTO TMAVOM UDOLI ,


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:50 avatar
18,....počuli sme Božie slovo. AMEN  


35.
označiť príspevok

djjaro muž
   7. 12. 2019, 13:17 avatar
29, Aj tvoje shagara veru skoncili,,,          


19.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:39 avatar
Nehladajte slavu a ospevy pre cirkev ,,,,,
Lebo ked je v cirkvi jeden hriesny cela cirkev je hriesna ,
A tak budte jednej mysle v Panovi ,,,
Povzbudzujte sa , predbiehajte sa v uctivoti ,,, nie za odnemu ,,,ani za ospevu cirkvi ,,
Ale NA Slavu Pana ,,,, z uprimneho srdca v tichosti ,,, lebo ked placem nik ma nevidi ,


20.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:41 avatar
Podobne vy ,, ustanoveny,,, ktory ste nositelmi KLUCA evanielia ,,,,
Budte verny TOMU KTO VAS POVOLAL,
Lebo nie z viery ani zo skutkov ,, ani zo skutkov cirkvi ,,,
Ale z JEHO MILOSTI ,,,


21.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:42 avatar
Tak dbajte na poriadok v OBYVACKE AKO PAN PRIKAZAL ,      
Súhlasí Shagara


22.
označiť príspevok

djjaro muž
   5. 12. 2019, 20:46 avatar
Lebo aj ten co skoncil ,
Moze ho BOH Vzbudit aby zacal ,,,,,,nie cirkev ,Lebo aj cirkev dakuje Len BOHU, Nie sebe ,
Cirkev je v pohode ,,,,len my ludia uz nevieme co so sebou koli cirkvi obcas ,


25.
označiť príspevok

teolog
   6. 12. 2019, 02:23 avatar
Fanatickí pastieri kričia: “poriadok musí byť!” Zatiaľ čo Ježiš Kristus radí: “Nech všetci ľudia vidia, že ste rozumní. Pán je blízko.”


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:48 avatar
25,....fanatickí pastieri škodia stádu a nestarajú sa oň! Ale to Ježiš hovorí o pastieroch,....a ak jeho slová nepočúvam a nerešpektujem tých pastierov, tak neposlúcham Krista! A tak celé moje uctievanie je zbytočné! A akokoľvek by som sa snažil, Boh také uctievanie neprijíma! A ak už hovoríme o "rozumnosti", tak práve tá rozumnosť nám hovorí, že nemôžem ja veriť vlastnej predstave, čo sa Bohu páči a ignorovať slová jeho syna, a teda aj jeho!
My musíme poslúchať aj svetské autority, a to platí dvojnásobne na tých , ktorých ustanovil Boh. A je jedno o akú cirkev ide? Ak si myslím, že pravou cirkvou je RKC, tak musím tam poslúchať autority.
Inak povedané,......čo by povedali všetci ľudia keby som neposlúchal svetské autority? To, že konám rozumne? Asi sotva a za krátko by som pocítil ich nevôľu. A to sa stane ak neposlúcham aj Bohom ustanovené autority!
Neviem, ak človek, ktorí neuznáva autority kresťanského zboru všeobecne a číta Bibliu a príde k miestam, kde sa píše , že má poslúchať a podriaďovať sa týmto autoritám,....čo urobí? Preskočí tieto texty, stránky? Alebo ich začierni aby ich nevidel? Je to rozumné alebo fanatické?
...................................................................
PÁN JE BLÍZKO,.....a odplatí tým, čo nepočúvali jeho hlas a konali viac ako nerozumne!

                              


34.
označiť príspevok

kntsz muž
   6. 12. 2019, 17:04 avatar
28-
zase až tak nemusíš odkrývať jehovistický totalitný systém, kde sa samozvaní vládcovia vyhlasujú za Božích vládcov a rozhodujú o svojich nie ovečkách, ale psychicky narušených baranoch.     


26.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 12. 2019, 07:49 avatar
Milosrdenstvo chcem a nie obetu a to je vprvom rade zotrieť medzi sebou nenávisť, závisť, kolkí ste len v tejto teme takmer vyskočili jeden na druhého. Ani by ste nemali zvyšovať hlas. milujte sa navzájom, ako som miloval ja vás.
Toto je izraelita, v ktorom nieto lsti, byť proste jednoducho dobrý , spravodlivý, nekonfliktný typ človeka.
Kto potrebuje košelu, dajte mu aj kabát, nezabudajte na chudobných, ktorých vždy máte vedľa seba, zobrať zo svojho a dať niekomu z úprimného srdca, to je povahová vlaSTNOSť, KTORá SA NEDá naučiť, nasilu si ju naprogramovať, lebo ak je niekto na peniaze, nepomôže ani viera. A hľadajte ešte naviac, aby ste nemuseli o sebe povedať, smedobrí a neužitoční sluhovia, urobili sme len to, čo sme museli lebo ak to berieme samozrejme a nič za to neočakávame, budeme patriť medzi tých, ktorí sa pýtajú ježiša: pane a kedy si bol hladný a my sme ti dali jesť, kedy si bol nahý a my sme ťa zaodeli ??
Alebo ako aj tie ženy, čo vyebrali na charitu povedali tým, čo šomrali ešte aj na to, že sa niekto stará o chudobných: Najviac nosia tí, ktorí su horšie oblečení, ako vy.
Robte tieto veci automaticky a vypestujte si v sebe náklonnosť voči iným a to ostatné vám bude pridané.
lebo takto si priblížite k sebe už tu na zemi, nebeské kráľovstvo.
Súhlasí auxiliarius


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 12. 2019, 15:52 avatar
VERNÝ A NEVERNÝ SPRÁVCA !

"45 Kto je teda verný a rozumný sluha, ktorého ustanovil pán nad svojím služobníctvom, aby mu dával načas pokrm? 46 Blahoslavený sluha, ktorého pán pri svojom príchode nájde tak robiť. 47 Amen, hovorím vám: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom. 48 Ale keby si zlý sluha povedal vo svojom srdci: ‚Môj pán mešká‘ 49 a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami, 50 pán toho sluhu príde v deň, keď to nečaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá, 51 rozpoltí ho a dá mu podiel s pokrytcami. Tam bude plač a škrípanie zubami." Mat.24,45-51
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:50,  (5) Mil@níčko, o tom zrejme vie aj Osvietený, a preto jeho silu ešte posilňuje aj inými...
dnes, 14:39,  (1) Osvietený, nože prezraď, kto je autorom tohto hoaxu... A ešte niečo, čo je podľa...
dnes, 14:35,  Tak teraz už vôbec netuším o čom píšeš. Samozrejme, že keď myslíš na bolesť zo...
dnes, 14:32,  -era-, neporozumel si mi. Nemal som na mysli súčasné pozorovanie viacerých "vecí"....
dnes, 14:25,  137. V skutočnosti nie je možné súčasne myslieť na Aristotela, Steinera, či Šípovú...
dnes, 14:24,  Ahá... :) Ono, ani jedno z tých slov v danej súvislosti, v ktorej sme ich s djjarom...
dnes, 14:22,  -era-, sústredene môžeš myslieť na čokoľvek aj na Aristotela, Steinera, či Šípovú...
dnes, 14:18,  (13) Hokejis, a zrejme viac, ako v svojho Boha...
dnes, 14:18,  -era-, "V skutočnosti to nie sú city, ale vnemy" *21
dnes, 14:16,  Keď tomu venuješ pozornosť, tak je to pozorovanie. Ale nemusíš súhlasiť.
dnes, 14:16,  Aj jedno euro je krok bližšie k vysnívanému cieľu ;)
dnes, 14:15,  Keby si netrepal a radšej mi prispel ;)
dnes, 14:15,  A čo presne som to vlastne spomenul? *01*01*01
dnes, 14:15,  -era-, nesúhlasím... nie je to reálne pozorovanie. Skôr sústredené myslenie...*21
dnes, 14:14,  (16) EnaXnaY, odporúčam Ti už ani chvíľku nečakať na ani zázrakom nerealizovateľnú...
dnes, 14:13,  -era-, keď si to spomenul, nuž tak sa pýtam... *21 Presne o takých konkrétnych...
dnes, 14:03,  ... Ale samozrejme, aj pozorovanie toho, ako som dospel myslením cez úsudok k záveru, je...
dnes, 14:02,  Nadja, písal som všeobecne. Väčšina múdrych ľudí dokáže svojou múdrosťou odolať...
dnes, 14:00,  Aj tak nechápem, prečo sa ma to pýtaš... Ale takto: reálne pozorovania sú konkrétne...
dnes, 13:53,  Už ste videli športový slovník so všetkými druhmi výrazov? Pravdepodobne ani odborníci...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(126 194 bytes in 0,267 seconds)