Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vírus viery

22
reakcií
1477
prečítaní
Tému 12. septembra 2015, 19:02 založil netus.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
28. 05. 2015
10
10. 01. 2012
2
18. 05. 2018
5
12. 03. 2020
6
12. 03. 2020
38
28. 07. 2020
10
 
 


1.
označiť príspevok

netus muž
   12. 9. 2015, 19:02 avatar
...každá doba mala svojich psychológov-samoukov, fenomény, ktoré citlivo vnímali duchovné potreby okolia a mohli dať možnosť viery v hocičo, samozrejme že v prvom rade kvôli vlastnému prospechu. Takí ľudia aj vynaliezali náboženstvá. Všimnite si, ako múdro je usporiadaný systém rozširovania – silami samotných veriacich, ktorí fanaticky odovzdávajú vírus viery...
Celý článok:
slovakia.humanists.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   13. 9. 2015, 07:35 avatar
1,....Netus...dá sa s tým súhlasiť. Skutočne,mnohé náboženstvá založili ľudia,....tak ako i "náboženstvo rozumu",/brucha/ -materializmus. Aj ateizmus má znaky náboženstva,a je viac založený na viere ,ako iné ,vymyslené náboženstvá. A tiež za nim stoja-evoluční psychológovia, samoukovia,....atd. Príklad...:
Mnohí vedci skúmajúci prírodné zákony sa bránia predstave bezúčelného vesmíru. Udivujú ich napríklad základné sily, ktorými sa riadi vesmír. Zákony, ktoré sú za týmito silami, sú zjavne presne nastavené tak, aby vo vesmíre mohol existovať život. Keby sa jestvujúce zákony zmenili čo len nepatrne, mohlo by to mať smrteľné následky, A je zjavné,že niekto musí stále tieto zákony riadiť. Ak by tak nebolo,tak by už vo vesmíre dávno vznikol chaos. No a veriť,že všetko toto má na svedomí slepá sila,....tak na to potrebuje človek poriadnu dávku viery. A ak vieme,že vedcom-materialistom sa nikdy nepodarilo experimentálne dokázať,že život môže vzniknúť z neživých vecí,....tak opäť veriť,že sa nejak tak stalo/ak ked nevieme ako/....tak to je tiež otázka viery,a hlavne takýto záver je nerozumný,nevedecký.
Na druhej strane,......Biblia so svojimi splnenými proroctvami,nadčasovými zásadami.....a historickou presnosťou /a dalšími faktami/, obhájila svoju dôveryhodnosť. To dokumentuje aj všeplatnosť morálnych,duchovných zákonov, tisíckrát overené v praxi. Čo je teda podvod? To,....ked zbožštíme človeka,ktorý si ničí svoje vlastné hniezdo, a plače na okraji priepasti!


9.
označiť príspevok

fajer
   13. 9. 2015, 07:45 avatar
Aj ateizmus má znaky náboženstva,a je viac založený na viere ,ako iné ,vymyslené náboženstvá. A tiež za nim stoja-evoluční psychológovia, samoukovia,.
pre boha tvojho jehovu- netrep sprostosti, to si až taký idiot ,že nevieš rozlíšiť náboženstvo od ateizmu....


11.
označiť príspevok

milky945 muž
   13. 9. 2015, 23:25 avatar
Fajer, to si až taký idiot, že nevieš pochopiť,
že aj ateista má svetonázor, teda názor o pôvode sveta a človeka?
že aj ateista má svetonázor daný okolnosťami a rodinou, v ktorej vyrastal?
že aj ateista má svoju cirkev - vedu a verí kňazom vedy - vedcom?
Súhlasí Shagara


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 9. 2015, 23:30 avatar
Napríklad názor: Neviem. Lebo taká je pravda o niektorých ateistoch. Nevedia ako vznikol vesmír. Stále očakávajú, že sa príde na to, ako vznikol vesmír.


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 9. 2015, 23:32 avatar
Fajer správne kritizuje Shagaru, pretože naozaj trepe nezmysly. Len sa Milky945 robíš hlúpym, a ignoruješ tie Shagarove nezmysly. Možno práve preto, že i ty si to myslíš. Tak potom sa nauč prijímať oprávnenú kritiku, lebo si ju rovnako zaslúžiš ako Shagara.


14.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 9. 2015, 00:18 avatar
Fajer nekrizuje Shagaru správne a oprávnene. Fajer nepovedal nič na svoju obhajobu. Ale inak si myslím to isté čo Shagara v 9, ak to nie je zrejmé.


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 9. 2015, 20:27 avatar
Kritizuje ho správne, pretože napísal nezmysel: "Aj ateizmus má znaky náboženstva,a je viac založený na viere ,ako iné ,vymyslené náboženstvá." Oprávnene na neho reagoval: "netrep sprostosti, to si až taký idiot ,že nevieš rozlíšiť náboženstvo od ateizmu". Naopak, ty si od veci reagoval potom v 11. na Fajera.


17.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 9. 2015, 22:14 avatar
RE "Kritizuje ho správne, pretože napísal nezmysel ... ":
Lemmy, to je tvoj názor bez dôkazov. Ja som v 11 dokázal opak.


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 9. 2015, 22:20 avatar
Dôkaz je jednoduchý. Ak by bol ateizmus tiež náboženstvom, tak tieto slová nemajú význam v praxi. Po ďalšie, ak ty tvrdíš niečo o bohu (to je tvoja viera), a ja čakám na dôkaz existencie boha, a ty ich nevieš alebo logicky nemôžeš poskytnúť, tak aká je moja viera, KEĎ POCHYBUJEM o tvojich slovách? Ateizmus je odpoveďou na vašu neschopnosť poskytnúť dôkaz pre vaše tvrdenia o bohu. Preto logicky táraš nezmysly, ak ateizmus prirovnávaš k náboženstvu.


19.
označiť príspevok

sta2rky muž
   14. 9. 2015, 22:32 avatar
17 M Podľa mňa nič si nedokázal. V prvom rade náboženské učenia majú vierouku - čo má veriaci veriť a konať, má sľuby akéhosi spasenia, posmrtného stavu atď.. Ale ateizmus o tom nie je . Nemá žiadnu vierouku, len individuálny odmietavý postoj k jednotlivým (všetkým) náboženstvám.


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 9. 2015, 03:44 avatar
Starky....19......ateizmus má tiež svoj "rituál",....svoj "kult"/človeka,vedy/,má svoje "dogmy"/neomylné,..."evolúcia je fakt",...atd/, má aj svoju "vierouku",ktorá vyplýva z rôznych ateistických,/evolučná psychológia/ publikácií. Trebárs,pán Dawkins je takým propagátorom ateistických doktrín. A samozrejme, ateista tú "spásu" vidí v zbavení sa pút náboženstva, tým že sa bude riadiť len "rozumom",a podobne. A už aj samotný pojem:"materializmus" dáva tušiť,ako bude poslušne konať ateista,a čomu podriadi svoj život. Inšpiráciou mu bude práca,vieroučná príručka pána Dawkinsa:"Sebecký gén"! Alebo poťažne jeho dielko:"Zúrivý boh". Komunistický "manifest" už totiž nie je v móde. A tak ako pravé náboženstvo odmieta nevieru,tak ateizmus odmieta vieru v Boha. A tak ako falošné náboženstvo berie ľudom život,tak to robí i ateizmus. A to i tým,že presadzuje sebeckú lásku,na rozdiel od Biblie/Boha/ ,ktorá presadzuje nesebeckú lásku! Ale tých znakov je omnoho viac. "To,čo obetujú národy,obetujú démonom,nie Bohu". 1 Kor.10:20


22.
označiť príspevok

sta2rky muž
   15. 9. 2015, 19:51 avatar
21 S - to čo si tu popísal, že akosi súvisí s ateistami, je zbožné prianie kresťanov a ich pokrivený pohľad na ateistov. To čo súvisí s vedou nie je o ateistickej viere, ateizme, ale o súčasnom poznaní. Rovnako ateizmus nie je o komunizme ani materializme. Ale z tvojho textu vyplýva, že ozaj náboženská viera vytvára v ľudskom vedomí neracionálne predstavy o živote a svete, ale aj ľuďoch.


2.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   12. 9. 2015, 19:04 avatar
...každá doba mala svojich psychológov-samoukov, fenomény, ktoré citlivo NEvnímali duchovné potreby okolia a NEmohli dať možnosť viery v hocičo, samozrejme že v prvom rade kvôli vlastnému prospechu. Takí ľudia aj vynaliezali nenávisť náboženstiev. Všimnite si, ako múdro je usporiadaný systém rozširovania – silami samotných antiveriacich, ktorí fanaticky odovzdávajú vírus antiviery...
Muehehehehe :-)


3.
označiť príspevok

sta2rky muž
   12. 9. 2015, 19:28 avatar
Podľa mňa článok nie je dostatočne presvedčivý o klamlivosti náboženstiev. Tiež dostatočne neodhaľuje príčiny, prečo sú aj v 21. storočí, ochotní ľudia veriť v "náboženské pravdy", ale je dobrým základom pre zamyslenie sa nad svojou náboženskou orientáciou.


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 9. 2015, 22:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 22:42 avatar
Správne. Cenzor je nedôsledný. Mal by všetko odstrániť, čo je kopírované. Potom tu ostane hovno.


6.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   12. 9. 2015, 22:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   12. 9. 2015, 22:47 avatar
Ale teraz tu je, tak mu pomáham.


10.
označiť príspevok

Oleandra žena
   13. 9. 2015, 08:44 avatar
Presne tak. Vsetky necha, len moju vymazal. Hladam dovod, ale nevidim. Vsak som v nadpise uviedla svoj nazor.!? Asi zmenim avatar.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 9. 2015, 20:24 avatar
Toto si zapamätajte! Kasafran vytvoril tú istú tému, ale ešte s horším výsledkom ako Oleandra. On úplne všetko má v téme skopírované. Ale jeho téma stále svieti: Dag Daniš: Návod na rýchle riešenie utečeneckej krízy

Iste, dobrá je výhovorka, že cenzor tu nie je stále. Je tu vždy, keď ho nikto nečaká.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 9. 2015, 03:19 avatar
Samozrejme,....ateisti chcú mať svoj štít,čistý od niečoho,čo oni sami kritizujú,a čo narúša ich ego. Ako Biblia,tak i zdravý rozum nám hovorí,.....že život pochádza zo života. A že celé svoje bytie môžme odvodzovať od niečoho,čo bolo prvé,večné.
Ak ovšem zrušíme prvotnú,inteligentnú príčinu,zdroj života,múdrosti,zákonov...atd,.....tak tým zrušíme seba,ako mysliace bytosti. A to preto,že naše úvahy,závery nemáme s čím porovnávať,a nemáme žiadnu normu,ktorá by nás viedla pri určovaní toho,čo je správne a čo nie. Tým sa naše úvahy,názory dostávajú do stavu,ked sú len výplodom nejakej kombinácie,náhodného zhluku mozgových neorónov a podobne. Popretím najvyššej platnosti rozumu/Boha,prvotná príčina/,si ateista píli konár pod sebou. Pretože, vo vede sa náhoda/slepé,náhodné sily/ nepripúšťa. A tak,ked ateista povýši "náhodu" na tvorivý princíp,.......dostáva sa z vedeckeho vnímania sveta,do kvázi náboženského vnímania,postoja.
Z Biblie je zrejme,že pýcha ,sebectvo a iné emócie sú príčinou,že človek odmieta Zvrchovanú autoritu, a namiesto nej stavia seba na daný piedestál úcty,uctievania,kultu./jednotlivci,vzdelanci,vedci/. A tak neviera,ale vedomé popretie Zvrchovanej autority,je niečim ,čo Biblia definuje ako modlárstvo,za ktorým stojí odporca Boha-satan. Preto i Biblia pozná len dve cesty:1,Viera v Boha....2,Bezbožnosť,absencia viery v Boha. Aj ked druhá skupina sa skladá aj z falošných ctiteľov Boha,a z neveriacich,....pretože pravá viera je prvkom iba jedného ,pravého náboženstva,....cez to všetko ,obe skupiny/neveriaci a falošne veriaci/ sú Bohom vnímaní ako bezbožní jedinci,ktorých manévruje satan v odpore,vzbure voči Bohu. Teda,je isté,že za oboma skupinami stojí duchovná bytosť,Boží odporca. A preto sa ani ateista nemôže vymaniť z pojmu ,ktorý ho definuje ako ctiteľa/aj ked nevedome/ vládcu tohto sveta. Biblia poukazuje,že môžme sedieť iba pri stole pravého Boha,alebo pri stole démonov! Aj apoštol Pavol,ked bol ešte žid, bol "neveriaci",...tak sám seba posúdil,ked sa stal kresťanom. Ateizmus je preto naozaj falošným náboženstvom,svetonázorom,kultom človeka. Už aj horlivá snaha /nových a iných/ateistov ,proti viere v Boha,jeho diskreditácie, je toho dôkazom.
Na druhej strane,boli časy,ked práve kresťania boli označovaní za ateistov. Čo je paradox aj s ohľadom na túto tému.
Historik John L. von Mosheim uviedol, že „Rimanov dráždila na kresťanoch jednoduchosť ich uctievania, ktoré ničím nepripomínalo posvätné rituály iných národov“. A dodal: „Nemali obete, chrámy, obrazy ani sochy, veštcov ani kňazské rády; a to stačilo, aby ich mohli hanobiť davy neznalých ľudí, ktorí si mysleli, že bez týchto vecí nemôže existovať žiadne náboženstvo. Preto ich v určitom zmysle považovali za ateistov a podľa rímskych zákonov boli ľudia, ktorých bolo možné obviniť z ateizmu, vyhlásení za mor ľudskej spoločnosti.“ Zrejme sa časy menia,...a ateisti to dnes otočili,a myslia si ,že "mor" je všeobecne každé náboženstvo. Nie,nie je! Iba tie nepravé! A tie skončia rovnako,ako aj ateisti.


23.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   15. 9. 2015, 19:54 avatar
vírus viery - nezhubné ochorenie mozgu - neliečiteľné
Súhlasí sta2rky
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:06,  Myšlienka na dnes. "Intelekt u ľudí sa nachádza medzi duchom a hmotou. Keď náš...
dnes, 09:57,  ninka, dobré ránko, cíťme sa dobre... www.youtube.com/watch?v=cqL6OQ9zQv8 *21
dnes, 07:54,  Dakujem enax s chuti som sa zasmial
dnes, 07:26,  Edo ty nás trolik-si tvrdil že Sagan získa zelený dres a vyhral poslednú etapu :)
dnes, 07:25,  Edo tí to vysvetlil Sagan získal zelený dres a vyhral poslednú etapu :)
dnes, 07:18,  Znamena to že americké operácie snažiace sa destsbilizovat aj Rusko
dnes, 04:36,  Osvietený, trpíš závisťou. Závidíš mu jeho podnikateľské úspechy. Posmievaš sa z...
dnes, 00:32,  ževraj nosíš bačkory, inakšie. .. *21 *45
dnes, 00:26,  Ja som Peťa pochopila. .. *21Teba už ne. *221
dnes, 00:22,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p960x960/120058551_627809377884030_67895689668462...
dnes, 00:21,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/119897662_628554877809480_7636677381413575535_n.j...
dnes, 00:14,  ja som reagoval na tieto slova no, ale operácie rukami asi nerobí. .. Ide o prácu s...
dnes, 00:12,  Ja som to ešte nekukala, ani nekuknem, viem ako to znie. .. *04
dnes, 00:11,  Takže je aj bystrozraký. .. *21
dnes, 00:10,  ... čo ty vieš... *21 ... Až teraz čítam, že bol kardiochirurg, som nevedela, či aj...
dnes, 00:07,  Faktom je že ma šokoval ako toho ducha svateho v humne chytal s holým bratom a tie jazyky...
dnes, 00:05,  na Gabčaa, áno, aj na teba...*21 *21 Čau. .. =D
dnes, 00:04,  Zuzka u vás sa operuje nohami ?
dnes, 00:03,  no, ale operácie rukami asi nerobí. .. Ide o prácu s rukami, o tej hovorím. ..
dnes, 00:01,  Vždy si potom spomeň na ten smiech, keď ho bolo počuť aj v tíšku. . .pá Dobrú nôcku...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(90 321 bytes in 0,198 seconds)