Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vietor! Stojí za ním neznáma inteligencia, zabezpečujúca fungovanie sveta!

10
reakcií
214
prečítaní
Tému 19. októbra 2020, 19:51 založil savras.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 02. 2014
21
29. 02. 2012
20
30. 11. 2018
4
 
 


1.
označiť príspevok

savras žena
   19. 10. 2020, 19:51 avatar
Žijeme vo svete, ktorý je oveľa fascinujúcejší, než sa nazdávame. Za jeho normálnym, prostým a nenápadným chodom sa pre nás doposiaľ skrývajú neuveriteľné a nepoznané záhady. Skrývajú sa za tým, čo nazývame prírodou a prirodzenosťou. Ale pretože ľudia čoraz viacej strácajú spojenie s prírodou a prirodzenosťou, a orientujú sa iba na techniku a elektroniku, rýchlo strácajú aj tú schopnosť porozumenia tejto oblasti, ktorú nadobudli a vlastnili naši predkovia. Dnes sa nám preto zdá ich minulé poznanie niečím bájnym, vymysleným a rozprávkovým.

Je paradoxné, že človek chce odhaľovať tajomstvá vesmíru a iných planét, zatiaľ čo prechádza absolútne bez pochopenia okolo tajomstiev, ktoré ho obklopujú v jeho bezprostrednej blízkosti, a ktoré každodenne utvárajú a formujú prírodné dianie okolo neho. A takto je tomu aj s inteligenciu vetra, o ktorej budeme bližšie hovoriť.

Aby sme ale vôbec pochopili, o čom je vlastne reč, s vysvetľovaním bude treba začať úplne od začiatku.

Existuje Stvoriteľ, ktorý je najvyššou Inteligenciou. Je Inteligenciou stvoriteľskou. No a táto, nám nepochopiteľná Inteligencia, existujúca od večnosti do večnosti, sa rozhodla tvoriť a vytvoriť stvorenie. Stvorenie, čiže obrovský priestor pre život biliónov najrozličnejších vedomých bytostí.

Najvyššia Inteligencia Božia však nestvorila a nesformovala stvorenie sama a bezprostredne, ale stvorila najskôr nižší druh inteligencie. Stvorila inteligenciu výkonnú, aby táto, na Boží príkaz a podľa jeho Vôle, začala sama vytvárať, formovať a budovať stvorenie. No a práve tvorivá práca výkonnej inteligencie stojí za všetkým, čo vo stvorení vzniklo a jestvuje.

Výkonná inteligencia sformovala rôzne úrovne stvorenia. I našu hmotnú a materiálnu úroveň, a to od jej prvopočiatku až do súčasnosti. Hmotnosť formovala z drobných prachových častíc, ktoré postupne koncentrovala do väčších celkov, a z nich vytvárala planéty prostredníctvom gravitácie.

Výkonná inteligencia potom formovala povrch planét, a medzi nimi aj našu planétu. Postupne na nej pripravovala podmienky pre život tak, ako pripravuje roľník pôdu pre výsadbu. A keď bolo všetko pripravené, zasadila prírodná výkonná inteligencia do tejto pôdy semená života, o ktoré sa starala a smerovala ich vo vývoji od najjednoduchších foriem života až k tým najzložitejším. Až nakoniec bol prírodný život na našej planéte pripravený prijať semená ľudského ducha. A výkonná prírodná inteligencia napomáhala aj ich rastu tak, ako sa dobrý záhradník stará o rastliny vo svojej záhrade.

No a ľudský rod na úsvite vekov, vo svojej jednoduchosti a prirodzenosti, bol schopný vnímať výkonnú inteligenciu, stojacu za prírodným dianím. Dávni ľudia vnímali inteligenciu, stojacu za správou vôd. Vnímali prírodnú výkonnú inteligenciu, stojacu za správou rastlín a stromov. Vnímali prírodnú výkonnú inteligenciu, stojacu za správou živlu ohňa, zeme, vetra a tak ďalej. A tejto prírodnej výkonnej inteligencii, stojacej za správou rôznych druhov prírodného diania, dali konkrétne mená a nazvali ju „bohmi“, i keď mnohé dávne civilizácie už tušili, že je to len výkonná sila, stojaca v službách najvyššej Božej Inteligencie.

Mnohým sa to bude zdať neuveriteľné, ale dokonca aj v evanjeliách sa nachádza zmienka o tom, že všetko v našom stvorení funguje práve takýmto spôsobom. Hovorí sa o tom v príbehu o Ježišovi, ktorý sa plavil so svojimi učeníkmi v loďke po mori a zaspal. Zrazu zadul silný vietor a začali sa vzdúvať veľké vlny až hrozilo, že sa loďka prevráti. Vtedy učeníci prišli za Ježišom a riekli mu: „Pane, ty si tu spíš a nedbáš, že hynieme“. A on vstal, pohrozil vetru a moru, a okamžite zavládlo veľké ticho.

Čo sa stalo? K čomu došlo? Božia Inteligencia, ktorej vtelením bol Kristus, dala príkaz výkonnej prírodnej inteligencii, stojacej za správou vodného živlu a vetra, a tento príkaz bol okamžite splnený. Vietor stíchol a more sa upokojilo. A mimochodom, i Ježišovo chodenie po mori bolo podobného druhu.

No a teraz, po tomto nevyhnutnom úvode, sa už dostávame priamo k vetru a k jeho, ľudským očiam neviditeľnému a skrytému poslaniu, ktoré poslušne naplňuje, a tým zabezpečuje jestvovanie pozemského ľudstva na našej planéte.

Ako teda už vieme, vietor nefúka len tak, ale jeho činnosť je riadená prírodnou výkonnou inteligenciu. Základnou funkciou vetra je osviežovať ovzdušie prostredníctvom nevyhnutnej cirkulácie vzduchu. Vietor zabezpečuje prúdenie vzduchu a je zároveň nositeľom zmeny počasia. Prináša tichý dážď, alebo búrku, prináša ochladenie, alebo oteplenie a podobne.

My sa však pozrime na avizovanú, skrytú funkciu vetra. Prejavuje sa zvlášť pri silných búrkach, hurikánoch a orkánoch, ktorým takmer vždy predchádza ťažké a dusivé ticho. Atmosféra je nabitá a doslova hustne. A potom začne fúkať vietor, prinášajúci búrku, a spolu s ňou hromy a blesky. Často to spôsobí hotovú spúšť, a keď všetko pominie, nastáva opäť ticho. Ale už nie to ťažké a dusivé ako predtým, ale svieže a radostné. Človek má dojem, ako keby sa všetko osviežilo a očistilo. Oveľa lepšie sa nám dýcha a dokonca aj viditeľnosť je lepšia.

Toto všetko sa však deje nie len na fyzickej a hmotnej úrovni, ale aj na úrovni subtílnejšej. Na úrovni hmotnosti jemnejšej, ktorú síce my našim fyzickým zrakom nevnímame, ale vnútorne, duševne ju cítime. Ide o jemnejšiu úroveň, v ktorej sa okolo našej planéty zhmotňuje myšlienková energia ľudí. Ako totiž vieme, žiadna energia sa nestráca, a naše myslenie je tiež energiou. Našim myslením teda produkujeme určitú energiu a ona vytvára okolo našej planéty energetické zhluky.

Zhluky ľudskej myšlienkovej energie môžeme rozdeliť na dva základné druhy. Na pozitívne a negatívne.

Pozrime sa najskôr na zhluky negatívnej ľudskej myšlienkovej energie. Tie sa zdržujú a hromadia v určitých oblastiach okolo našej planéty. Vytvárajú ťažkú, dusivú, myšlienkovo energetickú atmosféru, a negatívnym spôsobom pôsobia spätne na svet ľudský. Negatívne pôsobia na ľudskú psychiku a myšlienky, ktoré podnecujú k opätovnému vytváraniu negativity.

V prípade zhlukov pozitívnej myšlienkovej energie je to podobné, avšak jej energetické zhluky nezaťažujú a nenabádajú k zlému, ale naopak, oblasť, kde sa sústreďujú povznášajú, presvetľujú a oblažujú. Vytvárajú radostnú atmosféru a pozitívnym spôsobom spätne ovplyvňujú k tvorbe pozitívnych myšlienok.

No a tu sa dostávame ku koreňu celého problému, pretože žiaľ, ľudia o týchto skutočnostiach nevedia, a preto nebdejú nad čistotou a ušľachtilosťou svojho myslenia a svojho vnútorného života. Preto vytvárajú obrovské množstvo negatívnej myšlienkovej energie, ktorá dusí, ťaží a disharmonizuje jemnohmotné prostredie okolo našej planéty. Ak by sa s tým nič nedialo, neustále ľuďmi plodená myšlienková negativita by nás čoskoro všetkých duševne a psychicky udusila. Ľudia by sa utopili a zadusili v sebou samým vytvorenom oceáne skazenej myšlienkovej energie. Ľudia by zahynuli v oceáne zla, vytváranom ich myšlienkami závisti, chamtivosti, nenávisti, bezohľadnosti, egoizmu, klamstva, podvodu, vypočítavosti, neresti, zvrátenosti a ešte mnohého iného.

No a práve funkciou vetra na jemnejšej úrovni je rozmetať na kusy tento ľudský, myšlienkovo energetický hnoj, a aspoň dočasne od neho oslobodiť našu planétu, kým ho ľudia opäť nevytvoria a neprivolajú späť. Mali by sme byť preto vďační vedomej inteligencii, ovládajúcej vietor, búrky, hromy a blesky, pretože všade tam kde prichádzajú, ničia zároveň ľuďmi na myšlienkovej úrovni splodené zlo, a tým zabezpečujú, aby bola naša planéta ešte vôbec obývateľnou.

Žiaľ, takto to dnes s nami vyzerá, pretože nevieme, že našou základnou ľudskou povinnosťou je udržiavať krb svojich myšlienok čistý, a tým formovať iba zhluky ušľachtilej a pozitívnej myšlienkovej energie, ktoré budú náš svet iba povznášať a nabádať ho k ďalšej myšlienkovej a vnútornej pozitivite. K myšlienkovej čistote a ušľachtilosti, aby sme v ich energetickom vplyve konečne vybudovali pozemský raj. Aby sme konečne vybudovali pozemský odlesk kráľovstva nebeského na zemi.

Namiesto toho však, v nezriadenosti a nečistote vlastného vnútorného života, vytvárame pozemské kráľovstvo amorálnosti, ľudskej nízkosti, plytkosti a tisícorakého zla, nad ktorým sa prevaľujú jedovaté mračná negatívnej myšlienkovej energie.

A preto, z času na čas, ako milosť Pána, prichádzajú vietor, búrka, hromy a blesky, aby rozbili a rozohnali tieto jedovaté mračná a dobro, ešte žijúce na našom svete, sa mohlo aspoň na určitú chvíľu sčerstva nadýchnuť a nemuselo byť definitívne zadusené. Toto je nepoznaná funkcia vetra, búrky, hromov a bleskov. Ich údery by ale vôbec nemuseli byť také prudké a tak často prinášajúce aj fyzické ničenie, keby ľudia viac dbali na ušľachtilosť vlastného vnútorného života.

Prichádza ale doba, v ktorej Pán neučiní tak, ako v príbehu z evanjelií a neutíši rozbúrené živly. Práve naopak, najvyššia Inteligencia povstane vo všetkej svojej moci a prikáže živlom zeme, aby definitívne a nenávratne rozmetali zhluky negatívnej myšlienkovej energie. A aby tentokrát neušetrili ani tých, ktorí tieto zhluky vytvárajú a neustále nanovo privolávajú.

A potom zavládne mieru plné ticho a zem bude obnovená a panenská, ako nikdy predtým. A tvoriť na nej, dokonca aj v myšlienkach, bude možné už len dobro. A každý, kto by chcel tvoriť inak, opäť po starom, bude ihneď rozpoznaný a vytrhnutý zo zeme ako burina zo záhrady, aby sa na nej zlo opäť nerozmohlo.

vaznost-doby.bloger.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


2.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   19. 10. 2020, 19:54 avatar
Inteligenciou vetra je STRIBOG


3.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   19. 10. 2020, 19:55 avatar
Stribog je pánom všetkých vetrov

www.dzio.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 19:55 avatar
Dnes svetom vládne STRABAG  


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 10. 2020, 01:08 avatar
Všetko je presne Niekym nastavené! Ak my svojou necitlivou, deštrukčnou činnosťou čo len trochu zmeníme tieto hodnoty, .... tak sa nám to skôr či neskor vráti!

Stále platí tá zásada z Písma: ...... "Každý čo zaseje , to aj zožne"!
Ako povedal prorok Hozeáš, ak sme ..... „siali vietor, budeme žať víchricu“. — Hozeáš 8:7,       


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 10. 2020, 20:27 avatar
A aký musí byť inteligentný, keď spustí hurikán alebo víchricu. Ničí domy, zabíja všetko živé v okolí.


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 10. 2020, 01:03 avatar
5, .... a ten Boh je aj zodpovedný za to ako sme si zničili planétu a ako sme ovplyvnili tie "vetry"!?
Predsa nezvalíme vinu na seba?
Akokoľvek to nazveme/Adamov syndróm/, ....... alebo nejako inak, ...... my nič, my muzikanti!   
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
07.02.2007

Vedci sú presvedčení, že otepľovanie spôsobuje človek

Ľudská činnosť "veľmi pravdepodobne" spôsobuje v posledných desaťročiach globálne otepľovanie, ktoré bude vyvolávať stále silnejšie búrky, horúčavy a víchrice. Uvádza sa to v dlhoočakávanej správe, ktorú v piatok v Paríži zverejnil Medzivládny panel o klimatických zmenách (IPCC). Otepľovanie svetovej klímy je nepochybné a bude pokračovať ešte najmenej niekoľko storočí, .... /ktovie? ... ak prv nezasiahne Boh?!/ konštatuje sa v 21-stranovej správe, ktorú v Paríži jednohlasne schválilo viac ako 2 500 vedcov a odborníkov zo 113 krajín. Šéf IPCC Rajendra Pachauri po zverejnení správy konštatoval, že ide o "pôsobivý dokument, ktorý ide o niekoľko krokov ďalej ako doterajší výskum".  


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 10. 2020, 00:33 avatar
1, ..... a radia sa tam aj .... vetry ..... po konzumácií fazuľovej polievky? 

Neviem čím to je, .... ale vždy po nej mám enormne zvýšenú plynnosť! 
Dala by sa táto "energia" využiť aj na niečo zmysluplné, ujo Savras?      
Naozaj, niekedy je to ako tornádo z mamutieho zadku! 
Nuž čo už, .... bok si predsa nedám vyvaliť!     


9.
označiť príspevok

Krištof
   21. 10. 2020, 09:34 avatar
Možno to súvisí aj s týmto - Ef 2,2: "...podľa ducha tohto sveta, podľa kniežaťa vzdušnej mocnosti, ducha, ktorý teraz pôsobí v neposlušných synoch."
Čítal som k tomu, že podľa antickej predstavy o svete duchovné bytosti obývali sféru vzduchu, ktorá sa rozprestierala od Zeme až po Mesiac. Sily zla pôsobili v jeho nižších sférach. Je však možné, že ten vzduch, o ktorom sa tam píše, je nadprirodzený, čiže nie bežný vzduch, hoci jeden druh vzduchu s druhým prípadne môže súvisieť napr. v tom zmysle, že oba druhy sú vzduchom). V Biblii sa píše aj to, že existujú zápasy medzi ľuďmi a tými mocnosťami vzduchu. Ef 6,12: "Lebo nás nečaká zápas s krvou a telom, ale s kniežatstvami a mocnosťami, s vládcami tohto temného sveta, so zloduchmi v nebeských sférach."


10.
označiť príspevok

Krištof
   21. 10. 2020, 09:44 avatar
myslel som to čiastočne aj humorne v tej reakcii


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 10. 2020, 23:28 avatar
9, ..... k tomu duchu tohto sveta: Duch sveta duchovne uspáva. A je to spôsob života tohoto sveta, ktorý je odcudzený Bohu a stojí samozrejme za ním satan. Napríklad, mnohí ľudia sú takí zamestnaní každodennými záležitosťami, že si neuvedomujú „svoje duchovné potreby“. (Mat. 5,3)
Úplne sú pohltení honbou za materiálnymi lákadlami tohto sveta, ktoré pôsobia na „žiadosť tela a žiadosť očí“ ako uvádza Ján. (1. Jána 2:16)
Aj zábavný priemysel prispieva k tomu, že pokušenia sú z roka na rok silnejšie a ľudia sú priam opití láskou k rozkošiam. (2. Tim. 3:4) Včerá bol práve o tom dokument s názvom : PROPAGANDA". /kult smrti, plytká zábava, konzum, obdiv celebrít sveta, chamtivosť, násilie, promiskuita, vojny, pretvárka - pokrytectvo na všetkých úrovniach/ a podobne.
Preto Pavol kresťanom povedal, aby ...... „neplánovali vopred telesné žiadosti“, ktoré človeka duchovne uspávajú. (Rim. 13,11–14)
Keďže sme dennodenne v kontakte s ľuďmi zo sveta, ktorí konajú v súlade s jeho žiadosťami, uvažovaním, hodnotami a morálkou, stále sme v nebezpečenstve, že nás svet pohltí. Lebo dýchame tento "nákazlivý vzduch sveta"!
Preto je veľmi dôležité , aby sme poslúchli nabádanie z Písma ..... „prestaňte sa utvárať podľa tohto systému vecí, ale sa premieňajte obnovením svojej mysle“.
Ak to neurobíme, .... tak nás zmení daný satanov svet, a vyformuje nás na svoj obraz!  
Teda, naozaj, .... všade okolo nás vidíme daný postoj toho zlého a istým spôsobom nás ovplyvňuje, ....doslova ako ked dýchame vzduch!
Samozrejme, riešenie existuje! 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:38,  Pán vedúci, nezabudnite pridať aj snehuliaka, snehovú vločku alebo niečo so zimným...
dnes, 12:37,  Ufujazdila som pred ním, stlačením zázračného gombíka. *39
dnes, 12:35,  Noooo....keby si chcel robit portret Krista v sucasnosti, minul by si, v ramci politickej...
dnes, 12:31,  Dobrý deň, Jamko! *58 Teším sa na Vianoce. *03 Aký darček by ťa potešil pod stromčekom?...
dnes, 12:26,  Tá pani potom emigrovala do Holandska. No veru, človek môže dopadnúť, ktovie ako až...
dnes, 12:16,  To bolo v Holandsku. Keď som nemal peniaze a každý, kto bol na obraze tak musel zaplatiť!!...
dnes, 12:04,  14- a čo to Matovič urobil, keď ho máš toľko v žalúdku? Jeho partia siaha na tvojich...
dnes, 11:52,  Kde si toto namaľoval? / nechcem ti našepkávať. :-)))))/...
dnes, 11:33,  JA som malý Rembrandt.*03*03*03*03
dnes, 11:06,  Už teraz maľuješ. Čerta na stenu. :-))))))
dnes, 10:58,  Lemmy a keby sme prišli iba tak na súdružskú návštevu? V kotli by sme kolená uvarili, s...
dnes, 10:54,  O tom rozhodujeme MY!!! STRANA!!! Kde a čo budeme robiť.*39*39*39*39*39
dnes, 10:52,  Takže ty si mu ušla s výťahom?? Ako sa taký výťah nesie? Demontovala si ho nasilu, alebo...
dnes, 10:50,  Takže asi založím nové náboženstvo - zlámanej grešle- a bude to iba nábomužstvo!!!!!*04
dnes, 10:48,  Myslím, že Patrick k ním patrí.*05
dnes, 10:47,  Dnes je SOBOTA.*13*13*13*13 Pre skútristu nič nie je nemožné*18*18*18 Ešte vydržte 1,25...
dnes, 10:35,  Napriklad, taky protestant Charles Taze Russell, to nechapal spravne, preto zalozil Spolocnost...
dnes, 09:42,  35 - tí, čo to nechápu SPRÁVNE, si po čase zakladajú nové náboženstva...:-)...
dnes, 09:42,  Nerobí.....
dnes, 09:39,  A ja som žil v mylnej ilúzii, že koleno je iba sobotňajšie menu :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(77 667 bytes in 0,242 seconds)