Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Vakcína! Moje osobné legitímne pochybnosti

63
reakcií
118
prečítaní
Tému 23. januára 2021, 19:29 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   23. 1. 2021, 19:29 avatar
Z verejnoprávneho rozhlasu som sa dozvedel pre mňa osobne dosť znepokojivú informáciu, že priemerný čas vývoja vakcíny je dvanásť rokov. A všetky vakcíny, ktorými má byť očkované takmer celé ľudstvo boli vyvinuté za rok. Média však hovoria o ich absolútnej bezpečnosti a na dôkaz toho sa dávajú mnohí politici demonštratívne očkovať pred kamerami.

V protiklade so všetkými tvrdeniami médií však prostá ľudová múdrosť naopak hovorí, že práca chvatná je málo platná.

Kto má teda pravdu? Úslovie našich predkov, alebo súčasní vedci a politici, presadzujúci vakcináciu aj napriek jej enormne urýchlenému vývoju?

Vezmime si trebárs príklad zamestnaného človeka, ktorý musí za dvanásť pracovných dní vykonať určitý objem práce. A predstavme si, že by túto prácu mal urobiť za jediný deň. Je to možné? A ak áno, tak potom v akej kvalite? A žiaľ, podľa mňa to bude veľmi podobné aj s vývojom vakcíny a z jeho urýchlením z dvanástich rokov na jeden.

A keďže ide o veci dosť znepokojujúce, začal som v tomto smere trošku intenzívnejšie pátrať a narazil som na nasledovné skutočnosti. Vakcíny proti pandémii boli vyvíjané v obrovských superpočítačoch, v ktorých boli simulované možné reakcie ľudského organizmu na túto látku, a zároveň všetky možné vedľajšie účinky. Robí sa to tak vždy, avšak dvanásť rokov sa potom preparát testuje na dobrovoľníkoch, aby sa v reále zistilo a eliminovalo čo najviac nežiaducich účinkov. Aby sa vychytali vedľajšie účinky krátkodobé, ale aj dlhodobé, pretože vyvíjaný preparát vám síce môže krátkodobo pomôcť, ale ak o päť alebo desať rokov budete mať veľmi závažné zdravotné dôsledky, nebude to pre vás asi veľká výhra.

Dlhodobá i krátkodobá fáza skúmania nežiaducich vedľajších účinkov však pri vývoji súčasných vakcín úplne odpadla. Testy, ktoré boli vykonané na dobrovoľníkoch sú z hľadiska potrebného dlhodobého testovania úplne bezvýznamné. Súčasné vakcíny proti koronavírusu teda stoja len na počítačovej simulácii, pričom ich proklamovaná bezpečnosť sa opiera len o v reále nepotvrdený predpoklad. Vakcína sa preto podobá jarmočnému prekvapeniu, takzvanej mačke vo vreci, z ktorého neviete čo sa napokon počas ďalších rokov vykľuje. Môže sa tak stať, že vám síce vakcína v jednej veci pomôže, ale v ďalších piatich vám uškodí. V konečnom dôsledku však zostáva na zvážení každého z nás, či bude dôverovať vedcom a ich heroickému úsiliu, v ktorom stihli za jeden rok to, čo normálne trvá dvanásť rokov, alebo či bude naopak dôverovať overenej múdrosti našich predkov, ktorá tvrdí, že práca chvatná je málo platná.

A celá vec je povážlivejšia o to viac, že nejde o vakcínu z rady štandardných vakcín, aké boli doteraz, ale o úplne nový typ vakcíny takzvanej tretej generácie. Ide teda o niečo, čo tu ešte doteraz v boji proti vírusom nebolo použité. To znamená, že v takomto prípade by logicky mala byť doba testovania vakcíny pred jej reálnym použitím ešte oveľa dlhšia, ako štandardných dvanásť rokov.

A pri podrobnejšom skúmaní danej problematiky sa objavili aj iné znepokojujúce skutočnosti. A síce, podrobné analýzy záberov propagačného očkovania zdravotníkov, politikov a rôznych významných osobností.

Dôkladná analýza niektorých týchto záberov totiž dokázala, že to nebolo naozaj! Že to bolo len akože! Že boli použité rôzne finty, ako sú ihly, zasúvajúce sa pri tlaku do svalu dovnútra, ale vyzerá to, akoby prenikali do tela. Alebo boli použité takzvané divadelné či filmové injekcie, pri ktorých to tiež vyzerá veľmi vierohodne, ale v skutočnosti je to len akože. V skutočnosti je to podvod!

Záver je nasledovný: ak politici hovoria o potrebe vakcinácie čo najväčšieho počtu obyvateľstva, je to jedna vec, ale ak to majú podstúpiť oni sami, je to druhá vec. Ide o prístup, vyjadrený našimi predkami úslovím: Z cudzieho krv netečie! Z toho všetkého vyplýva, že kto má informácie, ten sa do očkovania príliš nehrnie.

A preto žiaľ, vo vzťahu ku všetkým týmto skutočnostiam vyznievajú mnohé, navonok pekne znejúce frázy o pomoci tým najzraniteľnejším, trebárs starým ľuďom v rôznych sociálnych zariadeniach, ako určité pokrytectvo. Práve pre ich zraniteľnosť a ich ľahkú ovplyvniteľnosť im totiž všetkým bude plošne aplikovaná vakcína bez toho, že by sa ich niekto na niečo pýtal.

Súčasný voľný prístup k informáciám nám teda umožňuje dostať sa aj k informáciám, odhaľujúcim druhú, odvrátenú tvár vakcinácie. A je na každom z nás, či ich bude skúmať, alebo nie. Človek môže tieto veci ignorovať, môže sa sa z nich vysmiať a môžu mu byť ukradnuté a ľahostajné. Každý z nás sa však sám za seba a vo vzťahu k sebe samému bude nútený rozhodnúť, ako sa on osobne k vakcinácii postaví. Či sa dá zaočkovať, alebo sa nedá zaočkovať! Každý z nás pôjde v tomto smere sám so svojou vlastnou kožou na trh, a potom jedine on sám ponesie všetky dôsledky svojho vlastného rozhodnutia.

Úplne na záver chcem preto popriať nám všetkým, aby sme sa rozhodli správne. Aby sme zvážili všetko pre a proti, a to aj na základe iného druhu informácií než sú tie, ktoré každodenne počúvame z médií. Lebo zdravie má každý z nás len jedno!

v spolupráci s smeromkzivotu.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 1. 2021, 11:15 avatar
Bezpečná a účinná vakcína je trvalým riešením, ako ukončiť pandémiu. Európska komisia schválila dve vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktoré boli posúdené ako bezpečné a účinné. Keď sa zaočkuje dostatok ľudí, môžeme sa postupne vrátiť k bežnému spôsobu života.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


43.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 1. 2021, 12:25 avatar
Odhliadnuc od toho, že savras je neosobný, účelový blud, musím sa vyjadriť:
* Vakcína na covid sa nevyvíjala rok.
Vyvíja sa už desaťročia a intenzívnejšie súbežne s inými výrusovými pandémiami, ktoré viac-menej už stále vo svete bežia. Vysvetľoval to myslím Krčméry. Takže ako som to ja laicky pochopil, išlo pri hľadaní vakcíny na covid iba o odbočku z už dávno prebiehajúceho výskumu.
* z celého pamfletu však mám dojem, že autor sa snaží odradiť od očkovania, aby sa sám čo najskorej dostal na rad
 
Tiež si myslím, že autor tohto príspevku nie je totožný s autorom predchádzajúcich príspevkov pod "savras" - je až príliš dementný...... 
Súhlasí Osvietený


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 1. 2021, 12:26 avatar
Vakcína na covid sa nevyvíjala rok.

A ako dlho?


46.
označiť príspevok

kntsz muž
   24. 1. 2021, 12:39 avatar
44-
však ma čítaj so snahou pochopiť.....
keď ja ako stavár idem vymyslieť zloženie omietky odolnej napr. do vysoko vlhkého prostredia, tak nevymýšľam od nuly, lebo viem, že tam musím mať pojivo (cement, alebo vápno, alebo nejaký iný tmel) a plnivo a iné látky, ale odolné na vlhkosť a teda už viem, že napr. vápno tam dať nemôžem, lebo sa mi to bude rozpadať......
Vedci čo vymysleli vakcínu už tiež majú dlhoročné poznatky o správaní sa vírusov a nezačínali od nuly napr. ako vyrobiť mikroskop...... 
Súhlasí Osvietený, J.Tull


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 1. 2021, 12:43 avatar
Lenže len 1 rok sa vážne mohli zaoberať vývojom vakcíny, pretože predtým nepoznali tento konkrétny vírus. O tom to je!!!


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2021, 12:54 avatar
Lemmy poznali mers i sars i vakcína by bola keby bolo tolko nakazených na ktorých by sa dala vakcína testovať .

Neviem odkial si zobral že pfizer vyvíjal vakcínu rok .

Pfizer mal vakcínu po 8 mesiacoch od vyhlásenia pandemie a to už vratane testovaniu a záverečnej faze testov .

8 mesiacov nie je však rok .

Vývoj môže trvať i jeden deň kľučové je však testovanie na desatisícoch ľudí a vyhodnotenie dát .

Niekde trva testovanie na desatisícoch ľudí 10 rokov i viac . Tu sme mali šťastie v nešťastí , že vírus bol rozšírený.
Súhlasí kntsz


50.
označiť príspevok

Scarlette žena
   24. 1. 2021, 15:03 avatar
48. osvieteny , odborník na vyvoj mRNA . čo si ešte vyskúmal?  


51.
označiť príspevok

0svietený muž
   24. 1. 2021, 15:08 avatar
Cau, co robi clenok? :-)


53.
označiť príspevok

Scarlette žena
   24. 1. 2021, 15:15 avatar
51. uz behám , ale som dost z formy . nie je to ono stále
Súhlasí 0svietený


54.
označiť príspevok

0svietený muž
   24. 1. 2021, 15:18 avatar
Co nevidiet sa hlasi jar. Ono sa to podda. ;-)
Súhlasí J.Tull


52.
označiť príspevok

gabriel pb
   24. 1. 2021, 15:10 avatar
nič vznešenejšie ako xéna a scarlet neexistuje


55.
označiť príspevok

Scarlette žena
   24. 1. 2021, 15:19 avatar
52. yep, ja som fénix čo vzdy vstane z popola  
Súhlasí 0svietený


57.
označiť príspevok

0svietený muž
   24. 1. 2021, 15:27 avatar
Dobra a uzitocna vlastnost. Kto ju nema, zostane " na kolenach" sakra dlho. :-)


58.
označiť príspevok

Scarlette žena
   24. 1. 2021, 15:35 avatar
57. ja to myslím vázne, čo by inych katapultovalo do blázinca , somnou nehne  
Súhlasí 0svietený


56.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 1. 2021, 15:24 avatar
Lemmy, poznali však viaceré vírusu "typu SARS", kde patrí i korona... 
Súhlasí Osvietený


59.
označiť príspevok

Scarlette žena
   24. 1. 2021, 15:44 avatar
56. J.tull SARS a covid19 sú to isté?  


60.
označiť príspevok

Scarlette žena
   24. 1. 2021, 15:55 avatar
J.tull ( a další ) aby som Vám to ulahčila  
www.sciencedaily.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


64.
označiť príspevok

Scarlette žena
   24. 1. 2021, 18:25 avatar
47. Lemmy, Kntsz asi myslí vyskum mRNA vakcín, ten bezí cca 25 rokov ( +-) . mimochodom očkovaciu látku proti SARS vytvorili uz pred dvomi dekádami . [ teda prvú skúšobnú verziu proti SARS pre USA] www.sciencedaily.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2021, 13:20 avatar
kntsz ja len k robotu sarvas z dielne Petrohradu .

Na internete vystupuje pod stovkami nickov v desiatkach jazykov . Niekde je ako žena inde zase muž. Tak to chodí u robotov z Petrohradu .

Čo majú spoločné je text a v ani jedinej debate ani jedno slovko mimo pridanej propagandy .

Pre príklad uvediem iba

blog.infovojna.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tu vystupuje na ruskom hovnomete ako Ivan Holek

blog.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tu je to johanides

johanides.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tu je to žena
Ľubica Cyprianová

lubica-cyprianova.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tu je to M.Š .
vaznost-doby.bloger.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tak by som mohol najsť desiatky ďalších robotických príspevkov .

Nikdy však sarvas nenapísal ani nenapíše lebo je robot . Ani jedinéééééé ani jedno slovko .
Súhlasí kntsz


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 1. 2021, 19:47 avatar
Robot má pochybnosť lebo vakcína vyrastie za 12 rokov


3.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   23. 1. 2021, 19:50 avatar
"Záver je nasledovný: ak politici hovoria o potrebe vakcinácie čo najväčšieho počtu obyvateľstva, je to jedna vec, ale ak to majú podstúpiť oni sami, je to druhá vec."

Aj niektorí politici sa dali hneď zaočkovať, napr. naša milovaná p. prezidentka Zuzana Čaputová :P aby ukázala tomuto nevzdelanému národu, že je to vpohode a že netreba veriť všetkému, čo je na internete.
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

Scarlette žena
   23. 1. 2021, 22:47 avatar
Patrick91, no vidíš aj vedci sú dobrí. pomoz mi veda aj boh mi pomoze, čo?  


7.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 09:30 avatar
6. všetko dobro je od boha


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 09:32 avatar
Práve dnes som o tom rozmýšľala, že my ludia dobro nechávame na Boha, a preto možeme byť zlí. Je na čase, aby sme dobro zobrali do svojich ruk a začali ho presadzovať sami Dufam že mi rozumieš
Súhlasí -era-, kntsz, Osvietený, J.Tull


10.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 09:57 avatar
8. "Práve dnes som o tom rozmýšľala" - a to si kedy stihla?

Boh koná vždy cez ľudí.


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:04 avatar
Jí stíham, všetko, práve som sa dala otestovať, o 15 minut bude výsledok, jupííí
Súhlasí Patrick91, Osvietený


12.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:07 avatar
11. tak ti prajem negatívny výsledok.
Súhlasí Nadja


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:08 avatar
Dakujem, bude negativny, nemala som sa velmi priležitosť v lock downe nakaziť
Súhlasí Patrick91, Osvietený


15.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:13 avatar
13. A popri tom čakaní si môžeš premýšľať nad tým, že všetky testy, vakcíny, lieky, rúška, doktori, sestričky, dobrovoľníci.. je Boží dar.


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:14 avatar
Asi hej, lebo je negatívny... ale keby bol pozitívny, čo nie je dobro, tak by bol od koho?
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:22 avatar
Byť pozitívny je asi zlé. Ale vedieť o tom, že si pozitívna je dobré. Boh nechce aby sme boli chorí. Chce, aby sme svoj rozum používali na boj proti chorobám, preto nám ho dal.


31.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 1. 2021, 10:55 avatar
15. Boží dar asi v zmysle záplat na roztrhané gate - nevieme si neroztrhať nohavice, tak si ich aspoň zaplátame záplatami.


14.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:10 avatar
Bohj kona cez ludi, ale dal nam slobodu sa rozhodnut, a preto to musime aj tak rozhodnuť sami
Súhlasí Osvietený


17.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:18 avatar
14. Každý sa môže rozhodnúť, či chce byť Božím nástrojom pre šírenie dobra a lásky alebo nie. Nakoľko sa ľudia rozhodnú pre Boha, natoľko je tento svet krajší, pretože v ňom dokáže on natoľko pôsobiť.


19.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:33 avatar
17. Boh si niekedy predstavujem tak, že jediný spôsob ako dokáže pôsobiť do tohto sveta je prihovárať sa ľudom vo svedomí. Keď niekedy vidí aký je ten svet skazený, na kolenách prosí, aby sme si pomáhali a aby sme mu dovolili sem vkročiť a zmeniť to tu.


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:34 avatar
Takže on potrebuje naše povolenie? Bez nás je bezmocný?
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:40 avatar
20. Je ako umelec, sochár, ktorý dal svojim nástrojom slobodnú vôľu.


23.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:42 avatar
to najlepšie, čo človek môže pre seba a pre svet urobiť, je slobodne sa nechať viesť Bohom. SVet je tým krajší, čím viac nástrojov sa nechá viesť Majstrom  
Súhlasí -era-


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:44 avatar
Aký je rozdiel, či sa človek rozhoduje, či sa nechá viesť dobrom alebo zlom, alebo či sa nechá viesť Bohom alebo Satanom?
Súhlasí Osvietený


26.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:48 avatar
žiadny
problém ale je, že existuje objektívne dobro a subjektívne. Boh je to objektívne. Človek si bez neho často vyberá len svoje subjektívne, ktoré často nezodpovedá tomu objektívnemu. Myslíš si, že konáš dobro, ale v skutočnosti konáš zlo.


27.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 1. 2021, 10:49 avatar
23. Už zostáva len dosiahnuť jasno v tom, čo to vlastne znamená ´nechať sa viesť Bohom´


32.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:57 avatar
No to je ten najväčší problém, inak by to bolo lahke ... spoznať objektívne dobro od subjektivneho. A opäť pripomínam ten príbeh chlapca, čo si zlomil nohu a tie dôsledky v príbehu
Súhlasí Osvietený


33.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 1. 2021, 11:01 avatar
Ten príbeh asi nepoznám, ale fakt je, že niektoré životné situácie sú príliš neprehľadné pre človeka a často sa ich význam odhalí až s odstupom viacerých rokov.


34.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 11:08 avatar
Určite poznáš, nájdem ti to
Súhlasí Osvietený


35.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 11:10 avatar
Pred mnohými rokmi žil jeden starý farmár, ktorý mal jediného syna a starého koňa. Jedného dňa sa však kôň dostal z ohrady a utiekol do hôr.

„Čože? Ušiel ti kôň?“ pýtali sa susedia. „To je ale smola!"

„Smola alebo šťastie? Ktohovie.“ Odvetil starý muž.

O týždeň neskôr sa kôň vrátil do ohrady, aby sa napil a najedol. A priviedol so sebou aj stádo dvanástich divokých koní. Farmárov syn to uvidel a rýchlo utekal zavrieť ohradu.

Keď sa to susedia dopočuli, nemohli tomu uveriť. Okamžite svojmu susedovi gratulovali: „Trinásť koní?! To je neuveriteľné! Ty máš ale šťastie!“ Ale starý farmár len opäť zopakoval: „Šťastie alebo smola? To nikdy neviete.“

O niekoľko dní na to sa farmárov syn rozhodol, že divoké kone skrotí a pokúsil sa osedlať jedného z nich. Ako však vysadal na jeho chrbát, kôň ho nešťastne zhodil. Mladý farmár spadol a zlomil si nohu.

Ešte v ten večer sa susedia ponáhľali k farmárovi, aby ho poľutovali a povedali mu: „To je ale obrovská smola!“ Ale múdry starček znova len povedal: „Smola či šťastie? Ktovie?“

A mal pravdu. O niekoľko dní všetkých mladých zdravých mužov odviedli bojovať vo vojne. Z nej sa už mnohí k svojim rodinám nikdy nevrátili. Farmárov syn sa vďaka svojej zlomenej nohe zachránil a zostal so svojím otcom. Bola to teda smola alebo šťastie? Ktovie.
Súhlasí Osvietený, -era-


39.
označiť príspevok

-era- muž
   24. 1. 2021, 11:59 avatar
ok, dik, asi som to už niekde čítal
Ale v tom príbehu ani moc nejde o rozhodnutia človeka - jediné, čo je tam aktívne od človeka, je, že mladý zatvoril ohradu a že vysadol na koňa - to sú ale práve tie okamihy, kedy konáme - buď dobro, alebo zlo. A k nim máme nejaké popudy - a tie sú práve to, čo by sme mali dokázať v sebe vyhodnotiť skôr, než to vykonáme.


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:42 avatar
Myslíš, že by sám štetec vedel vytvoriť umelecke dielo ?


28.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:49 avatar
24. myslím si, že umelecké dielo nie. ALe možno vytvorí niečo, na čo sa bude dať pozerať


29.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   24. 1. 2021, 10:50 avatar
musím ísť.. ovečky volajú. Dobrú chuť k obedu prajem :P
Súhlasí Nadja, -era-


30.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:53 avatar
Maj sa peknučko


4.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   23. 1. 2021, 19:54 avatar
Keď nedávno napadal sneh, odhŕňal som ho sám asi 3 hodiny. Potom napadal znova ale už sme boli na to odhŕňanie traja. Trvalo nám to cca hodinu. Robota sa dá robiť rýchlejšie, keď sa spojí viac ľudí. Presne to je aj prípad vakcíny, pretože na tom pracoval celý svet a peniaze na výskum boli prakticky neobmedzené.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 1. 2021, 19:59 avatar
Patrik ideš na to zaujímavo ako s tým slovenským morom


9.
označiť príspevok

Krištof
   24. 1. 2021, 09:37 avatar
Nie som celkom proti očkovaniu, hoci tie nové typy vakcín sa mi nepozdávajú; "klasické" typy vakcín by mohli byť prospešné pre rizikové (ohrozené) osoby so slabšou imunitou a pod. Nie som odborník, malo by to však byť na dobrovoľnej báze bez sankcií, nevýhod (čo zatiaľ aj je a dúfam že naďalej bude).

"Čiže ani tu nejde o klasickú vakcínu, na ktorú sme zvyknutí možno z detstva."
"Keď sa pozrieme na vakcíny, ktoré sme dostali ako deti, tak jednoznačne dominujú živé vakcíny, ktoré obsahujú živé utlmené patogény. Ďalej môžu byť inaktivované, čiže také, ktoré sú nefunkčné, taktiež tam môžu byť napríklad nejaké časti, napríklad bielkoviny alebo toxín v prípade baktérií. Toto sú štandardné cesty, ktoré sa už v praxi veľmi dlho používajú. K nim sa pridali dva nové koncepty – vektorové vakcíny a RNA vakcíny. Vektorové už boli schválené pre ľudské použitie, pre RNA vakcíny je to celosvetová premiéra." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tu sa skepticky k tomu - a širšie ku covidovej kríze - vyjadruje MUDr. Alice Tomková: bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk 


22.
označiť príspevok

Nadja žena
   24. 1. 2021, 10:41 avatar
Dobrovolne, ok, ale ak by sme nechali napríklad detsku obrnu na dobrovolnom očkovaní, tak by stále trpeli deti nemohuce sa pohybovať... predstav si, že napriklad očkovanie zvierat proti besnote by sme nechali na dobrovolnom, rozhodnuti, či chcu, a neustale by boli v ohrození ovela väčšom, ako teraz a my s nimi... a tiež by sme mohli dôvodiť, že je to neprirodzené
Súhlasí Osvietený


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 1. 2021, 11:16 avatar
Nadja: očkovaní, tak by stále trpeli deti nemohuce sa pohybovať

Keď rodičia by si asi priali mať nemohúce a bezvládne a choré deti.


40.
označiť príspevok

Krištof
   24. 1. 2021, 12:03 avatar
Skôr by som to - primeranejšie - prirovnal k očkovaniu proti chrípke. To je tiež dobrovoľné, mnohí ho neabsolvovali a napriek tomu prežili bez ujmy Takže netreba zbytočne obmedzovať ľuďom slobodu.
Navyše: Všetky tie tri vakcíny - od Pfizer, Moderna, AstraZeneca - majú len podmienečnú registráciu. "Európska lieková agentúra (EMA) prijala žiadosť o podmienečnú registráciu vakcíny na prevenciu ochorenia COVID-19... Podmienečná registrácia znamená, že v čase vydania registračného rozhodnutia žiadateľ nedodal údaje o účinnosti a bezpečnosti lieku v takom rozsahu, ako sa štandardne vyžaduje. Aj v takomto prípade musia prínosy lieku prevažovať nad potenciálnymi rizikami spojenými s neúplnými údajmi." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Zrejme i kvôli tomu je to dobrovoľné. Tiež sa zistili vedľajšie účinky tejto vakcíny atď.

Imunita proti koronavírusu aj bez vakcíny:
"Existuje trvalá imunita na koronavírus?
Ďalší výskum naznačuje, že imunitný systém si pamätá koronavírus dlhšie ako sa pôvodne predpokladalo. Vedci otestovali 87 ľudí v intervaloch jeden a šesť mesiacov po infikovaní sa. Zistili, že hladiny protilátok proti klasickému proteínu koronavírusu v čase klesali, no úroveň pamäťových B buniek imunitného systému zostala rovnaká. Tieto pamäťové bunky pritom reagujú práve na proteín, ktorý vírus využíva na prienik do buniek ľudského tela. Štrnástim účastníkom výskumu po štyroch mesiacoch od infekcie odobrali aj vzorky z čriev. U polovice zistili, že obsahujú proteíny alebo RNA koronavírusu, ktoré stimulujú imunitný systém. To dáva nádej na to, že niektorí ľudia by po prekonaní COVID-19 mohli zostať trvalo imúnni." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2021, 11:56 avatar
Krištof čo je klasická vakcína ??? A čo je neklasická ???

Nuž tebe by sa pozdávala klasika ale nie si odborník .

Ani v neklasike sa nepoužíva nič neprírodne ale len to čo máme na zemi .

Klasika je rozfakliť telo skalpelom a operovať neklasika je vybrať cez pár mm dierku vyoperovať niečo napríklad nádor s minimálnou invaznou činnosťou . Veď máme klasiku ale máme i istý vývoj iné moderné poznatky a iné moderné prístroje ako i nanotechnologie .

Nuž odvolávaš sa na nejakú pani ktorá je dermatologička ale má Mudr ten má i Bukovský , Lipták ,

Ukazuje sa že Alica Tomková nie je duševne v poriadku i keď má titul Mudr .

Vyberaš si jej slova lebo ti pasujú utvrdzovať sa vo vlastných bludoch .
manipulatori.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


41.
označiť príspevok

Krištof
   24. 1. 2021, 12:18 avatar
Nevieš čítať alebo čo, nepoznáš význam slov? Veď je to tam (9.) uvedené resp. naznačené, čo sa asi myslí tou klasickou, ktorá sa úspešne používala aj v minulosti a čo tou novou vakcínou teraz.

Každopádne je to lekárka, možno má nedokonalý názor, ale aspoň niečo z toho, čo tam píše, je pravda. Lekárka je aj virologička MUDr. Hana Zelená, Ph.D., ktorá má v niečom podobný kritický pohľad, pokiaľ ide o testovanie, diagnostiku a pod.:

„PCR pozitivita znamená jen to, že je ve vyšetřeném vzorku přítomna část virové RNA. Nikoliv celý virus. Nic to neříká o tom, zda je dotyčný infekční. Člověk nakažený SARS-CoV-2 je infekční maximálně týden. PCR, jako pomocná metoda, vykazuje pozitivitu běžně týdny i měsíce. Jde o klinicky falešně pozitivní výsledky. Vyšetření PCR je bez klinického kontextu bezcenné.
Za této situace nelze reálně hodnotit význam a rozsah infekcí způsobených SARS-CoV-2. Žádné jiné infekční onemocnění dosud nikdy nebylo v tak masivním rozsahu, bez kontextu klinického stavu, testováno. Nemáme žádné srovnání s jinými infekcemi, a proto nedokážeme současná čísla kvalifikovaně interpretovat. Nevíme co je moc, co je málo, co je normální, co nenormální. Pozitivní výsledek jediného testu je automaticky prohlášen za diagnózu. Aniž by dotyčného vyšetřil lékař.
S komunitním šířením viru bude mezi pozitivně testovanými přibývat osob s náhodně zachycenou zbytkovou RNA po dříve prodělané infekci. Počet „případů“ bude dlouho narůstat a „epidemie“ se bude uměle a naprosto zbytečně prodlužovat. Stejná situace bude u pacientů v nemocnicích. Počet hospitalizovaných i zemřelých s pozitivním PCR testem na SARS-CoV-2 dál poroste. To bude využito jako argument pro další testování a další represivní opatření.
Diagnostiku infekčních nemocí je nutné neodkladně vrátit do ruku kvalifikovaných lékařů, kteří budou pomocná vyšetření indikovat a jejich výsledky interpretovat na základě pacientových příznaků a výsledků ostatních laboratorních vyšetření. Je nejvyšší čas přestat mrhat drahými PCR testy v neindikovaných případech a přestat počítat „pozitivní případy“ bez klinického kontextu. Je nejvyšší čas protestovat proti testování bezpříznakových jedinců. V opačném případě nebude v budoucnu problém si vybrat jakýkoliv jiný virus a stejným způsobem začít hon na pozitivní, testovat zdravé, lehce nemocné, těžce nemocné i umírající. Ve všech skupinách budou pozitivní a pandemie s milióny mrtvých je tu zpět.“
blog.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 1. 2021, 12:21 avatar
Kedysi sa testovali pri vývoji vakcíny aj desať rokov. To je klasický prípad. Pandémia COVID-19 spôsobila, že sa vyvinulo väčšie úsilie, a dnes môžeme povedať, že pri nových vakcínach ide o neklasický spôsob, pretože sa vyvinuli za 1 rok. To je desaťkrát skôr.


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2021, 12:35 avatar
To nie je len usilie ale je to šťastie v neštastí , že covid 19 majú miliony ľudí . Preto sa vakcína dala testovať na viac ako 40 000 ľudí . Keby sa mala otestovať vakcína na ochorenie ktoré má par stoviek ľudí na svete bol by to problém na dlhé roky .
Ako povedalo množstvo odborníkov . Vakcína sa dá vyrobiť proti covidu i za par dní ale otestovať ju a mať k tomu čísla o jej učinku je ten problém . Vakcínu sme vyrobili i na Slovensku a môžno je výborná ale nemá tie desatisíce klinických testov .

Rok ani pol roka sa nevyvíjala ten pol rok sa testovala .

Kedže vývoj vakcín proti coronavírusom sars i mers má dlhoročné skusenosti . Vždy bolo spomalenie na testovaní a schvalovaní .

SARS (z angl. Severe Acute Respiratory Syndrome, česky těžký akutní respirační syndrom, či také syndrom náhlého selhání dýchání) je virové onemocnění dýchacích cest způsobené koronavirem SARS-CoV. Jeho výskyt byl poprvé hlášen 16. listopadu 2002 z čínské provincie Kuang-tung. Během několika dalších měsíců se nákaza rozšířila do více než 30 zemí, nakazila přes 8000 lidí a přímo způsobila smrt 774 lidí

MERS (odborně MERS-CoV – Middle East Respiratory Syndrome Coronavirus) je jedna z forem koronaviru. Patří do rodu Betacoronavirus podobně jako příbuzný virus SARS. Jde o nemoc přenosnou na lidi ze zvířat (původcem je egyptský netopýr, ale zdrojem přenosu na člověka je velbloud) – tedy tzv. zoonózu – a také vzájemně mezi lidmi.

Virus MERS je znám od roku 2012. Způsobuje závažné onemocnění plic a ledvin. Oproti SARS má podstatně menší úmrtnost, ale větší smrtnost a šíří se výrazně pomaleji.
K lednu 2020 bylo hlášeno asi 2 500 případů MERS..Zhruba 35 % z těch, kteří mají diagnostikovanou chorobu, na ni zemře.


61.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 1. 2021, 17:50 avatar
Výtržníci v Holandsku podpálili testovacie miesto

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


62.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2021, 17:53 avatar
Uraaa uraaaaa uraaaaaaa neboli to voňavkari ? I Holandsko má svojich kotlebovcov


63.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 1. 2021, 17:55 avatar
Fašisti z antify aj v Holandsku robia bordel
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:59,  70- v pohode Kasafran, len potom nechápem v čom väzí tvoj záujem vyjadrený v otázke.
dnes, 13:57,  tie deti v domove sa tiež narodili pod dedičným hriechom, a možu sa z toho dostať aj vdaka...
dnes, 13:57,  Tullko, neandertalci SÚ pračlovekom, a nehovor mi, že stavali také stavby, ako máš na...
dnes, 13:52,  13. -era- ja sa bavím o vojnách .( a to uz je trochen vyšší level ako interpersonálne...
dnes, 13:52,  69- peter, ak by som chcel reagovať na všetky nepravdy, ale hlavne polopravdy a nepresnosti a...
dnes, 13:48,  a škoda KDH
dnes, 13:47,  Matovič padá Hlas - SD (23%) SS (12,9%) OĽANO (10,4%) Smer-SD (9,2%) Progresívne...
dnes, 13:47,  Ondrej. Presne to isté mi tu tvrdí každý z vás!! Úplne každý - ty - Shagara - Tomáš....
dnes, 13:41,  7) hej, to v šestke sú takí pipiškovia. .. *21 .. ale oni normálne keď vyrastú tú...
dnes, 13:40,  tomas, však ti Patrik vysvetľoval, že dogma "Mimo cirkvi niet spásy" stále platí....
dnes, 13:36,  attis, máš na mysli takéto pudy /pricapím o slonoch/: "V období sucha sa črieda...
dnes, 13:35,  19) myslíš ironicky? Lebo mečiarizmus bol neskôr fakt zavrhovaný, aj uznávaný politológ...
dnes, 13:33,  73- už si nepamätám čo to bolo, ale bola to nejaká malá motorka. Narazil si koleno, ani...
dnes, 13:33,  Petrův nástupce: Církvi se nikdy nevedlo tak dobře jako nyní Pápež František:...
dnes, 13:33,  konečne slušný príspevok
dnes, 13:33,  7., 9. Aj takýto názor je však len jeden z viacerých. Povedzme "náboženský...
dnes, 13:32,  ..ten Lasica bol fajn, nehovoril iba sladko, ale aj to konal .. Rada od starkého je vždy súca....
dnes, 13:29,  len sa divím takemu Astaxovi, Kleinovi.....ti su radšej ticho
dnes, 13:29,  Sektari ondrej a tomas...alebo jeden a ten isty tu hra trapne divadlo ???
dnes, 13:28,  28. -era- ešte aj na Dfku rozlišuješ kto je ti viac sympaticky . a do koho rypes a do koho nie...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(180 356 bytes in 0,224 seconds)