Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Ukrajina žiada vydanie 28 žoldnierov zadržaných v Bielorusku

1
reakcií
96
prečítaní
Tému 1. augusta 2020, 20:33 založil Osvietený.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   1. 8. 2020, 20:33 avatar
KYJEV - Ukrajinská prokuratúra sa v piatok obrátila na bieloruské úrady so žiadosťou o vydanie 28 žoldnierov z ruskej súkromnej vojenskej spoločnosti, ktorí boli v stredu zadržaní v rekreačnom stredisku pri Minsku. Kyjev ich podozrieva z účasti na násilnostiach v Donbase a žiada ich vydanie na stíhanie na Ukrajine, informoval spravodajský portál Novaja gazeta (NG).

Krátko po zatknutí 33 ruských občanov podozrievaných z toho, že sú príslušníkmi tzv. Vagnerovej armády, ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že mnohí zo zadržaných Rusov bojovali na východe krajiny na strane proruských povstalcov. Presný počet takýchto osôb v skupine zadržaných však Kyjev bezprostredne neuviedol.

Podľa NG ukrajinská generálna prokuratúra informovala, že niektorí zo žoldnierov majú ako druhé ukrajinské občianstvo. Ukrajinská generálna prokuratúra v piatok spresnila, že občanmi Ukrajiny je deväť zo zadržaných. Kremeľ trvá na tom, že všetci by mali byť považovaní za Rusov.

Bieloruská tajná služba KGB tvrdí, že zadržaní mali za úlohu pripraviť v Bielorusku provokácie pred prezidentskými voľbami, ktoré sú vypísané na 9. augusta. Spolu s nimi pricestovala do Bieloruska údajne aj ďalšia skupina pozostávajúca z asi 170 žoldnierov. Ruská strana deklaruje, že zadržaní sú zamestnancami súkromnej bezpečnostnej spoločnosti, ktorí cestovali cez Minsk do inej krajiny, ale zmeškali svoj let. Podľa NG sa v ich batožine našli bankovky sudánskej meny a telefónne karty.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

2.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 8. 2020, 12:06 avatar
pokoj zbraniam v nedelu, v pondelok, v stredu, a v piatok
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:44,  Ty si taký vtipný :) Ty sa ma niečo pýtaš, ale ja neviem čo sa vlastne pýtaš. Akoby si...
dnes, 19:44,  djjaro, nemaj z toho strach a konečne napíš v čom a čo prekrúcam... *01 ...zatiaľ sa len...
dnes, 19:43,  Ale v poho ,,, Kde vidis problem ze si doposial Neuveril?
dnes, 19:42,  Cez den mi to uz nerob lebo sa nemozem sustredit ,,, Chcel som ti to opetovat ale nevedel som...
dnes, 19:41,  No ved ty pouzivaj svoj ja si to budem prekladat v emocionalom
dnes, 19:41,  Neviem ci to zvladne tvoj mozog ked napisem nejake slovo zacne sa nieco co si nezazil
dnes, 19:41,  djjaro, tak ma neprekrúcaj... napíš, ak vieš, v čom a čo prekrúcam... budem Ti vďačný...
dnes, 19:39,  To ja som blato. A ty spojenec, blatník... *29
dnes, 19:36,  djjaro, v pohode... ovplyvni moje myslenie. Budem len rád, ak ho ovplyvníš tým správnym...
dnes, 19:36,  O čom hovoríš? Pamätaj, máš iný slovník, než ja. ---nikdy predtým som nepočul pojeml...
dnes, 19:35,  A potom niekto pustí túto prenádhernú pesničku. Iba teraz a dnes. A pozerá sa na to, čo...
dnes, 19:35,  Poznam len to co pre moju dusu vyhovuje najviac teda ak je moja ,,,,
dnes, 19:34,  Z ktoreho kraja pochadzas ?
dnes, 19:33,  Mozes mi napisat ako si sa dostal do emocionalneho sveta?
dnes, 19:33,  Niekedy si duše tak veľmi chýbajú, že sa obchádzajú celý život. Nedotknú sa v dlani,...
dnes, 19:32,  To len aby si bol ONLINE
dnes, 19:30,  Nerozumiem. Kto a čo by nechtiac prekrúcal? O čom je reč?
dnes, 19:30,  A vies aj mna pod one oje *29*29*29*29*29*29*29*29*29*29*29
dnes, 19:30,  Niesom zo zlata Som z BLATA
dnes, 19:28,  -era- potom akoby nectiac prekrucal?*13*13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(48 067 bytes in 0,214 seconds)