Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Túžba po šťastí

61
reakcií
5930
prečítaní
Tému 7. januára 2009, 01:12 založil jungold.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
30. 07. 2009
23
05. 04. 2013
170
02. 02. 2013
18
26. 03. 2010
77
 
 


1.
označiť príspevok

jungold
   7. 1. 2009, 01:12 avatar
Väčšina ľudí si myslí, že šťastie môžu nájsť niekde mimo nich samých a potom si ho udržať. Konzumná spoločnosť tento mylný názor s radosťou podporuje. Neustále nám nahovára, že šťastnými nás urobí dovolenka na tom či onom mieste, alebo že sa tento vytúžený stav dostaví s kúpou určitých vecí. Iní sľubujú rovnaký výsledok, ak budeme voliť istú politickú stranu, alebo sa špeciálne stravovať. A tak ľudia v nádeji, že toto takzvané šťastie dosiahnu, investujú svoju energiu, ako aj cenné hodiny a roky svojho života do jeho hľadania, nevediac, ako by si ho mohli udržať v prípade, že by sa dostavilo. Letoviská sa ukážu preplnené a ženy aj muži utekajú spred obecného úradu s niekým iným. Ťažko získané uznanie na pracovisku sa môže vo veľmi krátkom čase zmeniť na nechutné ohováranie, lebo kolegovia nás prestanú mať radi, milované deti si vybudujú vlastný život, do ktorého už viac nemáme prístup, otec rodiny náhle zomrie, dôchodky, na ktoré nám celý život strhávali z platu, vláda zoškrtá a diamantové prstene, ktoré mali byť naveky, niekde stratíme.

Dôvod je jasný – ak šťastie vzniká z pominuteľných príčin, môže trvať len tak dlho, pokým pretrvávajú jeho vnútorné a vonkajšie podmienky. Keď zaniknú, zmizne toto podmienené šťastie rovnako rýchlo, ako sa objavilo. Ako už pred 2500 rokmi povedal veľký grécky filozof Hérakleitos: „Všetko plynie.“

Napriek tomu zostáva túžba po šťastí najdôležitejšou hnacou silou všetkých bytostí. Niektorí pri jeho hľadaní myslia iba na seba. Pre väčšinu je to však príliš málo a neuspokojuje ich to ani duševne, ani telesne. Keďže vo všeobecnosti padne mnohým „spať osamote“ zaťažko, hľadajú blízkosť milovanej osoby, aby v jej náručí našli chýbajúce šťastie a zdieľali ho. Ľudí od tohoto úsilia neodrádza ani vysoké percento rozvodov a očividne im nevadí ani vedomie, že láska zostáva trvalá len vo veľmi zriedkavých prípadoch.

Ani v partnerstve nedostávame nič len tak. Ružové obláčiky lásky žiaria len kým sa o ne usilujeme a venujeme im dostatočnú pozornosť. Po prvej fáze vzájomného spoznávania sa, sa musíme v bežnom živote naladiť na šťastie partnera, ako i na svoj vlastný rozšírený vnútorný život. Ak sa pozrieme, aké nástroje na splnenie tejto úlohy máme k dispozícii, často zistíme, že nie sú postačujúce, respektíve, že s nimi nevieme zaobchádzať.

Pomôcť nám môže pohľad na Buddhove učenia. Ukazujú nielen, ako sa môžeme stať šťastní natrvalo a nezávisle od vonkajších podmienok, ale i to, ako sami byť zdrojom šťastia a lásky. Buddhove metódy majú len tento jediný cieľ. Môžeme si prirodzene položiť otázku, čo mohol vlastne Buddha povedať o láske a partnerstve a o možnostiach, ktoré poskytujú, keď on sám bol predsa mníchom a bol obklopený najmä sebe podobnými. Také jednostranné to však nebolo. Väčšina buddhistov, kedysi rovnako dnes, stojí vo víre života a má zamestnanie a rodinu. Nazývajú sa laikmi. Keď žiaci historického Buddhu žiadali o učenia určené pre každodenný život a kládli mu otázky týkajúce sa lásky, dal im podľa ich schopností a životnej situácie odpovede, s ktorými mohli pracovať a mať z nich úžitok. Okrem toho, aj samotný Buddha predtým, ako sa vydal na cestu hľadania šťastia, ktoré nepodlieha chorobe, starobe a smrti, viedol bohatý milostný život.

Pre každého z nás môžu byť užitočné najmä buddhistické učenia o príčine a následku (skt. karma), ktoré odovzdal po svojom osvietení. Umožňujú totiž hlboké pochopenie životných súvislostí. Bez moralisticky zdvihnutého ukazováka objasňujú, k akým výsledkom povedú jednotlivé myšlienky, slová a činy. Vďaka tomuto poznatku získava človek možnosť vziať svoju budúcnosť do vlastných rúk. Jeho kufrík s nástrojmi sa naplní až po okraj, aby mohol energicky robiť správne veci a spôsobovať radosť sebe aj ostatným. Karma teda v žiadnom prípade neznamená „osud“, ale dáva nám jedinečnú a obrovskú slobodu priebežne zasievať semiačka plodov, ktoré by sme neskôr chceli zozbierať. A tak neustále sadíme príčiny úspešného alebo stroskotaného partnerského vzťahu a sme spoluzodpovední za šťastie či nešťastie blízkych ľudí, ktorí sa nám otvorili. Vo vzťahu vďaka intenzívnejšej ľudskej otvorenosti dozrievajú ako dobré, tak aj zlé dojmy obzvlášť rýchlo.

Nanajvýš dôležité sú pri tom povaha a úroveň cieľov sľubujúcich šťastie. Ak už máme rodinný dom, na dovolenku chodíme pravidelne dvakrát do roka a naša žena sa v kaderníckom salóne necháva „napudlíkovať“ každý mesiac, tak nás pohodlný život na gauči pred televízorom medzi slanými tyčinkami a pivom už tak neláka. V takom prípade možno energiu, ktorá nás priviedla až sem, využiť zmysluplnejšie na nadosobné ciele. Dôležitým základom pre rozvoj smerom k trvalému šťastiu – či už sami, vo dvojici, ako rodina alebo v skupine – je životná skúsenosť, ktorú sme nadobudli. Dovoľuje nám využívať energiu, nadbytok, radosť, lásku, vedome udržiavanú vysokú mienku o partnerovi a okolí, a tiež skúmať nové, často síce náročnejšie, ale zato vzrušujúcejšie možnosti. Láska tak zostane dlho svieža a úzkosť mysle a strnulé návyky zoslabnú. Osobné obmedzenia sa buď rozpustia samé od seba, alebo sa stanú výzvou, ktorú veľmi radi zdoláme. S týmto postojom sa každá skúsenosť stáva krokom na spoločnej ceste k trvalému šťastiu.


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   7. 1. 2009, 12:49 avatar
Ja sobne neverím v Buddhove učenie ,je to dalsí so sposobov ako nakrmit hladnych bez jedla. Je to system podporujúci bohatých v ich dalsom postavení; triediaci (zakerne) natých ,ktorým to učenie slúži a ktorým dava spokojnost aj ked nemaju nic.Od pociatku od kedy prislo v ludsku spoločnosť zlato sa vedie intelektualna vojna medzi tými čo zlato maju a tými co nie.Tak sa medzi duchovnou šlachtou prislo nato ako podviest vsetkych -mat moc ,vladu, a po smrti zas vysostne postavenie a tak zosnovali naboženske princípy,ktorým upokojuju stada ,ktore v pahltnosti okradli ,aby boli spokojní aj s malom ,aby primeli vlastnu mysel byt klamarom sebe samym ,aby vylucovaním endorfínov v ustalenej hladine navodzovala stav dostatku i ked ho niet.To je to comu ucí Buddha -ved to bol syn krala a poslužil rozkvetu kralovstva a zamedzil mnohym rebeliam ,aj tým co príst mohli. Šiva priznal na strankach Véd ,že zostupi v podobe Buddhu ,aby obmedzil nezmyselne zabíjanie živých zvierat -a nebol by to Šiva ,keby to nebolo velmi prespekulované a neslúžilo to priaznivym veciam v udržaní sposobov statnych zriadení a človeka vseobecne k prírode ,ako ju nenicit ,lebo v svojej podstate je pánom kvalít nevedomosti prejavenej na zemi.A ateistickym naboženstvom sa nazyva iba preto,že sa mu podarilo demonov osprostit ,takze nevyvadzaju ,ako kedysi.


26.
označiť príspevok

jungold
   7. 1. 2009, 23:38 avatar
u mna to nie je otazkou viery. niekolko rokov som hladal cital a studoval. spoznal som samanizmus a jeho jemnu realitu, spoznal som krestanstvo aj koran, ale to su demagogie. aj ked jezis osobne nie. takze krestanstvo je postavene na budhizme, ci sa vam to paci alebo nie. som pekvapeny, ze neuznavas ucenie budhu, ale to asi preto , zeho nepoznas. lebo kazdy kto ho pozna, ho uznava. je ojedinele sa dostat k uceniu, pochybujem ze mas majstra...
dalsia vec !!! nie je to nabozenstvo. viera nehra ulohu. je to prax. je to zdrave skumanie sameho seba. ide o to, ze buddhizmus ako ho poznate, akysi pop-budhizmus, ktory vznikol na zaklade akychsi utrzkov starych textov, prevazne s knihy mrtvych, ktoru v tybete ukradol v 60' rokoch nejaky badatel, ktory bol 7 rokov v tibete(?). je velkou chybou povazovat za ucenie vsetko co ma nalepku buddhizmu. ludia by sa nemali dostavat k nahodnym textom. mali by si napjrv precitat zaklad. taka kniha vysla az v r.1996.
myslim tibetsku knihu zivota a srmti os sogjala rinpocheho.
to je pravy vyklad a vermi, nie je tam nic uzastneho. nic pre nadsencov. iba pravda. kruta pravda.
a pravda je taka, ze tu knihu ani nedocitas. je totiz najme o smrti a procese umierania.
je tam pekne rozpisane do detailov co to smrt naozaj je, ktory organ urme prvy, ktory druhy. kadial ide mentalne telo von, proste vsetko. ked si to precitas (ak mas na to zaludok), tak potom hovor o buddhovom uceni. aj ty si totiz buddha, len o tom nevies. a vlastne to ani nie je budhovo ucenie ako take. ucenie napisal o mnoho neskor PADMASABHAVA.
neskorsia inkarnacia prveho budhu shakyamuni...
budha v preklade znamena prebudeny. nic viac nic menej.
co tak sa zobudit? hm?
je vseobecne zname, ze clovek vyuziva 7-10% kapacity svojho mozgu. budha 100%

kua, ale som sa rozpisal...stacilo


45.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2009, 15:00 avatar
Jungold, čím ďalej tým viac Ťa začínam vnímať ako namysleného veľkohubého truhlíka. Tibetskú knihu o živote a smrti som čítal už ako -násťročný...
Netreba na ňu silný žalúdok, netáraj. Áno, je zaujímavá a ten opis smrti je naozaj dobrý. Aj to ako je možné uľahčiť zomierajúcemu odchod. Ale, chlape, uvedomuješ si, že v skutočnosti to tak vôbec nemusí byť ? Myslíš si, že praktizuješ CESTU, a akosi sa Ti nedarí pozrieť sa na pravdu - že v skutočnosti praktizuješ VIERU. Nič viac...


47.
označiť príspevok

Natalia žena
   8. 1. 2009, 15:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2009, 15:22 avatar
Natali, ak sa v Ňom nemýlim, tak MINIMÁLNE 200% !


56.
označiť príspevok

jungold
   30. 1. 2009, 03:33 avatar
keby som sa nepsraval ako sa spravam (nasieram rozumnych), tak by som sa nedostal k tym spravnym informaciam. prax vyzera tak. ze ja napisem nieco co Ti zdvihne zlc a Ty mi odpises nieco co je naozaj hodnotne... aspon pre mna. v osobnom zivote tieto temy moc nerozoberam, nepoznam osobne moc ludi, ktory by v danej teme boli informovanejsi ako ja. prepac. to je moj otvoreny styl. niekedy si ozaj kakam do ust. dufam ze ma zato neznenavidite...
ja som ale rozhodnuty najst pravdu, lebo som presvedceny, ze o tom a nicom inom ten zivot je...
to je moja odpoved na PRECO!
zivot je hra. treba ju vyhrat.
potom mozno bude aj nejake dalej.
nedokazem sa zmierit s tym, ze zomrem ako ked zhasne fakla. proste tma, koniec, nic.
nedokazem verit tomu, ze zivot nema zmysel.
omnoho viac mi sedi budhisticka filozofia.
neviem preco, ale skusal som aj ine smery, nabozenstva okultizus a samanizmus. kupodivu maju vsetky nieco spolocne v budhizme. zaklad.


51.
označiť príspevok

.....
   8. 1. 2009, 15:35 avatar
"je vseobecne zname, ze clovek vyuziva 7-10% kapacity svojho mozgu.!

menej všeobecne známe je, že je to blud.


52.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 1. 2009, 16:02 avatar
bodkar ty obcas napíses aj to co je pravda,ako sa ti to podarilo? (a myslím ,že vedcov pomýlil ženský mozog-tam tie percenta sedia )


53.
označiť príspevok

.....
   8. 1. 2009, 17:37 avatar
no vieš, väčšinou totiž len nevieš, že píšem pravdu.


54.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 1. 2009, 17:41 avatar
Jasne aj ty používas tych desat tak si myslis ,že myslís a tomu verís.


55.
označiť príspevok

.....
   8. 1. 2009, 17:45 avatar
ranexil, trebárs, nejak veľmi mi nezáleží na tom čo píšeš, ale aspoň si sa teraz vyjadril krátko  


60.
označiť príspevok

jungold
   3. 2. 2009, 21:11 avatar
vysvetli, dokaz


61.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   3. 2. 2009, 21:13 avatar
Náboženstvo je vzťah človeka k posvätnému, prostredníctvom ktorého človek transcenduje svoju skúsenosť s vonkajšou realitou. zdroj wikipédia


59.
označiť príspevok

z1x2c3 muž
   3. 2. 2009, 21:08 avatar
A čo to potom je ak to nie je náboženstvo? 


43.
označiť príspevok

Vočko muž
   8. 1. 2009, 14:40 avatar
ako toto dokáže potešiť       vždy poteší keď človek zistí, že si to nemyslí sám


2.
označiť príspevok

Berenika
   7. 1. 2009, 01:18 avatar
Tak toto poznám - Spoločnosť buddhizmu Diamantovej cesty  


3.
označiť príspevok

jungold
   7. 1. 2009, 01:19 avatar
to je dobre. lebo to je ta cesta


4.
označiť príspevok

jungold
   7. 1. 2009, 01:20 avatar
este mi budes hovorit tom ze tuzba je dobra?


5.
označiť príspevok

Boris muž
   7. 1. 2009, 07:53 avatar
Idem ja hladat svoje stastie na partneri.sk  


6.
označiť príspevok

ether muž
   7. 1. 2009, 11:13 avatar
jungold, vieš, že som mladší ako ty, takž to môže vyznieť čudne, ale tiež som mal také obdobie, zatratiť túžbu a ísť smerom čistého rozumu a bez túžby.

Vieš, čo je ale najzvláštnejšie? Zbaviť sa túžob paradoxne znamená riadiť sa túžbou "nemať túžby", táto túžba je jednou z tých najhorších (resp. najsilnejších).
Po čase som pochopil, že bez tej túžby cítim menej bolesti a utrpenia, ale rovnako menej radosti, šťastia etc.. Život bez túžby sa stáva prázdnym.
Čítal som čo si hovoril o túžbe v súvislosti so smrťou. Ja strach zo smrti nemám a bol som k nej oveľa bližšie ako ty a vieš čo, strach zo smrti nemám, skôr mám voči smrti nejakú zvláštnu túžbu a teším sa, že tam niekde čaká...


23.
označiť príspevok

jungold
   7. 1. 2009, 23:22 avatar
vek nehra ulohu. ja som uz ako 20 rocny sedaval v krcme zo 40tnikmi a nikdo si nevsimal roziel. myslim ze mas pravdu. pretoze cokolvek sa da nazvat tuzbou. ide o to - netuzit po somarinach.


27.
označiť príspevok

Mojka žena
   7. 1. 2009, 23:39 avatar
..ty mačiatko vrieskajúce. Teraz vykrikuješ o " čokoľvek " ? Pokušem ťa cez sklo  


62.
označiť príspevok

jungold
   24. 3. 2009, 15:08 avatar
nechal som sa uniest. ale dokazal by som to. ano cokolvek


29.
označiť príspevok

Natalia žena
   7. 1. 2009, 23:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

jungold
   7. 1. 2009, 23:56 avatar
natalia, ty rada striekanie do ust?
vzdy ked sa poucim zmenim nazor. inak by som este stale cmulal dudliky


32.
označiť príspevok

Natalia žena
   8. 1. 2009, 00:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

jungold
   8. 1. 2009, 00:47 avatar
ani ma to moc netrapi vies?
ja neviem kde som sa otocil o 180
nikdy som netvrdil ze vek hra ulohu
...hehe, novy avatar
ale TCMRSDU ti uz ostane


37.
označiť príspevok

Natalia žena
   8. 1. 2009, 01:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

.....
   7. 1. 2009, 11:37 avatar
túžba po netúžení, únik od problémov...príjemnú zábavu resp. skôr nudu, nech vás šedá sprevádza.


10.
označiť príspevok

ether muž
   7. 1. 2009, 22:40 avatar
sakra potlesk, o tom hovorím...


11.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2009, 22:44 avatar
etrher, čo ťa tak láka na smrti?
... teda, ak je to pravda


12.
označiť príspevok

ether muž
   7. 1. 2009, 22:46 avatar
Smrť je ukončením tohto životného kolosu, smrť dáva životu význam...
asi po nej túžim aby ten môj nezmyselný život mal nejaký význam...


14.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2009, 22:50 avatar
prečo svoj život pociťuješ ako nezmyselný, keď v tvojom veku ťa naplnenie jeho zmyslu ešte iba čaká?


15.
označiť príspevok

Mojka žena
   7. 1. 2009, 22:57 avatar
..Nadi, smrťou sa končí naplnenie života  


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2009, 23:02 avatar
Smrťou sa končí život, nie jeho zmysel...


25.
označiť príspevok

Mojka žena
   7. 1. 2009, 23:29 avatar
..Nadi ja som nehovorila o " zmysle " ale o naplnení ( dovršení ) života  


28.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2009, 23:42 avatar
smrťou sa podľa mňa končí život, či už naplnený niečim, alebo nie... ak zomrie malé bábätko, dá sa povedať, že končí napĺňanie jeho života, ale nie naplnenie... ah jaj, asi pôjdem radšej spať...


30.
označiť príspevok

Mortiis
   7. 1. 2009, 23:53 avatar
Podľa Mircea Eliadeho smrť a všetky skutočnosti, ktoré sa týkajú ľudí, sa opakujú a tak napodobňujú archetyp, ktorý sa udial na začiatku vekov... a všetky tieto pravzory nám ľuďom ukázali tzv. bohovia alebo héroji, mýtickí predkovia. Každý rituál má božský vzor (archetyp).
Napodobňovaním týchto archetypov sa ruší čas, pretože znovu sa udeje rituál, ktorý bol aj na začiatku vekov. Čiže smrť bola už od počiatku stvorenia kozmu a stále sa opakuje, a keď sa opakuje, vracia sa čas na počiatok k ne-času a mŕtvi sa stávajú opäť živými... 
Je to vcelku zaujímavá téza... čiže zmysel života je v opakovaní činností, ktoré sa stávajú sakrálnymi a vytrhávajú človeka z tohto profánneho bytia...


39.
označiť príspevok

jungold
   8. 1. 2009, 01:09 avatar
ak zomries, je to preto ze nastal tvoj cas. karma.
ci si babetko alebo trsidsiatnik. to je jedno.
nadja. pred desiatimi rokmi, ked som o smrti nic nevedel suhlasil by som s tebou.
ale teraz si mi smiesna, tou svojou pragmaticnostou.
ano smrtou sa konci bardo zivota, pretoze prechadza do barda smrti. to su dve barda zo styroch.
ty asi nevies nic o phowe - prenose vedomia a barde zrodenia.
nase zrodenie je nasou smrtou a nasa smrt je nasim zrodenim. len vzdy v inom stave.
rozhoduje pricina a nasledok
ked zacne padat dazd kam zmizne ta voda? nezmizne, vpije sa do zeme, kde ju vstreba flora. voda nemizne, len zmeni formu existencie. rastlinu zjes voda stale koluje.
tak ako aj ja ci ty sme sama voda.

ale hovorim, nie kazdemu to dava zmysel, nie kazdy to dokaze vstrebat. nebudem sa na teba hnevat, nobody is perfect


41.
označiť príspevok

Natalia žena
   8. 1. 2009, 01:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

jungold
   30. 1. 2009, 03:36 avatar
natalia, preco tato diagnoza?
snazim sa konfrontovat, niekoho myslienky, ktore za urcitych okolnosti davaju zmysel z inymi ludmi. vola sa to diskusia a toto je diskusne forum. co je na tom chore. ja sa ta nesnazim o nicom presvedcit. boze chran. len chcem mat vo veciach jasno. ty nie?


35.
označiť príspevok

jungold
   8. 1. 2009, 00:49 avatar
dokaz to


16.
označiť príspevok

ether muž
   7. 1. 2009, 22:59 avatar
lebo život nezmyselný je sám o sebe...a môj výnimkou nie je...


21.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2009, 23:04 avatar
zmyslom života je žiť, smrť je iba nevyhnutnou súčasťou života...


22.
označiť príspevok

ether muž
   7. 1. 2009, 23:07 avatar
aký má zmysel zmysel žiť? smrť je prirodzene nevyhnutná, aby malo cenu žiť...


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 1. 2009, 23:23 avatar
prečo si sa narodil? aby si zomrel? to by si sa ani nemusel narodiť, bolo by to fuk. Ale ak si sa narodil, aby si žil, aby si mal možnosť spoznávať, čo je to život, potom tvoje narodenie zmysel má...


40.
označiť príspevok

jungold
   8. 1. 2009, 01:11 avatar
nadja to je bullshit
to znie logicky, ale tym padom je zivot o nicom, bez zmyslu. blba nahoda. prazdno. s tym ja nesuhlasim uz podstatou svojho bytia. aach, ako velmi sa mylis.


17.
označiť príspevok

Natalia žena
   7. 1. 2009, 23:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

ether muž
   7. 1. 2009, 23:01 avatar
čo je na tomto depresívne?


34.
označiť príspevok

jungold
   8. 1. 2009, 00:48 avatar
praveze nic. to pani vychytrala hra pani vychytralu


36.
označiť príspevok

jungold
   8. 1. 2009, 00:50 avatar
nechapem, preco som ta predtym napadol uplne s tebou suhlasim.
som rad ze nie si dosrany zo smrti. tomu sa hovori otvorena mysel


38.
označiť príspevok

Natalia žena
   8. 1. 2009, 01:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

ether muž
   8. 1. 2009, 13:19 avatar
Naty, ja som ruskú ruletu už hral, ty?


44.
označiť príspevok

Natalia žena
   8. 1. 2009, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 1. 2009, 15:09 avatar
ether ,ale ten plazmovy svet sa nerata ,alebo ten tam v astrale ,tu si hral ruletu?


9.
označiť príspevok

gangelo
   7. 1. 2009, 22:20 avatar
stastie je pocit vnutornej slobody, ktoru mozes dosiahnut dychovymi cviceniami


49.
označiť príspevok

.....
   8. 1. 2009, 15:23 avatar
hej, napríklad takýmito

farm1.static.flickr.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


50.
označiť príspevok

clear1 muž
   8. 1. 2009, 15:26 avatar
    Tak toto ma dostalo !!    


13.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 1. 2009, 22:49 avatar
ether co ti chyba- anjelska legia nicoty? 


18.
označiť príspevok

ether muž
   7. 1. 2009, 23:00 avatar
práve tú Légiu mám...


58.
označiť príspevok

činčin žena
   30. 1. 2009, 09:08 avatar
Prečo sa hnať za štastím, stačí si žiť život, so všetkým čo príde a odíde. To čo ludia považujú za štastie ich z pohlade celého ich života, nemusí ani obohacovať, ani tešiť...štastie je takýdivný manipulátorský pojem, ktorý nikto nevidel a každý chce...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:40,  Otázka 13: Keď Ježiš hovoril svojim učeníkom o blížiacom sa zničení chrámu a...
dnes, 01:18,  17...je mnoho chýb, ktoré vám dnes servíruje SV. Po prvé: Armagedon je posledná vojna medzi...
dnes, 01:18,  Jehovisti tu znova strašia a oblbuju......ja nemam take vedomosti aby som to...
dnes, 01:03,  12...citujem tvoje slová: "V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať?" Ak...
dnes, 01:01,  12...citujem: "V každom prípade neviem čo si tým chcel povedať?" Ak nevieš, čo...
dnes, 00:52,  Sagara myslim si, že prave týmto veciam nerozumieš.....darmo sa ohanas písmom(litere) ale ta...
dnes, 00:51,  Po prvé: Ježiš Kristus bol neviditeľne prítomný so svojimi pomazanými bratmi od času,...
dnes, 00:32,  žijeme na cintoríne, keď sa kupovalo rádio, nesmel som ísť do obchodu, máme najkrajšie...
dnes, 00:19,  No tiež má na výber, nie? *29
dnes, 00:17,  Nostrada myslím, ale aj Kacíra... *39 už
dnes, 00:15,  Dneska 6.6. *19...
dnes, 00:11,  no ved dnes su vselijake aplikacie.....staci trebars foto nejakeho obrazu a ono to rozpozna od...
dnes, 00:10,  Písal to niekto na stránku. *04
dnes, 00:09,  Shagara, vsetko co píšeš v32 su len tvoje uvahy..... ano presne za to bol Ježiš...
dnes, 00:07,  To by som chcel vidieť tu techniku, ja meno nepotrebujem, iba fotku
dnes, 00:05,  Vtedy ešte neboli foťaky
dnes, 00:02,  spiritizmus už nerobim 5 rokov, da sa pozrieť na druhu stranu, da sa to naučiť
včera, 23:57,  Ondrej to vieš, skúsenosti.*03*03*03 Možno fakt nosím dobrú prilbu na kokose a až ma tak...
včera, 23:55,  20, .... tomu sa teš, nakoľko Boh odmieta špiritizmus a každú jeho podobu!!!...
včera, 23:55,  Tiež verím, že z toho moc emočne neotupel. *03*03*03
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(160 123 bytes in 0,372 seconds)