Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

TROJICA ako náboženský vtip

34
reakcií
1264
prečítaní
Tému 30. decembra 2017, 00:37 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
08. 04. 2011
32
02. 04. 2015
126
05. 05. 2009
20
21. 10. 2009
20
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 00:37 avatar
Úplně něco jiného ale je přesvědčit křesťany, že v tom jednom Bohu jsou tři osoby. Schopnost teologů přemluvit věřící, že dvě nebo tři osoby jsou ve skutečnosti jeden Bůh, musí být hodnocena jako jeden z velkých divů křesťanské historie.
Žasnem, jak normálně rozumní lidé mohou tak ochotně souhlasit s něčím, o čem je s konečnou platností prohlášeno, že
je nepochopitelnou záhadou. To je ještě víc udivující vzhledem k faktu, že samotná biblická prohlášení víry nikdy na takové názvosloví ani nenarážejí. Není ani náznak žádného hlavolamu v průhleně jednoduchém potvrzení, že “je jediný Bůh, Otec” (1 Kor. 8:6).


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 01:04 avatar
1,....možno aj prezident USA Jefferson to pokladal za vtip/čierny humor/, keď tvrdil,považoval :........"Trojici za
návrat z “pravého náboženství , které Ježíš založil v jedinosti Boha, do nesrozumitelného mnohobožství”. V dopise Jared
Sparksovi, svému příteli a církevnímu předákovi, vyjádřil svou lítost nad dodatečným růstem dogma, které nazval “čáry-máry přelud Boha jako jiného Cerberuse (tříhlavý pes řecké mytologie, který hlídal bránu do podsvětí), s jedním tělem a
třemi hlavami”.

Zdroj:...... C.B. Sanford, The Religious Life of Thomas Jefferson, 88, 89


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 01:56 avatar
1,....... Ježišova pokora je presným opakom Adamovej arogancie. Ježíš bol odrazom Boha,svojho Otca. Nezneužil ale svoje Bohom pridelené postavenie. Nevyužil svoje výsady k žiadnym vlastným sebeckým záujmom. Adam sa pod vplyvom diabla snažil uchvátiť rovnosť s Bohom, na ktorú nemal nárok. Na druhej strane Ježiš bol svojou dokonalou poslušnosťou schopný zrkadliť myseľ a osobnosť Jediného Boha, jeho Otca.
Ak by sa snažil Ježiš robiť rovný Bohu,....tak by vlastne ukázal presne tú sebeckú žiadostivosť ako Adam. A to je niečo neprípustné,...a prehrešok proti zdravému rozumu,....ak by sme to tvrdili.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To potvrdzujú aj slová z listu Filipanom 2:7,........"A nerobte nič zo svárlivosti alebo zo sebectva , ale s pokorou mysle považujte ostatných za vyšších od seba, 4 a nehľaďte s osobným záujmom iba na svoje veci, ale s osobným záujmom aj na veci ostatných.
5 Zachovajte si také zmýšľanie, aké mal aj Kristus Ježiš, 6 ktorý, hoci bol v Božej podobe, neuvažoval o tom, aby niečo uchvátil, totiž aby bol rovný Bohu. 7 Nie, ale vzdal sa sám seba, prijal podobu otroka a stal sa rovný ľuďom. 8 Viac ako to: Keď sa nachádzal v stave ako človek pokoril sa a stal sa poslušným až po smrť na mučeníckom kole."
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak teda tvrdíme opak,....že Ježiš sa robil rovný Bohu,....tak sa rúhame Ježišovi, a pripisujeme mu zlé pohnútky,pýchu a sebectvo vlastné Adamovi,ktorý sa vzbúril proti bohu!
Ježiš ukázal presný opak,....a potvrdil to,že Adam bol dobre vytvorený,....ale problém bol v tom,že viac počúval svoje zradné srdce/diabla/ ako svojho nebeského Otca,....a to,že nemal silnú lásku ako Ježiš k svojmu Otcovi!
Ak teda trinitári,hovoria o Ježišovej rovnosti,.......tak je to prejavom neúcty k synovi a aj k Otcovi! Ježiš nebol ako hriešny Adam!


7.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 12. 2017, 14:37 avatar
Shagara napísal: Ak by sa snažil Ježiš robiť rovný Bohu,....tak by vlastne ukázal presne tú sebeckú žiadostivosť ako Adam. A to je niečo neprípustné,...a prehrešok proti zdravému rozumu,....ak by sme to tvrdili.

Načo je potom SJ Písmo, keď aj tak vám je to jedno, čo je tam napísané?

Ako krásne je v týchto veršoch nastavené zrkadlo učeniu SJ, ako SJ prekrútili Písmo

fil2 5Lebo nech je také smýšľanie vo vás, aké bolo aj v Kristu Ježišovi, 6ktorý súc v podobe Boha nepovažoval toho za lúpež byť rovný Bohu, 7ale sám seba zmaril prijmúc podobu sluhu a stal sa podobný ľuďom 8a súc v spôsobe najdený jako človek ponížil sa stanúc sa poslušným až po smrť, a to po smrť kríža.9Preto aj Bôh jeho povýšil nad všetko a dal mu z ľúbosti meno, ktoré je nad každé meno, 10aby sa v mene Ježiša sklonilo každé koleno bytostí ponebeských a pozemských i podzemských, 11a každý jazyk aby vyznal, že Ježiš Kristus je Pánom, na slávu Boha Otca.


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 15:50 avatar
8,.....skutočne, už viem naisto kto je tvojim otcom?
-----------------------------------------------------------------------
Lebo zlý a nerozumný človek bude stále opakovať svoju pochabosť!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Origenes v komentári k Jánovi hovorí ........"Veľkosť Ježiša Krista viacej vynikla tým, že sa pokoril, než keby si bol myslel, že sa musí pridržiavať svojej rovnosti s Bohom .Opačný výklad je totiž jasný nezmysel, čo by znamenalo:,Pokladajte iných za lepších od seba. Konajte podla Ježiša, ktorý si nemyslel ,že koristia zneužíva, keď sa pridržiava svojej rovnosti s Bohom."Takto by sa tvrdil pravý opak, velikášstvo by sa dávalo za príklad skromnosti , bol by to hriech proti zdravému rozumu./Fil.2.,6,7/
Zdá sa že tento odsek veľmi podrobne rozobral a dokonale vystihol list z roku 117, ktorý sa zachoval vo Vienenských a Lyonských kostoloch, vzácna to staroveká pamiatka.List chváli skromnosť niektorých učeníkov :"Nechceli prijať honosný titul martýr/kvôli pár nepríjemnostiam/,pretože sa riadili príkladom Ježiša Krista..../Filozofický slovník str.169/

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Ježiš je "posledný/druhý/ Adam",.....lebo presne ukázal ako sa nemáme správať, a na druhej strane ,ako sa má správať kresťan, ctiteľ Boha.
Ale tebe to zrejme nič nehovorí,.......lebo konáš vôľu svojho diabolského otca! A tak sa aj správaš! A to keď Ježiša označuješ
za rovného vzbúrencovi Adamovi, a tiež satanovi! Si strašne ďaleko od Boha Biblie a i od Krista,......


25.
označiť príspevok

teóma muž
   30. 12. 2017, 18:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   30. 12. 2017, 19:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 12. 2017, 14:44 avatar
3

Ježiš poprel to, čo povedali Židia na jeho adresu, alebo nepoprel? Shagara, vzal by si kameň do ruky, alebo nevzal?

Ján10 33Židia mu odpovedali: Za dobrý skutok ťa nekameňujeme, ale za rúhanie sa a preto, že ty súc človek robíš sa Bohom.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 16:25 avatar
9,...Ježiš povedal ,že je Boží syn,.....a to nepopieram! A povedz,prečo by to mal Kristus popierať? Nebol Božím synom?
------------------------------------------
A samozrejme,....židia v tom videli ,to čo povedali,....ale na tomto stavať svoju odpornú náuku,.....tak to mi pripadá viac ako čudné a nerozumné. Ja neverných židov ,ktorí si zabili vlastného mesiáša ,nevnímam ako kritérium pravdy!


29.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   30. 12. 2017, 19:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   30. 12. 2017, 11:21 avatar
Fíha! Militanný jehovista odhodil Strážnu vež a Bibliu a odvoláva sa na Jeffersona? Nestane sa z teba náhodou koadaista? 


5.
označiť príspevok

teóma muž
   30. 12. 2017, 14:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

teóma muž
   30. 12. 2017, 14:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

teóma muž
   30. 12. 2017, 14:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 16:31 avatar
6,.....osvietenci a aj Marx všetci sa zaoberali aj náboženstvom,....a odhalili ako sa kresťanstvo vzdialilo od Krista/ktorého náuku si mnohí vážili/ a od prvotného kresťanstva a ich náuk a i správania! A Marx tiež len opisoval skutočnosť,že v 1 storočí po pohanskej trojice nebolo ani slychu! 


22.
označiť príspevok

Luther muž
   30. 12. 2017, 17:05 avatar
Už len Marx niečo odhalil. Teóma má v tomto pravdu. Uveríš aj satanovi len aby si si "obhájil" to svoje.
Súhlasí teóma, TvojOponent19


31.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   30. 12. 2017, 19:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 16:22 avatar
5,....aj tu si vedla!
Luhter síce mal námietky proti trinitárnej terminológii, ale vcelku sa pridržial viery Najsv. Trojice (Por. Šmalkal. Články P. I Art. 1-4). Ním proklamovaný subjektivizmus však nakoniec viedol k popretiu dogmy o Najsvätejšej Trojici.
Zdroj.....sk.wikibooks.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Reformátori sa stavali k učeniu o trojici väčšinou priaznivo, no niektorí až tak nadšení neboli. Luther výraz trojica
moc neobľuboval, keď povedal:....... „slovo trojica sa nikde v Božských spisoch nenachádza, ale je len ľudským
vynálezom a znie tiež úplne chladne“ (zdroj: Concessions, 331).

Znalec Martina Luthera nemecký kňaz Theobalda Beera, napísal o tom knihu. A tou publikáciou Beerovej 584 stranovej knihy Der fröhliche Wechsel und Streit kritizoval Luthera a jeho postoj proti trojici.. Výsledok Beerovho skúmania ukazuje, že Luther nebol milovníkom sv. Augustína, ale že bol jeho mimoriadnym nepriateľom. A ako vieme,práve Augustín sa významnou mierou podpísal pod túto bludnú,nebiblickú a pohanskú náuku.
Citujem Ratzingera ktorý o Beerovej práci napísal:

"Vplyv neoplatonizmu, pseudohermetickej literatúry a gnózy, ktorého pôsobenie ste u Luthera ukázali, vrhá úplne nové svetlo na jeho polemiku s gréckou filozofiou a scholasticizmom. Preskúmali ste novým a význačným spôsobom, až do hlbín ústrednej myšlienky, odlišnosti jeho kristológie a doktríny o Trojici."

Luther sa tiež v tejto knihe vyčítalo:......."Tvrdenia, ktoré treba odmietnuť sú: Kristus je zložený z dvoch prirodzeností a Kristus je plodom stvorenia."
Alebo sa tu cituje....."." [6] V jednej glose k evanjeliu sv.Jána, Luther komentuje Kristove: "Skôr ako bol Abrahám, Ja som" a hovorí, "Toto sa deje pre všetky pojmy akcidentálne, ale nie substanciálne. Kristus nehovorí "Skôr ako bol Abrahám, Ja som Kristus", hovorí jednoducho "Ja som". /Pojednania Herma Trismegista, II, XVIII/
Dalej kritika Luthera uvádza:...."Luther protirečí samotnému jadru tradičnej kristológie, ktorú dnes akceptuje väčšina protestantov i pravoslávnych. Môžeme si len predstavovať, ako by reagoval Tridentský koncil, keby mal k dispozícií tieto texty. "
--------------------------------------------------------------------------------------
A dalej,....."A tu nachádzame Lutherovo pohŕdanie sv. Augustínom, pretože práve Augustín, viac než ktorýkoľvek iný cirkevný otec, správne pochopil a sformuloval náuku o Kristovi v rámci Trojice.".......
"Luther si na okraj poznamenal: "Omyl. Toto je pôvod všetkých Agustínových bludov.".....a ja sa k nemu pridávam. Augustín kritizoval manichejcov ,ale do smrti ním zostal/vnútorne/ a RKC kritizuje Luthera ,že je "gnostik a manichejec"! Komické tvrdenie!
---------------------------------------------------------------------------
Pokračujme,........ Augustín útočí na gnostika Porfýria v De Trinitate VII, 6, 11. Luther podrží Profýriov argument proti Augustínovi a na okraj si zapíše: "[Pojem] 'osoba' v Bohu je medzi mnohými rozšírený a označuje podstatu božstva."
A ešte,....."Vo svojom spochybňovaní samotných prirodzeností Ježiša Krista a štruktúru Svätej Trojice je Luther oveľa viac problematický, než sa pred tým zdalo, pretože jeho útok proti viere je vedený na ďaleko zásadnejšej úrovni, ako sú odpustky a očistec."

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Ty vieš o Lutherovi strašne málo,....a ako je zrejme aj tu klameš. Neospravedlňuje ťa ani tvoje nevzdelanosť,nevedomosť!


17.
označiť príspevok

Luther muž
   30. 12. 2017, 16:43 avatar
Shagara
Keď už napíšeš A, napíš aj B.
Martin Luther - zakladateľ protestantizmu hovorí o reformácii

Kategória: Protestanti Uverejnené: streda, 27. júl 2016, 22:20 Napísal: Super User Prečítané: 255x
Luther ľutuje odchod z Pravej Katolíckej Cirkvi
“Dokiaľ som bol katolíkom, žil som život prísny a bdelý, postil som sa, modlil som sa, zachovával chudobu, čistotu a poslušnosť. … Ako reformátor cítim v sebe na tisíc plameňov a tie všetky pália to bezuzdné telo. Cítim sa pudený k ženám silou až zbesilou. Miesto duševnej horlivosti, som horlivý v nečistote. … Ako nemôžem nebyť človekom, tak nemôžem byť bez ženy.” (Opera, zv. 5, kap. 1, ep. ku Galat, v. 14 – Tischreden).

Už keď vypustil do sveta herézu a zviedol mnohých, musí túto herézu obhajovať
“Keby som bol mladší, hneď by som nechal hlásanie evanjelia a chytil by som sa iného zamestnania. Ach, keby som bol predvídal, že ma moje počínanie tak ďaleko zavedie, zaiste by som viac bol držal jazyk na uzde. Teraz si hovorím: Koľko ľudí si zviedol svojím učením!

Ty si pôvodca všetkých tých terajších zmätkov! Táto myšlienka ma ustavične znepokojuje. Trpím veľmi často muky pekelné, ale pretože som sa už do toho pustil musím vytrvať a hlásať, že zastávam vec spravodlivú. … Nemôžem veriť tomu, čo učím, i keby ľudia mysleli, že som o pravdivosti svojho učenia presvedčený.” (Dodatky k Lutherovým spisom, str. 9, mohučského vydania z r. 1827).

Teológia Luthera je založená čisto na proteste, proti Kristovej Cirkvi
“Ja na svoje vedomosti neustúpim ani cisárovi, ani kráľovi, ani diablovi, ba ani celému svetu. … Len náhodou a nie schválne som sa pustil do tých náboženských bojov. Vyznávam, že som zavrhol prijímanie pod jedným spôsobom, len preto, aby som pohanil pápeža. Keby však niektorý koncil nariadil prijímanie pod obojím spôsobom, potom ja a moji priatelia pripustíme prijímanie len pod jedným alebo radšej pod žiadnym a zlorečil by som tým, čo by poslúchli uznesenie koncilu.” (Respon. ad meledict. reg. Anglor. – Confess. parv. – Forma Missae; Opera zv.7., str. 276, vydanie wittembergské).

Boh koná zlo v ľuďoch podľa Luthera
“Keby sa Ježiš Kristus zjavil v podobe rozhnevaného sudcu alebo zákonodarcu a chcel, aby sme mu zložili účty zo svojho predošlého života, potom isto vieme, že to je diabol a nie Kristus. … Boh je to, ktorý koná zlo v bezbožných.” (Comment. ad Galatas – Assert.).

Luther si uvedomuje, že duch protestantov nie je Duch Kristov, pretože Katolícka Cirkev napriek mnohým problémom, má jedného Ducha a jedno učenie.

“Aký je to v nás asi duch, ktorý v tej istej otázke je taký neistý, taký rozdielny, že každý tvrdí: ja mám pravdu a môj nepriateľ luhá. To nemôže byť nič iné než duch temnosti.” (Vorrede zu der von Agricola ubersetzen Syngramma, Opera, zv. 20, str. 721, vyd. d°Alla).

Pivo a žrádlo – takto Luther neslávne končí, k tomu vulgarizmy
“Ja som hovno, svet je riť, prišiel čas sa rozlúčiť.” ( V origináli “Ich bin Scheisse, die Welt ist Arsch. Es kam die Zeit zu scheiden.” v Tischreden, 1544, krátko pred smrťou).

Luther sám neverí tomu čo učil a preto nemôže zakúšať milosť od Boha v otázkach pravej viery
“Ale ja úbohý hriešny človek sa neviem dokonale potešiť zo zvesti o utrpení a vzkriesení Pána Krista a o odpustení hriechov. Čo ale môžem dobre je, najesť sa chleba od nášho Pána Boha, a napiť sa Jeho piva (!?) a vína – ale aby som takto vedel prijať aj ten jediný potrebný poklad – odpustenie hriechov z čírej milosti – to sa akosi nedeje.” (Tischreden, Walch XXII, s. 1097, No. 4).

Pohanenie svätých
“Pápeženci umiestňujú v nebi ľudí, ktorí vedeli iba nastavať do radu skutky… Celá ich svätosť je v tom, že sa veľa modlili, veľa postili, veľa pracovali na tom, aby sa umŕtvovali tým, že mali zlú posteľ a veľmi drsné rúcho. Aj psi a svine môžu skoro každý deň praktikovať tento druh svätosti.” (Erl., 63, 296, 304 1531).

Luther sa už ani modliť nedokáže, dokáže však zlorečiť
“Keďže sa nemôžem modliť, môžem aspoň preklínať! Namiesto toho aby som povedal: Posväť sa meno Tvoje, poviem: Prekliate a zneuctené buď meno pápežencov! Namiesto toho, aby som opakoval: Príď kráľovstvo Tvoje, poviem: Nech je prekliate, zatratené a vyhladené pápežstvo! A skutočne sa takto modlím či už perami, či srdcom.” (Erl., 25, 107-108).

Typický obraz protestantizmu – sám si vyložím Božie Slovo a len tento môj výklad je správny – pýcha peklom dýcha

“Nepripúšťam, aby moju náuku mohol posudzovať ktokoľvek, dokonca ani anjeli. Kto neprijíma moju náuku, nemôže dosiahnuť spasenia. ” (Erl., 28, 144, 1522).
pravykatolik.sk


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 16:52 avatar
17,.....to som mal citovať celý jeho životopis? Téme bola trojica a Luther ,....na to som reagoval!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A opakujem,....nezastávam sa protestantov/aj tí patria k Veľkému Babylonu/,......to len Realita ospevoval "Lutherovú lásku k trojici"! 
Ale aj tak vnímal Luthera a reformáciu v lepšom svetle ako katolicizmus. Ten učí 90% nebiblických vecí,náuk,....pretestantizmus/ako ktorý/,.....50-70% nebiblických náuk! A majú hlavne viac v úcte Božie slovo!
pravý kresťan.sk 


19.
označiť príspevok

Veličenstvo
   30. 12. 2017, 16:54 avatar
Kto je Veľký Babylon?


20.
označiť príspevok

Luther muž
   30. 12. 2017, 17:01 avatar
Nemusíš citovať celý jeho životopis. no to čo som napísal len dosvedčuje to, že Luther sám svojim tvrdeniam neveril.
Súhlasí teóma


32.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   30. 12. 2017, 20:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

teóma muž
   30. 12. 2017, 18:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   30. 12. 2017, 19:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 16:28 avatar
4,.......Mie,....len používam zdravý úsudok,....a ctím si Božie slovo. Ak Augustín povedal: "Čomu nerozumiem, tomu neverím",....tak ja sa len pridŕžam jeho tvrdenia! 
A Jefferson a iní to trefne vystihli,....trojhlavý pes Cerberos,.....


30.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   30. 12. 2017, 19:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

TvojOponent19
   31. 12. 2017, 12:48 avatar
Takže tak. Augustín ale povedal aj niečo iné:
Pekne to vysvetľuje svätý Augustín: Boh je nevysloviteľný. Ľahšie dokážeme povedať, čo nie je Boh, než to, čo Boh je. Preto ani Ježiš nevysvetľuje ľuďom vnútorné tajomstvo Boha, ale zameriava sa na vzťah medzi Bohom a ľuďmi. Ten ľahšie pochopíme a okrem toho vzťah k Bohu je dôležitejšia vec, ako vedomosť o Bohu.
Ty si vyberáš zo všetkého len to, čo sa Tebe hodí. Kto by to povedal, že Shagara je ten, kto dovoľuje, čo si bohovia majú myslieť :-)


16.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 12. 2017, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 15:51 avatar
8,....si luhár a ním aj zostaneš! Russel nikdy nič také nepovedal!


24.
označiť príspevok

teóma muž
   30. 12. 2017, 18:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   30. 12. 2017, 19:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 12. 2017, 17:02 avatar
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

ŽALM 89:6,..............."Veď kto na oblohe môže byť POROVNANÝ s JEHOVOM? Kto sa môže podobať Jehovovi medzi Božími SYNMI ?"

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

KLAMEŠ,......my trinitári tvrdíme,že JEŽIŠ ti je rovný! A ak klameme,nech nás postihne tvoja nepriazeň!


33.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   30. 12. 2017, 20:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

TvojOponent19
   31. 12. 2017, 12:51 avatar
33 Nechaj ho foton, lebo tú skladačku lega zahodí do smetia :-)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:31,  Líder v oblasti predaja vysokokvalitných omega-3 mastných kyselín na slovenskom trhu sa...
dnes, 14:29,  "era ti povie, že nič sa nestalo, aspon dieťa malo novu skusenosť a v novom živote ju...
dnes, 14:29,  419..prečo posudzujes svojho blizneho ako zleho? Uz sme doma?
dnes, 14:26,  djjaro, veď som Ti písal ohľadne "zlých": "snaha o taký systém, budovanie...
dnes, 14:21,  Isteže......keci.keci..kecy... Ved aj zlodej ide kradnut v dobrej vôli....ze si prilepší*58*39
dnes, 14:20,  ninka, aj keby neboli nahuckané... museli predtým vidieť, že sa dá kameňom hádzať, museli...
dnes, 14:19,  Ale ľudia dobrej vôle sa musia spojiť vedome, slobodnou vôľou. A to je ťažké.
dnes, 14:16,  Ešte lepšie
dnes, 14:14,  Nie sú spojení v pravom zmysle, iba prepojení skrze podvedomie.
dnes, 14:13,  No veď ok, boli to nedokonalí ľudia, kresťanstvo im bolo vnútené, vysvetľovali si ho...
dnes, 14:12,  Isteže. V zmysle .ludia dobrej vole spojte sa A zlí?...ved tí su uz spojený*39
dnes, 14:09,  Mám na mysli denné snívanie, voľné fantazírovanie, snívanie, vyzualizovanie... Niekomu je...
dnes, 14:09,  Presne, napodobnovali rodičov, to maju deti zakodovane v genoch
dnes, 14:07,  405. Deti boli nahuckané. Aká to mohla byť vôľa v takom štádiu? Vedeli? Opičili sa skôr.
dnes, 14:07,  Tullko, rozmýšľam o probléme intenzivne... lebo kresťania, resp veriaci, píšem to...
dnes, 14:05,  Lemmy, pamätáš si aký bol Tvoj syn, keď mal päť rokov?*04 *21
dnes, 14:03,  djjaro, nuž, takto sa ľudia dobrej vôle nespoja*13 Nepotrebuješ riešiš ani:...
dnes, 14:00,  Nadja, veď to, boli spokojní. Dokonca presvedčení o tom, že urobili dobrý skutok... *17 Ty...
dnes, 13:56,  Ako ktoré. Také päťročné deti už dokázali hádzať na dedine kamene do idúceho Žida....
dnes, 13:54,  Prečo nezakázať potraty? https://www.adamroman.sk/2001/01/05/preco-nezakazat-potraty/
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Komu sa nechce, hľadá dôvod. Komu sa chce, hľadá spôsob.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(123 413 bytes in 0,228 seconds)