Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Svetová organizácia WHO vyhlásila zmenu úrovne postihnutia Covid19

74
reakcií
457
prečítaní
Tému 27. októbra 2020, 20:25 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   27. 10. 2020, 20:25 avatar
Dnes vyhlásila Svetová zdravotnícka organizávia WHO , že Covid19 nie je pandémiou, ale iba infekčnou epidémiou.


3.
označiť príspevok

Osvletený muž
   27. 10. 2020, 20:32 avatar
Ale pre Slovensko to je už neskoro, veľa ľudí bez práce, dojebaná ekonomika, veľa exekútorov a ten kokot Igor sa ešte na tom bude smiať !!!!!!!!!!      
Súhlasí havran, Kasafran, mather


5.
označiť príspevok

havran
   27. 10. 2020, 20:38 avatar
Koľko ešte nás bude teraz stáť vyčíňanie tejto Matovičovej gerily?
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

havran
   27. 10. 2020, 20:41 avatar
Osvletený najviac sa mi "páči" Sulíkové farizejstvo ako začal obhajovať Matoviča, lebo asi pochopil, že už nikdy sa nedostane do takej zbojníckej partie.
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 10. 2020, 21:36 avatar
Na zem a veku                    alebo volali Harbinovi ?


75.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 10. 2020, 20:50 avatar
1. Havran - ale ak je WHO poslušnou slúžkou Billa Gatesa, tak ti takéto zmeny musia byť podozrivé, nie? Ak doteraz klamali a zavádzali, tak klamú a zavádzajú aj v tomto prípade - a touto zmenou taktiky niečo sledujú - mal by si odhaliť, že čo.


2.
označiť príspevok

havran
   27. 10. 2020, 20:32 avatar
Bolo poznamenané, že politici sa veľmi rýchlo chytili termínu pandémia, no neradi a ťažko ho opúšťajú. Táto poznámka hovorí za všetko. No skalní pandemisti však môžu namietať, že je to len trik Číny, ktorá po prekonaní C19 snaží dostať "na koňa" a cválať pred ostatnými. Možno, ale skúsme sa zamyslieť.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 10. 2020, 21:40 avatar
Čína žiaden boj s vírusom , ktorý svojou nezodpovednosťou a lžou rozšírila po svete nevyhrala .

Bude to hlavne Čína ktorá bude pandemiou covidu 19 najviac postihnutou krajinou na našej planete .

Čína si zatil kupila čas ako Slovensko v prvej vlne sa Číne podaril čas i vo vlne druhej .
Tretia a štvrtá vlna covidu 19 bude pre Čínu zdrvujúca .


15.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 18:04 avatar
Osvietený dočítal son ten blábol do konca, čo si napísal a dozvedel som sa o 3. 4. vlne C19 a čo ešte tie ďalšie. Na toto asi Nostradámus nemyslel ani Sibyla , takže sme zachránení, treba blahorečiť, kto pomocou C19 zlikvidoval Chujinu. 
Súhlasí Kasafran


16.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 18:07 avatar
Eduard Chmelár
23 h ·
SMERUJEME K POLICAJNÉMU ŠTÁTU
Už mám toho naozaj dosť. Ten, ktorý nedokázal získať poctivo ani magisterský titul, spochybňuje vedcov, uráža lekárov, výskum WHO nazýva hoaxom a dezinterpretuje klinické testy antigénových testov spôsobom, ktorý nie je odborný, ale politický. Tu sú fakty:
1. Na novinársku otázku, kde vláda zavádza, odpovedal včera Boris Klempa z Virologického ústavu SAV toto: „Rád by som zdôraznil tú chybu, ktorá sa často opakuje, a to je to, že výsledok antigénového testu je dávaný do súvislosti s infekčnosťou. Výsledok antigénového testu nedáva žiadnu indíciu k tomu, či je človek infekčný alebo nie. Z tohto pohľadu považujem za veľmi nešťastné vyjadrenia o tom, že negatívny test hovorí o tom, že človek nie je infekčný a takisto nešťastné sú aj vyjadrenia o tom, že týmto testom vychytávame infekčných ľudí. Kategorické vyhlásenia, že negatívny test je dôkaz neinfekčnosti, alebo že pri testoch vychytávame infekčných, sú nebezpečným zjednodušovaním situácie. Povedať, že negatívny test je dôkaz neinfekčnosti, je rizikové. Lebo proste nie je. Dôkaz infekčnosti tieto testy nedávajú. To vedia iné testy, ktoré s antigénovými testami nemajú nič spoločné. Takí ľudia, ktorí sú negatívni, môžu byť aj infekční,“ skonštatoval expert, čím úplne poprel slová premiéra Matoviča, ktorý toto používal ako hlavný argument pre testovanie. A ako si riskantné zjednodušovanie vysvetľuje? „Snahou za každú cenu obhájiť zmysluplnosť použitia týchto testov. Vysvetľujem si to aj tým, že to robia politici a nenechajú o tom hovoriť odborníkov,“ zdôraznil.
2. Závery oficiálnej tlačovej správy Fakultnej nemocnice v Motole, špičkového českého medicínskeho pracoviska, sú na jej FB stránke úplne jednoznačné: ANTIGÉNNE TESTY NIE SÚ SPOĽAHLIVÉ – znie doslova jej verdikt. Všetko ostatné, čo si k tomu dnes Matovič dovymýšľal na obhajobu celoplošného testovania, že vraj štúdia potvrdila, že sa tieto testy na celoplošné testovanie hodia, sú jeho nekompetentné výmysly a hrubé lži.
3. Zástupca Slovenskej lekárske komory na tlačovej konferencii pripomenul štúdiu WHO, ktorá podľa neho dokazuje, že covid je niečo ako chrípka. V skutočnosti ide o štúdiu Standfordskej univerzity, ktorú vo svojom bulletine uverejnila Svetová zdravotnícka organizácia. Dotyčný lekár ju pravdepodobne nečítal, lebo jej závery interpretoval podľa jednej manipulatívnej televíznej diskusie na Prime, ktorá sa v týchto dňoch šíri po internete. V skutočnosti štúdia upozorňuje, že „miera úmrtnosti je oveľa nižšia ako pôvodné odhady“, ale nerobí z nej také radikálne závery ako diskutujúci z relácie Prima Partie, ktorí ju dezinterpretovali. V konečnom dôsledku však výsledky výskumu spochybňujú Matovičovu posadnutosť postupom, ktorý odborníci neschvaľujú – ale demagóg Matovič nazval prestížny výskum „štúdiou jednej paničky“ a tlačovú konferenciu Slovenskej lekárskej komory za „kotlebovské hoaxy“. Neuveriteľná špinavosť. Tu je tá štúdia, ktorá je podľa Jeho Igorodia hoax: www.who.int Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.../online_first/BLT.20.265892.pdf...
4. Vláda ignoruje všetky vedecké kapacity doma a v zahraničí. Na výzvu Slovenskej lekárskej komory, aby vláda upustila od celoplošného testovania, ktoré nemá význam (čo som tvrdil už minulý týždeň) Jeho Igorodie odšteklo, že ich názory nemajú váhu. Na výzvu špičkových vedcov, že testy treba najskôr validovať – teda pozitívne testovaných z Oravy a Bardejova opätovne pretestovať PCR testami a z negatívne testovaných otestovať náhodne vybratú vzorku – minister obrany Jaro Naď arogantne odpovedal, že na takéto overenie už nie je čas a to, čo im ponúkajú vedci, je pre nich neprijateľné.
5. Vláda ignorovala aj odpovede na tieto závažné otázky Slovenskej lekárskej komory: "Bude nás mať kto po skončení plošného testovania vyšetriť, ak sa nakazia zdravotníci, ktorí budú testovať? Dostaneme sa do ambulancie alebo do už aj tak dnes preplnených nemocníc, ak sa nám zhorší stav a budeme potrebovať hospitalizáciu? Zvládne slovenské zdravotníctvo vlnu, ktorú očakávame? ... Nie je doba, aby sme robili veci, ktoré nemajú zásadný vplyv na zvládnutie pandémie v tomto období a už vôbec by sme nemali robiť veci, ktoré nám odčerpávajú sily. Sily materiálne, finančné, personálne, ale i psychické. Sily, ktoré budeme potrebovať už v najbližších dňoch, týždňoch."
Ja by som prosil aj tých, ktorí v dobrej viere stále považujú celoplošné testovanie za dobrý nápad a mlčky sa podriaďujú rozhodnutiu vlády ako teliatka putujúce na porážku, aby sa zamysleli nad tým, do čoho sa rútime. Nejde len o to, že riskujeme šialený experiment, ktorý nie náhodou nikde na svete neurobili. Ide o to, že sme sa dostali do područia šialenca, ktorý nepočúva lekárov, spochybňuje vedcov, ignoruje akékoľvek odborné postoje, ktoré spochybňujú to, čo si on tvrdohlavo zaumienil. Ja o sebe netvrdím, že som odborník na medicínu, ale vždy som tých odborníkov rešpektoval a vyhodnocoval ich rady a odporúčania. Tento blázon vysoko vzdelaných a kvalifikovaných ľudí už iba uráža. Nejdeme podľa žiadneho odborného plánu, toto všetko sa zrodilo len v hlave jedného trnavského podvodníka – čím väčší odpor sa proti nemu dvíha, tým viac stupňuje vyhrážky voči občanom. Dnes sa vyhráža zdravotníkom a samosprávam (ktoré sa, mimochodom, najviac nadrú, lebo hoci sa Naď chvastá, že armáda je pripravená, armáda to zabezpečí - v skutočnosti takmer všetko hodili na mestá a obce), nazýva ich lajdákmi, natvrdlými, bludármi, zajtra chce vyhlásiť ich povinnú mobilizáciu, lebo mu chýba ešte 7 000 (!!!) dobrovoľných zdravotníckych pracovníkov. A keď mu niekto predloží oprávnené odborné výhrady, vôbec ich nepočúva, ide si svoje a opakuje frázy „treba mať boha pri sebe, sme dva dni pred najväčšou operáciou, treba sa sústrediť na cieľ“. Ešte aj po varovaní vedcov, ktorých prijala prezidentka Čaputová, si premiér neodpustil poznámku: „Niekto má nutkavú potrebu od testovania pokútne odrádzať … lebo s ideou neprišiel/-a on/-a. Trápnučké tri dni pred logisticky najťažšou operáciou v histórii.“ Potrebuje tu ešte niekto príčetný dôkaz, že Igor Matovič, ktorý nie je schopný vnímať realitu, nie je spôsobilý na riadenie štátu?
Nerád používam silné slová, ale tento človek sa správa naozaj ako Hitler, ktorý tesne pred porážkou, keď už nebol schopný vnímať realitu, keď už na predmestí Berlína hrmeli delá Červenej armády, nahnal do boja aj malé deti, len aby všetci poslúchali jeho fanatické rozkazy. A práve toto považujem za to najnebezpečnejšie. Pred našimi očami sa vytvára policajný štát. Pozor, ja som nikdy nepoužíval hysterické výkriky, že toto je totalita a podobne (tí pomýlení ľudia by si mali uvedomiť, že keby tu bola totalita, zabúchali by im na dvere skôr, ako by stihli dopísať svoj komentár) – používam presné politologické termíny. Ale dnes naozaj varujem pred policajným štátom. Dostali sme sa do područia človeka, ktorý zásadne nevyvodzuje zodpovednosť za svoje činy, ktorý obviňuje všetkých naokolo, len nie seba, ktorý trestá každého, kto sa nepodriaďuje jeho nezmyselným rozkazom, ktorý beztrestne porušuje zákony, ústavu a rozosieva okolo seba strach. Nikto sa mu nedokáže vzoprieť, mlčí prezidentka, mlčí ombudsmanka, mlčí aj Úrad na kontrolu osobných údajov, hoci podľa európskej legislatívy GDPR sú vaše zdravotné informácie chránené a podľa zákona nie je žiadny policajt a ani žiadny štátny orgán oprávnený požadovať informácie o vašom zdravotnom stave a predloženie výsledku vášho testovania, ba ani potvrdenia o absolvovaní testu na koronavírus. Varujem pred týmto trendom, lebo smerujeme do situácie, že to nebudeme vedieť zvrátiť inak ako celospoločenským vzopätím, tento človek sám neodíde a začína sa pohybovať na hrane ústavy a zákonov. Opakujem, je to krajne nebezpečná situácia, Matovič sa nám pred očami mení na diktátora, ktorý nerešpektuje nijaké predpisy, zo dňa na deň svojvoľne mení rozhodnutia a trestá neposlušných. Avšak skôr, kým sa vzoprieme, musíme porozumieť situácii, v ktorej sa nachádzame, a premyslieť všetky nasledujúce kroky s chladnou hlavou, zbrklosť nikam nevedie. Buďte silní.
Súhlasí Kasafran


17.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 18:09 avatar
Ospravedlňujem sa za tento dlhý spam


4.
označiť príspevok

havran
   27. 10. 2020, 20:37 avatar
Čo na to náš hlavný "infektológ" Zmatkovič , ktorý vyhodil 50 +50 miliónov EUR a jeho kamarát si strčil do vrecka 10 milionov jednoducho po pristáti lietadla s testermi. Stále upozorňujem, denne nám zomiera na vážne nemoci 300 ľudí. To sú už ako odpísaní ľudia a za nich bojovať netreba?
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 10. 2020, 20:50 avatar
havranko, kde si to našiel? Ja čítam hladám na webstranke WHO, ako prvé je tam rovno toto

Pandémia koronavírusovej choroby (COVID-19)

Všetky informácie tu ?


14.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 16:54 avatar
Nadja ty naozaj veríš, že to doviezol ten dobrodinec z Trnavy len tak zadarmo? A ešte aj v kostole platíš za božie slovo. Ja v mojom veku už naivitou netrpím. Opýtam sa viac veríš politikovi Matovičovi, alebo lekárom?
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 18:09 avatar
Ja neverim havranko ničomu, a preto si chcem overiť čo píšeš, Prosím, daj mi na to link, cituj, dakujem.


19.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 18:16 avatar
Nadja Choď na jeho stránku a tam to nájdeš. Mne to cinklo pred chvíľou.


20.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 18:21 avatar
Ja som to fakt hladala na stránkach WHO a nenašla, prosim hod mi to sem


22.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 18:24 avatar
Nadja pokúsim sa ti dať link


21.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 18:22 avatar
Nadja zadaj si vo vyhľadávaný : Eduard Chmrlár-výzva premierovi: Smerujeme kl policajnému štátu


23.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 18:30 avatar
Nadja nájdeš to na facebooku pod jeho menom


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 18:36 avatar
Povedz mi pod koho menom, hovorili sme o WHO predsa, cinklo ti to, prečo si mi teda nedal ten link? Nechapem


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 18:37 avatar
Dnes vyhlásila Svetová zdravotnícka organizávia WHO , že Covid19 nie je pandémiou. Toto vyhlásenie WHO po tebe chcem.


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 20:39 avatar
Havrankooo kam si mi utiekoool


34.
označiť príspevok

peter67 muž
   29. 10. 2020, 20:46 avatar
Prečo si neprišiel? keď som ťa čakala?
Bola bych ti dala..... 
Súhlasí Kasafran


35.
označiť príspevok

Osvletený muž
   29. 10. 2020, 20:47 avatar
hej dala..................... by mu Kovíďa.   
Súhlasí Kasafran


59.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 10. 2020, 13:42 avatar
(25) Nadjenka,
odporúčam Ti analyzovať tento zdroj:

WHO znížila nebezpečnosť Covid19 na úroveň virózy
www.eurorespekt.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk› who-znizila-nebezpecnost-covid...
pred 3 dňami — WHO znížila nebezpečnosť Covid19 na úroveň virózy ... WHO, čo je ešte stále nejaká autorita hovorí o 0,23%, čo je na úrovni chrípky alebo bežných viróz. ... informácie o vašom zdravotnom stave, ani o teste na COVID-19.


60.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 10. 2020, 13:53 avatar
Takže z toho vyplýva, že nie sú potrebne žiadne opatrenia?......Ak by to bola pravda, bolo by to len dobre. Ale skutočnosť je taka, že kolabuju nemocnice....a to sa nikdy nedialo pri nejakej chrípočke, kde stačí v podstate "čajik s rumom"


61.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 10. 2020, 14:08 avatar
A prečo presne kolabujú nemocnice?
Súhlasí Kasafran


64.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 10. 2020, 14:26 avatar
(61) Era,
zrejme preto, že nemocnice na celo svete totálne obsadil koronavírus a tým im znemožnil príjmy za liečbu iných niekoľkonásobne početnejších ľudských nemocí...


65.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 14:28 avatar
Kasafran aj tvoju choru hlavu by mal poliečiť lekar nakazený covidom
Súhlasí ondrej61


66.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 10. 2020, 17:38 avatar
Preto, lebo sa zvyšuje počet vaznych pripadov.....


67.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 10. 2020, 17:46 avatar
Budem chcieť veriť, že je to pravda.


68.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   30. 10. 2020, 17:51 avatar
V ČR postavili dve nemocnice pre istotu.....to len tak rozmaru....čo ty máš s tou vierou?


69.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 10. 2020, 18:03 avatar
Kasafran, dakujem, ale ja si otvaram tie tvoje aj havrankove odkazy, pátram, hladám, ale to čo chcem tam nikde nenachádzam... je mi luto, skus skopirovať text a dat presne link na to, kde sa nachádza Ja nie som príliš zbehlá v takýchto činnostiach, majte so mnou trpezlivosť prosím.


70.
označiť príspevok

Kasafran
   30. 10. 2020, 20:29 avatar
(69) Nadjenka,
skús si kliknúť ešte raz na adresu www.eurorespekt.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk(59) a po otvorení stránky v ľavom stĺpci klikni na 3. odkaz: WHO znížila nebezpečnosť Covid19 na úroveň virózy...


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 10. 2020, 20:32 avatar
Ja to tam nemám... kurna jak je to možne, ja tam mam toto

www.eurorespekt.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


72.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 10. 2020, 20:33 avatar
Súhlasí Kasafran


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 10. 2020, 20:34 avatar
Ale tam nijaký odkaz nie je... len text, nijaký dôkaz :(


74.
označiť príspevok

Nadja žena
   30. 10. 2020, 20:37 avatar
Ale aj to, čo tam je, vôbec nič nehovorí o tom, že covid nie je pandemia, len že je smrtnosť nižšia... ten nadpis je klamstvo okik, to som našla aj na strankach WHO, ale to čo píše havranko nie.


8.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 10. 2020, 20:52 avatar
Samozrejme infekčná epidemia môže byť a nemusí byť pandemiou... Ale kde je, že nie je pandemiou som nenašla


9.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   27. 10. 2020, 21:26 avatar
V každom prípade, aj infekčná epidémia môže byť predsa vážna a nebezpečná. ..   tak o čo ide (?)    


12.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 16:41 avatar
Občan ktorý bol na teste b Bardejove negatívny, dnes leží v nemocnici na pľúcnej ventilácii.


13.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 16:47 avatar
To kladie otázku na účinnosť a kvalitu testovania. Nebudem teraz špekulovať či testovať, alebo nie. Môj názor je taký, že test nelieči, čo je snáď každému jasné, ale môže spôsobiť ďalšie šírenie pri testovaní.


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 18:39 avatar
Môže aj zabrániť šíreniu po testovaní. Prax ukáže, čo z toho sa stane.
Súhlasí ondrej61


26.
označiť príspevok

havran
   29. 10. 2020, 18:38 avatar
Matovič bez ohľadu , čo to nude stáť zvyšuje svoje ponuky ako na dostihoch. Chce byť obdivovaný na medzinárodnej scéne , nech to stojí čokoľvek a ohrozovanie životov mu vôbec nevadí.
Súhlasí Kasafran


28.
označiť príspevok

Osvletený muž
   29. 10. 2020, 18:40 avatar
Tento kokot pôjde do basy, ver mojim slovám !!!!!


29.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 10. 2020, 18:41 avatar
Zapíš sa, overíme o rok napr...


30.
označiť príspevok

Osvletený muž
   29. 10. 2020, 18:48 avatar
Nemusíme čakať ani rok, sú dve možnosti, buď ho odjebe ctihodný občan, alebo jeho vlastný tieň.  


31.
označiť príspevok

Kasafran
   29. 10. 2020, 20:04 avatar
Premiérovi Matovičovi sa práve zosypala celá rozprávka o antigénových testoch, za ktoré vláda vysolila vyše 50 miliónov z vašich daní:

1. Pražská Fakultní nemocnice v Motole, najväčšie zdravotnícke zariadenie v Českej republike, na základe porovnávacej štúdie došla k záveru, že antigénové testy nie sú spoľahlivé. O použití testov sa uvažovalo pri celoplošnom testovaní v Česku, no výsledky štúdie sú ďaleko za očakávaním.

2. "Dá se říct, že 3 z 10 Covid+ pacientů, a to dokonce i pokud mají příznaky, antigenní testy vůbec nerozpoznají," skonštatoval prof. Pavel Dřevínek, prednosta Ústavu lekárskej mikrobiológie. Šach-mat, pán Matovič.

3. Dnes v Prezidentskom paláci sa podobným spôsobom vyjadril aj iný odborník, virológ Boris Klempa, osobnosť Vedy a techniky za rok 2017. Pozvala ho na poradu prezidentka Zuzana Čaputová.

4. Doktor Klempa sa vyjadril, že Matovičove antigénové testy nedokážu ani len rozoznať, či je niekto infekčný. Neindikujú, či je niekto infekčný ani či nie je infekčný. Sú úplne na nič.

5. Ja len, že po dnešku už vieme, čo sme doteraz len tušili. Matovičove špajličky sú dobré tak akurát na to, aby sme si s nimi zahrali mikado.

6. Vyhodil do kanála vyše 50 miliónov a ďalšie desiatky miliónov ešte vyhodí za celoplošné testovanie. A celé je to úplne zbytočné. Je to len najdrahšia politická šou v dejinách Slovenska.

7. Hra skončila, pán Matovič. Odvolajte to. Testy predajte, vojenské manévre zrušte, postavte za to dve nemocnice, zaplaťte kompenzácie pre zúfalých robotníkov a obchodníkov - a ešte vám aj ostane.

8. Malá trnavská firmička, napojená na komplet celú koalíciu, sa už napakovala a už sme v Smere na vás podali aj trestné oznámenie. Z toho sa už nevyvlečiete.

9. Zbaľte si svoj príbalový letáčik z antigénových testíkov, vyzlečte Krajniaka z uniformy, Naďa pošlite domov, nech sa ide hrať s vojačikmi v detskej izbe, Krajčího pošlite do kláštora a celé to zrušte.

10. Prestaňte trápiť Slovensko a začnite konečne počúvať odborníkov. It´s over.

Ľuboš Blaha
Súhlasí Osvletený


32.
označiť príspevok

Osvletený muž
   29. 10. 2020, 20:05 avatar
Je to proste kokot a pôjde sedieť !!!!!!!!!!!!!!


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:12 avatar
Kasafran a teraz si dajme pravdu po Blahových bludoch

Česká štúdia: Antigénové testy nie sú spoľahlivé

Oplatí sa vymeniť PCR testy za antigénové? Podľa novej štúdie Fakultnej nemocnice v Motole nie.

Možno povedať, že troch z desiatich covid pacientov, dokonca aj takých, ktorí mali príznaky, antigénové testy nerozpoznali, upozorňuje prednosta Ústavu lekárskej mikrobiológie 2. LF UK a FN Motol Pavel Dřevínek.

Minulý týždeň ústav pripravil štúdiu: jeho pracovníci vyšetrili 591 pacientov, ktorí prišli na odberové miesto a súhlasili s odbermi. Vekový priemer testovaných bol 40 rokov (od 11 do 78 rokov). Jeden alebo viac príznakov ochorenia COVID-19 na sebe spozorovalo 290 pacientov, 391 nemalo žiaden z príznakov ako kašeľ, bolesť svalov, kĺbov, zimnicu, hnačku, zvracanie, zvýšenú teplotu, stratu chuti a čuchu.

„Citlivosť antigénových testov sa podľa našich zistení pohybuje pod hranicou 70 percent. Náš odhad bol pritom 85 percent,“ povedal Dřevínek. Citlivosť testu pritom udáva, aké percento z chorých test zachytí.

Štúdia porovnávala dva typy antigénových testov, ktoré sa líšia predovšetkým spôsobom zistenia vírusu a farebnou zmenou prúžku. Výsledok z testu 1 možno odčítať voľným okom, z testu 2 prístrojom s fluorescenčným signálom.

Testy sa robili podľa návodu výrobcu ihneď po odbere v priestore odberovej miestnosti. Okrem toho vedci u tých istých pacientov urobili aj PCR testy, tie boli spracované na pracovisku mikrobiológie priamo v nemocnici.

Pozitívny výsledok PCR test ukázal v 222 prípadoch. Z nich 168 pacientov malo príznaky ochorenia, 54 boli bez príznakov. Antigénový test 1 preukázal pozitivitu v 148 prípadoch, z nich 124 pacienti mali príznaky. Antigénový test 2 vyšiel pozitívne v 141 prípadoch, z nich 116 bolo s príznakmi.

Test 1 nevyšiel pozitívne ani raz v prípade negatívneho PCR, pri teste 2 zaznamenali 2 prípady pozitivity. To indikuje riziko vzniku falošne pozitívnych výsledkov.

Celková citlivosť antigénových testov sa pohybuje pod hranicou 70 percent, pri teste 1 dosiahla 67 percent, pri teste 2 iba 63 percent. Pri testovaní ľudí s príznakmi ochorenia (vylúčení boli pacienti bez príznakov, ktorým pozitivitu potvrdil výsledok PCR testu) test 1 dosiahol senzitivitu 74 percnet, test dva o štyri percentá nižšiu.

Uspokojivé výsledky citlivosti testov dosiahli antigénové testy iba pri najvyšších hladinách pozitivity, teda u pacientov, ktorý boli najviac infekční. V tomto prípade test 1 dosiahol 93– a test 2 90-percentnú citlivosť.

Štúdia teda konštatovala, že hoci výsledky antigénových testov sú známe do tridsiatich minút a výsledky PCR testovania do 4 hodín, jednoznačne presnejšie sú PCR testy.

S použitím antigénových testov sa uvažovalo v súvislosti s celoplošným testovaním českej populácie. „Výsledky pilotnej štúdie sú v súlade s odborným stanoviskom Spoločnosti pre lekársku mikrobiológiu ČLS JEP a Laboratórnou skupinou COVID Ministerstva zdravotníctva Českej republiky, vydaného 23. septembra, ktorá upozorňuje na riziko falošne negatívnych výsledkov pri použití antigénových testov,“ konštatuje na záver štúdia.

Spoločnosť pre lekársku mikrobiológiu uvádza, že „antigénový test nemožno chápať ako rovnocenný ekvivalent PCR diagnostiky“. Podľa oficiálneho stanoviska by sa nemal vôbec používať ako skríningový pri vyšetrovaní ľudí s nízkou pravdepodobnosťou infekcie, napríklad, ak nemajú žiadne príznaky ochorenia a neboli v kontakte s infikovaným človekom či pri kontrolách na letiskách alebo hraniciach.

„Výsledky je potrebné interpretovať obozretne a v kontexte epidemiologickej situácie, najmä však pamätať na riziko falošnej negativity v oblastiach s vyšším výskytom a falošnej pozitivity v oblastiach s nižším výskytoch ochorenia,“ varuje česká lekárska spoločnosť.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


39.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:20 avatar
Prečo zase robíš si z uja Igora srandu? -Oplatí sa vymeniť PCR testy za antigénové? Podľa novej štúdie Fakultnej nemocnice v Motole nie.-
Za toto ťa čaká riadny náter.
Bude ti taká dvojica klopkať na sklo auta- máte certifikát ? Nie, tak za to bude Strážna mreža.    


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:24 avatar
Samozrejme že PCR su presnejšie o 1000 % drahšie a ich výsledok nie je za 15 minut ale za 2 dni pri kapacitach Slovenska maximalne dokažeme vyhodnotiť 20 000 testov denne .

Igor však klamal myslel si že ich učinnosť je iba 30 % ale študia ukázala že je až 70 % oproti PCR ktorý ma niečo cez 80%


44.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:28 avatar
Nie sú drahé!! Iba lacné veci sú drahé!!! A ujo *Igor nám a aj celému svetu dokáže po dvojtýždennom celoplošnom testovaní = hromadnom nakazení obyvateľov a lekárskych pracovníkov.  


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:29 avatar
Peter to uvidíme stale mam pred očami ten koš    
Súhlasí peter67


49.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:31 avatar
Ty koš, ja tých nevinných ľudí = obete megalomanstva uja Igora.  


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:34 avatar
Musíš to vidiet z tej vyhodnejšej strany . Keď ťa drapnu dáš do štatnej kasy 1659 € a ešte aj tak budeš do 17 novembra v karantene. urobiš niečo pre štat dobre a to ťa musí tešiť . A možno chytíš 17 .11 kovida a budeš zase na začiatku  


55.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:38 avatar
Najprv ma musia odchytiť.   Hej a ešte musí "dobre" dopadnúť prvé kolo testovania, keď bude doma polovica fízlov a vojakov, tak kto ma bude sledovať?  


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:30 avatar
Po testovaní zatvarame hranice a potom by to malo klesať uvidíme


51.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:32 avatar
Prečo nezatvárame už pred testovaním?? Až testy nám povedia, že to z vonku prichádza?     


53.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:36 avatar
Pozor testovanie sa kona i na hraniciach a zatvaraju s testovaním


56.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:39 avatar
Koná. Nič by som dnu nepustil, von všetko.  


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:28 avatar
Certifikat budú kontrolovať i doma . Kto neprejde testom má karantenu do 17 novembra. Tak to malo byť pôvodne pre všetkých bez testov . Podobne ako v Česku tam je karantena pre všetkých do začiatku decembra .


47.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:30 avatar
Certifikát.      
Ja asi umriem.    
Rád uvidím tých odvážnych Policajtov, ktorí ku mne smrkajúcemu a kašlajúcemu si prídu certifikát pýtať.    


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:32 avatar
Moc som tomu neveril v takej malej dedinke ako u nas . Ale keď tu bola Katka z NY po teste bola 5 dní v karantene a za tých 5 dní prišla polícia 3 krát .


54.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:36 avatar
To ju kontrolovali, či dodržiava karanténu? Som bohovo zvedavý ako sa ujo Igor vysporiada s touto situáciou u jeho voličoch.     z osád.
Myslím si, že iba chceli amerikánku skasírovať, bohvie koľko ujo Igor sľúbil z tých 1650 ň€ im do vrecka, tak ako kza každého pozitívneho lekárom.  


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:39 avatar
To je možné má občianstvo USA ale i Slovenské .

Tých pokut bolo udelených tisíce a ešte ich aj tisíce bude .


58.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:42 avatar
Dobrú noc.


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:19 avatar
Antigénové testy majú dvojnásobnú citlivosť, Matovič hovoril aj o testovaní na hraniciach (video)

Citlivosť antigénových testov je oproti očakávaniam dvojnásobná. Ukázali to výsledky testovacej štúdie Fakultnej nemocnice Praha Motol, ktoré na stredajšej tlačovej konferencii predstavil predseda vlády Igor Matovič.

Kým predtým sa rátalo s citlivosťou týchto testov okolo 30 percent, štúdia ukázala, že ich senzitivita je 67 percent. Z výsledkov štúdie tiež vyplýva nulová chybovosť pri určení falošnej pozitivity.

Podľa premiéra sú výsledky tejto štúdie mimoriadne cenným argumentom na to, že celoplošné testovanie má zmysel.

Antigénový test je podľa neho výborný doplnok na plošné a veľmi rýchle identifikovanie ľudí, ktorí majú najväčšiu vírusovú nálož, a teda najväčší predpoklad byť najinfekčnejšími. „Zlatým štandardom popri tom zostáva klasické PCR testovanie,“ povedal Matovič.
Zachytili aj bezpríznakových pacientov

Štúdia tiež dokázala, že každý pacient, ktorého zachytil antigénový test a vyhlásil za pozitívneho, je aj v skutočnosti pozitívny.

„To, čo je ešte veľmi zaujímavé z tejto štúdie je, že až 44 percent pacientov, ktorí nemali žiadne príznaky, zachytil aj tento antigénový test,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí s tým, že je to mimoriadne vysoké číslo.

Potvrdzuje sa podľa neho aj to, že sú tieto testy približne dva dni pred nástupom príznakov dobre použiteľné na detekciu ochorenia COVID-19 a tiež počas piatich dní klinických príznakov, keď sa ochorenie rozvíja. Ide teda o približne sedemdňové diagnostické okno.
Testovanie na hraniciach nie je možné

Na testovanie na hraničných priechodoch potrebujeme tritisíc príslušníkov policajného zboru, povedal premiér Matovič. Doplnil, že potrebných by bolo 300 rozličných odberných tímov.

Momentálne nie je realizovanie testovania na hraniciach možné, podľa premiéra „to bude zákusok, ktorý budeme musieť upiecť po druhom pretestovaní.“

www.webnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:20 avatar
Českí lekári zverejnili štúdiu spoľahlivosti testov na koronavírus! Priznali, že ich výsledky šokovali

PRAHA - Ústav lekárskej mikrobiológie 2. LF UK a FN Motol v spolupráci s odberovým miestom FN Motol vykonali porovnávaciu štúdiu. Tá mala vyhodnotiť, či je možné doteraz najspoľahlivejšiu metódu testovania na Covid-19 - PCR (výsledky do štyroch hodín) nahradiť novou metódou, u ktorej trvá vyhodnotenie asi 30 minút.

Tieto antigénové testy používa a bude slovenská vláda na plošné testovanie Slovákov. Štúdia skúmala citlivosť týchto antigénových testov. Týkalo sa to jednak jedincov, ktorí nemali žiadne príznaky, a aj tých u ktorých sa aspoň jeden z príznakov choroby Covid-19 prejavil.

Testovacia štúdia sa konala počas minulého týždňa (21.10.2020 - 24.10.2020). Tím odborníkov otestoval spolu 591 osôb, ktorí s testom súhlasili a navštívili odberové miesto. Tam im urobili odbery z nosohltana na účely porovnávacej štúdie.

Vek testovaných osôb sa pohyboval medzi 11 - 78 rokmi, čo je v priemere približne 40 rokov. Zhruba polovica (290 jedincov - 49 percent) osôb u seba pozorovala jeden či viac príznakov Covid-19, ako sú kašeľ, bolesť svalov, kĺbov, zimnica, hnačka, zvracanie, zvýšená teplota a strata čuchu a chuti. 390 osôb nepociťovalo žiadne príznaky.
(Ne)Citlivosť antigénnych testov

"Výsledky štúdie sú naozaj ďaleko za očakávaním. Celková senzitivita antigénnych testov sa podľa nášho zistenia pohybuje pod hranicou 70%. Náš odhad bol pritom približne 85%," hovorí prof. MUDr. Pavel Dřevínek, Ph.D., prednosta Ústavu lekárskej mikrobiológie 2. LF UK a FN Motol, a dodáva: "Dá sa povedať, že 3 z 10 Covid-19 pacientov, a to dokonca aj ak majú príznaky, antigénne testy vôbec nerozpoznajú!"
Testovali dva druhy antigénnych testov

Málokto vie, že existujú dva druhy antigénnych testov. V štúdii ich porovnávali obidve. Líšia sa v spôsobe detekcie a odčítania farebného prúžku. Jeden typ sa odčítava voľným okom (test 1), druhý vyžaduje prístroj na odčítanie fluorescenčného signálu (test 2).

Antigénové testy boli vykonané v súlade s inštrukciami výrobcu. Po odbere vzorky z nosohltana sa vykonal v odberovej miestnosti test.
Test PCR

Metóda PCR bola vykonaná na základe steru z nosohltana a doplnená bola ešte výterom zo zadnej steny nosohltanu. Výtery boli vložené do transportného média a spracované štandardným spôsobom na pracovisku nemocničnej mikrobiológie, píše sa v tlačovej správe Fakultnej nemocnice Motol.

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 10. 2020, 00:25 avatar
A zase!!!    
Podľa toho sú Česi v riadnej prdeli a závidia skvelý úspech uja Igora, preto toto píšu!! Ujo Igor zatočí s kovidom, hoc sa bude testovať každý víkend!! Raz predsa musí dosiahnúť 100% - nú nakazenosť.


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:28 avatar
Česi su v riadnej prdeli to bez pochýb


62.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 10. 2020, 14:09 avatar
To hej, Už od bitky na Bielej Hore.
Súhlasí Osvietený


63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 14:10 avatar
Už v Ganovciach sme mali šikovnejších ľudí .


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2020, 00:21 avatar
Kasafran odkial čerpal súdruh Blaha tie jeho klamstvá ???
Súhlasí ondrej61
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:56,  V Bohu je harmonia a je tam aj podriadenosť. Otec všetko podriadil Synovy a nie naopak....Syn...
dnes, 08:30,  V Bohu tieto osoby medzi sebou komunikuju, pretože je to Boh..... Aj v človeku medzi sebou...
dnes, 08:14,  Človek je duch, duša a telo....To su tri zložky ,a zaroveň sa jedná o jedneho človeka....
dnes, 08:10,  148/ A mysel si kde nechal????Jaj ty nemas mysel!!!:)))
dnes, 08:01,  duch ,duša a telo su tiež tri......a zároven jedno...čo ty na to ha?*58*58*58
dnes, 08:01,  Papate co vam media polozia pred ustocka. Vobec vam nedochadza o co tu ide. Prezident ktoreho...
dnes, 07:37,  10/ Hlavne ze Ondrik miluje Jeziska!!!On si nevsimol ze je to muz!!!hahahah:)))
dnes, 07:20,  Prečo je otáznik? Lebo komunista Blaha vie, že sa mýli.
dnes, 07:00,  Blaha toho natára.
dnes, 06:57,  Shagara, môžeš bezdomovcom pomáhať. Číslo účtu: SK0883300000002901760284...
dnes, 06:56,  Mám šťastie, že poznám dobrých ľudí, ktorí mi pomáhajú v núdzi, a nedovolia, aby som...
dnes, 02:30,  78, ..... OK, ... ale ja nebudem hľadať takých bohov , čo mi budú štekliť uši, len preto,...
dnes, 02:28,  3, ... až tak si na tom zle?*15 Ako ti môžem pomôcť?*58*21*52
dnes, 00:55,  V pondelok idem zbierať do potoka odpadky. .. *60
dnes, 00:54,  Ono je to hlúpe, že 10 susedov Ťa nechá na ulici. .. brrrrrrrrrrrrrrr. ..
dnes, 00:52,  Keď už sa tá téma otvárala. .....
dnes, 00:29,  79, .... OK, ..... si to nemá zmysel! Dobrú noc.*40
dnes, 00:28,  80, .... už sme to preberali citoval som celú pasáž a aj daný list a podobne. Nemáš...
dnes, 00:19,  75, ..... "Podali mu/Ježišovi/ zvitok proroka Izaiáša. Rozvinul ho a našiel miesto, kde...
dnes, 00:03,  Aka to bola neutralitau JS, ked sa nemecki biblisti, este v tridsiatych rokoch min. storocia...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Hoci temperament velí zahrešiť z plných pľúc, intelekt káže zachovať chladnú hlavu a argumentovať triezvo.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(199 091 bytes in 0,959 seconds)