Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Svätci

31
reakcií
1596
prečítaní
Tému 27. júna 2009, 08:32 založil Arabeska.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 04. 2015
136
02. 04. 2018
24
16. 01. 2021
23
 
 


1.
označiť príspevok

Arabeska žena
   27. 6. 2009, 08:32 avatar
Neviem, či ste si niekedy uvedomili, že keď ste pokrstení, tak do spoločenstva svätých patríte aj vy. Teda keď ste pokrstení, ste svätí. Samozrejme, v biblickej reči, lebo v dnešnej reči svätý je ten, o ktorom Cirkev slávnostne vyhlási, že hrdinsky praktizoval čnosti a žil verne podľa Božej milosti, a ktorého dáva ostatným veriacim za vzor a za orodovníka.
Súhlasí peterr, harrybka


2.
označiť príspevok

Arabeska žena
   27. 6. 2009, 08:33 avatar
„Svätci sú ľudia ako my, často s dosť komplikovanými problémami. Svätosť nespočíva v tom, že je niekto bez chýb alebo bez hriechu. Svätosť rastie prostredníctvom schopnosti obrátenia, ľútosti, ochoty začať znovu, a predovšetkým cez schopnosť zmierenia a odpustenia…, teda nie bezchybnosť, ale schopnosť zmieriť sa a odpustiť nás robí svätými."
Súhlasí peterr


5.
označiť príspevok

čočkin muž
   27. 6. 2009, 11:33 avatar
To je dobré, že sú ľudia ako my. Doteraz som bol v názore, že sú úplne iní skrátka, všetci svätci


6.
označiť príspevok

čočkin muž
   27. 6. 2009, 11:44 avatar
Svätosť rastie -hm takže i svätosť má rozličné kvalitatívne úrovne? On je svätý menej, tamten je svätý trošku viac a ten predposledný je najviac zo všetkých svätý. 


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 6. 2009, 12:33 avatar
bohužiaľ -ale najsmutnejšie je, že medzi týmito súčasnými "svätcami" sú odporní pedofili, buzeranti a manipulátori, ktorí sa skrývajú za akúsi svätosť najsvätejšiu - za Boha. S odstupom času som prišla k názoru, že poniektorí sú vo svojej podstate zlí ľudia. Na jednej strane sa skláňa k Ježišovi a na druhej dokáže krivdiť, ubližovať druhým a preklínať a ešte ako !!! Ako študentka som povinne musela s rodičmi chodiť okrem nedeľných omší aj na spovede. Nechcite vedieť, čo sa ma farári vypytovali (pol hodinu som bola v spovedelnici ) a kto vie ? -čo tam v tej svojej schránke robili. Podľa nich som bola zlá, pritom som nič zlé nerobila. Nevidela som zmysel spovedania sa, dodnes som nepochopila jedno, prečo je to povinnosť, aby som mohla prijať sviatosť božiu - či ako sa tomu hovorí - tú oplatku. Zatiaľ tú potrebu chodiť na spovede nemám, vďaka jednému farárovi, ktorý namiesto toho, aby ma presvedčil a láske Boha, presvedčil ma, že cirkev je vydieračská firma = citovo vydieračská firma. ))... Niečo existuje a nejaká sila je tu, to ale neznamená, že keď nechodím do kostola a na spovede že som zlá. Doma sa pomodlím, silná precítená prosba o pomoc Panne Márii Sedembolestnej mi zachránila život /stal sa taký malý zázrak) .... modlitby pomáhajú ľuďom v ich ťažkých chvíľach , dokážu si silnými modlitbami dokonca vymodliť zdravie a pod. Berte to ako môj názor a nemienim ho meniť.
Súhlasí Arabeska, postoy-lea


3.
označiť príspevok

dorota
   27. 6. 2009, 09:53 avatar
hohoo, svata dorotea 


4.
označiť príspevok

peterr
   27. 6. 2009, 11:24 avatar
Veru tak je... mnoho príkladov svätých nám to dosvedčuje, boli to takí istí ľudia ako my, no vedeli svojim životom nielen "zažiariť", ale aj zanechať posolstvo ďalej... mnohí dokonca prežili veľmi pohnutý život a spáchali nedobré veci /viď napr. známy sv. Augustín/, ďaľší zasa od svojho detstva vynikali zbožnosťou /nap. známy arský farár sv. Ján Vianney/, niekotrí prišli k viere pôsobením Božím i ľudským /napr. sv. Ambróz z Milána/, známi sú svätci a svätice zo všetkých pokolení, ktorí sa už teraz radujú zo svojim Majstrom, ktorému slúžili a tak je dobré o svätých povedať takto: BOLI BLÍZKY BOHU I ĽUĎOM.


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 6. 2009, 16:01 avatar
Veľmi dobre všetci vieme čo páchala cirkev v stredoveku. Cirkev o všetkom rozhodovala a mala ten najvyšší post -po Bohovi. Páchala krivdy na ľuďoch takého rozmeru čo nemalo obdoby. Mučenie, upaľovanie za živa, habanie majetku, zneužívanie, mala veľké slovo v "politike" štátu, slovo v súdnictve ..proste všade ! Kto nešiel vtedy do kostola - spoločnosť ho odvrhla, zákonite musel byť zlý. Kto mal iný názor - zbavili sa ho. Každý sa musel riadiť a žiť zákonmi cirkvi, ak nie bol kruto aj s rodinou potrestaný. Obdoba toho je z časti aj dnešná cirkev. Môj otec zažil aj to, ako ho farár zbil, keď neskoro prišiel na vyučovanie. Na dedinách sa farárom nosili DARY v naturáliách , poniektorí darovali celý svoj majetok cirkvi ! Cirkev má aj dnes majetky obrovského rozmeru - po revolúcii sa všetko cirkvi vrátilo a to sú aj architektonické hodnoty a pozemky a nie je ich málo. Za bývalého režimu poniektorí farári spolupracovali s ŠTB !! - a som zase pri tých spovediach "" = dodnes sa možno ten človek - s ktorého sa stal politický väzeň nedozvedel odkiaľ vietor fúka ""...pretože cirkev bola a je nedotknuteľná. Dnešný farár ??? - A čo myslíte, že nemá kuchárku alebo upratovačku , sestričku ? - to je ten lepší prípad !!!
Súhlasí postoy-lea


17.
označiť príspevok

peterr
   28. 6. 2009, 14:43 avatar
AD ÓNYA:
nikto nespochybňuje argumenty, ktoré ste uviedli. Aj ja mám dosť kritický postoj k mnohým "krokom" a činom cirkvi... len ste to uviedli akosi dosť slušne povedané od veci a to: čo s tým majú naozaj dobrí a svätí ľudia, ktorí dali veľmi dobré príklady... pozrite sa na to tak: aj v polícii sú zlí policajti a preto je celá polícia zlá ? alebo aj na železnici sa vykoľají vlak a azda preto sú všetci železničiari zlí ? atď atď ... a tak je to aj s veriacimi: sú a aj boli dobrí, až tak dobrí, že svojim životom dosiahli svätosť a sú v spojení s Nepoznateľným, sú "šatndardní" a sú aj zlí, žiaľ... je o tom pekné podobenstvo o pšenici a kúkoli vo Svätom Písme... resp: ak je burina v úrode, tak najprv treba počkať až úroda dozrie a potom ju pozbierať aj s burinou a až potom roztriediť, lebo v opačnom prípade by bolo aj po úrode aj burine... potom sa burina spáli... a samozrejme by sa dalo pokračovať "do aleluja"...
Súhlasí Ónya


20.
označiť príspevok

Ónya žena
   28. 6. 2009, 20:01 avatar
Pán peterr ... nepochopili sme sa , súhlasím s vami, ale ja som mala názor nielen na súčasné kresťanstvo, ale na kresťanstvo ako "moc". O svätých vo všetkej úcte len v dobrom, a ak ste si ma čítali dobre, isto ste postrehli že svätých a dobrých ľudí - aj veriacich si neberiem do úst - pred takými klobúk dolu "": Ďakujem
Súhlasí peterr


32.
označiť príspevok

peterr
   29. 6. 2009, 12:23 avatar
Ad Ónya II.:
Tak to sa ospravedlňujem, možno som ani ja nemusel tak "chytro" zareagovať ... je to žiaľ tak a som rád, že sme sa zhodli... prajem ešte pekný deň.  


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 6. 2009, 16:08 avatar
Dodám ešte , že aj dnes na dedinách prevláda "choroba" - psychóza davu. Celá dedina ide ráno nepovinne - povinne do kostola, lebo keby si susedka všimla že druhá susedka nie je v kostole - no to by bolo ale rečí a ohovárania a bezbožnosti !!!! Chodia tam aj občania, ktorí akonáhle vyjdú z kostola už páchajú vedome - nevedome ?? zlo. Postavia sa pred kostol a nielenže ohovárajú, ale svoje zlo skrývajú za Boha - sú schopní ešte v ten deň vyrúbať susedovi strom aby si mali čím kúriť, ukradnúť zajaca, zabiť susedovho psa alebo susedke vynadať do k..... len preto že sa dlhšie cez plot smiala s druhým susedom... a tak , tralalala """
Súhlasí postoy-lea, peterr


18.
označiť príspevok

peterr
   28. 6. 2009, 14:58 avatar
... v tomto súhlasím úplne, žiaľ to je "neduh" "ináč kresťanského-katolíckeho" Slovenska.. k tomu pre zmenu dodám azde len toľko, že sa u nás "udomácnil" štýl "matrikového" kresťanstva... teda ľudia prijímajú Tajiny i celý náboženský život len prakticky po formálnej stránke a "skutek utek"... vidno to od najvyššej politiky až do bežhého života na Slovensku...
Súhlasí Ónya


10.
označiť príspevok

sára žena
   27. 6. 2009, 16:15 avatar
Ónya ani názov slávnej verneovky netromfne slávu susedovho vyznania za plotom..o tých divákov radšej pomlčím a nedeje sa to len na dedine..tralala 
Súhlasí Ónya, postoy-lea


11.
označiť príspevok

A-čko muž
   27. 6. 2009, 18:47 avatar
Nikto nie je svatý a ked ano tak je to odporné a proti ludskej prirodzenosti.


12.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 6. 2009, 22:08 avatar
Mna krstili ked som bol rocny. Ak by som sa mohol rozhodnut, tak by som to odmietol.


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   27. 6. 2009, 22:22 avatar
Ja som sa dala pokrstiť v dospelosti, a neľutujem... bolo to pekné obdobie môjho života...
Súhlasí Arabeska


14.
označiť príspevok

A-čko muž
   27. 6. 2009, 22:57 avatar
Takze ty si krestanka...pokrstene deti-nesvojpravne nie su krestanmi ,ale len volou otca ci mamy, takze sami su vsak pohanmi . A ake to je byt krestan Nadja ? Je to skutocne povznasajuce ,alebo si nic nezistila .


15.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 6. 2009, 00:01 avatar
Som kresťanka, a ako vieme, to sa už naspäť vrátiť nedá
áno, duchovné precítenie Boha je nádherné. Preto viem, čo tvrdím - že Boh je pre každého tým, čím chce, aby bol - v rôznych obdobiach pre mňa znamená vždy niečo iné, ten vzťah k nemu sa vyvíja...


16.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 6. 2009, 10:40 avatar
Nadja vies co je mile ? ako ta ovlada casom .. Vsimni si , ze ked islo o taku vaznu vec,ako krst a nieco o nom si napísala , tak si svoju reakciu napísala presne o 22:22 (obe cisla su majstrovke ) a dalsiu si napisala presne mimutu po polnoci -teda to uz asi nie je nahoda . Co myslis ako sa tvoj Boh vyjadruje casom k ludom, ktorí si toho vsimnu a co tým chce povedat ? Ze ti urcuje kedy písat budes, ci nie ? Lebo vsetci ludia ziju v čase --hovorí sa anno domini, roku pana. To je telo Kristove -čas a my sme v nom . Ale je pekne od neho, ze sa vie nahodami ukazat 


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 6. 2009, 15:52 avatar
A, pamätáš na Dorotkinho dokazovateľa ...
Ak si o niečom presvedčený, tak to aj dokážeš, ak si šikovný...
A vôbec nehovorím, že nemáš pravdu - tieto "znamenia" dokážem rozpoznávať aj ja, len netuším, či znameniami sú, alebo mojou schopnosťou vnímať to, čím sa práve zaoberá moja myseľ...

Ak zameníme v slove LÁSKA 4 písmená a jedno uberieme, dostaneme slovo
PIVO, čo je skutočne na zamyslenie. Ak ale v slove LÁSKA zameníme všetky
písmená a jedno doplníme, vznikne slovo
FERNET a to už nie je náhoda...!  


21.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 6. 2009, 21:24 avatar
Nadja jednoducho povedane ze je mozne sa presvedcit o comkolvek, alebo skor sa oklamat . Ja mam na krestanstvo svoj nazor je to o nevedomosti -ved krestania su prirovnaní k ovciam. Ked napíses veci ze ich nesledujes z pohladu času tak si bud ista ze to vyjde tak ,ako ma a ten kto to potrebuje vidiet si to vsimne. Z pohladu nevedomosti je trebars laska darom a sposobom nadvlady nad nimi, preto je nutne sa oslobodit z tychto put ,ale nie to je sranda ..


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 6. 2009, 23:38 avatar
Píšeš o času, ale ak by to bola pravda, išlo by nie len o čas, ale o ... vlastne o čokoľvek. V každom predmete, každom stretnutí môžeš vidieť isté znamenie, a ty so svojím rozhľadom a umom dávať veci do súvislostí by si ich musel vidieť všade...  

A ešte otázka - môže sa niekto dobrovoľne chcieť vzdať lásky z dôvodu oslobodenia sa od jej pút???


26.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 6. 2009, 23:55 avatar
Uz som sa vzdal vselicoho ,ale je nezmysel vzdavat sa lasky ,alebo vidiet v nej puta . Laska nevytvara puta , to len reakcie ,ktore ju sprevadzaju v snahe ju mat a nestratit robia puta. Tych sa treba zbavit a nie lasky .


27.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 6. 2009, 00:00 avatar
A, nerozumiem, a ty mi to povedať nemôžeš
Samozrejme, neviem si predstaviť, z akých dôvodov by si sa mal vzdávať lásky... písal si niečo o ... o kamarátoch či čo, ale to mi nedáva zmysel. Ale ak je tvoja láska šťastná, nebolo to zbytočné  


28.
označiť príspevok

A-čko muž
   29. 6. 2009, 00:19 avatar
Nadja teraz sa tazko odpoveda, ked dekoder myslienok asi nepouzivas tak isto ako ja    Laska stastna ? No ked mam lasku za predmet potom by to aj tak mohlo byt . Laska je prejavenie nejakeho stavu .


29.
označiť príspevok

Nadja žena
   29. 6. 2009, 00:26 avatar
Tak veď to ty si ma zblbol tými putami...  
Tak potom súhlasím, k tomu niet čo dodať
Súhlasí Mojka


22.
označiť príspevok

A-čko muž
   28. 6. 2009, 22:50 avatar
Ja niekedy fakt dokazem natarat aj co neviem.  (to je hrozne)
Súhlasí Petrana, Mojka


30.
označiť príspevok

Mojka žena
   29. 6. 2009, 08:26 avatar
vzácna sebakritika    


31.
označiť príspevok

A-čko muž
   29. 6. 2009, 09:37 avatar
No co uz aj ja sa obcas priznam, hlavne tam, kde ma nepoznajú


23.
označiť príspevok

dorota
   28. 6. 2009, 22:58 avatar
nadja,nadja,nadja,nadja, nadja, nadja,.............nadja,............nadja,nadja,nadja,....nadja
idem spat.


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 6. 2009, 23:32 avatar
Dorotka čo čo čo je?  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:42,  Osvietený zabudol , ako jeho starý otec skrýval slaninu v pivnici, aby ju nemusel predávať...
dnes, 11:40,  Vyzerá to tak, že by mohlo prísť ku kladnej zmene, čo sa týka testovania, diagnostiky......
dnes, 11:36,  havran, celoslovenské plošné testovanie je Matovičova fixná idea.... podobne ako je Tvojou...
dnes, 11:33,  Lebo "nová doba". Neboj, dobre už bolo :)
dnes, 11:24,  havran *19 To čo vedeli robiť už naši dedovia , hľadieť si svojho a nad panskými móresmi...
dnes, 11:24,  Potrebná je aj opozícia. Kto by to tak mohol byť? Dnes je to kŕdeľ vrabcov , ktoré...
dnes, 11:22,  -era- nemali by byť z prvého stupňa ZŠ. Indiani mali radu starších a okolo nich stáli...
dnes, 11:21,  Ora et labora :)
dnes, 11:20,  Skončí sa volebné obdobie a už si ho nezvolíme. Zvolíme si dravých mládežníkov z PS :)
dnes, 11:19,  kesha 1 .... čo by mala robiť slovenská ovca?
dnes, 11:17,  -era- súhlasím len si musíme uvedomiť , že vôl je veľmi odolný. Matovič s priznal v...
dnes, 11:14,  Jasne ze matrix...
dnes, 11:13,  9 . Použité testy idú do odpadu , modré bumašky si poberú ľudia domov . Radosť potom...
dnes, 11:11,  Je to skúška odolnosti :)
dnes, 11:10,  Ukážu veľké H . Testovanie nie je , ako napríklad voľby , kde všetko možno...
dnes, 11:06,  Covid19 je zástierka na komplot. Tým však nechcem povedať , že ochorenie tu nie je, lebo to...
dnes, 11:00,  -era- .... že by Matrix?
dnes, 10:54,  Juraj Draxler pred 41 minútami "Transparentná" vláda utajuje, čo sa dá....
dnes, 10:53,  Kto ovláda digitálne systémy, ovláda ľudí? :)
dnes, 10:46,  Toto je suterénová žumpa , ktorá pod rúškom hesla o rozkrádaní bývalými politikmi ,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(109 172 bytes in 0,216 seconds)