Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Staci prijat Jezisa?

25
reakcií
1288
prečítaní
Tému 7. marca 2016, 10:24 založil gabor.

podobné témy:1.
označiť príspevok

gabor muž
   7. 3. 2016, 10:24 avatar
Podla pavla staci prijat Jezisa krista To tvrdime mi Reformatori.JE TO NAOZAJ TAK? A moze mi stacit prijat Jezisa a mat nezhodi z matkov ,z bratom,sestrov, kolegami atd.MOZEM ZIT Z KRISTOM A NEZHODI,NENAVISTI ATD TO NECHAT NA BOK? NEJE LEPSIE AKO PISMO PISE NAJPRV UROVNAT CO MAS Z KAZDYM A TAK PRESTUPIT PRED PANOM?


4.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 3. 2016, 13:44 avatar
Kto nežije podľa jeho Slov, ten zbytočne bude tvrdiť, že prijal Ježiša. Prijať Ježiša = Žiť podľa jeho učenia!
Súhlasí Wolfe, Mierotvorca


5.
označiť príspevok

gabor muž
   7. 3. 2016, 15:39 avatar
bystrik 23 rokov som medzi Reformatormi pre nich staci prijat krista pokrstit a chodit v nedelu do citkvi a ostatne ich nezaujima malo kto vie o ich Sukromi medzi rodinami priatelmi atd.Po case sa dozvies ze ten je vedla teba uz 1O rokov krestan a Z bratom sa hneva 10 rokov.


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2016, 08:08 avatar
1,....Gábor,....iba primitívne náboženstvá tvrdia.....:"Uver v Ježiša Krista a budeš spasený" a to je všetko. Možno povieš,...."ako to"?,...."ved to je podmienka spásy!"
Máš pravdu,....a aj daný výrok/o viere v Krista/ je pravdivý,.....ale zahŕňa v sebe vela dalších krokov.
V prvom rade,...nie je viera ako viera. To,čo mnohí označujú za vieru ,nie je vôbec žiadna viera. A tu chybuje väčšina ľudí. Poviem príklad.: ....Málokto z dnešných veriacich je tak horlivý ako apoštol Pavol/Saul/,.....málokto má také vzdelanie ,ako mal Pavol/Saul/, ....dokonca bol členom vyvoleného národa a predsa Pavol po obrátení ,povedal ,...."že konal z nedostatku viery". A sám seba definoval, ked ešte nebol kresťanom,ako muža neviery!
Teda je zrejme,že pravej viere musí predchádzať presné,pravé poznanie. Ak máme presné poznanie a na jej základe vybudovanú pravú vieru,musíme dalej aj konať to,čo sme sa naučili a v čo sme uverili. Pretože "viera bez skutkov je mŕtva"! Ak teda neuplatňujeme to,o čom vieme ,že je správne,tak potom sme ako onen "muž,ktorý si postavil dom na piesku". A to vieme,ako taký jednotlivec skončí?! Príde prvá ,väčšia skúška/búrka/ a padne.
A samozrejme ,nesmieme sa dopustiť niečoho,čo by nás mohlo obrať o náš vzťah k Bohu. Teda nutná je vytrvalosť a bdelosť. Pretože, "iba ten ,kto vytrvá až do konca bude zachránený"!
No a v zmysle tvojho záveru,....je jasné,že kresťan by mal byť vždy poznateľný podla "lásky". Teda kresťan,ktorý má nezhody s inými,nemôže čakať,že ho Boh schvaľuje,ak neurobí niečo pre nápravu svojich narušených vzťahov. Ak by tak neurobil,jeho obete Bohu/služba/ by boli zbytočné!


7.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 3. 2016, 12:13 avatar
Shagara, môžeš byť konkrétny s tým "muž,ktorý si postavil dom na piesku"? Kde si to čítal?


9.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 3. 2016, 12:23 avatar
nemyslel to tak, že iba hlupák si postaví dom na piesku ?


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 3. 2016, 12:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 3. 2016, 12:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2016, 22:39 avatar
7,.....Milky,.........Ježiš Kristus v závere svojej slávnej Kázne na vrchu povedal:........ „Každý, kto počuje tieto moje slová a koná podľa nich, bude prirovnaný k rozumnému mužovi, ktorý si postavil dom na skalnom masíve. A prišiel lejak a prišli záplavy a duli vetry a šľahali dom, ten sa však nezrútil, lebo bol založený na skalnom masíve. A každý, kto počuje tieto moje slová a nekoná podľa nich, bude prirovnaný k pochabému mužovi, ktorý si postavil dom na piesku. A prišiel lejak a prišli záplavy a duli vetry a narážali na dom, a ten sa zrútil a jeho zrútenie bolo veľké.“ — Matúš 7:24–27.
Teda,....tu je spomenuté,čo som uviedol,.....že ak nekonáme podľa biblických zásad, alebo nekonáme Božiu vôľu,....tak sme ako ten muž ,ktorý stavia na piesku!


2.
označiť príspevok

majko1 muž
   7. 3. 2016, 10:26 avatar
Tak tak aj na vjazde do Blavy je transparent maturitnej fotky Ježiša a textom : Prečo ste ma opustili ?     


3.
označiť príspevok

bystrik muž
   7. 3. 2016, 13:43 avatar
Toto je primitívizmus a poriadny!


8.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 3. 2016, 12:21 avatar
ako vždy je to Láske.. Boh = láska....svetu strašne chýba.. , prevalcovala ju chamtivosť..


12.
označiť príspevok

kntsz muž
   8. 3. 2016, 13:44 avatar
O dome na piesku vravel Ježiš po svojom kázaní pred zástupmi ľudí, kedy povedal:
"Každý, kto počúva tieto moje slová a plní ich, podobný bude múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. A prišiel príval, privalili sa rieky, strhli sa vetry, oborili sa na ten dom, ale nepadol, lebo bol na skale založený. A každý, kto počúva tieto moje slová a neplní ich, podobný bude mužovi-bláznovi, ktorý si postavil dom na piesku. A prišiel príval, privalili sa rieky, strhli sa vetry, narazili na ten dom i padol a jeho pád bol veľký."

K otázke tejto témy:
V podstate táto otázka (podľa mojich vedomostí), spôsobila oddelenie sa Evanjelíkov od Katolíkov. Ak budeme vnímať Ježišove slová ako celok a nebudeme vyberať iba to čo nám vyhovuje a čo je pre nás pohodlnejšie, tak tvrdiť, že som uveril nestačí. Dôležité sú v prvom rade skutky a teda pravda je skorej na strane Katolíkov. Lebo čo je to uveriť ? Ako sa to dá zadefinovať ? Kristus sa aj k tomuto vyjadril - neviem teraz narýchlo presné znenie, ale povedal v tom zmysle, že ak uveríme, tak dokážeme zodvihnúť horu a hodiť ju do mora. Zjavne nám vlastníctvo takejto viery nehrozí a teda prehlásenie o sebe, že Ja som veriaci, je úplne mimo podstatu veci - o ničom to nevypovedá - pokiaľ nedokážeme robiť takéto zázraky ako robil Ježiš, alebo aspoň apoštoli po ňom.
Súhlasí milky945


13.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 3. 2016, 20:20 avatar
kntsz, ďakujem za odpoveď o piesku a skale. Ešte by som dodal k tvojmu výkladu o viere (2. odstavec). Ježišové slová v Mk 11,23 o viere poukazujú nato, že sa nejedná o vieru v bežnom / ľudskom zmysle slova. Môžem veriť, že zajtra bude pekne, môžem veriť, že v robote dostanem výplatu. Môžem veriť, že Ježiš existoval, ale to nestačí. Musím uveriť / prijať, že Ježiš je môj Pán, Pán môjho života a podľa toho aj žiť. Toto je viera, o ktorú tu ide, ktorá je Boží dar.

Mk 11,23: Lebo ameň vám hovorím, že ktokoľvek by povedal tomuto vrchu: Zdvihni sa a hoď sa do mora! a nepochyboval by vo svojom srdci, ale by veril, že sa stane, čo hovorí, bude mu, čokoľvek by povedal.


21.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 3. 2016, 21:20 avatar
milky945 -
ďakujem aj ja za pripomenutie evanjelija podla Marka - áno na to som myslel, iba som nevedel kde sa to nachádza.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2016, 23:40 avatar
12,....Ježiš v tomto znázornení sa nesústredil na vieru/pravú,nepravú/ niekoho,ani na poznanie/pravé,nepravé/,....ale len zdôraznil,že je dôležité "uplatňovať Božie slovo".
------------------------------------------------------------------
A ku RKC.....ak Písmo na viacerých miestach zreteľne a jasne opisuje RKC ako niečo zlé,a čo stojí proti Bohu,a je horšie ako samotná neviera,....tak asi sotva bude pravda u RKC?!
"Veľký Babylón"=jeho dominatnou časťou je práve RKC.....Zjavenie 18 kapitola
"Cľovek neprávosti"=trieda duchovenstva trinitárskeho kresťanstva/RKC/......2 Sol.2 kap.3-7 verš
"Duchovne mŕtva tretina zeme"=trinitárske kresťanstvo/RKC/.....Zjavenie 8 kapitola
"Ohola,Oholibama"/staršia a mladšia sestra=RKC a protestantizmus v druhom spĺňaní,.........Ezechiel 23:4
A samozrejme,.....aj iné časti Písma podporujú túto faktografiu. A silným dôkazom pre takéto tvrdenia , je aj dnešný bezbožný svet a úpadok morálky a duchovnosti vo všeobecnosti!


22.
označiť príspevok

kntsz muž
   9. 3. 2016, 21:49 avatar
-18-
ak Ti je blízke takéto chápanie, tak to tak cháp, je to na Tvojej slobodnej vôli.
Ak máš dostatok vedomosti zo Starého a Nového zákona a hlavne rozborov ako treba ktorú časť chápať, tak to kľudne rob, ale ak si si nie celkom istý, pochybuješ o tom či to správne chápeš, tak to napíš, aby si neuvádzal svojim omylom z neúplného poznania do omylov aj tých čo čítajú Tvoje príspevky. Bol by to totiž hriech proti Duchu.
Osobne si tiež myslím ako "veriaci-4" , že naozaj cítiť z Tvojich príspevkov aj určité nepresnosti, rozpory, či účelové vyjadrenia a keďže robenie takýchto rozborov je časovo veľmi náročné, sú pre mňa prvotnou pravdou priame Kristove posolstvá a min. pre mňa sú takéto dielčie Tvoje citácie bez vypovedacej hodnoty.


14.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 3. 2016, 20:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 3. 2016, 01:13 avatar
Veriaci 14, teba je radosť čítať, jedno protirečenie za druhým. Trochu som na tebe potrénoval logiku a pamäť.

RE „uveriť v ježisa bez toho aby som poznal bibiu a prijať ho do svojho vnutra, može kazdy clovek“:
Ak nepoznáš bibliu / božie slovo, vieš čo prijímaš do svojho vnútra? Môžeš prijať niečo čo nepoznáš?

RE „prijať ho do svojho vnutra, može kazdy clovek, na to je tak stavany, a v tomto bode sa nejedna o nejaky dar od boha“:
Neviem ale inokedy a inde si písal, že sme všetci duchovne mŕtvi. Je možné, aby duchovne mŕtvi, i keď netuším, čo to je, prijal Ježiša do svojho vnútra?

RE „viera v cloveku rastie ak cita bozie slovo, krmi sa nim a stotoznuje“:
Tvoja obľúbená fráza je: litera zbíja a duch oživuje. No tak teraz neviem. Litera zabíja a zároveň vo mne pôsobí rast viery? Ide to spolu?

RE „potom jeho viera rastie a toto uz mozeme nazvat božím darom......je to odmena za to že clovek čita a plni bozie slovo“:
Rast viery je odmena alebo dar? Použil si obidve slová v jednej vete. Ale jedno je proti druhému. Čo je odmena, nemôže byť dar a čo je dar, nemôže byť odmena.


20.
označiť príspevok

fajer
   9. 3. 2016, 18:27 avatar


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 3. 2016, 18:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   8. 3. 2016, 22:42 avatar
ja neprijímam nikoho návštevy nech sa neunúvajú..:-)))


17.
označiť príspevok

Rachael
   8. 3. 2016, 23:20 avatar
Skús urobiť výnimku


23.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 3. 2016, 12:18 avatar
Ja si zase myslím, že dôležitejšie je byť dobrým a spravodlivým, lebo milosrdenstvo chcem a nie obetu.
Ak by každý človek mal rád iného človeka, teda aby aspom neboli nepriatelia a nerobili by si zlé, že toto je najdôležitejši požiadavka Boha, aby sme sa milovali navzájom.
Ježiš ako jediný spasiteľ tohoto sveta všetkých ľudských pokolení, zostúpil do podsvetia po smrti na kríži a každý, kto bol spraodliý,počul jeho hlas. Preto aj dnes, možno budeme prekvapený, kto všetko bol spasený a kto nie. Božia prozretelnosť vidí veliké rozdiely v dušich ľudí, korí sú podľa nás podobní a rovnakí.
Napríklad, vedľa ježiša boli ukrižovaní dvaja podľa nás rovnakí zločinci. A to, že bol zachránený aj takýto zločinec je pre každého z nás obrovská nádej, ale pozor aj obrovská výstraha, prečo nebol vzatý aj ten druhý. Dvaja budú na pli, jeden bude vzatý a druhý zostane. Prečo? Na kalvárii by sa dalo povedať, že asi vieme prečo, ten prvý Ježišovi uveril a ten druhý, naďalej bol presne taký ako niektorí tu na DF, z ktorých by sa dal vypracovať menný zoznam. Naďalej majú Ježiša za idiota a vysmievajú sa mu.
Je to trochu podivné, ale čo už s nima.
Žiacke učebnice sú plné mien vedcov, vládcov a a kadejakých dobrých a zlých osobností, dokonca aj spred tritisíc rokov, Ani o jednom z nich sa nepochybuje, ale ježiš, ako najdôležitejšia osobnosť všetkých ľudských pokolení, ktoré boli a budú, toho uverí len málo kto. Prečo je to tak.???
Súhlasí kntsz


24.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 3. 2016, 14:23 avatar
Elemir, v poslednom odstavci si dal zaujímavú otázku, ktorá by si zaslúžila samostatnú tému / diskusiu.

Vedľa ježiša boli ukrižovaní dvaja zločinci. To je fakt. Píšeš, že jeden bol vzatý a druhý nie. Ako vieš, že nebol vzatý aj ten druhý? A kam nebol vzatý? Ak si dobre pamätám, Ježiš komunikoval iba s jedným zločincom, nehovoril nič o tom druhom. Takéto domýšlanie je nebezpečné.


25.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 3. 2016, 16:42 avatar
Jaké nebezpečné, čo to, táreš, však si otvor evenjkelium a pozri bližšie, je tam toho, teraz ja nemám čas, ale určite sa k tomu vrátim.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:58,  Skusal som ist na okraj a podarilo sa *21
dnes, 16:57,  A už si doma a papáš medovníčky? =D
dnes, 16:57,  20. Ty myslíš, že Kristus mal na mysli dušu z pneumatiky? *19
dnes, 16:57,  Hej? Tak to je dobré, potom Ti asi nie je zle. *21
dnes, 16:55,  Mam pocit ze ano
dnes, 16:54,  Funguje veľmi veľa z toho, čo popieraš, lebo si sa dobrovoľne obmedzil :)
dnes, 16:53,  Didžejaaaa. *21. .. Žiješ? .. *21
dnes, 16:52,  18, .... odpovedz, .... ak zomrie duša, čo vlastne zomrie? Ez.18,4 Alebo nevieš?*56*15 Ok,...
dnes, 16:50,  A si nič nepovedal na naše darčeky?? .. *03. ..
dnes, 16:50,  JAKUB DĚKAN - Děda (Official Lyric Video)
dnes, 16:50,  2, ....... Keď si uvedené texty zhrnieme, môžeme povedať, že ľudia po smrti Končí...
dnes, 16:49,  8, .... toto je z netu: ...... Celý človek je „živou dušou“ Pozostáva človek z troch...
dnes, 16:48,  Iba frajeríš, keď si za vodou. .. *04 ..
dnes, 16:47,  No a čo si myslíš, že život tu je plne márny? .. To by som si ja osobne už dávno hodila....
dnes, 16:45,  To preto, lebo jemu už hrabe dlho.*13
dnes, 16:44,  Nulasvietený, keby mne niekto postavil pred dom rakvu, tak mi v hlave asi hrabne. .. a on ide...
dnes, 16:44,  Kiez by si pochopil ze Kristus je PAN
dnes, 16:43,  Panebože....*57
dnes, 16:43,  A teda tvoja odpoved na otázku, ako pôsobí zotrvačnosť na vákuum? Čo keby si radčej...
dnes, 16:42,  Veľa katastrof sa deje nato, aby boli zjavené myšlienky sŕdc. .. *52*52 Alebo na...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muži sa v láske správajú ako v reštaurácii. Najprv si objednajú podľa jedálneho lístka a potom zízajú na susedov stôl.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 940 bytes in 0,386 seconds)