Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Šíri sa nahrávka, ktorá vychvaľuje socializmus. Anonym v nej zavádza o úspechoch režimu

50
reakcií
167
prečítaní
Tému 5. apríla 2020, 05:51 založil Jedna z mála múdrych čo sem prispieva.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Jedna z mála múdrych čo sem prispieva žena
   5. 4. 2020, 05:51 avatar
Asi dvojminútová nahrávka sa šíri cez súkromné správy, preto je ťažké zmapovať, ku koľkým ľuďom sa dostala.
Stovky, možno tisíce Slovákov dostali v uplynulých dňoch krátku správu s textom: „Toto si vypočuj a pošli ďalej“. Za ňou nasleduje takmer dvojminútová zvuková nahrávka, v ktorej postarší muž rozpráva, ako boli Česi a Slováci za socializmu technologicky vyspelí.

„Nemusíš mať rád komunistov, môžeš byť zásadným odporcom socializmu, ale toto sa jednoducho nedá poprieť,“ začína svoje rozprávanie muž, ktorý nepovie svoje meno.

Následne vymenúva, čo všetko sa v socialistickom Československu vyrábalo a vyvážalo údajne do celého sveta.

„Ukážte mi jediný národ našej veľkosti, ktorý dokázal vyrábať a vyvíjať prúdové lietadlá, dopravné lietadla, atómové reaktory, lokomotívy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykle, osobné automobily, špičkové zbrane, tkáčske stroje, poľnohospodárske stroje, turbíny, nákladné automobily, námorné lode, tanky, špičkové sklárske a porcelánové výrobky, podieľať sa na vesmírnom výskume a vyrábať kvalitnú oceľ a hutnícke výrobky.“

Ďalej hovorí, že krajina nemala dlhy a bola potravinovo sebestačná, čo dáva do protikladu s dneškom. „Dnes nevyvíjame nič, sme iba montovňa automobilov. Nepatrí nám v našej zemičke ani hrdzavý klinec v stene. Boli sme schopné národy, to však vy nechcete počuť,“ hovorí muž.

Prečo prišiel tento úpadok? „Západ nás skrotil ako lacnú pracovnú silu a urobil si z nás odbytište pre svoje šuntové výrobky,“ hovorí ďalej.

Svoj výstup zakončí výzvou, aby ľudia túto nahrávku posielali svojim známym. „Tých, ktorí s vyššie uvedeným súhlasia, prosím, aby túto správu šírili ďalej.“
Zavádzajúca anonymná nahrávka, ktorá sa šíri na Facebooku
http://www.youtube.com/watch?v=_9ppok1Yne0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Cez súkromné správy

Koľko ľudí dostalo túto správu sa zistiť nedá. Ide totiž o novú formu šírenia hoaxov, ktoré si používatelia Facebooku posielajú v súkromných správach cez aplikáciu Messenger.

Človek ju môže okamžite preposlať ďalej. Stačí mu iba označiť všetkých, ktorí ju majú dostať. Jedným z nich bol tridsiatnik Ján z Považskej Bystrice. „Dostal som ju od svojho známeho, tak som ju preposlal desiatim ďalším kamarátom,“ hovorí.

To, že nevedel, koho na nahrávke počuje, ho nezastavilo. „Takto som sa nad tým nezamýšľal, jednoducho mi to prišlo zaujímavé, tak som ju poslal ďalej,“ vraví Ján.

Rovnaká nahrávka je už niekoľko mesiacov uverejnená aj na portáli Youtube. Doteraz mala okolo päťtisíc pozretí.

Podniky boli české a stále existujú

Práve na nedostatok kritického uvažovania sa spolieha aj autor nahrávky. Jej vyznenie presne zapadá do pohľadu, ktorý je častý v internetových diskusiách, že Slovensko bolo kedysi vyspelé, kým neprišli západní investori.

V skutočnosti nahrávka hrubo manipuluje s faktmi. V prvom rade nepovie, že na sklonku socializmu zaostávalo Československo v HDP za všetkými krajinami západnej Európy. Poslucháčom tiež zatají, že väčšina zo spomenutých výrobkov sa nevyrábala na Slovensku, ale v Česku, kde sa s väčšími či menšími úspechmi produkujú aj dnes.

Lokomotívy a trolejbusy naďalej vyrábajú v Plzni (Škoda Transportation), nákladné automobily v Kopřivnici (Tatra Trucks), autobusy vo Vysokom Mýte a v Lipchavách (Iveco, SOR), radary v Pardubiciach (Retia, ERA), dopravné lietadlá v Kunoviciach (Aircraft Industries), prúdové lietadlá pri Prahe (Aero Vodochody), traktory v Brne (Zetor) a podobne.

Priamo Slovenska sa týkala napríklad pasáž o údajne špičkových zbraniach, ktoré sa vyrábali na strednom Slovensku. V skutočnosti šlo o prevažne licenčnú výrobu sovietskych tankov a transportérov. Museli ich vyvážať za nízke ceny, ktoré diktovali Sovieti, a často do krajín, ktoré za ne ani neplatili.

„Hodnota celkových vývozných pohľadávok ČSSR v roku 1990 bola pri niektorých krajinách veľmi vysoká: Sýria – viac ako miliarda dolárov (z toho špeciál 750 miliónov), Irak – 400 miliónov, Líbya – 156 miliónov, Alžírsko – 37 miliónov,“ napísal Dušan Mihálik v článku pre špecializovaný web Armádní noviny.

Hlas na nahrávke tiež ignoruje fakt, že Československu sa v priemysle výrazne darilo už pred druhou svetovou vojnou, teda v čase, keď nevládli komunisti.
http://www.youtube.com/watch?v=ryc4tjyPHLQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Kto môže za úpadok slovenských firiem?

Autor nahrávky dúfal aj v to, že poslucháči sa nebudú zamýšľať nad skutočnou príčinou krachu slovenských značiek . Viaceré z nich doplatili na konkurenčný boj, na ktorý neboli ich slovenskí majitelia pripravení.

Napríklad výrobu mopedov Babetta ešte v 80. rokoch presunuli z Považskej Bystrice do Kolárova, čo ich produkciu krátkodobo skomplikovalo. Než stihli dokončiť vývoj nových modelov, spadli obchodné bariéry a babety z trhu vytlačili západné stroje.

Výroba prúdových motorov v Považských strojárňach (motor DV-2) zasa stroskotala na tom, že česká letecká fabrika Aero Vodochody sa rozhodla nahradiť slovenské motory americkými a manažment strojární si už nedokázal nájsť iného odberateľa.

Ďalším príkladom boli sklárne v Poltári, ktoré svoje výrobky za socializmu vyvážali cez exportný podnik v Liberci pod značkou „Bohemia Crystal“. Po rozpade federácie museli marketing budovať nanovo. Keď firma tieto problémy prekonala, ochromili ju hádky medzi jej akcionármi a problémy na trhoch.

„Osudný sa jej stal, inak zaujímavý, vysoký podiel exportu do dolárových oblastí. V kombinácii so silnou korunou a slabinami vo finančnom riadení to v roku 2008 priviedlo akciovku do konkurzu,“ napísal pred časom týždenník Trend.

Autor nahrávky úplne vynechal éru mečiarizmu, ktorá ukázala, že zárukou prosperity nie je to, či podniky vlastnia Slováci.

Veľké slovenské fabriky sa vtedy dostali do rúk vlastníkov, ktorých hlavná kvalifikácia spočívala v tom, že mali blízko k politikom Mečiarovej vlády. Symbolom sa stali Východoslovenské železiarne, ktoré rodina Alexandra Rezeša tunelovala cez nastrčené firmy, od ktorých museli kupovať predražené suroviny. Tržby následne viac investovali do futbalu než do rozvoja fabrík.

Na konci 90. rokov malo Slovensko dvadsaťpercentnú nezamestnanosť, ktorú začal znižovať až príchod zahraničných investorov.

Čiastočnú pravdu má autor v pasážach o potravinovej sebestačnosti Slovenska, ktorá je v súčasnosti na rekordne nízkej úrovni. Nepovedal však, že za minulého režimu pravidelne viazlo zásobovanie a tovar bol menej dostupný než dnes.

Poštová banka nedávno spočítala, že za priemerný nákup v potravinách musel Slovák pred Novembrom 1989 pracovať o tretinu času viac, než musí zarábať dnes. A to navzdory tomu, že ceny viacerých potravín boli vtedy umelo držané nízko.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

Jedna z mála múdrych čo sem prispieva žena
   5. 4. 2020, 05:57 avatar
So think! its not illegal yet  


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 06:11 avatar
Nepovie svoje meno, lebo sa mu nechce ísť do väzenia.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 06:20 avatar
Komunisti sú na tom dnes biedne, preto sa im nečudujem, že takto biedne konajú. Len čo čítam, aby som to ďalej šíril, už viem, že ide o podozrivý materiál. Dobré veci sa totiž šíria spontánne. Na klamstvá musia ľudia človeka nútiť vetou: Dostal som ju od svojho známeho, tak som ju preposlal desiatim ďalším kamarátom.
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 06:20 avatar
Dnes sa takému šíreniu hovorí mém.
Súhlasí Osvietený


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 06:17 avatar
Z textu: Nepovedal však, že za minulého režimu pravidelne viazlo zásobovanie a tovar bol menej dostupný než dnes.

Vtip spočíva v tom, že dnes sme na tom horšie, pretože pomaly nie je čo v obchodoch kúpiť. Lacnejšie toaletné papiere sú vypredané. Ľudia vykúpili mydlá. Nie sú lacné polievky vo vrecúškach. Ceny mäsa išli hore. Rožky ako na prídel, lebo sú vopred balené po 10 ks. Taký je hrozný stav dnes.


7.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 07:12 avatar
Lemmy. Ako kde. U nás tieto veci, o ktorých píšeš nepociťujem.


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 07:14 avatar
Však nevravím, že všade je dnes horšie ako za socializmu. Veď aj počas socializmu bolo AKO KDE, lebo v Tuzexe bol kvalitný tovar.


10.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 07:24 avatar
Lenže Tuzex nebol určený pre všetkých ľudí. Iba pre tých, ktorí mali bony a tie sa oficiálne nedali zohnať.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 10:46 avatar
Aké trápne, že potajomky ti dal súhlas Romanov. Žobre o pozornosť.     


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 10:47 avatar
Na trhu mohol ktokoľvek kúpiť bony a nakúpiť pohodlne tovar v Tuzexe. Takže výhovorka o oficiálnom neobstojí.


28.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 13:28 avatar
Dobre vieš, že to bolo protizákonné. Nevidel si film Bony a klid? Keby komunisti trvali na Tom, čo zakazovali a postavili pred Tuzex hliadku, tak by sa to neporušovalo. Takže to čo píšem, nie je výhovorka, ale pravdivý argument.


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 13:31 avatar
Lemmy mohol asi za takých podmienok ako dnes tvrde drogy .


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 13:33 avatar
Ja sa nepamätám na problém s kúpou bonov. Bolo to samozrejmé. Tvrdé drogy nekúpiš tak samozrejme ako vtedy bony. Je v tom veľmi veľký rozdiel.


33.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 13:39 avatar
Len nechápem teda, prečo pred tým zatvárali oči a neurobili to legálnym.


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 13:53 avatar
Starý chren lebo naj ojebávači bolo bolšani .

Ako mohli tvrdu menu nekontrolovatelne pustit ??? Za čo by ten tovar nakupili ???

v roku 1987 bol kurz zapadonemeckej marky 3 kčs na čiernom trhu 23  


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 07:15 avatar
Keď bude Zhasnutý zatracovať alebo zosmiešňovať socializmus, stačí mu pripomenúť, že AKO KDE.


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   5. 4. 2020, 08:13 avatar
Humanisto, tebe nacisto preskakuje, ked vyzdvihuješ nejaký tuzex....Ved tuzex jednak nemohol uspokojiť vsetkých ludí, ked bol trebars jeden vo vatsom meste... a jednak ludia si museli NACIERNO pozhanať bony!!!!!!.....
Dnes ked pocitujene nejaký nedostatok, tak je to predsa k kvoli vynimočnej situacii, ktora je...!!!!! a aj napriek tejto situacii humanisto si myslim, že mame ovela viac tovaru ako za toho posraneho socializmu.......


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 09:51 avatar
Ondrej ja nie ja som ich mal legálne . Ja som ich musel na čierno predať    
Súhlasí ondrej61


14.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 4. 2020, 09:53 avatar
Nemusel si, ale ďakujeme. Ja som jeden z tých, čo si ich kupovali


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 10:02 avatar
Vidíš keby si ma bol poznal boli vždy po 5 kčs . čiže iba 500% priražkou pred tuzexom 550 - 900 %


18.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 4. 2020, 10:11 avatar
Nebolo treba poznať toho, kto predáva. Nejaká babka sa tam vždy našla. Či už za 5 alebo za 5.50 Kčs. Aj tak sa to oplatilo pre nás, bežných smrteľníkov
Súhlasí ardun


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 10:19 avatar
era po 5 sotva jedine že by svoje predávala . Ale po 5,50 to bolo znesiteľné asi .

Veď rifle stáli iba mesačný plat 700 - 1500 kčs

15 " sony telkač v roku 1980 stal len 25 000 kčs

peugeot 309 stal len 56000bonov 280 000 kčs

tenisky adidas od 500 bonov hore

lyže , atomic , K2, Blizard , atd od 2000b čiže len 10 000 kčs bez viazania .

Atd .

Podobne na tom boli potraviny .


20.
označiť príspevok

-era- muž
   5. 4. 2020, 10:22 avatar
Je možné, že si to už až tak presne nepamätám. Bolo to dávno a nerobil som to často. 5,50, možno 6, ale určite nie viac.
Ja so vlastne nikdy nemal nejaký zvláštny motív niečo si tam kúpiť. Nanajvýš aj rifle alebo magič. A to človek nekupuje každý často.
Potraviny mi plne vyhovovali socialistické.


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 13:34 avatar
era už i 6 je extrem . Obyčajne to bolo menej ako 5.50 niekedy 5,20 inokedy 5.30 ten papierik ma razítko a platil pol roka neskôr až rok v posledných rokoch .

Ale ked prišli rifle vyšplhala sa cena i na 7 ba i 9 kčs . Lebo každý si rozmyslel či bude ešte dalšie 2 roky čakať na superky alebo si priplatí lebo bony sa skladovať nedali
Súhlasí Lemmy


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 13:34 avatar
4,50 Kčs si pamätám.


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 15:56 avatar
Tak to muselo v rokoch 80 ani polovici 70 to nebolo .Ak však dostal niekto velke množstvo a nestíhal ich predať tak to bola náhoda . Po 5 bolo však zaujemcov tolko že z domu by som predal za mesiac aj 100 000 .


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 10:08 avatar
Lemmy neviem kto je zhasnutý . Prečo by však niekto nemohol pravdivo popísať socializmus ako sme volali u nár realny komunizmus s totalitnou komunistickou stranou na čele tomu nerozumiem . Ja nepíšem , že komunisti jedli ľudí , Iba pravdu .
Ako kde samozrejme s tým súhlasím . Komunizmus mal i dobré stránky len si na ne neviem môžno spomenúť .


35.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 13:49 avatar
Nevieš si spomenúť? Napríklad, že si sa mohol najesť, napiť. Mohol si zbaliť nejakú kočku. Mohol si sa ísť v lete vykúpať, v zime na plaváreň. Samé klady.
Súhlasí Bijoux, ardun


36.
označiť príspevok

Bijoux žena
   5. 4. 2020, 13:51 avatar
35. stary chren v susednom kapitalistickom rakúsku, nejedli ani nemali plavárne?  


37.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 13:53 avatar
To mal byť žart.
Súhlasí Bijoux, ardun


51.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 4. 2020, 16:59 avatar
Starý chren to bolo supiš a povedal si všetko. Boli sme mládež a to bolo top . To beriem .
Okrem toho ja osobne i zazobaná mládež 
Od 12 rokov som si kočíroval novučný fiat mirafiori CL 1600 a mal som na háku aj koterec


50.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 4. 2020, 16:56 avatar
Starý chren tak to si trafil          

Bolo to takto

http://www.youtube.com/watch?v=FiJkPtIqLwQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Za komunistů se špatně nežilo
v létě bylo vedro v zimě sněžilo
zjara ledy tály byly povodně
to jste milé děti přišly o hodně

       


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 10:00 avatar
Lemmy ceny bravčového išli hore pre AMO ochorenie . Tým začala Čína odkial AMO pochádza vykupovať bravčové preto jeho cena mierne narástla . Iné mäsá nezdraželi .
Toaletného papiera všehodruhu je v tescu dostatok minimálne 20 druhov od tých najlacnejších po tie drahšie . balenie 8 ruličiek pre tesco stojí 1,50€

Vrecuškových polievok sú plne regale ako i vifon .

Rožky balene som nezaznamenal ale rožkov je plno ako pečiva všehodruhu.

Samozrejme dnes je tu nudzový režim krajiny napriek tomu je všetkého dostatok . Ba skôr prebytok potravín a ten bude i v roku 2021 .

Preto sa stavajú veci že zemiaky su kilo za 1 cent aby vôbec vyskladnili sklady .

Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla aj do života farmárov. Napriek tomu, že kríze predchádzal zvýšený dopyt po základných potravinách. V Holandsku teraz majú v skladoch miliardu ton zemiakov, ktoré nevedia predať.

www.ta3.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 10:49 avatar
Biedny argument: ceny bravčového išli hore pre AMO ochorenie .

Lebo nekupujeme bravčové z Číny, len sa zneužíva situácia. Tunajší farmári chovajú bravčové rovnako, takže nie je dôvod na zvyšovanie cien. Robí sa to umelo. Len viac zarobia.


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 10:50 avatar
O: Vrecuškových polievok sú plne regale ako i vifon .

Ako kde. Nie všade.


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 11:01 avatar
v Tescu v Novom Meste nad Váhom rovnako BILLA, Kaufland , Lidl.

Nabúchané regále všetkého tovaru i spomenutých polievok . Keď chceš kupim ti a pošlem koľko len chceš . Polievok je mnoho druhov a značiek . VIFON stoja od 19 centov po 33 centov .


40.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 14:07 avatar
Stávkové polievky sú nezdravé. Robte si normálne, domáce.


41.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 14:08 avatar
Sáčkové.


42.
označiť príspevok

Kacír muž
   5. 4. 2020, 14:09 avatar
Ja radšej tie domáce.  


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 09:50 avatar
Sranda mne mailom žiadne také veci nechodia . To by som mal zahltenú schranku hned . Ja mail využívam ako poštu .
Súhlasí Lemmy


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 10:48 avatar
Nechodia, lebo nie si komunista.
Súhlasí Osvietený


26.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 4. 2020, 10:54 avatar
fejkové profily vypisujú fejkové témy.....


34.
označiť príspevok

Bijoux žena
   5. 4. 2020, 13:41 avatar
bobor ty si s logikou nebol nikdy velky kamarát. ale chápeme, tvoj zivot je pohlavná choroba . máš to tazké  
Súhlasí Osvietený


39.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 4. 2020, 13:55 avatar
Škára, od veci  


43.
označiť príspevok

Bijoux žena
   5. 4. 2020, 14:19 avatar
39. bobor , fejkové profily boli tvoje multinicky , kde si ojebával ze si niekto iny . ale čo uz ked tvoj zivot je pohlavná choroba  


44.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 4. 2020, 14:38 avatar
Škára, áno, mal som falošné profily a bolo to hlúpe. No žijeme teraz.


45.
označiť príspevok

Bijoux žena
   5. 4. 2020, 14:56 avatar
44. bobor, to napíše magor ako ty čo zije v minulosti a nostalgicky spomína na byvaly rezim?

a, keby sme ta neusvedčili, do dnešného dna by si nedementoval svoje multinicky

b, ja si nezakladám fejkové profily ako ty, v tom je medzi nami rozdiel . ty si myslíš ze ked ty si klamár, tak aj všetci ostatní

c, ked nemáš argumenty, netrolluj tému
Súhlasí Osvietený


46.
označiť príspevok

Boris muž
   5. 4. 2020, 15:15 avatar
Škára, ja nespomínam nostalgicky na bývalý režm. Nie raz som písal, že by som ho naspať v tej podobe, ako bol nechcel. Len odmietam tvrdenia, že na ňom bolo všetko zlé.

a, priznal som sa sám.

b, zakladáš.

c, nápodobne.


47.
označiť príspevok

Bijoux žena
   5. 4. 2020, 15:24 avatar
46. daj si odpal, spomínaš .

ty si sa v zivote nepriznal, usvedčili ta iní . ešte aj potom si klamal . tvoj problém je ze nevieš čo kde popíśeš

odchod
Súhlasí ardun


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 16:00 avatar
Boris stačí ak vymenuješ to dobré .

Omielance , že každý mal prácu asi vynecháme lebo vieme že nemal . Ani nemusel pracovať .
Kto peniaze mal boli ludia čo ich brali zo západu. Z obyčajných ľudí len zlodeji , pašeraci , prevádzači , veksláci , šmelinari atd .

Bolo to ako s tým nepredajným bonom .

Tým by to aj začalo aj skončilo to dobré.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:53,  (17) EnaX, chlapče môj, odporúčam Ti podrobnejšie preštudovať si obsah pojmov evolúcia a...
dnes, 00:45,  Milan Nostrad, nože mi prezraď, čo Ti ako RNDr. - doktorovi prírodných vied -...
dnes, 00:33,  JA to nepokladám za vývoj ;) Aj slovo revolúcia to vystihuje ;) Nie je to krok vpred ale...
dnes, 00:32,  (15) EnaX, nezabúdaj, že aj víťazstvá a porážky sú súčasťou dialektiky vývoja v boji...
dnes, 00:31,  Nevlastním cudzie fotky ;)
dnes, 00:30,  Ešte raz ;) Ak máš čiernu skrinku a nevieš sa do nej pozrieť tak ti veľmi nepomôže...
dnes, 00:29,  Neexistuje totiž konsenzus v súboji vôlí ;) Jeden je víťaz a druhý porazený a musí...
dnes, 00:29,  (184) Enax, nebodaj neberieš do úvahy faktor času, ktorý obsahuje aj neprestajný vývoj...
dnes, 00:26,  Tu na df je to viditeľné veľmi dobre ako sa každý a za každú cenu snaží zvíťaziť nad...
dnes, 00:23,  (12) Enax, v niektorej svojich reakcií na tomto DF som konštatoval, že veľa ľudí nielen na...
dnes, 00:23,  To je ako s BIG BANGOM ;) Ľudia si myslia, že keď si galaxie vzďaľujú od SEBA tak...
dnes, 00:21,  A nie je zaručené, že tie predstavy budú na hony vzdialené od skutočnosti ;)
dnes, 00:20,  Ľudské je tiež obmedzené ;) Ak totiž existujú zákonitosti, ktoré nie sú zjavné, či...
dnes, 00:18,  (182) EnaX, čím kôr by si si mal uvedomiť, že naše áno, ale ľudské vonkoncom nie...!
dnes, 00:16,  No pokora by mala slúžiť tebe hlavne vzhľadom na iných ľudí ;) Aby si sa k nim...
dnes, 00:15,  (10) EnaX, ide o to pred kým, alebo pred čím...
dnes, 00:10,  JA vidím jediný význam utrpenia ;) Že formuje človeka ;) Učí ho pokore ;) A čo...
dnes, 00:05,  Na keru riť potom existuje utrpenie, keď nenaučí človeka pokore? ;)
dnes, 00:01,  Takže nesúhlasíš, že utrpenie formuje človeka? ;)
dnes, 00:00,  7- teraz sa nehorázne mýliš immane. Ja už som zmierený s koncom svojho života a ak ma...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(149 017 bytes in 0,212 seconds)