Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Seriál Spiaci agenti a

29
reakcií
157
prečítaní
Tému 15. septembra 2020, 14:22 založil hokejis.

podobné témy:1.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 14:22 avatar
Zajtra zacina rtvs vysielat rusky krimi serial Spiaci agenti, ktorym toto divadlo s Navalnym a snahou zastavit North stream 2 akoby z oka vypadli.

Dej seriálu pojednáva o tom, ako sa západné spravodajské služby pomocou domácich prisluhovačov z prostredia médií a rôznych ľudskoprávnych aktivistov snažia vyvolať protištátne nálady, ktoré majú za cieľ zmariť podpísanie veľkého energetického kontraktu medzi Ruskom a Čínou. Ľudskoprávny aktivista už klasicky končí ako sakrálna obeť, ktorá má vytvoriť protištátnu hystériu, ktorá by prinútila Číňanov vycúvať z kontraktu s „vrahmi“.

www.rtvs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

ninka
   15. 9. 2020, 14:57 avatar
môj dedko niekedy pozeral Parížskych mohykánov, bolo to strašidelné


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 9. 2020, 15:21 avatar
ninka kto sa bojí nesmie do lesa


23.
označiť príspevok

ninka
   16. 9. 2020, 23:32 avatar
hokejis, ale už sa nebojím, čo by som sa bála ;P


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 9. 2020, 20:23 avatar
ninka to som rád


30.
označiť príspevok

ninka
   17. 9. 2020, 22:22 avatar
tak som i ja rada, hokejis  
Súhlasí hokejis


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 14:57 avatar
Niečo ako dokument o roku 1968 ??? Z tej istej dielne ?

Ruská štátna televízia napľula do tváre obetiam okupácie 1968 aj v Banskej Bystrici

Rossija 1 sa odvysielaním dokumentu o roku 1968 v Československu vrátila do čias najtvrdšej komunistickej propagandy Sovietskeho zväzu po vpáde vojsk Varšavskej zmluvy do našej krajiny a normalizácie. Bola to vraj obrana sovietskych spojencov pred „agresívnou“ Severoatlantickou alianciou.
Neuveriteľná kamufláž našej histórie

Riaditeľ Ústavu pre súčasné dejiny Akadémie vied Českej republiky Oldřich Tůma o kontroverznom filme povedal:

„Je pozoruhodným návratom k najsprofano­vanejším metódam sovietskej propagandy, ktorými sa Moskva v roku 1968 pokúšala obhajovať intervenciu. Tá podľa medzinárodného práva nebola ničím iným než nevyprovokovanou agresiou proti suverénnemu štátu.

Podľa českého historika takýto neprijateľný prístup ruskej televízie k historickým faktom treba pranierovať:

„Je nemožné neklásť si otázku, čo tento obrat a návrat k dávnym metódam dezinterpretácie dejín znamená. Veď od intervencie sa svojho času jasne dištancovali Michail Gorbačov, Boris Jeľcin i Vladimír Putin. Tiež celá plejáda ruských historikov.“
Svedkovia ruskej propagandy

Bývalý komunistický poslanec ruskej Štátnej dumy Jurij Sinelščikov vo filme pred budovou Národného múzea v Prahe tvrdí:

„Strieľali po nás zhora z guľometov.“

Invázie sa zúčastnil ako čatár spojovacieho práporu. Jeho spomienky na „paľbu z ručných guľometov a automatických zbraní po sovietskych vojakoch v zhora otvorených transportéroch“ a „horiace tanky“ sú prestrihané so sovietskym propagandistickým filmom z roku 1969 „Československo, rok skúšok“.

„NATO sa chystalo vtrhnúť do Československa, do Prahy. Boli tam už pripravené jednotky,“

hovorí vo filme posledný náčelník štábu síl Varšavskej zmluvy z rokov 1989–90 Vladimir Lobov, ktorý sa invázie v roku 1968 zúčastnil ako kapitán. Jeho tankisti podľa filmu obsadili pražské mosty, ministerstvo vnútra, generálny štáb a ďalšie kľúčové pozície.

Ruský „výskumník dejín Varšavskej zmluvy“ Vladimir Bruz vidí inváziu do Československa v roku 1968 ako dôsledok „socialistického internacionalizmu“, ktorý stanovoval „povinnosť poskytnúť priateľovi pomoc a podporu v prípade ohrozenia socialistických vymožeností“. Ruská televízia v tom má jasno: „je nesporným faktom, že sa v Prahe chystal ozbrojený prevrat.“

Ako to bolo v auguste 1968 naozaj

Invázne vojská na územie ČSSR vstúpili 21. augusta 1968 a obsadili väčšinu strategických miest v krajine. Operácie sa zúčastnilo asi pol milióna vojakov a okolo 5.000 tankov, velil im sovietsky armádny generál I.G. Pavlovskij.

Verejnosť v priebehu prvého týždňa vyjadrovala silný odpor k takémuto jednaniu spojeneckých krajín, sama však nebola schopná jednať. V priebehu invázie bolo zabitých pri potýčkach s intervenčnými jednotkami alebo v dôsledku nehôd prišlo o život 108 Čechov a Slovákov. Dôsledkom vpádu bolo potlačenie česko-slovenského pokusu o reformu socializmu, obrodného procesu známeho ako Pražská jar. Došlo k zatknutiu a internácii vedúcich česko-slovenských predstaviteľov Alexandra Dubčeka, Jozefa Smrkovského, Oldřicha Černíka a ďalších.

O tom, ako to v auguste 1968 vyzeralo v Banskej Bystrici, svedčia historické fotografie z Ústavu pamäti národa a spomienky dlhoročného redaktora Československého a Slovenského rozhlasu v Banskej Bystrici Fedora Mikoviča, z ktorých vyberáme: „Novinári a spisovatelia, ktorí za svoj názor platili krutú existenčnú daň, sa v tom nekonečne malom momente SLOBODY rozhodli konať, síce proti vôli mocných nášho vtedajšieho sveta, ale zato v hlbokom súlade s nezvrátiteľnou dejinnou pravdou.

Prvou úlohou okupantov bolo, popri internovaní politických predstaviteľov ČSSR, aj obsadenie desiatich štúdií Čs. rozhlasu. Bratislavské a košické štúdio prestalo vysielať už v prvý deň okupácie okolo deviatej hodiny ráno. Banskobystrické štúdio, postavené na okraji mesta, nedokázali sovietski vojaci objaviť hneď po vpáde do sídla kraja.

Sovietski vojaci prišli do štúdia v Banskej Bystrici až tesne pred polnocou, teda 24 hodín po vstupe vojsk Varšavskej zmluvy na naše územie. Banskobystrický rozhlas sa po celodennom vysielaní rozlúčil s poslucháčmi hymnickou piesňou Kto za pravdu horí. Všetci sme museli ihneď opustiť svoje pracoviská, rozhlas zostali strážiť vojaci. Pred kolektívom banskobystrického rozhlasového štúdia tak vyvstala historická úloha – po celý deň prinášať slovenskému poslucháčovi pravdivé a aktuálne informácie o dramatických udalostiach v republike.
Slobodný slovenský vysielač Banská Bystrica zaznel v auguste 1944 a 1968

Vtedy, toho pamätného 21. augusta 1968, sa banskobystrické štúdio po 24 rokoch opäť stalo rozhlasovým srdcom Slovenska. Ako jediné bolo ostrovom slobodného slova v okupovanom mori. Celkom logicky a historicky kontinuálne do vysielania vstupovalo ako za Povstania v roku 1944 slovami: Hlási sa Slobodný slovenský vysielač Banská Bystrica.

V druhý deň okupácie sme vysielali pomocou krátkovlnného vysielača z Posádkovej správy. V tretí deň riaditeľ vysielača Ján Like sprostredkoval vstup do Rozhlasovej štafety, ktorú pre celé Československo koordinovalo pražské rozhlasové centrum. Postupne sme vysielali z ďalších utajovaných pracovísk zriadených vo vtedajšej Priemyselnej škole elektrotechnickej, Strednom odbornom učilišti spojov, Zosilňovacej stanici a napokon v Krajskej správe spojov. Príspevky sa zhromažďovali v redakcii, ktorú viedol šéfredaktor Viliam Mráz za pomoci korešpondentky Júlie Drahošovej. Odtiaľ ich na ilegálne pracoviská doručili vodiči Miroslav Mičev a Viliam Snopko, ale aj ďalší pracovníci štúdia.

Na ilegálnych pracoviskách sa striedal v turnusových službách celý kolektív techniky pod vedením Štefana Ivančíka. Z redaktorov sa na živom vysielaní Rozhlasovej štafety podieľali: Ján Baláž, Imrich Čierny, Milan Jurčo, Fedor Mikovič, Zdeno Oravec, Štefan Turňa, pražská redaktorka Soňa Mlčochová a Ota Plávková. Hlásateľsky vypomáhali Lýdia Faksová, Hana Kútiková a Milina Vlnová.

Do Banskej Bystrice prichádzali správy o pohybe okupačných vojsk z celého Slovenska. Žiaľ, aj správy o prvých obetiach, a tak štúdio vysielalo výzvy, aby sa občania zdržali zbytočných provokácií. Ľudia telefonovali, posielali telegramy, prichádzali do štúdia osobne. Vyjadrovali svoje rozhorčenie nad brutálnym potlačením pokusov o demokratizáciu spoločnosti, ale aj podporu internovaným predstaviteľom Československa. Spravodajstvo štúdia dopĺňali vstupy pražského rozhlasu, ktorý v tom čase vysielal už z ilegálnych pracovísk.“

Invázne jednotky zostali v našej krajine až do roku 1991. V okolí Banskej Bystrice boli sovietski vojaci umiestnení na Sliači a vo Zvolene. Je zjavné, že najnovší dokument ruskej štátnej televízie doslova napľul do tváre Alexandrovi Dubčekovi a všetkým obetiam invázie z augusta 1968, ale aj celého nasledujúceho obdobia normalizácie v našej krajine až do roku 1989

www.bystricoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kntsz


5.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:50 avatar
edo SS budeš pozerať ?
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:58 avatar
Edo nezabudni zajtra o 22:35


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   15. 9. 2020, 15:09 avatar


8.
označiť príspevok

ninka
   16. 9. 2020, 12:26 avatar
* gabko, ako sa dnes máte? *
Ve Frontě Na Sny, je taká pesnička, viete... A ja ju počúvam.
A pôjdem hádzať žabky. Mám dovolenku.
Niekedy je lepšie, nepozerať sa pod nohy, keď sme vysoko.
Občas to všetko tak poriadne zabolí, ja viem.


7.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:59 avatar
Spravodajská hra s Navaľnym kopíruje tento seriál
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

gabriel pb
   16. 9. 2020, 12:43 avatar
chobot nadrogovaný
fotky.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 9. 2020, 13:08 avatar
(9) Gabriel pb,
podarilo sa Ti výstižne pomenovať nášho antislovanského sionfašistu Dosvieteného...!


13.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 9. 2020, 20:00 avatar
10-
odhliadnuc od toho čo si myslím o zdravotnom stave gaba,
jeho reakcia sa nachádza pod kydom hokejis aj s tvojim súhlasom 
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 9. 2020, 20:07 avatar
kntsz zasa kydá
Súhlasí 0svietení


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 9. 2020, 20:08 avatar
kntsz rád klame, drísta, je pravda, že ten seriál kopíruje spravodajskú hru ala Navaľny.
Súhlasí 0svietení


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 9. 2020, 19:43 avatar
Edo nezabudni dnes 22:35 na STV 1


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 9. 2020, 20:29 avatar
Seriál Spiaci agenti, je fiktívnym príbehom, ktorý začína teroristickým útokom na Ruské veľvyslanectvo v Líbyi

                

FIKCIA NAŠ


17.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 9. 2020, 20:31 avatar
Edo kopíruje divadlo s Navalnym a snahu zabrániť projektu Nord Stream 2
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 9. 2020, 20:32 avatar
Edo USA si vzali z tohto seriálu inšpiráciu ?
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 9. 2020, 20:34 avatar
Presne tak novičokom otrávili v Rusku Rusa nemci     

Ty si to zase odhalil alebo len skopíroval zo sputnika                 


20.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 9. 2020, 20:37 avatar
A už sme doma Edo zabáva bondovkou ala novičok
Súhlasí 0svietení, Kasafran


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 9. 2020, 20:44 avatar
najnovšie príspevky od tohto účastníka

Edo zabávaj lebo ťa vymením (pred 6 minútami)
A už sme doma Edo zabáva bondovkou ala novičok (pred 7 minútami)
Edo USA si vzali z tohto seriálu inšpiráciu ? (pred 12 minútami)
edo SS zasa sa tu dnes na tebe nasmejeme (pred 12 minútami)
Edo kopíruje divadlo s Navalnym a snahu zabrániť projektu Nord Stream 2 (pred 13 minútami)
Edo neplač si na smiech (pred 19 minútami)
Z Eda majú všetci srandu (pred 22 minútami)
Mávame hrdinskej americkej armáde (pred 35 minútami)
kntsz rád klame, drísta, je pravda, že ten seriál kopíruje spravodajskú hru ala Navaľny. (pred 36 minútami)
kntsz zasa kydá (pred 37 minútami)
Edo jeden článok zo septembra druhý z októbra nejako to nesedí (pred 38 minútami)
Ukrajinci ? (pred 40 minútami)
Edo je unikátny dilino gádžo (pred hodinou)
Edo to je stará dilinovina (pred hodinou)
Zalejú asfaltom a konšpirátori z toho urobia 3 svetovú (pred hodinou)
Edo nezabudni dnes 22:35 na STV 1 (pred hodinou)
Edo opakuješ stále rovnaké dilinoviny Daj niečo nové (pred hodinou)
edo SS no daj ešte nejakú dilinovinu nech sa zasmejeme (pred hodinou)
V haluzáckej Edovej hlave sa deje všeličo (pred hodinou)
Edo náš zabávač, spravodajská hra SBU keď ju Bielorusi prekukli prepustili ich (pred hodinou)
V haluzách je nedostižný (pred hodinou)
Kompromituješ biele obete ? (pred hodinou)
Edo nesklamal (pred hodinou)
My sme Slováci a ty si fašista (pred hodinou)
edo SS daj ako si predstavuješ r. 2100 nech sa zasmejeme (pred hodinou)


22.
označiť príspevok

hokejis muž
   16. 9. 2020, 21:07 avatar
Edo nezabudni 22:35


25.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 9. 2020, 21:54 avatar
Edo pozeral si ?

www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 9. 2020, 21:56 avatar
Seriál o praktikách tvojich páníčkov
Súhlasí Kasafran


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   17. 9. 2020, 21:58 avatar
Seriál Spiaci agenti, je fiktívnym príbehom, ktorý začína teroristickým útokom na Ruské veľvyslanectvo v Líbyi

FIKCIA NAŠ


28.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 9. 2020, 22:01 avatar
Popisuje praktiky amerických tajných služieb.
Akoby si zobrali z neho predlohu pri spravodajskej hre ala Navaľny
Súhlasí Kasafran


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 9. 2020, 22:06 avatar
Edo kukenzi
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:26,  Řecko konečně bez EU - naše média mlčí!!! Řecko konečně bez EU. Bohužel, tohle...
dnes, 13:26,  Kde nie sú jasné fakty a dôkazy, tak je zbytočné veriť. Nerob zo mňa naivku, ktorý uverí...
dnes, 13:23,  Oprava: Manipulácia v diskusii.
dnes, 13:22,  Kasafran a Osvietený trpia jednou úchylkou, ktorú pomenoval Noam Chomsky. Noam Chomsky...
dnes, 13:21,  Tak to vidíš. *04 Nepresvedčíme ťa, lebo neveríš a Kasafrana nepresvedčíme, lebo uveril....
dnes, 13:19,  Aj obvod brucha. *39*39*39*39*39
dnes, 13:16,  Lenže ja sa dám presvedčiť, ak budú logické dôkazy. Mňa nepresvedčili ani ufológovia....
dnes, 13:16,  Veru, stále má viac, než 100 (kg) :)
dnes, 13:15,  Lenže ja to robiť môžem, lebo som skrz naskrz zlý človek. Odo mňa dobré nič nečakaj :)
dnes, 13:14,  Dovtedy, kým sa mi nezachce zas tvoriť ;)
dnes, 13:14,  Imo, ty nemáš ešte 51, tak si nič nemohol nájsť. *39*39*39*39
dnes, 13:14,  -era-, ak niekomu napíšeš "mýliš sa, je to ľudské", alebo "hahaha,...
dnes, 13:13,  Len dokedy? ... :)
dnes, 13:13,  Ahoj Lemmy, ani teba nepresvedčíme, lebo neveríš vo Všemohúceho. *04
dnes, 13:13,  Odpusti mu!
dnes, 13:13,  Už SOM našiel v 51 ;)
dnes, 13:12,  Veď akože aj inak? *04
dnes, 13:11,  beeee :) Ale mohli by sme sa zhodnúť azda na tom, že je to individuálne a že my ti...
dnes, 13:11,  Iba som chcel napísať, že kto to povedal, nehľadaj za tým nič zlé a podryp už vôbec. *27*04
dnes, 13:10,  Kasafrana už nepresvedčíš, pretože uveril klamom fašistov.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 689 bytes in 0,186 seconds)