Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

SEKTA-definícia sektárstva.

28
reakcií
1045
prečítaní
Tému 23. novembra 2017, 23:35 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
15. 06. 2012
7
22. 11. 2016
21
15. 02. 2020
13
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2017, 23:35 avatar
Často sa používa slovo sektár, ako nadávka a teda na označenie niekoho,kto je mimo pravé náboženstvo a prekrúca Písma.
A tiež samozrejme,ten....kto nasleduje ľudského vodcu.....ako trebárs -pápeža a podobne!
Ja sa teraz sústredím na učenie Písma.
Kto je teda sektár?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nuž ten,kto na slová Ježiša ,že jeho ...."Otec je väčší",....povie že to je pravda. Ale pravoverný je ten,kto s Ježišom nesúhlasí,a tvrdí ,že Ježiš je Boh.
--------------------------------------------
Alebo sektár sme vtedy, ak súhlasíme s Písmom ,že ...."hlavou Krista je Boh/Otec/". Pretože ,tí praví veria,....že to nie je pravda, a otočia to opäť o 180 stupňov. Aj tak nás "brány pekelné nepremôžu"!
-------------------------------------------
Ak Písmo zas tvrdí,že ........"Ježiš sa nakoniec podriadi Otcovi,aby ten bol všetkému Bohom",......tak sektár tomu verí. Ale odborníci na Písma,to opäť otočia o 180 stupňov. Naučme sa toto pravidlo- otočiť výrok Krista/Písma/o 180 stupňov a dostanete pravdu.
---------------------------------------------
Ak si dovolí Ježiš u Jána tvrdiť,že ...."ako sluha a poslaný je menší-od toho kto ho poslal,Pána",....a vy tomu veríte,tak ste zas sektár. Ale keď mu neuveríte, tak ste na správnej strane
----------------------------------------------
Ak Písmo tvrdí,že ...."Nikto z Božích synov sa nemôže rovnať Bohu",....tak tomu neverte. Lebo nám to zjavil duch,že Boží syn Ježiš sa môže rovnať svojmu Otcovi! Čo tam po Písme,.....verte "duchu",lebo budete sektárom!
---------------------------------------------
Ak Ježiš povie,...."že Boha nikto nikdy nevidel",......a náhodou tomu veríte,....tak máte problém. Dostanete prívlastok sektár. Ale pravoverní, tí tvrdia vo svojej múdrosti,že Boha sme videli ,lebo to bol samotný Ježiš,čo bol na zemi!
A neverte ani tomu,že "kto by videl Boha zomrel by". Je to v Písme ,....ale hromadný úhyn kresťanov sa nepotvrdil. A židia v roku 70 n.l,/keď Titus zničil Jeruzalem/....zomreli pre svoju nevernosť.
-----------------------------------------------
Tiež nesmiete veriť Ježišovým slovám,že je,....."počiatok Božieho stvorenia,zrodený,stvorený v čase",....lebo je to sektárske zmýšľanie. Tí praví ctitelia veria,že Ježiš je "jednorodený",..."zrodení",....ale "pôrodom ,ktorý sa nikdy neuskutočnil. To je takzvané "večné plodenie"!
-----------------------------------------------
Ak náhodou veríte, Písmu a jeho slovám,že...."Plat za hriech je smrť",......tak ste opäť sektár. To nevazmožno,....lebo praví ctitelia veria ,že Boh lásky vás bude večne mučiť v ohni pekelnom. A je jedno,či je to správne a spravodlivé! Boh im ukáže ,sektárom,nevercom,.....že "pomsta je sladká"!
--------------------------------------------------
Aj tí,čo veria ,že ...."Ježišova krv nás dostatočne očisťuje od každého hriechu",.....majú problém,lebo sa im opäť ujde nálepka sektára. Pravoverní veria v dočisťovací proces v inštitúcií "očistec"./Vaniš a špiny sa zbavíš/ Je to super-čistiareň a ide na štyri smeny. Tak učí tradícia.
----------------------------------------------------
A tiež nesmiete veriť vo vzkriesenie. Lebo budete sektár. Musíte veriť v nesmrteľnú dušu,...a čo je nesmrteľné,to nijak netreba oživovať,kriesiť. Musíte veriť v pohanskú,Grécku náuku,a budete pravoverní!
-------------------------------------------------
Tobôž nesmiete veriť v to,čo Ježiš povedal v slabej chvíľke,že...."Blahoslavení mierni,lebo oni zdedia zem". Inak ste? Nuž zas sektári! Nás sv.Augustín nasmeroval všetkých do neba, tak ako praví ctitelia veríme tradícií cirkvi a jej učiteľom.
Pretože aj tieto slová:......"Spravodliví budú vlastniť zem a budú na nej bývať navždy.“ — Žalm 37:10, 11, 29........musíme odmietnuť/o mnoho iných/,.....lebo nám je nebo súdené. Zem zhorí ,a aj nebo!
---------------------------------------------
Tiež nesmiete veriť v "Sola scriptúra",....aj keď to Písmo potvrdzuje viacerými slovami."Nechodte nad to,čo je napísané"
A aj Ježiš niečo také tvrdil: "Ak zostanete v mojom slove,ste moji učeníci"! Lebo???? ......áno,sta sektári!
My ale ako verní,.....veríme aj v tradíciu,a cirkevné náuky.
----------------------------------------------------
Čo je najhoršie ,nesmiete vždy za každých okolností milovať blížneho svojho. Lebo ak tak robíte, sta samozrejme sektári!
Pretože ,tí s porozumením vedia ,že za istých okolností môžme "mučiť,prenasledovať inak zmýšľajúcich, brať im majetok, upaľovať ich". A nakoľko sme boli učením svätého Augustína zmierený so svetom,môžme podporovať aj našich mocipánov vo vojnovom besnení a prelievaní krvi. My pravoverní si to už nejak obhájime. Zvalíme to na vládcov.
---------------------------------------------------------
Ak sa pozrieme na nejaký text,tak ak tvrdíte ,že Ježiš a zločinec čo oľutoval svoje hriechy šiel do neba v deň ich smrti,....tak dobre robíte. Ste praví. Ale nebodaj ak veríte Ježišovým slovám,keď tvrdil ,že bol "tri dni mŕtvy" a že až na "40-ty deň šiel do neba",....tak ste sektár. Aj keď je zrejme ,že ako mŕtvy nemohol byť v nebi,/a vystúpil až o 40-dní/ bol tam,.....lebo tak povedal Rím. Roma lacúta est, finíta est!
---------------------------------------------------------------
Ak sa budete držať Písma a veriť ,že "sochy a obrazy" sú "zahnojené modly, strašiak v uhorkovom poli, nečistota menštruácie,iba dielo ľudských rúk,odporné veci",....neverte tomu,......a holdujte týmto modlám. Lebo kresťania "chodia videním a telom"! Alebo naopak? To je jedno....ak nechcete byť sektári,.....narobte si zahnojené modly!
-----------------------------------------------------------
Ak zvestujete Božie slovo,....dobrú správu.......máte opäť nálepku. Kto to už dnes robí? Kde ste sa narodili , a čomu sa tam verí.....tomu verte! Aj keď by to bola blbosť! Ale vieru svojich otcov si nedáme! Aj ked je pravdou,že ako pravoverní máme "plnosť poznania",....aj iní sa môžu zachrániť,.....ved sú to všetko cestičky k jednému/lepšie povedané-k tojjedinému/ Bohu.
----------------------------------------------------------
A ešte,...nikdy si neprivlastňujte pravdu. Inak??? Doprajte ju aj ostatným. Teda,budme tolerantní, Nie je jedno,či je Boh jeden,...alebo trojjediný,...alebo dvanásťhlavý drak? To sú detaily,....pravda je v "láske."
"Pravda aj tak zvíťazí"-súdruhovia.
----------------------------------------------------------
Čo povedať na záver? Ak nechcete patriť k sekte,a mať túto nálepku......Musíte splynúť s masami a veriť tomu,čo je najrozšírenejšie na svete. Neodlišujte sa za žiadnu cenu. Prispôsobiť sa väčšine je vhodné. Alebo nemusíte veriť v nič,....ved aj ateisti sú dietky Božie. A reči o nejakej "ceste,pravde",....alebo o "obeti Krista" neberte vážne. To radi používajú sektári. Božie milosrdenstvo pojme všetkých!
Ak pojalo aj tých mnohých nehodných pápežov zo stredoveku,....tak pojme aj vás. Blagadarju vas.....


2.
označiť príspevok

meaculpa muž
   23. 11. 2017, 23:40 avatar
nehodnych papezov bolo par, ale svatych polovica z 267
Súhlasí litiliti


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 11. 2017, 23:45 avatar
Keď je v obchode v regáli zopár pomarančov, ale niektoré sú veľmi plesnivé a zhnité, tak si z nich vyberieš tie, ktoré sa ti javia ako dobré? A kúpiš ich?


6.
označiť príspevok

meaculpa muž
   24. 11. 2017, 00:23 avatar
Od tzv. ateistov nikto necaka, ze budu dokonali, ako sa caka dokonalost od veriacich


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 10:05 avatar
6,....možno je to tým, že ateisti sa neriadia vysokými,mravnými normami Biblie? A nikto od veriacich nečaká dokonalosť.
"Boh totiž pamätá ,že sme prach"! Teda,že sme nedokonalí. Ale určite požaduje aby tí,čo vedú Boží ľud "nesmilnili s neviestkami a narodené deti nehádzali do Tiberi".


8.
označiť príspevok

litiliti muž
   24. 11. 2017, 10:08 avatar
Lemmy nie je ateista, on nenavidi Boha......a to je rozdiel!


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2017, 23:44 avatar
2,.....samozrejme,podla vlastných merítiek. Tí druhí len neboli až tak zlí a nemorálni! Ale od "svätosti" mali ďaleko!
A zaujímavosťou je aj to,....prečo zo začiatku bol skoro každý pápež "svätý"?


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 11. 2017, 23:53 avatar
4,.....pomaranče sú v inom regále! V inej téme! 


9.
označiť príspevok

litiliti muž
   24. 11. 2017, 10:15 avatar
sialena jehovisticka sekta :
magazin.centrum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 11. 2017, 10:17 avatar
Aké sú znaky sekty: sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
tu je niekoľko bodov z wikipédie ktoré maju nieco spolocne aj s JS aj s inými skupinami :

-výraz sekta - nahradili ho výrazy ako alternatívne náboženstvo, nové náboženské hnutie a podobne.
-Postoje k nečlenom sekty sú pohŕdavé (členovia sekty sa považujú za vyvolených)
-odmietanie dialógu a komunikácie, ktorá by mohla spochybniť ich "neomylnú" pravdu
-izolujú jednotlivci, národy, alebo celé spoločenské systémy.
-Sektárska manipulácia je v podstate založená na vymývaní mozgov
-Vstup do sekty je podmienený absolvovaním určitých obradov, ktoré sú charakteristické pre každú jednotlivú sektu. Obvykle sú významnou súčasťou manipulačných techník, zbavujúcich jednotlivca jeho osobnostnej identity a emočných väzieb na jeho pôvodné rodinné zázemie
-črtou sekty je potláčanie osobnostnej identity jej členov a nadväzne ich totálne podrobenie sa vodcovi
-Na zamaskovanie zámeru potlačiť osobnostnú identitu sa používa zdroj „neomylnej“ pravdy, obvykle vhodná (posvätná) kniha, ktorá sa stáva absolutizovaným zdrojom sústavy pravidiel
-Akýkoľvek pokus vysvetľovania významu vyhlasujú za „ľudský výmysel“
-Byť začlenený do štruktúry skupiny znamenalo pre daného jednotlivca istotu. Sekta práve kopíruje túto pradávnu štruktúru
-Sekta so svojou štruktúrou poskytuje klamlivý pocit istoty. Preto je zotrvávanie jednotlivca v sekte také kŕčovité a bez racionálnych dôvodov.
-
Súhlasí litiliti


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 13:06 avatar
10,....komické je to,že litiliti súhlasí s tým,že je príslušníkom sekty. Tyndale napísal,že "nasledovať ľudského vodcu-pápeža,je sektársky omyl"!
A "vymývanie mozgov" sa robí ľudskými a pohanskými a nelogickými náukami!
Tiež Johny to vystihol tou "neomylnosťou" a tá sa preferuje len v RKC.
A v RKC je zaiste "klamný pocit istoty". Aj preto píšem a opakujem výstrahami Písma: "Vyjsť z Veľkého Babylonu".
"Odmietanie dialógu",.....je vlastné mnohým. Napríklad aj ateistom. Pretože podla nich je evolúcia fakt.
A zaiste opäť viacerí "pohŕdajú" inými. Trebárs ,aké sú reakcie ateistov na náboženstvo? Alebo reakcie iných na JS?
Teda, RKC sa naplno radí k tomu,čo sami pranierujú.
A skutočnosť je taká,že aj sám autor príspevku je niečim,čo pasuje na dané slová. Myslí si je je slobodný,a pritom je v tom najväčšom otroctve,ako hriechu,...tak nevedomosti,zaujatosti,a podobne.
Propagandisti často používajú napríklad slovo „sekta“ ako aj Johny na hanlivé označenie iných ľudí.
V príhovore k Parlamentnému zhromaždeniu Rady Európy bol predložený návrh, aby autoritám, ktoré prešetrujú nové náboženské skupiny......, „bolo odporučené nepoužívať tento výraz“. Prečo? Slovo „sekta“ vyvoláva extrémne negatívne pocity. Podobne aj grécki intelektuáli označili apoštola Pavla za ‚táraja‘. Podľa nich nebol nič viac než neužitočný táraj, ktorý zbiera a opakuje len útržky poznania. Pavol v skutočnosti „oznamoval dobré posolstvo o Ježišovi a vzkriesenie“. — Skutky 17:18. Samozrejme ,on bol označený ako aj "Vodca Nazaretskej sekty",....a píše sa v Písme ,že "proti tejto sekte sa všade hovorilo".Samozrejme negatívne. Kto mal pravdu? A kto ju má dne? Neopakuje sa len história?
A Ježiš tiež bol tu zaraďovaný. Tu vidno,ako predsudky a ľudské súdy sú nesprávne!
Samozrejme, Johny Pravda je výnimka,...on je h"hlásateľom Pravdy" ,...a má to aj v nicku. 


20.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 11. 2017, 15:42 avatar
citujem z 18. " Tu vidno,ako predsudky a ľudské súdy sú nesprávne!"
vyhlasujem anketu : kto tu na DF vynása naviac súdov v mene Boha??  


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 19:26 avatar
20,....A kto je na DF zástancom pravdy a jeho prejav vidno aj z jeho nicku?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
A otázka: Ak sa citujú "súdy,výstrahy" z Božieho slova,....tak sú to Božie súdy alebo ľudské? 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zechariáš 1 kapitola......."A odpovedali Pánovmu anjelovi, ktorý stál medzi myrtovými stromami, a povedali: „Poprechádzali sme zem, a hľa, celá zem sedí ticho a nič ju neznepokojuje.“

Bodaj by aj,.......keď tu máme falošných tešiteľov a falošných poslov pokoja.

Zechariáš 1:15
"15 Veľkým rozhorčením sa cítim rozhorčený proti národom, ktoré sú v pohode,"


25.
označiť príspevok

peter67 muž
   24. 11. 2017, 19:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

gabor muž
   25. 11. 2017, 20:41 avatar
Shagara ty nasledujes priamo Boha a priamo jeho slova?T si z nim priamo v kontakte alebo si vedeny cez Straznu vezu?


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 11. 2017, 21:04 avatar
28,......ja sa nepýtam katolíkov,či sú vedený katechizmom,alebo Katolíckymi novinami.
Tiež sa nepýtam protestantov,či sú vedení ich časopismi/Zrno,Posol,atď/,.....pretože predpokladám,že všetci kresťania by sa mali držať Božieho slova!
Ale ako je zrejme z mojej témy o /sekte-SEKTA-definícia sektárstva./, tak väčšina otáča Ježišove slová o 180 stupňov,....a tvrdia ,že oni sa držia Božieho slova. A ak niekto verí v morbídne peklo,....tak taký človek,cirkev nikdy nemôže byť kresťanská!
Naše časopisy/SV,Prebudte sa/ sú len pomôcky. Základ je Biblia. A tak všetko,čo odporuje Božiemu slovu,....treba zavrhnúť ako ľudské náuky!
----------------------------------------------------------
A stále mi žiadny trinitár neodpovedal na otázku:.....zo Žalmu 89:7 kde sa uvádza:...........

"Lebo kto sa v oblaku vyrovná Hospodinovi? Kto je podobný Hospodinovi medzi synmi Božími?"

A trinitári oponujú Bohu a tvrdia ,že Boží syn Ježíš! Vnímaš to ako pravdu Božieho slova,....alebo ako hrubé prekrútenie daného textu,ktorý jednoducho hovorí,že "žiaden Boží syn sa nemôže rovnať jedinému Bohu/Otcu/"!


11.
označiť príspevok

litiliti muž
   24. 11. 2017, 10:22 avatar
dokument o jehovistickych fanatikoch,
http://www.youtube.com/watch?v=53QnNR-lGz0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 20:00 avatar
11,......www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Zasmejme sa----www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Apostata František......www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
23 minút v pekle-brrrrr......www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Ateizmus - Christopher Hitchens o katolickej cirkvi
Prométheus SK
Prométheus SK.........www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
RKC nie je silou dobra.....www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
špendlékom do detí-nech trpia ako Kristus....www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.-vraj-aby-precitili-utrpenie-jezisa&usg=AOvVaw1pG1fj6dDKr9c3sGQfnZAe
-------------------------------
Pokračovanie nabudúce.


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 20:01 avatar
26,.....kto má na nás,katolíkov? Alebo ,...vo fanatizme nás nikto nepredbehne!


12.
označiť príspevok

havran
   24. 11. 2017, 10:23 avatar
Johny Pravda- takéto kritéria sa však hodia takmer na všetké náboženstva. Ich základom je neznášanlivosť, čo však má hlbšiu súvislosť so spoločenským bytím. Tieto rozpory spoločenského bytia pochádzajú v podstate z materiálneho boja o existenciu komunít.


13.
označiť príspevok

havran
   24. 11. 2017, 10:25 avatar
Sekta je vlastne vylúčená spoločnosť zo štandanej väčšiny a nemusí ísť len o náboženstvo.


14.
označiť príspevok

litiliti muž
   24. 11. 2017, 10:27 avatar
suhlasim, aj fanaticky ateisti maju v sebe vsetky crty sekty


16.
označiť príspevok

havran
   24. 11. 2017, 10:33 avatar
litiliti- súhlasím, no pre úplnosť treba dodať, že takými istými sú aj náboženskí fanatici a história to zachytila počas mnohých stáročí- snaž sa byť objektívny. Povedal by som, že náboženský fanatizmus je omnoho horší. Z radov ateistov sa vyskytuje fanatikov oveľa menej. Predsa len opora v materiálnom vnímaní svete ich viac vedie k realizmu.
Súhlasí Shagara


17.
označiť príspevok

litiliti muž
   24. 11. 2017, 10:47 avatar
Havran, ci ateisticki alebo teisticki fanatici...je to jedno...su nebezpecni....vsak vidis , co dokazali komunisti, ktori sa hlasili ku ateizmu...


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 11. 2017, 15:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

havran
   24. 11. 2017, 10:28 avatar
Extrémistické sektárstvo zachádza až na okraj normálnosti , alebo i ďalej. Však poznáte prípady z Južnej Ameriky.
Súhlasí Shagara


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 19:29 avatar
15,....ale možno porovnávať desiatky,stovky obetí so stovkami miliónov "pravoverného náboženstva". Asi sotva?
Teda,..."extrémizmus" má aj horšie podoby ako tomu bolo v Južnej Amerike.


19.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   24. 11. 2017, 15:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 11. 2017, 16:01 avatar
Ale prečo a komu sa najčastejšie prisudzuje nálepka-"sektár"?
Nuž tým,ktorý sa presne držia Božieho slova a výrokov Autora Biblie.
Príklad:........žalmistu.
-----------------------------

Žalm 89:7 uvádza:...........:

"Lebo kto sa v oblaku vyrovná Hospodinovi? Kto je podobný Hospodinovi medzi synmi Božími?"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nuž mi ,....pravoverní trinitári,..........tvrdíme ,že Boží syn Ježiš je ti rovný,Hospodinu! Tak nás naučili,....a tomu veríme,....či už sa ti to páči,alebo nie!
A sektári sú tí,čo sa držia výkladu tohto textu. Pretože -Boží syn Ježiš je rovný Bohu Jahvemu,a je aj on Boh,Všemohúci.
Žalmista sa nechal oklamať ,....alebo musíme tento text chápať opačne! Inak sa nedá,....ak chceme zachovať našu katolícku tradíciu!  Pretože mi si "ctíme" pravdu,na rozdiel od sektárov.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:01,  Stalo sa mi to prvý krát v živote, že som niekoho predbehol.*05 Ešte seba a budem lepší...
dnes, 16:00,  3, .... ty ale hovoríš o pohanskej triáde o troch bohoch!*57 Polyteizmus nepatrí do Biblie!...
dnes, 15:58,  Nikdy nie je neskoro. My postarší to už nejako doklepeme, ale mladí?? Na čo budú...
dnes, 15:57,  1, .... uveď biblickú podporu pre svoje tvrdenie! Duša a telo je jedno a to isté. A aj ten...
dnes, 15:55,  50 Neberiem ti tvoj názor :)
dnes, 15:52,  3, .... genetický problém tu je, ale bojím sa o teba Ondrej, lebo píšeš od veci!*10 Hlavne...
dnes, 15:48,  20, ... je hriech čo privodí smrť, ... a je hriech čo ju neprivodí a je len prejavom...
dnes, 15:46,  33, ..... Matúč 19,7-12 ..... "Povedali mu: „Prečo potom Mojžiš dovolil rozviesť sa...
dnes, 15:43,  Letia na Vianoce v lietadle Regan , Brežněv a Im . Nad Amerikou , tam všetko svieti a Regan...
dnes, 15:40,  Podľa mna problem je v tom, že Matovic aj chápe nutnosť obmedzení, ale bojí sa ich...
dnes, 15:38,  37, ..... ale takých kresťanov je väčšina! A ak hovoríme o rozvojových krajinách, tak tam...
dnes, 15:34,  Si ma predbehol .
dnes, 15:34,  No je to tak . U nás sa všetko stavilo len na testy . Opatrenia čo sa spustili v októbri ,...
dnes, 15:33,  46, .... poetické ale nepravdivé!*18*40
dnes, 15:33,  Mal z toho uremické potiaže??*06*06*06
dnes, 15:32,  Nuž robíte z neho prču, ale ON vám ukáže!!! Na Ježiška budete doma bručať. Teda okrem...
dnes, 15:32,  16, .... ale aj tak o Dávida by som sa nebál, ...... skôr pracuj na svojej záchrane, .......
dnes, 15:31,  Krištof, spochybňovanie ET nie je predsa nijaká novinka, je tu od počiatku jej vzniku :),...
dnes, 15:30,  1, ..... ale najväčšia tragédia je tá Tomáš, že ani neviete čo je to ten súd?! A vy ho...
dnes, 15:23,  Ale nie, predsa len mu doprajme ten skutrik.. Hľa:...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(118 212 bytes in 1,119 seconds)