Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Schopnost klamat= múdrost?

136
reakcií
3063
prečítaní
Tému 3. marca 2013, 02:52 založil Ranexill.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
27. 09. 2011
67
27. 07. 2011
27
13. 02. 2011
6
14. 12. 2010
73
23. 10. 2008
47
 
 


1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 02:52 avatar
Vsimam ze mnohi ludia sa uchyluju bezne k lziam a maju aj vdaka nim uspech, akoby ludia neradi poculi pravdu( nieze akoby, je to normalne, radsej dobre pocut, aj ked loz)

Takze moja otazka:
Je schopnost klamat( kvalitne klamat), vediet to prejav mudrosti?...mam znameho, ktorý zlyhava v niektorých beznych uvahach,a ni vzdelanie ci extra rozhlad nema, ale je velmi uspesný a stale klame....ale naozaj stale a zastiera to milymi usmevmi- vecami, ktore ludia maju radi.
Premyslam, ze schopnost kvalitne klamat je prejav vyssieho levelu myslenia. Co myslíte?


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 09:59 avatar
sú profesie, kde platený "klamár" skutočne musí mať poznatky, vedomosti a znalosti také, aby dokázal klamstvom a svojou výrečnosťiou presvedčiť a získať. ..Viz. bankové inštitúcie, obchod a pod.
Naviac k tomu je pridružený herecký výkon,.. aby pôsobil presvedčivo, musí pôsobiť isto a sebavedomo, pozerá sa priamo do očí, nepôsobí nervózne a aj sa pekne usmieva..
Klamár a jeho klamstvo sa dá nachytať..a to otázkou na ktorú nie je "pripravený.., profi klamár neostane zaskočený,...ale to "hapkanie" je signál, že niečo tam "nesedí ..)


49.
označiť príspevok

pomocnik muž
   3. 3. 2013, 11:47 avatar
Nie. Múdrosť nie je schopnosť klamať, pretože každé klamstvo skôr či neskôr vyjde na povrch, a klamár potom dospeje len do bodu, keď mu už nebude veriť nikdo nič.

Pravá múdrosť súvisí skôr so schopnosťami rozhodovania, keď sa človek dokáže rozhodnúť vždy tak, že jeho rozhodnutie prinesie dlhodobý prospech pre všetkých zúčastnených. Nemá to nič z učenosťou, keď si človek naštuduje, kto sa ako kedy rozhodol a čo mu rozhodnutie prinieslo, aby sa aj on, keď niečo podobné bude zažívať, rozhodol správne. Pretože každá situácia je iná, riešenie, ktoré platilo v jednom prípade, už nemusí platiť v druhom, to čo pre jedného bolo liek, môže druhému naopak, uškodiť.

Pravá múdrosť - hovorí o schopnosti rozšíreného vnímania, takže potom človek vždy vidí východisko z akejkoľvek situácie. Aj také, ktoré sa na prvý pohľad môže zdať nepochopiteľné, avšak po čase sa ukáže, že to bolo to najlepšie.

Skutočne múdry človek sa učí pozorovať okolo seba aj zdanlivé maličkosti, ktoré sú iným neviditeľné. Práve prebiehajúce javy, ktoré však môžu byť príčinou pohybu veľkých vecí. Preto súvisí múdrosť aj s jemnosťou, citlivosťou vnímania. Človek je potom ako majster v plávaní v dravej rieke, ktorý sa nesnaží používať len svoju vlastnú silu, ale využíva silu a cestu pohybu tisícov rôznych prúdov, ktoré tam okolo sú, a prejavujú sa najmä pod povrchom.
Súhlasí luciferka


50.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 11:49 avatar
A pri boji sa klame telom, fixluje ako to len ide. Je to umenie boja, zmiast supera a porazit hpo.
Klamat je majstrivstvo a preto kalmari maju uspech, ved aj krestanstvo ej jedna loz za druhou.


57.
označiť príspevok

pomocnik muž
   3. 3. 2013, 12:25 avatar
Klamstvo tiež nemusí byť najúčinnejšie pri oklamaní skúseného bojovníka. Bojovníci minulosti, ktorí mali svoje umenie rozvinuté do dokonalosti vedeli, že rozhodujúci boj (teda určenie víťazstva) sa odohráva ešte pred samotným stretom - v tom neviditeľnom, napríklad v myšlienkach. Prevaha je potom vnútorná, keď v rozhodujúcej chvíli jednému dodá odvahu a druhého ochromí. Preto je v ázijských bojových filmoch tak mnoho scén, keď protivníci všelijako neprirodzene lietajú, čo sa nám zdá neprirodzené.

Tí najlepší z najlepších, neporaziteľní bojovníci dávnych čias, o akých hovoria už len legendy, v skutočnosti bojovali proti neprávostiam, ochraňovali slabších. Boli to skutoční hrdinovia, muži cností, ktorých odvaha a osobnosť zahanbila alebo aj doslova paralizovala mnohopočetnú presilu podvodníkov a zbabelcov, proti čomu sa nemohli brániť, pretože podvodníci a klamári sú vo väčšine prípadov zbabelí, tak ako aj nenávisť pramení v skutočnosti len zo strachu. Preto sa rozhodujúce bitky odohrali vždy najprv na neviditeľnej rovine. Jasnovidní ľudia mohli pritom vnímať neviditeľné deje, ktoré sa skutočne odohrávali a víťazstvo určili, čo zase bojovníci vnímali nevedome - posilou, povzbudením alebo nevysvetliteľným strachom, ktorý ich náhle vo fáze "čakania v tvári v tvár oproti sebe" prenikol.

Ani v tomto prípade teda klamár nemôže byť dlhodobo úspešný. Môže víťaziť len pri skutočných klamároch, aloe keď sa napokon stretne s pravým rytierskym bojovníkom, ktorý je zároveň múdry, pretože dokáže pozorovať aj veci pod povrchom, jeho umenie v klamaní telom mu nemôže pomôcť.
Súhlasí Malá Zoe, luciferka


61.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 12:30 avatar
vojenská stratégia - oklamanie nepriateľa, ..triky ,...zavádzanie, varovanie na cigách ako poistka pred žalobou..  ..a pod..všetko súvisí s prospechom pre vlastný záujem výhry. "zisku. Ono to má len jeden háčik , že klamár môže natrafiť na ešte lepšieho klamára..a to obyčajného klamára naštve- lebo on len klamal ..ale ten druhý bol podvodník 


51.
označiť príspevok

pomocnik muž
   3. 3. 2013, 11:57 avatar
Teda - ak vidí pred sebou balvan, ku ktorému sa jeho kajak blíži, neloví v pamäti, akým spôsobom ľudia obišli ten predchádzajúci. Citlivým okom pozoruje prúdy rieky, ktorá si vždy nájde cestu, ako balvan obísť, a nasmeruje svoje pohyby tak, aby boli v súčinnosti s nimi, a tieto prúdy ho potom samy z problému vynesú. To je tá pravá múdrosť. Naučiť sa spoznať nádherný chór, ktorý okolo nás zaznieva, a do ktorého sme doteraz našim nástrojom zaznievali falošne, i keď častokrát z celej sily, aby sme ho prehlušili a mohli sa počuť - a potom prispôsobiť svoju hru tak, aby sme s ním ladili. Až potom sa môže v nás naplno rozozvučať jeho nádhera, môže v nás mohutne rezonovať s vynaložením oveľa menšej námahy, stane sa nám radosťou, naplnením. A zároveň nebude pre celok prekážkou - ale bude ho podporovať, doplňovať, obohacovať.


53.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 12:10 avatar
A co pekna klucka vo futbale, ved aj to je klamstvo A takato vec prianasa uspech. A o tom je aj klamanie v kazdodennom zivote, klamari su rpeto uspesni.


55.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:18 avatar
možno..do určitej doby...kým pravda nevyjde na povrch.)
Súhlasí Malá Zoe


75.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 12:56 avatar
Co do casu?
Ja to viem, kazdy to vie, ze neustale trebars, ten moj znamy klame. Klame este aj na bezvyznamnych banalitach. A napreduje dalej. A to su roky rokuce a darí sa mu stale lepsie a lepsie.
A to naozaj neviete vy naivky,teda aj ty naivka.. ako podvadzaju a klamú politici, ako klamu v kuse vsetci. Ved si vsimni prezidneta Gaspara. Ked zomrel pri polovacke ten clvoek. Tolko kokotin uz nataral, ze aj krava by sa z toho najedla.
A dnes dostal najv. ceske statne vyznamenanie.
Asi nechapete realitu.
Súhlasí bielamodrá


93.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:21 avatar
to je pravda..ale na každého raz dôjde..predsa musí existovať tá spravodlivost?!...)

ale súhlasím..len "svine" sa majú v dnešnej dobe dobre...


96.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 13:24 avatar
Ty sa máš zle? :-)


105.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:32 avatar
:0)) ale to som myslela vo všeobecnej rovine.))
ako reakcia na ranexa v 75.
Súhlasí Malá Zoe


108.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 13:36 avatar
Ok, len ja si myslím, vieš, že ľudom, čo žijú nečestne sa žije dobre len navonok, ved všimni hlbšie akí majú ľudia s pokrivenými chrbticami vzťahy ...také isté pokrivené ...Nie, nemajú sa dobre. Dobre sa majú ľudia s čistým svedomím, pretože majú relatívny pokoj v duši ...
Súhlasí Sinaja


110.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:49 avatar
s tým súhlasím, len niekto si ten "relatívny " pokoj dokáže aj kúpiť.. jeho nekalé činy sú ospravedlnované, podporované..a tak ten daný človek ani na moment nezapochybuje, žeby kona zlé...má všetko..moc..postavenie, honor, peniaze..a to, čo by ho malo trápiť, už dávno nemá..


111.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 13:52 avatar
Nie, svedomie si kúpiť nemôžeš ...ani pokoj v duši, ani úprimné vzťahy, ani skutočnú lásku ...to, na čom skutočne záleží si kúpiť nemôžeš, preto všetko, čo oni dosiahli podvodmi nestojí za nič ...Len im to vzalo, nedalo im to nič, nech to povrchne vyzerá ako chce, Sinaji .....ja to skutočne takto vnímam. A preto, ked takých ľudí vidím, necítim zlosť, ani nenávisť, ale skôr súcit a ľútosť, či mi veríš, či nie ... A uvedomujem si, že mám oveľa viac. Aj ty máš :-)
Súhlasí Sinaja


123.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 14:08 avatar
pekný deň Ti Zoe  
Súhlasí Malá Zoe


59.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 12:30 avatar
Preto, ked nejaký športový tím ide hrať s iným, okrem tréningu sledujú zápasy a "ťahy svojho protihráča s inými tímami, aby boli v predstihu a vedeli tie "klamstvá" predvídať . Čiže klamstvo len dočasu ...môže byť "úspechom" :-)


133.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 22:08 avatar
A je nezmyselné tvrdit, ze klamstvo vyplyva napovrch skor ci neskor.


137.
označiť príspevok

nenapadna
   4. 3. 2013, 20:04 avatar
budem to hodnotit zo svojho pohladu,ked idem v zivote cestne,trva mi vsetko sice strasne dlho,ale vzdy sa dostanem k cielu.ked sa mi stalo,ze som si chcela cestu urychlit a trebars som klamala,vsetko som tym len zhorsila a viacnasobne sa mi to vratilo.priklad len raz v zivote som sla v autobuse nacierno a prave vtedy ma chytili,umna plati,ze mne sa necestna cesta nevyplaca.neviem inym to mozno prejde,ale u mna nie.dla mna to je prejav strachu a nie vyssieho myslenia,aspon ja som poväcsine klamala zo strachu,alebo zbabelosti.


2.
označiť príspevok

zarra muž
   3. 3. 2013, 03:32 avatar
Je to farebné a nevidieť to?
Zakopané farbičky.

Je to žlté a visí to na strome?
Voľne pohodená kopa piesku.

Prečo má slon chobot?
Aby nezačínal tak naraz.


3.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 04:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 06:26 avatar
Nie, len tupci su odkazani klamat, lebo bez toho to proste nedokazu. Nehovoriac o tom, kolko zla vnasa do sveta a zivota klamstvo.
Súhlasí trin i ty, ruwolf, Mojka, clear1


5.
označiť príspevok

ruwolf muž
   3. 3. 2013, 08:57 avatar
Na klamstvo stačí trošička inteligencie, trošku znalosti, ale hlavne treba bezcharakternosť.
Súhlasí repress, Mojka, Ónya


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 10:23 avatar
Tak preco do riti, klamari maju spolocensky uspech?
A to vidim kazdy den, klamu uz len preto aby klamali. ..
Súhlasí bielamodrá


14.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 10:44 avatar
práve preto že "klamstvo im vynáša a prináša z toho rôzny osoh )..v profesionálnom svete, kde ide o biznis..sa klamstvu hovorí ŠIKOVNOSŤ..(pretože klamú všetci rad radom).. je to nielen o tej inteligencii (viď.ruwo) ale o tom, že sa vyzná v problematike a vie z klamstva vyťažiť..Pravdou sa človek očisťuje napr.v úzkom rodinnom kruhu.


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 10:59 avatar
inak aj pravda sa dá sformulovať tak, aby pomohla a nezabolela. Jak klamstvo tak pravda je o podaní - umenie slova.
Súhlasí Sinaja, Malá Zoe


29.
označiť príspevok

ruwolf muž
   3. 3. 2013, 11:13 avatar
Pretože podvod je vždy ľahší ako poctivosť.


30.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 11:15 avatar
ale potom nemoze podnikat.


31.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 11:16 avatar
Preotze obchod sam o sebe je o klamstve. Nakupy fixlovanie s cenami, zavadzanie o vsetkom moznom aj nemoznom.
Ine je byt vyrobcom a predavat svoje
Súhlasí bielamodrá


37.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 11:25 avatar
zase čestnosť = charakter + čisté svedomie, ..nepoctivosť - nečestnosť..nie vždy hraje do karát...neviem ako komu, ale väčšinou sa podlosť vypomstí.


6.
označiť príspevok

Mojka žena
   3. 3. 2013, 09:41 avatar
keď má klamár ešte aj dlhoročnú prax v klamstve, potom už klame tak plynule..až tým klamstvám uverí aj sám!
www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Malá Zoe, ruwolf


10.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 10:19 avatar
U nás sú dnes poobede ..som rozmýšľala, že vezmem nejaké tie paradajky a pôjdem ;-)


13.
označiť príspevok

Mojka žena
   3. 3. 2013, 10:43 avatar
Zoe, škoda paradajok, keď v Dunajskej Strede praskala hala vo švíkoch..u vás by ťa umlátili čapicami...


20.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 10:51 avatar
Máš pravdu, použijem ich radšej na lečo :-)


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 09:49 avatar
faktom je, že v tejto spoločnosti funguje nepriamo vy - "nútené" klamstvo,. pretože objektívne príčiny človeka k tomu dotlačia. Sú situácie , že ak chce "prežiť" nemá inú možnosť ako nepovedať pravdu..a na dobré klamstvo treba mať FILIPA"..), a klamárovi /ak je odhalený/ , už nikto neverí .aj keby hovoril pravdu...Profesionálny klamár musí mať dobrú výrečnosť a hlavne pamäť,..bo klamstvo nesie so sebou riziko straty dôveryhodnosti.
Súhlasí Malá Zoe


9.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 10:14 avatar
Kto nikdy, ale skutočne nikdy neklamal -slovom, skutkom, nickom, nech hodí kameňom ;-))

Samozrejme som proti klamstvu, ale je to tak ľudské, priam neoddeliteľné od človeka, že každé moralizovanie z úst mňa ako človeka by bolo skôr trápne.
Ako vždy a ako som to tu už písala nie raz, sledovala by som príčiny, prečo človek niečo tají ( lebo podľa mňa aj zatajenie istej závažnej skutočnosti je lož ), prečo povie trebárs iba čiastočnú pravdu, či prečo proste surovo a plánovane klame ...Aj klamstvá majú svoje "stupne", nie je klamstvo ako klamstvo ...Hoci tým samotné klamstvo neospravedlňujem,samozrejme.
A či je klamstvo múdre? Tak kvalitne klamať nedokážu asi len malé deti a blázni, občas mám pocit, že čím vyššie IQ, tým väčšie klamárske hovedo ...
Ale inak ...peknú nedeľu vám želám :-)
Súhlasí Sinaja


12.
označiť príspevok

dilemma žena
   3. 3. 2013, 10:41 avatar
môžeš mi prosím poradiť, akú veľkosť Ah autobatériu kúpiť do fabie 1,4 tdi?


15.
označiť príspevok

dilemma žena
   3. 3. 2013, 10:45 avatar
alebo mpi, či čo tam je, a v akej cene sú?


16.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 10:46 avatar
pre mňa najmenej pochopiteľný typ klamstva je ten, ktorý dotyčnému vobec nič neprinesie.. klame len zo zásady aby klamal..sila zvyku..


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 10:56 avatar
tak klamstvo zo strachu je blbé...)


24.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 11:01 avatar
..Onya áno, ale dá sa pochopiť...
Súhlasí Ónya


27.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 11:10 avatar
dá, .. tiež záleží od koho sa dá klamstvo pochopiť. 


17.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 3. 2013, 10:48 avatar
Klamanie patrí medzi najväčšie zlo.
Samozrejme, myslím si, že neexistuje človek, ktorý by v živote neklamal.
Rozdiel ale je, či človek zaklamal vtedy, keď nechcel tvrdou pravdou niekomu ublížiť, keď bol pod veľkým tlakom a zlyhal, alebo keď mu išlo o život, či vo všetkých prípadoch, keď to urobil neúmyselne, keď to nebolo s úmyslom niekomu ublížiť.
A rozdiel je, keď niekto klame zo zvyku, alebo, že chce niekomu úmyselne ublížiť, že chce klamstvom získať nejakú výhodu.
Ako veriaceho ma aj v tejto veci upokojuje presvedčenie, že Boh bude súdiť spravodlivo a bude robiť rozdiel aj v tom, za akých okolností človek klamal, či sa v svojom živote snažil klamaniu vyhnúť, alebo mu to bolo jedno a klamal zo zvyku a ubližoval tým úmyselne svojim blížnym.
Súhlasí Malá Zoe


60.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:30 avatar
Zaujimalo by ma, ci stoji niekde vo svatom pisme, ze mozes klamat, ak ide o "milosrdenstvo"

Uz som to tu pisal a napisem to znova. Klamat, aby som niekomu len neublizil je len vyhovorka naseho ega. Klameme preto, ze nechceme znasat zle pocity z predavania neprijemnych sprav.. preto zaklameme v prvom rade pre svoj dobry pocit! a az potom pre dobry pocit toho druheho.
Krasny priklad preto sem dala naposledy Sinaja
A život vždy je...

On si len myslel, ze robi dobre.. v skutocnosti robil fatalnu chybu a doplatil na to.. My niesme v ppozicii rozhodnut, ci je tom, ci ono klamstvo dobre a pre koho, prave prto je nutne neklamat vobec..


128.
označiť príspevok

Scarllet žena
   3. 3. 2013, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 10:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 10:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 3. 2013, 11:00 avatar
Niekedy človek nemusí byť kruto úprimný, a nemusí ani klamať. Keď poviem svojej 50 ročnej manželke, že sa mi stále páči, je to pravda, aj keď by som mohol ďalej "pravdivo" pokračovať, že už nemá takú postavu, ako keď mala 20, že už má vrásky, že niekedy ma rozčuľuje svojimi kritickými poznámkami a podobne. Snažiť sa neklamať neznamená byť naturalisticky , surovo, netaktne úprimný.


25.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 11:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 11:09 avatar
Všetci neopustia, tí, ktorí za to skutočne stoja, ostanú. Nie všetci okolo nás sú zbabelci.
A okrem toho, aj my by sme mali mať silu ostať, ak nám niekto hovorí krutú pravdu.
Súhlasí Slušný človek


28.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 11:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 3. 2013, 11:17 avatar
Viluette, ale čo potom navrhuješ ty, keď zavrhuješ aj úprimnosť, hovorenie pravdy za každú cenu, ale aj vyhýbanie sa snahe hovoriť surovo krutú pravdu.


35.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 11:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 11:27 avatar
..zo subjektívnych dôvodov predsa...chce si pomôcť a verí, že tomu je aj reálne..


41.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   3. 3. 2013, 11:30 avatar
Viluette, ak si myslela vo svoje 35 na mňa, tak ja klamstvo považujem za zlo preto, že v drvivej väčšine nejakým spôsobom klamstvom ubližujeme druhým, deformujeme skutočnosť okolo nás.
Ja som sa nikde klamstvo nesnažil ospravedlňovať, ak máš ten pocit, asi si ma zle pochopila. Chcel som len povedať, že veci nie sú len čierne, alebo biele. Je aj v tejto oblasti viacero farieb, ale to neznamená, že človek je pokrytec, keď sa neriadi len čiernou , alebo bielou.
Súhlasí repress, Malá Zoe


42.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 11:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 11:17 avatar
Pravda sa dá povedať rôznymi spôsobmi, aj tak, že nebudeš klamať a neublížiš. Napríklad to, čo vyššie píše slušný človek, na otázku manželke vo vyššom veku, či sa mužovi ešte páči môže odpovedať, že samozrejme, pretože ju ľúbi aj ked už nemá takú postavu ako kedysi, ved ani on už nie je 20 ročný šuhaj :-) Je to pravda, neklamal jej, že je nádherná ako kedysi, ale neviem si predstaviť, že by táto pravda, toto vyznanie ublížilo.
Súhlasí Ónya


34.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 3. 2013, 11:21 avatar
o tom píšem v 22-ke ).. 
Súhlasí Malá Zoe


36.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 11:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 11:30 avatar
Tvoj názor, viluette. Pretože ja mám také vzťahy, kedy si neklameme a sme spolu roky. A nielen rodinné. Čím viac mi na človeku záleží, tým skôr som otvorenejšia a priamejšia. A očakávam to aj od okolia. A funguje to, inak by som o tom nepísala, pretože tiež neznášam pokrytectvo a rôzne hry na niečo. Ja proste nemám dôvod niečo hrať a chcem okolo seba takých ľudí aj ked ich bude len pár.


43.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 11:35 avatar
Vilu, ved aj preto som si ťa obľúbila, lebo napriek všetkému, aj ked sme sa občas chytili, viem, že tu nehráš ...možno občas trochu tvrďasku, ale si tu sama sebou. Ked sa mýlim, zjem svoju čižmu ;-)


44.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 11:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 11:38 avatar
Jasné, že áno, deťom, že existuje Mikuláš, mame, že si pravidelne varím a nejem somariny a pod. :-) Len nie je klamstvo ako klamstvo ako píšem vyššie. A v dôležitých veciach svojim blízkym neklamem.


46.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 11:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

viluette muž
   3. 3. 2013, 11:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 11:44 avatar
...alebo chcú, aby sa INÍ cítili lepšie, aj ked oni sa budú cítiť horšie, že klamali ..
Fajn nedeľu ti :-)


39.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 11:28 avatar
...a KAZDY klame!...


52.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:01 avatar
Klames. Nie kazdy to poklada za nutne.


54.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:17 avatar
a kde píšem, že to pokladám za nutné, alebo že s tým súhlasím?!...
je to len pouhé konštatovanie.
Súhlasí Malá Zoe


56.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:20 avatar
tak potom?
To akoby niekto povedal, ze vsetci su veriaci..


58.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:27 avatar
ale nepoužívame vždy klamstvo s cieľom klamať...zavádzať..niekedy len sa jednoducho vyhnúť, možno v banalitách.. napr. ak sa ti niečo nechce, tak to zafarbíš...že nemôžeš...chápeme? .)

a tvoj príklad absolutne nezodpovedá mojmu príkladu.


62.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:31 avatar
Bojis sa ludom povedat, ze sa ti nechce)?


63.
označiť príspevok

zajomato
   3. 3. 2013, 12:33 avatar
...a čo je reklama? oklamať nás tak aby sme uverili, že práve tento, nejaký, produkt je to najlepšie pre nás...
Súhlasí Boris_I.


65.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:35 avatar
ale reklama to robí ZAMERNE!..a to je rozdiel..s cieľom klamať a takto sa následne obohatiť..
Súhlasí Malá Zoe


67.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:37 avatar
A clovek neklame zamerne??


73.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:51 avatar
..nie vždy...niekedy moze ísť o nevedomosť..

napr. povieš niečo o čom si bol presvedčený, že to tak je..ale nie je. aj to je klamstvo? .)


74.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:52 avatar
Ak som bol presvedceny, tak som preto musel mat dovod.. Ludia si ale mylia domyslavost s presvedcenim. Tak podobne ako aj ty v tej teme o chlapikovi, co klamal, ze vidi z okna prirodu.


76.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:59 avatar
zmýliť si domýšľavosť s presvedčením...už aj tu ide o klamstvo..no vidíš, a pritom tak jednoduché..

a v tom príbehu ide jednoducho o rozdielny pohlad.)..niekto videl to...niekto iné..
to akoby sme obaja pozerali z okna (jedným smerom) a teba by upútalo pekné auto pred domom..a mna krásne kvitnúce stromy.)


80.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:03 avatar
Nerozumiem vobec tvojej retorike. Nieze niekto videl to a niekto ono.. To bolo klamstvo a hotovo a ked aj vypadalo z pociatku neskodne, tak na konci za ukazalo ako fatalne skodne.


83.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:05 avatar
áno..ale až..na konci..
mohlo to dopadnúť aj celkom ináč..mohol sa jeho stav rapídne zlepšiť, pretože mal motiváciu...túžby, chcel ešte vidieť a cítiť zivot..
nemôžeš vedieť do predu, ako sa situácia zvráti...


87.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:10 avatar
Co takto brat v uvahu konecne fakty? Vsetko ostatne je totiz irelevantne.


90.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:16 avatar
a čo chceš počuť?...že si mal pravdu?...)
priznávam, mohol mu naznačiť...že to tak nie je.) a tým by sa tá celá situácia možno vyvinula celkom ináč..
Súhlasí Boris_I.


92.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:20 avatar
Prvy krok by bol spraveny.. Teraz ostava sa uz len zbavit ostatneho dogmatickeho presvedcenia, ze je klamstvo k niecomu dobre.
No a ... vidis sama, ze nemusim ani nadavat a aj tak niesom brany vazne + so znacnym odporom a to ma svoj jednoduchy dovod.. Rucam spolocenske klamy s ktorymi ludia vyrastaju od mala a to je velmi nezasluzna cinnost. Bez tak mi to za to stoji.. vidim v tom zmysel.


97.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:25 avatar
práve naopak...ty sa zamyslí, že nie je nutné nadávať, urážať a ponižovať.. aby si človeka ovplyvnil?!..stačí argumentovať...a to je omnoho silnejšia zbraň, aspoň pre mna..
blbé slová splnajú celkom iný učinok..)a absolutne sa odklánajú od podstaty..

nie je dovod aby ta ludia nebrali vážne..zasasi nenamýšľaj .)..len nesmieš spadať do komunikačnej stoky..


100.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:27 avatar
..lebo z nej sa len ťažko vyhrabeš..


101.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:27 avatar
Ale ved ty si mi tu prave dokazala, ze argumenty niesu nic platne.


102.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:29 avatar
????...a to už ako?..ako by sme ináč dospeli tam..ak nie argumentovaním ??..
a čím potom?..


106.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:34 avatar
A ake aergumenty si mi tu ponukla? Ponukas len osobne presvedcenie a fakty sa snazis bagatelizovat o tom tu pisem. Klamstvo je sproste zlo ospravedlnovane nasim egom pre pocit prijemna.
A idem von, pekny den prajem, snad je aj u vas tak krasne..
Súhlasí Sinaja


115.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:57 avatar
ale dospeli sme ku konsenzu, pripustila som..na báze argumentov predsa..tvoje prevazili. Nemam problem si to priznať.)

..pekný deň aj tebe, nejdeme von sme nachladení...idem im pomôcť s bunkrom.)


64.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:33 avatar
tak to povedz v práci.)..že to dokončíš zajtra, lebo teraz sa ti to už nechce..tak logické, že to obalím...


66.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:36 avatar
Toto je snad vtip nie? Ved mame jasne stanovenu pracovnu dobu.


69.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:47 avatar
ale nejde o prac. čas...ale o "samotnú prácu"..tzn. nie je to ovplyvnené tým, že je nutné ostať dlhšie...
bože ved to bol len príklad..
poukázať na uprednostnenie svojho prospechu...ved jasné, klamstvo by nemalo byť tolerované, je to zlo...ale...občas ho každý použije...neuznávam ho, ale chápem..aj my niekedy vieme lahko odpustiť a pochopiť klamstvo od iného, je nutné poznať dôvody...to ale závisí v akej veci..či je škodné, čo tym chce dotyčný získať, komu poškodiť, pomôcť. a pod. nie je klamstvo ako klamstvo...
Súhlasí Malá Zoe


71.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:50 avatar
Nesuhlasim, neponukla si ziaden podstatny dovod.


68.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:44 avatar
brdo koki, dobry avatar.. dost vystihuje ludsky charakter.. ze spina mu moc neprekaza:D


70.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 12:49 avatar
áno, tá ludská lahostajnosť.) ..a čo znázornuje tvoj ?..dušu z vnútra??


72.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 12:50 avatar
Moj predstavuje rozklad ludskosti.. cloveka ako takeho.


77.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:00 avatar
a je to tvoj prípad?..
Súhlasí Boris_I.


78.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:01 avatar
Iste, je to malo badatelne? Ved si mi to aj sama nie raz uz naznacila..
Súhlasí Sinaja


79.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:03 avatar
tak sa to snáž zmeniť..a neospravedlnuj si svoje chyby..


81.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:03 avatar
Nemam preco, aj o tom sme sa uz bavili... Sinaja, co zabudas?


85.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:07 avatar
niee, nezabúdam.) len naivne dúfam, že raz zmeníš svoj názor..ak sa cítiš tak ako vyzerá podoba na avatare, tak ..nič moc...noo.)
Súhlasí Boris_I.


86.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:09 avatar
Tak naivne nedufaj, veci sa nedeju len tak z nicoho nic, vsetko ma svoju pricinu.


89.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 3. 2013, 13:13 avatar
ved vieš čo robíš..a ked ti to takto vyhovuje?! ..mňa do toho nič.
Súhlasí Boris_I.


82.
označiť príspevok

Scarllet žena
   3. 3. 2013, 13:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 13:07 avatar
ale ved ty si jedna z najlepsich klamarok, tak prestan kvakat a nabudzovat dojem , ze si zosobnena pravdovravnost.
Si rodena klamarka a preto sa ti dari. A zamlcujes a vecne tajis milion veci...
Súhlasí Boris_I.


95.
označiť príspevok

Scarllet žena
   3. 3. 2013, 13:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.98.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 13:26 avatar
Koho trapi psychopat. Ale chronicka klamarka, to je uz horsie.
Klamarmi sa ludia stavaju rpeto, elbo musia vela vecí tajit. A ty ich musis tajit asi tak 10- nasobne viacej nez ktokolvek druhy. Tak uz klames v jednom kuse, alebo ta rozhodi bezna otazka nato, co si robila trebars vcera..( nemyslim konkretne)
Ked nechces klamat vyvadzas..a v lepsej nalade zaklames.
Nie raz si to tu predviedla. Takze sa tu enhraj na matku Terezu, lebo to je este horsie


103.
označiť príspevok

Scarllet žena
   3. 3. 2013, 13:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 13:35 avatar
No tak sa ale ani ty nesmies nikoho na nic vypytovat a ptoom sa ti vykaslu an tvoje veci a nebudes musiet o nich odrbavat.

A mozno si psychopatka, co ty vies?  


120.
označiť príspevok

Scarllet žena
   3. 3. 2013, 14:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.88.
označiť príspevok

luciferka
   3. 3. 2013, 13:11 avatar
k pravde je potrebný jemnocit.....každý liek sa musí dávkovať úmerne aby nezabil.....
Súhlasí Sinaja


91.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:17 avatar
Zial, taky pripad sa este nestal, aby pravda zabila.. ale loz pacha hotove genocidy...


94.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 13:22 avatar
Pravda je zlo, vacsmi nez loz.
Preto je napisane, ze tento svet ovlada iluzia, lebo vsetko je o lziach. Co baba chce to sa jej prisnije...aj pravda.


99.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   3. 3. 2013, 13:26 avatar
Nieje.. vysledok dnesneho sveta je len na zaklade lzi.. pripada ti to dobre??
Tiez osobna skusenost.. vsetko zle, co som zazil bolo len na zaklade lzi... nic z toho na zaklade pravdy.. Nemam jediny dovod si mysliet opak.


104.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 13:31 avatar
Zlo prameni z natlaku a snahy manipulovat niekoho slob. rozhodnutiami v svoj prospech. A nie z lzi. Lzi su len sposob, ako neiktoré tieto veci dosiahnut.
A tiez zlo ma korene v smrti.


116.
označiť príspevok

luciferka
   3. 3. 2013, 13:57 avatar
ranex...pravda nie je len zlo alebo len dobro....záleží aký postoj zaujmeme k tomu čo k nám prichádza a aké hodnoty vo svojich rozhodnutiach uprednostníme a podriadime ním skutky..........každý dostáva len čo vyslal....
Súhlasí Ranexill, Malá Zoe, Ónya


117.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 13:58 avatar
Zlatícko ja to velmi dobre viem, len jednou odpovedou nie je možne obsiahnut vsetky poryvy vetra skryte v uragane.


113.
označiť príspevok

luciferka
   3. 3. 2013, 13:54 avatar
ono je to uhol pohľadu...viem ako to myslíš a máš pravdu....ale tým že neklameme hlavne sebe samému zabíjame lož :-)


109.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 13:44 avatar
a loz je dobra za istych a spravnych okolností. Mozte sa aj posrat.
Vo vedach som cital príbeh o demonovi ktorý strasne nieco chcel. tak sa rozhodol obetovat do ohna nieco, aby ho Siva vypocul.
Kedze Siuva si ho nevsimal, tak v zlosti si siel odrezat hlavu.
Tu sa teda Siva objavil.
Demon si vypytal taku schopnost, aby kazdemu komu sa dotkne hlavy niektorou rukou( neviem cio lavou ci pravou), tato pukla.
Siva mu tuto schopnost dal.
Demon vsak porve co urobil natiahol ruku a chcel hlavu puknut Sivovi.
Siva zacal pred nim okamzite utekat, tak sa nalakal, a demon ho prenasledoval cez rozne planetarne systemy az na planetu, ktoru obyval Narajana- najv. osobnost bozstva v snahe zachranit sa u neho.
Narajana sa teda pripravil na demona a zjavil sa pred nim v celej bozskej ziare a poopytoval sa ho na nejake veci, a zmiatol ho lzami, az si demon sam siahol na svoju sprostu tekvicu a zabil sa.
Lzi spocivali v tom, ze ho pochvalil a vyzdvihol nejake jeho vlastnosti aj ked to bol podvratak...takze zioovt nie je o tom, ze kto klame je zlý, ci zlo. Zivot je o tom, ako a kedy co z danosti pouzivas.
A fakt sa moralisti pojebte.
Súhlasí dorota


118.
označiť príspevok

luciferka
   3. 3. 2013, 14:01 avatar
preto hovorím o úmernom dávkovaní :-)
Súhlasí Ranexill, dorota


112.
označiť príspevok

zajomato
   3. 3. 2013, 13:53 avatar
...priatelia nedohodnete sa ak si neurčite pravidlá, hádať sa o pravde a lži je ako hádať sa o počasí, boris tvrdí, že je dnes pekné počasie, to ale platí len preňho a v tomto okamihu, na východe je zamračené a fúka studený vietor, kto číta tieto úvahy povie o borisovi, že nehovorí pravdu, lebo na východe nie je pekné počasie...
Súhlasí Ranexill


114.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 13:56 avatar
Pod Tatrami hlásim slnko a polooblačno, čiže pekne :-) O hodku idem aj ja na vzduch .-)


119.
označiť príspevok

luciferka
   3. 3. 2013, 14:03 avatar
tu sa práve zamračilo doteraz bolo krásne :-)


124.
označiť príspevok

zajomato
   3. 3. 2013, 14:11 avatar
119/lucia, tak ako sa dohodneme, je dnes pekné alebo škaredé počasie? ale boris už z debaty vypadol, koho budeme presviedčať?


125.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 14:14 avatar
Matko, ja rad aj dazd, mne sa paci aj to pocasie, takze je pekne vsade a stale. Hlavne ze svet funguje ako ma...
Súhlasí bielamodrá


134.
označiť príspevok

luciferka
   4. 3. 2013, 08:23 avatar
zajo..... :-)) striedavo oblačno........niekomu v duši svieti slnko,niekomu prší,iný ma brutálnu hmlu.....a to v jeden jediný okamih...aká pestrosť......nepresviedčam..akceptujem stav jeho či jej,,počasia" a prihliadam na to svoje...empatia :-) ale niekedy sa rada nechám strhnúť do búrky keď sa mi chce :-D a viem ubziknúť,aby ma netrafil šlak :-D


127.
označiť príspevok

zajomato
   3. 3. 2013, 14:24 avatar
119/lucia, tak ako sa dohodneme, je dnes pekné alebo škaredé počasie? ale boris už z debaty vypadol, koho budeme presviedčať?


121.
označiť príspevok

zajomato
   3. 3. 2013, 14:05 avatar
114/zoe, a už je dôvod na dohadovanie, to bola len ilustrácia problému, to nebolo tvrdenie


126.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   3. 3. 2013, 14:19 avatar
Rozumiem a dokonca pre niekoho ani slnko nemusí byť pekným počasím, niekto môže mať radšej dážď :-) Chceš tým povedať, že každá pravda je len pravdou subjektívnou, ktorá naráža neustále na iné subjektívne pravdy. A občas je pravda aj lož a naopak....
http://www.youtube.com/watch?v=z_d6RXN2JPo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


122.
označiť príspevok

luciferka
   3. 3. 2013, 14:08 avatar
off..........príjemný deň všetkým....


129.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 19:11 avatar
luciferka, tym slovkom off si mi vypla temu     


130.
označiť príspevok

Vlado muž
   3. 3. 2013, 19:12 avatar
Neboj, ja ti ju zapnem. ON


131.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 3. 2013, 19:14 avatar
Dakujem, uz sa sem vsetci hrnu, hole baby, hudba, tanec , klobása.


135.
označiť príspevok

luciferka
   4. 3. 2013, 08:25 avatar
ako dopadla ,,žúrka" ? zostala mi nejaka klobása? :-D


132.
označiť príspevok

bielamodrá žena
   3. 3. 2013, 20:59 avatar
Súhlasí luciferka


136.
označiť príspevok

dorota
   4. 3. 2013, 14:03 avatar
ja klamem kludne . aj dnes som mame naklamala ako sa mam dobre, ...  

je aj taky film kde csetci hovoria vzdy pravdu a raz sa jeden clovek nauci klamat, no kraaasa, co spravI?- zalozi si nabozenstvo hehehe   klamar medzi pravdovravnymi ovcami  
Súhlasí Vlado, Ónya, Ranexill
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:12,  Shagara, ty si taký vzdelaný v tomto. Povedz, kde sa teraz nachádzajú tí, ktorí uverili...
dnes, 05:07,  A čo teraz? Milióny kresťanov za túto herézu skončí v pekle.
dnes, 04:32,  Rekord v šíreniu spamu a fake príspevkov má Osvietený, ktorý si vytvoril pre rekord aj...
dnes, 03:00,  143, .... OK, ale práve to je to, čo ľudí zvádza. To, že veria svojím slepým pastierom a...
dnes, 02:47,  Pozastavme sa nad slovami, ktoré povedal známy katolícky teológ kardinál John Henry Newman:...
dnes, 01:11,  Prečo robíš zo seba idiota? Veď si povedal, že Slovania neexistujú. Ty si ako Don Quijote...
dnes, 01:09,  Som Osprostenému vyrazil dych.
dnes, 01:07,  A to je extrémizmus, predávať tričko s Tisom? Potom bude aj extrémizmus tričko s Kiskom....
dnes, 00:58,  kntsz 47 najväčšia chyba pri hľadaní pravdy je, ák nepozeráme nato, kto čo povedal, ale...
dnes, 00:18,  -era- Poľská obranná vojna alebo invázia do Poľska začala 1. septembra 1939 a trvala do...
dnes, 00:07,  Tajná služba hovorí poslancom o pravicovom extrémizme. Sedia medzi nimi aj kotlebovci...
dnes, 00:05,  Hajať... Čaute. ..
včera, 23:59,  A to tu bolo ešte v roku 2016 stovky príspevkov o zavedení zlatého rubľa...
včera, 23:58,  Kedy padne magická stovka ???...
včera, 23:57,  Ideš haji buvi? .. čaaau. ., .
včera, 23:57,  Korporátny dohľad napriahol po tomto jasnozrivom rodoľubovi svoje špinavé...
včera, 23:53,  Treba zavraždiť oponentov gulag či koncentrak ???
včera, 23:49,  S Bohom !
včera, 23:48,  Tvoj edo vie, preto hádže neustále výhybky :)
včera, 23:46,  Robot zapnutý :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(299 954 bytes in 4,137 seconds)