Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rusko je v krizi. Zachrání zemi muslimští uprchlíci?

16
reakcií
164
prečítaní
Tému 14. januára 2020, 12:23 založil Bijjou.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
02. 03. 2010
104
12. 03. 2010
0
 
 


1.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 1. 2020, 12:23 avatar
Moskva – Rusko je zemí, v níž dlouhodobě panují obrovské rozdíly mezi jednotlivými regiony. Na jedné straně stojí Moskva, nablýskaná metropole a a pravé velkoměsto 21. století. Na druhé straně je pak ruský venkov, neboli svět chudoby a zaostalosti, jehož krize se ještě prohloubila s kolapsem Sovětského svazu

Ruský venkov totiž vymírá. Odliv lidí z vesnic a městeček se nedaří zastavit. Pomoci mají muslimští imigranti z bývalých sovětských republik, jako je například Tádžikistán. V řadě ruských vesnic a menších měst tak tvoří muslimští imigranti již více než polovinu obyvatelstva.

Podle ruských sociologů jich do Ruska přicházejí miliony a Český rozhlas ve své reportáži uvádí, že by mohlo jít o největší demografickou proměnu ruské společnosti za poslední stovky let. Někteří Rusové příchod migrantů vítají, jiní jej nesou nelibě. Ti druzí tvrdí, že venkovské vesnice mají jen dvě možnosti – buď zcela zmizí nebo budou cizí.

Rusové jsou k migrantů obecně nedůvěřiví. V roce 2016 proběhl v zemi průzkum, jež názory v ruské společnosti mapoval. Plyne z něj, že čtyři pětiny Rusů požadují omezení přílivu imigrantů. Dvě pětiny Rusů by pak chtěly, aby přistěhovalci žili odděleně ve vyhrazených oblastech.

Proč je na tom ale ruský venkov tak bídně? Po rozpadu SSSR přišel ekonomický rozvrat. Rozpadla se zemědělská družstva a díky tomu obrovsky narostla nezaměstnanost. Místní obyvatelé tak raději odjeli do velkých měst, než zůstat v zapadlých vesničkách a denně dojíždět za prací po rozbitých stezkách.

Díky tomu poklesl na venkově počet škol a nemocnic, což exodus obyvatel do větších měst jen podporuje. Podle sčítání lidu z roku 2010 bylo v každé čtvrté ruské vesnici hlášeno deset a méně obyvatel. Místní se navíc musejí živit například sběrem brambor a hub, které pak prodávají bohatším lidem z města.

Vylidněné vesnice jsou proto přirozeným cílem migrantů. Často se stane, že se například v Uzbekistánu sebere celá vesnice a houfně „přesídlí“ do Ruska. Tam pak cizinci tvoří uzavřené komunity, které jsou ovládány svými staršími a drží se přesně stanovených pravidel.

Toho rádi využívají místní politici. Přistěhovalci se sice o svých politických preferencích bavit nechtějí, je ale veřejně známou pravdou, že představitelé strany Jednotné Rusko (strana Vladimira Putina) se snaží silně působit na vůdce přistěhovaleckých skupin, aby získali jejich hlasy.

Zdroj: globe24.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ardun


2.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 1. 2020, 12:34 avatar
Vyľudňovanie vidieku je svetový problém, nie lokálny.
Napriek tomu si nemyslím, že sa tu jedná o úplnú pravdu, pretože Rusko sa medzičasom stalo najvačším pestovateľom obilia.
A to sa trošku bije.
Čo sa moslimov týka, to je vec rusov. A tiež z Ruska neprichádza ani zlomok správ o tom, že by tam moslimovia na rusoch robili jatky, ako v Európe.


3.
označiť príspevok

ardun muž
   14. 1. 2020, 12:55 avatar
I Keď je Rusko s 23 000 000 moslimov modliacich sa v 8 000 mešítach najmoslimejskejšia krajina v Europe nezachrania ho migranti .Lebo Rusko nie je krajina kde by ludia utekali ak nejde o afganca na somarikovi alebo severokorejskeho otroka . Posudzovať Rusko podľa množstva vypestovanej pšenice by bolo relevatne možno pár storočí do zadu .
K tým jatkám
Najväčšie a počtom najčastejšie útoky islamistov za posledné desaťročia sú práve z Ruska rozsahom i počtom obetí kde mimochodom ruske špecialne jednotky povraždili svojou neschopnosťou viac civilov ako teroristi .

V poslednej dobe teroristickým činom v Rusku zabranili informacia amerického spravodajstva za čo trpasík vždy ďakoval .

Naposledy USA zmarili teroristické útoky v Rusku nedávno
Putin poďakoval Trumpovi za pomoc pri zmarení teroristických útokov
spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Bijjou


4.
označiť príspevok

ardun muž
   14. 1. 2020, 12:56 avatar
Za čtvrtstoletí z Ruska emigrovalo až 18 milionů obyvatel. Většinou odchází podnikatelé a mladí lidé

archiv.ihned.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Bijjou


5.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 1. 2020, 12:59 avatar
Soeren Kern pozbieral niektoré čriepky z nemeckých novín za január minulého roku.

1. januára. Štyri mladiství migranti - traja Afganci a jeden Iránec - napadli v Ambergu viac ako tucet okoloidúcich. Pri útokoch bolo zranených dvanásť ľudí vo veku 13 až 42 rokov. Jeden 17-ročný bol hospitalizovaný so zranením hlavy. Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann uviedol, že títo štyria páchatelia nemôžu byť z právnych dôvodov deportovaní:

"Každý, kto náhodných okoloidúcich bije hlava nehlava, tak dáva najavo, že v našej spoločnosti nehľadá ochranu. Opití páchatelia nemôžu v našej krajine očakávať žiadne pochopenie, ale iba tvrdosť právneho štátu. V súčasnosti však nie je ich deportácia legálne možná. Tvrdo pracujeme na zmene."

2. januára. Najvyššia žalobkyňa Claudia Vanoni v rozhovore pre denník Berliner Zeitung uviedla, že v Berlíne sú antisemitské útoky čoraz bežnejšie: "Mám dojem, že sa antisemitizmus stáva hlasnejší, otvorenejší a agresívnejší."
Z väčšiny antisemitských útokov obviňovala "pravicových páchateľov".

Na otázku na antisemitizmus zo strany moslimov povedala: "V rozhovoroch s židovskými organizáciami čoraz častejšie počúvam, že Židia považujú antisemitizmus medzi moslimami v Nemecku za čoraz väčší problém. Štatisticky to však nedá jednoznačne dokázať." Na otázku, či je v kontakte s moslimskými organizáciami, odpovedala: "Ešte nie."

3. januára. 22-ročný neúspešný žiadateľ o azyl z Líbye menom Mohamed Youssef T. - ktorý si hovorí "King Abode" - sa mohol vrátiť do saského Bautzene potom, čo dostal zákaz pobytu na tri mesiace kvôli "spáchaniu mnohých trestných činov vo veľmi krátkej dobe". Líbyjčan, ktorý sa stal "miestnou celebritou", má na svedomí 25 trestných činov, vrátane krádeží, obchodovania s drogami, fyzického napadnutia a majetkovej škody, ale nikdy nebol v Nemecku "kvôli procedurálnym pochybeniam" väznený.

Denník Bild napísal, že King Abode "miluje mediálnu pozornosť", ktoré sa mu dostáva vďaka jeho trestnému správaniu.

"Pretože žiadateľ o azyl dodržiava naše podmienky, v súčasnej dobe neexistuje žiadny právny dôvod pre predĺženie existujúceho zákazu pobytu," uviedol hovorca mesta Bautzen André Wucht. "King Abode" nedávno na YouTube zverejnil šesťminútovej rapové video, v ktorom kričí: "Nas * ať, späť do vlasti? Nejdem. Zostanem tu v Nemecku. Ty zas * aná polícia, nemáš môj rešpekt."

Nemôže byť deportovaný, pretože nemecké orgány považujú Líbyu za "nebezpečnú" a tiež preto, že Nemecko nemá s Líbyou uzavretú návratovú dohodu.

4. januára. Na námestí Steintorplatz v Hamburgu sa 31-ročný Turek za pokriku: "Alláhu Akbar" ( "Alah je veľký" bránil zatknutiu. Bolo vyslaných viac než 20 hliadkových vozov, aby ho policajti premohli. Mužovi bolo nariadené podstúpiť lekársku prehliadku.

5. januára. V Ústrednej mešite v Kolíne nad Rýnom sa konalo "Druhé stretnutie európskych moslimov". Ústredná mešita v Kolíne nad Rýnom bola založená tureckou vládou a je jednou z najväčších mešít v Európe.

Zasadnutie za zatvorenými dverami, na ktorom sa zišlo viac ako 100 moslimských zástupcov zo 17 európskych krajín, viedol Ali Erbas, čo je šéf tureckého direktoriátu pre náboženské záležitosti známeho ako Diyanet.

Čoskoro potom, čo tureckí úradníci zverejnili na internete fotografiu z tejto udalosti, sa vynorili správy, že na stretnutí boli aj zástupcovia Moslimského bratstva.

Moslimské bratstvo je organizácia blízka tureckému prezidentovi Recep Tayyip Erdo?an a je sledovaná nemeckými spravodajskými službami. Niektorí pozorovatelia uviedli, že stretnutie bolo pokusom Turecka ukázať konkurenčnom mocnostiam svoje vedúce postavenie v islamskom svete.

Záverečné vyhlásenie z tohto zasadnutia zdôraznilo univerzálnosť islamu a odmietlo národnej formy náboženstva.

"Islam je náboženstvo mieru, ktoré obhajuje po celom svete rovnaké univerzálne hodnoty," uvádza sa vo vyhlásení. "Regionálne alebo národné termíny, ako je 'nemecký islam', 'francúzsky islam', 'belgický islam' alebo 'európsky islam', sú v rozpore s univerzálnosťou islamu, ktorý je rovnaký vo všetkých dobách a miestach na zemi."

Kolínske zasadnutí zdôraznilo, že jeho cieľom je "organizovať stretnutia európskych moslimov" každé dva roky. Prvé stretnutie sa konalo v Bruseli v roku 2014.

6. januára. Má sa za to, že migranti stoja za rastúcim počtom útokov na komunálny zamestnancov vo Freiburgu. V niektorých častiach mesta pracovníci zbierajúci mestský odpad a komunálni zamestnanci čistiaci ulice pracujú v súčasnosti iba počas dňa a v tímoch po dvoch. V jednom prípade niekto hodil fľašu do čelného skla smetiarskeho vozu a kopol do dverí. Pri ďalšom incidente bol komunálny pracovník napadnutý zozadu a ponechaný v bezvedomí. Ďalší zamestnanec bol napadnutý cudzincom s cieľom ukradnúť mu mobil.

"Je to nová dimenzia," povedal riaditeľ miestnej spoločnosti pre upratovanie ulíc ASF Michael Broglin. "Upratovacia služba je čiastočne obmedzená."

7. januára. V Sonneberg bol predvolaný na políciu 20-ročný afganský migrant, kvôli tomu, že sa prechádzal po železničnej trati. Spolková polícia varovala:

"Spolková polícia stále dokola zatýka migrantov, ktorí sa prechádzajú po železničných tratiach. Spolková polícia preto pravidelne organizuje v azylových strediskách preventívnej schôdzky k tejto téme a upozorňuje na konkrétne nebezpečenstvo na železnici."

"Azylantov sú najmä varovaní pred neoprávneným vstupom na koľaje. Vlaky majú v závislosti na rýchlosti brzdnú dráhu až niekoľko sto metrov. Najmä moderné rýchle vlaky nemožno zastaviť včas. Následky potom môžu byť závažné."

8. januára. 19-ročný somálsky migrant sa priznal, že sa pokúsil v Halle znásilniť 74-ročnú ženu v jej byte. "Môj klient ma uisťuje, že je mu to veľmi ľúto," povedal jeho obhajca Björn Fehse. "Vlámal sa do bytu, pretože chcel sex."

Keď sa sudca spýtal obžalovaného, prečo pokračoval v násilí potom, čo sa žena ubránila, odpovedal: "Bol som proste opitý." 19-ročný muž je obvinený nielen z pokusu o znásilnenie, ale aj z vlámania a napadnutia.

9. januára. Dvadsaťročný gambijský žiadateľ o azyl vystrájal v banke v Ravensburgu po tom, čo sa pokúsil neúspešne vybrať finančné prostriedky a banková úradníčka mu povedala, že nemá na účte dostatočnú hotovosť. Vytiahol nôž, hádzal stoličkami, kopal do kúrenia a nakoniec chcel odniesť krabicu s finančnými darmi pre charitu, ktorú našiel na pulte. Keď dorazila polícia, bránil sa zatýkaniu a pokúsil sa udrieť hlavou policajtku. Bol obvinený z pokusu o lúpežné vydieranie, pokusu o napadnutie a urážku policajtov.

10. januára. Nemecko deportovalo 23-ročného afganského migranta menom Mortaza D. Keď však pristál v Kábule, afganské úrady ho odmietli vpustiť do zeme a poslali ho späť do Nemecka. Mortaza D., ktorého žiadosť o azyl bola v roku 2010 zamietnutá, je mnohonásobným zločincom s viac ako 20 známymi trestnými činmi. Afganské úrady uviedli, že je duševne chorý, a podľa bilaterálnej dohody s Nemeckom nemožno "zraniteľných" ľudí deportovať do Afganistanu, pretože v krajine chýbajú zodpovedajúce zdravotnícke zariadenia.

11. januára. 25 ročný afganský žiadateľ o azyl dobodal v nemocnici v Bad Kreuznach 25-ročnou tehotnú Poľku. Nenarodené dieťa pri útoku zomrelo. Neskôr sa ukázalo, že sa obaja poznali, aj keď nie je jasné, či bol muž otcom dieťaťa.

12. januára. 38-ročný líbyjský muž pracujúci ako lekár v nemocnici v Melsungu bol zatknutý po tom, čo bol odhalený jeho podvod. Do nemocnice bol prijatý na začiatku roka 2018 na základe falošných dokumentov. Zdravotná sestra získala podozrenie potom, čo Líbyjčan spackal transfúziu krvi, na ktorú je štandardizovaný postup.

Vyšetrovanie zistilo, že muž, ktorý bol predtým zamestnaný na klinike v Kasseli a Hildesheime, bol v máji 2018 odsúdený na tri roky a desať mesiacov za falšovanie a podvod, pri ktorom získal neoprávnene zo systému sociálneho zabezpečenia viac než 10 000 eur. Bolo mu odobraté povolenie na pobyt a bolo rozhodnuté, aby bol po výkone trestu vyhostený. Zostáva nejasné, prečo nikdy nešiel do väzenia, a prečo mu bolo dovolené v Melsungu praktizovať medicínu.

13. januára. 23-ročný migrant z Afganistanu bol v Jene zatknutý za vraždu 87-ročnej ženy. Obaja žili v rovnakom nájomnom dome. Polícia našla telo ženy v suteréne potom, čo príbuzní nahlásili jej zmiznutie.

14. januára. 22-ročný žiadateľ o azyl bol zatknutý po tom, čo rozbil okná radnice v Bad Schwalbachu. Polícia uviedla, že muž, ktorý žije v azylovom dome v Niedernhausen, bol nespokojný s výškou dávok sociálneho zabezpečenia. Škoda bola odhadnutá na približne 5 000 eur.

15. januára. 50-ročný Nemec afganského pôvodu, ktorý pracoval ako prekladateľ a kultúrny poradca nemeckej armády, bol zatknutý pre podozrenie zo špionáže pre Irán. Abdul Hamid S. bol obvinený z odovzdávania "vysoko citlivých informácií" iránskej tajnej službe MOIS. Má sa za to, že pre iránsku spravodajskú službu pracoval niekoľko rokov.

16. januára. V azylovom dome v Guben dobodal 20-ročný sýrsky žiadateľ o azyl počas sporu ďalšieho 22-ročného Sýrčana. Keď sa zamestnanci azylového centra pokúsili do sporu zasiahnuť, tak ich napadol sekerou.

18. januára. Viac ako dva tucty tureckých a sýrskych mladíkov napadli okoloidúcich neďaleko hlavnej vlakovej stanice v Gelsenkirchene. Mladíci tiež vystriekali hasiace prístroje, napadli zamestnancov železnice a tlačili núdzové tlačidlá pre zastavenie eskalátorov. Jeden podozrivý, na ktorého bol vydaný zatykač, natlačil policajta na sklenenú stenu pizzerie. Obaja muži potom prepadli sklom do baru.

Podozrivý bol zranený a po ošetrení v nemocnici bol zadržaný. 29-ročný policajt utrpel vážne zranenia.

Polícia uviedla, že do oblasti, kde kvôli potulujúcim sa gangom migrantov zavládlo bezprávie, rozmiestni viac policajtov. Jeden policajt pripustil, že polícia býva prečíslená: "Akonáhle je v tejto oblasti niekto preverovaný alebo zatknutý, migranti sa zvolajú prostredníctvom svojich smart telefónov. Počas okamihu potom čelíme veľkej presile, ktorá bráni našej práci."

19. januára. V Mindene bola vážne zranená sedemnásťročná dievčina potom, čo bola na centrálnej autobusovej stanici zrazená autobusom, keď sa snažila uniknúť 22-ročnému afganskému migrantov, ktorý ju sexuálne obťažoval. Nemecké médiá a polícia zabudli uviesť štátnu príslušnosť páchateľa, tú uviedli len konzervatívne noviny Junge Freiheit.

20. januára. Súd v Münsteri oslobodil 18-ročného afganského žiadateľa o azyl Sayeda M., ktorý bol obvinený z usmrtenia portugalského dobrovoľníka Josého Mirandy, ktorý pomáhal utečencom. Sayed M. obťažoval ženu, pretože odmietla jeho romantické návrhy. Dobrovoľník Miranda sa ženy zastal a Sayed M. ho smrteľne bodol do srdca.

Súd rozhodol, že Sayed M. konal v sebaobrane a nebol obvinený z vraždy, pretože v § 33 nemeckého trestného zákonníka sa hovorí: "Ak páchateľ prekročí hranice sebaobrany zo zmätku, strachu alebo teroru, nebude potrestaný."

Sudca uviedol, že hoci bol rozsudok určite pre Mirandovych blízkych "nepochopiteľný", "ako sudcovia musíme prípad skúmať neutrálne a bez emócií." Proti rozhodnutiu bude pravdepodobne podané odvolanie.

21. januára. 22-ročný Afganec sexuálne napadol 22-ročnú ženu, ktorá zaspala v Berlíne vo vlaku. Bol zatknutý po tom, čo ho cestujúci nahlásili polícii.

22. januára. Pred Zemským súdom v Stuttgarte sa ocitol 17-ročný afganský žiadateľ o azyl. Amir W. bol obvinený z dobodania 53-ročného otca 19-ročnej nemeckej dievčaťa, ktorá odmietla jeho sexuálne návrhy. Nemecký spravodajský magazín Focus napísal:

"Mladý utečenec zlyhal, pretože nebol tak integrovaný, ako veľa ľudí v jeho okolí chcelo veriť. Ale ďaleko závažnejšie je skutočnosť, že kultúrne hodnoty svojej vlasti považuje za bližšie než hodnoty našej západnej demokracie a že sa zjavne pokúsil svoje archaické myšlienky presadzovať brutálnou silou."

23. januára. 21-ročný neúspešný žiadateľ o azyl z irackého Kurdistanu Alí Bašár bol formálne obvinený zo znásilnenia a vraždy 14-ročnej židovskej dievčiny Susanny Feldmannovej z Mainzu. Basara (tiež známy ako Alí Bašár Ahmed Z.) obvinili zo znásilnenia a následného uškrtenie Susan Feldmannovej 23. mája 2018 v lesíku blízko svojho azylového centra vo Wiesbadene.

V snahe uniknúť spravodlivosti utiekol Bašár a celá jeho rodina lietadlom z Düsseldorfu cez Istanbul do Iraku. Vražda vyvolala veľké pobúrenie verejnosti, a tak na neho Nemecko vydalo medzinárodný zatykač.

Šéf nemeckej Spolkovej polície Dieter Romann 11. júna 2018 osobne priviezol Alího Bašára späť z Irbílu, hlavného mesta irackého Kurdistanu, kde bol zatknutý miestnymi kurdskými bezpečnostnými silami. Súd s Basharom je naplánovaný na 12. marca 2019.

23. januára. 33-ročný Sýrčan, ktorý mal byť na základe Dublinských dohôd deportovaný z Frankfurtu do Španielska, vytiahol krátko po nástupe niečo, čo vyzeralo ako nôž a hlasno sa dožadoval, aby on, jeho žena a tri deti neboli deportovaní. Polícia bola nútená odprevadiť rodinu z lietadla. Z noža sa potom vykľul pilník na nechty.

23. januára. Nemecká nezisková organizácia Mission Lifeline, ktorá sa venuje záchrane migrantov v Stredozemnom mori, vyzvala občanov Nemecka, aby vstupovali do fiktívnych manželstva s ilegálnymi migrantmi. Ich výzva na Twitteri znela takto: "Ešte nie ste ženatý / vydatá? Možno by ste sa mohli zamilovať do niekoho, kto nemá právo tu zostať? To by sa mohlo stať, že? Majte myseľ otvorenú." Poslanec CDU Philipp Amthor označil správu na Twitteri ako škandalóznu:

"Táto absurdné výzva na uzavretie manželstva jasne ukazuje, že títo" morskí záchranári "v skutočnosti majú oveľa väčšie plány. Chcú svoju ľavicovou ideológiou zmariť naše imigračné právo a vysmievajú sa nášmu ústavnému štátu."

24. januára. 25 ročný sýrsky migrant bol v Landshute zatknutý po tom, čo sexuálne napadol niekoľko dievčat vo veku 11 až 14 rokov na ceste do školy. Polícia uviedla, že na muža bol vydaný zatykač.

25. januára. Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, BAMF) uviedol, že iba 35% migrantov, ktorí od roku 2015 prišli do Nemecka, si našlo prácu. Väčšina z nich je zamestnaná na čiastočný úväzok, absolvujú stáže alebo študujú učňovské odbory. Priemerný hrubý mesačný príjem migrantov sa zamestnaním na plný úväzok predstavoval 1 564 eur; priemerný hrubý mesačný príjem zamestnancov na čiastočný úväzok bol 408 eur.

25. januára. V Mülheimu kopol turecky hovoriace muž do tváre 26-ročného muža, ktorý vystupoval z vlaku. Obeť bola hospitalizovaná s modrinami a vyrazenými zubami. Útočník zostáva na slobode. V azylovom dome vo Freiburgu 25 ročný muž z Gambie sexuálne napadol upratovačku. Vo Stendal 20-ročný arabský muž sexuálne napadol 44-ročnú nemeckú ženu po tom, čo sa vlámal do jej bytu.

26. januára. V Salzgitter-Lebenstedte zastrelil 33-ročný sýrsky moslim 25-ročného irackého kresťana, ktorý mal známosť s vrahovou sestrou. "Sýrčanovi pravdepodobne prekážalo, že jeho sestra chodí s 'neveriacim'," povedal prokurátor Hans Christian Wolters.

27. januára. Dvaja mladíci gréckeho a tureckého pôvodu boli zatknutí potom, čo natlačili troch nemeckých mladíkov na koľaje v železničnej stanici Frankenstadion v Norimbergu. Dvaja Nemci vo veku 16 rokov boli usmrtení prichádzajúcim vlakom. Nemecké médiá nielenže bagatelizovali imigračný pôvod podozrivých tým, že ich popisovali ako rodených Nemcov, ale tiež písali, že mladíci "spadli na koľaje". Polícia vypočula asi 150 svedkov.

28. januára. Podľa policajných štatistík uniknutých do denníka Rheinische Post bolo v roku 2018 zadržaných viac ako 14 000 migrantov, ktorí nelegálne vstúpili do Nemecka. Asi 8 000 z nich bolo zadržaných vo vlakoch a 6 000 v diaľkových autobusoch. Väčšina neoprávnených vstupov sa vyskytla na hraniciach Nemecka s Rakúskom, po nich nasledovali hranice s Francúzskom, Švajčiarskom, Českou republikou, Poľskom, Belgickom a Holandskom. Väčšina migrantov prišla z Afganistanu, Iraku, Nigéria, Sýrie a Turecka.

29. januára. 25-ročný afganský migrant bol zbavený obvinenia, že znásilnil postihnutú 50-ročnú ženu v Norimbergu. Žena, ktorá sa starala o utečencov, uviedla, že sa nemohla brániť, pretože trpí na jednej strane tela svalovou spasticitou. Prokurátori požadovali, aby bol obžalovaný odsúdený na štyri roky do väzenia. Jeho obhajcovia požadovali oslobodenie, pretože podľa Afganca bol pohlavný styk dobrovoľný. Okresný súd vo Fürthe sa postavil na stranu obžalovaného, ktorý bol prepustený a je už na slobode.

30. januára. 16-ročný nigérijský migrant fyzicky napadol 32-ročnú sprievodkyňu, keď ho v regionálnom vlaku požiadala o cestovný lístok. Dvaja cestujúci Nigérijčana zadržali a odovzdali polícii, ktorá zistila, že sa migrant dopustil ďalšieho trestného činu na hlavnej stanici v Magdeburgu.

31. januára. Traja Iračania boli zatknutí v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Boli obvinení z plánovania útoku v mene džihádu, ktorého cieľom bolo zabiť čo najviac ľudí. Než boli Iračania zatknutí, sledovalo ich nepretržite asi 200 policajných a spravodajských agentov.

Do Nemecka Iračania dorazili na jeseň roku 2015 po tom, čo kancelárka Angela Merkelová otvorila nemeckej hranice stovkám tisícov migrantov. Muži požívali doplnkovú ochranu, čo im umožňovalo žiť v Nemecku, hoci sa na nich nevzťahovala ochrana utečencov, ani právo na azyl.

www.gatestoneinstitute.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Bijjou žena
   14. 1. 2020, 14:32 avatar
ja ti nevím kájo, z ruského pšeničného raja emigruje 18 miliónov , a z nemeckého pekla sa odstahuje len pár dochodcov čo si chcú dozičit ešte lepšiu zivotnú úroven v postkomunistickych krajinách


6.
označiť príspevok

ardun muž
   14. 1. 2020, 12:59 avatar
Rusko čelí odlevu mozgov

Podľa nich pritom ešte v rokoch 1997 až 2010 vytrvalo klesal počet emigrantov z Ruska. Trend sa prudko otočil roku 2012, keď krajinu opustilo takmer 123 000 ľudí, a vlani to už bolo vyše 186 000.

Podľa ruského štatistického úradu Rosstat počet ľudí opúšťajúcich Rusko vzrástol približne v období nástupu prezidenta Vladimira Putina do tretieho funkčného obdobia.

Ako informovala OSN, počet žiadostí o azyl v zahraničí dosiahol vlani približne 40 000. Je to o 76 percent viac ako roku 2012. Ibaže od apríla 2014, teda od pripojenia polostrova Krym k Rusku, opustilo krajinu už 203 659 Rusov.

Podľa nich pritom ešte v rokoch 1997 až 2010 vytrvalo klesal počet emigrantov z Ruska. Trend sa prudko otočil roku 2012, keď krajinu opustilo takmer 123 000 ľudí, a vlani to už bolo vyše 186 000.

Podľa ruského štatistického úradu Rosstat počet ľudí opúšťajúcich Rusko vzrástol približne v období nástupu prezidenta Vladimira Putina do tretieho funkčného obdobia.

Ako informovala OSN, počet žiadostí o azyl v zahraničí dosiahol vlani približne 40 000. Je to o 76 percent viac ako roku 2012. Ibaže od apríla 2014, teda od pripojenia polostrova Krym k Rusku, opustilo krajinu už 203 659 Rusov.

Podľa serveru Business Insider je zaujímavé, že po zániku ZSSR najčastejšie emigrovali chudobní nekvalifikovaní mladí muži. V súčasnosti ide o dobre situovaného odborníka, konštatuje časopis World Policy. „Začínajú odchádzať ľudia, ktorí sa majú dobre,“ povedal časopisu podnikateľ Anton Nosik. Ide väčšinou o ľudí, ktorí odchádzajú kvôli deťom alebo profesionálnej budúcnosti. Podľa Reuters dôvodom emigrácie je korupcia, byrokracia a vraj aj nepoctivé súdnictvo.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 1. 2020, 13:03 avatar
Soeren Kern pozbieral niektoré čriepky z nemeckých novín za január minulého roku.

1. januára. Štyri mladiství migranti - traja Afganci a jeden Iránec - napadli v Ambergu viac ako tucet okoloidúcich. Pri útokoch bolo zranených dvanásť ľudí vo veku 13 až 42 rokov. Jeden 17-ročný bol hospitalizovaný so zranením hlavy. Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann uviedol, že títo štyria páchatelia nemôžu byť z právnych dôvodov deportovaní:

"Každý, kto náhodných okoloidúcich bije hlava nehlava, tak dáva najavo, že v našej spoločnosti nehľadá ochranu. Opití páchatelia nemôžu v našej krajine očakávať žiadne pochopenie, ale iba tvrdosť právneho štátu. V súčasnosti však nie je ich deportácia legálne možná. Tvrdo pracujeme na zmene."

2. januára. Najvyššia žalobkyňa Claudia Vanoni v rozhovore pre denník Berliner Zeitung uviedla, že v Berlíne sú antisemitské útoky čoraz bežnejšie: "Mám dojem, že sa antisemitizmus stáva hlasnejší, otvorenejší a agresívnejší."
Z väčšiny antisemitských útokov obviňovala "pravicových páchateľov".

Na otázku na antisemitizmus zo strany moslimov povedala: "V rozhovoroch s židovskými organizáciami čoraz častejšie počúvam, že Židia považujú antisemitizmus medzi moslimami v Nemecku za čoraz väčší problém. Štatisticky to však nedá jednoznačne dokázať." Na otázku, či je v kontakte s moslimskými organizáciami, odpovedala: "Ešte nie."

3. januára. 22-ročný neúspešný žiadateľ o azyl z Líbye menom Mohamed Youssef T. - ktorý si hovorí "King Abode" - sa mohol vrátiť do saského Bautzene potom, čo dostal zákaz pobytu na tri mesiace kvôli "spáchaniu mnohých trestných činov vo veľmi krátkej dobe". Líbyjčan, ktorý sa stal "miestnou celebritou", má na svedomí 25 trestných činov, vrátane krádeží, obchodovania s drogami, fyzického napadnutia a majetkovej škody, ale nikdy nebol v Nemecku "kvôli procedurálnym pochybeniam" väznený.

Denník Bild napísal, že King Abode "miluje mediálnu pozornosť", ktoré sa mu dostáva vďaka jeho trestnému správaniu.

"Pretože žiadateľ o azyl dodržiava naše podmienky, v súčasnej dobe neexistuje žiadny právny dôvod pre predĺženie existujúceho zákazu pobytu," uviedol hovorca mesta Bautzen André Wucht. "King Abode" nedávno na YouTube zverejnil šesťminútovej rapové video, v ktorom kričí: "Nas * ať, späť do vlasti? Nejdem. Zostanem tu v Nemecku. Ty zas * aná polícia, nemáš môj rešpekt."

Nemôže byť deportovaný, pretože nemecké orgány považujú Líbyu za "nebezpečnú" a tiež preto, že Nemecko nemá s Líbyou uzavretú návratovú dohodu.

4. januára. Na námestí Steintorplatz v Hamburgu sa 31-ročný Turek za pokriku: "Alláhu Akbar" ( "Alah je veľký" bránil zatknutiu. Bolo vyslaných viac než 20 hliadkových vozov, aby ho policajti premohli. Mužovi bolo nariadené podstúpiť lekársku prehliadku.

5. januára. V Ústrednej mešite v Kolíne nad Rýnom sa konalo "Druhé stretnutie európskych moslimov". Ústredná mešita v Kolíne nad Rýnom bola založená tureckou vládou a je jednou z najväčších mešít v Európe.

Zasadnutie za zatvorenými dverami, na ktorom sa zišlo viac ako 100 moslimských zástupcov zo 17 európskych krajín, viedol Ali Erbas, čo je šéf tureckého direktoriátu pre náboženské záležitosti známeho ako Diyanet.

Čoskoro potom, čo tureckí úradníci zverejnili na internete fotografiu z tejto udalosti, sa vynorili správy, že na stretnutí boli aj zástupcovia Moslimského bratstva.

Moslimské bratstvo je organizácia blízka tureckému prezidentovi Recep Tayyip Erdo?an a je sledovaná nemeckými spravodajskými službami. Niektorí pozorovatelia uviedli, že stretnutie bolo pokusom Turecka ukázať konkurenčnom mocnostiam svoje vedúce postavenie v islamskom svete.

Záverečné vyhlásenie z tohto zasadnutia zdôraznilo univerzálnosť islamu a odmietlo národnej formy náboženstva.

"Islam je náboženstvo mieru, ktoré obhajuje po celom svete rovnaké univerzálne hodnoty," uvádza sa vo vyhlásení. "Regionálne alebo národné termíny, ako je 'nemecký islam', 'francúzsky islam', 'belgický islam' alebo 'európsky islam', sú v rozpore s univerzálnosťou islamu, ktorý je rovnaký vo všetkých dobách a miestach na zemi."

Kolínske zasadnutí zdôraznilo, že jeho cieľom je "organizovať stretnutia európskych moslimov" každé dva roky. Prvé stretnutie sa konalo v Bruseli v roku 2014.

6. januára. Má sa za to, že migranti stoja za rastúcim počtom útokov na komunálny zamestnancov vo Freiburgu. V niektorých častiach mesta pracovníci zbierajúci mestský odpad a komunálni zamestnanci čistiaci ulice pracujú v súčasnosti iba počas dňa a v tímoch po dvoch. V jednom prípade niekto hodil fľašu do čelného skla smetiarskeho vozu a kopol do dverí. Pri ďalšom incidente bol komunálny pracovník napadnutý zozadu a ponechaný v bezvedomí. Ďalší zamestnanec bol napadnutý cudzincom s cieľom ukradnúť mu mobil.

"Je to nová dimenzia," povedal riaditeľ miestnej spoločnosti pre upratovanie ulíc ASF Michael Broglin. "Upratovacia služba je čiastočne obmedzená."

7. januára. V Sonneberg bol predvolaný na políciu 20-ročný afganský migrant, kvôli tomu, že sa prechádzal po železničnej trati. Spolková polícia varovala:

"Spolková polícia stále dokola zatýka migrantov, ktorí sa prechádzajú po železničných tratiach. Spolková polícia preto pravidelne organizuje v azylových strediskách preventívnej schôdzky k tejto téme a upozorňuje na konkrétne nebezpečenstvo na železnici."

"Azylantov sú najmä varovaní pred neoprávneným vstupom na koľaje. Vlaky majú v závislosti na rýchlosti brzdnú dráhu až niekoľko sto metrov. Najmä moderné rýchle vlaky nemožno zastaviť včas. Následky potom môžu byť závažné."

8. januára. 19-ročný somálsky migrant sa priznal, že sa pokúsil v Halle znásilniť 74-ročnú ženu v jej byte. "Môj klient ma uisťuje, že je mu to veľmi ľúto," povedal jeho obhajca Björn Fehse. "Vlámal sa do bytu, pretože chcel sex."

Keď sa sudca spýtal obžalovaného, prečo pokračoval v násilí potom, čo sa žena ubránila, odpovedal: "Bol som proste opitý." 19-ročný muž je obvinený nielen z pokusu o znásilnenie, ale aj z vlámania a napadnutia.

9. januára. Dvadsaťročný gambijský žiadateľ o azyl vystrájal v banke v Ravensburgu po tom, čo sa pokúsil neúspešne vybrať finančné prostriedky a banková úradníčka mu povedala, že nemá na účte dostatočnú hotovosť. Vytiahol nôž, hádzal stoličkami, kopal do kúrenia a nakoniec chcel odniesť krabicu s finančnými darmi pre charitu, ktorú našiel na pulte. Keď dorazila polícia, bránil sa zatýkaniu a pokúsil sa udrieť hlavou policajtku. Bol obvinený z pokusu o lúpežné vydieranie, pokusu o napadnutie a urážku policajtov.

10. januára. Nemecko deportovalo 23-ročného afganského migranta menom Mortaza D. Keď však pristál v Kábule, afganské úrady ho odmietli vpustiť do zeme a poslali ho späť do Nemecka. Mortaza D., ktorého žiadosť o azyl bola v roku 2010 zamietnutá, je mnohonásobným zločincom s viac ako 20 známymi trestnými činmi. Afganské úrady uviedli, že je duševne chorý, a podľa bilaterálnej dohody s Nemeckom nemožno "zraniteľných" ľudí deportovať do Afganistanu, pretože v krajine chýbajú zodpovedajúce zdravotnícke zariadenia.

11. januára. 25 ročný afganský žiadateľ o azyl dobodal v nemocnici v Bad Kreuznach 25-ročnou tehotnú Poľku. Nenarodené dieťa pri útoku zomrelo. Neskôr sa ukázalo, že sa obaja poznali, aj keď nie je jasné, či bol muž otcom dieťaťa.

12. januára. 38-ročný líbyjský muž pracujúci ako lekár v nemocnici v Melsungu bol zatknutý po tom, čo bol odhalený jeho podvod. Do nemocnice bol prijatý na začiatku roka 2018 na základe falošných dokumentov. Zdravotná sestra získala podozrenie potom, čo Líbyjčan spackal transfúziu krvi, na ktorú je štandardizovaný postup.

Vyšetrovanie zistilo, že muž, ktorý bol predtým zamestnaný na klinike v Kasseli a Hildesheime, bol v máji 2018 odsúdený na tri roky a desať mesiacov za falšovanie a podvod, pri ktorom získal neoprávnene zo systému sociálneho zabezpečenia viac než 10 000 eur. Bolo mu odobraté povolenie na pobyt a bolo rozhodnuté, aby bol po výkone trestu vyhostený. Zostáva nejasné, prečo nikdy nešiel do väzenia, a prečo mu bolo dovolené v Melsungu praktizovať medicínu.

13. januára. 23-ročný migrant z Afganistanu bol v Jene zatknutý za vraždu 87-ročnej ženy. Obaja žili v rovnakom nájomnom dome. Polícia našla telo ženy v suteréne potom, čo príbuzní nahlásili jej zmiznutie.

14. januára. 22-ročný žiadateľ o azyl bol zatknutý po tom, čo rozbil okná radnice v Bad Schwalbachu. Polícia uviedla, že muž, ktorý žije v azylovom dome v Niedernhausen, bol nespokojný s výškou dávok sociálneho zabezpečenia. Škoda bola odhadnutá na približne 5 000 eur.

15. januára. 50-ročný Nemec afganského pôvodu, ktorý pracoval ako prekladateľ a kultúrny poradca nemeckej armády, bol zatknutý pre podozrenie zo špionáže pre Irán. Abdul Hamid S. bol obvinený z odovzdávania "vysoko citlivých informácií" iránskej tajnej službe MOIS. Má sa za to, že pre iránsku spravodajskú službu pracoval niekoľko rokov.

16. januára. V azylovom dome v Guben dobodal 20-ročný sýrsky žiadateľ o azyl počas sporu ďalšieho 22-ročného Sýrčana. Keď sa zamestnanci azylového centra pokúsili do sporu zasiahnuť, tak ich napadol sekerou.

18. januára. Viac ako dva tucty tureckých a sýrskych mladíkov napadli okoloidúcich neďaleko hlavnej vlakovej stanice v Gelsenkirchene. Mladíci tiež vystriekali hasiace prístroje, napadli zamestnancov železnice a tlačili núdzové tlačidlá pre zastavenie eskalátorov. Jeden podozrivý, na ktorého bol vydaný zatykač, natlačil policajta na sklenenú stenu pizzerie. Obaja muži potom prepadli sklom do baru.

Podozrivý bol zranený a po ošetrení v nemocnici bol zadržaný. 29-ročný policajt utrpel vážne zranenia.

Polícia uviedla, že do oblasti, kde kvôli potulujúcim sa gangom migrantov zavládlo bezprávie, rozmiestni viac policajtov. Jeden policajt pripustil, že polícia býva prečíslená: "Akonáhle je v tejto oblasti niekto preverovaný alebo zatknutý, migranti sa zvolajú prostredníctvom svojich smart telefónov. Počas okamihu potom čelíme veľkej presile, ktorá bráni našej práci."

19. januára. V Mindene bola vážne zranená sedemnásťročná dievčina potom, čo bola na centrálnej autobusovej stanici zrazená autobusom, keď sa snažila uniknúť 22-ročnému afganskému migrantov, ktorý ju sexuálne obťažoval. Nemecké médiá a polícia zabudli uviesť štátnu príslušnosť páchateľa, tú uviedli len konzervatívne noviny Junge Freiheit.

20. januára. Súd v Münsteri oslobodil 18-ročného afganského žiadateľa o azyl Sayeda M., ktorý bol obvinený z usmrtenia portugalského dobrovoľníka Josého Mirandy, ktorý pomáhal utečencom. Sayed M. obťažoval ženu, pretože odmietla jeho romantické návrhy. Dobrovoľník Miranda sa ženy zastal a Sayed M. ho smrteľne bodol do srdca.

Súd rozhodol, že Sayed M. konal v sebaobrane a nebol obvinený z vraždy, pretože v § 33 nemeckého trestného zákonníka sa hovorí: "Ak páchateľ prekročí hranice sebaobrany zo zmätku, strachu alebo teroru, nebude potrestaný."

Sudca uviedol, že hoci bol rozsudok určite pre Mirandovych blízkych "nepochopiteľný", "ako sudcovia musíme prípad skúmať neutrálne a bez emócií." Proti rozhodnutiu bude pravdepodobne podané odvolanie.

21. januára. 22-ročný Afganec sexuálne napadol 22-ročnú ženu, ktorá zaspala v Berlíne vo vlaku. Bol zatknutý po tom, čo ho cestujúci nahlásili polícii.

22. januára. Pred Zemským súdom v Stuttgarte sa ocitol 17-ročný afganský žiadateľ o azyl. Amir W. bol obvinený z dobodania 53-ročného otca 19-ročnej nemeckej dievčaťa, ktorá odmietla jeho sexuálne návrhy. Nemecký spravodajský magazín Focus napísal:

"Mladý utečenec zlyhal, pretože nebol tak integrovaný, ako veľa ľudí v jeho okolí chcelo veriť. Ale ďaleko závažnejšie je skutočnosť, že kultúrne hodnoty svojej vlasti považuje za bližšie než hodnoty našej západnej demokracie a že sa zjavne pokúsil svoje archaické myšlienky presadzovať brutálnou silou."

23. januára. 21-ročný neúspešný žiadateľ o azyl z irackého Kurdistanu Alí Bašár bol formálne obvinený zo znásilnenia a vraždy 14-ročnej židovskej dievčiny Susanny Feldmannovej z Mainzu. Basara (tiež známy ako Alí Bašár Ahmed Z.) obvinili zo znásilnenia a následného uškrtenie Susan Feldmannovej 23. mája 2018 v lesíku blízko svojho azylového centra vo Wiesbadene.

V snahe uniknúť spravodlivosti utiekol Bašár a celá jeho rodina lietadlom z Düsseldorfu cez Istanbul do Iraku. Vražda vyvolala veľké pobúrenie verejnosti, a tak na neho Nemecko vydalo medzinárodný zatykač.

Šéf nemeckej Spolkovej polície Dieter Romann 11. júna 2018 osobne priviezol Alího Bašára späť z Irbílu, hlavného mesta irackého Kurdistanu, kde bol zatknutý miestnymi kurdskými bezpečnostnými silami. Súd s Basharom je naplánovaný na 12. marca 2019.

23. januára. 33-ročný Sýrčan, ktorý mal byť na základe Dublinských dohôd deportovaný z Frankfurtu do Španielska, vytiahol krátko po nástupe niečo, čo vyzeralo ako nôž a hlasno sa dožadoval, aby on, jeho žena a tri deti neboli deportovaní. Polícia bola nútená odprevadiť rodinu z lietadla. Z noža sa potom vykľul pilník na nechty.

23. januára. Nemecká nezisková organizácia Mission Lifeline, ktorá sa venuje záchrane migrantov v Stredozemnom mori, vyzvala občanov Nemecka, aby vstupovali do fiktívnych manželstva s ilegálnymi migrantmi. Ich výzva na Twitteri znela takto: "Ešte nie ste ženatý / vydatá? Možno by ste sa mohli zamilovať do niekoho, kto nemá právo tu zostať? To by sa mohlo stať, že? Majte myseľ otvorenú." Poslanec CDU Philipp Amthor označil správu na Twitteri ako škandalóznu:

"Táto absurdné výzva na uzavretie manželstva jasne ukazuje, že títo" morskí záchranári "v skutočnosti majú oveľa väčšie plány. Chcú svoju ľavicovou ideológiou zmariť naše imigračné právo a vysmievajú sa nášmu ústavnému štátu."

24. januára. 25 ročný sýrsky migrant bol v Landshute zatknutý po tom, čo sexuálne napadol niekoľko dievčat vo veku 11 až 14 rokov na ceste do školy. Polícia uviedla, že na muža bol vydaný zatykač.

25. januára. Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, BAMF) uviedol, že iba 35% migrantov, ktorí od roku 2015 prišli do Nemecka, si našlo prácu. Väčšina z nich je zamestnaná na čiastočný úväzok, absolvujú stáže alebo študujú učňovské odbory. Priemerný hrubý mesačný príjem migrantov sa zamestnaním na plný úväzok predstavoval 1 564 eur; priemerný hrubý mesačný príjem zamestnancov na čiastočný úväzok bol 408 eur.

25. januára. V Mülheimu kopol turecky hovoriace muž do tváre 26-ročného muža, ktorý vystupoval z vlaku. Obeť bola hospitalizovaná s modrinami a vyrazenými zubami. Útočník zostáva na slobode. V azylovom dome vo Freiburgu 25 ročný muž z Gambie sexuálne napadol upratovačku. Vo Stendal 20-ročný arabský muž sexuálne napadol 44-ročnú nemeckú ženu po tom, čo sa vlámal do jej bytu.

26. januára. V Salzgitter-Lebenstedte zastrelil 33-ročný sýrsky moslim 25-ročného irackého kresťana, ktorý mal známosť s vrahovou sestrou. "Sýrčanovi pravdepodobne prekážalo, že jeho sestra chodí s 'neveriacim'," povedal prokurátor Hans Christian Wolters.

27. januára. Dvaja mladíci gréckeho a tureckého pôvodu boli zatknutí potom, čo natlačili troch nemeckých mladíkov na koľaje v železničnej stanici Frankenstadion v Norimbergu. Dvaja Nemci vo veku 16 rokov boli usmrtení prichádzajúcim vlakom. Nemecké médiá nielenže bagatelizovali imigračný pôvod podozrivých tým, že ich popisovali ako rodených Nemcov, ale tiež písali, že mladíci "spadli na koľaje". Polícia vypočula asi 150 svedkov.

28. januára. Podľa policajných štatistík uniknutých do denníka Rheinische Post bolo v roku 2018 zadržaných viac ako 14 000 migrantov, ktorí nelegálne vstúpili do Nemecka. Asi 8 000 z nich bolo zadržaných vo vlakoch a 6 000 v diaľkových autobusoch. Väčšina neoprávnených vstupov sa vyskytla na hraniciach Nemecka s Rakúskom, po nich nasledovali hranice s Francúzskom, Švajčiarskom, Českou republikou, Poľskom, Belgickom a Holandskom. Väčšina migrantov prišla z Afganistanu, Iraku, Nigéria, Sýrie a Turecka.

29. januára. 25-ročný afganský migrant bol zbavený obvinenia, že znásilnil postihnutú 50-ročnú ženu v Norimbergu. Žena, ktorá sa starala o utečencov, uviedla, že sa nemohla brániť, pretože trpí na jednej strane tela svalovou spasticitou. Prokurátori požadovali, aby bol obžalovaný odsúdený na štyri roky do väzenia. Jeho obhajcovia požadovali oslobodenie, pretože podľa Afganca bol pohlavný styk dobrovoľný. Okresný súd vo Fürthe sa postavil na stranu obžalovaného, ktorý bol prepustený a je už na slobode.

30. januára. 16-ročný nigérijský migrant fyzicky napadol 32-ročnú sprievodkyňu, keď ho v regionálnom vlaku požiadala o cestovný lístok. Dvaja cestujúci Nigérijčana zadržali a odovzdali polícii, ktorá zistila, že sa migrant dopustil ďalšieho trestného činu na hlavnej stanici v Magdeburgu.

31. januára. Traja Iračania boli zatknutí v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Boli obvinení z plánovania útoku v mene džihádu, ktorého cieľom bolo zabiť čo najviac ľudí. Než boli Iračania zatknutí, sledovalo ich nepretržite asi 200 policajných a spravodajských agentov.

Do Nemecka Iračania dorazili na jeseň roku 2015 po tom, čo kancelárka Angela Merkelová otvorila nemeckej hranice stovkám tisícov migrantov. Muži požívali doplnkovú ochranu, čo im umožňovalo žiť v Nemecku, hoci sa na nich nevzťahovala ochrana utečencov, ani právo na azyl.

www.gatestoneinstitute.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

ardun muž
   14. 1. 2020, 13:09 avatar
Teroristické útoky v Rusku

prekonávajú celú EU o 1000 %

Najznámejšie

Teroristický útok na beslansku školu

Bombové útoky na obytné domy v Rusku

Teroristický útok na letišti Domodědovo

Útok v moskevském divadle na Dubrovce

Sebevražedné bombové útoky v Moskvě (2010)

Bombový útok v Petrohradu 2017

Útok na nemocnici v Buďonnovsku

Teroristické útoky ve Volgogradu v prosinci 2013

Výbuch v autobusu ve Volgogradu v říjnu 2013

Dokonca má wikipedia špecialnu stránku pre teroristické utoky v Rusku .

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Také útoky ako sa udiali v rusku v EU nemajú obdobu -

Napríklad

Teroristický útok na beslanskou školu

Jako teroristický útok na beslanskou školu, či beslanský školní masakr je označována situace mezi 1. a 3. zářím 2004, kdy se školní budovy ve městě Beslan v Severní Osetii na jihu Ruské federace zmocnili čečenští islamističtí separatisté. Během této krize bylo zadržováno jako rukojmí okolo 1200 žáků a jejich rodičů.

Celá situace vyústila 3. září v masakr po explozi bomby, při kterém bylo zabito minimálně 330 civilistů, 10 příslušníků zvláštní jednotky a 31 teroristů, z toho 186 dětí; 783 lidí[2] bylo zraněno. K útoku se přihlásil čečenský terorista Šamil Basajev.

Po masakru proběhly změny federálních zákonů a byly posíleny pravomoci státních donucovacích orgánů. Zvýšil se též dohled vlády a prezidenta na média, což kritici Putina považovali za krok, kterým dále centralizoval svoji moc. Změnila se též forma volby hlav federálních subjektů.

13. dubna 2017 konstatoval Evropský soud pro lidská práva, že ruské úřady měly dostatek zpravodajských informací o chystaném zajetí rukojmí, přesto neprovedly kroky k jeho odvrácení. Nezvýšily ochranu škol v oblasti, ani o hrozbě neinformovali dotčenou veřejnost. Při osvobozovací akci bylo použito těžkých zbraní, které přispěly k vysokému počtu obětí útoku.Podle rozhodnutí Evropského soudu musí Ruská federace rodinám obětí zaplatit odškodné v úhrnné výši 80 milionů korun.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 1. 2020, 13:11 avatar
Teroristické útoky v EU prekonajú celé Rusko o 100 000%

Soeren Kern pozbieral niektoré čriepky z nemeckých novín za január minulého roku.

1. januára. Štyri mladiství migranti - traja Afganci a jeden Iránec - napadli v Ambergu viac ako tucet okoloidúcich. Pri útokoch bolo zranených dvanásť ľudí vo veku 13 až 42 rokov. Jeden 17-ročný bol hospitalizovaný so zranením hlavy. Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann uviedol, že títo štyria páchatelia nemôžu byť z právnych dôvodov deportovaní:

"Každý, kto náhodných okoloidúcich bije hlava nehlava, tak dáva najavo, že v našej spoločnosti nehľadá ochranu. Opití páchatelia nemôžu v našej krajine očakávať žiadne pochopenie, ale iba tvrdosť právneho štátu. V súčasnosti však nie je ich deportácia legálne možná. Tvrdo pracujeme na zmene."

2. januára. Najvyššia žalobkyňa Claudia Vanoni v rozhovore pre denník Berliner Zeitung uviedla, že v Berlíne sú antisemitské útoky čoraz bežnejšie: "Mám dojem, že sa antisemitizmus stáva hlasnejší, otvorenejší a agresívnejší."
Z väčšiny antisemitských útokov obviňovala "pravicových páchateľov".

Na otázku na antisemitizmus zo strany moslimov povedala: "V rozhovoroch s židovskými organizáciami čoraz častejšie počúvam, že Židia považujú antisemitizmus medzi moslimami v Nemecku za čoraz väčší problém. Štatisticky to však nedá jednoznačne dokázať." Na otázku, či je v kontakte s moslimskými organizáciami, odpovedala: "Ešte nie."

3. januára. 22-ročný neúspešný žiadateľ o azyl z Líbye menom Mohamed Youssef T. - ktorý si hovorí "King Abode" - sa mohol vrátiť do saského Bautzene potom, čo dostal zákaz pobytu na tri mesiace kvôli "spáchaniu mnohých trestných činov vo veľmi krátkej dobe". Líbyjčan, ktorý sa stal "miestnou celebritou", má na svedomí 25 trestných činov, vrátane krádeží, obchodovania s drogami, fyzického napadnutia a majetkovej škody, ale nikdy nebol v Nemecku "kvôli procedurálnym pochybeniam" väznený.

Denník Bild napísal, že King Abode "miluje mediálnu pozornosť", ktoré sa mu dostáva vďaka jeho trestnému správaniu.

"Pretože žiadateľ o azyl dodržiava naše podmienky, v súčasnej dobe neexistuje žiadny právny dôvod pre predĺženie existujúceho zákazu pobytu," uviedol hovorca mesta Bautzen André Wucht. "King Abode" nedávno na YouTube zverejnil šesťminútovej rapové video, v ktorom kričí: "Nas * ať, späť do vlasti? Nejdem. Zostanem tu v Nemecku. Ty zas * aná polícia, nemáš môj rešpekt."

Nemôže byť deportovaný, pretože nemecké orgány považujú Líbyu za "nebezpečnú" a tiež preto, že Nemecko nemá s Líbyou uzavretú návratovú dohodu.

4. januára. Na námestí Steintorplatz v Hamburgu sa 31-ročný Turek za pokriku: "Alláhu Akbar" ( "Alah je veľký" bránil zatknutiu. Bolo vyslaných viac než 20 hliadkových vozov, aby ho policajti premohli. Mužovi bolo nariadené podstúpiť lekársku prehliadku.

5. januára. V Ústrednej mešite v Kolíne nad Rýnom sa konalo "Druhé stretnutie európskych moslimov". Ústredná mešita v Kolíne nad Rýnom bola založená tureckou vládou a je jednou z najväčších mešít v Európe.

Zasadnutie za zatvorenými dverami, na ktorom sa zišlo viac ako 100 moslimských zástupcov zo 17 európskych krajín, viedol Ali Erbas, čo je šéf tureckého direktoriátu pre náboženské záležitosti známeho ako Diyanet.

Čoskoro potom, čo tureckí úradníci zverejnili na internete fotografiu z tejto udalosti, sa vynorili správy, že na stretnutí boli aj zástupcovia Moslimského bratstva.

Moslimské bratstvo je organizácia blízka tureckému prezidentovi Recep Tayyip Erdo?an a je sledovaná nemeckými spravodajskými službami. Niektorí pozorovatelia uviedli, že stretnutie bolo pokusom Turecka ukázať konkurenčnom mocnostiam svoje vedúce postavenie v islamskom svete.

Záverečné vyhlásenie z tohto zasadnutia zdôraznilo univerzálnosť islamu a odmietlo národnej formy náboženstva.

"Islam je náboženstvo mieru, ktoré obhajuje po celom svete rovnaké univerzálne hodnoty," uvádza sa vo vyhlásení. "Regionálne alebo národné termíny, ako je 'nemecký islam', 'francúzsky islam', 'belgický islam' alebo 'európsky islam', sú v rozpore s univerzálnosťou islamu, ktorý je rovnaký vo všetkých dobách a miestach na zemi."

Kolínske zasadnutí zdôraznilo, že jeho cieľom je "organizovať stretnutia európskych moslimov" každé dva roky. Prvé stretnutie sa konalo v Bruseli v roku 2014.

6. januára. Má sa za to, že migranti stoja za rastúcim počtom útokov na komunálny zamestnancov vo Freiburgu. V niektorých častiach mesta pracovníci zbierajúci mestský odpad a komunálni zamestnanci čistiaci ulice pracujú v súčasnosti iba počas dňa a v tímoch po dvoch. V jednom prípade niekto hodil fľašu do čelného skla smetiarskeho vozu a kopol do dverí. Pri ďalšom incidente bol komunálny pracovník napadnutý zozadu a ponechaný v bezvedomí. Ďalší zamestnanec bol napadnutý cudzincom s cieľom ukradnúť mu mobil.

"Je to nová dimenzia," povedal riaditeľ miestnej spoločnosti pre upratovanie ulíc ASF Michael Broglin. "Upratovacia služba je čiastočne obmedzená."

7. januára. V Sonneberg bol predvolaný na políciu 20-ročný afganský migrant, kvôli tomu, že sa prechádzal po železničnej trati. Spolková polícia varovala:

"Spolková polícia stále dokola zatýka migrantov, ktorí sa prechádzajú po železničných tratiach. Spolková polícia preto pravidelne organizuje v azylových strediskách preventívnej schôdzky k tejto téme a upozorňuje na konkrétne nebezpečenstvo na železnici."

"Azylantov sú najmä varovaní pred neoprávneným vstupom na koľaje. Vlaky majú v závislosti na rýchlosti brzdnú dráhu až niekoľko sto metrov. Najmä moderné rýchle vlaky nemožno zastaviť včas. Následky potom môžu byť závažné."

8. januára. 19-ročný somálsky migrant sa priznal, že sa pokúsil v Halle znásilniť 74-ročnú ženu v jej byte. "Môj klient ma uisťuje, že je mu to veľmi ľúto," povedal jeho obhajca Björn Fehse. "Vlámal sa do bytu, pretože chcel sex."

Keď sa sudca spýtal obžalovaného, prečo pokračoval v násilí potom, čo sa žena ubránila, odpovedal: "Bol som proste opitý." 19-ročný muž je obvinený nielen z pokusu o znásilnenie, ale aj z vlámania a napadnutia.

9. januára. Dvadsaťročný gambijský žiadateľ o azyl vystrájal v banke v Ravensburgu po tom, čo sa pokúsil neúspešne vybrať finančné prostriedky a banková úradníčka mu povedala, že nemá na účte dostatočnú hotovosť. Vytiahol nôž, hádzal stoličkami, kopal do kúrenia a nakoniec chcel odniesť krabicu s finančnými darmi pre charitu, ktorú našiel na pulte. Keď dorazila polícia, bránil sa zatýkaniu a pokúsil sa udrieť hlavou policajtku. Bol obvinený z pokusu o lúpežné vydieranie, pokusu o napadnutie a urážku policajtov.

10. januára. Nemecko deportovalo 23-ročného afganského migranta menom Mortaza D. Keď však pristál v Kábule, afganské úrady ho odmietli vpustiť do zeme a poslali ho späť do Nemecka. Mortaza D., ktorého žiadosť o azyl bola v roku 2010 zamietnutá, je mnohonásobným zločincom s viac ako 20 známymi trestnými činmi. Afganské úrady uviedli, že je duševne chorý, a podľa bilaterálnej dohody s Nemeckom nemožno "zraniteľných" ľudí deportovať do Afganistanu, pretože v krajine chýbajú zodpovedajúce zdravotnícke zariadenia.

11. januára. 25 ročný afganský žiadateľ o azyl dobodal v nemocnici v Bad Kreuznach 25-ročnou tehotnú Poľku. Nenarodené dieťa pri útoku zomrelo. Neskôr sa ukázalo, že sa obaja poznali, aj keď nie je jasné, či bol muž otcom dieťaťa.

12. januára. 38-ročný líbyjský muž pracujúci ako lekár v nemocnici v Melsungu bol zatknutý po tom, čo bol odhalený jeho podvod. Do nemocnice bol prijatý na začiatku roka 2018 na základe falošných dokumentov. Zdravotná sestra získala podozrenie potom, čo Líbyjčan spackal transfúziu krvi, na ktorú je štandardizovaný postup.

Vyšetrovanie zistilo, že muž, ktorý bol predtým zamestnaný na klinike v Kasseli a Hildesheime, bol v máji 2018 odsúdený na tri roky a desať mesiacov za falšovanie a podvod, pri ktorom získal neoprávnene zo systému sociálneho zabezpečenia viac než 10 000 eur. Bolo mu odobraté povolenie na pobyt a bolo rozhodnuté, aby bol po výkone trestu vyhostený. Zostáva nejasné, prečo nikdy nešiel do väzenia, a prečo mu bolo dovolené v Melsungu praktizovať medicínu.

13. januára. 23-ročný migrant z Afganistanu bol v Jene zatknutý za vraždu 87-ročnej ženy. Obaja žili v rovnakom nájomnom dome. Polícia našla telo ženy v suteréne potom, čo príbuzní nahlásili jej zmiznutie.

14. januára. 22-ročný žiadateľ o azyl bol zatknutý po tom, čo rozbil okná radnice v Bad Schwalbachu. Polícia uviedla, že muž, ktorý žije v azylovom dome v Niedernhausen, bol nespokojný s výškou dávok sociálneho zabezpečenia. Škoda bola odhadnutá na približne 5 000 eur.

15. januára. 50-ročný Nemec afganského pôvodu, ktorý pracoval ako prekladateľ a kultúrny poradca nemeckej armády, bol zatknutý pre podozrenie zo špionáže pre Irán. Abdul Hamid S. bol obvinený z odovzdávania "vysoko citlivých informácií" iránskej tajnej službe MOIS. Má sa za to, že pre iránsku spravodajskú službu pracoval niekoľko rokov.

16. januára. V azylovom dome v Guben dobodal 20-ročný sýrsky žiadateľ o azyl počas sporu ďalšieho 22-ročného Sýrčana. Keď sa zamestnanci azylového centra pokúsili do sporu zasiahnuť, tak ich napadol sekerou.

18. januára. Viac ako dva tucty tureckých a sýrskych mladíkov napadli okoloidúcich neďaleko hlavnej vlakovej stanice v Gelsenkirchene. Mladíci tiež vystriekali hasiace prístroje, napadli zamestnancov železnice a tlačili núdzové tlačidlá pre zastavenie eskalátorov. Jeden podozrivý, na ktorého bol vydaný zatykač, natlačil policajta na sklenenú stenu pizzerie. Obaja muži potom prepadli sklom do baru.

Podozrivý bol zranený a po ošetrení v nemocnici bol zadržaný. 29-ročný policajt utrpel vážne zranenia.

Polícia uviedla, že do oblasti, kde kvôli potulujúcim sa gangom migrantov zavládlo bezprávie, rozmiestni viac policajtov. Jeden policajt pripustil, že polícia býva prečíslená: "Akonáhle je v tejto oblasti niekto preverovaný alebo zatknutý, migranti sa zvolajú prostredníctvom svojich smart telefónov. Počas okamihu potom čelíme veľkej presile, ktorá bráni našej práci."

19. januára. V Mindene bola vážne zranená sedemnásťročná dievčina potom, čo bola na centrálnej autobusovej stanici zrazená autobusom, keď sa snažila uniknúť 22-ročnému afganskému migrantov, ktorý ju sexuálne obťažoval. Nemecké médiá a polícia zabudli uviesť štátnu príslušnosť páchateľa, tú uviedli len konzervatívne noviny Junge Freiheit.

20. januára. Súd v Münsteri oslobodil 18-ročného afganského žiadateľa o azyl Sayeda M., ktorý bol obvinený z usmrtenia portugalského dobrovoľníka Josého Mirandy, ktorý pomáhal utečencom. Sayed M. obťažoval ženu, pretože odmietla jeho romantické návrhy. Dobrovoľník Miranda sa ženy zastal a Sayed M. ho smrteľne bodol do srdca.

Súd rozhodol, že Sayed M. konal v sebaobrane a nebol obvinený z vraždy, pretože v § 33 nemeckého trestného zákonníka sa hovorí: "Ak páchateľ prekročí hranice sebaobrany zo zmätku, strachu alebo teroru, nebude potrestaný."

Sudca uviedol, že hoci bol rozsudok určite pre Mirandovych blízkych "nepochopiteľný", "ako sudcovia musíme prípad skúmať neutrálne a bez emócií." Proti rozhodnutiu bude pravdepodobne podané odvolanie.

21. januára. 22-ročný Afganec sexuálne napadol 22-ročnú ženu, ktorá zaspala v Berlíne vo vlaku. Bol zatknutý po tom, čo ho cestujúci nahlásili polícii.

22. januára. Pred Zemským súdom v Stuttgarte sa ocitol 17-ročný afganský žiadateľ o azyl. Amir W. bol obvinený z dobodania 53-ročného otca 19-ročnej nemeckej dievčaťa, ktorá odmietla jeho sexuálne návrhy. Nemecký spravodajský magazín Focus napísal:

"Mladý utečenec zlyhal, pretože nebol tak integrovaný, ako veľa ľudí v jeho okolí chcelo veriť. Ale ďaleko závažnejšie je skutočnosť, že kultúrne hodnoty svojej vlasti považuje za bližšie než hodnoty našej západnej demokracie a že sa zjavne pokúsil svoje archaické myšlienky presadzovať brutálnou silou."

23. januára. 21-ročný neúspešný žiadateľ o azyl z irackého Kurdistanu Alí Bašár bol formálne obvinený zo znásilnenia a vraždy 14-ročnej židovskej dievčiny Susanny Feldmannovej z Mainzu. Basara (tiež známy ako Alí Bašár Ahmed Z.) obvinili zo znásilnenia a následného uškrtenie Susan Feldmannovej 23. mája 2018 v lesíku blízko svojho azylového centra vo Wiesbadene.

V snahe uniknúť spravodlivosti utiekol Bašár a celá jeho rodina lietadlom z Düsseldorfu cez Istanbul do Iraku. Vražda vyvolala veľké pobúrenie verejnosti, a tak na neho Nemecko vydalo medzinárodný zatykač.

Šéf nemeckej Spolkovej polície Dieter Romann 11. júna 2018 osobne priviezol Alího Bašára späť z Irbílu, hlavného mesta irackého Kurdistanu, kde bol zatknutý miestnymi kurdskými bezpečnostnými silami. Súd s Basharom je naplánovaný na 12. marca 2019.

23. januára. 33-ročný Sýrčan, ktorý mal byť na základe Dublinských dohôd deportovaný z Frankfurtu do Španielska, vytiahol krátko po nástupe niečo, čo vyzeralo ako nôž a hlasno sa dožadoval, aby on, jeho žena a tri deti neboli deportovaní. Polícia bola nútená odprevadiť rodinu z lietadla. Z noža sa potom vykľul pilník na nechty.

23. januára. Nemecká nezisková organizácia Mission Lifeline, ktorá sa venuje záchrane migrantov v Stredozemnom mori, vyzvala občanov Nemecka, aby vstupovali do fiktívnych manželstva s ilegálnymi migrantmi. Ich výzva na Twitteri znela takto: "Ešte nie ste ženatý / vydatá? Možno by ste sa mohli zamilovať do niekoho, kto nemá právo tu zostať? To by sa mohlo stať, že? Majte myseľ otvorenú." Poslanec CDU Philipp Amthor označil správu na Twitteri ako škandalóznu:

"Táto absurdné výzva na uzavretie manželstva jasne ukazuje, že títo" morskí záchranári "v skutočnosti majú oveľa väčšie plány. Chcú svoju ľavicovou ideológiou zmariť naše imigračné právo a vysmievajú sa nášmu ústavnému štátu."

24. januára. 25 ročný sýrsky migrant bol v Landshute zatknutý po tom, čo sexuálne napadol niekoľko dievčat vo veku 11 až 14 rokov na ceste do školy. Polícia uviedla, že na muža bol vydaný zatykač.

25. januára. Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge, BAMF) uviedol, že iba 35% migrantov, ktorí od roku 2015 prišli do Nemecka, si našlo prácu. Väčšina z nich je zamestnaná na čiastočný úväzok, absolvujú stáže alebo študujú učňovské odbory. Priemerný hrubý mesačný príjem migrantov sa zamestnaním na plný úväzok predstavoval 1 564 eur; priemerný hrubý mesačný príjem zamestnancov na čiastočný úväzok bol 408 eur.

25. januára. V Mülheimu kopol turecky hovoriace muž do tváre 26-ročného muža, ktorý vystupoval z vlaku. Obeť bola hospitalizovaná s modrinami a vyrazenými zubami. Útočník zostáva na slobode. V azylovom dome vo Freiburgu 25 ročný muž z Gambie sexuálne napadol upratovačku. Vo Stendal 20-ročný arabský muž sexuálne napadol 44-ročnú nemeckú ženu po tom, čo sa vlámal do jej bytu.

26. januára. V Salzgitter-Lebenstedte zastrelil 33-ročný sýrsky moslim 25-ročného irackého kresťana, ktorý mal známosť s vrahovou sestrou. "Sýrčanovi pravdepodobne prekážalo, že jeho sestra chodí s 'neveriacim'," povedal prokurátor Hans Christian Wolters.

27. januára. Dvaja mladíci gréckeho a tureckého pôvodu boli zatknutí potom, čo natlačili troch nemeckých mladíkov na koľaje v železničnej stanici Frankenstadion v Norimbergu. Dvaja Nemci vo veku 16 rokov boli usmrtení prichádzajúcim vlakom. Nemecké médiá nielenže bagatelizovali imigračný pôvod podozrivých tým, že ich popisovali ako rodených Nemcov, ale tiež písali, že mladíci "spadli na koľaje". Polícia vypočula asi 150 svedkov.

28. januára. Podľa policajných štatistík uniknutých do denníka Rheinische Post bolo v roku 2018 zadržaných viac ako 14 000 migrantov, ktorí nelegálne vstúpili do Nemecka. Asi 8 000 z nich bolo zadržaných vo vlakoch a 6 000 v diaľkových autobusoch. Väčšina neoprávnených vstupov sa vyskytla na hraniciach Nemecka s Rakúskom, po nich nasledovali hranice s Francúzskom, Švajčiarskom, Českou republikou, Poľskom, Belgickom a Holandskom. Väčšina migrantov prišla z Afganistanu, Iraku, Nigéria, Sýrie a Turecka.

29. januára. 25-ročný afganský migrant bol zbavený obvinenia, že znásilnil postihnutú 50-ročnú ženu v Norimbergu. Žena, ktorá sa starala o utečencov, uviedla, že sa nemohla brániť, pretože trpí na jednej strane tela svalovou spasticitou. Prokurátori požadovali, aby bol obžalovaný odsúdený na štyri roky do väzenia. Jeho obhajcovia požadovali oslobodenie, pretože podľa Afganca bol pohlavný styk dobrovoľný. Okresný súd vo Fürthe sa postavil na stranu obžalovaného, ktorý bol prepustený a je už na slobode.

30. januára. 16-ročný nigérijský migrant fyzicky napadol 32-ročnú sprievodkyňu, keď ho v regionálnom vlaku požiadala o cestovný lístok. Dvaja cestujúci Nigérijčana zadržali a odovzdali polícii, ktorá zistila, že sa migrant dopustil ďalšieho trestného činu na hlavnej stanici v Magdeburgu.

31. januára. Traja Iračania boli zatknutí v spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko. Boli obvinení z plánovania útoku v mene džihádu, ktorého cieľom bolo zabiť čo najviac ľudí. Než boli Iračania zatknutí, sledovalo ich nepretržite asi 200 policajných a spravodajských agentov.

Do Nemecka Iračania dorazili na jeseň roku 2015 po tom, čo kancelárka Angela Merkelová otvorila nemeckej hranice stovkám tisícov migrantov. Muži požívali doplnkovú ochranu, čo im umožňovalo žiť v Nemecku, hoci sa na nich nevzťahovala ochrana utečencov, ani právo na azyl.

www.gatestoneinstitute.org Tento odkaz smeruje mimo DF.skTento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 1. 2020, 13:13 avatar
Ostatne v EU krajinách, čim západnejšie, tým viac vojakov po uliciach miest.. Také sú bezpečné.....

www.islamedianalysis.info Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kristove rany, to čo urobili týto zdegenerovaní západniari......................


11.
označiť príspevok

ardun muž
   14. 1. 2020, 13:13 avatar
Zaujímavé konanie a neschopnosť Rusov sa prejavila i pri inom teroristickom utoku

Útok v moskevském divadle na Dubrovce

Útok na moskevské divadle na Dubrovce představuje velkou teroristickou akci, která se odehrávala od 23. do 26. října 2002 v Moskvě. Asi 40 čečenských islámských teroristů během představení muzikálu obsadilo budovu moskevského divadelního centra na Dubrovce a vzalo více než 850 lidí jako rukojmí. Požadovali stažení ruských vojsk z Čečenska a ukončení druhé čečenské války. Závažná krize vyvrcholila osvobozovací operací ruských speciálních sil, při níž bylo do nitra budovy napuštěno velké množství blíže neznámého uspávacího plynu s velkou pravděpodobností nějakého derivátu analgetika fentanyl . Celkově si události v moskevském divadle vyžádaly smrt kolem 170 lidí, z toho nejméně 130 rukojmích[1], přičemž většina z nich zemřela na následky otravy (předávkování) zmiňovaným plynem.

Přestože většinu rukojmích podařilo zachránit a speciální jednotky byly zprvu chváleny za úspěšnou akci, použití neznámého plynu mělo fatální následky. Počáteční zprávy hovořily jen o pár desítkách mrtvých, ale celkový počet civilních obětí začal narůstat a podle oficiálních údajů se nakonec vyšplhal až na 130, přičemž většina lidí zemřela na následky otravy zmiňovaným plynem. Ten sice nebyl smrtelně jedovatý, ovšem při dlouhodobější inhalaci byl velmi nebezpečný hlavně pro starší lidi, děti, ženy, či lidí trpících zdravotními problémy. Situaci výrazně zkomplikovalo utajování jeho chemického složení, které nebylo poskytnuto ani lékařům v nemocnicích a mnoho lidí tak zemřelo kvůli nesprávné léčbě otravy. K smrti několika lidí údajně přispěla i chaotická evakuace, když mnohým nebyla poskytnuta adekvátní rychlá lékařská pomoc a lidé byli hromadně převáženi v přeplněných vozidlech záchranné služby, přičemž se někteří v tlačenici udusili. Téměř všichni, kteří útok přežili, museli být hospitalizováni; ještě dva dny po útoku bylo v nemocnicích přes 640 bývalých rukojmích, z toho asi 150 ve vážnějším stavu.

cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

ardun muž
   14. 1. 2020, 13:17 avatar
Za posledných 20 rokov zahynulo pri teroristických utokoch v Rusku zhruba 30 000 civilistov

Ruske dezinfoweby zbieraju čriepky v europe z ktorých si 80 vymysleli aby naratali menej ako 100 obetí    


13.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 1. 2020, 13:20 avatar
Ešteže tým bludom od teba takmer nik neverí. Ešteže ľudia chodia na západ, vidia a počujú...    


17.
označiť príspevok

Čeka muž
   14. 1. 2020, 15:59 avatar
Borat to je jediná správna vec videiť a počuť kam to dotiahli od rozpadu ZSSR v Estonsku , Litve či Lotyšsku a kam v Rusku .

Smutné je na tom že len málo rusov môže cestovať a tak propaganda v ich hlavach hra ešte stale prve husle . Ono zo 140 € mesačne toho 20 000 000 rusov veľa nenacestuje to dúfam chápeš .


14.
označiť príspevok

hokejis muž
   14. 1. 2020, 13:29 avatar
Edo náš dezinformátor.
Len v madride pri teroristickom útoku zahynulo 193 ľudí - plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Čeka muž
   14. 1. 2020, 15:56 avatar
HákovýSS veď som písal že v Rusku boli oveľa horšie teroristické útoky ako v europe , ktoré pripisuješ nejakej migračnej krizi .

Vytiahol si utok s pred 15 rokov .

Ine ti americký google nenašiel .

To sme ešte neboli v šengene malo bubakov bolo . Ešte nám zem a vek nevedel správne bubaka ordinovať a aeronet ešte písal o lietadielkach nie len hovná .
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:51,  mufíka fašistu zabitie bielej ženy netrápi
dnes, 16:48,  mufik je fašista
dnes, 16:48,  mufik je rasista
dnes, 16:42,  Kasafran, nesledujem moc ich mediálnu scénu, ale dosť pravdepodobné, že zavádzajú a sú...
dnes, 16:18,  J.Tull na aké skreslenia ? Nebola zabitá ? Boli kvôli jej zabitiu nepokoje ? :) J.Tull to si...
dnes, 16:15,  J.Tull a aký máš názor na zabitie tej ženy ?
dnes, 16:12,  4. Otázka "prečo sme my ľudia na seba zlí?" bola moja centrála otázka, keď som...
dnes, 16:08,  hokejis, neviem či ten policajt chcel naozaj zabiť /skôr si myslím, že nie.../. Bolo na neho...
dnes, 15:59,  "... Majú,ale nikto sa ho nedrží! A to nemyslím len laikov, ale aj kňazov. Na nete je...
dnes, 15:54,  hokejis, uveď ako sa snažím zjemniť zabitie Justine Damond.... poukazovanie na Tvoje...
dnes, 15:48,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/34016886_450426815407762_2805625375374180352_o.jpg?...
dnes, 15:40,  Myslíš, že by Satan dovolil svojmu nepriateľovi aby sa mu darilo? ;) Satan svojich...
dnes, 15:39,  No veďka rozmýšľaj ;) Keď tento svet patrí Satanovi a darí sa ti, čo to znamená? ;)
dnes, 15:38,  Nech ti je odpustené ;)
dnes, 15:36,  celé zlé
dnes, 15:35,  Uvedomil som si totižto jednu vec......nie každy tak uchopí Boha....Je to na príklade...
dnes, 15:31,  Lemmy trpí, preto Satanovi neslúži ;)
dnes, 15:29,  Aj Ondrejko ;)
dnes, 15:29,  JA sa mám dobre, isto slúžim Satanovi ;)
dnes, 15:26,  J.Tull ten beloch toho černocha nechcel zabiť alebo budeš tvrdiť že ano ? Mal slabé srdce....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(148 717 bytes in 0,284 seconds)