Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Rebricek najchudobnejsich statov sveta...:)))

74
reakcií
257
prečítaní
Tému 6. augusta 2020, 17:56 založil Grofik šrobik.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
05. 01. 2010
130
14. 05. 2019
10
05. 09. 2008
12
04. 01. 2010
30
 
 


1.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   6. 8. 2020, 17:56 avatar
Edko kde je Kuba a Venezuela???))finweb.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


58.
označiť príspevok

peter67 muž
   6. 8. 2020, 23:13 avatar
Čo si čakal? Že to budú na 88% krajiny Afriky je jasné hádam každému.
Dočkaj, nechaj popracovaťž uja Igora a možno tam budeme aj my.    


59.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 23:18 avatar
Uja Igora budú hodnotit jeho voliči .

Našťastie nemá chúťky ako kapitan .

Dokedy bude Slovensko v EU a nato tak nič podobné nehrozí


60.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 23:19 avatar
Z čoho mám ešte väčšiu obavu , že do politiky sa schopní ľudia v budúcnosti nepohrnú. Ani omylom . To je veľká škoda .


62.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 8. 2020, 11:47 avatar
58/ Peter67 prosim ta povedz mi kde skoncilo zlato a drahokamy z Afriky???))


63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 11:50 avatar
U Petra doma len to tají . Peter má totiž diamantovú baňu s Miklošom udajne . Písali ruské hovnomety alternatívnej pravdy .


64.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 8. 2020, 11:52 avatar
63/ Peter67 vyzral Afriku???))


65.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 12:03 avatar
Zbedačnené africké mestá

johannesburg
wallpaperaccess.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nigeria Abuja
ngonyamaokpanum.co.za Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nairobi Keňa
www.wallpaperup.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kapské Mesto, Juhoafrická republika
img.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


68.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 8. 2020, 12:08 avatar
65/ Co si padol z porodneho stola??? Ked bude v state jeden miliardar tak sa maju vsetci dobre!!!))


69.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 12:11 avatar
Samozrejme ak je v štate bohatý podnikateľ je to obrovský prínos pre štat.

Tym nemyslím zlododejoov a mečiarových súdruhov eštebakov privatizerov .

Ak je v štate taký podnikateľ ako bol u nás napríklad Baťa ale i mnoho ďalších je to pre štat obrovský prínos.


70.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 8. 2020, 12:13 avatar
69/ Tvoj vzor je suster Bata????hahahahah Kurva draáááát!!!!))


71.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 12:22 avatar
To nebol šuster to bol podnikateľ ktorý postavil celé mestá fabriky ako gumarne Puchov dával ľudom prácu a fantasticke socialne benefity okrem nadštandartnej mzdy . Bol excelentný politik , podnikateľ a vizionár . Takých bolo viacej až do čias kedy sme sa stali guberniou ZSSR.


72.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 8. 2020, 12:24 avatar
71/ Suster vizionarom??? Kurva to je umenie predat bosemu topanky!!!))


73.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 12:32 avatar
Mal by si si doštudovať základné informácie kto bol Baťa aby si nezomrel iba ako kominar

Tomáš Baťa bol český podnikateľ, zakladateľ obuvníckej firmy Baťa, no tiež starosta Zlína a verejný činiteľ.

Spolu s bratom Antonínom ml. a sestrou Annou založil v roku 1894 v Zlíne obuvnícku firmu Baťa a postupne z nej vytvoril rozsiahly komplex výroby, obchodu, dopravy, služieb a financií. Bol jedným z najväčších podnikateľov svojej doby, pričom zaviedol originálne metódy riadenia výroby a obchodu a taktiež systém motivácie pracovníkov (Baťova sústava riadenia), dokázal ovplyvniť množstvo budúcich ekonómov. Jeho postupy boli na vtedajšie podnikanie revolučné a sú stále používané ako príklady top manažmentu. Rozsahom svojich aktivít (35 oborov výroby, obchodu, dopravy, služieb a financií) pôsobil na úroveň podnikania v Česko-Slovensku, nízkymi cenami svojich topánok ovplyvnil profil spotrebného priemyslu.

Spolu s budovaním svojho továrenského areálu dokázal podľa svojich predstáv prebudovať mesto Zlín. Ako jeho starosta presadil koncepciu záhradného mesta s originálnou funkcionalistickou architektúrou; zo Zlína sa tento štýl šíril spolu s Baťovými továrňami do ďalších miest v Československu, Európe a Severnej Amerike. Vytvoril rozvetvený vzdelávací systém. Svojich zamestnancov motivoval k využívaniu zdokonaľovacích kurzov celoživotného vzdelávania, zriadil pre nich odbornú školu (Baťova škola práce pre Mladých mužov a Mladé ženy). Ako starosta Zlína presadil zavedenie experimentálnych foriem verejného školstva (zlínske pokusné školstvo). Zriadením nemocnice v Zlíne položil základy modernej starostlivosti v meste a regióne. Presadzovaním projektov diaľkovej železničnej, leteckej, riečnej a cestnej dopravy mieril k zlepšeniu sústavy komunikácií v rámci zlínskeho regiónu i celého Československa.

V roku 1894 sa nechali Tomáš, brat Antonín a sestra Anna vyplatiť svojím otcom z rodinného podniku. Od svojej zosnulej matky dostali veno 800 zlatých, s ktorým si v Zlíne založili obuvnícku živnosť, ohlásenú na najstaršieho súrodenca Antonína Baťu ml. Podľa vtedajších noriem nebol totiž Tomáš ešte plnoletý. Pôvodne žiadali o povolenie obuvníckej živnosti v Uherskom Hradišti, kde im mesto zámer prevádzkovať živnosť na výrobu obuvi a vybudovať obuvnícky podnik, nepovolilo. V Zlíne však získali pre svoje podnikanie pochopenie a súhlas na začatie výroby obuvi. Tým mesto odobrilo, bez toho aby o tom radní dopredu vedeli, založenie základov budúceho obuvníckeho komplexu. Súrodenci Baťovci spočiatku vyrábali valašskú prešívanú obuv na symetrickom kopyte. Ide o rovnaký tvar kopytá pre ľavú i pravú nohu a pri jej výrobe využívali predovšetkým prácu domácich robotníkov. Zamestnávali okolo 10 robotníkov, ktorí museli pracovať fixnú pracovnú dobu, za ktorú dostávali pravidelnú týždennú mzdu. Tento spôsob riadenia podniku bol na tú dobu veľmi neobvyklý, ale aj veľmi priekopnícky.

V lete 1895 bol všetok ich majetok zastavený na splátky a zmenky, ktoré už nebolo možné platiť. Začali im hroziť žaloby zo strán veriteľov a kríza priviedla Baťovcov do krachu. Keď Antonín odišiel na vojnu, vedenia podniku sa ujal Tomáš. Pokúsil sa zbaviť dlhov a to spôsobom, ktorý sám opisuje týmito slovami:

„Čoskoro si ma práca podrobila celého. Všetko požehnanie môjho života počalo sa tohto dňa. Pochopil som svoju pochabosť v napodobňovaní lenivých ľudí, či pánov či nepánov. Vykonávaním všetkých robotníckych prác našiel som cesty, ktoré viedli k úspore materiálu aj zjednodušeniu robotníkovej práce... Suroviny nosil som na chrbte z otrokovickej železničnej stanice od polnočného vlaku, desať kilometrov do Zlína. Do rána som s jedným robotníkom narezal materiál a ten ráno vydal robotníkom. Robotníci pracovali vo dne v noci, až bolo dielo hotové. Potom zase robotníci vyspávali a ja som išiel v noci odviezť tovar, doviezť novú surovinu a aj peniaze na výplatu... Sám som nakupoval materiál, sám ho porezal alebo strihal, sám rozdelil medzi robotníkov, sám prijal a prezrel pár po páre, sám vyplatil robotníkov, sám vykonal všetko knihovanie a vyúčtovanie...“

Roky rozkvetu firmy

Do leta 1896 sa Tomáš dlhov zbavil, no čoskoro mala firmu postihnúť ďalšia pohroma. Firma Koditsch a spol., u ktorej mali všetci obuvníci, vrátane Baťovcov, uložené zmenky, skrachovala. Firmu Tomášovho otca to zruinovalo, no Tomáš sa nechcel vzdať. Prišiel s inováciami, ktoré mali túto situáciu vyriešiť. Rozhodol sa začať šiť topánky z plátna, ktoré bolo oveľa lacnejšie a dostupnejšie ako pravá koža. O tzv. „Baťovky“ (plátené topánky s koženou podrážkou a elegantnou špičkou z pravej kože) začal byť vďaka reklame obrovský záujem. Výroba sa rozbiehala vo veľkom, preto Baťa v roku 1899 zakúpil v Nemecku prvé šijacie stroje s ručným pohonom.

Anna Baťová, sestra oboch bratov, sa zaslúžila o prosperitu firmy Baťa. Prevzala od bratov ekonomiku firmy a svojím prístupom obmedzila zbytočné plytvanie či nekoncepčné rozhadzovanie získaných finančných prostriedkov. Pôsobila tu do svojho sobáša v roku 1898.

V roku 1897 boli všetky dlhy zaplatené. Po dokončení stavby železničnej trate z Otrokovíc do Vizovíc postavil Tomáš svoju prvú výrobnú budovu, v ktorej v roku 1900 zamestnával až 120 ľudí. Časom odkúpil ďalšie pozemky na území mesta Zlín, kde začal rozširovať firemnú infraštruktúru. Tomáš Baťa firmu premenoval k 1. augustu 1900 na verejnú spoločnosť T&A Baťa. Hlavná činnosť bola výroba plátenej a rúnovej obuvi. Firma bola v rozkvete, ale jej spoluzakladateľ a brat Tomáša Antonín Baťa ml. vážne ochorel na tuberkulózu.

Za skúsenosťami do USA

Tomáš Baťa prenechal na čas vedenie podniku svojmu spolupracovníkovi Štěpánkovi a rozhodol sa odísť do Ameriky, získať nové skúsenosti so spôsobmi organizácie práce, výplaty zamestnancov a uskladnenia polotovarov pre výrobu obuvi. Po skoro polročnom pobyte v USA sa vrátil na jar 1905 a do Zlína priviezol nové plány výstavby továrenských budov aj nadšenie pre americký smer managementu. Objednal tiež nové výkonnejšie stroje priamo z USA.

V roku 1908 zomrel ťažko chorý Antonín Baťa a Tomáš tak zostal jediným vlastníkom firmy T&A Baťa, ktorej hlavným cieľom zostávala výroba ľahkých baťovek. V roku 1910 bolo v podniku zamestnaných asi 350 robotníkov, denne sa vyrobilo viac ako 3000 párov topánok. S rastúcim objemom produkcie rástla tiež imigrácia nových pracovných síl, čo vyvolalo problém, kam všetkých robotníkov v Zlíne ubytovať. Preto Baťa začal s výstavbou tzv. Baťových domčekov, popri ktorých vznikli v meste ďalšie budovy, dnes tvoriace charakteristickú architektúru celého mesta. V roku 1912 prešli obuvnícke dielne na výrobu celokoženej obuvi a boli vykonávané opatrenia k prehĺbeniu racionalizácie a intenzifikácie práce. Firma uzatvárala s robotníkmi pracovné zmluvy, podľa ktorých robotníkom, ktorí nedosiahli predpísaný pracovný výkon, účtovala k náhrade tzv. Straty na réžiách. Inak boli robotníci pokutovaní za nedostatočne a zle vykonanú prácu. V tom istom roku sa Tomáš Baťa oženil s dcérou správcu viedenskej dvornej Bibliotéky Máriou Menčíkovou, s ktorého vzťahu sa po dvoch rokoch narodil syn Tomáš.

Kríza vyvrcholila o rok neskôr, kedy došlo k celonárodnému robotníckemu štrajku, čo zapríčinilo vznik KSČ. Továrenské sklady boli zaplnené tovarom, v ňom uložený kapitál sa nehýbal a chýbal, preto sa Tomáš Baťa rozhodol k odvážnemu a dômyselnému kroku. Dvakrát znížil cenu obuvi, čím chcel vypredať sklady. Nakoniec znížil ceny o 50% a mzdy o 40%. Pracovníkom to vykompenzoval tým, že im poskytol určité zľavy (napr. 50% zlacnenie tovaru vo firemnom obchode potravín). Polovičné ceny pôsobili ako magnet na zákazníkov, zásoby sa výborne predávali a Baťa inkasoval defláciou zhodnotené peniaze. Týmto opatrením prerazil krízové ??zovretie a jeho lacné topánky začali ovládať trh. Štyri písmená BAŤA sa stali všadeprítomným symbolom odvážneho a úspešného podnikania. V roku 1923 mala sieť predajní Baťa už 112 pobočiek. V tom istom roku sa Baťa rozhodol zostaviť svoju kandidátnu listinu vo voľbách do obecného zastupiteľstva s heslom „Chcem pracovať pre všetkých. Bojovať proti biede.“ Voľby vyhral, ??získal 17 mandátov z 30 a stal sa starostom.

Plánovité hospodárstvo

Noví robotníci, ktorí do Zlína prichádzali v dvadsiatych rokoch 20. storočia za prácou, boli okamžite prijatí na pracovnú zmluvu do hlavnej výroby, prípadne nastúpili podľa vlastnej špecializácie – stavbári, elektrikári, chemici atď. do ďalších, novo tvoriacich sa prevádzok firmy. Tí najlepší z celého podniku mali možnosť po pracovnej dobe navštevovať Baťovu školu práce na získanie vyššej kvalifikácie, vyššej odbornosti a mohli sa venovať výučbe cudzích jazykov. V tejto škole viselo Baťove heslo: „Nehovor mi, že to nejde – povedz mi, že to nevieš“. To všetko viedlo postupne k získavaniu riadiacich a manažérskych funkcií ako v Československu, tak aj v novo zakladaných pobočkách po celom svete.

„Konajme len takú prácu, ktorá slúži verejnosti. Obchod je služba ľudu. Čím dôkladnejšie pochopí obchodník túto pravdu, tým viac bude rozširovať okruh ľudí, ktorí budú stáť o obchodné spojenia.“

Baťa sa začal v roku 1919 orientovať na zahraničný obchod a v zahraničí budoval obchodnú sieť predajní. Predával za ceny pod cenovou úrovňou konkurencie, čím ju dokázal likvidovať. Výroba vzrastala, na konci roku 1925 pracovalo v Baťovom koncerne 5 200 zamestnancov. V prvom zostavenom desaťročnom pláne predpovedal dennú výrobu 100 000 párov topánok, ale tento plán bol po roku prekonaný takmer o dvojnásobok. Preto sa začali tvoriť ročné plány, ktoré v sebe zahŕňali plány všetkých oddelení výroby. Tie boli ďalej rozdelené na týždenné plány a tie potom na denné programy. Tak bol na každý deň stanovený presný obrat, ktorý musel byť dosiahnutý.
Samosprávne dielne

Ďalšou revolučnou inováciou bolo vytvorenie hospodárskych jednotiek, ktoré mali vlastný účet ziskov a strát. Tieto samosprávne dielne tvorili základnú bunku celého podniku a v ich čele stál majster, ktorý za všetko niesol zodpovednosť. Každé oddelenie (dielňa), v pravom zmysle slova, kupovalo vo výrobnom procese od predchádzajúceho oddelenia tovar, ktorý po spracovaní zase predávalo nasledujúcemu oddeleniu. Pritom si muselo starostlivo polotovary prekontrolovať a prevziať, pretože zodpovedalo za kvalitu. Tým Baťa ušetril na kontrolóroch, a pritom vyrábal v špičkovej kvalite. Na tento systém nadväzoval systém správnych budov, ktorý fungoval na podobnom princípe.
Systém miezd

Tomáš Baťa užíval štyri základné druhy miezd:

Pevná mzda – bola určená technicko-hospodárskym a administratívnym pracovníkom
Individuálna úkolová mzda – bola prideľovaná robotníkom na niektorých špeciálnych postoch
Kolektívne úkolová mzda – bola určená pre robotníkov v dielňach
Mzda účasti na zisku – bola určená pre niektorých vedúcich pracovných úsekov

Vždy na konci roku bola každému zamestnancovi prinesená knižka, do ktorej sa muselo napísať, koľko by si chcel v budúcom roku zarobiť. Baťa vyhlasoval: Ste moji spolupracovníci (výraz robotník nepoužíval) a mojou povinnosťou je, vytvoriť Vám také podmienky, aby ste si tieto peniaze mohli zarobiť.

Baťa bol štvrtým najbohatším človekom v Československu a hoci hospodársky veľmi pozdvihol chudobný kraj a dal ľuďom prácu a vyššiu životnú úroveň, v očiach komunistov bol len kapitalistický vykorisťovateľ. V 30. rokoch robotnícky spevácky súbor „Modré blůzy“ spieval: „Copak v této republice, tu si Baťa fouká, však až přijde revoluce, ať se ztratit kouká.“ V revolučných zvratoch sa potom „stratil“ až Jan Antonín Baťa – ten sa po vojne už domov nevrátil, no aj tak dostal na súde v neprítomnosti 15 rokov ťažkého žalára.

Typická je tiež Baťova cena, ktorá skoro vždy končila deviatkou. Jednoducho 999 korún vyzerá opticky lákavejšie ako 1000, pritom ide o rozdiel jednej koruny.
Expanzia podniku
V rokoch 1926 – 1928 vzrástol export obuvi a firma Baťa ovládala viac ako polovicu československého vývozu. Vo firme došlo k zavedeniu pásovej výroby, ktorá bola používaná v závodoch Henryho Forda. Produktivita práce vzrástla o 75% a počet zamestnancov o 35%, čistý obrat firmy predstavoval 1,9 miliardy predvojnových korún. Koncom roku 1928 tvorila továreň komplex 30 budov, koncern sa ďalej rozrastal a Baťa podnikal v ďalších sférach hospodárstva (gumárenský, chemický, textilný, drevársky priemysel a mnohé ďalšie). Baťa v roku 1931 vyrábal v Zlíne, Otrokoviciach, Třebíči, Bošanoch a Nových Zámkoch. V roku 1931 sa rodinný podnik zmenil na akciovú spoločnosť so základným imaním 135 mil. korún. Už dlho predtým vznikali dcérske spoločnosti po celom svete, k tomu pribúdali továrne v Nemecku, Anglicku, Holandsku, Poľsku a mnohých ďalších krajinách. Vytvoril celý rad výchovných aj vzdelávacích organizácií (Baťova škola práce), v Zlíne vzniklo vlastné filmové štúdio, ktoré sa zaoberalo natáčaním reklám na obuvnícke výrobky. Neskôr sa zo štúdia stali známe Filmové ateliéry Kudlov.

Tragická smrť Tomáša Baťu

12. júla 1932 Tomáš Baťa zahynul spolu so svojím pilotom Jindřichom Broučkom pri leteckej nehode, keď vo svojom lietadle Junkers F 13 letel do Švajčiarska, aby sa zúčastnil otvorenia novej pobočky v mestečku Möhlin na brehu Rýna. V tom čase, keď vrcholila veľká hospodárska kríza, mala firma Baťa pobočky už vo viac ako 60 štátoch. Vznik pobočiek v mnohých krajinách, napr. aj v Möhline, bol iniciovaný predovšetkým zvyšovaním dovozných ciel a ochranou miestnych trhov vládnou politikou. Napr. koncern Baťa v Möhline získal pozemky s výmerou 24 hektárov za veľkorysú ponuku 1 franku za meter štvorcový, čo svedčí o renomé českého priemyselníka. Celý priemyselný areál aj so službami a kolóniou domčekov bol dokončený v 50. rokoch a s výrobou topánok sa tu skončilo až v roku 1990.

Tomáš Baťa do Möhlinu štartoval z firemného letiska v Otrokoviciach, no let bol kvôli hmle o 1 hodinu odložený. Baťa trval na odlete a tak 8 minút pred 6. hodinou ráno lietadlo odštartovalo. Lietadlo spadlo z výšky okolo 20 až 30 m v blízkosti továrne na Bahňáku.[4]

1. verzia: pilot spozoroval elektrické vedenie, ktoré prebiehalo nad areálom Bahňák, keď sa mu snažil vyhnúť, zachytil o roh buď papierne, alebo píly.

2. verzia: lietadlo blúdilo v hmle niekoľko minút nad Napajedlou, ale pilot sa nedokázal zorientovať, snáď sa aj pokúsil núdzovo pristáť.

Továrnik Baťa tragicky zahynul cca 15 metrov od ohrady továrne na Bahňáků. Pilot Brouček bol nájdený mŕtvy, pričom v rukách ešte zvieral knipel lietadla, akoby chcel do poslednej chvíle zabrániť tragédii.

Tomáš Baťa pred osudnou haváriou lietadla unikol niekoľkokrát úspešne smrti. Prvýkrát v roku 1911 (na dušičky), kedy mal autonehodu (zrazil sa s povozom) pri Malenoviciach a z ktorej pochádzala jazva na pravej strane čela. Operovaný bol vo Viedni. V roku 1917 to bol zápal žíl dolných končatín, kedy ho skoro „usmrtili“ kŕčové žily, ktoré si spôsobil dlhým chodením s plnou nošou koží na chrbte v začiatkoch podnikania.

Karel Čapek o Baťovi napísal v Lidových novinách:

„Jiní a povolanější vám v těchto dnech připamatují Tomáše Baťu jako organisátora, dobyvatele a budovatele z nejúspěšnějších; rád bych na něm vyzvedl stránku skromnější, i když bez ní by nebyl tím velkým Baťou. Byl to muž; byl z lidí, kterým se oblíbeným rčením říká muž stoprocentní. Silný a snad trochu bezohledný; a především optimista. Muž naprosto nepodlomený jakoukoli nedůvěrou v sebe; člověk nerozpolcený, který nemele naprázdno, ale silnými zuby překusuje problémy, které leží v linii jeho zájmu. Přetnout gordický uzel je výkon málo subtilní, ale otvírá cestu tomu, kdo se nechce nechat zastavit.“

Na pohrebe Tomáša Baťu predniesol smútočnú reč jeho nevlastný brat a nástupca vo firme Jan Antonín Baťa. Tu je ukážka jeho smútočnej reči:
Pamätník Tomáša Baťu, Zlín

„Spolupracovníci! Padl… Nejlepší z nás padl, oběť naší práce. Naše velká pracovní rodina ztratila svého zakladatele, budovatele a vůdce. Tělu svého vůdce vzdáváme dnes poslední poctu. Jeho duch však zůstává mezi námi, uprostřed jeho a našeho díla, protože ten duch žije v nás: duch jeho práce, jeho nadšení, jeho obětavost a píle zůstane nám pro věky příkladem. Pracujeme společně na velkém díle. Toto dílo nám odkázal zesnulý Tomáš Baťa ve své závěti…“

Práca v podnikoch Tomáša Baťu vtedy živila tridsať tisíc zamestnancov, firemné továrne a predajne sa rozkladali na štyroch kontinentoch. V Zlíne naproti továrenskému kolosu stálo Náměstí Práce s dvoma obchodnými domami, sociálnym ústavom, hotelom a kinom (najväčší biograf v strednej Európe), skoro hotová bola školská štvrť, pribúdali internáty a pavilóny v nemocnici, mesto lemovali záhradné štvrte s jeden a pol tisícom domčekov pre zamestnancov. Do vedenia firmy sa dostal Tomášov nevlastný brat Jan Antonín Baťa a spolu s Dominikom Čiperom a Hugom Vavrečkom (akcie firmy boli prevedené na Jána A. Baťu a Máriu Baťovú, vdovu po Tomášovi). Rozvoj podnikania pokračoval, rovnako ako budovanie Zlína. Tu vyrástol pamätník Tomáša Baťu – neskôr prestavaný na Dom umenia, Baťov kanál – rozšírenie a predĺženie vodnej cesty až do Otrokovíc s čiastočným využitím aj rieky Moravy (každý deň na stavbe pracovalo okolo 800 robotníkov, práce sa robili ručne, bez použitia mechanizácie), výstavba rodinných domov na Lesnej štvrti atď. Neodmysliteľnou súčasťou Baťovej tradície patrilo aj do tej doby jedinečné, logicky nadväzujúce číslovanie postavených domov tak, ako sa v jednotlivých uliciach postupne dostavovali. Založil sa tým jedinečný a prehľadný systém logistiky aj orientácie. Ďalšia významná stavba Baťov mrakodrap (1938) niesla prívlastok „najvyššej betónovej stavby Európy“. Mrakodrap bol správnym a administratívnym centrom podnikov Baťa a po druhej svetovej vojne sa stal administratívnym a riadiacim centrom podnikov Svit. Dnes, po rozsiahlej rekonštrukcii, tu sídli krajský úrad Zlínskeho kraja.


74.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   7. 8. 2020, 12:35 avatar
73/ Mohol si to skratit na jedno slovo...kokot!!!)))


2.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   6. 8. 2020, 17:57 avatar
Edko to vies sloboda a demokracia nam zabezpecia prosperitu!!!)))


75.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 15:17 avatar
Ano sloboda a demokracia sú dôležitým faktorom pre dobré a flexibilné podnikateľské prostredie .

Niekto totiž na socialny štat musí najskôr zarobiť tie peniaze . Kedže podniky v rukách štatu sú každoročne v deficite musia tie peniaze zarobiť zahraničné konkurencie schopné podniky .


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 19:05 avatar
Prezradím ti tajomstvo

Kvalita života sa meria inak

Zoznam štátov podľa indexu ľudského rozvoja

Toto je zoznam štátov podľa indexu ľudského rozvoja (HDI) tak, ako ho vydala OSN vo svojej správe o programe rozvoja. Index sa považuje za dôveryhodný ukazovateľ bohatstva štátov. Štáty, takmer všetci členovia OSN a niekoľko závislých území je rozdelených do troch skupín na základe ich HDI: veľmi vysoký, vysoký, stredný a nízky. Z príčiny nedostatku údajov niektoré štáty a závislé územia v zozname chýbajú. Tie, ktoré nie sú členmi OSN, sú označené hviezdičkou

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 21:05 avatar
Blikáč osvietený. Radšej nič neprezrádzaj, lebo aj tak je to podľa USA a NATO predpisov a to asi netreba nikomu vysvetľovať okrem teba PAKO. Tak a na tej kube ľudia majú iné kritéria a tiež v iných krajinách a americký spôsob života im akosi nechýba, To ty gadžo odchovaný na ukrývanej slanine starého otca nepochopíš. Máš tu aj takých, čo ti budú závidieť, ale keď sa nad tebou človek zamyslí, tak si chudák nad krorým treba plakať, no ľutovať ťa nebudem , vlastnú hlúposť nezmyješ ani sa z nej nevyspíš.
Súhlasí Kasafran


61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 23:46 avatar
Havran nič im nechýba na Kube ba už aj dolare môžu používať . No konečne a že im chýbaju zakladne potraviny to nič neni oleja je dosť ale to ti zamlčia

Kuba dnes. Disidenti za mrežami, potraviny na prídel

Režim kubánskeho vodcu Fidela Castra je jedným z posledných totalitných režimov na svete. Právo na slobodu slova, prejavu či právo zhromažďovania sa tam neexistuje. "Kubánska spoločnosť sa nezmenila, ide stále o totalitný systém, ktorý však už nemá tie schopnosti zasahovať proti disentu a proti tým, ktorí zmýšľajú inak, ako bol schopný v 70. alebo 80. rokoch," povedal pre HN analytik Ivo Samson. Napriek tomu sedí v kubánskych väzniciach podľa odhadov okolo dvesto disidentov. Hoci oficiálna Havana presviedča, že voľby sú slobodné a môže v nich kandidovať každý, politickí odporcovia sú tvrdo stíhaní.
Čo však obyčajných Kubáncov trápi viac ako politická sloboda, sú nízke platy, nedostatok potravín a nízka životná úroveň. Nezmenilo sa to ani po tom, čo Castro odovzdal právomoci svojmu bratovi Raúlovi. V krajine funguje prídelový systém. Prídely na mesiac však mnohým vystačia iba na desať dní. Aj preto na Kube "prekvitá" čierny trh. Podľa údajov z roku 2005 má jeden Kubánec mesačne napríklad nárok na 8 vajíčok (mimo Havany len na štyri), štvrť litra oleja, tri kilogramy ryže.
Kubánska ekonomika utrpela najväčšiu ranu na začiatku 90. rokov, keď prestala do krajiny prúdiť pomoc z bývalého východného bloku.

hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 19:09 avatar
V čom je však problem a veľký rozdiel .

Iný rozvoj je v krajine kde je pušť a vzacnosť je tom pitná voda a väčšina krajiny je piesok .

Iná krajina je krajina ako Rusko bohata na všetky suroviny a k tomu ešte obrovská .
Tá by pri správnej politike preskočila Norsko a to hravo .

Iná politika je v Norsku a iná v Rusku a preto sa nemá nor tak ako rus


8.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 21:11 avatar
Osvietený- zabudol si na krajiny ktoré majú naftu ako Venezuela Amíci nevedeli prežrať skutočnosť, že nebudú takmer za babku ťažiť ich ropu. Tak sa im za to "odmeňujú" rozvratom krajiny . Tomu rozumieš PAKO?
Súhlasí Kasafran


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:05 avatar
súdruh Venezuela nemá naftu . Má obrovský nedostatok nafty a benzínu
Oboje dováža

Venezuela zdražuje benzin. Ropná velmoc musí pohonné hmoty dovážet

Více na www.e15.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Súdruhovia Chavez a Mašuro sa rozhodli ukradnuť americký majetok .

A tak to i dopadlo

Ukradli čo sa dalo ale nepomohlo

Na to si pozabudol súdruh a tak ti to pripomeniem

Venezuela znárodnila továrnu General Motors včetně automobilů. Vše proběhlo bez vysvětlování
Americká automobilka považuje kroky venezuelských úřadů za nelegální a hodlá se proti nim bránit. Venezuelské ministerstvo informací se zatím k záležitosti nevyjádřilo. K zabavení majetku největšího amerického výrobce automobilů dochází v době prohlubující se politické a ekonomické krize ve Venezuele.
zpravy.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Venezuela znárodnila americký potravinářský závod. Předám ho dělníkům, prohlásil Maduro
www.info.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Venezuela znárodnila dvojicu amerických ropných veží
Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Venezuela znárodnila americkou továrnu na kukuřičné lupínky
www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A takto sa znarodnilo všetko ako hovoria súdruhovia bohapustej krádeži cudzieho majetku .

A kam to dotiahli ???

Bez dokumentov, peňazí, potravín či liekov. Takto utekajú milióny Venezuelčanov

Po Sýrii ide o druhú najväčšiu migračnú krízu na svete. Ešte pred príchodom koronavírusu z krajiny podľa odhadov Medzinárodnej organizácie pre migráciu utieklo zhruba päť miliónov ľudí.

hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:11 avatar
havran ako píše Edo venezuelská ropa patrí USA, venezuelskú ropu Venezuela ukradla američanom.
Čo nevieš, že ropa na celom svete patrí USA ?
Súhlasí Kasafran


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:15 avatar
Sudruh Venezuelská ropa mala patriť Venezuelskemu ľudu . Ale ukradli ju Rusi. Teda aspoň sa tým chvalia . To by im mohlo stačiť         


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:19 avatar
Súdruh Edo ved si písal že Venezuela ukradla venezuelskú ropu amíkom
Súhlasí Kasafran


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:21 avatar
Rusi maju Venezuelsku ropu si písal minule . Vraj je to logicke že rusko kradne ropu Venezuele       

Je to správne nie len zlato ale i ropu treba ukradnut dokedy je               


20.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:24 avatar
Edo nič také som nepísal ty náš Lži muž ty si v 10 písal o kradnutí venezuelskej ropy Venezuelou


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:22 avatar
Preto je tam taký blahobyt lebo rus je vždy naj obchodný partner              


21.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:25 avatar
Keď Venezuelu vykrádali USA to tam vládol blahobyt
Súhlasí Kasafran


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:20 avatar
USA majú obrovské prebytky ropy doma

Cena americkej ropy WTI padla v piatok o viac ako 10 percent pod hranicu 18 amerických dolárov (16,53 eura) za barel a dostala sa najnižšie za 18 rokov.

finweb.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

To ti Eliot nenapíše                 

Už pre 7 rokmi bola situacia

USA po rokoch ťažia viac ropy, než spotrebujú

Ropa z bridlíc posúva USA na dohľad trónu najväčšieho producenta ropy na svete. Po rokoch dokážu vyťažiť viac ropy, než jej spotrebujú.

ekonomika.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:23 avatar
EDo zasa si táral v 10 o kradnutí venezuelskej ropy Venezuelou ?


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:29 avatar
pripomenme si demeta kasafrana a i teba sputnik náš

Tak to je bomba. Ropa vo Venezuele je teraz vo vlastnictve Ruska

Tak to je bomba. Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska
6.4.2020

Ropa ve Venezuele je nyní vlastnictvím vlády Ruské federace.

Ved sa už topíte vo vlastných hoaxoch idioti                 


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:33 avatar
Treba venezuelskú ropu dať amíkom


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:34 avatar
Edo zrazu veríš dezinformačným webom ?


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:37 avatar
HakovySS veď odkaz na tento ruský hovnomet si sem zavesil XY krat ??? Ty si fakt prišiel na to že je to ruský hovnomet ???

Samozrejme že je ako 200 ďalších .

Ale Kasafranovi to neprezraď nech sa teší že Venezuelska ropa je v dobrých rukach najkrasnejšej bytosti v galaxii nášho vynulovaneho voccu                  

Pod člankom si ma utvrdzoval ako naozaj je to pravdou a dnes už je to naopak ???

                                


35.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:38 avatar
edo SS prečo stále klameš ?
A americký trol venezuelskú ropu americkí gangstri nedostanú


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:42 avatar
Hakovy SS USA má venezuelsku ropu na haku aj tie americke podniky čo pokradli .

Pre USA vyhovuje stav že Venezuela na tých znarodnených plošinach nič neťaží . Lebo vo svete je taký prebytok ropy že ju predavaju lacnejšie ako ju vyťažia ale to na zahorí ešte neviete súdruhovia    

Môže sa v tej rope Maduro kupať vlasnte nemôže lebo žiadna sa neťaží . Maju iba tu čo im tanker privezie    


40.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:43 avatar
edo SS asi preto americkí jastrabi chcú ovládnuť Venezuelu


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:50 avatar
Stale si nepochopil hakovy SS že USA seru na Venezuelskú ropu .

Na svete je totiž taký prebytok ropy že sa neda predat ani za to čo sa vytaží

Cena WTI padla o 306 percent, predávajúci musí zaplatiť

Cena ropy po prvý raz stratila za jediný deň všetku svoju hodnotu. Kontrakt na americkú ľahkú ropu West Texas Intermediate (WTI) s dodaním v máji dnes klesol o 306 percent a uzavrel na mínus 37,63 dolára za barel.

To znamená, že predávajúci nielenže za svoju ropu nič nedostane, kupujúcemu ešte musí za každý odobratý barel zaplatiť.

Obchodníci májový kontrakt predávali za každú cenu, aby im ropa nezostala. Kvôli kríze v dôsledku šírenia koronavírusu a výrazne nižšiemu dopytu teraz nemá o ropu takmer nikto záujem, po pretlaku ponuky sa trh zrútil.

V Spojených štátoch takisto citeľne ubúda kapacít na uskladnenie ropy v zásobníkoch, čo je významný dôvod, prečo nikto z obchodníkov teraz ropu nechce vlastniť.

finweb.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

O pár rokov budu auta jazdiť na baterky to až vocca bude plakať


51.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:53 avatar
edo SS čo je dnes nebude zajtra, preto amíci realizovali prevrat cez svoju figúrku Guaida čo im nevyšlo


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:29 avatar
Vysvetli mi dôvod prečo by Venezuelská ropa mala patriť Rusku ???             


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:31 avatar
A hlavne čím by ju vyťažili . Lebo rus ťaží výhradne na zariadeniach zo západu          

Lebo rus nemá zariadenie na ťažbu ropy ktorú ťažia na obstarožitných zariadeniach zo západu Norských , Kanadských a amerických


34.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:37 avatar
Nie Rusi neťažia ropu, nemajú na to zariadenia


38.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:41 avatar
Ropa na celom svete patrí americkým mafošom


41.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:44 avatar
edo SS takže v 10 si zasa klamal ?


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:33 avatar
Už vytiahni hlavu z ruskej prdele a pochop že rus okrem obstarožitných jadrových zbraní ropy ktorú už nikto nechce a plynu nemá vôbec nič


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:34 avatar
Z tej ropy a plynu 95 % zisku tečie pre rusku mafiu a 5 % ostava zbedačenej krajine


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:35 avatar
Aj z venezuelskej ropy má mať zisk americká mafia ?


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:35 avatar
prečo by Venezuelská ropa mala patriť USA ?


31.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:36 avatar
Už vytiahni hlavu z americkej prdele a pochop že rus ťa má na háku


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:37 avatar
Zopakuj sa náš ombucman Putlera    


36.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:39 avatar
Zopakuj sa ombucman amerických jastrabov


37.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:40 avatar
edo SS Venezuela kradne venezuelskú ropu amíkom


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 19:14 avatar
Kedysi sme tento rozdiel systemu videli medzi NSR a NDR

Dnes vidíme plotom rozdelenú koreu južnu jednu z najvyspelejších krajín sveta a severnu trpiacu hladomorom


9.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2020, 21:28 avatar
Osvietený- ty si zober zrkadielko a pozri sa do svojho konečníka a tam uvidíš pravdu o svojom živote. Si zbytočný človek, čo nič nedokázal, len rýpe okolo sena a zhadzuje vinu za ten svoj premrhaný život na komunistov počnúc Marxom, Leninonm...... Čo PAKO vyrovnáš sa s tým, alebo budeš tu kvákať nezmysly z meinstrímu?Ty naozaj veríš tomu, že "posunieš" národ do aerickej riti? Prejde pár mesiacov a aj tí naivní ľudkovia pochopia, že sa sekli. Za to však môže Fico. Tu musia prísť naozaj noví a rozumní ľudia. Slovensko sa zobudí a vynesie na politických márach takých Zmatkovičovcov a pod.......
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:09 avatar
havran vytiahol mejnstrím               Niet nad alternatívu      


6.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 8. 2020, 20:42 avatar
Že Severná Kórea má diktátora, to všetci vieme, mmusia byť zabednení vo vlastnom, ale že aj taká Zimbabwe má diktátora... Moc sa svet neposunul od minulosti. .. =o


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:08 avatar
Zuzka8 ten rozdiel je značný .
Jedna krajina rozdelena plotom .
Jedna časť v slobode a obrovskom ekonomickom rozmachu druha v hladomore .
Vieš prečo to tak je ???


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:45 avatar
Ruský ropný koncern Rosnefť odchádza z Venezuely, očakáva zrušenie sankcií USA

Biznis Rosnefti vo Venezuele preberá iná ruská štátna spoločnosť.

Čítajte viac: ekonomika.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


45.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:48 avatar
Neplač americká spoločnosť nie


43.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   6. 8. 2020, 22:46 avatar
... aj nad tým som rozmýšľala, že prečo to tak je. .. neviem v pravde, či sa dá dopátrať k odpovedii. ..


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:46 avatar
Byznys, nebo zábava? Tryskáč šéfa Rosněfti často míří na Maledivy a Mallorku

Letadlo ruské státní ropné firmy Rosněfť v posledních letech nejméně třináctkrát mířilo na Mallorku, Ibizu, Sardinii či Maledivy v době, kdy tam šéf Igor Sečin nebo jeho blízcí trávili dovolenou. Upozornila na to agentura Reuters.

Ze zhruba tří stovek letů firemního letounu ruské státní firmy jich skoro třetina proběhla v čase dovolených nebo od pátečního poledne do pondělí ráno. Osmkrát letoun mířil na Sardinii, patnáctkrát na Maledivy a sedmkrát na Mallorku, zjistila agentura z otevřených zdrojů jako planefinder.net a dalších.

Rosněfť ani ruské úřady nezveřejnily žádné informace ohledně oficiálních událostí v těchto místech, agentura ale připouští, že o všech obchodních jednáních společnost neinformuje. Na druhou stranu příbuzní a známí šéfa firmy Igora Sečina včetně jeho bývalé manželky zveřejňovali na sociálních sítích obrázky z dovolených právě z míst, kde se služební letoun nacházel. Šlo nejméně o zmíněných třináct případů.

Samotný Sečin, blízký přítel a spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, své fotky na sítě nedával. Reuters ale muže jeho podoby vyfotil při nástupu na letišti Palma de Mallorca.
Firma: Je to informační sabotáž

Ruská státní firma agentuře napsala, že „působí ve všech částech světa“ a výdaje na služební letoun splňují veškeré firemní standardy. Na doplňující dotazy, například zda Sečinova smlouva dovoluje používat letadlo pro soukromé účely či zda za takové lety firmě přispěl, už neodpověděla. Uvedla pouze, že se Reuters pokouší o „informační sabotáž“ ve prospěch zainteresovaných zahraničních tajných služeb.

Podle bývalého ruského náměstka ministra energetika Vladimira Milova je zneužívání letadla pro soukromé účely součástí rozsáhlého plýtvání ve státní firmě. Milov nyní patří mezi kritiky Kremlu a tvrdí, že Putin a jeho okolí zneužívají ruské přírodní zdroje pro vlastní prospěch.

Připomněl také, že v roce 2017 se Rosněfť chystala nakoupit soupravy nádobí včetně talířků na kaviár a stříbrných lžiček za v přepočtu 1,9 milionu korun. Poté, co kritik Kremlu Alexej Navalný na zakázku v květnu 2017 upozornil na serveru YouTube, byla druhý den zrušena.

Mluvčí prezidenta Putina Dmitrij Peskov nechtěl téma letů Rosněfti komentovat s tím, že jde o vnitřní záležitost společnosti, mluvčí ruské vlády na otázky nereagoval.

www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:48 avatar
edo nazáviď


47.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:49 avatar
edo nehanbíš sa závidieť ?


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:51 avatar
Ja sa teším spolu s ruským narodom že majú takých skvelých obchodnikov               


52.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:54 avatar
edo takže Venezuela kradne USA venezuelskú ropu ?


54.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 23:01 avatar
pokazena platnička ide dokola

Žiadna krajina neťaží ropu vo venezuele iba Rusko .

Ropu však na venezuelský trh nedodáva ale odvaža na tankeroch

Ruská štátom kontrolovaná ropná spoločnosť Rosnefť ukončila svoje podnikanie vo Venezuele. Aktíva vo Venezuele predala ruskej vláde. Na čele firmy stojí Putinov blízky spolupracovník Igor Sečin.

Rusko, ktoré je spojencom venezuelského prezidenta Nicolása Madura, však v krajine aktívne zostane. Ako uviedla ruská agentúra TASS, biznis Rosnefti vo Venezuele preberá iná ruská štátna spoločnosť.

finweb.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 12:05 avatar
Tradičné slovanské lieky sú na čisto prírodnom základe!!!!!!!!!!!

V moskovskej lekárni predávali "liek proti COVID 19" v náleve s mumifikovanými plazmi...

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


67.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 8. 2020, 12:06 avatar
Budú i netopiere


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 22:53 avatar
najnovšie príspevky od tohto účastníka

edo nehanbíš sa závidieť ? (pred 5 minútami)
edo nazáviď (pred 6 minútami)
Neplač americká spoločnosť nie (pred 6 minútami)
edo SS takže v 10 si zasa klamal ? (pred 10 minútami)
edo SS asi preto americkí jastrabi chcú ovládnuť Venezuelu (pred 11 minútami)
Ropa na celom svete patrí americkým mafošom (pred 13 minútami)
edo SS Venezuela kradne venezuelskú ropu amíkom (pred 14 minútami)
Zopakuj sa ombucman amerických jastrabov (pred 15 minútami)
edo SS prečo stále klameš ? A americký trol venezuelskú ropu americkí gangstri nedostanú (pred 16 minútami)
Nie Rusi neťažia ropu, nemajú na to zariadenia (pred 17 minútami)
Už vytiahni hlavu z americkej prdele a pochop že rus ťa má na háku (pred 18 minútami)
Aj z venezuelskej ropy má mať zisk americká mafia ? (pred 19 minútami)
prečo by Venezuelská ropa mala patriť USA ? (pred 19 minútami)
Edo zrazu veríš dezinformačným webom ? (pred 20 minútami)
Treba venezuelskú ropu dať amíkom (pred 21 minútami)
Keď Venezuelu vykrádali USA to tam vládol blahobyt (pred 29 minútami)
Edo nič také som nepísal ty náš Lži muž ty si v 10 písal o kradnutí venezuelskej ropy Venezuelou (pred 30 minútami)
EDo zasa si táral v 10 o kradnutí venezuelskej ropy Venezuelou ? (pred 31 minútami)
Súdruh Edo ved si písal že Venezuela ukradla venezuelskú ropu amíkom (pred 35 minútami)
havran ako píše Edo venezuelská ropa patrí USA, venezuelskú ropu Venezuela ukradla američanom. Čo ... (pred 43 minútami)
Presne Edo to si ty. Propagandista. (pred 3 hod.)
To nájdeme u elfov (pred 6 hod.)
edo SS takže zasa šíriš lož ? (pred 6 hod.)
Elfe daj zdroj (pred 6 hod.)
Presne elfe si trol a užitočný idiot (včera)


53.
označiť príspevok

hokejis muž
   6. 8. 2020, 22:55 avatar
Čo príspevok elfieho trola to perla


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 23:02 avatar
Jedina krajina ktorá kradne Venezuelsku ropu je Rusko a ty sa z toho nevieš spamätať    

A tak opakuješ USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA,

Lebo si papuch


56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 23:03 avatar
Najväčšia ruská ropná spoločnosť Rosnefť odchádza z Venezuely. Firma cez víkend oznámila, že zastavuje všetky svoje aktivity a biznis v juhoamerickej krajine predáva.

Rusko, ktoré je spojencom venezuelského prezidenta Nicolása Madura, však v krajine aktívne zostane. Ako uviedla ruská agentúra TASS, biznis Rosnefti vo Venezuele preberá iná ruská štátna spoločnosť.

K predaným aktívam patria spoločné podniky ako Petromonagas, Petroperija, Petromiranda či Petrovictoria. Predaj zahrnuje aj spoločnosti poskytujúce služby pre ropný sektor či obchodné prevádzky, uviedla ruská firma.

Rosnefť bola jedným z posledných a najväčších zahraničných investorov vo Venezuele. V krajine mala podiely v niekoľkých ložiskách ropy a zemného plynu, venezuelskej ropnej firme PDVSA poskytla úvery za miliardy dolárov, bola najväčším kupcom venezuelskej ropy a kľúčovým dodávateľom pohonných látok. Spojené štáty však na jej obchodnú divíziu so sídlom vo Švajčiarsku uvalili vo februári sankcie, práve pre aktivity vo Venezuele.

www.teraz.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA, USA , USA,

                 


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2020, 23:06 avatar
Madura drží nad vodou ruské půjčky, Moskva za to přebírá ropný byznys

Socialistická vláda ve Venezuele se v dobách hluboké hospodářské a politické krize čím dál více spoléhá na finanční injekce z Ruska. Ruská státní společnost Rosněfť díky tomu získala významný podíl v ropném byznysu rozvrácené země. A spíše než jako přítel si počíná jako predátor, píše agentura Reuters.

Ruský žralok

Reportéři agentury Reuters spočítali, že Rusko za posledních jedenáct let poskytlo Venezuele půjčky v celkové výši 17 miliard dolarů. Rosněfť jen letos v dubnu poslala PDVSA miliardu dolarů za příslib budoucích dodávek ropy. Caracas peníze nejméně ve dvou případech použil pro splacení nejpalčivějších dluhů a odvrácení hrozícího bankrotu.

Peníze z Ruska jsou pro režim venezuelského prezidenta Nicoláse Madura nepostradatelné - potřebuje je na splátky dluhopisů či dovoz nedostatkových potravin a léků.

Vláda kvůli pádu cen ropy nemá ani na provoz ropných polí, rafinerií, přístavů a tankerů, takže země v první polovině letošního roku vyvezla nejméně ropy za 27 let. Země se tak čím dál více propadá do závislosti na ruských půjčkách.

Venezuelská opozice tvrdí, že Rusko se v této situaci chová jako predátor. „Rosněfť této situace zcela určitě využívá. Vědí, že tu je slabá vláda, která zoufale potřebuje peníze - chovají se jako žraloci,“ řekl reportérům Reuters místopřeseda výboru pro energetiku v opozicí ovládaném Národním shromáždění Elias Matta.

Experti jeho slova potvrzují. „Rusové si berou všechno, co mají,“ okomentoval situaci Venezuelců nejmenovaný obchodník s ropou, který často jedná s PDVSA.
Suchoje za ropu

Ruské angažmá ve Venezuele začalo v roce 2006, kdy Spojené státy odmítly vládě Huga Cháveze dodávat náhradní díly na stíhací stroje F-16. Socialistický lídr se proto obrátil na Moskvu a výměnou za ropu v hodnotě čtyř miliard dolarů pořídil stíhací letouny suchoj, helikoptéry a tanky.

Zdroj: www.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:22,  Kasafran, vyzerá to tak, že tiež bez-rozmyslu súhlasíš s mnohými tvrdeniami... som síce...
dnes, 11:20,  Shagara,toto sa mi páči, čosi dnes napísal, ale k hlavnej teme. Chcel by som začať tým,...
dnes, 11:19,  Odkiaľ sa berie túžba? ;) Niečo chceš ani nevieš prečo ;)
dnes, 11:19,  Dá sa to aj pochopiť. Strašne nechceli vojnu. Stále bola bieda, vyplývajúca z 1.svetovej......
dnes, 11:12,  A keď už budeme mať všetko mysliteľné, čo potom? ;)
dnes, 11:09,  Z toho je vidno, že nie si tvorca... všetko stvorené nie je. Skús porozmýšľať, čo by sme...
dnes, 11:09,  34 - Snad preto ze mas tuzbu? Snad preto ze Zem je obrovsko velka? Ty si asi nikdy nemal dieta,...
dnes, 11:05,  -era-, pre mňa je diskusia len nástroj, tak ako pre iného povedzme, ak to trochu...
dnes, 10:57,  Aký zmysel má TVORCA, keď už je robota hotová? Všetko je stvorené? ;)
dnes, 10:50,  Respekt si musis zasluzit. Tak to v zivote funguje. Myslim ze trepes. Precitaj si nieco o...
dnes, 10:47,  Veď to, že neviem NAČO ŽIŤ ;)
dnes, 10:44,  To neviem. Príliš sa zamýšľaš :)
dnes, 10:44,  "Je niekto kto tiez odisiel a stale to v sebe riesi? Prosim, len seriozne odpovede. "...
dnes, 10:43,  (50! Hokejis, veru tak, takého excelentne Dosvieteného trolla objavíš len málokedy a...
dnes, 10:43,  A načo to budeme robiť? ;)
dnes, 10:42,  počkáme na niekoho, kto nám povie, čo ďalej :)
dnes, 10:41,  A keď už naplníme zem, čo budeme robiť? ;)
dnes, 10:39,  (46) Hokejis, už aj tým jednoduchším sa otvárajú oči, keď čítajú tie ním neprestajne...
dnes, 10:33,  Naplniť zem a podmaniť si ju a panovať nad živočíchmi zeme, neba a mora, sýtiť sa...
dnes, 10:30,  Načo sa máme množiť a naplniť zem? ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(235 562 bytes in 0,500 seconds)