Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Rasista na kandidátke PS/Spolu

27
reakcií
194
prečítaní
Tému 27. januára 2020, 13:59 založil hokejis.

podobné témy:1.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 1. 2020, 13:59 avatar
Aj na kandidátke progresívcov sa nájdu všelijakí.
Erik Radačovský, ktorý dostal 87. miesto na kandidátnej listine PS/Spolu, sa vo viacerých komentároch na FB prezentoval otvorene rasisticky a nevyhýbal sa ani názoru, že väčšina Rómov by si zaslúžila popravu.

Niektoré jeho hlášky:

hovorím 99,5 % cigánov si zaslúži guľku nič iné

Ľudia proti rasizmu sú koko.. aj všeci čo obraňujú tie čierne hovädá

Cigánska problematika sa dá vyriešiť športovo, napríklad vodným polom. Cigáni budú mať červené čiapky a krokodíly modré . :D :D :D

TOTO sú ľudia ? To sú opice ktoré treba strieľať a som rasista a čo do pi..

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.infovojna.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.infovojna.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

Esenc
   27. 1. 2020, 20:32 avatar
Erik Radačovský, ktorý dostal 87. miesto na kandidátnej listine PS/Spolu,
Mám dve otázky
1. Kto mu vyfúkol číslo 88?
2. Je v nejakom príbuzenskom pomere s poslancom EU parlamentu p. JUDr. Radačavským?


2.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 1. 2020, 14:21 avatar
Som zhrozený...  


3.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 1. 2020, 14:23 avatar
Edo, ondrej, Bijjou nie sú, ich krvná skupina


4.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 1. 2020, 14:30 avatar
Oni to majú jednoduché. Povedia si "ruská propaganda" a nemusia sa tým ďalej zaoberať.
 


6.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 1. 2020, 14:36 avatar
Nemá veru ten Marek Baláž šťastia, Aká to len bola láska s Kotlebom a pominula sa ako vlaňajší sneh. Potom zahorel silným citom k Harabinovi a dopadlo to rovnako. Tak si aspoň s rovnako ohrdeným poslancom Marčekom spoločne poplakali. Držme im palce, aby to aspoň im spolu vyšlo.

         

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 1. 2020, 14:37 avatar
Čo ty papkáš za pilule by ma veľmi zaujímalo    


8.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 1. 2020, 14:41 avatar
BORAT YHRYSKO

ONI

Oni je to SIS ? Vojenské spravodajstvo SR , Vláda SR ? Ministerstvo zahraničných veci ???

Lebo všetci sa len tak zhodli na povedaní že ruska propaganda              

Horšie je že na to majú stovky a tisíce dôkazov o darebáckých činoch v našej krajine

Štát prvýkrát priznal, že ruská propaganda útočí na prozápadné smerovanie Slovenska

Slovenskom sa podľa ministerstva vnútra šíria dezinformácie, ktoré majú destabilizovať usporiadanie štátu a spochybniť zakotvenie krajiny v NATO a Európskej únii.

Premiérovi Robertovi Ficovi sa už budú ťažšie spochybňovať hrozby, ktoré dnes predstavuje politika ruského prezidenta Vladimira Putina.

Ministerstvo vnútra prvýkrát oficiálne priznalo, že Slovensko sa stalo cieľom pôsobenia ruskej propagandy. Napísalo to v stanovisku, ktoré poskytlo viacerým médiám.

„Slovensko sa tak ako ostatné štáty v strednej a východnej Európe stalo predmetom informačného pôsobenia vplyvových štruktúr Ruskej federácie,“ píše ministerstvo.

Ruskú propagandu označujú úradníci za súčasť „hybridných hrozieb, ktoré destabilizujú usporiadanie štátu a jeho politického systému“. Jej cieľom je šíriť zavádzajúce informácie, ktoré môžu podkopať dôveru Slovákov v prozápadné smerovanie krajiny.

„Prejavuje sa vo forme vytvárania a podpory informačných kanálov a s nimi spojených subjektov, ktoré šíria proruský naratív a spochybňujú hodnotové zakotvenie Slovenska v euroatlantickom priestore,“ uvádza ministerstvo.

O vyhlásení ministerstva ako prvý informoval server Aktuality.sk.
Ďalšia vlna už čoskoro

Ministerstvo nespresňuje, akým spôsobom sa propaganda na Slovensku šíri. Je však zrejmé, že naráža na pôsobenie desiatok konšpiračných webov, ktoré manipulatívnym spôsobom informujú napríklad o konflikte na Ukrajine, dianí na Slovensku i v Európskej únii.

„Šírenie rôznych nepravdivých informácií súvisí s konfliktom na Ukrajine, ale aj utečeneckou krízou či konfliktom v Sýrii,“ tvrdia úradníci.

Ďalšia vlna dezinformácií môže podľa nich doraziť v súvislosti s nadchádzajúcim slovenským predsedníctvom v Rade EÚ.

„Téma ruskej propagandy je jednou z najväčších výziev, ktorým dnes čelia mnohé štáty Európskej únie vrátane Slovenska,“ poznamenáva ministerstvo.
Ruský výklad sveta

Najnovšie stanovisko ministerstva vnútra nie je svojím spôsobom ničím objavné. O tom, že na Slovensku i v Česku pôsobia desiatky proruských webov, sa nahlas rozpráva už viac než rok.

Ich zoznam je zverejnený napríklad na stránkach projektu Konšpirátori.sk, za ktorým stoja viacerí novinári, občianski aktivisti či akademici. Medzi najvplyvnejšie patria slovenské Hlavné správy a český Aeronet, ktoré sa tvária ako spravodajské portály, v papierovej podobe vychádza mesačník Zem a vek, na internete vysiela Rádio Slobodný vysielač.

Tieto médiá nemusia byť priamo spojené s orgánmi ruského štátu – pre toto tvrdenie ani neexistujú dôkazy. Výnimkou sú len aktivity zakladateľa časopisu Zem a Vek Tibora Rostasa, ktorý sa pred dvoma rokmi pýtal ruského veľvyslanca na Slovensku, či by Rusko nepodporilo jeho mesačník.

Spomínané média však pomáhajú ruskej propagande už len tým, že aktívne šíria jej výklad udalostí, a to napríklad doslovným preberaním článkov z ruských zdrojov.

Na rozdiel od tradičných médií vrátane bulváru neponúkajú len iný pohľad na svet, ale svoj pohľad opierajú o konšpirácie a zmanipulované fakty.

Ich čitateľ či poslucháč môže ľahko nadobudnúť pocit, že vojnu na Ukrajine spôsobili Američania, že celý Západ je v morálnom rozklade alebo že členstvo v Európskej únii je pre Slovensko škodlivé – na čo však neponúkajú žiadne reálne dôkazy.
Lepšia než sovietska propaganda

Slovenské ministerstvo vnútra sa svojím aktuálnym vyhlásením len pripojilo k celému radu think tankov a zahraničných inštitúcií, ktoré na pôsobenie ruskej propagandy poukazujú.

Napríklad náčelník vojenského výboru NATO Petr Pavel nedávno na bratislavskej konferencii Globsec povedal, že ruská propaganda je „oveľa sofistikovanejšia než propaganda bývalého Sovietskeho zväzu.“

„Zameriava sa na vytváranie nejednoznačnosti, neistoty, nedôvery v snahe zneistiť ľudí tak, aby nevedeli, komu veriť,“ povedal Pavel.

Český minister vnútra Milan Chovanec zase pred dvoma týždňami vyhlásil, že „zažívame mediálnu masáž na proruských a nezaraditeľných weboch“.

„Je to dobre prepracovaná dezinformačná kampaň, ktorá ma za cieľ podkopávať naše spojenecké väzby a ktorá vedie k oslabeniu dôvery v štát a v naše hodnoty,“ povedal Chovanec na debate českého think tanku Európske hodnoty.

Úradníci navzdory premiérovi

Vyhlásenie slovenského ministerstva je teda prelomové hlavne v slovenskom kontexte. Najmä premiér Robert Fico sa vo vzťahu k Rusku vyjadroval často odlišne ako lídri iných krajín Európskej únie a často Moskvu skôr obhajoval.

Konflikt na Ukrajine pomenoval ako „spor Ruska a Spojených štátov o vplyv“, o sankciách uvalených na Rusko po zostrelení malajzijského boeingu vyhlásil, že priamo ohrozujú Slovensko.

Pred rokom sa premiér Fico ako jeden z mála európskych lídrov zúčastnil osláv výročia konca druhej svetovej vojny v Moskve, ktoré boli spojené s manifestáciou ruského vojenského arzenálu.

Rusko ako protivník sa doteraz nespomínalo ani v žiadnych strategických dokumentoch armády alebo v programovom vyhlásení novej vlády. Rusko tam priamo nová koalícia nepomenovala, spomína ho len v náznakoch.

„Slovenská republika vníma ako najakútnejšie vonkajšie výzvy (okrem iného) odklon od základných noriem medzinárodného práva a princípov povojnovej európskej architektúry,“ píše sa v programovom vyhlásení. „Nestabilita na východ od Slovenskej republiky je znepokojivá. Komplikuje sa situácia v oblasti energetických zdrojov a bezpečnosti,“ píše sa tam tiež.

Teraz už však ministerstvo vnútra oficiálne priznáva, že s následkami ruskej propagandy bude musieť štát niečo robiť. „Po spracovaní novej bezpečnostnej stratégie Slovenskej republiky, ktorá sa spomína aj v programovom vyhlásení, bude potrebné venovať tejto téme náležitú pozornosť,“ uvádza ministerstvo.
Bezradné úrady

Ministerstvo sa zrejme rozhýbalo aj v súvislosti s nedávnymi parlamentnými voľbami, ktoré dostali do parlamentu antisystémové strany v čele s Ľudovou stranou Naše Slovensko Mariana Kotlebu.

Neexistujú síce dáta, ktoré by potvrdili, že k úspechu Kotlebovcom priamo pomohli konšpiračné médiá, istá súvislosť je však zjavná. Prieskum sociologickej spoločnosti Focus a Globsec Policy Institute mesiac pred voľbami ukázal, že primárne voliči Kotlebu, ale aj Borisa Kollára veria práve samozvaným alternatívnym médiám.

Toto zistenie nie je nijako prekvapivé. Napríklad Hlavné správy či Slobodný vysielač popri zdieľaní proruského videnia sveta dávajú značný priestor aj antisystémovým politikom, ako je Kotleba.

Na rozdiel od tradičných spravodajských portálov k nim nepristupujú kriticky, ale, naopak, pomáhajú šíriť ich myšlienky predovšetkým na sociálnych sieťach.

Možno zostavia tím, len ešte nevedia

Ministerstvo vnútra a zrejme ani nikto na úrovni vlády však dnes nevie, akým spôsobom masovo šíreným dezinformáciám čeliť. V štátnej správe sa tejto téme dlhodobo venujú len niektorí jednotlivci, premyslená stratégia chýba.

Rezort vnútra je zatiaľ len v stave, že celú situáciu začína analyzovať. Úradníci nemajú predstavu, či by mali konšpiračné weby len monitorovať, alebo ich riešiť aj na úrovni polície.

„Či sa napríklad vytvorí samostatný tím, alebo sa rozšíri okruh aktivít pre existujúce útvary ministerstva a polície, bude závisieť od analýzy situácie v danej oblasti ,“ hovorí ministerstvo.

Len o málo lepšie je na tom ministerstvo školstva, ktoré zápasí s nárastom extrémizmu na školách. Simulované voľby stredoškolákov na stredných školách po celom Slovensku vo februári ukázali, že najväčšia skupina z nich by volila Kollára a Kotlebu, ktorí najviac hrajú na antisystémové cítenie.

K týmto výsledkom zjavne prispel fakt, že mnohí študenti dnes čerpajú informácie o svete primárne z Facebooku, na ktorom sú konšpiračné weby veľmi aktívne.

Ministerstvo školstva zatiaľ oznámilo len toľko, že od septembra plánuje robiť aspoň semináre pre vybraných učiteľov o tom, ako predchádzať extrémizmu.
Boj o Facebook

Už dnes by sa pritom štát v tejto oblasti mal o čo oprieť. Na úrovni NATO i Európskej komisie fungujú tímy analytikov, ktorí sa snažia odhaľovať zdroje, odkiaľ sa dezinformácie šíria.

„Svoje zistenia následne posúvajú bezpečnostných zložkám členských štátov, ktoré ich následne môžu rozpracovať,“ hovorí bezpečnostný analytik Jaroslav Naď.

Podľa Naďa by napríklad štát mohol podrobne preskúmať financovanie týchto webov a rozkryť sieť osôb, ktoré sú za nimi.

Podobne tak môže aktívne kontrolovať obsah, ktorý sa šíri na internete, zvlášť na Facebooku. A v prípade zdieľania extrémistických názorov zakročiť.

„Štát nemôže zľahčovať trestné činy na internete. Je to rovnako vážne, ako keď niekto vydá a rozmnožuje extrémistické letáky,“ poznamenáva učiteľ a občiansky aktivista Juraj Smatana.

V susednom Česku sa už na jednu takúto akciu odhodlali. Administrátori Facebooku zrušili profil vplyvnej skupine Islám v České republice nechceme, ktorá mala viac než 160-tisíc fanúšikov.

V roku 2014 Facebook skupinu zmazal, potom ju vrátil a začiatkom tohto roka opäť zmazal a rozhoduje o nej. Skupine zatiaľ funguje záložná facebooková stránka Islám v ČR nechceme s polovičným počtom fanúšikov.

Zrušenie profilu zrejme súviselo s trestným stíhaním zakladateľa iniciatívy, vysokoškolského pedagóga Martina Konvičku, ktorý sa preslávil výrokom, že moslimov by bolo dobré „namlieť do mäsokostnej múčky“.
Česi konajú, Slováci dumajú

České ministerstvo zároveň oznámilo, že pripravuje nový 30-členný tím analytikov, ktorí sa budú venovať jednak hrozbe terorizmu a zároveň aj hrozbám spojeným s takzvanou hybridnou vojnou, medzi ktoré patrí šírenie dezinformácií.

„Audit nám odhalil, že je nutné, aby štát mal centrum, ktoré bude komplexne monitorovať teroristické a hybridné hrozby vrátane propagandy cudzej moci,“ oznámil český minister Chovanec.

Členovia tohto tímu by mali okrem iného vysvetľovať štátnym zamestnancom i politikom, aké kroky môžu nahrávať cudzej propagande a ako sa ich vyvarovať.

Slovenské ministerstvo je zatiaľ len v rovine úvah. Jeho úradníci iba pripravujú projekt, ktorého výsledkom by malo byť napríklad analyzovanie kanálov, cez ktoré sa propaganda šíri, a školenie policajných odborníkov.

„Sme v štádiu projektového zámeru, ktorý by mal byť rozpracovaný a následne schválený v priebehu tohto leta. Realizovať by sa projekt mal koncom roka 2016,“ uvádza ministerstvo.dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 1. 2020, 14:43 avatar
stovky a tisíce        
Chuju....   


14.
označiť príspevok

0svietený muž
   27. 1. 2020, 14:46 avatar
Vyzerá to tak, že na haluzicku vyčíňa cocotovírus.          
Súhlasí Boris, d0d0...best


16.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 1. 2020, 14:47 avatar
Ja bych povedal, ze už zmutoval na Korunovaný Cocotovírus      


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 1. 2020, 14:55 avatar
Dezinformátor Edo to tu zasa zaprasuje


25.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 1. 2020, 14:56 avatar
Zrejme bol v minulosti tapetár. Čo sa za mlada naučíš...... 


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 1. 2020, 14:58 avatar
V minulosti tapetár teraz elfí trol
Súhlasí Boris


5.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 1. 2020, 14:33 avatar
Kto su oni niktosi su to a jejich nazor ma nezaujima predsa nam nebudu urcovat nasu buducnost a buducnost nasich deti evidentne psychicky naruseny ludia s vydlabanym uchylackym sionfasistickym neoliberalnym mozgom. Taku este nehrali holubkovia.  


9.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 1. 2020, 14:42 avatar
Celé stanovisko ministerstva vnútra

Téma ruskej propagandy ako súčasti hybridných hrozieb destabilizujúcich usporiadanie štátu a jeho politického systému je jednou z najväčších výziev, ktorým čelia mnohé štáty EÚ vrátane Slovenska.

Slovensko sa tak ako ostatné štáty v strednej a vo východnej Európe stalo predmetom informačného pôsobenia vplyvových štruktúr Ruskej federácie. Prejavuje sa to vo forme vytvárania a podpory informačných kanálov a s nimi spojených subjektov, ktoré šíria proruský naratív a spochybňujú hodnotové zakotvenie Slovenska v euroatlantickom priestore.

S tým je spojené šírenie rôznych nepravdivých informácií súvisiacich s konfliktom na Ukrajine, ale i utečeneckou krízou či konfliktom v Sýrii. V súvislosti s nadchádzajúcim predsedníctvom SR v Rade Európskej únie možno očakávať ich zintenzívnenie.

Po spracovaní novej bezpečnostnej stratégie SR, ktorá je aj v programovom vyhlásení vlády, bude potrebné venovať tejto téme náležitú pozornosť. Či sa vytvorí samostatný tím, alebo sa rozšíri okruh aktivít pre existujúce útvary ministerstva vnútra a policajného zboru, bude závisieť od analýzy situácie v danej oblasti.

Jedným z konkrétnych opatrení, ktoré ministerstvo vnútra pripravuje, je príprava nového komplexného projektu v rámci fondu Internal Security Fund, zahŕňajúceho analýzu komunikačných kanálov a naratívov používaných protidemokratickými aktérmi, moderné formy vzdelávania prostredníctvom e-learningu a budovanie kapacít pre policajný zbor.

Príprava je v štádiu projektového zámeru, ktorý by mal byť rozpracovaný a následne schválený v priebehu tohto leta. Realizovať by sa projekt mal koncom roka 2016.

Keďže o projekte intenzívne rokujeme s viacerými partnermi nielen v rámci rezortu vnútra aj s odborníkmi z externého prostredia, neradi by sme zverejňovali v tejto chvíli podrobnosti. Podrobné informácie k spomínanému projektu budú zverejnené po jeho schválení.

V projekte rátame aj s účasťou odborníkov a expertov aj z externého prostredia.


10.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 1. 2020, 14:42 avatar
NIKTOSI   to je krasne jednoslovne vystizne pomenovanie Niktosi   to znamena ze proste niktoši. Zhuknem na vas pod tarchou dokazov vy smradi protislovensky vlastizradny zdegenerovany mafiansky sa doserete od strachu.  


17.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 1. 2020, 14:48 avatar
Prečo chceš syna nechať skapať hladom ?


20.
označiť príspevok

0svietený muž
   27. 1. 2020, 14:50 avatar
A ty si svojmu "malému" Edovi kedy kúpil čosi pod zub?  


12.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 1. 2020, 14:43 avatar
SIS nenašla po Sorosovi ani stopy, zato Ruskom sa to v jej správe nečakane hemží

Rusko na Slovensku verbuje agentov na najvyšších miestach

Na jar 2018 Robert Fico konšpiroval, ako Andrej Kiska vo Washingtone chystal jeho pád s Georgeom Sorosom. V júni 2019 Slovenská informačná služba vydala každoročnú správu, v ktorej sa meno Soros vyskytuje presne v nula prípadoch. Nespomínajú sa v nej ani dlažobné kocky či čokoľvek iné, čo by súviselo s odstúpením expremiéra alebo protestmi Za slušné Slovensko.

Civilná tajná služba teda nepriamo vraví, že Fico je spolu s celou dezinformačnou scénou klamár, a potvrdila občiansky charakter protestov po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Niežeby to bolo prekvapenie, ale je fajn mať to oficiálne potvrdené tajnou službou riadenou nominantom SNS.

Kuciakovo meno sa v správe spomína len raz. To keď služba referuje o medzinárodnej spolupráci na vyšetrení vraždy.

Zverejnená časť správy je stále menej odvážna ako v prípade českej BIS, ale posun k otvorenosti je na slovenské pomery badateľný. Špeciálne v časti o vonkajšom ohrození a Rusku. To sa v správe za rok 2017 spomínalo 12-krát, v aktuálnej 39-krát. Ešte zaujímavejší ako posun v kvantite je zmena v obsahu.

Dve najzaujímavejšie pasáže sú ako šité na predsedu parlamentu Danka. Jediná otázka pri ňom je, či sa v Kremli museli snažiť, aby ho získali, alebo ho dostali zadarmo.
Prvá:

„Činnosť ruských spravodajských služieb bola namierená proti chráneným záujmom SR ako člena EÚ a NATO. Príslušníci ruských spravodajských služieb, pôsobiaci na území SR prevažne pod diplomatickým krytím, sa snažili o získavanie spolupracovníkov v ústredných orgánoch štátnej správy, bezpečnostných zložkách a v oblasti energetiky a obrany. O SR prejavovali záujem aj spravodajské služby Číny. Išlo najmä o získavanie informácií z oblasti informačných a telekomunikačných technológií.“
Druhá:

„V SR Ruská federácia vyvíjala aktivity, ktoré boli primárne zamerané na udržiavanie sympatií slovenskej verejnosti voči Rusku, jeho kultúre a politike a na oslabenie síl otvorene skeptických či kritických voči Rusku. Ruská strana sa tiež usilovala vyvolať dojem pred vlastným domácim a aj zahraničným publikom, že SR je blízkym spojencom Ruska, ktorý ako člen NATO a EÚ rešpektuje a chápe ruské záujmy.“
Čo to znamená

Podľa SIS sa Putinov režim snaží na Slovensku získavať agentov medzi politikmi, úradníkmi aj v armáde. Dôkazom je okrem tejto správy aj vyhostenie ruského diplomata v novembri 2018.

Druhá pasáž zas hovorí o tom, že aj voči Slovensku Rusko vedie hybridnú vojnu, hoci SIS tvrdí, že nie až takú intenzívnu ako proti iným krajinám EÚ a NATO.

Andrejovi Dankovi to, samozrejme, nezabráni v ďalšej servilnej návšteve v Moskve.


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 1. 2020, 14:57 avatar
Nie dezinformátor Edo na Slovensku nepôsobí Sorosova nadácia Otvorená spoločnosť


13.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 1. 2020, 14:46 avatar
Propaganda zo zahraničia sa snaží ovplyvňovať verejnú mienku, tvrdí SIS

Slovenská informačná služba (SIS) registruje problém hybridných hrozieb a snáh ovplyvniť verejnú mienku na Slovensku zo strany cudzích štátov. Ako pre uviedol hovorca SIS Branislav Zvara, tajná služba na tento fenomén poukázala už v odtajnenej časti správy o svojej činnosti za rok 2015.

„V roku 2015 pretrvávala snaha viacerých zahraničných spravodajských služieb o infiltráciu do ústredných orgánov štátnej správy a bezpečnostných zložiek. Zaznamenaný bol aj nárast aktivít zameraných na ovplyvňovanie verejnej mienky. Napríklad v kontexte pretrvávajúceho napätia vo vzťahoch medzi Ruskou federáciou a Západom v roku 2015 venovala SIS pozornosť problematike snáh Ruskej federácie o ovplyvňovanie verejnej mienky na Slovensku a subjektom, ktoré sa na týchto aktivitách aktívne podieľali,“ uvádza sa v dokumente.

Podľa správy sa SIS v roku 2015 sústreďovala na monitorovanie zmien vnútornej a zahraničnej politiky RF s dôrazom na ruské angažovanie sa na Ukrajine, v Sýrii a na propagandistické aktivity namierené voči Západu.

SIS podľa neho už dlhší čas v rámci tejto problematiky aktívne spolupracuje s partnerskými zahraničnými spravodajskými službami členských krajín EÚ a NATO a s ďalšími príslušnými bezpečnostnými zložkami Slovenskej republiky.

„Reakciou na podobné nové výzvy, ktorým musia bezpečnostné zložky čeliť, bol aj vznik Národného bezpečnostného analytického centra (NBAC). K ďalším podrobnostiam sa aj vo vzťahu k zahraničným partnerom SIS nemôže z taktických a strategických dôvodov vyjadrovať, aby túto spoluprácu a jej výsledky neohrozila,“ dodal B. Zvara.

O hybridných hrozbách a kremeľskej propagande hovoril na minulotýždňovej konferencii hodnotiacej zahraničnú politiku za rok 2016 prezident Andrej Kiska. Mnohé problémy, ktorým čelíme, sú podľa hlavy štátu dôsledkom premyslenej hybridnej vojny, šírenia dezinformácií a poloprávd pomocou sociálnych sietí, pričom cieľom kremeľskej propagandy je deformovanie pravdy, podnecovanie neistoty či spochybňovanie liberálnej demokracie.

A. Kiska skritizoval, že Slovensko a jeho oficiálne bezpečnostné zložky proti hybridnej vojne a cielenej propagande nerobia skoro nič.

www.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 1. 2020, 14:47 avatar
Ruská propaganda funguje aj na hlúpych Slovákov

Ruská propaganda funguje. Chytá starých aj mladých. Prevládajú frustrovaní a neúspešní s nižším IQ. Takí, ktorí nikdy nenavštívili chudobné Rusko, prečítali málo kníh alebo môžme skôr povedať, že väčšinu z prečítaných kníh ani nedočítali do konca. Všetci tí, ktorí sa cítia nepochopení, depresívni a neúspešní v živote, sa utiekajú k veľkému Putinovi. Rusi podkopávajú Západ lžami.
O ruskej propagande toho ešte veľa nevieme. Nevieme ani to, ktoré prvky ruských posolstiev sú efektívne, kto a prečo im verí. Je najvyšší čas, aby sme si to uvedomili.

Pred pätnástimi rokmi by myšlienka, že pre európske krajiny budú predstavovať problém zahraničné dezinformácie, vyznela smiešne. Triumf slobodných médií sa zdal rovnako neodvratný ako triumf voľného trhu. Západné televízie a noviny mali veľkorysé financovanie a veľké publikum.

Lenže biznismodel, v ktorom kedysi fungovali médiá na európskom kontinente a vlastne všade na Západe, už nefunguje. Väčšina západnej žurnalistiky nemá dostatok peňazí a veľké množstvo informácií sťažuje ľuďom posudzovanie pravdivosti toho, čo pozerajú a čítajú.

Ale v Amerike…

V tom istom čase začali autoritatívne režimy vedené Ruskom, no tesne nasledované Čínou veľkoryso investovať do produkcie alternatívneho spravodajstva. A pretože domáce médiá sú často slabé, pre televízie ako RT (predtým Russia Today) a weby ako Sputnik (ruská „spravodajská“ agentúra) je oveľa jednoduchšie etablovať sa na menších európskych trhoch.

Ale ruské využívanie sociálnych sietí, podobne ako veľký arzenál onlinových nástrojov, ako sú „spravodajské“ stránky, informačné portály či trollovia, začínajú mať vplyv dokonca aj vo väčších krajinách. Kancelárka Angela Merkelová dala nemeckej tajnej službe úlohu, aby vyšetrila, ako Rusko používa v Nemecku propagandu, po tom, ako sa v médiách objavil príbeh o údajnom znásilnení dievčaťa imigrantom, ktorý sa aj vďaka sústredenej ruskej onlinovej snahe nafúkol do rozmerov veľkého škandálu.

Tieto akcie majú len málo spoločné s propagandou počas studenej vojny. Rusko sa dnes nechce prezentovať pred svetom, ale jeho cieľom je skôr podkopať západné inštitúcie, no čo často využíva aj protirečivé posolstvá. RT napríklad rozširuje strašidelné správy o imigrantoch, ale zároveň vykresľuje Západ ako rasistický a xenofóbny. Ruskom podporované webové stránky prezentujú konšpiračné teórie – jedenásty september bol „inside job“, vírus Zika vyrobila CIA – a zároveň zosmiešňujú výbornú západnú žurnalistiku, ktorá odhalila spojenia medzi ruskou politikou, biznisom, organizovaným zločinom a spravodajskými službami.

Tieto posolstvá, ktoré rada cituje krajná ľavica i krajná pravica v celej Európe, sú v súlade s kremeľskými zahraničnopolitickými cieľmi. Zvlášť sa zameriavajú na Európsku úniu. Niet divu: EÚ sa snaží odstaviť kontinent od závislosti od ruského plynu a zrušiť skorumpovaný a vykorisťovateľský model ruského exportu plynu vo východnej Európe. NATO, ktoré oneskorene pochopilo skutočnú hrozbu, akú Rusko predstavuje pre niektoré členské krajiny, je pravidelne zobrazované ako agresor.

Budíček

Niektoré krajiny, zvlášť tie najtvrdšie zasiahnuté, sa už zobúdzajú. Invázii, okupácii a rozdeleniu Ukrajiny v roku 2014 predchádzal veľmi efektívny propagandistický blitzkrieg, ktorý vniesol zmätok do ruskojazyčných oblastí a zaslepil Ukrajincov, ako aj Západ, aby nevedeli, o čo v skutočnosti ide.

Odpoveďou bolo, že ukrajinské organizácie ako StopFake začali odhaľovať a zosmiešňovať ruskú propagandu. Vznikol tiež veľký projekt, zameraný na vyučovanie „mediálnej gramotnosti“. Debata o úlohe verejnoprávnych médií zas môže byť užitočná pri tom, aby bola na Ukrajine znovu nastolená dôvera v seriózne zdroje informácií.

Existujú aj väčšie iniciatívy, ako sa vyrovnať s týmto problémom. Nadácia European Endowment for Democracy priniesla obsiahlu analýzu ruskojazyčných médií, ich dosahu a vplyvu. Európska služba pre vonkajšiu činnosť každý týždeň publikuje správy o dezinformáciách a sleduje aktivity kremeľských mýtotvorcov. Krajiny NATO vytvorili malé centrum so sídlom v Lotyšsku, ktoré taktiež odpovedá na ruské dezinformácie.

Nie sme pripravení

Ale Spojené štáty do riešenia tohto problému veľa neinvestovali. Neexistuje napríklad ekvivalent niekdajšej U. S. Information Agency, ktorá si vedela rady so sovietskou propagandou a dezinformáciami počas studenej vojny. Hoci sa zvýšilo financovanie staníc ako Rádio Slobodná Európa/Rádio Sloboda, tieto nie sú dostatočnou odpoveďou.

Čiastočným dôvodom veľkosti amerického mediálneho trhu môže byť, že Američania stále dostatočne nerozumejú, ako dezinformačné kampane fungujú. Neexistuje verejná analytická databáza toho, čo, kedy a kde Rusko hovorí.

Nikto, dokonca ani západné spravodajské služby nezbierajú prepisy ruských vyhlásení. Nevieme ani to, ktoré prvky ruských posolstiev sú efektívne, kto a prečo im verí. Je najvyšší čas, aby sme si to uvedomili, pretože tieto techniky začínajú používať aj iné krajiny, zvlášť Čína.

Pred pätnástimi rokmi sa zdalo, že sloboda tlače je nespochybniteľná. O pätnásť rokov môžeme zistiť to, čo Ukrajina pred dvomi rokmi, a to že sme terčom dezinformačných kampaní, proti ktorým nie sme pripravení bojovať.

dennikpolitika.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Boris muž
   27. 1. 2020, 14:49 avatar
Pred pätnástimi rokmi sa zdalo, že sloboda tlače je nespochybniteľná. Dnes máme EU.      
Súhlasí d0d0...best


19.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 1. 2020, 14:50 avatar
Kto je S.I.S ?   Ti buzeranti zdegenerovany vlastizradny skorumpovany protislovensky niktosi ze S.I.S   co maju byt elita naroda a chranit nas ako oko v hlave ta banda vsivava nanichodna pacha organizovanu trestnu rozvratnu cinnost a chrania zlocincov. Niktosi . 


21.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 1. 2020, 14:53 avatar
Este si budu papulu otvarat na mierumilovny slovensky lud. Pandrlackovia este vcera ste sa mohli citit ako expendables od zajtra budete chodit po kanaloch.


22.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   27. 1. 2020, 14:54 avatar
V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor
na niečo, o čom sa nám ani nesnívalo. Boli sme naivní.

Postupne ste za 23 rokov:

rozkradli a rozpredali všetko to, čo generácie Slovákov pracne budovali spoločne s bratmi Čechmi;
oklamali ste nás tzv.kupónovou privatizáciou;
obsadili ste si všetky miesta svojimi stranníkmi a začali ste nám hrať divadlo;
striedali ste sa vo vládach a stále ste len sľubovali, že už bude lepšie, len aby sme si uťahovali opasky, kým vy ste od rozkoše nevedeli, na čo ešte by ste míňali peniaze, ktoré ste nakradli;
vtiahli ste sem zahraničných investorov, vytvorili ste im skvelé podmienky a našich podnikateľov ste postupne zlikvidovali;
prijímali ste si zákony hlavne pre svoje potreby, aby ste pri každej krádeži alebo objavenej zločinnosti mohli povedať, že to všetko bolo v súlade so zákonmi tejto krajiny;
aby ste si boli istí, že sa vám nič nestane, kompletne ste si obsadili súdnictvo, prokuratúru a políciu;
dovolili ste, aby sa na pulty predajní dostali nezdravé potraviny – odpad, ktorý by
vo „vyspelých“ krajinách ľudia nekupovali;
z dôchodcov ste urobili žobrákov;
zničili ste naše poľnohospodárstvo a stali sme sa potravinovo závislou krajinou;
zdravotníctvo ste dostali na kolená a na jeho žalostnú úroveň doplácajú všetci občania;
za naše peniaze ste ozdravili banky, aby ste ich potom nevýhodne predali do zahraničia;
školstvo, na ktoré sme boli vcelku hrdí ste dostali do stavu, že zo škôl nám síce vychádzajú kvantá vysokoškolákov, ale nie vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí sa nevedia v živote uplatniť;
neviete spravovať krajinu, len zdierať obyvateľov, ktorí v zúfalstve páchajú sociálne samovraždy, nakoľko nevidia východisko zo situácie, do ktorej ste ich vy svojou nenažranosťou dostali;
vrcholom je vaša snaha o zapojenie Slovenska medzi krajiny s tzv. Juvenílnou justíciou, ktorá umožňuje odoberanie detí z rodín, čím priamo ohrozíte existenciu základnej jednotky nášho národa – rodiny.
My, občania Slovenska vyzývame vás, ktorí ste rozkradli a rozpredali náš štát, ktorí ste zodpovední za genocídu tohto národa, ktorí ste zodpovední za to, že slušní občania tohto štátu páchajú samovraždy pre situácie, do ktorých ste ich dostali svojou neschopnosťou a nenásytnosťou, ktorí z nás robíte novodobých otrokov – odíďte!

Vieme, že táto výzva na vašich bezcitných tvárach vyvolá len úsmev. Pokojne sa usmievajte. Nakoniec sa budeme usmievať my potom, keď sa vás zbavíme. Berte to ako výzvu k tomu, že môžete odísť bez toho, aby sa vám čokoľvek stalo. Opakujeme, odíďte a nič sa vám nestane! Ak tak neurobíte, sami ponesiete zodpovednosť za to, ako s vami obyvatelia tejto krajiny budú zaobchádzať. Nenádejajte sa, že vás budú súdiť vaši sudcovia podľa vašich zákonov. Budú vás súdiť ľudia, ktorých ste zbedačili a budú vás súdiť podľa vlastného zdravého rozumu. Sami sebe potom dávajte za vinu, ak s vami budú zaobchádzať tak, ako teraz zaobchádzate vy s nami. Hnev občanov, ktorých ste zahnali do slepej uličky, z ktorej nevidia iné východisko, bude možno krutý. Ukradli ste budúcnosť nám, ale najmä našim deťom a našim vnúčatám. Ste bezcitní a skorumpovaní. My vás tu nepotrebujeme a nechceme!

Začíname „Revolúciu proti tyranii“. Ak ste si doteraz boli istí, že sa vám nič nemôže stať, tak dnešným dňom sa váš pokojný spánok začne meniť na nočnú moru, ktorá vám bude pripomínať všetky krivdy, ktoré ste na vlastnom národe napáchali a stále páchate. Postupne budete vidieť, že to, čo teraz čítate a nad čím sa možno ešte stále usmievate sa začína meniť na pre vás hrozivú skutočnosť.

Od dnešného dňa všetci tí, ktorí sa zapoja do tejto Revolúcie proti tyranii začnú nosiť
na prsiach našu trikolóru. Táto naša trikolóra nás postupne zjednotí! Na začiatku nás bude zopár, ale postupne nás budete vídať stále viac. Nebudú to len dospelí, budú to najmä mladí, deti, starší občania, učitelia, lekári, postupne vojaci aj policajti, slovom všetci tí, ktorí vás už majú plné zuby. Budeme trpezliví a keď nás bude dostatok (a to vôbec nemusí trvať dlho), prejdeme do otvoreného boja. Vyhlásime generálny štrajk a vyjdeme do ulíc. Keď toto nastane a vy nebudete za hranicami tohto štátu, beda vám! Budeme vás súdiť ako najväčších zločincov, akých kedy táto krajina mala. Občania Slovenska vám ukážu, že slovenský národ je tu, prebúdza sa a nedá sa vami zotročiť! Vy ste nás dohnali do tohto stavu! Vy ste sa zapredali vidine bohatstva a moci. Lenže my toho už máme dosť! Už vám nebudeme trpieť vaše naprávosti, vašu zapredanosť, vašu nenažranosť.

Vyzývame všetkých mladých, ktorým nie je ľahostajné, akú majú budúcnosť: Zobuďte sa! Vašu budúcnosť vám ukradli. Pre vás neostane nič len beznádej, dlhy a doslova otroctvo
vo vlastnej krajine. Zamyslite sa nad týmito slovami.

Vyzývame novinárov, aby si rozmysleli, na ktorej strane budú stáť. Či za judášsky groš budú naďalej ohlupovať vlastný národ, alebo sa vzoprú svojim chlebodárcom. Ak budete naďalej pokračovať vo vedomom podporovaní lží a poloprávd za ktoré vás platia, sami sa zaradíde medzi tých, ktorých bude tento národ tvrdo súdiť! V tejto súvislosti táto výzva platí najmä pre pracovníkov verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska, ktorá je zo zákona – národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti...

Vyzývame všetkých slušných a neskorumpovaných policajtov a vojakov, ktorí si tak ako my uvedomujú, že tento systém je chorý a potrebuje okamžitú zmenu, aby sa pridali na stranu slušných ľudí a nepoužili proti nim represívne prostriedky tak, ako to očakáva vládnuca elita. Aj vy ste občanmi tohto štátu aj vy ste rodičia, máte deti, vnúčatá, ktorým títo nenažranci ukradli budúcnosť. Aj vy si to uvedomujete! Ak zasiahnete proti vlastným občanom, dopustíte sa hrozného zločinu aj proti vlastným deťom, ktorým budete brať nádej na slušný život vo vlastnej krajine.

Vyzývame všetkých tých, ktorí boli a sú zneužívaní týmto režimom, aby sa prihlásili k tejto výzve a verejne sa dištancovali od tohto zhnitého systému.

Vyzývame týmto všetkých občanov tohto štátu, ktorí sa stotožňujú s touto výzvou, aby si na znak súhlasu pripli štužku – trikolóru, aby sme postupne cítili našu narastajúcu silu.

Na záver ešte raz vyzývame vás, ktorí sa považujete za elitu tohto národa a nie ste ničím iným, ako poslednou spodinou. Nepotrebujeme peniaze, o ktoré ste nás okradli, nepotrebujeme pomstu, len choďte preč! Vezmite si všetko to, čo ste nakradli a zmiznite! Každý deň bez vás bude požehnaním pre túto krajinu! Bez vás sa tu budeme mať len lepšie! Urobíme hrubú čiaru za minulosťou a začneme odznova, ale tento krát už bez vás!

V jednote je sila!

Slobodní Občania Slovenska


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   27. 1. 2020, 14:56 avatar
Edov ideologický súputník rasista Erik Radačovský
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:16,  Jeden veľmi zaujímavý pohľad na históriu národov! V minulosti národy okolo Judei a Izraela...
dnes, 06:59,  A mnoho ľudí sa narodí zo znásilnenia.
dnes, 06:59,  Nie! To sa bude v tvojej hlave diať v ktoromkoľvek čase, v ktorejkoľvek dobe. Je to falošné...
dnes, 06:54,  Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.
dnes, 06:53,  To, čo sa dnes deje celosvetovo sa samo "pasuje" k prorockým prehláseniam apoštola...
dnes, 06:46,  Chmelár je klamár, preto nemá význam ďalej o tom diskutovať. Všetko je povedané. A...
dnes, 06:44,  T: Dnes sa slová biblických prorokov (vrátane Pavla) plne splňujú! Prečo máš chorobné...
dnes, 05:40,  “On im povedal: ‘Akí ste neochotní rozmýšľať a aké máte nevnímavé srdce! Prečo...
dnes, 00:58,  9 ... "A presné poznanie zachraňuje ľudské životy!" - Presne tak - pravá viera je...
dnes, 00:48,  29, .... žiadny "deň nášho pána Ježiša Krista neexistuje v Písme. Ak áno, ukáž...
včera, 23:50,  30, .... áno, ale ten výklad je už trochy problém. Ak ja čítam slová Ježiša, že...
včera, 23:44,  Marcus Revolta ft. John Nett - Je to tvůj boj
včera, 23:41,  keď som hviezda, prečo tu nie sú hviezdičky v smajlíkoch
včera, 23:34,  20, ....majte ma tu radi ,....*03*39
včera, 23:33,  24, ....aj mňa? *02
včera, 23:32,  Elan - Van Goghovo ucho slnko naše
včera, 23:32,  32, .... ďakujem , ..... ale viera sa nedá oddeliť skutkov. Oboje je potrebné! „Je...
včera, 23:25,  29, .... prečo potom Ježiš v 1 storočí nesedel doma a nerobil svoje remeslo, .... a mohol sa...
včera, 23:19,  No, Shagara, máš v tom pravdu, ale kukni aj kontext, ktorý si citovala, či Boh nehovorí...
včera, 23:12,  25, .... Biblia predpovedala, že po smrti apoštolov má prísť to "všeobecné odpadnutie...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(138 127 bytes in 0,294 seconds)