Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

*Putin vytvára z Ruska impérium nového typu*

49
reakcií
414
prečítaní
Tému 14. januára 2020, 23:11 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 1. 2020, 23:11 avatar
*Putin vytvára z Ruska impérium nového typu*
Moskva 24. februára 2019

Igor Kazenas na portáli iarex publikoval zaujímavý materiál o tom, ako sa vyvíja Rusko a aké perspektívy ho očakávajú

Rusko je veľmoc, ktorá sa vracia pokojne a sebaisto na pozíciu veľmoci vo svete. Po prekonaní jeľcinovsko-gorbačovských problémov sa v roku 2008 Rusko prvýkrát slobodne nadýchlo a dnes sme svedkami toho, ako Rusko rýchlo silnie. Pozície, na ktoré sa dnes Rusko dostalo by nikto ešte 10-15 rokov dozadu nepredpokladal. Skončil sa jednopolárny svet a Rusko a spoločne s Čínou zosadili Američanov z piedestálu.
Rusko má dnes najsilnejšiu armádu na svete. Netreba veriť ratingom, ktoré si robia sami Američania. O neschopnosti Američanov poradiť si s podstatne slabším vojenským súperom sa môžeme dennodenne presvedčovať v Lýbii, Sýrii, Iraku či Afganistane. Rusko sa vrátilo diplomaticky na Blízky východ, čo otriaslo americkým postavením v tomto regióne a čo je najdôležitejšie, Rusko rozbilo americkú koncepciu “Arabskej jari”, ktorou chceli Američania preformátovať celý Blízky východ tak, aby to vyhovovalo Izraelu a samotným Američanom.
Vďaka Rusku skončili krachom nielen americké plány v Sýrii, ale Rusko pomohlo aj Turkom proti Američanmi zinscenovanému prevratu voči Erdoganovi. Rusko pomohlo aj Egypťanom, egyptské ozbrojené sily a polícia sa vysporiadali s Američanmi financovanými demonštrantmi. Dnes momentálne úspešne funguje Ruská zahraničná politika aj v Lýbii, kde bojujú ruskí žoldnieri na strane generála Haftara. A bojujú úspešne, Haftar získava čoraz väčšiu kontrolu v krajine. Ďalej sa Rusko (spolu s Čínou) angažuje aj vo Venezuele, kde sa Američania snažia dokázať, že sú stále plní sily, no Maduro má rovnaké šance situáciu ustáť, tak ako ju ustál Asad v Sýrii. Všetko závisí od Madurovej vôle bojovať. Ukazuje sa, že tak ako Asad ani Maduro nemusí odísť. Naopak Američania si musia čoraz častejšie zvykať na to, že sa ich plány nedaria. Predovšetkým v porovnaní s jeľcinovsko-gorbačovským obdobím Rusko zosilnelo aj ekonomicky. Ruské HDP sa v porovnaní s jeľcinovsko-gorbačovským obdobím zvýšilo takmer viac ako 3x. Stačilo aby Putin znemožnil Američanom otvorene rabovať ruské zdroje, takmer 4x sa zvýšil ruský rozpočet. Dnes sú Moskva a Petrohrad skutočnými metropolami, podstatne čistejšími ako Londýn a Paríž. Tie stratili svoj európsky charakter a postupne sa menia na metropoly afro-ázijského typu.
Dnes sme svedkami prepájania euroázijského kontinentu do jedného celku. Tento pohyb desí Američanov, pretože ich zbaví kontroly nad Európou a Áziou. Američania sa môžu ocitnúť v izolácii, čo bude znamenať že stratia možnosť parazitovať na svete. Rusko-čínske iniciatívy sa presadzujú v Kazachstane, Kirgizsku, Tadžikistane, Uzbekistane, Turkménsku, Arménsku. Mongolsku, Iráne, Turecku, Líbyi, Tunisku, pozitívne sa k tejto koncepcii stavajú v Iraku, ktorý už má dosť americkej arogancie, a Sýrii. K Rusmi a Číňanmi presadzovanej koncepcii jednotného eurázijského bloku sa prikláňajú Egypt, Thajsko, Srbsko, India, Singapur, Kambodža, Pakistan, Laos, Vietnam či Indonézia. Táto koncepcia je blízka aj Európanom, jediný kto túto koncepciu odmieta sú Američania, ktorí sa snažia cez svoje elity zabrániť zjednocovaciemu procesu Ázie a Európy, pretože presadenie tejto koncepcie bude znamenať totálny zánik americkej dominancie vo svete.
Možnosti Američanov sa postupne zmenšujú. Američania majú rozvinutý vnútorný konflikt vlastných elít, pripomínajúci gorbačovské obdobie v ZSSR. Američania sa momentálne snažia opätovne získať Turkov na svoju stranu, Turci, ktorí Američanom nedôverujú sa začínajú veľmi ostražito správať aj smerom k NATO (nákup zbraní z Ruská a pod). Vysokí dôstojníci NATO už dávno hovoria že turecká armáda (najväčšia armáda v NATO) sa správa veľmi rezervovane, otvorene spolupracuje s Rusmi a nemožno jej dôverovať. Turci odmietajú zrušiť svoju kúpu ruských systémov PVO S-400, pretože Američanom a NATO nedôverujú. Ohľadne NATO a spojencov treba naozaj poďakovať Trumpovi, ktorí razí teóriu, že členovia NATO musia zvýšiť poplatky za ochranu. Nič viac neschladilo vzťah Európy k Američanom, ako otvorené finančné vydieranie Trumpa smerom k európskym krajinám.
Dnes Američania odchádzajú nielen zo Sýrie, ale aj z Afganistanu. Samozrejme tento odsun nebude jednorazový, stále existujú v USA kruhy, ktoré si odsun neželajú, proces odchodu sa už ale začal. Dôvod je prozaický, v Afganistane sa pritvrdzuje a v roku 2020 sú nové americké prezidentské voľby. Ak prinútia Trumpa zastaviť odsun amerických vojsk z Afganistanu a straty Američanov začnú rásť, zníži to kredit protitrumpovských elít a naopak bude rásť kredit Trumpa. Ak odsun z Afganistanu nezastavia, Trump získa bod, pretože splnil jeden zo svojich volebných cieľov, čo je takisto pre protitrumpovské elity neprípustné. Protitrumpovské elity si teda môžu vybrať len z dvoch možností – zo zlej a ešte horšej.
Samozrejme Američania nemienia Afganistan nechať len tak, ale presúvajú do Afganistanu skupiny ISIS. Do Afganistanu neustále prilietajú neidentifikovateľné vrtuľníky, ktoré vysadzujú ozbrojencov. Vzdušný priestor Afganistanu nateraz kontrolujú Američania, takže určite nejde o ruské, čínske, venezuelské či sýrske vrtuľníky. Tieto vojenské formácie sú zástupnou armádou USA. Ozbrojencov ISIS, ktoré ich tvoria stiahli zo Sýrie a Iraku. Táto taktika sťahovania Američanom veľmi nepomôže, pretože novoumiestnené pozície ISIS bude možné podobne ako v prípade Sýrie zlikvidovať napríklad Kalibrami a zvyšok vyčistí Taliban, ktorý má s ISIS množstvo nevybavených účtov.
Američania vedú minimálne od roku 1945 "vojnu" proti Rusku. V roku 1991 sa im podarilo vďaka zrade sovietskych elít zraziť Rusko na kolená. Nedokázali však Rusko za Jeľcina doraziť. Práve naopak, od 31. 12. 1999, kedy sa stal Putin ruským prezidentom začína boj Ruska proti USA, ktorý pokračuje dodnes. Podobne ako nacistické Nemecko, ktoré vrhlo proti ZSSR všetko čo malo k dispozícii, vrátane svojich spojencov. Podobne aj Američania vrhli do zápasu proti Rusku svojich spojencov a v hybridnej vojne útočia proti Rusku v ekonomickej, politickej, informačnej, kybernetickej a čiastočne aj vojenskej oblasti. Napriek všetkým snahám sa Američanom nedarí, Rusko ustálo americkú podporu čečenským teroristom, ustálo konflikt s Gruzínskom v roku 2008, od ktorého si Američania sľubovali, že znova ponorí Kaukaz do chaosu teroru, veď kto by si na Kaukaze vážil Rusko, keby ho porazili Gruzínci s americkými inštruktormi?
Vyjadrené v intenciách II. svetovej vojny, momentálne sa nachádzame v roku 1944. Konečne Rusko prekročilo vlastné hranice a operácie sa vedú už nie na území Ruska, ale v cudzine. Samozrejme stále nie je vyhraté, stále sa môže stať chyba, ale Američanom sa končia zdroje i možnosti. Podobne ako v II. svetovej vojne Hitlerovi spojenci postupne začali váhať a chceli zmeniť stranu, aj Američania začínajú mať problémy s odstredivými tendenciami svojich vazalov. Problém Američanov spočíva v tom, že už nemajú k dispozícii také zdroje aké mali k dispozícii v roku 1991, alebo 2001. Dnes sme každodennými svedkami toho, ako sila USA upadá.
Rusko úspešne pokračuje aj v spolupráci s bývalými republikami ZSSR. Američania už nedokážu cez podplatené elity kontrolovať situáciu v Strednej Ázii i na Kaukaze. Momentálne sa bojuje o Gruzínsko a Arménsko. Snahy Američanov sa sústreďujú na udržanie si vplyvu v Pobaltí a na Ukrajine, kde Američania rozpútali v roku 2013 Majdan. Ten však Američanom i Európskej únii prerastá cez hlavu. Dnes musia ukrajinský projekt živiť Američania a Európska únia, pričom ak by predchodca Volodymira Zelenského, Petro Porošenko vojensky nevyhrocoval situáciu a nezvyšoval napätie v krajine, už dávno by bol politickou mŕtvolou. Lenže donekonečna sa nedá struna naťahovať, čoskoro si Ukrajinci na ruskú hrozbu zvyknú, Porošenka s spol. však budú s určitosťou obviňovať za katastrofálnu hospodársku situáciu v krajine. Najmä preto, že Porošenko a jeho súdobé ukrajinské politické špičky sú zlodejmi najprimitívnejšieho razenia a Ukrajinci to vedia.
Ruský prezident Vladimír Putin teda výrazne posilňuje Rusko. Existencia jednopolárneho sveta sa skončila, vďaka Rusku a Číne sa multipolárny svet stal realitou. Je pravdepodobné, že moc USA bude aj v najbližších rokoch upadať a americké finančné problémy sa budú neustále zväčšovať.
Súhlasí auxiliarius, havran


13.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   17. 5. 2020, 11:56 avatar
S toho jasne vypliva ze Vladimir Vladimirovic Putin je najkrajsia a najcistejsia bytosť aká kedy chodila po zemi medzi politikmi papezom oceneny medajlou anjela mierotvorcu a vladne svetu.


14.
označiť príspevok

havran
   17. 5. 2020, 12:22 avatar
Gorbačovsko-Jeľcinovská éra, je dobrá skúsenosť pre Rusov, aby pochopili, že žiadna farba z nich nespraví krajinu ktorá bude prítulné mačiatko pre západný kapitál, ktorý vidí v Rusku len konkurenta a vlastníka obrovského nerastného bohatstva, tak ako to videl Hitler. Rusko je obrovské lákadlo pre kapitál, len akosi sa nechce podrobiť tak ľahko , ako Severná Afrika.
Súhlasí Kasafran


16.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   17. 5. 2020, 13:21 avatar
Ani sa nikdy nepodrobi preto ze Vladimir Vladimirovic Putin bude zvrchovany vladca Ruska do konca zivota alebo pokial si nenajde za seba náhradu. A jasne oznamil celemu svetu ze kto zautoci na Rusko neunikne odplate nikde a nikdy.


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 13:35 avatar
Putler je pre teba ako boh?


18.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   17. 5. 2020, 13:39 avatar
Cast boha vsemocneho inkarnacia Jezisa Nazaretskeho.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 13:45 avatar
To veľa vysvetľuje. Putler má v skrini tajne schovanú predkožku Ježiša, preto sa mu tak darí byť vrcholovým politikom.


20.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   17. 5. 2020, 14:12 avatar
Ja myslim ze to je charizmou aku mal naposledy ked tu chodil po zemi ako jezis nazaretsky uz vtedy hovoril ked pridem nabudúce nebudete ma moct ukrizovat pridem so silou 1.000.000 muzov znicim zlo a nastolim zlaty vek ludstva.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:28 avatar
Putler nastolil akurát tak okovy občanom. Nič nevieš o ruskej biede.


24.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 14:34 avatar
Lemmy zasa šíri protiruskú propagandu
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:37 avatar
Nie, nešírim, hovorím svoj názor na Putlera, a na PartOFgoda, ktorý tu trepe o Putinovi bludy.


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:38 avatar
Hokejkár, ale ty nedokážeš zastaviť PartOFgoda v trepaní nezmyslov o Putinovi, lebo si putlerofil.


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 14:41 avatar
Lemmy táraním nezmeníš realitu že si Putinofob
Súhlasí Kasafran


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:44 avatar
Hrubý omyl, ja som len nahnevaný na hlupáka s prezývkou PaertOFgod, že trepe nezmysly. Že tebe z toho vychádza blud o Putlerovi, je len tvoja chyba.


33.
označiť príspevok

-era- muž
   17. 5. 2020, 14:49 avatar
Nebuď nahnevaný, lebo on to naozaj myslí vážne. Je presvedčený, že píše pravdu.


46.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 5. 2020, 17:00 avatar
(29) Hokjis,
on nie je len Putinofób, ale aj Rusofób...


47.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 17:06 avatar
Kasafran to je !


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 17:18 avatar
A ty si nielen hlupák, ale aj idiot.


49.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 17:27 avatar
Krysafran, ako môžeš propagovať také hlúposti? za hranicami doteraz známych fyzikálnych princípov.

 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/svetova-vojna-neskoncila">Svetová vojna neskončila

Zistil som, že ty ani nečítaš, čo tu kopíruješ. Ty nie si človek, ale stroj. Tupý neinteligentný stroj.


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 17:28 avatar


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 14:38 avatar
Šíriš nenávisť aj voči Putinovi


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:38 avatar
Iste si aj zabudol, že Putin má KGB výchovu.


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 14:42 avatar
No a ?
Súhlasí Kasafran


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:45 avatar
Že preto vie budovať impérium.


34.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 14:50 avatar
Je dosť málo aby pôsobenie v KGB automaticky niekoho predurčovalo k schopnosti budovať impérium
Súhlasí -era-, Kasafran


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:52 avatar
Putinovi zjavne toto školenie pomohlo.


36.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 15:13 avatar
Putin nemal ani vysokú funkciu


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 15:17 avatar
Mal najvyššiu. 25. júla 1998 bol vymenovaný za šéfa ruskej bezpečnostnej služby FSB (nástupkyne KGB). Ale teba pravda aj tak nezaujíma.


38.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 15:27 avatar
Hovoril si o KGB a v nej nemal vysokú funkciu


39.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 15:27 avatar
SIS je nástupkyňa ŠTB ?


40.
označiť príspevok

Starý chren muž
   17. 5. 2020, 15:47 avatar
Záleží od toho, kto jej šéfuje.


41.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 5. 2020, 15:57 avatar
Je FSB nástupkyňou/ priamym pokračovateľom KGB???
To je tá správna otázka a nie niečo o SIS a ŠTB motať.


42.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 16:09 avatar
My žijeme na Slovensku, tá správna otázka je či SIS je nástupkyňa ŠTB.
Ak je FSB nástupkyňou KGB tak je SIS nástupkyňou ŠTB ?


43.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 5. 2020, 16:17 avatar
Ak debatuješ o Putinovi, tak je táto otázka irelevantná.
Odpoveď: SIS nie priamou následnčíkou ŠTB.
Súhlasí Kasafran


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 16:50 avatar
Plk. JUDr. Jaroslav Svěchota bol príslušník komunistickej Štátnej bezpečnosti a riaditeľ kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby, námestník riaditeľa SIS I. Lexu.
Súhlasí Starý chren


45.
označiť príspevok

hokejis muž
   17. 5. 2020, 16:59 avatar
Tak potom znie odpoveď: FSB nie je následníčkou KGB.


2.
označiť príspevok

auxiliarius
   14. 1. 2020, 23:29 avatar
Parande zhrnute


3.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 1. 2020, 23:33 avatar
parande parande.....este by to chcelo dajake rakety čo ich nikto neulapí.......   
Súhlasí Osvietený


4.
označiť príspevok

auxiliarius
   14. 1. 2020, 23:34 avatar
nejako sa tešíš na apokalypsu


15.
označiť príspevok

gabriel pb
   17. 5. 2020, 12:27 avatar


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2020, 23:42 avatar
Vouuuuuu Putin IMPERIALISTA

To tu ešte nebolo               

Masakééééééér                

No ale podme sa ešte pozabavať do reality z tých sputnikov    

A Dedo Mráz si zavolal aj svojich pomocníčkov!!!!!!!!!

Kým v Gejrópe balamutia deťom hlavy rôznymi rozprávkovými bytosťami a Ježiškom, tak v pokrokovom Rusku sú naše ratolesti už v rannom veku konfrontované s ruskou realitou!!!!!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

PRE SKARLET kukaj koberce

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

jolka na konec

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:31 avatar
Idiot oslepený, veď sa smeješ sám z vlastnej hlúposti. Kasafran hovorí o impériu, nie o imperializme. Veď ty neovládaš ani významy slov. Impérium je synonymum pre veľmoc. Vzdelávaj sa! A Putin robí všetko pre to, aby Rusko bolo veľmocou, čiže impériom.


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2020, 23:45 avatar
Sila tradícií

Pred nedávnom sa Grigorij Tonkich - starosta 150 000 mesta Mias poburoval v akom stave sú toalety na jednej zo škôl (obrázok číslo 1). Inicioval zmenu a tak sa našli na ministerstve školstva peniaze a boli postavené 4 nové záchodové misy

Starosta sa na sociálnej sieti pochválil fotkou (obrázok č. 2) a komentárom "Deti budú milo prekvapené"

Miestni občania sa však pýtajú, prečo sa nenašli peniaze aj na priečky, ktoré by oddeľovali deti pri vykonávaní potreby

Natíska sa otázka: aký didaktický zámer majú spoločné záchody?
Dieťa viac pochopí význam sociálneho partnerstva a tolerancie a zároveň sa pripraví na podobné situácie hromadného vykonávania potreby v rôznych väzenských zariadeniach či v kasárňach. Takto pripravené dieťa nebude podliehať stresujúcim vplyvom spoločného kadenia a bude sa môcť plne sústrediť na kľúčového úlohy budovateľa raja Slovanov!!!!!!!!!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

po novom

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

gey europa čum


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2020, 23:46 avatar
Simulantov v našich radoch nestrpíme!!!!!!!!!

V Georgijevsku nechal personál miestnej nemocnice paralyzovaného mužať ležať 3 dni na chodbe.

Muž v ochrnutom stave bol dovezený 9. januára na recepciu mestskej nemocnice. „Položili to na betón. Kričal, že chce vodu a záchod, nikto mu nevenoval pozornosť, nakoniec ostal tri dni bez jedla a vody, “hovorí profil georgievsk_ru.

ura.news Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2020, 23:47 avatar
Technológiami budúcnosť ponížime západných imperialistov!!!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   14. 1. 2020, 23:49 avatar
nás ňedogoňat
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 1. 2020, 00:19 avatar
To spievali tie dve detské lesbičky čo si vo verejno právnej tv ruskej mastili kundičky a olizovali bradavky v 14 rokoch ale to sa ešte vocca kamošil so zapadom ked OH v Soči lesbičky otvarali . Dnes je to už takto

www.zkouknito.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 1. 2020, 00:22 avatar
Ondro dodnes Kasafran dával príspevky ako vocca Putin bojuje proti imperializmu a dnes predstavil nový zamer ako Putin buduje imperializmus                 


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 5. 2020, 14:32 avatar
Idiot Oslepený (alebo Osprostený), veď sa smeješ sám z vlastnej hlúposti. Kasafran hovorí o impériu, nie o imperializme. Veď ty neovládaš ani významy slov. Impérium je synonymum pre veľmoc. Vzdelávaj sa! A Putin robí všetko pre to, aby Rusko bolo veľmocou, čiže impériom.


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   14. 1. 2020, 23:48 avatar
Celé Rusko na jednej fotografii!!!!!

Oslavne tance nového kasafranovho IMPERIALIZMU

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:53,  Takže z toho vyplýva, že nie sú potrebne žiadne opatrenia?......Ak by to bola pravda, bolo...
dnes, 13:42,  (25) Nadjenka, odporúčam Ti analyzovať tento zdroj: WHO znížila nebezpečnosť Covid19...
dnes, 13:22,  (2) Dosvietený, človek priam žasne, ako Ťa tie občasné otázniky dokážu dostať priamo...
dnes, 13:17,  Naopak poprosila všetkých, ktorí môžu, nech na testovanie idú.
dnes, 13:16,  Dokončenie: Bez úspechu. Nakoniec tomu začal venovať pozornosť v marci, hlavne preto, že...
dnes, 13:15,  Tomasi, už ti len chyba navratiť sa ku krestanstvu , ktore bolo po ukrižovaní, a nie vraciat...
dnes, 13:15,  Neodmietla celoplošné testovanie, ale sankcie za neučasť z dôvodu neschopnosti Slovenska ho...
dnes, 13:14,  Kapitalistickú logiku porazil COVID-19 – rozhovor s Noamom Chomskym Marián Moravčík 28....
dnes, 13:09,  čoveče, ved ty si už viac ak samotný papež....*03*03*03*03...Zamysli sa, kolko takýchto...
dnes, 12:48,  19 - veľmi rád a zasvätene vysvetlím - aj keď sa trošku čudujem, že si si významom...
dnes, 12:42,  Prezidentka Z. Čaputová dnes odmietla povinné plošné testovanie, zákaz vychádzania,...
dnes, 12:36,  MIMORIADNA SPRÁVA!!! Takže minister obrany Naď si dovolil pozvať rakúskych vojakov na...
dnes, 12:24,  Ja mám takého doktora, čo keď som k nemu prišla prvýkrát po tom, ako som musela odísť...
dnes, 12:20,  Píše sa tam jasne výlučne len o protestantoch, pretože východné cirkvi boli vždy...
dnes, 12:14,  66-67- hlavné, že si presvedčený o svojej "pravde" *13 Poznáš ty vôbec význam...
dnes, 12:00,  V úvode si chcem uzrejmiť, kto sú aparátčikovia?
dnes, 11:15,  tomas Veľa veciam nerozumieš. Namiesto pohoršovania sa, študuj v pokore čo učí Cirkev....
dnes, 10:17,  Je to boj! Len teraz neviem presne, kto a o čo presne bojuje. *22
dnes, 10:15,  List Spoločnosti všeobecných lekárov Slovenska je adresovaný aj zdravotníctva Marekovi...
dnes, 10:10,  Vedel by prijať Stalina aj Hitlera, keď boli ešte deti.*39
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Starajúc sa o šťastie druhých nachádzame to vlastné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(174 599 bytes in 0,376 seconds)