Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Putin vytvára krok za krokom nový post-americký svet

25
reakcií
1257
prečítaní
Tému 28. augusta 2016, 19:03 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   28. 8. 2016, 19:03 avatar
Na ruskom serveri politikus.ru vyšiel zaujímavý článok Ruslana Ostaška, ktorý si myslí, že Putin postupne vytvára nový post-americký svet
Moskva 18. augusta 2016

Ostaško v článku hovorí, že pokiaľ sa politici na Západe venujú olympiáde v Riu a dovolenkám, Putin pokračuje v práci nad architektúrou post-amerického sveta, v ktorom Rusko figuruje nielen ako energetická veľmoc, ale aj ako hlavné logistické centrum spojenej Eurázie.
Postupne sa vynárajú v správach, projektoch a medzinárodných dohodách kontúry budúceho systému, v ktorom sa Rusko stáva križovatkou tovarových a energetických prúdov z Východu na Západ a zo Severu na Juh. V posledných dňoch sa stretli na rokovaniach prezidenti Ruska, Azerbajdžanu a Iránu a toto stretnutie o krok priblížilo nový post-americký systém, založený na iných, nie na neokoloniálnych princípoch a na nadvláde dolára.
Lídri Ruska, Iránu a Azerbajdžanu spoločne potvrdili svoj záujem na vytvorení ambiciózneho trojstranového projektu, ktorý sa stane konkurentom Suezu. Odstavením Suezu by sa podarilo zmeniť geopolitickú konfiguráciu regiónu. Medzinárodný transportný koridor Sever-Juh, ktorý prechádza cez Rusko, Azerbajdžan a Irán, ústi do Baltického mora na Severe a do Perzského zálivu na Juhu. Prepája sa tak Balt s Perzským zálivom.
Najmä India je výrazne zainteresovaná na tomto projekte, ktorý diverzifikuje strategické spojenia Indie s okolitým svetom. Momentálne India vo veľkom kupuje ruskú naftu a Rosneft aktívne využíva indické zdroje priamo v Indii. Rusko-indická spolupráca je tŕňom v oku pre Saudskú Arábiu a monarchie Perzského zálivu, ktoré vnímali Indiu ako odbytište svojej nafty. Ak Saudi stratia indické trhy, výrazne to otrasie ich ekonomickým potenciálom.
S tým, ako sa oslabujú pozície USA, nadobúdajú kontúry nového systému čoraz reálnejšiu podobu. Energetika je len jedným z bonusov celého projektu, projekt spojenej Eurázie – od Portugalska až po Vladivostok sa pozitívne prejaví aj v iných oblastiach (poľnohospodárstvo, priemysel, obchod, veda….). Postupne, ako sa urovnávajú staršie rozpory medzi Pekingom a Dillí nadobúda realizácia celého projektu pevnejšie a jasnejšie kontúry.
Zrealizovať celý projekt navyše možno aj za relatívne dobrú cenu. Železničná infraštruktúra je rozvinutá vo všetkých krajinách, v niektorých oblastiach však bude nutné modernizovať viaceré segmenty. Odborníci predpokladajú, že reálne začne celý projekt fungovať už koncom roku 2017. Navyše sa preprava zo severu na juh skráti až cca o 15 týždňov, pretože nebude potrebné transportovať tovar námornou cestou cez Suez.
Čo je však najdôležitejšie, Eurázia sa spojí nie vo formáte kabalisticko-neokoloniálnej globalizácie, ale vo formáte rovnoprávneho a vzájomne výhodného spojenectva. Štáty, ktoré sa rozhodli aktívne zapojiť do tohto projektu – Čína, Rusko, India, Irán hľadajú spôsoby ako odstaviť zaoceánskych oponentov, využívajúcich schému “rozdeľuj a panuj”.
Rusko a Čína sa kvôli čoraz nervóznejším a arogantným krokom americkej politickej elity čoraz viac zbližujú, spolupráca Ruska s Indiou a Ruska s Iránom sa čoraz viac prehlbuje. Spojenectvo spomenutých krajín, ich potenciál a zdroje niekoľkonásobne prevyšujú možnosti USA a NATO, najmä dnes, kedy sú USA naozaj v nezávideniahodnej ekonomickej kondícii.
Budovanie nového post-amerického systému samozrejme odmietajú momentálne politické elity USA, ktoré chápu, že ich hegemónia sa už v podstate končí. Tieto kruhy už však nedokážu zastaviť formovanie novej geopolitickej reality, v ktorej pre ich túžbu po hegemónii nie je žiadne miesto.


2.
označiť príspevok

panoramix muž
   28. 8. 2016, 19:40 avatar
Najlepšie sa ovládajú masy ludi, ak sa vytvoria 2 tábory, protikladné tábory.....Povedzme funclub A a fanclub B, modrí a červení, koalícia a opozícia, západ a východ, USA a Rusko.......Neviem som jediný kto si nemyslí, že Putin je super a obama je zlo?


3.
označiť príspevok

Veličenstvo
   28. 8. 2016, 20:39 avatar
Ale postavil si sa na stranu Putina, lebo Obamu si napísal s malým o.


4.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 8. 2016, 20:53 avatar
Rusi udrzuju svet ako tak slobodny. Ved kto sa odvazi odporovat zapadu, okrem ruska a ciny?!


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2016, 20:56 avatar
Slobodný? Preto utekajú migranti do Ruska.  A nie na Západ.
Súhlasí panoramix, dorota


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 8. 2016, 20:57 avatar
V rusku je mnoho migrantov. Lemmy krmeny hlavnoprudom.....


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2016, 21:06 avatar
Klameš. Chceš povedať, že tam stavajú ostnaté drôty ako na maďarskej hranici? Žiješ v bludnej ilúzii.


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2016, 21:08 avatar
Tok smeruje cez Grécko a Taliansko do Európy, tej západnej, tak prestaň klamať o migrantoch. O Rusko nemajú záujem.


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 8. 2016, 21:08 avatar
A neutekajú ani do Číny, ktorú ospevuješ rovnako ako Rusko.


10.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 8. 2016, 21:17 avatar
Svoje fabulacie mozes skusat na podobne ako ty, vychovanych ludoch na hlavnoprude..


11.
označiť príspevok

panoramix muž
   28. 8. 2016, 22:25 avatar
Rusko je nacionálnejšie, samostatnejšie, suverénnejšie........ale kde chodia Slováci pracovať do Nemecka, Rakuska, Anglicka, Švajčiarska ??? alebo do Ruska, na Ukrajinu, Kazachstanu, Litvy, Lotyšska, Estonska ??


14.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 8. 2016, 23:20 avatar
Dovod je predsa jasny. Nas naucili hovorit primarne anglicky a nemecky. Pracovny trh mame otvoreny na zapade.. Tak ze by preto?! Viem od osobnych znamosti, ze v rusku kvalifikovani ludia zarabaju kralovsky. Tiez.. Preco napriklad mercedes predava 11 percent svojej produkcie do ruska? Lebo je tam chudoba?? Pardon, niesom blbec, aby som veril mediam.


17.
označiť príspevok

simeon muž
   29. 8. 2016, 01:39 avatar
Tak si porovnaj cisla ako HDP, HDI vyska zivotnej urovne, vyska platov atd atd. Tie si media nemozu len tak cucat z prsta cisla nepustia. Faktom je ze rusko je na tom horsie ako my. Aj v rusku existuju bohati ludia tak ako sa bohati najdu aj v rozvojovych krajinach (len tie rozdiely medzi bohatymi a chudobnymi su obrovske). Rusov je 140,mil. Takze tych bohatych ludi sa tam najde par milon. Ale drvivej vacsine rusov sa zije horsie ako ludom tu na slovensku a to napriek nerastnemu bohatstvu akym rusko disponuje.


24.
označiť príspevok

RighteousFred
   29. 8. 2016, 20:03 avatar
Davam na slova ludi ktori tam boli, alebo su, nie na medialne dristy. Nedavna najvacsia ekonomika sveta USA ma 70 milionov obyv. zavislych na statnych potravinovych balickoch. Najvacsi rozdiel v zivot. urovni medzi bohatymi a chudobnymi je v USA, najviac milionarov je v USA, najviac bezdomovcov je v USA, kriminalita v USA je na urovni Africkych velkomiest. Ale rusi, rusi, rusi.... Ste s tym trapni......


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 8. 2016, 20:10 avatar
RF, skade si vzal číslo 70 miliónov?


26.
označiť príspevok

RighteousFred
   29. 8. 2016, 20:13 avatar
Z horoskopu Lemmy.


12.
označiť príspevok

panoramix muž
   28. 8. 2016, 22:28 avatar
V Rusku majú iné problémy.....Tam masívne umierajú ľudia od hladu a v zime zamrzajú........tam je taká korupcia, že tá naša je v porovnaní s nimi smiešna. Tam sú ľudia na hranici prežitia, zato tečú miliardy do armádnych zbraní


15.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 8. 2016, 23:23 avatar
Ako by si o USA pisal. Fakt je, ze sa to deje viacmenej vsade. No najviac sa to omiela u tych, ktorych mocni nemaju radi.


18.
označiť príspevok

clear1 muž
   29. 8. 2016, 06:52 avatar
Kto dnes nekŕmi vlastnú armádu, môže zajtra kŕmiť cudziu.

Nikto o tom nevie viac ako Rusi.
Súhlasí RighteousFred


13.
označiť príspevok

panoramix muž
   28. 8. 2016, 22:31 avatar
Rusko má ekonomiku velmi silnú, ale vlastným ludom nedopraje...........peniaze tečú do armády a miznú vo vreckách oligarchov.
Súhlasí dorota


16.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 8. 2016, 23:24 avatar
Ako by si o USA pisal...
Súhlasí clear1, dorota


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 8. 2016, 07:28 avatar
Myslim, ze je to jedno, ci je to Rusko, alebo USA , alebo akykolkvek iny stat. Vsade rovnako len v inej "farbe"
Súhlasí dorota, RighteousFred


21.
označiť príspevok

dorota
   29. 8. 2016, 09:19 avatar
tak preco s a chce rusko tolko priblizit usa ked je v tom state vlastne vsteko napicu?    trosku hlupe.


23.
označiť príspevok

ardzun muž
   29. 8. 2016, 17:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

dorota
   29. 8. 2016, 09:14 avatar
Ceny dramaticky stoupají, zatímco mzdy a důchody stagnují. Tak vypadá ekonomická situace na Krymu více než dva roky od okamžiku, kdy jej anektovalo Rusko. Důchodci, státní zaměstnanci i pracovníci v turistickém ruchu přitom čekali, že se jejich finanční situace po anexi poloostrova zlepší. Reportáž agentury Reuters.

zpravy.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

ardzun muž
   29. 8. 2016, 17:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:25,  kráľovstvo ľadu a horúceho srdca, niekto klope a niekto už hodnú chvíľku škrabká sklo...
dnes, 07:02,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm za tie 2 mesiace som si pisal s hromadou bab a...
dnes, 07:01,  Internetové zoznámenie - http://hespac.com/zoznamka.htm Mne pomohlo toto.
dnes, 07:00,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm za tie 2 mesiace som si pisal s hromadou bab a...
dnes, 06:56,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm za tie 2 mesiace som si pisal s hromadou bab a...
dnes, 06:54,  Tabletky na erekciu - http://tonzes.com/erecsk.htm Lekár mi predpísal Viagru, ktorá mi...
dnes, 06:53,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm za tie 2 mesiace som si pisal s hromadou bab a...
dnes, 06:50,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm
dnes, 06:47,  Sex zoznamka - http://hespac.com/sexzoznamka.htm
dnes, 06:42,  +1 Vermox bez predpisu - http://ibright.lv/vermoxee.htm Mne pomohlo toto.
dnes, 05:37,  Toho roku nikto neprišiel oberať ovocie a hrozno, a tak ostalo na konároch, a hnije teraz.
dnes, 05:35,  Iba tak.
dnes, 05:24,  Havran. S Patrickovým názorom, že neveriaci nedokáže, alebo nechce pomáhať druhým...
dnes, 05:08,  Pozrel sa do mapy.*39
dnes, 01:45,  Cieľ je prežiť mesiac.
dnes, 01:45,  No vidíš, a ty sa zasa zaoberáš hlúposťami z FB.
dnes, 01:43,  to nie je ciel
dnes, 01:42,  havran ja nič nevymýšlam to je dielo slavenov
dnes, 01:40,  Ja viem prežiť so 70 €, pretože dokážem diskutovať, a to je dôkaz. 1 polievka stojí...
dnes, 01:28,  Lemmy z akej čiastky ? 400€ . Zo 70 € sa žiť samozrejme nedá . na to všetko ti viem dať...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V živote trvá minútu, kým si všimneš niekoho zvláštneho, hodinu, aby si si ho vážil, jeden deň, aby si ho miloval a celý život potrebuješ na to, aby si na neho zabudol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 097 bytes in 0,213 seconds)