Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prvé prikázanie desatora!

31
reakcií
864
prečítaní
Tému 14. októbra 2019, 20:41 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 10. 2019, 20:41 avatar
2 Mojžišová 20, kapitola uvádza desatoro, a ja citujem 1 prikázanie: ....... "Boh vyhlásil všetky tieto slová a povedal: 2 "Ja som Jahve, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z Egyptskej krajiny, z domu otroctva. 3 Nebudeš mať iných bohov okrem mňa. "
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda, ......" Nebudeš mať iných bohov okrem mňa. "
Zrejme každý rozumie tejto jednoduchej a veľmi dôležitej vete?!
Jahve sa predstavil menom a potom povedal dané slová! Môže človek pri čítaní tohto textu, tvrdenia to pochopiť tak, že "môže mať Jahve ešte dvoch seberovných Bohov"? Alebo to nejak inak zaobaliť do učenia o trojjedinom Bohu?
Môže niekto tvrdiť, že Boh syn a Boh duch svätý je Jahve?
Alebo ako laik chápe slová: "okrem mňa"?
Teda, Boh Jahve/Otec/ nepripúšťa žiadnu možnosť, že by sa mu niekto rovnal,.....alebo ,že okrem neho sú ešte iní, rovnocenní Bohovia. To Boh potvrdil slovami v 5 Mojžišovej 6,4 slovami: ..... " Počuj, Izrael: Jahve, náš Boh, je jediný Jahve. " /Kat., Botekov preklad/
A katolícky /štandardný/preklad to hovorí slovami: .... "Počuj, Izrael, Pán je náš Boh, Pán jediný!"
A do tretice : ...." „POČUJ, Ó IZRAEL: PÁN, NÁŠ BOH, PÁN JE JEDEN.“ — Deuteronomium 6:4, /Jeruzalemský preklad/
Je tam uvedená nejaká predpona "troj" /jediný/? NIE !
Ani nemôže, lebo potom slovo - "jediný" /jeden/ by stratilo význam!
Teda, žiadny traja páni,....traja bohovia,......ani trojjediný! Ak by bol Boh naozaj trojjediný, tak tu alebo na mnohých iných miestach by aspoň raz sa Biblia/Boh/ zmienil o tom, že ON, Jahve je trojjediný!
Nie je tomu tak a kto trochu pozná históriu tak vie , že až po cca 4 storočiach sa jediný Boh Izraela/Boh Biblie/ zmenil na nepochopiteľnú trojicu. Zrejme Konštantín a konvertiti z pohanov , neboli ctiteľmi Biblie a nepochopili , že zmenou "jediného Boha", na trojjediného , sa stali všetci ctitelia trojice modlármi!
A...... "MODLÁRI NEVOJDU DO BOŽIEHO KRÁĽOVSTVA !!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ak trojica nie je pravdou ,......... je zneuctením Boha to, čo stojí v knihe Katolíctvo (angl.):......... „Pokiaľ [ľudia] nezachovávajú túto vieru celú a nepoškvrnenú, celkom isto zahynú naveky. A katolícka viera je toto: uctievame jedného Boha v trojici.“
Teda, niekto si sám vyniesol ortieľ večnej smrti nad sebou!

V diele The Encyclop?dia Britannica sa píše:......... „V Novom zákone sa neobjavuje ani slovo Trojica, ani jasne formulovaná náuka o nej a ani Ježiš a jeho nasledovníci nemali v úmysle protirečiť šeme [hebrejskej modlitbe] Starého zákona: ‚Počúvaj, ó Izrael: Pán, náš Boh, je jeden Pán.‘ (Deut. 6:4).“

A s týmto biblickým tvrdením/Deut.6,4/ nepohne NIKTO !!! TROJICA je pohanský Kerberos!


3.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   14. 10. 2019, 22:00 avatar
Shagara. Stale to iste dookola jak obohrata stara platna. 
Co tym sledujes? Alebo co ocakavas? Ze vsetci co sme tu sa staneme svedkovia Jehovovymi ked tu budes stale dookola papagajovat to iste?  
Vas vyklad neprijmame. Uz by si si to mohol konecne uvedomit. 


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 10. 2019, 22:17 avatar
3,...... nemusíš! Ale trinitár je dnes už duchovne mŕtvy človek a nezíska záchranu. Ja sa nebojím,....lebo verím ,že je jeden Boha jeden Ježiš Kristus , Boží syn! Je to nebiblické! Môže ma za to Boh trestať a vziať mi podiel zo stromu života?
Pochop,....Zjavenie jednoznačne poukazuje na "duchovne mŕtvy trinitarizmus"!
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk href="http://www.diskusneforum.sk/tema/duchovne-mrtva-tretina-zeme">Duchovne mŕtva "tretina zeme".
A viem aj prečo ho neprijímate?
Poznám dobre histoŕiu vývoja tejto dogmy,....a už vtdy ako katolík som pochopil, že všetko môže byť pravda, ale trojica nikdy. Stojí za ňou satan ....drak,....a tí mali obvykle tri hlavy!  


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 10. 2019, 23:43 avatar
4,...oprava: www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk .... Duchovne mŕtva "tretina zeme" !


10.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   15. 10. 2019, 10:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 00:35 avatar
10,.....nežartuj! A čítal si niekedy Bibliu, ...napríklad knihu Prísloví? A tam sa čo píše?
"Po jeho boku som stávala deň čo deň ako staviteľ, jeho miláčik a jeho potecha. Stále som sa pohrávala v jeho prítomnosti."
Po tom , ako sa tu opisuje stvorenie sveta, tak Ježiš ako zosobnená múdrosť, je tu opísaný ako "stavitel",....alebo "dielovedúci"/Roháček/ Ten, ktorý pomáhal svojmu Otcovi tvoriť! A tu sa opisuje aj stvorenie Božieho syna/danej zosobnenej múdrosti/! A to potvrdzujú aj trinitári, že tu ide o opis Ježiša Krista!
Citujem katolícky preklad/Botekov/...."Jahve ma stvoril na začiatku svojej stvoriteľskej činnosti, prv než najdávnejšie zo svojich diel." Príslovie 8 kapitola 22,. 30
Ak teda vnímaš kontext Písma, tak neplaš tu s nejakou "viacjedinosťou". Náš svet nie je pohanský science fiction!
Teda, Boh Jahve to hovoril svojmu synovi, a nie druhému Bohu v trojici! Ak boli vtedy obaja v nebi, prečo bol aj tu Boh rozpoltený? To, ked prišiel Ježiš na zem a podľa trinitárov "rozpoltil sa Boh",.....ešte ako tak by som pochopil, keby to tvrdila Biblia/čo netvrdí/,....ale aj v nebi , žeby boli dvaja v jednom? Alebo traja, lebo duch tiež tvoril!?
A inak darí sa,....?


32.
označiť príspevok

gabor muž
   4. 11. 2019, 09:09 avatar
Teba kto viviedol z Egypskej Krajiny?


2.
označiť príspevok

humanitárny bombardér muž
   14. 10. 2019, 20:48 avatar
Shagara mas v tom gulas.
Raz zabudas, ze v Bohu su tri osoby a tvrdis, ze Boh sa obetoval sam sebe.
Inokedy zabudas ze je len jeden Boh a tvrdis ze "trinitari" maju troch bohov.


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 10. 2019, 22:57 avatar
2,.....neviem o čom to píšeš. Aj malé deti vedia ,že JS trojicu odmietajú!
A ja viem čomu veria trinitári,....že v Bohu sú tri božské osoby!
A ja nikde netvrdím, že "Boh sa obetoval sám sebe",.....to je dôsledok viery v trojicu. Ak trinitári veria, že Boh je trojjediný, tak potom je to tak, že "Boh Ježiš predniesol obeť seba samého, ....sebe samému. Lebo trinitári tvrdia, že "Ježiš=Jehova"!
A ak rátame: 1,Boh Otec,...2,Boh syn,...3,Boh duch svätý,....tak koľko si narátal?
Samozrejme, ich nepochopiteľný "žargón
Božskej matematiky" im potom hovorí, že 1+1+1=1
Nebol som najlepší z matematiky,....ale do troch viem rátať! 
Viera v jedného Boha je jednoduchá a zrozumiteľná! "Guláš" v tom majú trinitári!
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
jedinyboh.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
---------------------------------------------------------------------------------------
                                


6.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   14. 10. 2019, 22:58 avatar
A k tomuto sa prečo nechceš vyjadriť? diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 10. 2019, 23:26 avatar
6,....už som sa vyjadroval aj na Yotube, a aj na iných stránkach, k danému videu! Vieš, stačí ísť do Ameriky a presvedčiť sa.
Teraz mám informácie z prvej ruky a viem ako to je?! Zajtra opäť ku mne príde brat, ktorý sa pred dvoma troma týždňami vrátil.
A viac dám na jeho slová a osobnú skúsenosť ako na ohováračske reči. Bratia v ústredí nechodia na Felícií, to mi je zrejme,.... a aj hodinky majú kvalitnejšie, ale dané video je len klamstvo a malé zrnko pravdy! Vieš, len by si musel vedieť, ako to u JS chodí aj s financiami,...kontrolou,....a viacčlenným dozorom a detailným a presným finančníctvom. V zboroch je to len taký slabší príklad, ale zrejme vieš, že sa nedá nejak tu klamať. Teda,....ide len o istú neznalosť faktov,....a to, čomu vlastne chceme veriť?!
Zrejme opäť poznáš, že ak na Ježiša vymysleli "zaručene isté pravdy" a znemožnili jeho povesť,....tak sa nečuduj, že dnes bude satan zaháľať pri jeho nasledovníkoch. A do tretice, zrejme vieš, prečo každému sú ukradnutí iní "kresťania", ktorí kradnú a klamú vo veľkom/Vatikán, Ambrosiáno a podobne/, ale len JS im ležia v žalúdku? Lebo sú iní,....lebo nie sú časťou sveta,.....lebo oni dobre vedia, že peniaze sú výhodné, a dá sa za ne všetko kúpiť,....ale nie šťastie, pohodu a záchranu!
A duplom to vedia tí, v ústredí, na to môžeš zobrať jed. Vieš koľkými videami som už prešiel a aj som reagoval, ale nemá to zmysel! Pochop, ak by boli JS naozaj na peniaze, tak by neodmietli štátny príspevok od štátu! Kto je raz chamtivý,.....a rád sa nosí bohato ustrojený, tak ten žiadne peniaze neodmietne.
Alebo , možno povieš, že je to "nejaký , krycí manéver",....alebo niečo v podobnom duchu?! 
Nie, Johny,.......stále platí to biblické: ..... "tomu, kto sa udržiava čistý, sa prejavíš [ako] čistý a pokrivenému sa prejavíš [ako] prekrútený," A tak, aj dnes,.....kto je čistý" a pozná fakty/nie dohady/ tak vie ako to je s tým "bohatstvom" bratov v ústredí,.....ale "pokrivený", ten bude všetko vidieť "prekrútené",....pretože to tak chce!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatok: ..... "Kdyz se jednou Ferrariho společně s kuriálním kardinálem Tisserantem, zakladatelem »Společnosti Bozí pro lidi« (La sociedad de Dios para la Humanidad, SDH), zeptal v letadle někde nad americkými kontinenty spolucestující: »Co vlastně děláte?«, odpověděl: »Pracuji v největsím a nejspinavějsím podniku světa«. Na otázku, co tím myslí, odpověděl za hromového smíchu posluchačů: »Katolickou církev.« Originální to vsak nebylo, protoze ji uz dříve Karl Kautsky prohlásil za »nejobrovitějsí vykořisťovací stroj«."
ZDROJ.: Zatajovaný proces. ....... www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.....
Tam sa podrobne rozoberá to, čo ťa tak irituje, a to priam kole oči. Je to v podnadpise: Katolícka láska k blížnemu!
A to u JS nikdy neuvidíš!


9.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   15. 10. 2019, 08:14 avatar
Tak prepác, pravdaze tie zlate prstene ktoré maju na kazdom videu a samozrejme aj tie hodinky su len atrapy , fejky a nemaju hodnotu ako rocný rozpocet celej africkej dediny .. A mozno to len nejaký sikovný filmový grafik dorobil na tom videu .
Tak isto ako teraz ty, reaguju aj tvoji milovaní katolici ked im na nieco ukazes a oni to zaslepene vidia uplne opacne a su presvedcení ,ze maju pravdu.. ale to je prirodzená reakcia, inak by si predca nebol JS..


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 01:43 avatar
9,.....Ja vychádzam z lepších dôkazov, ako máš ty, alebo nejaké foto! Mať prstene nie je hriech a luxus. Samozrejme, ty si ich už asi nacenil?  Tak ako tie hodinky? Vieš, nemôžem posudzovať na základe fotografie, lebo nikam by som nedošiel.
Ale verím v skutočnú a jedinečnú pravdu, ktorú JS tak odlišne a dobre poznajú, že mňa hodinkami neoklameš!
Ak by tomu ale tak bolo, opäť-moja viera nestojí na jednotlivcoch, aj keď je to niekto z vedenia!
Povedz, prestane byť niekto katolíkom, lebo pápežov nosili na nosidlách v zlatej tiare, ktorá mala niekoľkonásobne väčšiu hodnotu ako nejaké hodinky??? Alebo že spia v obrovskom a luxusnom paláci? NIE !!! Prestanú ľudia počúvať a platiť televíznym protestantským kazateľom, ktorí nahrabali milióny?NIE !!! Tak prečo si myslíš, že ja urobím inak, alebo iní JS?
Ak niekto vo vedení , najbližší Ježišov apoštol Judáš, zradil a bol chamtivý a kradol peniaze z pokladničky, tak ostatní apoštoli to vzdali, lebo niekto zlyhal?
Johny,....ak poznáš pravdu, tak ťa omyly jednotlivcov, zlyhania, ich chamtivosť, túžba po bohatstve nezastaví!
Ale ak donesieš relevantný dôkaz, že tie hodinky sú tak drahé, ako píšeš, tak ti dám za pravdu len v tom, že niekto si zmýlil "Kristovu pokoru, chudobu a skromnosť", s niečim iným, a privádza k potknutiu! Ale nič viac!
A ak by ich naozaj mali,....myslíš si ,že to ukradli zo spoločných peňazí alebo len si ich vzali,....alebo sa mohlo stať , že to mali za vlastné? Možno nevieš, že niektorí bratia sú aj solventní/aj keď "nerobia"/, alebo len profitujú z rodinného podniku a podobne. Napríklad, Russel nebral peniaze, ale dal svoje vlastné na biblickú, bádateľskú spoločnosť. Alebo aj to nie je pravda, a bolo to inak? Máš rád konšpiračné teórie? "Kto chce byť psa, palicu si vždy nájde!"


11.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   15. 10. 2019, 10:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   15. 10. 2019, 10:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 02:10 avatar
13,....úplná pohroma! Takto môže zaobchádzať s Božím slovom len ten, kto si ho nectí! A vôbec, ak takto niekto vysvetľuje pravdu, tak nemá význam ju hľadať a obhájime si hocijakú blbosť, tak ako to robíš ty. Ty uvádzaš také absurdity, že nemám chuť na to reagovať. U teba je čierne biele a naopak!
Vieš, ja pamätám časy, keď sa nepripúšťalo, že "Ježiš je anjel",...alebo "Pánov anjel" a že vystupuje v Hebrejských Písmach a podobne. Vtedy aj Adam "dostal dušu" a nie že sa "stal živou dušou"/bytosťou/. Hold , čast sa menia!
Len ak videli ľudia Boha, prečo nezomreli, a prečo píše Biblia, že "Boh je neviditeľný"?
Alebo, nebude to tým, že Boh sa pozabudol a keď už tu bol na zemi, tak zariadil aby ľudia nekapali? 
Trojica nevzišla z Písma, ale z "koncilov"! A je výsostne pohanská náuka!
Servetus,Isaac Newton,Milton,Penn,Tyndale,Vyclif,Galileo, F.Dávid,Georgio Biandrata, Priestley,,Heer,Wilson,Rudolph,Alvan Lamson,M. Lachâtre,Buzzard a Unnting,Pastor, Norton,Maathews,Verner,Harnack,Purves,Griesebach,Nisbet,Bevan,Goudge,Rubenstein,Wendt,Michaelis,Schaff,Macaulay,Locke,Young,Kuschel,Ohlig,,Loofs,Niemmeyer,,Fulton,Stuart,,Tasker,Bunsen,Johnson,,Strecker,,Parris,Cadoux,...atď.
Toto je len zlomok učencov....a doma mám zoznam kníh,ktoré pojednávajú o trojici a jej vývoji. Ako od trinitárov,tak ako aj od odporcov tejto nebiblickej dogmy,
"Gréci zkreslili Ježišovu legálnu funkciu prostredníka a dali mu ontologickú totožnosť. Pri tom vytvorili nelogickú sadu vyznania viery a doktrín,ktoré vyvolali zmätok a hrôzu v neskorších pokoleniach kresťanov".
Profesor G.W.Buchanan


12.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   15. 10. 2019, 10:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 00:59 avatar
12,......pozri sa do mojej "databázy" o trojici a zistíš, že Biblia na mnohých miestach menuje anjelov slovami ako "Boh",....alebo dokonca menom-"Jahve". Tam ti už nepomôžu tie tvoje "duchaplné" výhovorky, aké tu publikuješ!
Teda, aj Jakob "nezápasil s Bohom" doslovne,....ale s anjelom,.......ako hovorí iná správa. Alebo tu to ako bolo?  
Ty klameš až sa práši! Teda, anjeli sú ako bruchomluvci? 
Foton , kde na to chodíš? Nechaj už tú ezoteriku oBohu.cz, a venuj sa poriadne radšej Biblii!
Vy aby ste obhájili nezmyselnú náuku o trojici, používate také krkolomné , myšlienkové konštrukcie, že len satan , Boží odporca môže byť za tým!    
Teda, JS veria, že Biblia je calá pravda, a nič si v nej neprotirečí! To len u vás, lebo ste tú pravdu posplietali s pohanskými báchorkami!
Aj kniha o trojici od Mac Leoda/vaša/ poukazuje v kapitole : Pánov anjel", že nemáš pravdu, a že aj Ježiš v Hebrejských Písmach vystupoval ako "Pánov anjel"! Lebo to už nemôže zaprieť nikto, toľko je tých dôkazov.-
Aj anjel, ktorý viedol Izrael z Egypta bol Ježiš, a nie doslova Boh Jahve! Pavol to potvrdzuje v NZ!
Citujem daľšiu správu z Písma :...... To, keď apoštol Pavol hovoril o prejavovaní láskavosti cudzincom, povedal: „Ňou niektorí nevedomky pohostili anjelov.“ Hebrejom 13:2.

Väčšina prekladov Biblie s krížovými odkazmi spája tieto Pavlove slová so správami o Abrahámovi a Lótovi v 18. a 19. kapitole 1. Mojžišovej. Tu sa píše o anjeloch a zároveň o Bohu. Koho teda pohostil Abrahám? Anjelov,alebo samotného Boha?
Alebo aj tu nastolíme tvoju nezmyselnú a nelogickú rétoriku? Alebo anjel to jedlo požul a potom požuvanú kašičku dal Bohu , keď sa vrátil do neba?  Uvedomuješ si ako trieskaš dve na tri?
Známy učenec a trinitár A.Clark napísal:...." Nič v Starom Zákone nenaznačuje rozlišnosť nejakých osôb v Bohu. Ked niekto povie, na jeho stránkach našiel vtelenie,alebo doktrínu o trojici,-je to anachronizmus!"
/"God" in the Encyclopédia of Religion and Ethics/
Aj Katolícka encyklopédia tvrdí:...." "Starý zákon doktrínu o trojici neučí"! /14:306/
Len vy ju tam vidíte za všetkým,......ako sa Boh maskuje anjelmi, aby nikto neprišiel na to, že je trojjediný!     


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 01:23 avatar
12,.....a rozlišuj aj "videnie"/ak vieš čo to je?/ a skutočnú realitu , ak niekto vidí reálne Boha. Aj "premenenie na vrchu" bolo videnie, ale to ty nepochopíš. Napríklad to, že tu nešlo o skutočného Mojžiša a Eliáša, ktorí boli v tom čase mŕtvi a ešte aj stále sú! Alebo už prebehlo vzkriesenie v "posledný deň", a my už sme v raji, v nebi?!
Citujem 2 MOjž.33 kapitolu:
Mojžiš na vrchu"
18 On mu povedal: "Preukáž mi milosť vidieť svoju slávu." 19 A On povedal: "Predvediem pred tebou celú svoju krásu a vyslovím pred tebou meno Jahve. Milosť dám tomu, komu dám milosť, a zľutujem sa nad tým, nad kým sa zľutujem. 20 Ale," povedal, "moju tvár nemôžeš vidieť, lebo človek ma nemôže vidieť a žiť." 21 Jahve povedal ďalej: "Tu je vedľa mňa miesto; postavíš sa na skalu. 22 Keď bude prechádzať moja sláva, vložím ťa do skalnej trhliny a prikryjem ťa svojou rukou, kým neprejdem. 23 Potom odtiahnem svoju ruku a ty uvidíš môj chrbát; ale moju tvár vidieť nemožno."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj tu to bol anjel a nie skutočný Boh Jahve!
Alebo iný príklad: Citujem 1 Kráľov 19 kapitolu:
Stretnutie s Bohom
9 Tam vošiel do jaskyne a v nej prenocoval. A hľa, tu mu zaznelo Jahveho slovo: "Čo tu robíš, Eliáš?" 10 On odpovedal: "Bol som plný horlivosti za Jahveho Cebaot, lebo Izraelci porušili tvoju zmluvu, rozborili tvoje oltáre a tvojich prorokov povraždili mečom. Ostal som už len ja sám a oni ma hľadajú a chcú ma zabiť." 11 On mu povedal: "Vyjdi a postav sa na vrchu pred Jahveho!" A hľa, Jahve prechádzal. Pred ním sa strhol obrovský mocný víchor, rozrážal vrchy a drvil bralá. Ale Jahve v tom víchre nebol. Po víchre nastalo zemetrasenie, ale Jahve nebol ani v zemetrasení. 12 Po zemetrasení oheň, ale Jahve v tom ohni nebol. Po ohni tichý, lahodný vánok. 13 Keď to Eliáš počul, zahalil si tvár plášťom, vyšiel a zastal pred vchodom do jaskyne. A hľa, zaznel k nemu hlas: "Čo tu robíš, Eliáš?" 14 Odpovedal: "Bol som plný horlivosti za Jahveho Cebaot, lebo Izraelci porušili tvoju zmluvu, rozborili tvoje oltáre a tvojich prorokov povraždili mečom. Ostal som už len ja sám a oni ma hľadajú a chcú ma zabiť." 15 Jahve mu odpovedal: "Choď, vráť sa tou istou cestou k Damašskej púšti."
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tu sa píše ,že to bol Jahve, a predsa to bol anjel! Alebo, povedz, prečo sa tam písalo, že "Jahve nebol v tej víchrici",..."Jahve nebol v tom zemetrasení",..."Jahve nebol v tom ohni" ,...???


14.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   15. 10. 2019, 18:20 avatar
Foton. Myslim si, ze pisat toto Shagarovi je zbytocne. On je tvrdohlavy ako osol. Ale je super ze si to sem napisal. Boh ti dal dar. Len tak dalej.  


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 01:05 avatar
14,....nič nie je "zbytočné"! Ale také argumenty aké potí Foton, tak to sa len tak ľahko nevidí! To ani trinitári neučia,....to je len úvaha samého Fotona, lebo s takým tvrdením som sa ešte nestretol!  Nemá to ani hlavu a ani pätu!
Tak ako celá trojica!      
Biblia povie, že "hlavou Krista je Boh Otec",....ale mi povieme, že to je len taká malá hlavička, inak je Ježiš rovný Bohu, aj keď on tvrdil , že "jeho Otec je väčší ako on"! Možno Ježiš myslel vzrast, výšku? Ale inak Otec ,Jahve nie je väčší, alebo keď aj tak len trošku, ale naozaj len trošku!             
Chlapí, ako inak, doma všetci zdraví,....????      


26.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   16. 10. 2019, 05:09 avatar
Otec je vacsi ako Kristus. On je hlava, Kristus ruky. Zaroven Oni tvoria jedneho Boha. Cize su si rovni.


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 21:41 avatar
26,.....ak je niekto "hlavou", tak to ako v Biblii, tak v bežnej reči poukazuje na niekoho, kto je nad niekym,....a ten Niekto je Nadriadeným svojmu podriadenému!
Mne to nehovor,....potom to povedz Bohu, že si nesprávne pochopil význam "hlavy" v jeho Písme...... keď už budeš lízať prach pre modlárstvo! Čo ale nikomu neprajem.
A inak, kto ovláda aj nás? Nie naša hlava/rozum/?! Alebo sú ruky viac? Sú rovnocenné mozgu/hlave/? Asi sotva! Tak potom tu nemôže byť reč o rovnosti.
A už som písal,....ak nie je skutočnou hlavou Otec,....tak ani muž nie je hlavou ženy,....a Kristus nie je hlavou muža!
Ale ty si to nejak obhájiš. Povedz, že za to môže Foton! Aj Adam sa vyhovoril na ženu/Evu/! Len škoda že s tým nepochodil u Boha! 


20.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   16. 10. 2019, 01:25 avatar
Shagara aj keby pochopil trojjedinost, tak ma problém....Samotní členovia, v spoločenstve, kde je, by ho po považovali za blázna....Ktovie koľko ľudí takto Shagara z alamutil, vypadá, to tak že boj proti trojedinosti je jeho celozivotna úloha....Čo chcel to má......


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 01:49 avatar
20,....ako ja ,alebo ty môžeme "pochopiť to", čo je nepochopiteľné tajomstvo? Vieš mi to vysvetliť?
Alebo ako môže byť tá istá osoba na troch miestach naraz? Len je zaujímavé, že keď zomrel Ježiš,....zomrel len on, a nie ostatní z trojice! Tu to nejak nesedí,....ale to sa poddá! Pretože nemôžme povedať ,že zomrela celá trojica. Aj keď trojica je jeden Boh nie traja! To by bol poprask, a trnitárstvo by padlo! Nuž, čo si vymysleli, to majú a to aj zožnú ! "Zasiali búrku, zožnú víchricu"!


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   16. 10. 2019, 02:18 avatar
Je jasne, že to nechapeš, tak daleko si zašiel....Je to uplne jednoduché....Ježiš bol vždy, aj predtým ako mal ludske telo, aj teraz je ,ked ludske telo nemá....Na tom by si mohol pochopiť, že nemať ludske telo, nie je zanik....


15.
označiť príspevok

djjaro muž
   15. 10. 2019, 18:34 avatar
Ja si myslim ze vas to bavi....


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 02:28 avatar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"niet Boha okrem jediného Boha. 5 Lebo aj keď sú takí, čo sa nazývajú bohmi, či už na nebi, alebo na zemi, ako je veľa bohov a veľa pánov, 6 pre nás je jediný Boh, Otec, od ktorého je všetko, a my sme pre neho a jediný Pán, Ježiš Kristus, skrze ktorého všetko je, aj my sme skrze neho. " 1 Korinťanom 8 kapitola
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                           


27.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   16. 10. 2019, 05:14 avatar
Cize Boh Otec nie je nas Pan? Len Kristus? Nepise sa v starom zakone, ze Boh je nas jediny Pan?


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 21:45 avatar
27,.....a to tam čítaš? Tam sa píše, že "Boh je práve Otec" a že Ježiš je niekto iný, ako Boh/hlava/!
Takýchto veršov je v Písme neúrekom, kde sa iba Otec stavia do pozície Boha,,,,a Ježiš je jeho stvorený syn,....hovorca,.....prostredník,.....posol,......prorok a podobne!
Áno,....Boh je jeden,.....a nie traja. To sa píše v SZ!


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2019, 21:52 avatar
Pochopme,.....že viera v jediného Boha Jehovu/Jahveho/ a v jeho syna je jednoduchá a prostá! Ak verím, že Otec Ježiša Krista je všemohúci Boh, a že jeho syn Ježiš , je Boží syn,.....robím niečo zlé! NIE !!!
V 1 storočí, sotva Ježiš učil tých prostých ľudí zložitú christológiu dneška, v ktorej sa ťažko orientujú aj učenci, vzdelanci, kňazi!


31.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   16. 10. 2019, 22:51 avatar
robiš zle Shagara....ty totiž tvrdíš, že Boh obetoval svoj výtvor.....a my tvrdíme, že Boh sa obetoval sam..........    
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:47,  Však môže byť, pre mňa za mňa nech dajú aj lock down, ak by to bolo najúčinnejšie...
dnes, 16:46,  Si si istý? Kto tu písal, že referendum o vstupe do NATO prešlo a iba 1% bolo proti? *04
dnes, 16:46,  U nás sa tomu hovorí inak. ;) Ale počula som toto slovné spojenie nedávno. :D *03*39*20 Tak...
dnes, 16:44,  No a JA budem hneď prvým po ujovi Igorovi. *13*13*13*13*13 Takže mi prislúcha titul - prvý...
dnes, 16:43,  Edo hlavne nešíri nezmysly ako Kasafran.
dnes, 16:43,  Hurajka, to tak u vás hovoríte? .. No, to pre to THC sa nahulí a neskôr sa stane závislým....
dnes, 16:41,  (23) Peter67, Edo má zrejme veľký rešpekt pred počúvaním čohokoľvek Na hrane a zrejme...
dnes, 16:37,  2, ........ len istý strach, .... nie každý strach, alebo lepšie bázeň v prípade ak sa to...
dnes, 16:33,  https://youtu.be/XBFwWQ1iHNM
dnes, 16:33,  Ale taká mariška hurajka, to je čoo... ;) Ja som to nikdy neskúsila, ale bola som často pri...
dnes, 16:30,  Dokonca ľudské telo prirodzene obsahuje endogénny vnútorný kanabinoidný systém, ktorý CBD...
dnes, 16:29,  A vitamín Dé, ten si kúp, alebo oco, nech kúpi, ak ty nemáš bubáky. Ja jem hodne...
dnes, 16:28,  Ja nie som za zlegalizovanie marihuany, ale za CBD áno. .. Média o tom možno málo informujú,...
dnes, 16:27,  Ale,vedze neojebuj, ako zvycajne. :-)))))) ...od 0:36..... Premiér však vyhásil, že sa...
dnes, 16:25,  Dnes som videla takú malú opičku. Ľudia už ozaj kadečo doma chovajú. *24 A som si vybavila...
dnes, 16:24,  (21) J.Tull, vedz, že každá panika spojená so strachom dokáže negatíne ovplyvniť...
dnes, 16:22,  Edo. JA som pozeral a ujo Igor klamal v priamom prenose!! Pozri si to o opičke, Poprel, že to...
dnes, 16:19,  Zuzankááá! *38*19*18*10*19
dnes, 16:16,  Nie, tam ide len o CBD, čo je nepsychotropná látka, však to tam píšem. .. *04. ..
dnes, 16:15,  Ojój, no som ja teda. Jasné, že poznám. Len, tu som ju na tejto fotke voľajako nespoznala, a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(130 635 bytes in 0,219 seconds)