Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Prosba o vyplnenie dotaznika na temu Rovnost prilezitosti zien na trhu prace

8
reakcií
1159
prečítaní
Tému 7. marca 2017, 16:05 založil DankovaDominika.

podobné témy:1.
označiť príspevok

DankovaDominika žena
   7. 3. 2017, 16:05 avatar
Volám sa Dominika a som študentkou fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Momentálne som v poslednom ročníku magisterského štúdia a pracujem na prieskume v mojej diplomovej práci, kde zisťujem aké príležitosti na trhu práce majú ženy starajúce sa o maloleté deti. Touto cestou by som Vás chcela poprosiť o pomoc pri realizácii prieskumu, teda o vyplnenie dotazníka na tému „Rovnosť príležitostí žien na trhu práce“, ktorý je anonymný a jeho výsledky budú použité výlučne na študentské účely. Vyplňte prosím všetky otázky označením odpovede, ktorá najviac vystihuje Váš názor, prípadne napíšte doplňujúcu odpoveď. V každej otázke označte jednu odpoveď okrem otázok, pri ktorých je poznámka, že môžete označiť aj viac odpovedí.

Otázky sú určené predovšetkým pre respondentky - matky, ale aj pre ženy, ktoré plánujú ísť v budúcnosti na materskú dovolenku a vedia sa vcítiť do situácie ako zharmonizovať pracovný a rodinný život.

Vopred ďakujem za Vašu ochotu a čas    

Dotazník nájdete na:
iankety.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí lea_pragmaticka1


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   7. 3. 2017, 17:50 avatar
nech sa páči


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   7. 3. 2017, 22:12 avatar
Vyplnené a zaslané.


4.
označiť príspevok

toman
   8. 3. 2017, 04:34 avatar
Ahoj

Skúsim mierne narušiť tvoj mentálny konštrukt reality. Od detstva ťa učili (aj nás všetkých ostatných samozrejme, lebo nikto tak starý tu nepíše), že žena chodí do práce (do zamestnania) a že tam má chodiť a že je to normálne, že žena je zamestnaná.

Pri troche skúmania človek zistí, že otvorenie trhu práce ženám bol ťah ako zdaniť druhú polovicu populácie, znížiť mzdy (na "polovicu" a prinútiť rodičov, aby deti z domácej výchovy prešli do výchovy štátu, ktorý im takto do hláv môže vtĺkať svoju vlastnú (socialistickú alebo gender alebo inú) ideológiu.

A vytvárať tak človeka na svoj obraz, pracovitú včeličku a ozubené koliesko do výroby (to bol dôvod prečo vôbec školy vznikli). Jednoducho vytvárať človeka bez kritického myslenia. Pretože to je v škole potláčané. Stačí opakovať poučky a človek sa za pár rokov stane "kapacitou" poučiek s nejakým titulom. A táto kapacita je predkladaný masám ako "múdry" človek.

Tvoja téma
---

Téma tvojej diplomovky reflektuje to, čo ti bolo vmasírované do hlavy za posledných viac ako 15 rokov "štúdia" (predpokladám, že si do školy začala chodiť v šiestich a máš 23).

Ja ti poviem alternatívny (politicky nekorektný) názor:

Žena by do zamestnania chodiť nemala. Vôbec. Pretože na to stvorená nebola. Na robotu bol stvorený muž. O ženu sa má postarať jej otec a potom jej manžel. Žena bola stvorená na rodenie detí a na starostlivosť o ne.

(1 Tim 5,8) Ale jestli sa niekto nestará o svojich vlastných a najmä o domácich, zaprel vieru a je horší ako neveriaci.

Jeden americký komik to vyjadril takto (parafrázujem): Ak sa Johny nenaučil do školy, je to matkina chyba. Ak sa Johny nenaučil do školy, lebo sa v ich dome nesvietilo a nemohol sa učiť, je to otcova chyba.

Útlak žien
---

V dnešnej dobe sa tento názor prezentuje ako "útlak žien". Ale to je zase len istá forma propagandy pre zachovanie stavu, aby štátu ostala možnosť formovať svoje ozubené kolieska.

Iste, sú niektoré ženy, ktoré (napríklad z nedostatku otcovej lásky v detstve) túžia po uznaní a preto chcú budovať kariéru, ale väčšina žien netúži pracovať. Oni pracujú hlavne preto, aby si mohli kúpiť oblečenie a páčiť sa (mužom), išli s (mužom) na dovolenku alebo aby si našetrili na rodinné hniezdočko až sa vydajú, na výbavičku dieťaťa alebo čokoľvek, čo súvisí s materstvom, zázemím, domovom alebo istotami v období choroby.

Ak by toto všetko zabezpečil manžel, dôvod každé ráno vstávať, trmácať sa do roboty a prežiť takto 10 hodín denne, je, aspoň podľa mňa, minimálna. Najmä, keď by namiesto toho mohli ísť do parku s deťmi. Keď by mohli byť iba medzi takými ľuďmi, s ktorými chcú byť, namiesto toho, aby boli medzi ľuďmi, ktorých im vyberie zamestnávateľ. Keď by namiesto stresovania sa zo šéfa mohli v kľude piecť koláče pre milovaného manžela.

Iste, žena by tak bola finančne závislá od manžela. Lenže teraz je finančne závislá od štátu alebo od zamestnávateľa. A tí jej doprajú a milujú ju menej ako dobrý manžel. Dalo by sa to rozviesť aj tým smerom, že muži tiež nie sú správne vychovávaní, nie sú učení, že je ich úloha postarať sa o manželku a preto nájsť dobrého manžela je ťažké. Ale už to nejdem predlžovať...
Súhlasí gabriel pb


5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   8. 3. 2017, 11:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

toman
   9. 3. 2017, 04:39 avatar
Scarlett666 (5):

Vďaka za komplimenty

Nikde som netvrdil, že dieťa má trčať nonstop s matkou. V minulosti, keď neboli škôlky a školy, deti vyšli na ulicu a tam sa socializovali. Tiež som nikde netvrdil, že otec sa o dieťa nemá starať. Veď som práve napísal, že mnoho žien sa púšťa do kariéry, aby kompenzovali nedostatok záujmu zo strany otca.

Navyše ja nie som proti vzdelaniu. Som proti tomu, aby boli rodičia, resp. spoločnosť pod takým finančným tlakom, že sú nútení dať deti vzdelávať niekomu inému a nad vzdelávaním svojich detí nemajú kontrolu. Teda, že štát učí deti, čo chce a ako chce. A to za peniaze tých rodičov.


7.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 3. 2017, 11:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

toman
   11. 3. 2017, 07:23 avatar
Scarlet666 (7):

Neviem, či realita zodpovedá tomu, čo si napísala. Či tá túžba po nezávislosti nie je len "mladícka nerozvážnosť", ktorá sa s príchodom 30 narodenín a tikaním biologických hodín nezačína meniť na Pyrhovo víťazstvo:

"Som vzdelaná, som nezávislá, super. Mám 30, nikto ma nechce, mužom neverím. Čaká ma ešte ďalších 30 rokov chodenia do zamestnania. Lebo som nezávislá a nikto sa o mňa nepostará. Navyše šanca, že sa vydám a budem mať svoje vlastné bábätko sa každým rokom znižuje."

Tak takých poznám dosť. A potom tie, ktoré sa vydali, majú deti a chodia do roboty. Nemôžu prestať, nemôžu skončiť, lebo potrebujú peniaze. Nie sú závislé od manžela, ale od manžela + zamestnávateľa.

Pritom, ak by na trhu práce neboli (pracovali by iba muži), ich manžel by zarábal "dvojnásobok" a oni sa mohli starať iba o deti. Sloboda a nezávislosť, ktorú ako ženy v mladosti získali ide priamo proti ich potrebám, ktoré ako zrelé ženy majú.

Existuje ešte nejaká tretia skupina?

Okrem teda tých žien, ktoré pochopili realitu, uvedomujú si svoju (Bohom danú) úlohu manželky a matky a tiež sa vzdelávajú, ale ich hlavná ambícia je nájsť si dobrého manžela a plne sa mu odovzdať.

Pretože radšej budú "utláčané" pečením koláčov a chodením s deťmi do parku ako dennodenným chodením do kolektívu, ktorý si sami nemôžu vybrať, stresovaním sa zo šéfa, hádaním sa s kolegyňami alebo bojovaním o povýšenie, prípadne vyšší plat. Navyše neprídu o množstvo momentov zo života ich detí, ktoré musia ostať v škôlke až do záverečnej alebo v školskej družine.

Fakt neviem...

Príde mi to ako podvod na ženách. Vplyvní muži v USA sa rozhodli povoliť ženám voliť, vzdelávať sa a pracovať. Cez médiá, ktoré vlastnili, spropagovali toto "oslobodenie" nie pre dobro žien, ale pre svoje vlastné dobro. Viac daní, väčší vplyv na deti, väčšia moc. Metódou rozdeľuj a panuj postavili proti sebe muža a ženu.


9.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 3. 2017, 08:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:39,  djjaro, to si kde kúpil?*01
dnes, 14:39,  8 ty si to skusal ? vies si mysel regulovat aby si dosiahol stav cistej mysli?
dnes, 14:38,  Biden je veľmi schopný človek . A čo je dôležité má kvalitných ľudí okolo seba ....
dnes, 14:36,  8 jaj take snenie, v ktorom sa prenesieme do sveta ilúzií , tak to ano, velmi sa doporucuje...
dnes, 14:33,  era nemá vieru, iba dôveru :)
dnes, 14:33,  Objednať tu...
dnes, 14:32,  Ok, prepáč. A ako to chápe era z pohladu svojej viery? :)
dnes, 14:31,  Líder v oblasti predaja vysokokvalitných omega-3 mastných kyselín na slovenskom trhu sa...
dnes, 14:29,  "era ti povie, že nič sa nestalo, aspon dieťa malo novu skusenosť a v novom živote ju...
dnes, 14:29,  419..prečo posudzujes svojho blizneho ako zleho? Uz sme doma?
dnes, 14:26,  djjaro, veď som Ti písal ohľadne "zlých": "snaha o taký systém, budovanie...
dnes, 14:21,  Isteže......keci.keci..kecy... Ved aj zlodej ide kradnut v dobrej vôli....ze si prilepší*58*39
dnes, 14:20,  ninka, aj keby neboli nahuckané... museli predtým vidieť, že sa dá kameňom hádzať, museli...
dnes, 14:19,  Ale ľudia dobrej vôle sa musia spojiť vedome, slobodnou vôľou. A to je ťažké.
dnes, 14:16,  Ešte lepšie
dnes, 14:14,  Nie sú spojení v pravom zmysle, iba prepojení skrze podvedomie.
dnes, 14:13,  No veď ok, boli to nedokonalí ľudia, kresťanstvo im bolo vnútené, vysvetľovali si ho...
dnes, 14:12,  Isteže. V zmysle .ludia dobrej vole spojte sa A zlí?...ved tí su uz spojený*39
dnes, 14:09,  Mám na mysli denné snívanie, voľné fantazírovanie, snívanie, vyzualizovanie... Niekomu je...
dnes, 14:09,  Presne, napodobnovali rodičov, to maju deti zakodovane v genoch
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(71 145 bytes in 0,322 seconds)