Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Príbeh jedného katolíckeho kňaza.

69
reakcií
3774
prečítaní
Tému 8. marca 2015, 06:47 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 3. 2015, 06:47 avatar
Pretože nemám k dispozícii všetky potrebné veci, ktoré by možno obrátili moje myslenie naopak, budem písať o tomto príbehu, akože je fiktívny a vymyslený.
Takže, kde bolo tam bolo, bol v meste jeden nenápadný kostolík, kde slúžil aj jeden kňaz asi päť až desať rokov po vysviacke. Slúžil veľmi dobre, veriaci a tiež cirkev mali dojem, že je naozaj čestný a poctivý a že sa k svojmu, povolaniu stavia so všetkou úctou a poslušnosťou voči cirkvi a teda aj voči Ježišovi a veriaci mali v neho ešte dôveru dobrého spovedníka.
Kňaz však ešte patril do cirkevného rádu, ktorý sa staral , dalo by sa povedať pastoračne, aj o útulok, kde skončili dievčatá, ktoré už nemohli byť viacej v detských domovoch, ale jednak nemali kde možno ani nevedeli sa ešte samé o seba postarať a tak ako iní odchovanci z detských domovov, lebo niektoré z nich boli postihnuté aj poruchami psychiky a teda neboli ešte schopné samostatného života. Väčšinou rómskeho pôvodu, ale dekor čistoty tela a oblečenia si držali ako niečo sväté.
Čo sa týkalo závažných životných problémov, v tom si nevedeli celkom rady, ale čo sa týkalo ženskosti, to vedeli urobiť zo seba také kočky, až to tu nie je treba zvlášť popisovať.
A tak netreba príliš o tom veľa fantazírovať, ako sa tieto „kočky“ zachovali v prípade, ak sa ocitli v chúlostivej situácii samé s chlapom a ako pri tom a s akou inteligenciou tasili svoje ženské zbrane.
Toto , si myslím, nemožno ani jednej z nich vyčítať, že sa starala o svoju ženskosť, aby ju nakoniec použila na to, aby ju dostal z prostredia útulku do normálneho života nejaký chlap. A nezastavili sa pred nikým a teda ani pred kňazmi, ktorí sa im snažili pomôcť duchovne.
A tak aj jeden modrooký bloňďatý mládenec, samozrejme kňaz, sme stále v rozprávke!, podľahol takýmto nástrahám, až sa jedného dňa dozvedel, že je otcom jej malej dcérky. Dozvedel sa to až v čase, keď už dievčatko malo nádherné blonďaté vlásky a oči nebové, ako on, teda celá po ňom takým spôsobom, že by bolo škoda vyhodiť čo len cent na testy DNA.
A tak bol kňaz z minúty na minútu postavený pred hotovú vec a napriek tomu, že vedel, že nebol jediný v tej dobe, s kým ona vtedy spala dilemu s obrovskou starosťou vyriešil tak, že sa rozhodol, že si svoje dieťa vychová.
No hrôza a šoky v jeho rodine a v cirkvi, akoby automaticky vyvstali a nabrali taktiež aj zabehnuté automatocké scénare o tom, ako zase jeden kňaz sklamal a musí sa ženiť.
Ale nemal to on ani v cirkvi pred tým ľahké. Možno bol trošku nad priemer a teda cirkev ho chcela poveriť vyšším úkolom , ako iba kňazom. Cirkev chcela, aby išiel ako kňaz do väznice, kde pred tým už aj pastoračnú činnosť robil, ale vedenie väznice chcelo mať kňaza, ako svojho zamestnanca, s tým, žer dostane uniformu, ale aj pištol. Uniforma mu nerobila problém, ale pištol odmietal dlhú dobu, ale nakoniec sa predsa len stal zamestnancom väznice a to sa mu práve v tejto situácii hodilo, lebo mal vyšší príjem a nie plat, ako kňaz a dokonca sa mu podarilo s pomocou rodiny, zohnať byt, kde začali spolu ako rodinka žiť.
Zrejme mal rodinu o ktorej môže snívať každý kňaz, lebo napriek tomu, že boli z toho zdrtení, čo sa stalo, snažili sa mu pomáhať, ako sa len dalo. Aj väznica si ho ponechala ďalej ako zamestnanca, iba že nebol zamestananý pastoračne, ale ako vrátnik.
A tak by sa dalo povedať, že napriek tomu, čo sa stalo, dopadlo to všetko celkom dobre, ale iba na vonok. Problémy a starosti okolo toho, ako by mu pridali na veku, na jeho tvári sa čoraz menej objavuje jeho predchádzajúci typický úsmev a vyzerá, ako by bol strhaný. A snáď len vtedy sa mu vyjasní tvár, ak sa pozrie na svoju milovanú dcérku.
Takže na stromčeku zazvonil zvonec a rozprávke je koniec ???????
Samozrejeme, prvé, čo teraz mňa, alebo možno aj vás napadne je celibát. A následkom celibátu prišla cirkev o ďalšieho kňaza. My nevieme teraz, ako bojuje cirkev o svojich kňazov a či vôbec bojuje, majú svoje vnútorné dohody, prísahy a nariadenia, ktoré nepoznáme, ale vieme naisto, že cirkev prišla o kňaza a tento boj prehrala so satanom na plnej čiare. Ak vôbec bojovala. Koľko je zloduchov na svete a čo by stálo za námahu jedného z nich obrátiť, lebo satan si nenechá ani jedného vytrhnúť z ruky, ale cirkev nieže nebojuje, jednoducho odhadzuje.
A tak vlastne kňazi katolíckej cirkvi sú nie len pod tlakom satana, ale ešte aj pod tlakom vlastnej cirkvi, lebo cirkev za nich nebojuje, cirkev sa ich snaží zbaviť.
A komu tento stav viac vyhovuje, satanovi, alebo Kristovi ? koľkých kňazov takto cirkev stratila, veď tu nejde o to, že by títo kňazi sa stali odchodom neveriací, a plne v stanovej moci, to nie , naopak, mnohých to prinútilo sa ešte hlbšie spojiť s Kristom.
Čo na tom, že cirkev má v ruke papiere, na ktorých dotyční kňazi podpísali to, alebo ono, na čo má cirkev takéto papiere pre koho, pre Boha ??? A ak kedy mu to chcú ukázať a čo dokázať, ak Boh videl tieto papiere, ak ich už písali ???? Potom už len ostáva otázka, čo si cirkev myslí, kto a čo je Boh.
Keď som robil v nemecku, nedalo sa aby som sa nezmiešal do tejto branže až došlo na to, že sme začali spolu podnikať, ale jasom začal písať zmluvy o diele, ako u nás a oni na mňa pozerajú a hovoria, to máš na čo a pre koho tú zmluvu, lebo my tu žiadne zmluvy nepotrebujeme, dohodneme sa plácnutím ruky a môžeš začať, ak splníš to, čo sme dohodli, si náš a ideme spolu ďalej, ak nesplníš, nikto ťa nepotrestá, ale viacej si medzi nami neškrtneš. Teda tu s rozhoduje o veľkých peniazoch a cirkev si necháva dávať pečiatky aj do žiackých knižiek o tom, či bol žiak na omši ???????
Načo sú cirkvi takéto papiere a potvrdenia a podpísané prísahy, kde zostala viera veriaceho voči veriacemu ?
A tento prípad nie je jediný, ako ľahko prišla cirkev o kňaza.
Vynorte si v mysli podobenstvo z evanjelia, keď sa spolu modlili v chráme farizej a mýtnik, do koho z týchto dvoch by ste zosobnili týchto dvoch. Ktorý z týchto dvoch sa vychvaľuje, aký je čistý a ako ďakuje bohu, že mu takto slúži a ktorý z týchto dvoch sa bije v prsia a priznáva svoj hriech prosí o odpustenie a ktorý z týchto dvoch bude ospravedlnený, ak vyjde z kostola ???? Kvôli ktorému z týchto dvoch prišiel na tento svet Kristus ? ku chválenkárovi, alebo k hriešnikovi ?
Dobre, ale čo ešte odpustenie ? Ako chcete aby vám bolo odpustené, ak vy neviete odpustiť ????
A môžeme ešte takto: Voči komu a čomu sa vlastne prehrešil kňaz.?
Voči celibátu ? To áno, ale čo je celibát ? Celibát vymyslela cirkev, nie je v evanjeliu, teda previnil sa voči tomu, čo vymyslela cirkev, ale nezhrešil proti evanjeliu a teda proti Kristovi ? Lebo ak je iné evanjelium a iné cirkev, nemôžeme povedať, že cirkev a kristus sú jedno, nemôžu byť.
Ak cirkev dá kňazstvo a verí, že ho dal boh, môže ho zobrať naspäť ?
A kňaz, ktorému cirkev odobrala kňazstvo, verí čo, že pred cirkvou kňazom už nie je, ale pred Kristom určite ďalej zostáva kňazom ????
Je toto vrážanie klínu medzi cirkev a evanjelium, teda medzi cirkev a Ježiša ??? Určite je a na beton, že je, ale kto tam ten klin vrazil ? A ja si myslím, že práve cirkev prijatím dogmy o celibáte.
A načo nám je celibát ak kňaz, ktorý je ženatý, vybaví nevyhnutnú sexuálnu potrebu človeka večer za pol hodiny a potom sa môže naplno venovať cirkvi ??? A kňaz, ktorý tu možnosť nemá, to musí v sebe celý deň dusiť a oberá ho to o dve tretiny energie a času ???? Ktorý potom nemôže venovať cirkvi ??? komu potom slúži viacej kňaz, ktorý je nútený dennodenne myslieť na sex, Kristovi, alebo satanovi ? Prečo nechce nikto uveriť, že aj ostatné domy sú tak isto škodlivé a viacej slúžia satanovi, ako Kristovi ??
Každá z nich by sa dala takto rozobrať a posúdiť, či viac vyhovuje Kristovi, alebo satanovi.
Kedy sa už konečne nenaučíme myslieť ako on, ako nám to on predviedol v evanjeliu a kde a prečo sa tu vzali kadejaké dogmy a učenia, ktoré vymysleli ľudia, čo nemysleli ako ON. ???
A tak práve kvôli tomu druhému, miesto radosti úsmevu z modrookého bloňďatého dievčatka , sa pozeráme na ňu ako na príčinu všetkého zla. Prečo sme si nechali obrátiť radosť na zlo , to chcel Ježiš ?? určite nie. No ale kto potom nám strhol z tváre úsmev a nahradil bôľom ??
Bola to ona, čo zviedla, lebo chcela lepšie, bol to on, čo podľahol zvodu ?
Našťastie si myslím, že väčšina ich vníma ako mladú rodinku, ktorej treba pomôcť a práve cirkev by sa mala tiež odmeniť vďakou a odpustením, za to čo pre ňu dovtedy urobil, lebo to by som ja považoval ja za dobré a sväté, ale otočením a chrbtom a vyhodením zo svojich radov, môže mať ťažko niečo spoločné so svätosťou a Ježišovou láskou a odpustením , to skôr vyhovuje tomu druhému.
Toto sú tie veci, ktoré nepritiahnu do cirkvi neveriacich, toto je ten zásadný problém, prečo cirkev neplní jedno z najzákladnejších poslaní hlásať evanjelium a kto uverí toho pokrstiť, ako môže niekto uveriť evanjelium ak nedôveruje cirkvi, ktorá ho hlása ????


2.
označiť príspevok

fajer
   8. 3. 2015, 10:34 avatar
nudné, dlhe, nečítam nemám prečo....


49.
označiť príspevok

miši žena
   10. 3. 2015, 16:02 avatar
Ked si to nečítal, tak ako vieš že je to nudné?


3.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 3. 2015, 10:46 avatar
celibát bol väčšinou podmienkou v istých náboženských smeroch, ..poslaním bola duchovná a telesná očista, dozrieť až k osvieteniu,,..boli aj nútené celibáty, a čo všetko zapeklité sebou niesli..škoda reči.) ...už staroegyptskí osvietenci , faraoni zamietali celibát, ktorý považovali za zlo.


4.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 10:51 avatar
niekde som citala,ze celibat je kvoli deleniu majetkov.
inac celibat je dobrovolny,ten,kto sa chce stat katolickym knazom vie,do coho ide.


5.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 3. 2015, 11:15 avatar
v RKC je UŽ dobrovolný.


6.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:22 avatar
Nie dobrovolny, ale nedodrziavany.


9.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:24 avatar
ruku na srdce karas, vies si predstavit,ze by si bol katolickym knazom?  


11.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:28 avatar
9. Viem, ale nepoviem. :-) ))))))))))))))))


13.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:29 avatar
tak mi to posepkaj brouku  


25.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:43 avatar
13. Keby mi ujo Fero ponukol kardinalsku capicu , tak beriem. :-))))))))
Vsak vtaky v trrrrniii. :-) )))))))))


26.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:45 avatar
snehobiely kolarik by sa ti odrazal od tmaveho rucha....ach jo 
radsej utekam,uz mi prska olej  


32.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 12:04 avatar


7.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:24 avatar
4. Kazdemu RKC knazovi zauzlit vtaka , na temeno hlavy osadit poistny ventil a je vymalovane. :-) )))))))))


8.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:24 avatar
4. Kazdemu RKC knazovi zauzlit vtaka , na temeno hlavy osadit poistny ventil a je vymalovane. :-) )))))))))


10.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:25 avatar
zmen si karasa na krutasa  


12.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:29 avatar
10. Moj karas nema supiny. :-) ))))))))))))))))


14.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:31 avatar
si dobrym sustom pre zeny narodene od 21.febr. do 21.marca  


17.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:33 avatar
14.Nechte toho. :-) }))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


18.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:35 avatar
idem radsej k sporheltu dovarit obed  


21.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:37 avatar
18. Ryzky mas vyklepane? :-) )


24.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:42 avatar
mam,klepala som vonku,nech kazdy pocuje,ako si doprajeme  


27.
označiť príspevok

milicano
   8. 3. 2015, 11:46 avatar
ráta sa za pôst iba tak mäso požužlať.? :-)


28.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:48 avatar
cez post urobim vzdy fasirku,ta sa da rovno hltat  
ciao*


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 3. 2015, 14:17 avatar
Kedze ani ryba nie je maso, tak ani pozuzlanie nie je jedenie, tak preco nie?  


30.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:50 avatar
24. Ja mam dnes chlueb s lekvarom. Som u svokry. :-) ))))))))


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 3. 2015, 14:11 avatar
"inac celibat je dobrovolny,ten,kto sa chce stat katolickym knazom vie,do coho ide." <<< Dobrovolny ako dobrovolny...
To je ako keby bola patba (cena) chleba dobrovolna, bud zaplatis alebo nebudes jest...
Preco by nemohol byt niekto farar a nemohol mat zenu?

Aj v biblii je
Biskup bude pocestny, muz jednej zeny.... ale ved to uz vsetci poznaju


43.
označiť príspevok

Linda žena
   8. 3. 2015, 14:25 avatar
pri všetkej úcte, aj tento bol počestný muž jedenej ženy..
zlé jazyky tvrdia..vraj mal troch synov, všetkých dal vyštudovať a staral sa o nich...
www.ke-arcidieceza.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 3. 2015, 15:43 avatar
Oficialne?


15.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:31 avatar
Celibat je kravina, evanielici su rozumnejsi, este aj pekne fararky maju. :-) )))))))))))))


16.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:32 avatar
v tme je kazda fararka.... 


20.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:35 avatar
6. To sa da zistit podla toho, ci chyta do ruk ruzenec, alebo ci co. :-) )))))))))))))))))


23.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:41 avatar
v dnesnom svete ma kazda fararka vodicak.prehadzovanie rychlosti.... 


29.
označiť príspevok

karas muž
   8. 3. 2015, 11:49 avatar
23.Myslis, ze aj jazdia na cervenu? :-) ))))


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 3. 2015, 14:12 avatar
Fararka by urcite ruzenec do ruky nechytala, pretoze evanjelici ruzenec (svatych, devocionalie, atd..) nemaju


39.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 3. 2015, 14:14 avatar
Sme haklivi len na rkc, co ?  


19.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 3. 2015, 11:35 avatar
Alice 4
Kňazom nemožno nič vyčítať, ani v najmejšom, naopak, stali sa súčasťou kolosálneho mechanizmu Svätej trojice na záchranu hriešnikov, nie je ich moc a preto každá strata v tomto smere vyvoláva vážne pochybnosti.
Samozrejme, že toto dokážu pochopiť len ľudia, ktorí pochopili vyššie universum duchovna, než ktorého je schopný ľudský mozog . Iba sme pochopili, že to je a že viac bez toho nemožno žiť.
Mnohí veriaci si toto uvedomujú a dochádza naopak až k rozmaznávaniu, ktoré tiež pôsobí negatívne, preto by to chcelo pre nich točku viacej pohody zo strany cirkvi a akéhosi universálnejšieho prístupu,vrátane zrušenia celibátu pre tých, čo nebudú mať záujem o celibát. kto chce nech v tom zostane, lebo sa tak rozhodol už dávnejšie, proste celibát nezakazovať, ale nechať volne, pretože celibát má predsa len obrovký význam ako obety. Je to podobné ako s jedlom, ak je niekto hladný celý život, ťažko bude pre neho pôst obeta, ale ak sa niekto normálne stravuje a potom sa začne pôstiť, to je iná obeta.
Cez sex akoby vždy vošiel do človeka ten zlý, ale zostane len do prvej modlitby, do prvej prosby o odpustenie,. každý to cíti nejak inak, ale sex je aj meradlom na porovnanie sily ducha a sily telesných žiadostí.
.... a nechám vás utápať sa vo vlastných žiadostiach a nemravnostiach.... a človek by mal poznať aj jedno aj druhé, aby nebol ako neveriaci, čo nepoznajú a hovoria a nevedia o čom.
Všetko s mierou a takýto celibát je extremne riešenie s malým účinkom.
Ale vždy to treba nechať na každého jednotlivca samostatne.
Toto sú veci, ktoré si môže vyskúšať každý sám na sebe, či veriaci a či neveriaci, ako by sa cítil po zdržaní sexu na dlhšiu dobu, samozrejme iba v prípade, že nie je viazaný manželskou zmluvou, alebo nemôže sa jeden z nich rozhodnúť o spoločnej veci.
V každom prípade, zmena v cirkvi v tejto veci je nevyhnutná, a nielen v tejto.
Ale nechápem, ako to mohlo súvisieť s majetkami.


22.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 3. 2015, 11:40 avatar
tiez som to s tym majetkom nepochopila.
neviem sa vzit do situacie knaza,alebo mnisky,ktori dobrovolne chcu zasvatit svoj zivot Panu Bohu.
alebo misionarov,ktori urobili kus dobrej,aj osvetovej prace.
sama povazujem celibat za zbytocny.mat rodinu pomoze knazom lepsie poznat zivot
a problemy veriacich,ked si pridu pre radu.
Súhlasí Sloven


31.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 3. 2015, 11:52 avatar
a aké intrigy sa robia v mužských kláštoroch..by ste sa veľmi čudovali..)

Barbarská noc skoncovala s mužskými kláštormi
spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


33.
označiť príspevok

Sloven muž
   8. 3. 2015, 12:12 avatar
Celibát? Veď to je na smiech, predsa každý zdravý chlap....však áno...


34.
označiť príspevok

Karola žena
   8. 3. 2015, 12:37 avatar
zdravý chlap , ktorý miluje život a ženy nejde za duchovného .. 


35.
označiť príspevok

Sloven muž
   8. 3. 2015, 12:41 avatar
A prečo nie? To nie je o tom....


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   8. 3. 2015, 14:16 avatar
Poznam farara (evanjelickeho), ktory ma 6 deti, obycajne co poznam tak maju tak po 3...
Súhlasí Sloven


36.
označiť príspevok

velasquez
   8. 3. 2015, 14:10 avatar
elemir, cele som to necital, ale ako obvykle zas pindas na dogmy

mozem ta ubezpecit, ze sa zbytocne trapis, o celibate sa ani nedisktuje (ani nebude)

celibat sice dogma nie je, ale take pindy ako ty obcas niekto napise, nikto sa tym nebude vazne zaoberat, len zbytocne spekulujes


42.
označiť príspevok

velasquez
   8. 3. 2015, 14:20 avatar
Papez vyhlasil jasne: o celibate sa v cirkvi diskutovat nebude


45.
označiť príspevok

Astax1 muž
   8. 3. 2015, 19:57 avatar
elemír
Nechcem k tomuto nič pretože nejdem rozoberať dve témy na raz.Ale našiel som si čas a odpísal som ti v predošlej téme : zaujímavé čítanie pre kresťanov.
Zdá sa mi, že sme sa raz rozprávali aj o tomto ohľadom kňazov a celibátu.
Len jedna veta z evanjelia "Lebo sú ľudia neschopní manželstva, pretože sa takí narodili zo života matky, iných takými urobili ľudia a iní sa takými urobili sami pre nebeské kráľovstvo. Kto to môže pochopiť, nech pochopí." (Mt 19,12)


48.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 3. 2015, 08:16 avatar
A co k tomu Biskup bude ... muz jednej zeny?

Inak nie som si isty, ze ci ta neschopnost nie je aj eunuchizmus (vo vsetkych troch pripadoch)....


50.
označiť príspevok

miši žena
   10. 3. 2015, 16:10 avatar
Ty nechápeš evanjelium, tá žena sa myslí CIRKEV aj pán Ježiš označoval za svoju nevestu cirkev bratku, také jednoduché, to nevieš?


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2015, 18:03 avatar
Tak to mas dobre domixovane

1 Toto slovo j spoľahlivé: Kto sa usiluje byť biskupom, túži po dobrom diele.
2 Ale biskup musí byť bez úhony, muž jednej ženy, triezvy, rozvážny, slušný, pohostinný, schopný učiť;
3 nie pijan, ani bitkár, ale skromný, nie neznášanlivý, ani chamtivý;
4 musí dobre viesť svoj dom a deti držať v poslušnosti a v celkovej mravnej čistote.
5 Veď kto nevie viesť svoj dom, ako sa bude starať o Božiu cirkev?!

Pise sa tam o "manzelke a detoch" osve a o "cirkvi osve"...
Takze ani deti, nie su cirkevnici ako by si mozno rada napisala..
To by davalo inak zmysel: "Kto sa nevie postarat o cirkev, ako by sa mohol postarat o cirkev?" >> Asi dost divne, nie?
Pise sa tam o klasickych jasnych cnostiach a nie nejakych podobenstvach...


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2015, 18:09 avatar
A mimochodom mylis si "biskupovu zenu" s "Kristovou nevestou"...


53.
označiť príspevok

karas muž
   10. 3. 2015, 18:21 avatar
Mas tom misi, misi.... asi si pocuval nejakeho cirkevneho tatka s otvorenymi ustami.  


54.
označiť príspevok

miši žena
   10. 3. 2015, 18:40 avatar
Tak to bude 


55.
označiť príspevok

miši žena
   10. 3. 2015, 18:50 avatar
Budem sa to okamžite snažiť napraviť, bežím čítať, ha. Ozvem sa ked čosi naštudujem.


56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 3. 2015, 18:52 avatar
Kasli na to... Zivot je kratky na to aby si ho premrhala citanim :-)


57.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   10. 3. 2015, 18:55 avatar
hej, život je krátky, no občas treba aj niečo čítať :-)


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 3. 2015, 19:02 avatar
Povedal kto? :-)


59.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   10. 3. 2015, 19:05 avatar
no ja :-)


60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 3. 2015, 19:06 avatar
No tak si sa pomylila, no :-)


61.
označiť príspevok

Fialka3 žena
   10. 3. 2015, 19:08 avatar
no nepomýlila som sa, výpisy z účtov nečítaš napr. ? :-)


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 3. 2015, 19:09 avatar
Nie :-) nechcem dostat depresiu :-)


63.
označiť príspevok

miši žena
   10. 3. 2015, 19:10 avatar
Tak som späť, niežeby sa mi nechcelo čítať, ale musím sa pokorne priznať, že nie som tak biblicky naštudovaná ako poniektorí tu na fore. Raz som sa rozprávala s jednou pani(nekresťankou), ktorá mi povedala, že nechodí do kostola pretože k tomu nebola vedená, ale BOHA si predstavuje ako DOBRO a tak sa snaží žiť a konať, A kedže som ja tiež k tomu nebola vedená od mala a na prijímaní som bola v staršom veku, kedže som sa rozhodla sama a dobrovolne istý čas mi asi potrvá kým dobehnem, nehovorím predbehnem, teologov z tohto fora.


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 3. 2015, 19:11 avatar
Su aj lepsie knizky ako biblia :-)


65.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2015, 19:12 avatar
korán?


66.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 3. 2015, 19:13 avatar
Pan prstenov :-)
Súhlasí carybdeida


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 3. 2015, 19:14 avatar
Tiez z oboru fantasy :-)


68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2015, 20:33 avatar
Tvoja pokora, ked si si to priznala, je omnoho viac, ako nejaka moja nastudovanost    


69.
označiť príspevok

miši žena
   10. 3. 2015, 21:23 avatar
Ty si taký sčítaný človek, ja sa snažím vychádzať s podobenstiev a pochopiť ich, hoci po pravde niekedy to nejde, alebo si ich vysvetlím inak ako to potom objasní Ježiš a vtedy si fakt poviem, že toto nemohla vymyslieť žiadna obyčajná ľudská gebulka, je to úplne dokonalé.Aj to že knazi sa nemôžu ženiť si vysvetlujem tak po svojom, Ježiš bol pokúšaný diabllom, ktorý mu rozprával o žene a nabádal ho na hriech so ženou, Ježiš však mal iné poslanie a to poslanie tak majú aj knazi.


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 3. 2015, 21:37 avatar
To neviem o tom, ze mu rozpraval o zene, viem akurat, ze ho pokusal na pychu, chamtivost atd
(na pusti)

Mimochodom tiez neviem vsetko a taktiez sa mozem mylit. Len mi pride, ze prave tej epistole je pisane vsetko otvorene a jasne. Uplne inak je to v Janovych Zjaveniach (tam je o cirkvi ako Kristovej neveste) az v "expresionistickom" ponati...


46.
označiť príspevok

Bombolo
   8. 3. 2015, 19:59 avatar
ty si jeden z tých čo nevedia dať základnú myšlienku do pár riadkov ...preto to nikdy nečítam...omáčku si urobím sám


47.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 3. 2015, 22:15 avatar
Ja som tu už tolko písal, že je nie som žiadnY rebel a ani nikomu nič nenanucujem, ja iba píšem, čo prežívam a tieto pocity boli také isté, ako máte vy teraz a tak isto som bol o tom presvedčený ako vy teraz, a prišiel jeden okamžik a žiadny zázrak,a ani fgtima a ani Lurdy, proste mi bolo povedané napíš, že Ježiš nie je boh. Odskočil som od počítača a povedal som si, že toto, nikdy nenapíšem,dva týždne som chodil so zaslzenými očamia a nevedel som čo robiť, nič sa mi nedarilo a cítil som, že moje modlitby nikto nepočúva, ako pred tým. Nakoniec som si v zúfalstve zobral evanjelium a čítal som stranu za stranou a hľadal, kde je tam napísané, že Ježiš je Boh a nič som nenašiel. Nie je to tam, kedy ste to čítali naposledy ? takže ja som dostal impulz, že ježiš nie je boh, ale sám som si to musel nájsť a sám som si to musel pre seba zdôvodniť. Ja to neuzdôvodňujem pre vás, máte to isté evanjelium ako ja a vy ste to tam kde našli ????? Dajte link.
Ja som neni ten, komu kristus povedal to a to a celá cikev zajásala a okamžite vydal knihu. Mne o tomto nikto knihu nevydal, lebo nepíšem to, čo chcú všetci počuť, lebo píšem iba to,čo som počul ja a ako som si to zdôvednil a cirkev to nechce prijať,,lebo tomu bránia dogmy a učenia svätých otcov.A pre toto cirkev neprijala ani to, čo nám povbedal Naša Pani vo Fatime, lebo to bolo proti učeniu naších svätých otcov a dogmám. A teda cirkev dakla jasne nebu najavo, že cirkvi sú prednejšie vyajdrenia svätých otcov a dogmy, ako to, čo bolo povedané z neba. A teda ani požiadavky toho, čo bolo nariadené si nikto nevšimol a bolo povedané, že ak sa neurobí to a to,. príde II svetová vojna. Zahynulo sto milôionov ľudí a vy to máte na háku ????? Kto na svet môže predpovedať takú obrovskú tragédiu o sto milionoch mrtvych a tá sa do bodky naplní ????? Veštica z Bujakova, alebo iné veštice v televízii, ktorých je nad mraky ???? Predpovedať nakoniec môže každý, ale akú musí mať moc ten, nad týmto svetom, že takúto predpopveď aj naplnil. To vás nezaujíma, čo to bola za moc, čo to predpovedala a vykonala?
Dogmy a učenia svätých Otcov boli dobré akurát na to, aby zapchali vo Fatime poslom z neba ústa a jasne dokázali, že pre cirkev je svätejšie to čo je od svätých otcov, ako to, čo bolo povedané vo Fatime priamo z neba,!!!!!! Toto mi vysvetlite, toto ma zaujíma. Aj asatx mi napísal: predsa by nepovedala niečo proti dogmám. lenže one nie že nepovedala, ona povedala, že dogmy sa musia zrušiť a cirkev iba tak prežije a prežije s ňou potom aj celý svet, ale takých, ako ste vy je v cirkvi 99,9% a teda ukrutnosti, ktoré prevýšia II. sv. vojnu zatiaľ čakajú
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:02,  Áno. Hlavu hore. :)
dnes, 10:01,  HURÁ SLOBODA ! Dnes nás títo dvaja páni sudcovia názorne a v priamom prenose počas...
dnes, 09:44,  myslel som to čiastočne aj humorne v tej reakcii :)
dnes, 09:34,  Možno to súvisí aj s týmto - Ef 2,2: "...podľa ducha tohto sveta, podľa kniežaťa...
dnes, 09:28,  Rusko nenosim odstupy nedodrziavam som zdravy chuti mi jest a na vladu serem
dnes, 09:19,  V šume vetra sa mi zazdalo, že vyslovuješ moje meno. Čas, tak neistý, niečo pred druhou...
dnes, 03:02,  samozrejme že existuje.....jak nebo, tak peklo....Svedkovia jehovoví si to proste predstavuju...
dnes, 00:05,  23- nedúfaj, že ti niekto z roboty zaplatí absenciu spôsobenú tvojou zámernou neúčasťou...
včera, 23:44,  Toto bol rodokok. *21 *19
včera, 23:34,  A dneska malý Leo, že chce aj on si dať kvapky do nosa. Ja že to nemôžeš, to je...
včera, 23:23,  Aj nebo existuje, hoci to pre niektorých ľudí nie je spravodlive, prečo by človek za zopár...
včera, 23:16,  Kasafran, ale to si na tom rovnako, lebo aj ty si presvedčený o klamstvách, ktoré považuješ...
včera, 23:06,  (158) Mil@níčko, musím Ťa upozorniť, že sa mýliš, pretože Dosvietený je vždy...
včera, 23:05,  Vždy menšie riziko, ako sa nechať nakaziť pri nákupe v obchode.
včera, 23:00,  https://www.youtube.com/watch?v=xc4kxwdSras
včera, 22:56,  (3) Mil@níčko, vidíme, že obaja mali pravdu - aj Galileo Galileo tak povedal o našej...
včera, 22:47,  Tento druh zvedavosti v sebe nesie značné riziko. Ale nech si rád a poteší ťa to. *04
včera, 22:44,  Komunisti sa pomýlili o 12 000 rokov?
včera, 22:43,  Ja sa teším. Sám som zvedavý na priebeh vyšetrenia.
včera, 22:34,  Mám dôvodné obavy, ale nebojím sa. Nepôjdem.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Som vegetarián, ale na mäso sa pozerať môžem.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(177 878 bytes in 0,225 seconds)