Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Presvedčenie a viera - dva mimobežné prístupy k riešeniu toho istého ?

37
reakcií
1629
prečítaní
Tému 9. októbra 2011, 13:46 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 13:46 avatar
Akú rolu v tom hraje intuícia a poznanie? Zamysleli ste sa už nad tým z akých pozícii ľudia proti názorom a výrokom svojích odporcov? Myslím , že uvedomenie si toho rozdielu , by zhnamenalo odstránenie mnohých nedorozumení. LENŽE - keď ide o cieľ , koho zauíma cesta k nemu - aj "cez mrtvoly?"
Súhlasí Boris_I.


2.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 14:01 avatar
Na prvý pohľad a to sa zdá mnohým , že intuícia je schopnosť akejsi mimo zmyslovej komunikácie a priímať impulzy v smere správneho rozhodnutia. Je to naozaj tak ?


3.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   9. 10. 2011, 14:02 avatar
Intuiciu povazujem za pomocnu a nie raz smerodajnu, ale beriem ju len ako moznost, nie ako fakt.
Presvedcenie je zalezitost overena skusenostou.


6.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 14:17 avatar
Boris_I. - ak máš to šťastie , že tvoja intuícia je neomylná , tak máš skratky na riešenie , ktoré v histórii znamenali obrovské úspory peňazí a času. Mal som priateľa , KTORý PRACOVAL V CHEmicko výskume , držal cca 50 patentov a vynálezov. Kď som sa ho na to pýtal , ako k tomu dochádza , povedal mi niečo zauímave: " musíš tomu rozumieť , musíš vedieť čo chceš a musíš si veriť" nepripúšťal si , že by mohol íšť po zlej ceste. Asi niečo na tom je , veĎ ak by nešiel správne , maximálne by ho vykopli ako neschopného....
Súhlasí Boris_I.


8.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   9. 10. 2011, 14:20 avatar
U niektorych je spravnost percentualne iste podstatne vyssia u inych nizsia. U mna tak striedavo


11.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 14:31 avatar
Boris_I. - to je vlastne miera úspešnosti , čo však je súčin kvality a kvantity - koľko je však takých objavov a vynálezov , ktoré sú výsledkom jediného záblesku génia?


4.
označiť príspevok

piskotka žena
   9. 10. 2011, 14:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 14:27 avatar
piskotka - už si tu zatiahla veľa rozmerov , ktoré iste nemožno odignorovať , ale práve tak ani naraz prediskutovať. Začal som s jednoduchou štruktútou. KAždý aspekt má svoju jedinečnú váhu v danej téme a keď by sme teraz začali z tohoto pohľadu , tak sa dostaneme do šírky v ktorej sa nemusíme nájsť a pochopiť - ale súhlasím s tebou každá ľudská aktivita v každej sfére je nakoniec - trochu nadsadím - nekonečnou entitou aktivít.


13.
označiť príspevok

piskotka žena
   9. 10. 2011, 14:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 10. 2011, 14:16 avatar
Ale intuicia je specificka danost temer jkazdeho z nás. A temer nikdy nie je tou istou u rozdielnych ľudí.


7.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 14:18 avatar
Ranexill - skús to prosím učeať...


10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 10. 2011, 14:28 avatar
Intuicia je dana tym, ako velmi si zvieratom( spodna uroven). Trebars existuju specificke latky , ktoré kazdy z nás vylucuje a ktoré vypovedaju aj o tom, co kto citi. Trebars strach, lasku atp. ten, kto nema otupenu schopnost vnímat tieto veci lahko odhadne skryte zamery toho druheho, co nazve intuiciou. Pritom slo len o chemicku informaciu, tkroá sa preniesla z pozorovaneho subjektu a ty si ju zachytil- co vyvolava naslednu chemicku odozvu aj v tebe.
Dalsou urovnou je schopnost nahladu na buducnost, ale tá je tiez dana len schopnostou kombinovat prežité a naučené a tak tu mas intuiciu, ktora ti nasepka: "Toto nerob, dopadne to zle"( alebo rob, dopadne to dobre).
Najvyssou urovnou je realne poznanie buducnosti, ale to je o vonkajsich zdrojoch( zvycajne), alebo o tebe samom, ak je v tebe obsiahnute to bozske gro, s ktorým si v kontakte.
Stačí? 


14.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 15:16 avatar
Ranexill - ako potom vnímaš rozdiel medzi logikou a intuíciou - čo je iste zásadný spôsob medzi myslením muža a ženy. Intuícia nachádza efektívne riešenie autodynamickej stability jedinca a riešenie dosahovanie stanovených cieľov. Intuítivný výsledoch opomína logické fakty a logika exatne postupuje k cieľu , čo je dobré na strane druhej pre schopnosť dokumentácie riešenia


16.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 10. 2011, 15:26 avatar
Ved si povedzme co je logika. Je to sposob dedukcneho myslenia, alebo analytickeho. Logika stojí na vstupoch, ktoré mas sta nejake axiomy, vdaka ktorým sa dostanes k vysledku pri uvazovaní. Ten vysledok je odpovedou . Ale logika ti neposluzi ked niekto klame, nemas vstupy z druhej strany na zaklade ktorých by si mohol vydediukovat pravdivy zaver, ktorý ma byt odpovedou. Ale intuicia, ak ide o ten chemicky vnem-ktorý som spominal ako zvieratkovskú intuiciů ti dá spravnu odpoved, navzdory logike. Intuiciu a jej typy je mozne zaclenit od logickeho myslenia a vysledok bude perfektny. Avsak poznaj najskor svoju intuiciu na co "frci" potom ju mozes pouzivat ako sucast myslenia, tkroé sa snazi dobrat pravdy.
Ja si myslím, ze intuicia je len prejav nevedomych jedincov . Ked spoznas ako funguje, tak uz to nie je intuicia, ale proces uvazovania stojaci tiez na relevantnych vstupoch. ( uprimne-kto vie kao funguje? ) Ludia - aj zeny sa casto mylia, ak ide o intuiciu... hodnotia spatne, a ich poznanie dane iba intuitivnou cestou je skor zalezitost viery( no a ja viem, ze toto si mal na mysli pri teme, ale ja nekorespondujem s tymto nazorom na 100 pro)


17.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 15:35 avatar
Ranexill - na prvý pohľad sa zdá , že intuícia súvisí s vierou - áno , človek naozaj verí , že ide neomylne správne , aj keď to nevie vysvetliť. To však funguje jeho až genetický sformované podvedomie životnou praxou generácii a zdedené od rodičov. Práve táto evidentne viac rozvinutá schopnosť u žien , mužov niekedy privádza do zúrivosti ako nelogický argument , ale ktorý funguje. Mám niekoľko zauímavých kníh o fungovaní a podstaty podvedomia a v mnohom sa dá s tým súhlasiť a dokonca môžem povedať , že mi výstypy z podvedomia zachránili život.


20.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 10. 2011, 15:42 avatar
havran, jasne..teorie neurogenetickej pamete su dobrym vodítkom k istej snahe pochopit skade intuicia pochadza. Ale ja ked uvazujem v tychto inteciach , robím to len zo slusnosti k ludom, ktroí stratili vela casu snahou najst odpovede na duchovno ci dusevno, resp. modernejsie nazvane , ako podvedomie , nevedomie atp. Domnievam sa ze su mimo. Popisuju lak na aute a na zaklade farby laku spekuluju ako rychlo pojde. Intuiciu prečo nema decko, elbo sa este neaktivovali iste obvody? no dajme tomu, vsetko treba najst a spustit aby to bolo lepsie a presnejsie. Alebo takto...ku mne davno chodili ludia s roznymi hovadinami..stratil sa mi pes najdi mi ho, choroby znamych, pomoiz ..,a toto vsetko suvisi s touto temou co tu mas, len je to ovela hlbsie. Ja osobne som rpesvedceny o existencii roviny-urovne, ktorá je vsade a nikde, ale ktorá je zaznamnikom vsetkeho. pristup k tejto urovni je o intuicii-lepsej ci horsej..no u ludi zvycajne slabej. A tiez su zalezitosti valstnej individuality z duch. pohladu kedy si hoden nakuknut a kedy uz tovj zamok prestane pasovat, aj ked si ho nezmenil..


22.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 15:51 avatar
Ranexill - intuíciu chápem ako schopnosť používať konzervované poznanie generácii v génoch , ktorá je však indivíduálna. Sú ľudia , ktorí o to v sebe nezavadia po celý život a okrem toho je tu aj schopnosť intuítivné výstupy do vedomia vedieť použiť a rozvíjať - tomu ja hovorím stupňovanie kvality vedomia. Toto v konečnom dôsledku prináša obrovské rozdiely v mentálnej kvalite ľudí - však škoda hovoriť.


24.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2011, 15:56 avatar
a svoje - dosť podstatné, v tom zohráva ego.,..ak je niekto príliš zahľadený do seba, až tak, že stráca prehľad navôkol seba,..nikdy ho druhý nebude zaujímať ako človek, bude len porovnávať seba s ním.


26.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 10. 2011, 15:59 avatar
Ja to skor vnímam ako schopnost rezonovat. Nie nevyhnutne musis mat vsetky skusenosti kdesi v sebe v hlbokych urovniach podvedomia. Mozu byt aj skusenostami tvojej rasy , naroda atp. Tato rovina existuje ...a nie je len jedna. Je ich vela, su aj roviny vztiahnute ku casu samemu a mnohe dalsie. System a sposob, ako nato je na hlboke zasvetenia . Zdanie ktoré kalme ludi pochadza z neviazanosti k pravidlam tohto priestoru. teda nie je to, ze na druhom konci sveta to najdes , co haldas a potrebujes pre iste posudenie. ono sa to objavi, akoby to bolo v tebe, ale je to len rezonancia mimo vzdialenosti a tak je tu dojem, ze je to tvoja skusenost. No nie je. Byvas casto iba citatel cudzej skusenosti. A toto pletie aj vyskumníkov a ty zdielas tiez ich anzor, ze to clvoek ma v sebe. Vlastne co ma tvoj pocitac v sebe, ekd si vacsinu veci najdes na nejakej stranke?
Súhlasí Ónya


28.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 16:09 avatar
Ranexill - rezonancia môže byť vynútená prijatím kmitov iného objektu , ale bo vlastná , plynúca napr. z technických vlastností - to sa dosť často stáva , ľudia ochotne rezonujú , čo je pre nich pohodlnejšie , ty sa však snažíš svojou frekvenciou nájsť tých rezonujúcich. Asociácie rezonujúcich entít sú najefektívnejšie spoločenstvá. Preto každá spoločnosť má svoj zákonný systém udržania "naladenia" na svoj "kmitočet" - to naladenie vykonávajú vždy homogény danej spoločnosti.
Súhlasí Ranexill


29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 10. 2011, 16:15 avatar
havran, ja to neberiem tak, ze vynutene rezonujes, ale ze ty si ten kto dokaze menit vlastne frekvencie tak, aby k rezonancii prislo. No a aby som bol presny, ono to funguje na mnohych urovniych sucasne takze aby si nasiel spravny kluc musis priebezne urobit viacej veci, lebo i ked zachytis cast su bez zmyslu a nie su ti k nicomu. A este tazsie je pre clvoeka pripustit ze moze byt projekciou viacerych vplyvov zdrojov, ktoré ho vlastne rpejavuju ako rozumnu entitu. A samotna intuicia a haldanie odpovedi je iluziou, ktorá pochadza zo zdroja, elbo zdroj ti to sam poskytne, ale osobne ti je dana forma takeho pochopenia, ze si to vyhladal sam. Clovek a jeho dusa je velmi tazko pochopitleny system a sebareflexia je vacsmi zalezitostou zdroja ,a ko clvoeka sameho. Ja mam an tieto veci naozaj menej egoisticke nazory, tykajuce sa nejakej mojej vynimocnosti. Egoizmus je skor vlastny zdrojom samym, nez ich prejavu. Havran toto su diskusie na nekonecno, ale su obohacujuce, pre kazdeho kto chapat dokaze.


12.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 10. 2011, 14:35 avatar
Jo a viera...to ti je vec.. mohol by som napísat o siel viery v zmysle bozieho konania, ale nechce sa mi. Ten ktorý cini aby sa stalo, je sluzobnikom svojich veriacich v tomto zmylse, pricom vsak neobchadza proroctvo dane tym, tkroý je zvany syn, aktoré je napísane. Takze, ak viera nie je v rozpore s prorokovanym slovom daným najvyssou autoritou, tak vierou uskutocnís cokolvek.


15.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 15:20 avatar
Ranexill - súhlasíš s tým , ak to definujem , že viera stanovuje cieľ , ale potrebné prostredie pre jej realizáciu , ako aj "materiál" musí človek vytvoriť zapojením svojích rozumových schopnost - mám taký názor , že mžné je v podstate všetko , len treba nájsť spôsob realizácie?


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   9. 10. 2011, 15:35 avatar
ANo, niekedy sa musis stat Bohom, aby sa neico stalo.


19.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 15:40 avatar
Ranexill - tak poznáš Boha - stane sa! ako chce on
Súhlasí Ranexill


21.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2011, 15:50 avatar
k téme: ..( podľa toho o čo ide , môžem argumentovať názorovo ak mám isté poznatky - vedomosti = prehľad aspoň všeobecný, vedomostný, ..je to aj danosť intelektu, do akej miery je si človek schopný vytvoriť názor na základe poznania, ktorým dokáže logicky presvedčiť svojich oponentov. Iné sú veci duševného charakteru, kde svoje zohráva intuícia , ktorá sa riadi podvedomím a vychádza tiež z poznania, kde svoju rolu kľudne môže zohrávať aj viera, ..celkovo je to o bohatosti ducha, ..sú ľudia ktorým sa hovorí že sú prázdni a zároveň namyslení (neviem na čo ).. a zdá sa mi, že takí sú podľa mňa najviac hašteriví, konfliktní..lebo im dopína odtiaľ - potiaľ a tvrdošijne si melú "svoje" (bo majú silno v sebe niečo zakorenené).. s tým, že nepripustia si ani názor iného (nezamýšľajú sa nad ním hlbšie) ..a nie to ešte , aby si vôbec pripustili že ich názor nie je správny. Niekedy takíto ľudia sa snažia dostať druhého svojou prízemnou argumentáciou do stavu "poníženia" a najlepšie je nad nimi mávnuť rukou, bo to fakt nemá cenu..  ...je to v človeku - je to istá danosť vedieť vychádzať s každým a neublížiť.


23.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2011, 15:51 avatar
a pripomeniem, že veľmi dôležité pri "vychádzaní s ľuďmi" je ich vedieť počúvať.


25.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 15:58 avatar
Ónya - efektívna komunikácia je pre tho , kto v konverzácii 60 percent počúva , pritom uvažuje , na 20 percent neodpovedá a mlčí a len ostatných 20 percent hovorí.


27.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2011, 16:06 avatar
to tak platí na pracovisku...ale čo v súkromí...je nutná efektívna komunikácia ?..či stačí počúvať a vedieť adekvátne reagovať, neostať pri prikyvovaní,..ale vedieť sa rozprávať čo považujem za istý druh umenia, nakoľko pri bežných rozhovoroch, kde je to začína zachádzať do výmeny názorov to aj často vyplynie do hádky.


33.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 16:27 avatar
Ónya - neodpovedať v súkromí , znamená zvyšovať napätie , ale ak odpovedáš len "sebe" tak to vedie k výbuchu - to je ale iná téma.


30.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 16:19 avatar
Ónya - to čo si napísala , je ako klbko čo má viac koncov , mysím si to lepšie prehryznúť......ale už som to "načítal " do pamäte - po tých dvoch mesiacoch je to už lepšie - teda - to "niečo" čo je zakorenené v tom prípade by mohlo byť nedocenené EGO , ktoré bojuje s každým , kto sa k nemu priblíži s názorom ktorý nie je jeho vlastný a patrične nedeklaruje "pocty".
Súhlasí Ónya


32.
označiť príspevok

Ónya žena
   9. 10. 2011, 16:25 avatar
po akých dvoch mesiacoch ..niečo mi ušlo ?


34.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 16:34 avatar
Ónya - písal som ti v júli , že sa mi vymazal "harddisk" - to bola moja hlava - tvrdým tréningom som potváral priečinky najprv dlhodobej pamäte , potom operačnej a dnes som asi v normále - zvláštna skúsenosť - nebol tam žiaden dobrý aniel , všetko nechal na mňa , ale mám to už v "rukách" behám po horách , riadim si firmu.
Súhlasí Ónya


31.
označiť príspevok

majomajo muž
   9. 10. 2011, 16:22 avatar
Intuícia je fajn, a nevzniká len tak, ale na základe našich skúseností a iných daností . Niekedy môže prísť k omylu, lebo nič nie je 100% ale vcelku intuícia funguje správne....
Súhlasí Ónya, havran


35.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 16:36 avatar
majomajo - zanamenávaš ten rozdiel , keď nedáš na intuíciu a chceš veci"vylepšiť"?


36.
označiť príspevok

majomajo muž
   9. 10. 2011, 16:39 avatar
Ano, veď som napísal že na 100% sa nedá spoľahnúť na nič, ani na vylepšenie......ak myslíš že intuícia hovorí niečo a ty to chceš vylepšiť či zmeniť, tak podľa mňa je vcelku malá šanca na úspech, ale je nejaká.....
Súhlasí havran


37.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 16:43 avatar
majomajo ale zase také jednoduché to nie je - fáza realizáciue si predsa vyžaduje rutinu - najlepšie profesionalitu - ale tu platí "náhoda praje pripraveným" - to platí závistlivcom.


38.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2011, 16:46 avatar
priatelia - pekný pre dnešok pekný večer - končím , lebo už voňajú koláče 
Súhlasí Ónya
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:13,  Ja som tiež rasista. Rozlišujem rôzne rasy. Netvrdím, že všetci ľudia sú len bieli, alebo...
dnes, 00:10,  Hlupák Kasafran ti dá súhlas, pritom: a dochází k názoru, že jde o chybu softwaru, který...
dnes, 00:06,  Vám fašistom načisto šibe z toho rasizmu, ktorým trpíte. Ty i hokejkár.
včera, 23:53,  (15) Osvietený,l opäť pletieš piate cez deviate - nuž, ale čo iné sa dá od týpka Tvojho...
včera, 23:46,  (66) Hokejis, a to obojstranne - z bielych i čiernych rovnakých figúrok...
včera, 23:39,  Ja nie som tvoj bráško Julko Tri mesiace unikal muž útočiaci na česko - taliansku...
včera, 23:37,  https://www.google.com/search?q=uspore+žiarivky&oq=uspore+žiarivky&aqs=chrome..69i57.4083j0j7&c...
včera, 23:37,  už sa len opakuješ ty blbeček, čo iné ti ostáva?...to samé teľa zo...
včera, 23:31,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:31,  Kasafran to sa o tvojom prerode z bolševíka na fašistu povedať nedá. To je dosť bežným...
včera, 23:27,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:26,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami) To...
včera, 23:26,  Osvietený, ten Tvoj prerod z mesiáša na žaka je skutočne obdivuhodne nevídaný...
včera, 23:24,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:23,  Tvoj nick okokoteneho ti admin zabanoval cumel náš milaničko Miňo dviňo a ine debilnosti...
včera, 23:23,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:22,  Moje nervy, moje nervy...začínam mať o neho obavy. Pôsobí nejako divne. K: Milanko! Máme...
včera, 23:20,  Podvodník nemôže. ..
včera, 23:19,  NESMRTEĽNÝ! Slovenský Highlander! To je on! KONIEC NESMRTEĽNÝ!...
včera, 23:18,  Okokotený odporúčam Ti, aby si sa pokúsil zdržať, alebo aspoň trochu viac šetril svoju...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(126 056 bytes in 0,330 seconds)