Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Predsmrtné zážitky-smrť môže byť príjemná-fascinujúce svedectvá

2
reakcií
1726
prečítaní
Tému 12. novembra 2012, 19:55 založil brotherrr.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 08. 2010
218
24. 05. 2015
6
21. 07. 2019
1
08. 02. 2014
9
11. 06. 2012
46
 
 


1.
označiť príspevok

brotherrr
   12. 11. 2012, 19:55 avatar
Predsmrtné zážitky si overime na konci života všetci, či tých skúmaných 8 miliónov ľudí vravia pravdu. Ak áno, tak niekto po smrti bude mať veľký problém, pretože na nápravu života už bude neskoro.

skopírované z denníka sme:
Dobrá správa na Dušičky, smrť môže byť príjemná

Smrť môže byť príjemný a bezbolestný zážitok, čo vám celkom zmení život. Tak to aspoň potvrdzujú tí, čo boli smrti blízko, ale vrátili sa späť.

V decembri 1943 ležal dvadsaťročný George Ritchie so zápalom pľúc v armádnej nemocnici. Jeden deň sa náhle zhoršil jeho stav, a keď sa mu zastavilo srdce, lekár iba konštatoval smrť.

O deväť minút mladík ako zázrakom ožil a časom sa uzdravil. A o mnoho rokov neskôr - medzičasom úspešný lekár - opísal svoje stretnutie so smrťou v knihe s názvom Return from Tomorrow (Návrat zo zajtrajška).
Na výlete s Ježišom

Aj v stave klinickej smrti si mladík pamätal zážitky z bezvedomia. Cítil, ako stúpa k stropu a z výšky vidí ľudské telo obklopené lekármi. Potom prišlo vedomie, že to telo patrí jemu a že teda asi bude po smrti.

Okolie zaplavilo oslňujúce biele svetlo, v ktorom rozoznal postavu Krista a kladúcu mu otázky, ako sa popasoval so životom. Zvyšok zážitku môžeme s iróniou opísať ako vzdelávací all inclusive pobyt v nebeskej dimenzii zavŕšený návratom duše do tela. Musela späť medzi živých, vysvetľuje autor knihy.

foto1.jpg
Near Death Experience

Predsmrtné zážitky alebo NDE (Near Death Experience) opísali tisícky ľudí najmä od roku 1975, keď vychádza slávna kniha Život po živote Raymonda Moodyho. Amerického lekára fascinoval spomínaný Ritchieho zážitok, takže sa podujal zozbierať svedectvá ľudí, čo prežili vlastnú smrť.

Napokon ich boli stovky a Moodyho kniha ich podala tak sugestívne, že sa za ňou išli potrhať čitatelia všade na svete.

Fascinujúce na svedectvách boli dve veci. Ľudia, čo prežili srdcový infarkt, mozgovú porážku, topenie či pád z výšky a ocitli sa blízko smrti, neopisovali bolesť ani stres. V stave klinickej smrti mali intenzívne pocity mieru, lásky a pokoja. Myšlienka na návrat do života bola mnohým nepríjemná.

Navyše prekvapili detaily, v ktorých sa svedectvá zhodovali. Najčastejšie opisovali dušu, ktorá opúšťa telo, pohyb vo svetelnom tuneli, postavy zomretých príbuzných či neznámych bytostí s posolstvami kozmickej harmónie. Mnohých vrátane Raymonda Moodyho to viedlo k jedinému vysvetleniu.

To, že sa zážitky zhodujú, musí znamenať, že duša existuje a existuje teda aj život po smrti, ktorý moderná veda nedokáže vysvetliť.

Jedni sa uchýlili k náboženstvu a v tuneli spoznávali prechodnú stanicu na ceste do neba. Druhí v tom videli paranormálne javy, astrálne sféry a dimenzie mimo nášho priestoru a času.

Tí všetci však uznávali nezávislosť duše od tela a jej ďalšiu existenciu po smrti. Dôkazom mali byť svedkovia, ktorým zážitok celkom zmenil hodnoty. Správali sa zodpovednejšie a citlivejšie k druhým. Akoby skutočne nahliadli do neba.
Výplody mozgu

Moodyho kniha vyvolala boom a podnietila vznik Medzinárodnej asociácie na skúmanie predsmrtných zážitkov (IANDS). Nepresvedčila však všetkých.foto3.jpg

Skeptici sa zdráhali uveriť, že zážitky tohto typu existujú a neutíchli ani po rozsiahlom výskume, v ktorom sa k NDE priznáva (zrejme nadhodnotených) osem miliónov Američanov. Odmietli predstavu duše nezávislej od tela a pocity pripísali zomierajúcemu mozgu.

Mystický predsmrtný zážitok podľa nich nie je ničím iným ako halucinácie orgánu, ktorý odumiera a nie je na ňom nič náboženské.

Skôr máme do činenia s patologickým javom, na ktorého vysvetlenie postačuje biológia. A čo fascinujúca podobnosť detailov? Tá nesvedčí o spoločnom nebi, ale iba telách, ktoré sú v princípe rovnaké a odumierajú veľmi podobným spôsobom.
Ako nájsť pravdu?

Dve rozdielne hypotézy nie je ľahké potvrdiť či vyvrátiť, ak skúmame smrť. Základom vedy býva experiment, ktorý sa dá opakovať a porovnávať výsledky pokusov.

Smrť, ako vieme, sa v živote bežne vyskytuje jeden krát a málokto sa vracia naspäť podať o nej svedectvo. Topiť, dusiť a inak týrať ľudí v laboratóriách, aby vedcom opísali zážitky, je z určitých dôvodov vylúčené, a používať na pokusy zvieratá nemá veľký zmysel, pretože tie nedokážu vyrozprávať svoje pocity.

Zostáva zozbierať príbehy ľudí, čo svoju smrť prežili a chcú o nej vypovedať. Problémom však vždy bude ich spoľahlivosť. Výsledky ovplyvňuje formulácia otázok, udalosti sú často dávne a napokon je ťažké overiť, či ich respondenti v dotazníku neprifarbujú a neklamú. Zrejme aj preto počet prípadov NDE kolíše od 0,9 do 20 percent ľudí podľa roku, krajiny a metódy výskumu.

Vystúpenie z tela

Ďalšie javy mali trochu zložitejšie vysvetlenia. Ako je možné, že pacient v bezvedomí sleduje vlastné telo z výšky? Ako dokáže opísať, čo sa dialo v jeho blízkosti, napríklad úsilie lekárov oživiť ho počas operácie? Nie je práve toto dôkaz duše, ktorá z tela vystúpila von?

už štyri roky vedci zbierajú údaje o zážitkoch pred smrťou z nemocníc na celom svete. Takže život po smrti? Možno bude. Ale ktovie, či sa všetci stretneme v rovnakom svetelnom tuneli.
Časový plán smrti

Zo skutočných príbehov americký výskumník Kenneth Ring zložil akýsi model zážitku, ktorý rozdelil na päť plynulých fáz:

1 - Pocity mieru a pokoja

Mizne bolesť, nastupujú pocity harmónie, blaženosti a zmierenia s osudom. V menšine prípadov sa vyskytujú nepríjemné pocity – v tejto fáze si človek nemusí byť vedomý toho, že zažíva vlastnú smrť, je zmätený a nedokáže si vysvetliť, čo sa s ním deje.

2 – Oddelenie od tela

Z tela sa oddeľuje a nahor stúpa nehmotná substancia – duša či duch. Môže mať podobu priesvitného, nehmotného dvojníka. Nepodlieha gravitácii, prechádza cez múry, dokáže lietať veľkou rýchlosťou na povel myšlienky.

Niekedy sa vracia na dôverne známe miesta, kde človek prežil väčšinu života. V momente, keď z výšky sleduje vlastné telo, si spravidla dotyčný uvedomí, že prežíva vlastnú smrť. Túto fázu zážitku opisuje 37 percent ľudí s NDE.

3 - Vstup do temnoty

Duša vstupuje do temného tunela, menej častý je pocit tmavého schodiska. Môže počuť príjemnú hudbu alebo nepríjemný hluk, vstup do tmy často sprevádza jednorazový hlasný zvuk. V tuneli sa pohybuje rýchlo smerom vpred, niekedy vidí po boku duše iných ľudí.

4 – Svetlo na konci tunela

Na konci tunela sa objavuje biele, jasné, oslňujúce, ale nie nepríjemné svetlo. Niektorí ho opísali ako synonymum (božej) lásky. Pred vstupom do svetla duša zakúša zvláštny pocit hranice medzi životom a smrťou.

5 – Vstúpenie do svetla

Fáza, do ktorej sa dostalo len 10 percent ľudí s predsmrtným zážitkom. Duša vstupuje do svetla a stretáva ľudské postavy, s ktorými začína rozhovor, alebo si dokáže vymieňať myšlienky.

Dve opísané možnosti, ktoré sa takmer nikdy neprekrývajú: buď sa objavujú zosnulí príbuzní či priatelia, alebo stretáva svetelnú bytosť či bytosti, ktoré sú stelesnením tradičného božstva (Ježiš Kristus, Alah), prípadne kozmického bytia.

V prítomnosti bytostí sa duša cíti príjemne a k predstave návratu do fyzického tela pociťuje odpor. V niektorých prípadoch sa človeku začína bleskurýchlo odvíjať jeho vlastný život vo formáte podobnom filmu – farebný, panoramatický, rozprávaný v tretej osobe.

Človek nielen sleduje, ale aj hodnotí svoju minulosť. Citlivo vníma chyby, váži vzťahy k druhým, ľutuje konanie, ktoré bolo sebecké. Napokon prichádza poznanie, že ešte nie je pripravený na smrť a musí sa vrátiť späť. Vo svete živých má ešte resty alebo ho čaká špecifické poslanie.

Prípad Peter Sellers

Vierohodný prípad predsmrtného zážitku novinárom opísal britský komik Peter Sellers.

V roku 1964 dostal prvý zo série vážnych infarktov a načas sa mu zastavilo srdce. Herec ležal v nemocnici v stave klinickej smrti a zažíval pocit, že opúšťa telo.

„Akoby som vyplával z tela von a dolu videl sám seba ležať na posteli,“ spomínal. „Bolo to fajn, necítil som strach ani nič také. Mal som pocit, že problém nemám ja, iba moje telo.“ Potom uvidel nad sebou svetlo, ktoré ho lákalo, aby sa ho dotkol. V tej chvíli nemyslel na nič iné.

„Akosi som vedel, že to svetlo je láska, skutočná láska z druhého brehu sveta. Bolo také príjemné a láskyplné, že som si ho stotožnil s Bohom.“ Komikova spomienka sa končí rukou, ktorá zatienila božské svetlo, a príkazom: „Ešte nie je čas, musíš sa vrátiť späť.“

Sellers si pamätal pocit sklamania, keď ho v nemocnici priviedli späť k životu. Žil ešte šestnásť rokov, zomrel na ďalší infarkt v roku 1980.

video- rozhovor-Život po životě - Raymond A. Moody :
http://www.youtube.com/watch?v=FEquy8PAAx8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


video-SMRŤ A ČO BUDE ĎALEJ ..?
http://www.youtube.com/watch?v=GSINEsVxsF0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Lea Pragmatická


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 11. 2012, 22:36 avatar
tieto veci sa tu veľakrát preberali, ..no jedno ja zvláštne..že ten čo onedlho odíde z tohto sveta, .. cíti dopredu/ nejaký čas, že sa blíži jeho koniec..zaujímavé je, že tí čo to cítia sú nejako vnútorne s tým vyrovnaný.., zvyknú to aj rodine povedať že "tu" už dlho nebudú..a nikto to neberie vážne.,..lebo to vždy vyznie ako ledabol fráza.


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 11. 2012, 22:38 avatar
vyrovnaní
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:08,  havran utopená ryba , sionfašista , elfí troll , atď
dnes, 11:07,  havran som ťa precenil už si zase pri rotačke obeživa a bankoviek *13*13*13 stlačíš...
dnes, 11:06,  djjaro - vidíš, Osvietený mlčí ako zarezaná ryba, napriek tomu trieska hlúposti.
dnes, 11:05,  Zaruku ti dajú len na zem a veku , sputniku a hlavespravy to preto lebo .Fungovanie Hlavných...
dnes, 11:04,  Osvietený jednoducho mi odpovedz: "Ako tie miliardy prichádzajú na svet?" Peniaze...
dnes, 11:01,  Toto nemyslíš vážne............................................. Čo to nedáš na bazoš?...
dnes, 11:01,  v Tescu v Novom Meste nad Váhom rovnako BILLA, Kaufland , Lidl. Nabúchané regále...
dnes, 10:59,  Lebo "Je dôležité sa pýtať" Sokrates
dnes, 10:57,  Máš nejakú záruku, že ti oficiálne zdroje hovoria pravdu?
dnes, 10:55,  Kapitalista je proste kúzelník *13*13*13 Taká obyčajná lepiva žehlička stala za totača...
dnes, 10:54,  fejkové profily vypisujú fejkové témy.....
dnes, 10:54,  Veľavravná prednáška Billa Gatesa spred 5 rokov - 3.4.2015...
dnes, 10:53,  Lemmy mne nie je jasné kto takú žehličku vyrobí , Zaplatí veľkosklad maloobchod dph atd...
dnes, 10:51,  5€ je strašne veľa uber aspoň 10 centov
dnes, 10:50,  Nekafri mi do toho.*39
dnes, 10:50,  Ked neprezijem kto zarobi?
dnes, 10:50,  O: Vrecuškových polievok sú plne regale ako i vifon . Ako kde. Nie všade.
dnes, 10:50,  Možno je lepšie si 2 € priplatiť a kúpiť novú a značkovú s 2 ročnou zárukou ....
dnes, 10:49,  Cize si mam pozicat nie na to aby som prezil ale nato aby som zarobil?
dnes, 10:49,  Biedny argument: ceny bravčového išli hore pre AMO ochorenie . Lebo nekupujeme bravčové...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(61 834 bytes in 0,618 seconds)