Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo v neho veríte?

67
reakcií
1394
prečítaní
Tému 22. augusta 2015, 01:38 založil ranexil.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 01:38 avatar
Len kvoli nádeji?
alebo prečo iné, ak nie kvoli nadeji?
Veď čo ste zač, keď tuzite žiť aj po smrti tela?
A prečo? Veď to nema žiaden zmysel, ak sa tu an zemi znovu nezrodíte a skončíte v nebi naveky, ci v pekle na veky.
To nevidíte, že to nema význam? Že je to nezmysel? Že zmyslom bytia je posuvat prezitie k vyssim a vyšším kvalitám?


22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   22. 8. 2015, 09:44 avatar
Jasne ze to nema zmysel Smrtou ziskavas vecne odpocinutie Nebytie


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 10:33 avatar
a co ak som iny a prezijem aj po smrti, vdaka nikym nepoznanemu piatemu skupenstvu hmoty?


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 8. 2015, 01:48 avatar
Dobre,.....povedz nám Ran,....kam to "žitie" posunie mentálne zaostalý jedinec,ktorý je na vozíčku a stále ho musia krmiť a podobne?
Kam ho posunú milóny ľudí,ktorí sa dožili sotva pár dní,týždňov,mesiacov,rokov?
Alebo kam ho posunú milióny ľudí,čo každý deň idú spať hladní?


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 02:00 avatar
Obcas ano. Lebo niekotri vdaka nemu vyvinu nieco, co nepoznali. Ale ked pride k vyhrotenym situaciam, tak ich enchaju svojim vozikom, slinam a planym kecom o laske ku nim.
Myslim vojnu trebars.
Nechcem to riesit.
Niekto sa robil mudry a pisal v starovekych mudrostiach o nelipnuti. Tak som to skusil, uz roky.
Bol to kokot a jeho poznanie je poznanie iba o naplneni ejho cila- a tym je skaza sveta.
Aj tebe dal nabozenstvo, aj mne, aj nam vsetkym, aj ateistom. To je ciel. Znicit to tu. Ci veris v Jezisa, ci Boha, ci mu povies Allah, vzdy je to o tom istom- znicit tento svet. Sprostych do pekla, mudrych do neba a zemi enchat uplne sracky. TV Markizu a buduceho americkeho prezidenta. heh. este ze som vtipny. Chod na WC shagara, dobre sa vyser a hovnu to porozpravaj. To vsetko. Snad pochopis, ze hovno ta ma v riti, lebo odtial vypadlo...ale z hovna je to pocta.
Tak na ktoru mater vykladas svoje veci hovnam?


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 8. 2015, 02:49 avatar
4....Ran....chcel som tým povedať,že každý jedinec má nárok na šťastie a zmysluplný život. Ale faktom je to,že nie každý/kvôli istým príčinám/ nemôže nikdy zrealizovať toto šťastie. Už aj kvôli tej vojne a pod.
Biblia ale dáva útechu i pre túto kategóriu ľudí,....proste pre všetkých. Ale smutné je to,že len málokto sa chopí tejto ponuky,nádeje. Lepšie je nadávať,byť zahorknutí a nenávidieť všetko a všetkých. Aj tak sa dá....ale je to nerozumné!
A bol som už na WC,...nedá sa mi už znovu!


17.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 08:38 avatar
shagara si zlaty. Ukazujes, ze mas spravanie. Ale ci to je nasledok biblie neviem


13.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 8. 2015, 02:52 avatar
Dnes si si nezobral lieky na ukludnenie, keď tu tak štekáš? Tak si ich zober.


18.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 08:39 avatar
Take lieky som nebral este. Co ti robia povedz? Mozno sa necham tebou inspirovat!


25.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 8. 2015, 16:13 avatar
Čo mi robia? Veď to vidíš z toho, čo tu píšem.  


5.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 8. 2015, 02:01 avatar
dobrou otázkou je aj: Kam pôjde dieťa ktoré zomrie pár hodín až dní po narodení, a nebolo ešte pokrstené ?
Do neba nemôže, jednak nebolo pokrstené, a za druhé tam sa chodí za odmenu, keď človek robil dobré skutky a žil mravným životom. Ono tam nemá za čo ísť, neurobilo ešte nič dobré.
Do očistca nepôjde, tam chodia tí čo nie sú úplne čistí, aby sa očistili od hriechu a šli do neba. Toto dieťa nemá čo očisťovať, nič zlé neurobilo.
Do pekla tiež nemá prečo ísť, tam idú tí čo žili zle a konali zlé skutky. Toto dieťa nič zlé nerobilo, ani nežilo zle.

Tak kam s ním ?


7.
označiť príspevok

YouLove
   22. 8. 2015, 02:14 avatar
NIe kam pôjde kam sa posunie. Odpoved si nájdi sám na Hlúpe otázky.


8.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 8. 2015, 02:31 avatar
v čom je moja otázka hlúpa ?


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 8. 2015, 02:43 avatar
Clear...8 ...daná otázka nie je hlúpa. Je oprávnená! A tiež sa týka i iných. Kam pôjde napríklad niekto mentálne nespôsobilý? Kam pôjde ten,kto nemohol spoznať Bibliu,spoznať a vypočuť si evanjélium? /lebo v istom čase nebola,alebo sa nedostalo kvôli istým príčinám, k milionom ľudí/.
Týka sa to hlavne obdobia pred Kristom/ale i po ňom/,....aj preto Písma poukazujú na istú "dobu nevedomosti", a na túto kategóriu ľudí stavia tiež tie isté podmienky na spásu,ako i na všetkých ostatných.
Viac som vysvetlil v téme:"Kam pôjdu títo?" /teda,deti a pod/


16.
označiť príspevok

fajer
   22. 8. 2015, 06:11 avatar
odpoved je jednoduchá- nikam kam by chodili, tu sa narodili tu aj zomrú inej cesty niet....


27.
označiť príspevok

veriaci-4
   22. 8. 2015, 16:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 16:57 avatar
presne taaak 2000 rokov sa ludia pytaju nato iste. A vzdy mas ty a jeho iny zhodnu odpoved. A ked to vezmeme, tak je to nie dobre. Ale dobre pre teba.
Podnikas v case?


30.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 8. 2015, 06:06 avatar
A skusis to vysvetlit?  


9.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 8. 2015, 02:35 avatar
Dobrá otázka a dobré uvažovanie, i keď v rovine zabehnutých stereotipov. Verím tomu, že nepôjde nikde z menovaných. Príde na zem, ako my ostatní.


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 8. 2015, 02:38 avatar
Clear,...to viem presne. Dieťa akékoľvek, ked zomrie/pokrstené,nepokrstené,neveriacich,inovercov/ide do hrobu. Proste zomrie a neexistuje. Jeho nádej spočíva v nádeji na vzkriesenie. Ak by ale išlo do neba,tak potom biblická náuka o vzkriesení je zbytočná.
A peklo a očistec neexistujú!


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 08:50 avatar
Ja si osobne myslim, ze uz keby mala mat viera zmysel a teda sme duse, ktore ziju aj po smrti tela, tak by sme sa mali opat rodit, aby sme neochudobnovali zem o poznanie.
Sice je to take za vlasy pritiahnute, kedze asi nik nepozna niekoho, kto by si spomenul na opatovne zivoty a smrt, ale to uz nie je problem moj, ale toho zariadenia, tkore sa nazyva telo. Nema dobru citacku:D
Súhlasí clear1


24.
označiť príspevok

Astax1 muž
   22. 8. 2015, 10:46 avatar
clear1
O tomto probléme nie je zmienka v Zjavení, Cirkevná komisia sa mu podrobne venovala, s láskou k pravde a snahou pomôcť riešiť tento „naliehavý pastorálny problém, pretože počet nepokrstených detí stúpa, mnohí ich rodičia nie sú katolíci, mnohé deti sú obete potratov a umelého oplodnenia“. Je to teda záležitosť doktríny, ale aj pastoračnej priority súčasnosti.
Text dokumentu potvrdzuje, že tradičný pojem limbu – miesta, kde zomreté nepokrstené deti večne žijú bez spoločenstva s Bohom – odráža víziu obmedzujúcu spásu. Limbus nemá základ v Zjavení, ani v liturgii nie je o ňom zmienka. Na rozdiel od očistca nikdy nebol definovaný ako oficiálna doktrína Cirkvi. Nikdy nevstúpil do dogmatickej definície Magistéria Cirkvi, a aj keď ho Magistérium do II. vatikánskeho koncilu bralo do úvahy, vždy ponechalo túto otázku otvorenú. Limbus tak zostával iba možnou teologickou hypotézou.
Problémom je zmieriť napätie medzi dvoma biblickými tvrdeniami – univerzálnou spasiteľskou vôľou Boha a nutnosťou krstu. Text znova potvrdzuje primát Kristovho milosrdenstva nad Adamovým hriechom. Text berie do úvahy teologický princíp hierarchie pravdy. Základnou argumentáciou je, že milosrdenstvo Božie chce, aby všetky ľudské bytosti boli spasené (1 Tim 2,3-6). Milosť má prioritu pred hriechom, vylúčenie zomretých nepokrstených detí z raja je v rozpore s osobitnou láskou Krista k najmenším. Dokument opakovane tvrdí, že „odrážajúc milosrdenstvo Božie, v texte opísané fakty dávajú značné teologické a liturgické dôvody pre nádej, že aj nepokrstené deti sú spasené“. Neneguje sa krst, ktorý je obvyklým spôsobom získania spásy. Cirkev však verí, že môžu byť aj iné spôsoby dosiahnutia spásy. Sú dôvody dúfať, že Boh spasí zomreté nepokrstené deti, aj keď ich nebolo možné dať pokrstiť.
Žiadna ľudská bytosť sa nemôže sama spasiť; spása prichádza len od Boha skrze Ježiša v Duchu Svätom. Pre osud zomretých nepokrstených detí je tajomstvo univerzálnej spasiteľskej vôle základným princípom. Cirkev nikdy neučila „absolútnu nutnosť“ krstu pre spásu. Sú aj iné cesty: Božia sloboda, krst krvi a túžby.


26.
označiť príspevok

clear1 muž
   22. 8. 2015, 16:29 avatar
No ale ako vysvetlíš "Nik nepríde k otcovi, len skrze mňa" (alebo tak nejako). To malé dieťa sa má ako dostať k bohu ? A aj chudáci domorodci niekde v Burkina Faso, ktorí nikdy nepočuli o Ježišovi ?


31.
označiť príspevok

Astax1 muž
   23. 8. 2015, 13:04 avatar
clear1
Ako som napísal vyššie. Text znova potvrdzuje primát Kristovho milosrdenstva nad Adamovým hriechom. Text berie do úvahy teologický princíp hierarchie pravdy. Základnou argumentáciou je, že milosrdenstvo Božie chce, aby všetky ľudské bytosti boli spasené (1 Tim 2,3-6). Milosť má prioritu pred hriechom.

Áno je dôležité spoznať Krista a na to je potrebný krst. Kedže ale títo nemali možnosť spoznať Krista a prijať krst z vlastného rozhodnutia verí sa že Božie milosrdenstvo je natoľko veľké, a to naozaj je, aby títo ľudia mohli byť spasení. Takmer s istotou môžme povedať, že Boh sa inak pozerá na nepokrstené deti, ktoré nespáchali žiadny hriech okrem dedičného a na ľudí, ktorí už mali vedomie o spáchanom hriechu. Lebo i keby títo ľudia ,nie z vlastnej viny, nepoznali Krista a teda ani Božie prikázania vždy majú svoje svedomie. Svedomie je veľmi dôležité môžme povedať, že svedomie je ozvenou Boha. Aj ten ktorý nepočul o Kristovi vždy má svoje svedomie a má sa podľa neho riadiť. Samozrejme, že aj svedomie sa môže "otupovať" neustálym žitím v smrteľnom hriechu. Cirkev nikdy neučila, že mimo nej neexistuje spása. Ale tu treba rozlišovať medzi tými, ktorí z vlastného rozhodnutia odmietli jej spasiteľskú moc a medzi tými, ktorí za to nemôžu. Aj moslim môže byť spasený aj ateista ale nikdy nedosiahnu taký stupeň blaženosti aký by dostali ak by boli v telení v Kristovo telo čiže Cirkev. Tak isto je to aj s milosťami. Cirkev nehovorí, že v iných inštitúciach alebo v cirkvách oddelených bratov nemôže pôsobiť Duch Svatý a teda ani jeho milosť. Ale nikde inde mimo Rímskej Cirkvi nemôže človek dosiahnuť takú milosť a po smrti aj blaženosť ako v nej.


32.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 8. 2015, 13:16 avatar
primat kristovho milosrdenstva...noo uz by aj stacilo. Naco ta vobec naucili pisat?


29.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 8. 2015, 17:09 avatar
Astax, nechcem sa ťa dotknúť, ale niečo bude asi s tým katolíckym krstom zle / nesprávne. Napr. to, že ho nevykoná kňaz v kostole pri obrade, ale samotný Boh, bez vedomia / úmyslu človeka. V takom prípade totiž krst ako podmienka spásy dáva zmysel. Nemyslíš?


33.
označiť príspevok

ranexil muž
   23. 8. 2015, 13:20 avatar
krst moze zrealizovat aj osoba neknazska ziadostou k duchu svatemu. Myslim, ze taky krst ma vacsiu vahu, lebo nie je poskvrneny ritualmy, ktore su v podstate cernoknaznictvom.


34.
označiť príspevok

Astax1 muž
   23. 8. 2015, 13:53 avatar
milky
Kňaz je prostredník medzi Bohom a človek. Kléru bola daná moc Ježišom Kristom. Kedže v Cirkvi musí byť poriadok je naozaj správne aby v nej vládla hierarchia. A kedže kňaz je postavený vyššie v poriadku milosti ako laik skrze neho sa vykonáva krst.
Krst je veľmi dôležitý lebo zmýva dedičný hriech a tým nás robí dedičmi Božieho kráľovstva. Ako bolo rozoberané vyššie bez krstu sa len ťažko vchádza do neba. Kedže krst je pre nás nesmierne dôležitý vykonáva sa už po pár mesiacoch po narodení. Krst je dar a práve takto to môžme prirovnať. Pýta sa matka dieťaťa ked mu chce niečo podarovať? Alebo môžme ísť dalej pýta sa mama a otec dieťaťa ked ho chcú splodiť? Rodičia sú za svoje deti do určitého veku zodpovední a to nie len z hľadiska fyzického teda prirodzeného ale aj z hľadiska milosti teda duchovného.
Krst je dôležitý v jeho obsahu. Či by si odopieral spásu dieťaťu do jeho 15 rokov dokým by mal o ňom poznanie? Ani staršie deti si neuvedomujú aký je krst dôležitý a mnohí si to neuvedomia až do svojej smrti. Zistia to až po nej.
Krst je sviatosť, ktorá sa nedá "zmyť" alebo si len tak povedať už nechcem byť pokrstený. Ak človek raz prijíme krst dostáva na čelo pečať kríža. Sú mnohí, ktorí prichádzajú na farské úrady a žiadajú aby ich mená boli "vyškrtnuté" z krstného listu. Ale tak to nechodí sviatosť krstu sa nedá zrušiť. A aj v tomto spočíva ten dar, ktorí rodičia dávajú svojmu dieťaťu. Človek má aj po ňom slobodnú vôľu a teda nie je k ničomu nútený a môže sa slobodne rozhodnúť.


35.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 8. 2015, 18:35 avatar
Kristus vyslal apostolov roznasat evanjelium (ano mohli zviazat na nebi tak, ze zviazali na Zemi), nespravil ich nadradenymi...

a mimochodom

[Mk 10,43-45]
43 Medzi vami to tak nebude. Ale kto sa bude chcieť stať medzi vami veľkým, bude vaším služobníkom.
44 A kto bude chcieť byť medzi vami prvý, bude sluhom všetkých.
45 Lebo ani Syn človeka neprišiel, aby sa dal obsluhovať, ale aby slúžil a položil svoj život ako výkupné za mnohých."

Samozrejme, najskor si vytiahnes nejaky vers z kontextu a obkecas to...
O biskupoch atd atd...... uz mozes citat az v epistolach.. to nie je z evanjelia.. to uz robili apostoli sami, ale neprikazal im to Jezis...
Aj Peter pisal v 1Pt 5,1 "1 Starších, čo sú medzi vami, prosím ako spolustarší..." NIe ako nadriadeny...


36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 8. 2015, 18:40 avatar
"Kedže krst je pre nás nesmierne dôležitý vykonáva sa už po pár mesiacoch po narodení." -- Co je dost divne.. pretoze v biblii sa pise, ked uveris sa das pokrstit...

"Krst je dar a práve takto to môžme prirovnať. Pýta sa matka dieťaťa ked mu chce niečo podarovať?" >> Moze matka darovat dietatu vecny zivot? Pokial viem, tak budeme spaseni skrze vieru.. ale nie skrze cudziu vieru...

Povedz mi, kde v biblii sa presne pise, ze sa dali krstit deti?
A prosim nehadz mi "Nechajte deti prichadzat ku mne", pretoze to je o niecom inom..
Dietatu mozes pomoct, ze ho k Bohu budes viest a nie, ze ho das pokrstit aj ked netusi nic... toboz aby v nieco veril...


37.
označiť príspevok

fajer
   23. 8. 2015, 20:02 avatar
Krst je porušenie práv dieťaťa...na slobodný výber náboženstva...je to vlastne aj porušenie božieho zákona o slobodnej vôli...


38.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:05 avatar
pripisuješ krstu nejaký význam okrem poumývania hlávky?
Súhlasí Wolfe


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:15 avatar
Rusi sa tym dedicny hriech :-):-):-)
Súhlasí Wolfe


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 8. 2015, 20:20 avatar
Prečo Rusi?


45.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:26 avatar
Lebo sa snažia votrieť do priazne Vatikánu...
Súhlasí Lemmy


43.
označiť príspevok

fajer
   23. 8. 2015, 20:20 avatar
čo sa ruší dedičný hriech, to je sprostosť žiadny nikdy nebol....


44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:21 avatar
RKC tvrdi nieco ine :-):-):-)


46.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:27 avatar
RKC tvrdí všeličo, ale ja sa pýtam fajera, čo to pre neho znamená... alebo taká hostia, že? Oplatka, zjem a je to


47.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:30 avatar
A preco by som mal verit prave fajerovi a nie RKC? :-):-):-)


48.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:33 avatar
Každý nech si verí, čomu chce...
Si pokrstený?


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:33 avatar
Som :-) aj pobirmovany :-):-):-)


50.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:34 avatar
A ako ťa to ovplyvňuje?


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:35 avatar
Birmovkou som prijal do seba ducha svateho :-):-):-)


56.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:36 avatar
A ako sa to prejavuje?


59.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:38 avatar
Mam sa s kym porozpravat :-):-):-)


63.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:40 avatar
Takže si spokojný, to je fajn
Tu so mnou sa môžeš vždy tiež


64.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:45 avatar
Ved to aj robim :-):-):-)
Súhlasí Nadja


57.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 8. 2015, 20:36 avatar
Aj Fico?


62.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:40 avatar
Ked bol na birmovke a veri tomu tak hej :-):-):-)


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 8. 2015, 20:37 avatar
Takze teraz som otec, syn a duch svaty :-) trojjediny boh :-):-):-)


52.
označiť príspevok

fajer
   23. 8. 2015, 20:34 avatar
som, proti svojej vôli....nedali mi na výber...


55.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:36 avatar
Hnevá ťa to? Pripisuješ tomu nejaký význam?


60.
označiť príspevok

fajer
   23. 8. 2015, 20:38 avatar
hostija -nepotrebujem ju, je to len komédia po spovedi, na poslednej som bol tuším ked som mal 13 rokov, aj to som išiel s donútenia....


61.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:39 avatar
A prečo to teda nepustíš z hlavy, ved tak je to rituál, ktorý sa ťa už netýka...


65.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2015, 20:50 avatar
Inak, mi napadlo, že aj pohreb je len rituál, ktorý nemá vlastne nijaký význam, bojuješ aj proti nemu?
Súhlasí Wolfe


68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 8. 2015, 04:57 avatar
V podstate ked sa to tak zoberie... pohreb je pre mrtvych.. nie pre zivych..
Krasne pomniky kvety sviecocky... to je vsetko pre zivych.. ci uz pre oci, alebo pre dusu...


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 8. 2015, 04:51 avatar
Ked dieta kupu vo vanicke, to bude asi tiez jeho porusenie prav..
taktie ked ho vychovavaju a ucia...

Asi by sme mali zavolat socialku na vsetky rodiny..

Slobodna vola spociva v tom, ze Boh neintervenuje...
Ale zaroven je jasne napisane Nechajte deti prichadzat ku mne..


39.
označiť príspevok

fajer
   23. 8. 2015, 20:08 avatar
Ani staršie deti si neuvedomujú aký je krst dôležitý a mnohí si to neuvedomia až do svojej smrti. Zistia to až po nej.-Zistia starú belu...to čo za debiliny to tu vypisuješ....
Krst človek neprijíma, je mu nanútený a preto je neplatný, krst nieje dar ale diktatúra....
Ale tak to nechodí sviatosť krstu sa nedá zrušiť. A aj v tomto spočíva ten dar, ktorí rodičia dávajú svojmu dieťaťu Človek má aj po ňom slobodnú vôľu a teda nie je k ničomu nútený a môže sa slobodne rozhodnúť. .....Pre boha ttoto môže napísať len totálny debil


51.
označiť príspevok

-oby- muž
   23. 8. 2015, 20:34 avatar
39)
Piata časť obradu birmovania:
5. vyznanie viery a obnova krstných sľubov


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 8. 2015, 04:53 avatar
Ak neveris v Boha a vsetky tieto krestanske ukony.. tak ti je to tolko platne, ako keby sa s tebou rodicia poklonili k neviditelnemu jednorozcovi..
Moze ti to byt jedno, ako si tym dotknuty? Ak neveris v krst, tak je to len jemne obliatie...


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 8. 2015, 20:35 avatar
Astax1: Kňaz je prostredník medzi Bohom a človek.

V tomto význame? ipravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


40.
označiť príspevok

fajer
   23. 8. 2015, 20:11 avatar
Astax1...toľko kokotín po kope som už dĺho nečítal....pre boha už nič nepíš, všetko čo napíšeš je klamstvo a debilina....


3.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 01:54 avatar
Kto z vas je anjel, zeby mal domovinu v inom svete?
A kto z anjelov, by tam chcel mudrlantov, ako ste? Bez pokory s pravdou z trimilionkrat prekladanej knihy, ktora je uz davno mimo povodnych veci..
Aby ste im tvrdili, akí ste frajri, ze vyhanate demonov a oni by len kukali, ze co to tu tarate?
Ved vy ano v nebi nezistite, ze tam ste...zas budete hladat nepraitelov Krista aj tam.
vlastne asi rpazden slova som napisal, tu niet nikoho. Len vsetci su tu. heh


6.
označiť príspevok

YouLove
   22. 8. 2015, 02:12 avatar
Verí sa, lebo sa učilo, že viera patrí k dobrému člioveku.Ako viera, láska nádej. Sedí vec.
Každý má alebo si hľadá iný zmysel bytia.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 8. 2015, 02:55 avatar
Aj preto máme slobodnú vôľu a môžme sa podľa toho rozhodnúť. Každý ako chce,....ale musí vždy aj za túto voľbu zodpovedne niesť dôsledky. Či už dobré,alebo zlé.


15.
označiť príspevok

milky945 muž
   22. 8. 2015, 03:17 avatar
Shagara,
Prinesie ti slobodná vôľa šťastie? Môžeš sa rozhodnúť pre štastie slovami, "tak teraz budem šťastný"?
Prinesie ti slobodná vôľa dokonalosť? Môžeš sa rozhodnúť pre dokonalosť slovami, "tak teraz budem dokonalý"?
Na štyri otázky 4xNie. Nie je to možné, lebo niečo nevzniká z ničoho. Štastie a dokonalosť nemôže vzniknúť len tak, z ničoho.
Môžme to nájsť len v Bohu, ako dar, nie zo mňa mojim rozhodnuťím.


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 08:46 avatar
A ja si myslim, ze slobodna vola ti stastie prinesie. Ale najskor treba vediet, co stastim je a co sa len na stastie hra.
Trebars, ze kupis si to a to a budes stastny, ako ti tvrdi kazdy kto cosi predava.
EE tak to nefunguje.


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   22. 8. 2015, 08:43 avatar
Trochu od veci to tu je, ale ide o nevedomost zmietanu s vierou v tejto teme. Strasna kombinacia.
Polozite si niekedy nepopularne otazky, ktore vyslovene smeruju cloveka mimo jeho vieru v Boha?
Asi malokedy, ekdze to mate za pokusanie vlastnej mysle..
Tak potom ak nemate odpovede, tak ste v zadku.
Najskor treba vediet kto si ty- clovek a az potom mozes rozumiet, ci ides do pekla, ci do neba a naco by si tam vobec chodil, alebo vzhladom na kvality, ktore mas ty , on, ona kto by ta kde vobec potreboval?
Ak je miesto, kde horia plamene, tak som tam bol v snoch. Velmi zivych snoch. Ale ohne sa ma nedotkli. Soms a dost aj cudoval, lebo by mali palit. Ale az po sne som prisiel nato, preco. Ale to uz nie je pre oko citatela.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:49,  68, .... teda aj tieto slová majú svoju príčinu, a sú teda niečim determinované, ........
dnes, 21:46,  Hraješ pretvárku tunak na fóre a takých ľudí nemusím, ale neboj, Eduard Ž. ty dá...
dnes, 21:45,  67, .... nebo tebe Zuzka a aj iným nehrozí! Pozemský raj mal byť tu na zemi, .... a toto...
dnes, 21:41,  Nejako často sa vám zjavuje ten koniec. *04 Kedy podľa teba bude najbližší?? Vie to niekto...
dnes, 21:39,  75, .... to sa deje vtedy, keď so len užívame bez ohľadu na konanie Božej vôli! Inak...
dnes, 21:36,  Zo všetkých.*27 https://www.facebook.com/search/top/?q=motork%C3%A1ri%20spi%C5%A1a Tu to...
dnes, 21:34,  113, ..... ale uvažuj ........ prečo to nikde nekonajú všetci, tak ako JS? Prečo sú...
dnes, 21:34,  havran, asi dobre sadla tá facka, mladšiemu. *04 A aj dobre padla, keď nefajčí.*13*13*13...
dnes, 21:30,  Aj tak tam budeš ako piate koleso u voza, čo ťa núti chodiť medzi chlapov, kde hrešenie je...
dnes, 21:30,  8, .... myslíš katolíkov? Pretože ak niekto ešte stále stavia na SZ, tak je to RKC!*10...
dnes, 21:29,  ZBielychKarpatov - ja ťa chápem. No staršiemu som nedal nikdy ani jednu facku a mladšiemu raz...
dnes, 21:28,  veru. Budem pri nich až zajtra.*39*39*39*39 Máme také neoficiálne otvorenie sezóny. Dodám...
dnes, 21:25,  3, .... skús radšej reagovať na dané slová, ... biblické texty. Tu treba pochopiť, že...
dnes, 21:25,  Ale sa mi u neho páči, že keď mu povieš pravdu, tak pení jak kokot zosemení a ešte hraje...
dnes, 21:24,  *- Lebo ovocie....
dnes, 21:23,  Kacko to viem, však nech sa trápi. Nehovorím, že keď mám chuť tak ho dodrbem. Ale on je...
dnes, 21:23,  havran, ale prd ja som ten najhorší otec na svete.*04 Dovolím hádam skoro všetko, tak asi...
dnes, 21:23,  Chcel, tým nepravým, preto si na druhej strane brehu a nie si pri motorkároch !!!!!!!...
dnes, 21:21,  Ja som chcel niekomu pomáhať???*06*06*06
dnes, 21:19,  Dojebeme ho spolu ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Muž zaplatí dvesto korún za stokorunovú vec, ktorú potrebuje.
Žena zaplatí sto korún za dvestokorunovú vec, ktorú nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(170 549 bytes in 0,370 seconds)