Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  láska a vzťahy  téma
kategórie:  

Prečo sa muži radšej nedožívajú vyššieho veku?

83
reakcií
3736
prečítaní
Tému 26. januára 2010, 20:51 založil postoy-lea.

podobné témy:1.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 20:51 avatar
Odpoveď je jasná. Staré, ovisnuté a odpudzujúce mužské telo, je ozaj len pre silné žalúdky. Staré ženy, či sú štíhle alebo obézne sú stále šarmatné, ale starnúci a starý muž - je ozaj čosi hrozné na pohľad. Nechápem, že sa nehanbia takto pred verejnosťou odhaľovať. Je to na ich hanbu. Nedoporučujem pozerať ľuďom so slabším srdcom. A ešte muži budú čosi vyčítať starým ženám. Nech sa pozrú na seba a nech sa nepredvádzajú, lebo je to otrasné. Starí muži - hotovo pohroma.
dromedar.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk-


51.
označiť príspevok

Vlado muž
   27. 1. 2010, 08:31 avatar
Tvoj vkus / nevkus ma nezaujíma, ale prečo si dala k téme tak hlúpo napísanú otázku? Veď sa pýtaš, že prečo sa muži RADŠEJ nedožívajú vyššieho veku? Akože radšej? To akože muži by sa mali radšej dožívať nižšieho veku? A to do akej hranice? Kde sú hranice tvojho vkusu / nevkusu?
Súhlasí Anette


65.
označiť príspevok

postoy-lea
   27. 1. 2010, 18:35 avatar
Vladom vidím, že sa ťa dotklo, ani sa nečudujem, preto som to aj napísala. Aj mňa sa také vecí dotknú. A nepoznám inú lepšiu cestu ako napr. mužom ukázať ich posmešky z ženských tiel, ako tak, že ja zosmiešním mužské telá. Je mi to ľúto, že to musím robiť.


58.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   27. 1. 2010, 14:50 avatar
Nie sú až taký hrozný.Myslela som si že dáš horších.
Súhlasí postoy-lea


72.
označiť príspevok

ranexil muž
   27. 1. 2010, 20:57 avatar
Odpoved je jasna.Stare, ovisnute a odpudzujuce zenske kozy ....mam písat dalej ?   
Lea ty nevies najst cestu. Kde si zahodila lampas, co ti dali trpazlíci ?


75.
označiť príspevok

postoy-lea
   28. 1. 2010, 09:44 avatar
Ranexil dostala som viacero lampášov od dobrých ľudí, ktoré mi majú osvetliť životnú cestu. Myslím, že aj vidno zlepšenie. Už nemám také myšlienky 365 dní v roku, len pár dní v roku. 


76.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 1. 2010, 09:49 avatar
Lea , ked ti poviem, ze ti dakujem, asi mi neuverís. Pomohla si mi v tom, ze som sa musel naucit tolerancii vacsmi nez to bolo predtym, neutekat od niekoho, kto ma extremne opacny nazor , snazit sa ho vypocut,aj keby som najradsej vrazil atp. Ver, ze niekedy ked si tvoje veci precitam by som ti starsne sprosto vynadal ,lebo evokujes vo mne zlost z tolkeho ani neviem coho.
Súhlasí Nadja


79.
označiť príspevok

postoy-lea
   28. 1. 2010, 10:01 avatar
Ranexil vidíš, preto musia byť takí ľudia ako ja , aby sa iní naučili adekvátne reagovať. Ja ti tiež ďakujem za to, že si ty skôr napísal než ja, že má rešpektuješ, ja by som to prvá nedokázala napísať mužovi.


81.
označiť príspevok

Nadja žena
   28. 1. 2010, 10:06 avatar
Leuš, stojí za povšimnutie práve to, že obidvaja ste na seba reagovali zlostne, a pritom nevedeli, prečo...
Myslím, že sa občas stačí zamyslieť nad tým, čo druhého môže viesť k extrémnemu názoru... a ak si to predstavíš, zistíš, že sa ti darí ho pochopiť.
Súhlasí postoy-lea


2.
označiť príspevok

myrai žena
   26. 1. 2010, 21:01 avatar
ja som radsej v snoch v kuzelnej risi,kde nebehaju ziadne starenky a ani starcekovia..radsej na nich nemysli..devovia,elfovia,pixiovia a si v poho  
a este som zabudla na sylfy a sidhe..ked starnu,su krasne ako tie jesenne listia a lahsie ako vanok,ludia su vedla nich nedokonali..dizajnovo  
Súhlasí postoy-lea


4.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:06 avatar
Myrai ja osobne starobu a starých ľudí mám veľmi rada a staré telo sa mi nevidí škaredé, je naopak pekné a krehké. Nie na darmo sa hovorí, že detí a starí sa podobajú správaním, ale aj svojími telami - v zmysle, že ich telá sú pekné a krehké. Len sa mi nepáči, keď sa vysmievajú z tiel starších dám, ktorých telá sú pekné. Kto nám nahovoril, že staré telo je škaredé? Pre mňa je staré telo pekné.


5.
označiť príspevok

Anette žena
   26. 1. 2010, 21:08 avatar
Neodporuješ si? V úvode haníš starších pánov. 


8.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:15 avatar
Neodporujem. Pravda je taká, že starobu a starých ľudí mám rada a staré telá považujem za pekné. To bola len odpoveď na Clearovu tému, kde ukázal telo zostarnutej asi herečky alebo kto to je. A každý sa pohoršoval a vysmieval z jej tela, nech sa každý pozrie na svoje a potom nech hovorí. A toto bola len odveta za tú ženu.


48.
označiť príspevok

Berenika
   26. 1. 2010, 23:23 avatar
Lea, je rozdiel mať rada starobu iných, ako tú svoju vlastnú. Nenahováraj si, že staré telá sú pekné,možno niektoré, ale čas väčšinou poznačí tak telá mužov, ako aj žien. Možno sú ľudia, ktorí majú v génoch, že stárnu nejak pomalšie, ako je ich fyzický vek, majú inú stavbu tela, ale väčšinou to už nie je ten najkrajší pohľad. Iné je keď sa pozeráš na niekoho, koho poznáš, s kým stárneš, kto je v tvojich očiach stále taký istý ako bol za mlada, pozorujeme síce tie zmeny, ale akosi nám tak nevadia, lebo stále nosíme ten predošlý obraz vo svojej mysli a srdci. To je pekný príklad, aký nám tu dala arašidka.
A o tých rozdieloch medzi mužským a ženským telom - možno na tom ženskom je toho viacej čo ovísa, buď z toho, že je tam toho veľa, alebo málo. Tu ide o to, že každý by mal mať v sebe nejaký cit, že už to nie je na ukazovanie a predvádzanie, ale radšej to zakryť. V tom článku, ktorý si tu dala bolo niečo, čo som schvaľovala (u Jacka Nicholsona):
Zamlada sa pred kamerou neraz vyzliekal, dnes už tričká zo svojho veľkého pupka nesťahuje ani na pláži a okolie pred týmto pohľadom radšej šetrí.
Takže vidíš, mali by sme brať ohľad na tých ostatných a šetriť ich   hoci viem, že pri tých prominentných je to dosť problematické, lebo paparazzi striehnu na každý ich krok a práve oni nás nešetria tým, že sa musíme(ale naozaj musíme?) pozerať na niečo, čo už veľmi na pozeranie a obdivovanie nie je.
Súhlasí Anette


66.
označiť príspevok

postoy-lea
   27. 1. 2010, 18:44 avatar
Berenika zatiaľ mám rada len starobu iných, lebo sama ešte nie som v dôchodkovom veku. Ale každopádne pozitívny vzťah k starobe a k starým ľuďom je si myslím lepšia štartovacia dráha, ako sa báť prirodzeného procesu starnutia.


3.
označiť príspevok

Anette žena
   26. 1. 2010, 21:03 avatar
images.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

....jedna "šarmantná žena"....

A inak, totál nezmysly, dlhovekosti sa miestami dožívajú aj muži. A staroba nie je o kráse tela, skorej o kráse vnútornej. Podľa mňa dlhovekosti sa dožívajú vyrovnané osobnosti. Psychicky labilnejší skorej dostanú infarkt, alebo aj sami sa skántria.


6.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:13 avatar
Dlhovekosť je predovšetkým záležitosť genetickej výbavy po predkov, ostatné faktory jú môžu posilniť, respektíve oslabiť. Tá žena, keby bola prirodzená bez plastiky /ktorú si na vlastnú škodu dala kvôli mužom - muži si bezcharakteníci, keď niečo také žiadajú či nútia ženu priamo či nepriamo/ by bola celkom iná, oveľa krajšia. To je výsledok "podarených plastických operácií" žmýkačov peňazí - chirurgov. To je výstraha, pred hlúpymi plastikami.


7.
označiť príspevok

samateron muž
   26. 1. 2010, 21:13 avatar
no preco lebo zena sa vydava preto aby nemusela robit a chlap robi na vsetko na zenu, dieta , domacnost, a ine... ak ma niekto iny nazor rad si precitam


10.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:19 avatar
To platilo v minulom storočí. Čo si sa prebral z kómy? Dnes sú ženy iné aj muži sú iní, inak to funguje vo vzťahoch, jeden na druhom nie sú závislí, väčšinou žijú spolu, lebo chcú a nie preto, že jeden druhého živý. Teraz je trend, že mladí sopľaci 20 roční sa nalepia na mladé dámy 30 - 40 ročné, ktoré si samy zarobili a kúpili nehnuteľnosť, majú vlastné úspory, vzdelanie, sú múdre a rozvážne. Mám pocit, že muži sa priživujú na ženách a sú obyčajní šľapkoši bez hanby a chrbtovej kosti.


9.
označiť príspevok

farmakum žena
   26. 1. 2010, 21:18 avatar
samateron,
No tak teda ja mám iste iný názor. Chcela by som vidieť chlapa, ktorý sa dokáže postarať o dieťa. Veď niektorý sa nevedia postarať ani sami o seba! Prať sebe a dieťaťu, žehliť, uprativať, variť, venovať sa dieťaťu, to všetko sú činnosti, ktoré chlapi ťažko zvládajú lebo sú málo trpezlivý. Chlap bez ženy nie je schopný samostatnej existencie, a ak aj hej tak je to biedna existencia.


11.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:23 avatar
Farmakum presne. Chlapi sa správajú ako geroji, ale sú to nezamostatní chudáci. Platí to pre mladých chlapcov aj v produktívnom veku, ale obzvlášť sa ukáže pravda na starobu. Starí osamelá žena, to je smutný osud -, ale pokiaľ vládze dokáže sa postarať o seba a domácnosť. Ale starý osamelý muž je ozaj obyčajný chudák a neschopák, preto sa starci radšej upijú či ufajčia k smrti, lebo sú neschopní a slabosi. Inak je pravda, že spoločnosť, zákony, výhody si urobili muži pre seba (mužov), ale príroda to zariadila tak, že ženy sú silnejšie a schopnejšie, a preto prežijú.


54.
označiť príspevok

činčin žena
   27. 1. 2010, 10:04 avatar
farmakuum, ja to trochu poopravím. chcem vidiet, aké percento mužskej populácie by bolo schopné zaplatit si nájom bez partnerkinho príjmu tak, aby mu ešte ostalo na jeho hračičky.
Súhlasí postoy-lea


55.
označiť príspevok

farmakum žena
   27. 1. 2010, 10:11 avatar
činčin,
No presné perceto Ti neviem povedať, ale pravdepodobne bude vysoké. Ale ja som nechcela poukazovať na neschopnosť chlapov v zarábaní peňazí. Chcela som poukázať na to, že chlap sám nie je schopný sa postarať o seba. Na chlapovi hneď vidno, ktorý je ženatý a ktorý nie. A navyše niektorí starí mládenci ostanú bývať u svojej mamy a potom je to tá najväčšia katastrofa pod slnkom. Nie je nič horšie ako rozmaznaný mamkin miláčik.
Súhlasí postoy-lea


56.
označiť príspevok

činčin žena
   27. 1. 2010, 10:15 avatar
rozumiem, len som to vzala z opačného konca.
hotel mama je velmi roziahly syndrom. ja som trochu reagovala na ten počiatok príspevku o tom, ako sa žena vydáva, aby na nu chlap robil....
možno muži niesu až tak biologicky neschopní, ale sú k tomu vedení, presne často ich mamičkami. hruza
Súhlasí clear1, Anette, postoy-lea


12.
označiť príspevok

myrai žena
   26. 1. 2010, 21:26 avatar
hm lea nechapem,preco telo tak rychlo starne a je po case nie na osoh..myslis si,ze je to naozaj iba kvoli DNA ?


17.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:31 avatar
Myrai ja sa teším, že každým dňom starnem a pribúdajú mi roky, je to veľmi oslobodzujúce. Keby človek žil večne, tak by sa správal ako to posledné a neznesiteľné hovädo, tým, že vie, že zomrie, tak sa bojí a kvôli tomu sa správa ľudsky, pomáha, dáva lásku. Pominuteľnosť je super vec. Keby som mala žiť večne... to je strašná predstava. Jeden ľudský život je akurát dosť.


18.
označiť príspevok

myrai žena
   26. 1. 2010, 21:34 avatar
hm to ano,ale tu nie je ziadna zabava..jeden ludsky zivot je tu o nicom,same starosti,problemy a v starobe bolesti


30.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:56 avatar
Myrai, prave preto je na nas samych, aby sme denne dopriali male radosti. Ked si sama neurobis dobre, nikto ti dobre neurobi. Kazdy den si urob malu radost, prechadzku, salka dobreho caju, knihy, rozhovor, urob dobry skutok (a urobis sebe obrovsku radost a zadostucinenie). Prave v tom je umenie zivota - mat svoje zaujmy - svoje male radosti a dopriat si ich. Ak sa clovek stale nahana za pracou, povinostami, domacnostou... tak sa potom necudujem. Aj ten najvytazenejsi si vie najst chvilku na radost. Ak to nedokaze, tak zivot je ozaj biedny a smutny. Zivot nie je o praci, peniazoch, detoch, manzeloch, domacnosti...zivot je o tom, aby si zila svoj zivot a vedela si ho urobit stastnym - toto je raj na zemi, ktory mame vo svojich rukach. Mnohi extra pracovity, nenasytni za majetkom, titulmi, prestizou... to pochopia az na smrtelnej posteli. Treba zit svoj zivot a robit si radost - a vtedy budes stastna.


57.
označiť príspevok

myrai žena
   27. 1. 2010, 12:52 avatar
ahoj lea,rano som ti nevedela odpovedat,strasne hm..
ale dnes vecer mi ide Gejsa a spravim si k nim pecene fanky,sipkovy caj,ex tri bodky som po par dnoch poslala na tri bodky a tak mam zase po veceroch doma ticho..len si dokazat najst na kazdy vecer program a som v poho  
Súhlasí postoy-lea


13.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 1. 2010, 21:27 avatar
Dobry vecer. ulavujete si damy?  
Súhlasí marska


14.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:28 avatar
Boris áno, naučili sme sa od mužov  .


19.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 1. 2010, 21:36 avatar
leus take zle priklady si beriete???  
Súhlasí clear1


22.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:39 avatar
Boris, keď iné príklady nie sú ?


23.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 1. 2010, 21:41 avatar
tak by ste mali ist prikladom leus  
Súhlasí clear1


26.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:44 avatar
Boris, to je ťažké. Ľahšie je opakovať to čo sa mi nepáči a vrátiť to naspäť - nastavovanie zrkadla.
Súhlasí Boris


27.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 1. 2010, 21:46 avatar
Tak to robim rad aj ja, ale nie vsetkym leus.


28.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:49 avatar
Boris ja nastavujem vtedy zrkadlo ak ide o temy mne srdcu blizke, nereagujem na vsetko a nenastavujem zrkadlo na kazdu temu. Takisto aj teba oslovuju iste temy, kde mas potrebu reagovat. Tak je to.


32.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 1. 2010, 21:56 avatar
No tak k tej teme leus, preco mas pocit, ze len muzske stare telo je odpudzujuce???
A preco mas vlastne pocit, ze je odpudzujuce?? dobre atraktivne zrovna nieje, ale ako na odpudzujuce som sa na neho nokdy nepozeral.


35.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 22:02 avatar
Boris, lebo si mnohi ani neuvedomuju (muzi, zeny) a beru to za samozrejmost sa vysmievat zo starnuceho tela zien. Vid Clearovu temu a tusim tu tiez aj David cosi take hodil, kde sa vysmieval zo starnucej herecky.... Tak len preto vyslovene som tu zosmiesnila stare tela muzov ... Lebo sranda je v tom, ze v skutocnosti je ozaj muzske telo odpornejsie nez zenske - ale z dovodu akehosi zvyku sa poukazuje na neatraktivitu zenskeho telo. Tak preto.Teba ako muza by nenapadlo sa smiat zo starnuceho tela muza, ale na starnucej plastikovej herecke by si sa zasmial alebo zhovadil . Takisto mnoho zien, kedze su tak naucene, vychovane - nenapadne sa starych muzov pozerat s odporom, zato sa vsak neboja kritizovat a bat starnuceho tela zien. Je to na hlavu. Tela su pekne - ci su mlade, stare, stihle, obezne, zdrave, chore, muzske, zenske - su to ludske tela.
Súhlasí Boris


42.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 1. 2010, 22:15 avatar
Chapem leus a mas pravdu, len k tej clearovej teme chcem povedat, ze to bol priklad zniceneho tela plastikou a drastickzmi dietami.... to nema s prirodzenou starobou absolutne nic spolocne... a ten clovek len plati dan za svoju hlupost.


15.
označiť príspevok

arašid žena
   26. 1. 2010, 21:30 avatar
Dnes i včera som stále na ceste do nemocnici , tlačím si pomyselnú taligu naloženú kopcom starostí a chmúrnych myšlienok. Odišiel z domu v nedeľu o pol ôsmej večer , aby zaparkoval auto do garáže. O desať minút stihol ešte zavolať na mobil, šepkajúc prosil syna o pomoc... ležal v tme pred veľkou poschodovou budovou na zladovateľom chodníku. O desať minút ho priviedol syn, opieral sa mu o plece, mal zatvorené oči, nemohol dýchať. Dva kroky, potom zostal stáť, hlavu mal položenú na synovom pleci. O pár minút mi ho odvážala záchranka... čo myslíte, chce sa mu umrieť? Nie, i napriek svojím 6l rokom a pár mesiacov chce žiť, aj keď s bielou hlavou, zničeným srdcom a prežitým tretím infarktom... Môj jediný, najdrahší človek na tejto zemi, so zničeným zdravím , ale s úžasným optimizmom ešte žiť, i napriek tomu, že srdce pracuje na 25 percent. Pre mňa je stále krásny, i keď jeho fúziky obeleli, aj keď jeho oči potrebujú okuliare, aj keď si občas nepamätá, čo všetko treba kúpiť, aj keď viac a viac frfle, ale je pri mne a ja som pri ňom... ukladám jeho čiernu mikinu do skrini, voniam ju, je to jeho príjemná vôňa mužského parfému, aróma jeho tela, čistím jeho topánky a ukladám do botníka, nechal ich na chodbe, lebo ich nepotreboval, niesli ho na nosítkach, ukladám do šuflíka jeho služobné kľúče a kľúče od auta, líham si do jeho posteli a je mi príjemne, ako keby bol pri mne.
Tešili sme sa na nové dvere, ako vymaľujeme byt a v lete pôjdeme možno do Chorvátska na naše miesta, pekne autom ako vždy a budeme sa túlať, budeme odpočívať. Možno... možno predsa, a keby aj nie, nevadí, len nech znovu stojí pred domom a díva sa hore do okna, či naňho čakám, a ja mu poviem - konečne doma.
Prečo by mal chuť umrieť, že nemá postavu ako za mladi? Prečo by sa mi protivilo jeho telo po štyridsiatich rokoch nášho spoločného života? Veď nič nemôže byť krajšie, ako bok po boku spolu zostarnúť, rovnako ako on, tak i ja. Prečo by som už nemala nikdy s ním ísť ruka v ruke po vonku, dlaň v dlani, aj keď slovko neprehovoríme, vieme už z gesta, pohybu ruky, pohľadu čo si kto myslí, alebo chcel povedať.
Nemali sme to v živote najružovejšie, boli ťažké roky sebazapierania sa, prežili sme všetko, aj nedostatok , aj lásku, aj sklamania, aj mnohé odlúčenia, nemocnice... nie, ešte nám nestačilo... ešte sme neprežili všetko to, na čo sa tešíme, čo očakávame, čo sme si naplánovali.Potrebujeme sa navzájom, čím ďalej - tým viac. Nám nevadia vzájomne šediny, ani boľavé kolená, ani vrásky okolo očí , to všetko sme nadobudli jeden vedľa druhého - čo vráska, to skúsenosť, čo šedina, to prežité roky, ako na kôry starého stromu, na ktorom niektoré halúzky vyschli, vietor ich olámal, čas poznačil.
Ale sme spolu, žijeme a žiť chceme ešte dlho.


20.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:38 avatar
Arašid manžel mal srdcovú príhodu? To mi je ľúto. Samozrejme, že láska vydrží až do staroby je nádherná. Jedno mám šťastie videla som taký ukážkový pár u nás doma - môj dedo a babka. Bolo dobré aj zlé, ale ľúbili sa ako kone. Hlavne dedo viac ľúbil babku, čo je výhoda . Neboj sa dostatane sa z toho a ešte prežijete veľa pekných chvíľ a veľa rokov. Držím ti palce aj manželovi. Myslím na teba, máš toho dosť, chodíš do práce, mama je chorľavá vo veku, teraz manželova choroba. Musíš sa dať do kopy a byť silná, nemôžeš si dovoliť teraz ochorieť aj ty.


34.
označiť príspevok

arašid žena
   26. 1. 2010, 21:59 avatar
Lea, už tretiu v rozmedzí l2 rokov. Prvú dostal prvý deň, ako odišiel z práce, kde robil 3O rokov ťažkej ekonomiky. Po sedemnástich dňoch druhú ešte v nemocnici. Dokonca dostal posledné pomazanie, keď mi ho vracali el. šokmi späť. Prežili sme to, vyrovnali sme sa aj s jeho leukémiou, tiahlou chorobou, ktorú si nezavinil sám, jednoducho prišla a bola tu, a predsa.. žili sme, i napriek jeho chorobe v 5O.ke sme absolvovali cesty pešo prírodou - to mu pomáhalo, bicyklami, to ho vzpružilo a vrátilo silu do tela a pomáhalo aj srdcu , prispôsobovala som sa jeho tempu, s obdivom podnes naňho pozerám, ako si riadi životosprávu a je zo dňa na deň atraktívnejším šestdesiatnikom. Ale srdce si vyberá svoju daň, ozýva sa v takom okamihu, keď s tým nerátaš. Veď i jeho brat zomrel na rozsiahly infarkt ako 43 ročný, pováž si, športovec od malička, prvoligový hráč hádzanej, a predsa srdce nevydržalo. Ale ja verím, že to zase dobre dopadne , aj keď bicykel zostal dlhšiu dobu opretý v komore, a prechádzky sa obmedzili na menšie trasy, Al Rašidovci majú v erbe bojovnosť a vytrvalosť, inak to ani nemôže byť, iné varianty neprijímam a šlus. Práve v nie najlepšej psychike kujem nové plány, ako ďalej, keď sa vráti, nebude to ľahké, ale niečo vymyslíme. A teraz idem spať, lebo konečne pociťujem , že sa mi drieme a chce sa mi spať. tak sa majte a nebojte sa staroby, je síce zložitejšia ako bezstarostná mladosť, ale tiež je to život zaujímavý a chuť žiť vekom rastie, nie naopak. I napriek množstvu liekov, alebo osteo, artro, a iných diagnóz v nohách, či ostatných kĺboch .  


36.
označiť príspevok

myrai žena
   26. 1. 2010, 22:05 avatar
arasid vy sa po tie roky obdaruvavate ovela vzacnejsim sposobom ako materialnym..tak si tie spolocne chvile vychutnajte uz nabuduce bez prestavky,ja by som uz nechcela nikoho tak milovat,bo by som sa bala akehokolvek odchodu a tym neprijemnej bolesti zo straty


37.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 22:06 avatar
Arašidka dobre sa vyspi, aby si načerpala síl do ďalšieho dňa. Zvládneš to a hlavne to zvládne tvoj manžel. Silno vám obom držím palce.

PS: Ja sa staroby nebojím, dokonca, ak príde sa na ňu teším. Ak sa nedožijem staroby aj to je dobré. Mám dobrý zácvik - celé detstvo, dospievanie som veľa času trávila so starými rodičmi, keď im trebalo pomáhať. A sama som chorá, liekov mám plný šuflík - to vieš čo sa v mladosti naučíš v starobe akokeby si našla .


38.
označiť príspevok

farmakum žena
   26. 1. 2010, 22:06 avatar
Skladám klobúk pre Vašou chuťou do života. Keby mňa tak zradilo zdravie ako Vášho manžela asi by som sa zosypala na bunky...
Súhlasí Ónya, Kontesa


45.
označiť príspevok

arašid žena
   26. 1. 2010, 22:29 avatar
verte, neverte - ale keď bolo najhoršie, môj muž ma podržal a chorý bol vlastne on. Miesto toho, aby som ja bola tým pilierom, tak on bol mojím. Aj dnes, trošku to zlahčujem, ale humor ho neopúšťa a tzv. čiernym humorom odkázal všetkým - manželke, deťom, švagrom, švagrinám, svokre,priateľom, susedom a všetkým známym - že pohreb sa odkladá na neurčito. Há ha ... jeho obľúbená veta, ktorú aj dnes zoslabnutým hlasom povedal do mobilu. A mne tým pomohol najviac, lebo som ho videla veselšieho a s chuťou prekonať to všetko, čo ho ešte čaká.
Súhlasí postoy-lea


47.
označiť príspevok

polepetko
   26. 1. 2010, 22:58 avatar
ahoj arašidka. tak dlho sa poznáme a tak málo o sebe vieme... život je svina. napíše nám scénár a nedá nám prečítat ani osoby a obsadenie... pokial srší humorom je dobre. znova príde jar, teplúčko a rozkvitajúca príroda, prechádzky, vôna ihličia... držím palce, nech vám to vydrží pri zdraví ešte zopár rokov.   


74.
označiť príspevok

arašid žena
   28. 1. 2010, 06:53 avatar
zosypala! Božíčku, pravdaže, telo ti stuhne na niekoľko dní, vidíš plný kôš - ale nemáš síl ho vyniesť, zrazu je to pre teba akési zbytočné... vidíš kopu prádla čo by sa malo iba vziať a pračku naprogramovať - ale aj to je videné akoby vo sne... čakáš a čakáš ... na čo ? Na správu, na zazvonenie telefónu, kto ti čo z tam tej strany kde on leží zavolá. A keď mobil naberá na sile zvonenia, v tom zmätku ho hľadáš, lebo nevieš, kde si si ho nechala a keď ho tam nájdeš kdesi vo vrecku vetrovky, je tam iba odkaz "neprevzatý hovor". Bože môj, veď to volal on... ako je to možné, dovolili mu? A prezváňaš späť... a nedvíha to , a znova a šalieš.... prejde hodina - dve a znova mobil. Potom sa dozvieš, že je mu síce lepšie, "pohoda,klídek,tabáček", ale... a nasleduje opis rozhovoru s lekárom -čo bude ďalej a čo ešte treba po prevezení k srdciarom urobiť. Aha, prvá vec, ktorú musí on a ja zvládnuť, on fyzicky, ja psychicky. *Hlas má vyrovnaný, spokojný, žartuje... "pa pa, som šťastný, že som ťa počul.." A energia akosi stúpla na hodnotách, zrazu kôš smrdí, pračka perie, zaleješ si kávu a si presvedčená - fajn, zvládame to!!!
Potom príde noc, líhaš si a bum - otázniky,výkričníky,tlak na hrudi - "A čo bude potom?" Nie, nie, on nemôže len tak zostať doma - bez akejkoľvek práce- zrazu vidím film, v ktorom Ľ. Brodský hraje hlavnú úlohu aj so Stelou Zázvorkovou....bŕŕŕŕŕ´... tak to nie, dívam sa do zrkadla - nie, my nie sme ešte takí starí... upravujem si vlasy a vyrovnávam plecia - hana, nehrb sa, akosi si zostárla za ten týždeň, hybaj sa očlovečiť....a zmôžeš sa iba na to, že vezmeš do ruky hrebeň a začesieš si s ním párkrát do hustej neposlušnej hrivy na hlave...
Ech, až teraz človek cíti život pulzovať v sebe a chce sa mu kričať - kurrrrrrrrrrrvaaaaaaaštelung, prečooooo?
Hm, také ľahké - lebo všetko má raz svoj začiatok a svoj koniec, všetko má svoj čas - radosti, lásky,smútku, nenávisti, rozdávania, sejby, zberu úrody, hádzania kameňa - údery, objímanie, lúčenie .... a iné a iné. Tak čo zostáva tomuto človeku na tejto zemi? Nádej" Očakávanie ..... vraj očakávanie je najväčšou motiváciou, áno, dnes už to viem aj ja. A teraz idem do práce!!!čaute


77.
označiť príspevok

postoy-lea
   28. 1. 2010, 09:49 avatar
Hani presne, človek potrebuje nádej a vieru v pozitívnu budúcnosť, týmto v sebe nájde obrovskú silu a chuť sa popasovať s kažodennými problémami a neostane pasívny, plačlivý a bezradný.


80.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 1. 2010, 10:02 avatar
postoy lea, nemusí to byt pravda,co si tu anpísala. Pretoze ovela lahsie je najst schopnost zmierenia sa so stavom vecí a prijat svoju vlastnu prítomnost nech uz je akakolvek. Tym clovek prestane odmietat sam seba . Dalsím krokom moze byt akasi viera v lepsiu buducnost(haha, ale kto ju nemá??) , avsak nepodstatnym.


39.
označiť príspevok

david lane muž
   26. 1. 2010, 22:08 avatar
...arasid...som velmi prekvapeny.


43.
označiť príspevok

arašid žena
   26. 1. 2010, 22:23 avatar
David, čo ťa tak prekvapilo? Možno ti ešte dnes odpoviem, akosi mi vraciate silu, a možno si aj poplačem. Nie že by som plakala rada, ale kto to pozná, vie o čom píšem. Čosi sa vo mne zaseklo, tlačí sa to von, vraj sa uľaví, ale ako keby to bolo vo mne zamknuté a to nie je dobré, tlačí ma na hrudi a nedá mi to spať.
Súhlasí Kontesa


46.
označiť príspevok

david lane muž
   26. 1. 2010, 22:30 avatar
...arasid,ze ako vies popisat to co citis...


49.
označiť príspevok

arašid žena
   27. 1. 2010, 06:29 avatar
david, prežila som krásny život, plný radosti, milovania, starostí o deti a zároveň som sa dožila ich dospelosti, vnúčeniec. A to všetko jeden vedľa druhého. Nepopieram, boli chvíle, keď sme sa takmer nenávideli, naše názory sa rozlišovali kapitálne jeden od druhého - on si chránil svoju slobodu a mal veľké nároky, ja som "trpela " doma - jedno dieťa po druhom prichádzali na svet a "bola som matka" on "živiteľ". A ja so svojou povahou som to znášala striedavo, hlavne v čase, keď som bola doma bez akéhokoľvek príjmu, lebo nebolo kam deti umiestniť, aby som mohla ísť do práce. A pri pohľade na kamarátky, susedky mi bývalo od závisti smutno, jedovalo ma to, lebo i ja som chcela chodiť do práce. Nekonečné presviedčanie , že som si zvolila rodinu a tak sa s tým musím vyrovnať, mi veľmi nepomáhalo. V každej práci som ožila, potrebovala som kolektív, potrebovala som čulejší život. A vieš si predstaviť tú otroičnu - automatika nebola, pampersky tiež nie, telefón bolo umenie mať v dome, kde sme bývali , mobily neboli a k rodičom bolo cez celé mesto. Nadôvažok otec v tom čase slabol a zomrel keď som mala 24 rokov, mladá žena s dvomi malými deťmi a mužom, ktorý pracoval 24, 36, cestoval po republike a neustále bol v jednom kole, cez víkendy šport striedavo s rodinou strávený a potom znovu ten istý kolotoč. A ja som v nedeľu plakala, keď som videla, že ostatné rodiny sa prechádzajú spolu a ja iba s deťmi. Radšej som sa s nimi túlala za mestom v prírode, ale aj tak mi bolo za ním smutno. Tie najhoršie roky prešli, a konečne sme mali viac času na seba.... a zase život zasiahol, udrel.
No, ale idem do práce, pokým je v nemocnici, potom sa uvidí, ak ma bude potrebovať, budeme spolu - há ha ha ... ironický smiech so slzami do seba - "budeme doháňať zameškané!"


50.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 1. 2010, 07:14 avatar
Arašidka ..ty si neskutočne obdivuhodná - vzácna žena, keď čítam tieto úprimne napísané príspevky od teba - tvoju "spoveď" tečú mi slzy ..neviem čo dodať.., manžel ťa miluje a vie že si jeho oporou, vie ako rozdávaš lásku .., si všetkým čo si jeden muž môže priať, čo radiť..keď to sama vieš, musíš byť silná ...
Súhlasí Kontesa, postoy-lea, Petrana


82.
označiť príspevok

arašid žena
   28. 1. 2010, 12:35 avatar
Baby moje, ale trt, práve som si slzy utrela, oznámili mi , že ide rovno na operačku, a ja trčím v práci, nadávam tam ako starý kočiš, až obdivujem môjho direktora, že to zvláda dnes so mnou. Už mi aj povedal, že zbytočne nadávam na nový program, ktorý nám nainštalovali v poslednej chvíli a nikto - nikto tomu nerozumie - od hlavy pomazanej až po mňa! Otvára sa to pomaly, potom to mrzne, až po poldňovej námahe sa nám do uší dostane správa, že v samotnej centrále to neklape, je to pokazené, opravujú....... bože, ešte že si dnes schuti ponadávam. Didinovi som povedala, ponadávaj si aj ty, lebo ťa tiež klepne, keď tie zadržované emócie nepustíš von. No, a teraz idem späť, bola som psa vyvenčíť a idem si ešte trochu ponadávať späť do práce. čaute


83.
označiť príspevok

myrai žena
   28. 1. 2010, 12:40 avatar
arasid ,skus si vypisovat s dievcatami co najviac sukromne,pomozu ti a v tieto dni nesetri na telefonnom ucte..drzim vam obom palceky


84.
označiť príspevok

arašid žena
   28. 1. 2010, 16:35 avatar
Telefón vyzváňa, až tak ťažko. Beriem psa, idem s ním von, nech sa vyblázni, unaví , budeme obaja potom odpočívať, zajtra mašírujem dlhou cestou z jedného špitála do druhého, mám čo robiť, večer padnem jak galoty a budem rada, že je víkend.


16.
označiť príspevok

myrai žena
   26. 1. 2010, 21:31 avatar
ahoj Boris..mam pre teba jednu borovu sisku..ti posielam,bo strom odkial pochadza je duchom mlady,ale vekom uz stary..150  


21.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 1. 2010, 21:38 avatar
dakujem ale ja mam len 31 to je pekny stredny vek a nie stary..
ozaj od kedy sa rata staroba??? od 60 ?  


25.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:42 avatar
Boris, hovorí sa, že sme takí starí ako cítime. Ja osobne si myslím, že 30 ročný muž či 30 ročná žena - je stará. Či sa nám to pači alebo nie. Zober si ako si sa ako dieťa pozeral na 30 ročných? Ako na zrelých mužov a zrelý ženy - už takých ujov a tety. To len my si myslíme, že máme 18 rokov, ale nemáme.


29.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 1. 2010, 21:53 avatar
No leus a preto mam tak v pazi aky som stary   ty hadam nie?


31.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 21:56 avatar
Jasne, ze ano.
Súhlasí Boris


33.
označiť príspevok

Berenika
   26. 1. 2010, 21:58 avatar
Vieš, čo ti na to lea napíšem. Pekne si vytlač, čo si tu napísala a starostlivo odlož, aby si tak o 30 - 35 rokov, a možno aj o niečo skôr prečítala a zasmiala sa nad tým, aké si mala názory. 


40.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 22:10 avatar
Berenika dobrý nápad. Ale je reálne, aby sa dnešný(30-35 rocny) človek dožil 70 rokov ? A vies preco pisem, ze som stara? Lebo, ak by som sa aj zazrakom dozila dajme tomu 70 tky, tak uz mam polku zivota za sebou. A kebyze som mala zit napr. do 50 tky, tak o 14 rokov padla klec, chapes? Nam ludom sa to nezda a nepripustame si, ale nas cas je obmedzeny. Vsetci si myslime, ze dozijeme do 70 tky ci vyssie a podobne? Ale kto ma zaruku? A aka je realnost tych predstav?


44.
označiť príspevok

Berenika
   26. 1. 2010, 22:24 avatar
Určite sa v 35 zdá tá sedemdesiatka ako niečo neskutočné, ale roky utekajú takým úžasným cvalom, že ani sa nenazdáš a tá sedemdesiatka bude pred tebou. Pretože ty to ani nepocítiš. Možno zdravotne, možno aj tvoje telo už nebude také, ako kedysi, ale v duchu možno budeš ešte stále v tých 35. rokoch, len dúfam, že už s inými názormi na svet  
Súhlasí postoy-lea


24.
označiť príspevok

farmakum žena
   26. 1. 2010, 21:42 avatar
No fyziologicky začína telo starnúť už v 25...
Súhlasí postoy-lea, arašid


41.
označiť príspevok

postoy-lea
   26. 1. 2010, 22:12 avatar
Uz musim spat, dobru noc vsetkym
PS: A inak asi nam vsetkym asi odlahlo a podskocilo srdiecko od stastia, ze DF funguje, a opat sme v starej dobrej zostave a zase sme vo vire nasich starych tem.
Súhlasí Boris


52.
označiť príspevok

clear1 muž
   27. 1. 2010, 09:32 avatar
Ahoj leuš, ak sa Ťa moja téma dotkla tak sa Ti ospravedlňujem. Nešlo mi o zosmiešňovanie starnúceho ženského tela. Práve naopak, chcel som skôr narodením žienkam na df dať pocit, že sú stále krásne. Prirodzene starnúca žena je svojim spôsobom stále krásna a pohľad na takúto ženu vo mne vzbudzuje rešpekt a úctu. Šlo o porovnanie prirodzeného starnutia kedy si žena zachováva to ženské v sebe, verzus plastiková miliardárka závislá na drogách. Nieje jej čo závidieť.

Ešte raz sa ospravedlňujem a vyjadrujem všetkým ženám na df hlbokú úctu.
Súhlasí Kontesa


67.
označiť príspevok

postoy-lea
   27. 1. 2010, 18:52 avatar
Clear ospravedlnenie sa príjma. Možno muži aj niektoré ženy, ktoré si robia posmešky zo žien, napr. blondýnok, z tiel žien a podobne ani za to nemôžu. Je to tu akýmsi zvykom a je to tolerované. Až... Až nato, že niektoré ženy pochopili, že to tak nejde a ozvú sa voči tomu, rovnako aj prebudení muži s tým nesúhlasia. Vieš ide o to, že musíme jasne ukázať nesúhlas, aby sa ten hlúpy zvyk a ešte väčšia tolerancia k posmeškom neprenášala ďalej na ďalšie generácie. A súhlasím, prirodzene starnúca či už stará žena alebo prirodzene starnúci muž či už starý muž - sú pekní, majú v sebe akúsi múdrosť, pokoj a budia úctu, ktorú si zaslúžia.


53.
označiť príspevok

Ónya žena
   27. 1. 2010, 09:43 avatar
s tým vzhľadom stárnucej pokožky (okrem veku) je príčina toho ako vyzerá nielen genetická, ale aj hormóny veľa robia a časté chudnutie má za následok že pokožka sa vráskuje. Zlé držanie tela a ochabnutie svalstva je následok a samozrejme vek robí svoje. Vraj sa starí ľudia už scvrkávajú ,. (menej vody v tele ? )...a starým ľuďom postupne všetko "klesá"


59.
označiť príspevok

marska
   27. 1. 2010, 18:13 avatar
omfg...kam do piči ľudia (dachtorí) smerujete, keď sa nehýbete?


60.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   27. 1. 2010, 18:14 avatar
A čo ty tu tak na nás píšeš?


61.
označiť príspevok

marska
   27. 1. 2010, 18:15 avatar
vyjadril som sa, že niektorí...a čo je pravda to nie je hriech


62.
označiť príspevok

VeronikaH žena
   27. 1. 2010, 18:20 avatar
Hej ale závisí aj od toho ako to podáš ale ak to myslíš aj mimo tohto df tak s tebou súhlasím.


63.
označiť príspevok

marska
   27. 1. 2010, 18:22 avatar
neposudzuj knihu podľa obalu, hm? 


64.
označiť príspevok

Petrana žena
   27. 1. 2010, 18:27 avatar
Obal predáva obsah, časom sa ošúcha...zbytočné udržiavať, aj obsah treba inovovať.


68.
označiť príspevok

postoy-lea
   27. 1. 2010, 18:54 avatar
Marska - ako vždy nerozumiem čo si tým chcel povedať?


69.
označiť príspevok

marska
   27. 1. 2010, 18:56 avatar
malé m...

že ako sa človek chce vyvíjať, keď neposunie nohu ani o milimeter alebo sa stále díva len na jedno miesto a pod.


70.
označiť príspevok

postoy-lea
   27. 1. 2010, 19:03 avatar
Začiatok vety sa píše s veľkým písmenom. Čiže náražaš na názory, teraz je mi to jasné.


71.
označiť príspevok

marska
   27. 1. 2010, 19:05 avatar
je to meno s malým m a žiaden začiatok vety...

presne tak 


73.
označiť príspevok

Natalia žena
   27. 1. 2010, 23:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

ranexil muž
   28. 1. 2010, 09:58 avatar
Natalia, ano avsak poznam aj tridsiatnikov muzov, ktorý sa zdevastovali a pritom boli peknymi chlapmi, ked mali dvadsat. Obcas sa nestíham divot, co so sebou napachaju. Pri ženach to platí tiez. Kto o seba dba a nie jelen hlupakom, ktorý sa snazi o seba dbat ten iste docieli, ze bude pekny cely zivot. Mne stací ked vidím svoju mamu a jej rovesnícky.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:32,  Rekord v šíreniu spamu a fake príspevkov má Osvietený, ktorý si vytvoril pre rekord aj...
dnes, 03:00,  143, .... OK, ale práve to je to, čo ľudí zvádza. To, že veria svojím slepým pastierom a...
dnes, 02:47,  Pozastavme sa nad slovami, ktoré povedal známy katolícky teológ kardinál John Henry Newman:...
dnes, 01:11,  Prečo robíš zo seba idiota? Veď si povedal, že Slovania neexistujú. Ty si ako Don Quijote...
dnes, 01:09,  Som Osprostenému vyrazil dych.
dnes, 01:07,  A to je extrémizmus, predávať tričko s Tisom? Potom bude aj extrémizmus tričko s Kiskom....
dnes, 00:58,  kntsz 47 najväčšia chyba pri hľadaní pravdy je, ák nepozeráme nato, kto čo povedal, ale...
dnes, 00:18,  -era- Poľská obranná vojna alebo invázia do Poľska začala 1. septembra 1939 a trvala do...
dnes, 00:07,  Tajná služba hovorí poslancom o pravicovom extrémizme. Sedia medzi nimi aj kotlebovci...
dnes, 00:05,  Hajať... Čaute. ..
včera, 23:59,  A to tu bolo ešte v roku 2016 stovky príspevkov o zavedení zlatého rubľa...
včera, 23:58,  Kedy padne magická stovka ???...
včera, 23:57,  Ideš haji buvi? .. čaaau. ., .
včera, 23:57,  Korporátny dohľad napriahol po tomto jasnozrivom rodoľubovi svoje špinavé...
včera, 23:53,  Treba zavraždiť oponentov gulag či koncentrak ???
včera, 23:49,  S Bohom !
včera, 23:48,  Tvoj edo vie, preto hádže neustále výhybky :)
včera, 23:46,  Robot zapnutý :)
včera, 23:46,  Oňe,a ty vieš hopko udržať konverzáciu ? .. lebo sa mi zdá, že furt odbačaš, tak sa len...
včera, 23:46,  najnovšie príspevky od tohto účastníka Je to taký náš chudáčik :) (pred...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(219 497 bytes in 0,205 seconds)