Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo je na Zemi toľko rozličných svetonázorov?

62
reakcií
5740
prečítaní
Tému 2. augusta 2008, 15:28 založil janyjany.

podobné témy:1.
označiť príspevok

janyjany
   2. 8. 2008, 15:28 avatar
4 evanjeliá sú všetky od Boha, a predsa nehovoria to isté. Ba aj si ako sa zdá, navzájom protirečia. Sú to 4 uhly pohľadu, ktoré sa dopĺňajú. Napr. v Matúšovom aj v Lukášovom evanjeliu je iný Ježišov rodokmeň. Máme pred sebou 2 možnosti. Povedať si, že písmo nie je sväté, inšpirované Svätým Duchom, ale je napísané omylnými ľuďmi. Alebo, ak je inšpirované Svätým Duchom, núti nás to rozmýšľať prečo v každom evanjeliu stojí niečo iné. Keď sa niekto vo svojom astrálnom tele dokáže zjednotiť s anjelom, alebo vo svojom mentálnom tele s archanjelom, hovoríme, že má Sv. Ducha, že je osvietený, prebudený, že sa stal bódhisattvom, budhom a pod. Treba si tu uvedomiť, že jednotliví zasvätenci - i tí, ktorí napísali evanjeliá - nie sú inšpirovaní z jedného duchovného centra, ale z viacerých. Za hranicami hmotného sveta nevládne hneď jednota, ale najprv mnohosť. Nie hneď v prvej sfére za hmotou sa nachádza Boh Otec, ale najskôr rozsiahla hierarchia kozmických bytostí a civilizácií. Preto ani Matúš nenapísal to isté ako Lukáš. Ján videl to, čo nemohli prijať Matúš, ani Marek, a zasa naopak. Každý z nich mal špecifické danosti, ktoré mu umožňovali prijímať to či ono. Len všetci štyria spolu dávajú celistvý obraz o živote Krista. Mnohí hovoria, že všetky náboženstvá hovoria to isté. Nehovoria! Za každým svetonázorom stoja iné bytosti, ktoré sledujú iný cieľ. To vedie na pozemskej úrovni ku konfliktu a konfrontácii cieľov a názorov jednotlivcov, ako aj celých svetonázorových a náboženských skupín, ktorým nejde len na povrchu, ale aj v ich podstate o niečo iné a to je to, čo ľudí mätie. Všetky tieto duchovné prúdy a impulzy tvoria z Najvyššieho hľadiska jeden celok, prispievajú k jednotnému zmyslu, cieľu, sú súčasťou tzv. Božieho či kozmického evolučného plánu. Teda nielen ľudia, ale i archanjeli sú medzi sebou v konflikte. To, že sa hierarchické bytosti zdanlivo rozčlenili, že sa dostali medzi sebou do konfliktu, tvorí rebrík pre ľudského ducha, aby sa na ňom mohol vyvíjať. Ak by existovalo jedno jediné učenie, všetci by sme boli síce zajedno. Neexistoval by konflikt, ale zastavil by sa duchovný vývoj. Preto aj cirkvi a rôzne duchovné spoločenstvá majú svoje oprávnenie, ale len ako dočasné štádium ľudského vývoja. Sú to priečky rebríka, ktoré nám umožňujú, aby sme sa pozdvihli k niečomu ešte vyššiemu. Veď keby ľudí neoslovovali, keby nedávali aspoň niektorým niečo užitočné, tak by nejestvovali. Len keď v nich človek zotrváva aj potom, keď sa mohol posunúť niekam ďalej, stávajú sa brzdou, stávajú sa retardačné.


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 8. 2008, 15:34 avatar
Jany to som sa docital v bhagavatame,že už na zaciatku rozdelil strom vedskeho poznania na mnoho castí,lebo boli tak rozsiahle,že nebolo cloveka schopneho obsiahnut vsetko.Nespomeniem si či brahma to bol alebo vjasadev.Tým vzniklo x naboženstiev pojednavajucich o castiach celej pravdy.


3.
označiť príspevok

janyjany
   2. 8. 2008, 15:59 avatar
Aby mohol človek za tak protirečivým svetovým dianím rozoznať jednotný Zmysel, musí sa sám pozdvihnúť k bytostiam tak vznešeným, ktoré vo svojom vedomí obsiahnu Zmysel a Plán zemskej evolúcie ako celku. Dovtedy sme odsúdení na skladanie aspoň časti kamienkov do mozaiky. Kým dospejeme k prehliadaniu celého obrazu, uplynie ešte veľa času.


4.
označiť príspevok

janyjany
   2. 8. 2008, 16:12 avatar
ranexil - čisto teoreticky by mohlo byť na Zemi jedno jediné učenie. To, že by nebolo úplne pochopené, je iná vec.


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 8. 2008, 16:55 avatar
Janyjany ked som si to prečítal,tak ma to rochu zamrzelo,že človek je tak nedokonalý.A premyslal som nad tým ci existuje akasi uroven v skupinovom vedomí,nas ludí ,ktora to vsetko bola schopna ponat,no napriek tomu zostava nadalej nevtelena.A vyslo mi že je to možne a že sa prejavuje z casu nacas osobne,ale ten co je toho zosobnením asi to kým je plne vedome nechape,kedže nase tela este nedosahuju taku uroven že by boli schopne byt materialne a nematerialne sucastne.Preto je asi pravdou že duchovne vedomie ludí vedie ,aj v postupnom zdokonalovaní tiel hmoty až počas,kedy sa dosiahne taka uroven bytostneho stotožnenia s pravzorom božskeho stvoritela,že dusa duch a telo budu dokonalou jednotou a vyjadrením tej povestnej trojjedinosti.Do tej doby nam vsak nezostava ine len sa zdokonalovat v poznaní..Je pravdepodobne,že to bolo spravne rozdelit jedno poznanie na fragmenty a dat mnohe naboženstva,pretože sa asi najskor musíme naučit ist cestou ktora nas spaja a nie ako dodnes rozdeluje.


6.
označiť príspevok

janyjany
   2. 8. 2008, 17:52 avatar
ranexil - mňa nemrzí, že súčasný človek nie je dokonalý. Bol nám daný potenciál stať sa dokonalými a obrovský dar, aký nevlastnia ani tí najvyššie stojaci anjeli - možnosť vyvinúť slobodnú vôľu.


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 8. 2008, 18:14 avatar
Janyjany-vystihol si to, bola nam dana možnost rozvinut slob.vôlu.Ten kto dospeje do stavu,že už nebude otrok(I ked sme vsetci podvedení iluz.energiou,že mame slob.volu),tak ten si to naozaj musí vydriet a zaslužit,ale i dospiet,pretože slob.vôla je obrovska zodpovednost.A prave preto ju clovek nema v plnej miere,iba ak o prkotinach.Stav je taky že vyvoj na zemi asi naozaj ide v kolajach zamerov kohosi,kto hladí iba na potreby svojho obmedzeneho Ega.Preto to co sa deje nesie mnohe prvky skazy a clovek ktorý je všímavy a dokaže vidiet cez zavoj svojej priestorovej ohranicenosti to vidí.Tiež tu spolu rozoberame jenotlive tvaricky z mocností ktore prejavuju svoju moc,ale domnievam sa že v podrucí to vsetko ma cosi co najmenej chceme.Kedysi i Šiva spolu so svojimi potomkami vsetko devastovali až na naliehanie svojho otca s tým skončil.Dnes tiež nevedomci panuju,pricom vsak im služia i tí vyssieho vedomia a poznania,lebo take je mocenske usporiadanie v hierarchiach.(aj duchovných)


8.
označiť príspevok

janyjany
   2. 8. 2008, 18:47 avatar
Ak by mohlo byť nižšie, egoistické ja slobodné, muselo by to priniesť skazu. Takto sú negatívne prejavy nižšieho ja držané vo vhodných medziach.


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 8. 2008, 19:06 avatar
Janyjany-prave o to mi slo,že v sucastnosti ma slobodnu volu prave taka nižsia uroven prejavovana v cloveku.A prinasa to skazu.Hoc aj mu služi more expertov na demagogie o ucelnosti jeho postavenia na vrcholci hierarchií,i tak sa svet hrnie k spomínanej skaze.Myslím že aj o tom je ta selma a dozrievanie ludskej bytosti.


10.
označiť príspevok

janyjany
   2. 8. 2008, 19:30 avatar
nižšie ja je narušené vplyvom temných bytostí. Prináša to problémy, ktoré sú nutné pre náš duchovný rast. Neviem, ktorú šelmu máš na mysli. Či prvú alebo druhú spomínané v 13. kap. zjavenia. Druhá šelma nesúvisí s ľudským vývojom.


13.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 09:53 avatar
podla mna, podla skutocneho vyznamu slova šelma,ani jedna nesuvísí bezprostredne s ludským vývojom.Súvisí iba v zmysle priania ludí byt ako selma-teda mat silu,trebars sexualny apetít atp.Preto je to iba o faze vyvoja ludskeho vedomia na ceste realizacie svojho ja v skutocnom poznaní o sebe a skutocnom ja,ktore caka na cloveka ako nevesta na ženícha.Ženích banuje za životom co bol a este vyvadza kde jake cinnosti minulosti svojho života.A tak aj clovek neustale sa štura v starých naukach,poklada to co vzniklo v suvislosti s nimi za vlastne Ja a bojí sa obmedzenia ktore príde ked prestane byt sluhom nižsich pudov a stareho vedomia o ucele svojho druhu.Pretože sloboda do ktorej vkročí nesie obrovsku zodpovednost aj za tých duchovne nižšie postavenych.Čo sa týka rozdelenia naboženstiev na mnohe vetvy,tak si myslím že je to dedicstvom synov prvotneho zakladatela jedineho naboženstva.Rozdelili si tu mysticku knihu jeho tela medzi seba a faktorom ktorý vytvoril take rozdiely bol žensky prvok v podobe ich matiek,ktory v nich vstupil v podobe priania byt vladcom nad ostatnymi bratmi.I ked kazdy z nich mal v sebe plnost svojho otca tužby ženskej casti sli inym smerom a tak zacalo byt využívane každým jedným z nich to,čo viedlo k bohatstvu a nadvlade-pretože to je hmotný prvok v prospech prežitia tela a zachovania rodu.


14.
označiť príspevok

Berenika
   3. 8. 2008, 10:48 avatar
ranexil, prepáč, že som taká smelá (alebo drzá?  ) ty osobne inklinuješ k hinduizmu? Nejak sa mi to zazdalo z tvojich príspevkov, tak som skúsila pohľadať aj nejaké staršie, ale neviem, či sa nemýlim. Ale ak nechceš, nemusíš mi na to odpovedať.  


15.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 12:04 avatar
Berenika ,čítam indicke védy ,a že sa hinduizmus stal naboženstvom,ktore niečo z ved ma,alebo na nich stojí to je asi jedina moja spojitost k hinduizmu.Knihy ako bhagavad gita,číšrímad bhagavatam mi dali nejednu odpoved na veci,ktore som sa inde nedozvedel vratane Sv.trojice,ktora je trebars v krestanskom naboženstve podana len povrchne,kedže vobec nevysvetluje kto ma z tých troch co na starosti.Alebo aj to že nad sv.trojicou stojí este vyssia bytost-to už v krestanskom naboženstve nenajdes aj preto je tak hmotne orientovane,kedže sv.trojica je vladcom kvalít prejavujucich sa v hmotnom svete o čom svedcia plody nasej kultury i ked hovoria ine veci.Tam sa presne dočítas kto je demon a kto nie na zaklade vlastností,nie ako v krest.nab.-kto zvycajne im pasoval toho nazvali demonom a za rok ho vyhlasili za svateho.Dokonca i techniky meditacií,ktere už len okopírovali buddhisti su v tých 5000r.starych knihach,rad avatarov,ktorý kedy prist ma aku bude mat farbu symboli,takže tam najdes aj ježisa.Skratka bol to povodný zdroj a ostatne su už len vetvy,ktore sa kde kade objavili.A preco ta to zaujíma?


17.
označiť príspevok

Berenika
   3. 8. 2008, 12:30 avatar
Keď som čítala tvoje príspevky, hľadala som na internete o čom to píšeš a celkom sa mi to pozdáva   Tie základné informácie teraz už viem.


20.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 12:42 avatar
Kresťanská ezoterika vlastní poznanie, ktoré ide nad indickú múdrosť. A je v nej jasne dané, čo má Sv. Trojica na starosti.


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 12:58 avatar
janyjany o tom že by krestanska ezoterika sla nad indicku mudrost nie som presvedceny.Preto ma velmi zaujíma co je tak vysokou ideou,ktora by sla nad mudrost indických véd.


25.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 14:13 avatar
ranexil - napr. v poznaní Krista a mystéria Golgoty. Pre východ je Kristus len jedným z učiteľov ľudstva a bude sa znovu inkarnovať na Zem. Považujú Krista len za jedného z avatarov. India nedospela ani vo svojich najpoprednejších duchovných predstaviteľoch, k pochopeniu mystéria na Golgote. Tiež mystérium zla, utrpenia, smrti a zmŕtvychvstania, ktoré je s Kristovým imlulzom spojené, zostalo indickým mysliteľom v podstate uzavreté. Ich samádhi je únikom pred utrpením, návratom do rajského stavu, kedy ľudské ja bolo ešte nerozlíšenou súčasťou božského vesmíru a splývalo s ním. V indickej spiritualite chýba prvok vývoja. Naproti tomu kresťanská cesta vedie v ústrety k zmŕtvychvstaniu, k opätovnému spojeniu s božským svetom, ale na vyššej úrovni ako tomu bolo v minulosti, pri zachovaní vedomia individuality. Tu nejde o vyhasnutie vedomia ja, ale o jeho umocnenie v spojení s Kristom, božským ja ľudstva. Kresťanská cesta vedie zhora dolu, od hlavy k srdcu, ktoré je svätyňou pravého ja - a nie zdola nahor, prebúdzaním nevedomých síl v dolnom človeku, ako to učí radža joga, pre západného človeka nebezpečná, alebo priamym prebúdzaním srdcového nadzmyslového orgánu, ako to robia iné druhy jogy s obchádzaním hlavy a tým i plného vedomého prežívania.


26.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 14:24 avatar
ranexil - ďalej si môžeme všimnúť indický ideál dokonalosti. Vyslobodiť sa z tohto slzavého údolia. Ak jogín prebudí Kundalini silu, stane sa mahátmom, tak po smrti sa ocitá pred pokušením vyplývajúceho z vedomia - žijem v duchovne. Je možné všetko, čo v sebe nosím, vteliť do duchovného svetla, zjednotiť sa s ním. Vnútorne to znamená vzdať sa celého ďalšieho vývoja ľudstva. Núka sa mu možnosť zostať svätý, čistý. Všetko, čo je v človeku dokonalým, sa môže v duchovnom svete stať čistým a svätým. Ale tie mnohé vlohy, ktoré sú ešte nerozvinuté v ľudskom duchu sa potom nerozvinú. To, čo v človeku je, zostane vo svetle múdrosti a svätosti, ale človek musí rezignovať na veľký ideál budúcnosti. Za to môže dosiahnuť vysoký stupeň krásy a svetla svojej bytosti, takej, akou je už teraz. A tak raz každá ľudská duša stojí pred voľbou, stať sa svätou, alebo prostredníctvom mnohých nedokonalostí dosiahnuť raz v budúcnosti vzdialený ideál, kedy sa rozvinú všetky vlohy, ktoré bohovia zasiali do duchovného ja. V Indii obdivujú dokonalú svätosť a uctievajú takýchto ľudí. Považujú vývoj takéhoto človeka za definitívny, ukončený so s tým spojenou rezignáciou na ďalší vývoj.


27.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 15:26 avatar
Ono to co popisujes sa mi skor javí ako nasledovníci Šivu,vratane praktík jogy.Ja nevelmi sledujem tu liniu duch.sebarealizacie i ked je nemožne sa jej niekedy vyhnuť.Šiva kreuje nevedomost,brahma vasen,visnu dobro.Cesta Visnua sa velmi vymyka tomu co je nami videne v indii ako ich duchovne tiahnutie.Indovia velmi prepadli Šivovmu vplyvu-vratane buddhistou,lebo i to som sa dozvedel z popisu inkarnacii pre buducnst,že siva na seba vezme podobu buddhu,aby zviedol ludí,ktorých to tiahne k ateizmu.Vsetkých ich i tak pretiahol na svoju cestu a maju co este len objavovat-i ked su duchovne mocní.K nim nemam co dodat,je to ateizmus v službach boha a pritom to nevedia.A hoc su aj inteligentní atp.služia panovi nevedomosti,tak ako krestania.Malokto co i len približne tuší kam až siaha moc a poznanie pana nevedomosti a ako dokonale manipuluje ludske vedomie a poznanie.Každý človek je sledovaný a pri jeho prepustení vyssiemu panovi to je naozaj o inych veciach než si my vsetci myslíme.Jany ja mam osobne skusenosti nielen typu haluz,alebo astralna projekcia a tak sa nato dívam znacne odlisne i ked su mnohe veci ktore spajaju moje a tvoje poznanie.Idea Krista je snahou vystupit zo služieb pana nevedomosti a dostat sa na uroven stvoritela a byt ucastný jeho sposobov spravy nad svetom,ale i to je obcas nedostatocne.Stretnut Visnua je absurdný ciel pre krestansku ideologiu v každom smere.


28.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 15:54 avatar
ranexil - pýtal si sa aké vyššie poznanie má kresťanská ezoterika ako východná múdrosť. Je toho veľa. Napr. východná ezoterika pozná len 2 anjelské chóry - vyššie nie je schopná preniknúť - anjelov a archanjelov. Kresťanská 9 chórov.


29.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 16:09 avatar
Janyjany neviem odkial si to vzal.Ja som jasne cital o takom bezpocte urovní,že krestanstvo je uplnou jedinou sekciou vramci vyssieho vesmírneho poriadku.Jadrom krestanskeho snaženia je len nebesky svet typu brahma loka,teda svet boha-otca kde po jeho pravici sedí jeho milovaný syn.Tiež je možne že niektore svety boli znicene prave krestanskm tažením v uplynulých vekoch,ale je to stale len sekcia.Len buddhisti poznaju niekolko pekiel niekolko nebies ale tiez idu len po uroven brahmu.Visnuov transcendentalny svet alebo Krsna loka je prakticky nedosiahnutelny nebeský svet pre nikoho ani svetcov inych inkarnacií ci im podobných.Ake pravidla umožnuju dostat sa tak vysoko?Je toschopnost mysliet aslužit mu,ale to je už o inom piesen.


32.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 16:31 avatar
ranexil - tu som hovoril o anjelských hierarchiách. A Indovia poznajú len 2 - anjelov a archanjelov. Píšeš, že jadrom kresťanského snaženia je svet Boha-Otca. Sfér je obrovské množstvo. Väčšina ľudí, ak aj nejaké sféry vníma, tak sú to hmotné sféry, buď éterické alebo astrálne - rajské alebo temné. Do duchovného sveta je schopný dnes vstúpiť málokto. Taký človek očistil astrálne telo a stal sa pánom nad astrálnymi silami. Dospel k sobášu medzi dušou a duchom. Sféru Boha-Otca môžu vnímať ako je písané i v Novom zákone, cherubovia a serafovia. Sebavyvinutejší človek nie je schopný vnímať túto sféru. A čo je nad touto sférou? Pravdepodobne iné sféry.


30.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 16:11 avatar
ranexil - v dobách Gíty bolo ja nesamostatné, nedospelo ešte k možnosti vyvíjať sa v sebe samom. Že bol umožnený vývoj vlastnej osobnosti, bolo spôsobené Kristovým podnetom. Čo od doby mystéria na Golgote môže byť v ľudskom ja vyjadrené Pavlovými slovami: Nie ja, ale Kristus vo mne, to skôr v tomto ja nemohlo byť.
Krišna usmrtil hadovu hlavu. Tento obraz hovorí o Krišnovom vyvedení ľudstva do novej epochy. Hadu starého poznania rozdrtil hlavu a prinútil ľudstvo zostúpiť do fyzického tela, v ktorom jedine možno vydobyť ľudské ja, slobodné a samostatne rozhodujúce.


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 16:58 avatar
Janyjany,ja ti napísem ako odpoved iba cast zo slov najv.bož.osoby Ardžunovi na kuruovskom bitevnom poli."Sídlim v srdciach všetkých živých tvorov a odo mŇa pochadza pamäť,poznanie a zabudlivost.Zmyslom všetkých ved je poznať mňa,pretože Ja som zostavil Vedantu a som znalec ved.Na svete su omylne a neomylné bytosti.Omylne su vsetky žive bytostiV hmot.svete,v jednote su vsak neomylne-v duch.svete.Okrem týchto jestvuje este najvyssia zijuca osobnost,Najvyssia dusa,nezanikajuci Pan samotný,ktorý vstupuje do sveta rozdeleneho na tri casti a udržiava ich.Pretože som transcendentalny a stojím nad omylným a neomylným a pretože som najvacsi,som velebený vo svete a vedach ako Najv.osobnost.Ten,kto ma takto spozna ako najv.osobnost božstva bez pochybností,vie vsetko a preto celou svojou bytostou mi oddane služi,Bharatovec.Neposkvrnený vyjavil som ti najdovernejsiu cast véd a kto tomu porozumie, stane sa múdrym a dosiahne dokonalost,Bharatovec."Tolko k ceste poznania vlastneho ja.


36.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 17:10 avatar
ranexil - Prabhupáda stotožňoval Krista s Krišnom. Krišna je bytosť, ktorá prichádza na Zem v každom svetovom období raz. Kristova inkarnácia bola jednorazovou udalosťou. Nikdy predtým nebol vtelený na Zemi a už ani nikdy nebude. Krišna je tým, koho kabala pozná ako Adama Kadmona. Krišna učí najvyššej ľudskej múdrosti. V zárodku všetko, čo Krišna učí, môžeme nájsť v každej ľudskej duši. Človek, ktorý vzhliada ku Krišnovi, vzhliada súčasne k svojej vlastnej najvyššej vnútornej bytosti. Adam Kadmon je praobrazom toho, čím sa máme stať.


39.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 17:37 avatar
Janyjany,nevedel som že Prabhupada stotožnoval Krista s Krisnom,snažím sa vyhýbat jeho komentarom,čítam povodne veci,a obcas ich radsej aj prekladam do mne zrozumitelnejsej podoby,lebo nasiel som vela mylných interpretacií a prekladov ktore sli z originalu do prekladu.A co sa týka toho o najv.osobe sam si mi teraz potvrdil že je cestou v tvorbe vlastneho Ja a sebarealizacie.Problem je len v tom,že ludia nepoznaju vyssiu prirodzenost,ani jej mena ani nic a tak sa upriamuju na tvare ktore maju na starosti nižsie oblasti(ak je možne nieco nazývat nižsím),tým samozrejme aj nauky su naukami v sposoboch upevnovania moci nižsej prirodzenosti v cloveku,čo si mi aj ty pripomenul kundaliny jogou atp,pri porovnavaní indických a krestanských smerov.Ved to musís vidiet aj tu radsej sa chodia klanat svätým,ale za Kristom priamo nejdu.Je to o vyske vlastnej duchovnosti,kto koho ma za vzor alebo ucitela.Podla mna je Kristus slovo božie-to neznele,ktore ked ktosi dokaže vnímat ako radi hovoríme srdcom,tak intuitívne kraca v ustrety vyssim sferam.


41.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 17:59 avatar
ranexil - všetko, čo jestvuje v tomto svete, má svoj praobraz v duchovnom svete, nie astrálnom. V duchovnom svete jestvuje i praobraz človeka, ku ktorému sa vyvíjame. Bhagavadgíta ho pozná ako Krišnu. Tento praobraz je darom Kristovým. Človeku predtým ako zostupuje do tela, je ukázaný tento praobraz, Ideál človeka a preto je človek ochotný zostúpiť na Zem aj keď je mu ukázané, že bude prežívať veľmi ťažký život. Pretože ak by sme sem nezostupovali, nemohli by sme tento Ideál človečenstva realizovať.


43.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 18:41 avatar
Janyjany Had bol symbol dedicnosti-DNA,a vteleny Krishna musel pozmenit DNA vlastneho tela,aby si to spravne pochopil,uviedol sebou novy typ ludskej bytosti a vsetko co zanechal vratane svojich detí je o nasledovaní jeho sposobu existencie v suputi s telom.


44.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 18:52 avatar
ranexil - si si vedomý, že to, čo hlásaš, je satanskou inšpiráciou? Ktorá vždy nadraďuje to fyzické nad duševné a duchovné? Ak máš na mysli biblického hada, tak tento obraz symbolizuje sklon k omylu, ktorý luciferské bytosti vočkovali do našich duší v druhohorách.


45.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 19:05 avatar
Boh nie je len bohom svatých i diablom vladne a i hmotne orientovaní maju narok na pokrok.Tvoje tezy su zase prílis preduchovnele ale casto nesene konstruktom tých co sa vtom nevyznali.


46.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 19:37 avatar
ranexil - súhlasím. Satan i diabol slúžia Bohu. Satan je bytosťou lži. Je to jeho úloha. Zavádzať a sťahovať vedomie človeka do hmoty. Satanský duch sa môže inkorporovať - dočasne môže preniknúť do ľudskej duše. Keď je vedomie človeka zakalené, potom brilantný duch úžasnej, satanskej inteligencie je silnejší než to, čo je v jednotlivcovi. Ak sú vhodné duše, aby mohlo byť podkopané vedomie, potom môže inkorporovaný satan pôsobiť ako spisovateľ. Spisovateľ je satan a ľudia to zamieňajú s ľudským dielom.
Hovoríš, že i hmotne orientovaní majú nárok na pokrok. Aký pokrok máš na mysli?


31.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 16:14 avatar
ranexil - pre Teba je Buddha zvodcom ľudí? Hlásateľom ateizmu?


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 17:07 avatar
Janyjany aj Berenika ti to povedala asi si to co som tam napísal necital.Buddha je len Šivov prevlek,ktorym zaposobil na ATEISTICKY zmyslajuce osoby inklinujuce k bezbožnosti a tým prejavovali v tých casoch nezmyselne zabíjanie zvierat,co bol ciel zmenit a navratit ich na cestu ducha a neskor aj k poznaniu Boha.Ako si tam mohol napísat že je zvodca ludí.Kto cim bojuje to si ho najde.


37.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 17:22 avatar
ranexil - toto si napísal - siva na seba vezme podobu buddhu,aby zviedol ludí,ktorých to tiahne k ateizmu.
Buddha podľa Teba dnes jestvuje?


40.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 17:45 avatar
Ked ty si to prvykrat vytrhol z kontextu,ano ludí,ktorí.....,ked napíses len ludí,tak povies vsetkych.O.k.?


33.
označiť príspevok

Berenika
   3. 8. 2008, 16:49 avatar
janyjany "usmial si ma", ako si si hneď prihrial svoju polievočku  


38.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 17:23 avatar
Berenika - nerozumiem. Akú polievočku som si mal prihriať?


42.
označiť príspevok

Berenika
   3. 8. 2008, 18:20 avatar
janyjany, neviem, prečo ma to hodilo až tu, ale bola to odpoveď na tvoj príspevok - Kresťanská ezoterika vlastní poznanie, ktoré ide nad indickú múdrosť. A je v nej jasne dané, čo má Sv. Trojica na starosti.
ktorý si dal hneď, keď mi ranexil napísal o hinduizme


47.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 19:45 avatar
Berenika - je na tomto fóre až také zvláštne, že človek reaguje aj na príspevok, ktorý bol adresovaný niekomu inému? Ak sa to stalo mne, nikdy mi to nevadilo.


50.
označiť príspevok

Berenika
   3. 8. 2008, 20:12 avatar
janyjany, veď nie, však som ti napísala, že si mi priniesol úsmev, nie rozosmial, ani nenahneval, takže mi to nevadilo.


11.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 8. 2008, 21:35 avatar
Keby existovalo tu a teraz iba jedno jediné učenie a viedla by ho žena,na akej urovni by bola ludská bytosť a celkovo spoločnosť?Možno by neboli vojny.Ale zase som rada,že je tolko rozličnych vierovyznaní,bola by tu asi nuda..


12.
označiť príspevok

janyjany
   2. 8. 2008, 21:41 avatar
Tieto názory vyplývajú z nižšieho ja, ktoré si nevie predstaviť jednotu, harmóniu, pokoj. Z jeho pohľadu by to bola nuda.


16.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 8. 2008, 12:16 avatar
janyjany,mysliš,že raz dokaže to naše nižšie ja vytvoriť jednotu,vlastne či to ešte vôbec stihneme?Homo sapiens sapiens....


18.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 12:38 avatar
Nižšie ja nie je schopné dospieť k jednote. Nižšie ja musí zomrieť, potom sa v nás narodí vyššie ja, ktoré má v sebe potenciál k dokonalosti.


22.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 12:51 avatar
Janyjany-nesuhlasím s tebou,že by nižsšie Ja malo zomriet,aby bol možný duch.rast.Ano i to je jedna z ciest,ale posobí prílis preduchovnele a clovek co to spraví straca pevnu podu pod nohami.Svet sa mu zda rajskou zahradou a napriek vysokej duchovnosti byva ohrozovatelom ludí vokol seba,pretože sa stava perfekcionistom presvedceným že jeho cesta je jedina spravna a prestava chapat ludí,ktorých nižšie ja ma pod palcom ich osobnosti a vytvara to spor vo vonkajsom bytí,alebo oddelovanie sa od tých,ktorí to neurobili.Nižšie ja je treba presvedčit o tom že si mu nadradený a pan a najst mu zmysluplne miesto v svojom vlastnom bytí.


24.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 13:26 avatar
ranexil - hovorím o kresťanskej ceste. Všetky cesty nevedú k rovnakému cieľu. My všetci sme božstvom, a žijeme vo veľmi vznešených oblastiach, kde neexistuje obmedzenie, temnota, utrpenie, smútok. Ale tento život, ktorý žijeme hore, nedokážeme zatiaľ zniesť dole, pretože nám v tom nižšie ja bráni. Je tupé a temné ako rádio, ktoré nedokáže zachytiť určité vlny. Vlny, ktoré Kozmická Inteligencia vysiela hore v jemných oblastiach sú tak krátke a rýchle a hmota z ktorej je utvorené nižšie ja - a vieme, že všetko hmotné je smrteľné, preto ak chce niekto zachovať pre večnosť nižšie ja, žije v ilúzii - je tak ťažká, že nemôže vibrovať v súlade s božskými silami. A tak človek nevie o tom, že práve žije realitu tých najušľachtilejších oblastí svojej bytosti. Nižšie ja je májou. Pokiaľ žijeme na Zemi, treba si ponechať nižšie ja. Aj keď nezostane v astrálnom tele žiadna sebecká túžba, v mentálnom tele, žiadna temná myšlienka, nižšie ja sa uchová vo fyzickom tele. Na fyzickej úrovni ho potrebujeme, aby sa vyššie ja mohlo manifestovať. Po našom opustení fyzického tela stráca svoje opodstatnenie a zaniká.


19.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 12:42 avatar
salbea nižšie ja nedokaže vytvorit jednotu medzi ludmi.Deje sa to len vtedy,ked je ovladane niekým-osobnostou.Nižšie ja je naozaj v castom styku aj so silami ,ktore zaujíma naplnanie iba egoistických potrieb a naj egoista prejavený v tele ich dokaže na istý cas zjednocovat,ale vysledkom ich cinností byva skaza.ich existencia,resp.nižsieho ja musí byt vedena vyssou bytostou.Trebars Ježis mal byt ten kto ich ma past a naboženstva su prejav jeho sposobu ako ich kontrolovat co im alebo nižsiemu ja dava uspokojenie zo služby bohu.Koho ovlada nižsie Ja ten ak nema spravne vedenie vyssou urovnou tak prepada demonskemu sposobu existencie a približuje sa cloveku akejsi prvotnopospolej struktury.No napriek tomu ma nižšie Ja prístup k mnohým velmi mocným energiam,ktore ked ovladaju toho na koho posobia je zle,ked su zmysluplne používane su na prospech -noto je asi vsetko.Jany ti možno inac odpovie... 


21.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 12:49 avatar
ranexil - súhlasím. Nižšie ja je egoistické a nie je schopné čisto vlastným úsilím dospieť k tomu vedomiu, ktoré kresťanstvo nazýva spásou. V Novom zákone je to tiež jasne povedané. Nižšie ja sa nemôže čisto vlastným úsilím spasiť. To môže nastať len skrz vyššie ja, ktoré kým sa v človeku nezrodí, supluje anjel, ktorý jednotlivca vedie. Ak nižšie ja sa odkloní od svojho anjela, dostáva sa čisto pod vplyv temnôt.


48.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 8. 2008, 19:46 avatar
no a mam v tom mišuge...a v gnosticizme je čo to vyššie ja.Ja som to až teraz začala čítať,myslim dnes,aj ked tu knihu som už mala dlhšie kúpenú.Je tam slovo vlastne slová "v mode ja"=tam sa odohráva tá bitka medzi tymi dvomi ja?


49.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 20:05 avatar
vyššie ja je v bežnom človeku len potencionálne. Možno očakávať, že časť ľudí ho rozvinie, časť nie.


51.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 8. 2008, 20:13 avatar
A ked by som si to chcela rozvinut,podla coho budem vediet,že na to mam a nevyhra moje nižšie ja?Odkial budem vedie,ktory anjel bude suplovat zatial moje vyššie ja?


52.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 20:25 avatar
Su aj drasticke techniky vstupu,a nie je to o bezprostrednom boji Ja z JA,ale o zmene pravidiel vo vnímaní sveta,takže je tazke odhadnut ako to dokaze dany clovek uniest.Prinasa to aktivaciu mimozmysloveho vnímania a tažko sa zapracovavaju nove vnemy do stereotypu bežneho života.Je treba byt bud velmi inteligentný pre zvladnutie,alebo mat dobreho ucitela,ktory pozna cim clovek prechadza.


54.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 20:42 avatar
salbea - čo môžeš robiť, je pracovať na tom, aby sa v Tebe usadilo vnútorné ticho, lebo v tomto tichu a upokojení vášní, môže vyššie ja rásť. Očisťovať myšlienky a pocity. Mať jedinú túžbu. Byť pohltený Bohom. Nižšie ja nemožno premeniť čisto vlastným úsilím. Treba nechať vyššie ja, nech pohltí nižšie ja svojím pôsobením. Tomu napomáhajú vhodné modlitby a meditácie.


53.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 8. 2008, 20:38 avatar
Ty si to zvladnutie zvladol?Ja všetky svoje otazky sa hanbim sem hodiť,lebo su dost ako formou tu píšete vy naivné...Ale strašne by ma to zaujímalo.Myslím takych,ktorí to "prežili"


55.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 21:13 avatar
Salbea-no ja sa priznam že v tých zaciatkoch som mal pocit že mi sibne,ale naucil som sa mnoho,a casto nebolo nijakej pomoci aj ked až neskor som zistil že bolo.Ide hlavne o negatívne vízie,ktorým som nechapal alebo more dalsich hroznych prežitkov.Možno je to aj o tom že clovek si zvykne.A možeš sa spýtat aj na hluposti pokial budem vediet poradím aked nie ja tak sa isto niekde najde.


56.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 21:27 avatar
salbea - pri normálnej duchovnej ceste nemusíš prechádzať hroznými zážitkami, negatívnymi víziami. Aby si zbytočne neblúdila. Všetko, čo na normálnej duchovnej ceste prežívaš, máš pod kontrolou a vieš, čo sa s Tebou deje a aký to má význam pre Tvoj rast. Tým najdôležitejším je čistota duše. Bez nej je blúdenie zákonité. To cenné, čo môžeš robiť pre svoj vývoj, je očisťovanie myšlienok a pocitov. Mala by si počítať s tým, že to bude trvať životy. Radšej keď vstúpiš do duchovného sveta, keď budeš pripravená, než usilovať o púhu senzibilitu.l


62.
označiť príspevok

ranexil muž
   3. 8. 2008, 22:19 avatar
A to si este pred nedavnom obhajoval negatívne prežitky.Tí,ktorí zažili aj duch zlo vedia 100x viac než tí co hned padnu do neba,potom používaju len vykonstruovane veci o diabloch a kde kom neschopní sa zrieknut akejkolvek pozitivity.


57.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 8. 2008, 21:29 avatar
Odkial a od koho si sa učil,aké su to tie hrozné prežitky a poznaš nejakú ženu,ktorá to zvládla?A vlastne "to"ty ako nazývaš?


58.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 8. 2008, 21:33 avatar
janyjany ja neviem,čo mam urobiť ako prvé


59.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 21:47 avatar
salbea - sú ľudia, ktorí sú nedočkaví a chceli by duchovné zážitky ihneď. U mnohých je túžba po intenzívnych pocitoch. Čo by si mala robiť? Očisťovanie myšlienok a pocitov. Pravidelná modlitba a meditácia.
Základným pravidlom pri ceste vyššieho poznávania je, že kto chce urobiť jeden krok v oblasti nadzmyslového poznávania by mal urobiť tri kroky v zdokonalení svojho charakteru a morálnych vlastnosti. Ten kto chce poznávať nadzmyslový svet by mal najprv dobre poznať svet zmyslový a stáť v ňom pevne a jasne. Tak sa predíde úletom a fantáziám, ktorým tak radi podliehajú mnohí cvičenci rôznych meditačných systémov, ktorí zanedbali, alebo zanedbávajú prácu na svojich morálnych vlastnostiach.


60.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 8. 2008, 21:59 avatar
Ja sa neviem modliť,nikto ma k tomu neviedol,neviem nič o očisťovaní,nepoznam meditačné techniky,iba čo to som si prečítala na internete na web.stránke meditácia,knihu gnoza som si kupila len zo zvedavosti po tom uspešnom filme ..


61.
označiť príspevok

janyjany
   3. 8. 2008, 22:14 avatar
Ani mňa k modlitbe nikto neviedol. Na začiatok sa môžeš venovať ústnej modlitbe. Očisťovaním mám na mysli kontrolu myšlienok a pocitov. Ak vstúpi do mysle negatívna myšlienka, nepremýšľať ju, pozorovať ju a ona odíde. Môžeš sa venovať tomuto cvičeniu.
Kontrola myslenia
Prvou podmienkou je osvojenie si dokonalého jasného vedomia. K splneniu tejto podmienky musíš každý deň sa oslobodiť od všetkého chaotického pohybu myšlienok. Musíš sa stať pánom svojho myšlienkového sveta. Venuj sa denne nejaký čas vyprázdneniu svojej mysle od každých myšlienok a z vlastného podnetu postav do stredu svojej duše zvolenú myšlienku. Na začiatku to môže byť celkom jednoduchá myšlienka napr. nejaký predmet dennej potreby napr. tužka. Postupuješ tak, že v mysli sa sústredíš na daný predmet, vylúčiš všetko ostatné a budeš si predstavovať daný predmet čo najpresnejšie. Postupne k tomuto obrazu predmetu držaného v hlave pridávaš z vlastnej iniciatívy všetko, čo môže byť vecne spojené s týmto predmetom. Pozor, nevytvárať spontánne asociácie, ale sama si určuj ako a čo budeš myšlienkovo priraďovať k danému predmetu. Myslieť o tužke z čoho sa skladá, čo viedlo k jej vynálezu, ako sa získavajú a spracovávajú suroviny potrebné na výrobu tužky, ako sa jej časti skladajú dokopy atď. Zvolená myšlienka má byť čo najsilnejšia a najživšia ako na začiatku tak aj na konci cvičenia. Každý deň je možné si zvoliť inú myšlienku, alebo niekoľko dní rozvíjať aj jednu myšlienku. Keď sa týmto cvičením vychováme k vecnému mysleniu spojenému s predmetmi a dejmi zmyslovo-fyzických dejov, zvykne si myslenie na to, aby sa snažilo byť vecné aj vtedy, ak necíti nad sebou vládu zmyslovo-fyzického sveta a jeho zákonov. Tím sa odnaučíme v myšlienkach nevecne blúzniť. Toto cvičenie je dobré cvičiť každý deň aspoň 10 minút. Ku konci takéhoto každodenného cvičenia, si uvedom vnútorný pocit istoty a pevnosti v duši, ktorý pri zjemnelej pozornosti skoro zistíš vo svojej duši, privedieš plne do vedomia a ukonči toto cvičenie tým, že myslíš na svoju hlavu a stred chrbtice, tak ako keby si onen pocit istoty a pevnosti chcela vliať do tejto časti tela. Najdôležitejšie je, ako aj pri ostatných cvičeniach dodržiavanie pravidelnosti cvičenia.


63.
označiť príspevok

fajer
   4. 8. 2008, 05:42 avatar
mal by si sa poradiť so svojim psychiatrom,ty fakt blúzniš,skús tých desať minút cvičiť s činkami,možno to viac pomôže tvojmu zdaviu,nie nadarmo sa hovorí,v zdravom tele zdravý duch.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:24,  Evanjelium podľa Lukáša 5 : 1 - 10 "1 Keď raz stál pri Genezaretskom jazere, tlačil...
dnes, 00:56,  Naši odlúčení bratia protestanti tvrdia, že existuje len nebo a peklo a nič medzi tým. My...
dnes, 00:54,  V kategórií nákladných áut ide na Rely Dakar ruský Kamaz svoju vlastnú ligu. Z...
dnes, 00:20,  Tým, že odmietaš uveriť, že Donald Trump vyhral.
dnes, 00:18,  Jaj ale ja som písala o tých zadarmo, tie obsahuju 25 mcg. Zasa ale 100 g rybky asi by na...
dnes, 00:11,  Ako sa to pozná?
včera, 23:56,  To je ten fundamentalizmus. V tomto máš pravdu.
včera, 23:53,  https://www.youtube.com/watch?v=PTyd3uLZli8 Scarlet počúvaj.
včera, 23:52,  Popozeraj sa, čo sa tu kvôli nej deje
včera, 23:50,  Zakázal bibliu? Prečo?*21 V stredoveku ju zakazovala RKC bežným ľuďom čítať. *21
včera, 23:47,  Biden a spol.
včera, 23:47,  Niektorým by som ju na rok zakázal :)
včera, 23:47,  No tak to točili live. Nič to aj tak nemení na situácii. Sú tam obklopení plotom.
včera, 23:43,  A ak by ubzikol tak priamo do náručia vojska. Nikam inam.
včera, 23:42,  Cez leto si zvykol honit v koryte na zahrade, ibaze teraz v tej zime by si ho nenasiel. :-))))))))))
včera, 23:41,  37. uz zase odbavuješ na youlove ?
včera, 23:39,  ani nie, ja nefičím na konšpi *19
včera, 23:37,  16. tot má v profile videjko. ale nie je on - line . ale ona určo nevolila trumpa *19
včera, 23:37,  Scarlet keď si si pozrela to video a počúvala Trumpa v poslednom období tak ti to musí byť...
včera, 23:36,  Zbytočne sa snažíš nejako bibliu samovykladať, pretože stále platí, že stlp a opora...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(178 829 bytes in 0,232 seconds)