Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prázdnota teológie a veda.

137
reakcií
2160
prečítaní
Tému 3. apríla 2017, 06:45 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 06:45 avatar
Richard Dawkins

Neúprimne zaliečavý úvodník britských novín The Independent nedávno vyzýval k zmiereniu medzi vedou a „teológiou”. Poznamenal, že „ľudia chcú vedieť čo najviac o svojom pôvode.” Určite verím, že chcú, ale čo, preboha, ich vedie k tomu, aby si mysleli, že teológia im povie niečo užitočne na túto tému?

Veda je zodpovedná za nasledujúce poznatky o našom pôvode: Vieme, kedy približne sa začal vesmír a vieme, prečo je tvorený prevažne vodíkom. Vieme, prečo vznikajú hviezdy a čo sa deje v ich vnútri, kde dochádza k premene vodíka na iné prvky, čim hviezdy dávajú vznik chémii vo svete fyziky. Poznáme základne princípy procesov, ktoré spôsobujú, že sa svet chémie môže stať svetom biológie vznikom samoreplikujúcich sa molekúl. Vieme, ako procesy samoreplikácie umožňujú prostredníctvom darvinovskej selekcie vznik všetkých foriem života, vrátane ľudí.

Je to veda, a iba veda, ktorá nám dala tieto poznatky a dala ich navyše s fascinujúcimi, ohromujúcimi, vzájomne sa potvrdzujúcimi detailmi- Na každú z týchto otázok dávala teológia odpovede, o ktorých sa presvedčivo dokázalo, že boli chybne. Veda vykorenila kiahne, dokáže imunizovať človeka voči väčšine predtým smrtiacich vírusov, môže zničiť väčšinu kedysi smrtiacich baktérií. Teológia neurobila nič, iba rozprávala o more ako o treste za hriechy. Veda vie predpovedať, kedy sa znovu objaví konkrétna kométa, a na sekundu presne vie vypočítať, kedy dôjde k najbližšiemu zatmeniu. Veda dopravila ľudí na Mesiac a vyslala prieskumné rakety na dráhy okolo Saturna a Jupitera. Veda nám vie určiť vek konkrétnej fosílie, aj zistiť, že Turínske plátno je stredoveký falzifikát. Veda pozná presne inštrukcie DNA u niekoľkých vírusov a bude poznať ešte za života mnohých súčasných čitateľov to iste pre ľudský genóm.

Kedy povedala teológia niečo také, čo by malo pre niekoho hoci len minimálny význam? Kedy povedala teológia niečo, čo je dokázateľne pravdivá a nie je samozrejme? Počúval som teológov, čítal som ich diela, diskutoval som s nimi. Nikdy som od nich nepočul nič, čo by malo čo i len najmenší význam, nič čo by nebolo buď banálne samozrejmé, alebo vyložene nepravdivé. Ak by sa zajtra odstránili všetky výdobytky vedy, nemali by sme žiadnych lekárov, iba šamanov, žiadnu dopravu rýchlejšiu než konské záprahy, žiadne počítače, žiadne tlačené knihy, žiadne poľnohospodárstvo okrem naturálneho. Ak by sa zajtra odstránili všetky výdobytky teológie, všimol by si vôbec niekto nejakú zmenu? Ešte aj zlé diela vedcov, bomby a sonarmi riadené veľrybárske lode fungujú! Diela teológov nerobia nič, nič neovplyvňujú, nič neznamenajú. Prečo si potom vôbec niekto myslí, že teológia je akási „disciplína”?
Súhlasí Scarlet666, scirocco


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2017, 22:42 avatar
1,.......v mnohom máš pravdu,pretože teológia v mnohom bola naozaj šarlatánska, a iba málo zmenila,zlepšila svet! Ale to nemožno povedať o biblickej pravde,pravom náboženstve,pravej "teológií"!
Biblia a teológia sú dve rozdielne disciplíny a prevažná časť teológie nemá nič spoločné s Bibliou,biblickou pravdou,normou od Boha!
Ale tvoj uhol pohľadu je príliš stranícky , a ignoruješ omnoho dôležitejšie fakty,za ktorými stojí Biblia!
Štruktúru spoločnosti nemožno obnoviť politikou,a ani tou tvojou vedou. Teda,ani zmeniť svet k lepšiemu miestu na bývanie, hlavne ak vidíme všade prevládajúci morálny úpadok.
Na oživenie viery v tradičné morálne hodnoty nie je dostatočne pripravená ako spomenutá politika,tak ani tá tvoja spásonosná veda.. Ani najlepšími vládnymi programami nie je možné známosti či manželstvu vrátiť ich pôvodné miesto, prinútiť otcov, aby boli zodpovednejší k svojim deťom, obnoviť v ľuďoch pocit pohoršenia alebo hanby, ktorý mali predtým/keď sa dopustili niečoho zlého/... Drvivú väčšinu morálnych problémov, ktoré nás trápia, nemožno vykoreniť pomocou zákonov, a nevyriešila ich ani veda, a ani ich nikdy nevyrieši.
Samozrejme ,je pravdou,že v mnohom bola a je veda nápomocná a užitočná,ale veda má aj druhú odvrátenú tvár,a tú si nespomenul.
Veda síce "vykorenila kiahne",......ale tak ako napreduje veda/medicína/,tak napredujú aj nové ,ničivejšie choroby,ktoré decimujú populáciu ľudstva. Pojem -"civilizačné choroby" sú práve výdobytkom aj samotnej vedy/či už priamo,alebo nepriamo/.
Mnohí vzdelanci,i vedci poukázali na to, čo považujú za základnú chybu v snahe povzniesť spoločnosť prostredníctvom politiky,alebo i vedy, citujem jeden názor: ...... „Skutočná zmena sa deje od srdca k srdcu, nie od volieb k voľbám,nie od nejakého vedeckého objavu po ďalší objav lebo našimi základnými problémami nie sú ekonomické a politické problémy, ale morálne a duchovné.“ A ak niekto nepochopil túto základnú pravdu,......tak ignoruje ako vedu ,tak i zdravý rozum!
Ale ako vyriešiť morálne a duchovné problémy vo svete, kde neexistujú pevné kritériá, kde sa ľudia sami rozhodujú, čo je správne a čo nesprávne? Pomôže nám v tom veda? Ak vplyvní ľudia s dobrými úmyslami, a i vedci — nehľadiac na to, či sú nábožensky založení, alebo nie — nie sú schopní skutočne zlepšiť tento svet, kto to dokáže?
Alebo máš pocit,že veda na tom niečo zmenila?
Mi síce vieme už niečo aj o čiernych dierach,lietame do vesmíru, máme vyspelú techniku a podobne,........dvaja ľudia nevedia šťastne nažívať v spoločnom zväzku, a i vo vzťahu k iným ľudom,k iným skupinám ľudí, k iným národom!
Pán biológ Richard Dawkins raz položil otázku .......„Je najlepšie chápať náboženstvo ako infekčnú chorobu mysle?“
A mal pravdu......ale pred to slovo "náboženstvo" by som dal prídavné meno,prívlastok:-"falošné"!
VEDA i náboženstvo vo svojej najušľachtilejšej podobe zahŕňajú hľadanie pravdy, a to je správne. Veda odhaľuje svet pozoruhodného poriadku, vesmír s charakteristickými známkami inteligentného projektu. Pravé náboženstvo dáva týmto objavom zmysel, keď učí, že za projektom, ktorý je v hmotnom svete očividný, je intelekt Stvoriteľa.
A tak tí,čo premýšľajú,môžu pochopiť,že medzi pravou vedou a pravým náboženstvom/nie teológiou/môže byť súlad,....respektíve musí byť,ak má svet napredovať a neskončiť ako zhorené smetisko plné mŕtvol!
Rozumní ľudia podporujú tak zdravý rešpekt pred vedou a jej overenými objavmi, ako aj hlbokú vieru, že náboženská pravda sa dá nájsť iba v Biblii, ktorá otvorene a za podpory množstva dôkazov sama o sebe vyhlasuje, že je Božím Slovom.
Je to nejak tak,ako to povedal Albert Einstein....: „Veda bez náboženstva je chromá, náboženstvo bez vedy je slepé.“
Niektorí vedci tvrdia, že celý chod vesmíru možno vysvetliť racionálnou analýzou, nenechávajúc tak žiaden priestor božskej múdrosti. A niektorí ,ako aj ty,.....priamo poukazujú,že náboženstvo/teológia/ sú zbytočné a škodlivé! Ale mnoho ľudí vrátane vedcov sa nestotožňuje s týmto názorom. Pokúšajú sa skutočnosť pochopiť tak, že sa obracajú aj na vedu, aj na náboženstvo. Domnievajú sa, že kým veda sa zaoberá tým, ako sme začali existovať my i vesmír okolo nás, náboženstvo sa zaoberá hlavne otázkou prečo. A tých "prečo" je veľmi veľa!
Existujú otázky, ktoré vedci nebudú nikdy schopní zodpovedať, Je možné, že k veľkému tresku (big bangu) došlo pred 12 miliardami rokov. Ale prečo sa to stalo?... Odkiaľ sa vôbec tie častice vzali? Čo tam bolo predtým?“ Zdá sa... stále jasnejšie, že veda nikdy neuspokojí dychtivú túžbu človeka po odpovediach. A to supluje pravé náboženstvo, a ono dáva správne odpovede. A tak nemožno oddeľovať vedu a náboženstvo,pretože sú to spojené nádoby!
Napríklad fyzik Freeman Dyson tento prístup vysvetľuje takto:....... „Veda a náboženstvo sú dve okná, cez ktoré sa ľudia pozerajú, keď sa pokúšajú porozumieť veľkému vesmíru tam vonku.“
Veda ,fajer nemôže dokázať ani vyvrátiť existenciu Boha o nič viac, ako nemôže dokázať ani vyvrátiť správnosť akéhokoľvek mravného alebo estetického cítenia. Nie je žiadne vedecké odôvodnenie toho, prečo máme milovať svojho blížneho alebo rešpektovať ľudský život... Tvrdiť, že neexistuje nič, čo by sa nedalo vedecky dokázať, je najhrubšou chybou, ktorá ignoruje takmer všetko, čo v živote považujeme za dôležité, nielen Boha alebo ľudského ducha, ale aj lásku,altruizmus a poéziu a hudbu a podobne.
Tebou spomínaný Richard Dawkins hovorí, že vo vesmíre nevidno .....‚žiaden projekt, žiaden účel, žiadne zlo ani dobro, nič, iba bezúčelný nezáujem‘. A s týmto konštatovaním nesúhlasím a nedá sa s ním ani plnohodnotne žiť!


72.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 22:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 22:52 avatar
Plan definujem ja


75.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 22:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 22:54 avatar
Aha lebo tvoj syn je howno?


78.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 22:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 22:58 avatar
Ked dospejes do nekonecna, preklopis sa do minus nekonecna


80.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 23:03 avatar
Len rozmyslam co za clovek povazuje vlastne dieta za howno


81.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 23:08 avatar
Psychopat


82.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2017, 23:13 avatar
72,....už spomenutí vedci, pri skúmaní stvorenstva,všade vidia tento "plán,účel,zámer,predvídavosť,múdrosť"!
Ak by som veril v Dawkinsov nihilizmus,tak by som od rána do večera len plakal a bol na antidepresívach! 
To ,úžasne presné nastavenie parametrov štruktúry živých organizmov poukazuje na zmysluplný plán. Dokonca aj značný počet uznávaných vedcov odmieta prijať myšlienku, že to množstvo druhov, ktoré vidíme na zemi, možno pripísať evolúcii.
Niektorí z týchto vedcov ponúkajú iné vysvetlenie — známe ako inteligentný dizajn (ID) alebo inteligentný plán — a tvrdia, že biológia, matematika i zdravá logika jasne svedčia o pláne v stvorení.
Tejto obhajobe inteligentného plánu však zvyčajne nápadne chýba jedna vec. V tejto obhajobe sa mlčí o tvorcovi plánu. Veríš, že by mohol plán existovať bez tvorcu? Obhajcovia inteligentného plánu nevyslovujú žiadne konkrétne tvrdenia o tom, kto alebo čo by mohlo byť týmto tvorcom?!
Títo zástancovia tohto inteligentného plánu si „dávajú pozor, aby v diskusii nepadla zmienka o Bohu, a to je komické!
Napríklad v novinách The New York Times bol citovaný jeden profesor biológie, ktorý sa vyjadril:..... „V aspektoch biológie sú viditeľné fyzikálne znaky plánu.“ A dodal:...... „Život nás zaplavuje dôkazmi o [inteligentnom] pláne.“ Je z intelektuálneho hľadiska čestné obdivovať plán bez toho, aby sme uznali jeho tvorcu?
Neviem,prečo sa tak ľudia,vedci bránia myšlienke,že za stvorením je nejaká inteligencia? Myslím si,že za to môže falošné náboženstvo,ktoré zdiskreditovalo Boha a tak si ho mnohí nevedia predstaviť ako :"Inteligentného projektanta"!
A Boh tiež nie je starček s čarovnou paličkou,...to on je "tvorcom vedy", a ustanovil dané zákonitosti!
Akýkoľvek systém myslenia, ktorý popiera alebo sa snaží zľahčovať to množstvo presvedčivých dôkazov o pláne, ktoré sú zjavné v biológii, je ideológiou, nie vedou. Drž sa toho Scarlet777.....
 


83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 23:22 avatar
Aj keby odpoved bola evoluciu potrebujes toho kto evoluciu navrhol


84.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 23:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 4. 2017, 11:24 avatar
84,.......ja a môj zdravý rozum,nemôže veriť ,že to všetko okolo nás je len náhoda a dôsledok "činnosti" slepých síl.
Ak by som tomu veril,tak nepotrebujem rozum,postačovala by mi kľudne len miecha!
Teda,....uznať za tým všetkým inteligenciu je nevyhnutnosť,pokiaľ chcem byť v pozícií mysliaceho tvora!
A ak ti bude niekto tvrdiť,že tvoj počítač/ktorý je menej zložitejší,ako vesmír/,je výsledkom náhody,a že ho nevyrobili/nenavrhli/ inteligentní ľudia-never im!!!  Teda-"rehotné" je to,že ignorujeme vedecké fakty a i svoj rozum!
Súhlasí Ludwig


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   3. 4. 2017, 08:17 avatar
Teológia je jalová "veda", jalové vymýšľanie ako prežiť aj po smrti. Nič viac. Náboženské učenia prijíma, viacmenej dobrovoľne, okolo 95% obyvateľov sveta. O čom to svedčí? Sme vystrašení teológmi a to je voda na ich mlyn.
Súhlasí Scarlet666


3.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 4. 2017, 09:43 avatar
Vystrašení teologmi sú tí, čo netušia, čom to je viera, keby vedeli, tak by padli na kolená a ďakovali bohuza dar viery.
Teologia nemôže byť veda , lebo rieší veci duchovné, ktoré veriací cítia a prežívajú takm že na to nepotrebujú dôkazy.
Naopak veda je veda o materialy, teda pevnej hmote, ale vo veciach, ktpré sa nedajú dokázať, vidieť ohmatať, vedci len veria, alebo predpokladajú, že sú.

Napríklad boha nikto nikdy nevidel, ale veriací, ak sa modlia , cítiavo svojom živote, že existuje.
Atom nikto nikdy nevidel, ale vedci iba veria, že je iba vierou, nemajú ani taký dôkaz ako veriací o bohu.

Náboženstvo nie je pre posmrtný život, posmrtný život iba vyhodnocuje, ako si prežil život. Náboženstvo je pre tento život, aby si veriací podstatným spôsobom vylepšili tento pozemský život. Kto neumí, ten čumí !
Veriací si pozemským životom ukladajú poklady v nebi, ale nie také poklady , ktoré mol a hrdza rozožerú.

Veriacích je iba 15%, nič viac a ešte aj s týchto povolaných nevieme, kolko bude vlastne povolaných.

Kto uveril a verí, nemôže mať strach z boha, lebo sa dennodenne presvedčuje, že boh existuje.

A o čom to všetko svedčí, že to práve neveriací majú z toho strach, lebo netušia, o čom hovoria ak hovoria o bohu.

Je to ako s tým ružencom, niekto si myslí, bez toho, že by skúsil, že je to modlárstvom a niekto vyskúšal a nedá dopustiť, ako je s tým spokojný.

teologovia nie sú na to, aby ohrozovali tvoje peniaze, pozri sa okolo seba, do vlády a parlamentu o čo ťa títo vaši "teologovia" okradnú denno denne a reálne. minister školstva klame v televízíí, že poslal do škôl na počítače určitú čiastku a učitelia si spočítajú, že dostali ledva tretinu a na ostatné peniaze povie minister, že to preverí. Správa o žiadnej previerke sa nikde neobjaví, lebo neveriací vedome podporujú túto zlodejinu a majú za to istotu, že sa svätuškári nedostanú k moci.
Keď sa ušetrilo na dialniciach 4 miliardy, všetci zlodeji na slovensku stvrdli od strachu a fígel bol potom najväčší ko.....t a čo ja viem, čo ešte.
Kde je tu inteligencia, my vieme, že kradnú, ale vy nás nepripustíte k tomu, aby sme sa pokúsili zíáskať nazad aspom niečo . Je to proti logike inteligencie. Ak viete, že obhajujete zlodejov, musíte z toho niečo mať, alebo aspom nádej, že aj vy z toho niekedy budete mať.
Správy o zlodejoch zverejňujete vy sami nie preto, že by ste sa hrali na poctivých, ale preto, že dávate jasne najavo: Budeme drať ešte viac a vy budete držať hubu!
jediný katolícky amrický prezident Kennedy - zabiť, nie pre snahu, že by ste sa chceli pomstiť, ale ny výstrahu svatuškárom,
Tiso to isté, Dodnes udržujete komunistickú dokttrínu o povstaní a slovenskom štáte, lebo väčšina z vás boli gardisti, potom komunisti a teraz demokrati. Ale demokrati nie ste a nikdy nebudete, lebo demokrat nemôže byť zlodej.
Kopu svinstva, ktoré ste narobili, máte pripravené vychrliť na toho, kto vám povie pravdu o vašej inteligencii.

Amnestie mečiara na zakrytie svinstva a nemohúcnosť dnešnej vlády svedčia o tom, že v tom pokračujú, že nič lepšie nevedia, len sa válať vo svojom svinstve, ako prasce, bez bázne, hany a inteligencie. Kolké tony špíny sa nakydali na Kováča, na dzurindu s miklošom, len aby sa mohlo zostať pri válove.

Ak by sa odstránila veda a jej vydobytky, bolo by tu oveľa lepšie, ako vtomto svinstve, kde sa považujke za idiota každý, čo nie je schopný si potiahnúť zo štátneho aspom dačo.
Že vraj by neboli lekári ??????????
Choď s tým do ........................ lebo všetko, čo robíte je trápne a zbytočné ako dvierka na prdeli a vy chcete dávať niekomu rozumy ???? To nie, vy potrebujete iba zapchať huby tým, ktorí ohrozujú vašu zlodejinu.


10.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 16:39 avatar
Fígeľ je kresťanská špina...KDH vytunelovalo tunel pod Braniskom...


11.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 16:41 avatar
Kresťanstvo je najväčší masový vrah v dejinách ľudstva...


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2017, 22:50 avatar
11,....oprava! ...."Falošné kresťanstvo je najväčší masový vrah v dejinách ľudstva..."
S tým sa dá súhlasiť! A dodávam ,že ak sa zlo pácha v mene vyššej idei, v mene Boha lásky-tak to je už zvrátenosť!
?


59.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 18:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 18:30 avatar
Atom mozno vidiet atomovym mikroskopom


66.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 4. 2017, 20:39 avatar
Tak tu zaves z toho atomu nejakú fotku, to by som bol aj ja kurevsky zvedayý.
ena 60


67.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 20:41 avatar
Vygoogli si


68.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 20:44 avatar
Zadaj do googlu atomovy mikroskop a prepni na obrazky


106.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 4. 2017, 12:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 13:02 avatar
Ja ako programator si to viem predstavit ze nas stvorila inteligencia


109.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 4. 2017, 13:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.110.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 13:16 avatar
Viem predstavit ze clovek sa vyvinul do sucasnej podoby na zaklade mechanizmov ktore niekto zadefinoval

Ale nevylucujem ani moznost ze dane mechanizmy tu vzdy boli a nikto ich netvoril


112.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 13:23 avatar
Ale vela veci z biblie mi dava zmysel ak sa na ne pozeram ako programator


114.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 4. 2017, 21:36 avatar
110,......inak povedané, "dané mechanizmy", sú vlastne isté zákonitosti,ktoré sa podieľali na vzniku vesmíru a človeka/inteligencie/. Ale predstava zákonov bez Zákonodarcu je priam komická!
To ako keby sme tvrdili,že zbierka právnych zákonov Slovenskej republiky, vznikla pôsobením slepých síl,vďaka náhode.
Ale mi vieme ,že to tak nie je! Ak nižšie postavené zákony,.....menej dôležitejšie majú svojho zákonodarcu,tak je viac ako isté,že ich musia mať i zákony,ktoré stoja za vznikom vesmíru a ktoré sú stále v činnosti a udržuje vesmír v harmónií.
Teda, ja vylučujem možnosť,že by mohli zákony stáť osamote bez inteligentného Zákonodarcu, a že by predchádzali tomu,čo nevdojak vytvorili-inteligenciu! Je to postavené úplne naopak! Pretože inteligentné bytosti vytvárajú zákony a nie naopak!
Súhlasí -era-


108.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 13:05 avatar
Ved som ti vravel ze verim na stvoritelov Tak preco ma stale konfrontujes?


111.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 4. 2017, 13:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.113.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 13:25 avatar
Biblia je pre mna dolezitym zdrojom informacii

Len tvoja predstava o Bohu je ina ako moja

Napriklad...

Je napisane ze sme stvoreni na Jeho obraz

A ja to chapem doslovne

Teda ze realita stvoritelov vyzera podobne ako nasa

Aj Jezis to hovoril... Tak dlho som s vami a nespoznali ste Otca?

Prosto tym chcel povedat ze Otec vyzera presne tak ako Jezis


115.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 4. 2017, 21:43 avatar
113,....byť vytvorený na "Boží obraz",znamená ,že v istej forme odzrkadľujeme osobnosť,charakter,vlastnosti Boha!
Ježiš to robil najlepšie/bol najbližšie danej "Norme"-Bohu/, potom ostatní anjeli a nakoniec aj ľudia .
Preto nás aj Biblia nabáda mať "Božiu myseľ",teda myslieť a konať ako Boh. Samozrejme ,ako nedokonalí ľudia to robíme v nedokonalej rovine,ale snažíme sa čo najviac priblížiť tomu,k čomu sme nabádaní!


4.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 4. 2017, 13:50 avatar
Dawkins je idiot, čo sa do ničoho nerozumie.. nechápem, ako ho vôbec môže nieto počúvať
Súhlasí Aranjes, Fotoooon, kntsz


5.
označiť príspevok

asmodei muž
   3. 4. 2017, 15:18 avatar
(4.) Verim tomu, ze takeho Dawkinsa by si si v debate o evoluctej teorii strcil do vacku, tak ako si ho strcil do vacku onehdy kardinal George Pell. :D
Súhlasí Scarlet666


6.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 16:31 avatar
to je vtip...a aké argumenty použil..Pelle...


13.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 4. 2017, 08:00 avatar
Ja by som s nim ani nemal zaujem debatovat, lebo nie je na mojej urovni to akoby som sa siel bavit s detmi v skolke o ontologickych problemoch hylemorfizmu


101.
označiť príspevok

asmodei muž
   4. 4. 2017, 09:23 avatar
(99.) Cize si v chapani evolucnej teorii na vyssej urovni nez Dawkins... ok, zober si tvoju predpisanu dennu davku antipsychotik a vrat sa do izby k tvojmu spolupacientovi Fotonovi.

"If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bullshit." [H. C. Fields]


104.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 4. 2017, 11:59 avatar
ja som o evolučnej teorii nič nepisal


103.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 4. 2017, 11:50 avatar
99,....lenže Ježiš hovoril tak a aj vyučoval,že tomu rozumeli aj malé deti v škôlke. A on určite nič nevedel o nejakých ontologických problémoch hylemorfizmu! Jeho pohanská filozofia neoslovovala,.....on nebol študentom Alexandrijskej školy,....ale sa učil od svojho Otca v nebi!


105.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   4. 4. 2017, 12:00 avatar
no šak preto, že ten trepotal, tak tomu každý rozumel, aj sprostý rybár.. o to tu teraz nejde


116.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 4. 2017, 21:49 avatar
106,......ale ide,....lebo tak zložitú teológiu,ako vymysleli teofilozofovia trinitárskeho kresťanstva,nemôže porozumieť nik!
Všetko sú to "hlboké,nepochopiteľné tajomstvá"!
Múdro, zrozumiteľne sa dá hovoriť aj jednoducho a nemusíme si volať na pomoc pohanskú filozofiu a jej nepochopiteľný slovník! Boh si vyvolil "slabé veci sveta,neurodzené,...atď",......aby už spomínanou jednoduchou rečou Písma zahanbil múdrych sveta.


7.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 16:32 avatar
Dawkins, je profesor....kretén primitívny...
Súhlasí Scarlet666


8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 16:33 avatar
Snad necakas od primitiva ze si bude ctit tych ktori nieco dokazali


18.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 16:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 16:58 avatar
Hovori z teba pycha


21.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 16:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:00 avatar
Len pysny si mysli ze vsetku mudrost sveta pojedol

A ze sa nemoze mylit


23.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:02 avatar
To teda neviem


27.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:05 avatar
Mozno si ju len nepochopil


25.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:03 avatar
Nemam


29.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:14 avatar
Raz si ju mozno precitam

Teraz to nepotrebujem ku stastiu


31.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:18 avatar
Ked budem robit simulator Boha tak si ju precitam

Teraz na nom nerobim


34.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:24 avatar
Momentalne nie so schopny nieco take spravit lebo nemam hardwer ktory by to zvladol

Takze som ten projekt odlozil na neurcito


38.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:30 avatar
Na to co chcem to nestaci

Mojou ambiciou je spravit celu novu realitu

A na to nestacia ani sucasne superpocitace


36.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:26 avatar


41.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:32 avatar
Evolucne algoritmy su inspirovane evoluciou


42.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:31 avatar
Pozri si tento dokument

Tam je nejaka teoria o evolucnych algoritmoch

Teda zaklady pre dany projekt


46.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:35 avatar
Raz sa k tomu dostanem


49.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:41 avatar
Ved to nevadi

Ja to vidim tak ze stanovil pociatok isteho myslenia, niecoho co sa neskor rozvinulo

A na konci to pomohlo veci


52.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:48 avatar
Pre mna detaily nehraju nejaku velku rolu

Ja sa sustredujem na principy


54.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:48 avatar
Detaily sa daju vzdy doladit a prisposobit tomu co chces dosiahnut


57.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:52 avatar
Ja mam dokonca niekedy pocit ze realita sa aktualizuje podla toho co ludia vymyslia

Ze sa prisposobi tomu aby dany vymysel slo uskutocnit


55.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 17:50 avatar
Budme za to vdacni


39.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 17:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 17:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 17:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 17:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 16:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 19:10 avatar
Už len to, že na školách sa nevyučuje Genezis, ale Evolučná teória, boh neexistuje a nikdy neexistoval, dnes už nie je potrebný, na vysvetlenie dejov a javov v prírode a vesmíre...
Súhlasí Scarlet666


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2017, 22:54 avatar
7,....len treba dodať,že bolo napísaných dosť kníh,ktoré spomínajú Dawkinsa a jeho úlet už niekedy aj "mimo reálnu a skutočnú vedu"! A tak ho dnes kritizujú aj známi vedci,pretože už prekročil isté,rozumné hranice a v skutočnosti často zdiskreditoval ozajstnú vedu! Vedecký fanatik a náboženský fanatik sú rovnako škodliví!


9.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 16:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 16:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   3. 4. 2017, 16:56 avatar
Evolucne algoritmy sa uplatnuju v praxi Su vhodne na riesenie urcitych typov uloh Teda by som evolucnu teoriu nezatracoval

Keby som tvoril svet, ktory by mal byt rozmanity, presne nieco take by som pouzil


20.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 16:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 19:01 avatar
Sprostejší človek ako ty neexistuje...


85.
označiť príspevok

milky945 muž
   4. 4. 2017, 00:13 avatar
Enax, na rozmanitosť treba použiť náhodný generátor, nie EA. EA nevedie k rozmanitosti ale k maximu fitness funkcie.


86.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 00:15 avatar
Staci nahodny generator doplnit do ea a mas


87.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 00:20 avatar
Ja to vidim tak

Mas istu generaciu vzoriek

Nejakym sposobom sa niektore sparia

Cim vznikne nova generacia

Presne tak funguje clovecenstvo


88.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 00:24 avatar
Pri tom spareni pouzij napriklad aj nahodny generator pre mutacie


90.
označiť príspevok

milky945 muž
   4. 4. 2017, 00:33 avatar
88: aj keď použiješ generator náh. čísiel pri mutácii a inde, v EA sa v jednotlivých generáciách budú presadzovať jedinci s najlepším fitness, čiže ten náhodný generátor tu akosi nehrá prvé husle


91.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 00:38 avatar
A problem vidis kde?


93.
označiť príspevok

milky945 muž
   4. 4. 2017, 00:43 avatar
91: Podľa toho akú rozmanitosť si myslel v 17. Ak si myslel rozmanitosť na množine top jedincoch s najvyšším fitness, tak potom EA je ok. Ak si myslel rozmanitosť bez ohľadu na fitness, tak náhodný generátor je lepší. :-)

Idem spať, už to nerieš.


94.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 00:46 avatar
Dobru noc


92.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 00:41 avatar
Aj v clovecenstve sa najviac presadzuju ti "najschopnejsi"


95.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 00:57 avatar
Ale rozmnozovat sa by som nechal vsetkych


96.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 01:02 avatar
Aj preto sa milanicko sparil napriek tomu ze nepatri k najschopnejsim


89.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   4. 4. 2017, 00:25 avatar
Btw ty si tiez programator?
Súhlasí milky945


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 4. 2017, 22:47 avatar
4,....Ježiš svojich oponentov nenazýval idiotmi! Je rozdiel medzi kresťanom a pravidelnými návštevníkmi staničného bufetu?


100.
označiť príspevok

Ludwig muž
   4. 4. 2017, 08:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 16:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Fotoooon muž
   3. 4. 2017, 16:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   3. 4. 2017, 17:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 19:01 avatar
tak ako ty, lebo o ničom, nemôžeš vedieť nič...


118.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2017, 20:35 avatar
Čiže vie podstatne viac než ty.


119.
označiť príspevok

veriaci-4
   30. 7. 2017, 21:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.120.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 7. 2017, 21:25 avatar
Nie lebo Jahve je sracka


121.
označiť príspevok

veriaci-4
   30. 7. 2017, 21:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 7. 2017, 21:28 avatar
Preplo mi ked som uveril Jahvemu


123.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 7. 2017, 21:31 avatar
Jahve je cistokrvne ZLO


124.
označiť príspevok

veriaci-4
   30. 7. 2017, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.125.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 7. 2017, 21:32 avatar
Jahve a Satan jedno su


126.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 7. 2017, 21:45 avatar
Nepravda.


128.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 7. 2017, 22:08 avatar
Pravda


129.
označiť príspevok

Immanuel
   30. 7. 2017, 22:10 avatar
Obaja su vymyslom ludi


61.
označiť príspevok

fajer
   3. 4. 2017, 19:00 avatar
Fotoon, ty primitívny kretén, ešte aj pápeži, uznávajú evolúciu...nie sú tak sprostý ako ty...


65.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   3. 4. 2017, 20:16 avatar
v N. pl, vzor pekný sa píše i ... dokonči si ZŠ prosim ťa a potom tu cituj nejakých profesorov :D


130.
označiť príspevok

peter67 muž
   30. 7. 2017, 22:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

muskat muž
   30. 7. 2017, 22:41 avatar
Ci Boha, ale si tomu dal. :-))))))) Na tebe hneď vidieť, že si ukončil ZŠ v šiestom ročníku. Venuj sa radšej obšívaniu "otománov", lingvista. )))))))
Súhlasí veriaci-4


135.
označiť príspevok

veriaci-4
   31. 7. 2017, 09:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.136.
označiť príspevok

-era- muž
   31. 7. 2017, 10:00 avatar
Peter67 - mýliš sa.
Súhlasí veriaci-4


137.
označiť príspevok

veriaci-4
   31. 7. 2017, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.138.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 8. 2017, 00:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 4. 2017, 20:45 avatar
Nikto z nás tu na Howkinsa nemá a zvlášť tí, čo píšu všade tvrdé i,
Možno je nakoniec predchodca niekoho veľkého, ktorého dobre naklopol.-


97.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 4. 2017, 07:23 avatar
poznanie o povode ludskej rasy od chorych psychopatickych idiotov neprijimam
to radsej tisickrat sa triezvo pozviem do Slnka a pomyslim na Satan, alebo prijmem poznanie o Anunnaki, ale nie poznanie od zvratenych mozgov v gycovitych satockach s gycovitym vyzdobenym buzerantskym Vatikanom
www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


98.
označiť príspevok

salbea žena
   4. 4. 2017, 07:23 avatar
krestanstvo musi zaniknut, taha ludsku rasu do zvratenej slobody


117.
označiť príspevok

litiliti muž
   30. 7. 2017, 18:01 avatar
Riso je sialeny,udrelo mu to na mozog...cely zivot bojovat proti Bohu, ktoreho neveri....to inak ani nemohlo dopadnut...


134.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2017, 23:37 avatar
Nebojuje proti bohu, ale proti hlúpym ľudským názorom.


127.
označiť príspevok

muskat muž
   30. 7. 2017, 22:00 avatar
Nuz, nazvať teológiu vedou, to chce IQ hlboko pod 80. :-)))))))))
Súhlasí Lemmy


132.
označiť príspevok

YouLove
   30. 7. 2017, 23:20 avatar
Teologia je veda o bohu, zoberjuca sa aj dogmou.


133.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2017, 23:35 avatar
Teológia je pokus vytvoriť zdanie usporiadaného systému poznatkov (o bohu) tam, kde žiadnych poznatkov niet. Náboženské dogmy totiž nie sú ani len poznatkami, lebo nie sú produktom ľudského snaženia o poznanie (ich žriedlom je tzv. Zjavenie). Teológiu by sme mohli chápať ako vedu len za jedinej podmienky: keby sme pripustili, že je to veda prázdna, ako hovorí Richard Dawkins. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:20,  Pšššššššššššššššššššššššššššššt............
dnes, 21:20,  Igor Matovič je prototypom „Mečiara 21. storočia“.
dnes, 21:19,  O5 tu nieje ticho?
dnes, 21:18,  Nech sa zamyslí nad svojou kokotnosťou. *13*13*13*13*13*13
dnes, 21:13,  Hovorí známa politologička Žúborová....
dnes, 21:09,  Samozrejme americkou. . https://www.extraplus.sk/clanok/revolucionar-na-volnej-nohe
dnes, 21:07,  Ked obaja, tak spokojní. Opakuj si to prakokot. Nominativ mnozneho cisla: Obaja budete...
dnes, 21:02,  Nas bohem zmizol. Isiel si poplackat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Frustracia je...
dnes, 20:41,  Mala mu ujebať medzi varlatá. *13*13*13*13*13
dnes, 20:40,  Minule sa zakradal po dvore, aby ho sestra nevidela. A skoro ho osratou metlou ujebala....
dnes, 20:40,  Ale veď to si môže natrieť na 9 centový chlebík ňi ? *13*13*13*13*13*13
dnes, 20:39,  Aspon si zasrate trenky operie, ani ich zobliect nemusi. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:38,  Veď ujebe matke prachy ňe ? *13*13*13*13*13
dnes, 20:37,  Pomôže mu to ? Veď lož nezmyje, či ? *13*13*13*13
dnes, 20:37,  Z "renty", co ti vyplaca socialka to veru neutiahnes. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
dnes, 20:33,  Keď bude stať krabička 35 dolarov ako v Australii potom to bude normálna cena konečne
dnes, 20:32,  Chod sa okupat do koryta. Smrdis. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:31,  Rodak lož a bludy v tvojom prípade musi byť su sučasťou tvojej duševnej poruchy rovnako ako...
dnes, 20:31,  Plesen z chlebika a lacna whisky zacala unho ucinkovat. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 20:30,  Od r. 2021 budú zdražovatt cigarety
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(290 347 bytes in 0,285 seconds)