Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Poznámka k jednej fotografii

37
reakcií
205
prečítaní
Tému 23. januára 2020, 04:34 založil Lemmy.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 1. 2020, 04:34 avatar
Solidarita, ľudskosť a rovnosť:
www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   23. 1. 2020, 04:34 avatar
Stotožňujem sa s názorom Stanislava Mičeva.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 1. 2020, 11:33 avatar
Lemmy čo sa týka Mičeva môžem skonštatovať iba to isté ako ty . K ostatnému dianiu okolo Mičeva sa zatial nevyjadrujem nemám dôvod .


3.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 05:50 avatar
Nuž čo už, Mičev nieje demokrat. Demokrat sa totiž o moc delí a viacerými ideologicko názorovými frakciami. Výsledok je kompromis medzi nimi, to je demokrcia.

Nerozumiem, čo majú ľudia proti národniarskemu postoju. Národnosť je naša identite. Je to ako naše meno za menom.
Ak niekomu vadí národ a národnopsť, nech sa zbaví mena, na čo mu je, veď ho len segreguje od ostatných.
Chcieť si zachovať svoje meno, svoju národnosť a s ňou spojenú individualitu je úplne normálne. Nenormálne jesa toho báť, alebo to dokonca nenávidieť, to je v skutku hlúposť. Nenávisť dnes šíria kapitalisti, lebo opať nastolili v spoločnosti totálne nerovnovážny stav, čo ľudí tieź iba prirodzene nasiera. Tak skúste sledovať skutočné príčiny a nemusíte sa potom hnevať nad následkami.


4.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 10:31 avatar
Zatiaľ, zrejme, sú národy a národnosti v istej miere oprávnené, ale ľudskosť je niečo, čo má potenciál spájať všetkých ľudí bez ohľadu na národnosti. A mne osobne je ľudskosť bližšia, než národnosť a považujem ju za správny smer do budúcnosti - až k zániku národností vo veľmi ďalekej budúcnosti.

Takže problém je podľa mňa len v správnej miere, v primeranosti zvýrazňovania národnosti, resp. všeľudskosti. Ak si niekto myslí, že už je čas vymazať národnosť a zaviesť len všeľudskosť, tak si myslím, že sa veľmi mýli.
Súhlasí Osvietený


10.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:03 avatar
Ak by si sa aspoň trošku venoval dejinám era, nemohol by si napísať, čo si napísal.
Ani američania sa nevzdajú svojej národnosti. Ani nikto iný. Opakujem, je to presne to isté, ako tvoje meno. Je to tvoja identita a nič zlé to nieje. Zlé z toho robia akurát ľudia, ako si teraz tu aj ty, ktorý v tom vnímajú problém a chcú ľu´dom ich identitu vziať. Takto zvnikajú konflikty.
Tvoja identita nieje nič, čo by niekomu malo prekázať. Prekáža´t to môze iba tomu, kto ta chce ovládnuť, kto ti chce identitu vziať a dať ti takú, aká sa jemu hodí.


12.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:22 avatar
Sorry, moja identita nie je viazaná na moju národnosť.


14.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:24 avatar
Je, len si to odmietaš priznať. To, kto si, je viazané na tvoju národnosť. Bol si vychovaný v nejakých kultúrnych medziach, ktoré predstavuje práve tvoja národnosť.


16.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:25 avatar
Hehe, ďalší, kto ma pozná lepšie, než ja sám.
Dik za posudok.


18.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:28 avatar
Tvoja arogancia na tom nič nezmení. Nikdy si sa nebavil s ľudmi iných národností? Pri rozhovore napríklad s afričanom, alebo aziatom našinec hneď badá nejaké odlišnosti v myslení, aj vyjadrovaní.Rozumieme si, ale myslíme v niektorých veciach inak, lebo je to spojené s identitou, tak isto, ako aj každe dieťa inej rodiny bude nejakým spôsobom iné, lebo malo inú, špecifickú výchovu.


20.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:36 avatar
Vec množín.Vec matematiky a sociológie.
Aj keby sme teraz vymazali všetky štáty a národnosti, tak by sa ľudia identifikovali inak, po svojom. Dávali by si rôzne lokálne mená pre príklad, Drtiči, hlavičky, šmolkovia..
Identita je to, čo si. Skús sa nad tým zamyslieť a keď to pochopís, tak zároveňpochopís, preco nemá zmysel bojovať proti národnosti, národniarstvu, mazať štáty. Zamyslel sisa, prečo ostaliv USA zachované jednotlivé štáty? Keď sú už tak dlho aj tak spojené? Práve preto, lebo ich nikto nikdy rušiť nebude (cháp v rámci času existencie spojených štátov). Ani v čase Rímskej ríše sa nerušili národy, národnosti, boli pokusy, ale vieme, ako dopadli. Každý pokus o napadnutie identity a nebodaj snahu ju vymazať viedel k strašným vojnám.


21.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:37 avatar
Lenže tie znaky, ktoré získame dedičnou telesnosťou, sú iba základ, čosi ako plátno pre maliara. Ale obraz, ktorý na to plátno maľujeme, to je naša identita, Samozrejme, že obraz je poznačený plátnom, je poznačený druhom a kvalitou farieb a štetcov, ale idea obrazu je jedinečná a od podkladu nezávislá.
Tak sme my ľudia vo svojom vlastnom jadre sami sebou a to je naša identita, ktorá môže byť nezávislá od tela, nezávislá od dedičnosti - minimálne ten potenciál v sebe obsahuje.
Je fér byť vďační svojej národnosti za základ našej samostatnosti, ale individualita sa povznáša nad národnosť.


22.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:40 avatar
V podstate si to sám napísal, už to len pochopiť.
"znaky, ktoré získame dedičnou telesnosťou, sú iba základ, čosi ako plátno pre maliara. "
Ja by som tam hlavne vymazal to "iba". Lebo základ, je jadro era.To ostatné, obraz je závislý na tom plátne v prvom rade.
Plátno je nositeľom obrazu.,


23.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:44 avatar
22. Lenže skutočnosť našej doby mi úplne jasne ukazuje, že stále viac sa tu osamostatňujú ľudia, ktorým je všeľudskosť niečím viac, než národnosť. Ten proces pre mňa úplne zjavne začal.

Ale kým národy, národnosti stratia svoju opodstatnenosť, to potrvá ešte dlhé tisícročia. Preto také snahy v minulosti boli nesprávne a ani v našej dobe ešte neprinesú dobro medzi nás. To je môj pohľad.


26.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:48 avatar
Všeludskosť je pojem nesediaci do tejto debaty. My sme ten istý druh, rozhodne áno, takže je všeľudskosť prítomná a to už dávno či s národmi, alebo bez.
Tu sa bavíme o mene, meno, identita a tá je daná miestom. Nehľadiac na tom, či máme diverziu štátov, alebo jednu únijnú vládu, či čokoľvek. Identitu nevymažeš.


27.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:51 avatar
Myslíš meno akože Jano alebo Jožo, alebo Hans, alebo George, alebo Ali?


31.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:54 avatar
ÁNo, tam to začína. Identifikácia seba samého. Ale len tvojím menom v rodnom liste to z ďaleka nekončí.


24.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:45 avatar
Táto individualita kultúr je úplne prirodzená, veď aj druhy zvierat to potvrdzujú. Ten istý druh zvieraťa žijúci tu, bude mať odlišné znaky ako ten žijúci v Južnej amerike napríklad. Je to ich identita a tú identitu im dáva miesto, kde vyrastajú, kde žijú.


25.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:47 avatar
24. Lenže druh zvierat je skupina, ale každý jeden človek je sám osebe druh, pokiaľ sa týka jeho najvnútornejšieho "ja".


28.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:52 avatar
Nesúhlasím. A absolútne nerozumiem, ako si k takémuto niečomu mohol dôjst.
Sám o sebe druh môžeš byť vo svojej hlave, to však nemení realitu, že si súdruh. Potrebuješ jesť tak isto ako ostatní, si zaradený v komunite, ako ostatní, použivaš tie isté náradia, komunikáciu, systém a tak ďalej.
Keď budeš ziť v inde, vybuduješ si domov bez ludských vymožeností, budeš vieť svoj absolútne individuálny život oddelený od civilizácie, možeme sa bavit.


29.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:53 avatar
Nehovorím o oddelení od ľudstva, iba od národa, v ktorom som sa narodil.


32.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 18:05 avatar
Treba to skúsiť. Potom hovoriť. Iste, je percento, ktoré to dá. Ktoré zmení svoju identitu, odsťahuje sa napríklad do USA.
Ale to je zlomok. Drvivá vaČšina funguje proste tak. Aj u zvierat niektoré migrujú, ale vačšina ostáva so svojimi. Všetko prirodzené.
Ak myslíš tú masovú hystériu s EU, tak takých tu bolo už niekolko po uplynulé stáročia. Je to vzdy len balamútenie týchmocichtivých, obyčajne na to skáču mladší ľduia a tak získajú moc, ale to doteraz vždy zvrhlo ako som už písal vškaredé vojny. Takže bolo by dobŕe sa vzdelávať v dejinách, naozaj. ja som na to v škole kašlal. Dejepis štandardne za 4..
Ale dnes chápem, že to bola obrovská chyba a mohol som mnohé pochopiť skôr, ak by som sa tomu venoval, takto som musel veľa doháňať. Napŕiklad EU, aj som bol nadšenec.. A aký    a neskor som sa dostal k takej informácie, onakej a môj obraz už vedol, pri tom sa stala taká vec z EU a taká už tu je súvis a už je to zlé....
Naozaj si myslíš, že ľudia ustúpia od svojej identity?
Čo bude neviem, ale viem pravdepodobnosti. Buď to tu ovládne ISlam a časom tunajšia kultúra úplne zmizne. Nezmieša sa, zmizne. To percento zmiešaných bude zanedbateľné.
Nastane zvrat a migrácie sa zastaví a podstatná časŤ migrantov sa vráti. Alebo nastanú občianske vzbury (tam už sme) a ak sa od toho neupustí (to platí aj na tlak EU a neustále drzejšie rozkazovanie) nastane občiansky odpor (tam už je Francúzsko). Nieje otázka, či národniari ustúpia. Neustúpia. Otázka je, či chcú liberáli vojnu. Doterajšie dianie to jasne podčiarkuje. Čo si prajes ty? Dokážeš ovládnuť svoju túžbu posvetoštáte pre spoločné dobro a zabrániť tak stretu ľudí? Zase raz... Pretože nie oni idú proti svojej prirodzenosti. To robíš ty a možno že za to, ze to robís ešte aj ich vidíš, ako tých zlých, nezrelých. To nieje pravda. Nezrelý si ty. Obrazne povedané, do hlavy ti samozrejme nevidím.


33.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 18:17 avatar
To, o čom som naozaj presvedčený, je, že my ľudia máme dve prirodzenosti: jednu zo zeme, z dedičnosti tiel a druhú z neba, z našej večnej individuality, z ducha.
Pre väčšinu z nás je tá zemská, dedičná, ešte stále silnejšou, než tá nebeská. Preto sú národy sveta rozdelené.
Ale som presvedčený, že postupne môžeme strácať zemskú prirodzenosť a silnejšie si uvedomovať nebeskú prirodzenosť, jedinečnosť.
To je všetko.


34.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 18:20 avatar
Prirodzná je súhra materializmu a duchovna. 50/50. To je ideálna súhra. Všetko nad a pod je hlúposť, fanatizmus a vedie k tragédiám.
To je šetko.


35.
označiť príspevok

hokejis muž
   23. 1. 2020, 18:26 avatar
A nebeská prirodzenosť v kresťanskej individualite miluje iné nebeské prirodzenosti
Súhlasí -era-


30.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:53 avatar
  vďaka médiám, televízii, rádiu, internetu, ludstvo nikdy nebolo vačším stádom, ako je dnes. To v praveku a stredoveku boli ludia ďaleko vačšie individuality, ako sú dnes. Vďaka masovej komunikácii práveže individualita redne.


11.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:21 avatar
A národom to ani z ďaleka nekončí. Ešte aj nejaký texasan bude hrdý na to, že je z Texasu, až potom z USA. V prvom rade je jeho meno, ktoré mu dajú rodičia, druhé je priezvisko, tiež identita rodiny, tretie je rodisko, miesto narodenia, ďalšie je miesto vyrastania, čo býva obyčajne to isté, ako miesto narodenia, ďaľší je štát a jeho kultúrna príslušnosť, potom je kontinent a napokon planéta. To všetko je naša identita. To sme my. A je jedno, či niekedy v budúcnosti bude naša planéta a náš druh fungovať pod nejakou jednou úniou spojených národov. Identitu, národnosť, štáty, v skratke meno nikdy nevymažeš.


13.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:24 avatar
Tvoja vízia budúcnosti je iná, než moja.


15.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:25 avatar
Ja nemám víziu budúcnosti era.


17.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 1. 2020, 17:26 avatar
Veď si ju napísal: "A je jedno, či niekedy v budúcnosti bude naša planéta a náš druh fungovať pod nejakou jednou úniou spojených národov. Identitu, národnosť, štáty, v skratke meno nikdy nevymažeš."


19.
označiť príspevok

Boris muž
   23. 1. 2020, 17:28 avatar
To nieje moja vízia, to je jedna z možností.


6.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 1. 2020, 12:24 avatar
3-
vieš čo ty slovač bijúca sa v prsia?
Menuj mi pre začiatok čo iba jedného z tohto DF, ktorý má slovenskú štátnu príslušnosť a vystupuje tu proti vlastnému národu, nesúhlasí s vlastnou identitou a nebodaj tu priam bojuje proti Slovensku a Slovákom.
Možno potom pochopíš, že takí nie sú, sú len indivíduá, ktorí si uzurpujú právo vyhlasovať, že len a len oni sú tí praví Slováci a pritom sú dlžníkmi štátu, nevedia poriadne robiť žiadnu prospešnú robotu, sú plní zloby a preto len vykrikujú, že oni sú tí praví, aby sa nedošlo na to, že sú zakomplexovaní a zbytoční ako "polovina míče".
Súhlasí Osvietený


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   23. 1. 2020, 12:33 avatar
era vždy múdro a spravne si pomenoval tému .

Čo sa týka kntsz je to absolutny majster slova na DF bez akejkolvek konkurencie .

Veľmi rád čítam jeho slová , lebo im dáva život a zmysel .

Za každý jeho komentár mu ďakujem . Lebo prispievať do tejto žumpy chce kus intelektu , ktorý v kntsz nachádzam .

Napriek tomu že si sem tam dlubnem do náboženstiev a cirkieu i keď som RKC ako stáročia i moja rodina .

Je to človek ktorý vie viesť diskusiu


9.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 1. 2020, 16:59 avatar
7-
ááále Osvietený, nemuselo byť, aj keď poteší.....
Budeš prekvapený, ale stále sa sem vraciam najmä kvôli prispievateľom ako si Ty so svojimi nielen osobnými názormi, ale aj údajmi, ktoré by som sám len obtiažne zháňal, ondrej61, scarlett, fotooon (aj keď som si nie istý jeho posledným nickom) - prispievatelia s konzistentnými názormi, ale aj era aj keď jeho reakciám nie vždy rozumiem - či lepšie nie vždy v kladnom smere rozumiem - iste som na niekoho zabudol, ale keď to zovšeobecním, zaujímajú ma aj názory oponentov, pokiaľ sú proti mojim názorom vecné a bez nenávisti - takým je napr. Tull, ktorý tu už dosť dlho nebol. Čo je s ním?
Máš to u mňa 
Súhlasí ardun, Osvietený


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 1. 2020, 22:58 avatar
kntsz čo je s Tullom netuším .

Ja si vážim každý tvoj príspevok lebo každý je racionalny a majstrovsky zložený .

Nuž ako si písal sú slováci ale ešte aj nadslovaci hajlujuci ktorí nevedia či je lepšie hrať sa na komunistu , alebo nacistu .

Nie sú ani komunisti ani nacisti iba idioti , ktorí kde môžu tam našu krajinu poškodia . Zdá sa im to prirodzené .

Nejakých oponentov tu ani nenachádzam ešte možno Peter 67 , era ale také čudá ako je Kasafran , Panoramix , Boris , Kacir , hokejis nemôžem brať za oponeturu alebo argumentačných diskuterov .

To je už skôr komedia .

Drž sa a prispej sem tam niečo . Lebo to tu už i ja zabalím .
Súhlasí kntsz


37.
označiť príspevok

Kacír muž
   24. 1. 2020, 23:01 avatar
Aj my si vážime tvoje príspevky, len tak ďalej, pomáhaš nám napĺňať naše poslanie, za celý tým strany č.24 ti patrí úprimná vďaka.


38.
označiť príspevok

gabriel pb
   24. 1. 2020, 23:03 avatar
kntsz, pokiaľ dobre viem tak jetro tull je hudobník z kapely od simy martausovej (Okouzlující Sima Martausová v Olomouci


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 1. 2020, 14:48 avatar
Bryan Adams - Please Forgive Me
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:36,  https://lh5.googleusercontent.com/proxy/chvhywtvuq2dJDGhNe04txlmLowiDGmcXvk0W9eqhvaTk4cmh6hNlOEqD...
dnes, 18:34,  https://www.interez.sk/wp-content/uploads/2017/05/history-lists-11-things-you-may-not-know-about-...
dnes, 18:33,  (34) Milníčko, odporúčam Ti, aby si hrozby toho "znovuzrodenca" nebral až tak...
dnes, 18:33,  Ja píšem o starovekých egypťanoch, nie súčasných. Trošku si to v tej hlavičke uprataj.
dnes, 18:31,  Milosko Egypt je síce v Afrike, no Egypťan nie je klasický černoch, tak ako celá severná...
dnes, 18:31,  Bez predošlých poznatkov veru nie.
dnes, 18:30,  Ak si ty humanista Lemmy, tak ja som potom prezident kuriev kurva. *39*39*39
dnes, 18:29,  Ty aj bez drog si ideologicky omámený sionfašizmom.
dnes, 18:28,  Fašista Kasafran, ty nie si ani omylom humanista, ani v úvodzovkách. Ty si eštebácka...
dnes, 18:27,  (30) Hokejis, z väčšiny jeho príspevkov to priam "bije do očí"...
dnes, 18:27,  Fašista hokejis zasa klame
dnes, 18:26,  ondrej61 A teraz sa tebe zachcelo!
dnes, 18:24,  Bez moslimov by nexistovali ani lietadlá ani by sa nelietalo do vesmíru
dnes, 18:24,  (31) Mil@níčko, okrem svojich ním stále zatajovaným súkmeňovcov...
dnes, 18:22,  Do zrkadla dlho nepozeraj.
dnes, 18:22,  Ty seš vúl .
dnes, 18:22,  Fašista Lemmy zasa klame
dnes, 18:21,  14,88 dní !!!!!!!!!!
dnes, 18:21,  Realita ti nepasuje, čoooo ? :) Vzdelávaj sa: www.diskusneforum.sk/tema/bajt-al-hikma
dnes, 18:18,  Bajt al-Hikma (Dům moudrosti, anglická transkripce Bait al-Hikmah) je název instituce, kterou...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Skúsenosť je niečo, čo človek získa až po tom, keď to už nepotrebuje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(117 495 bytes in 0,563 seconds)