Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Požehnanie františka za ukončenie pandemie robí velký predel v živote cirkvi a sveta.

52
reakcií
512
prečítaní
Tému 4. apríla 2020, 16:21 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 4. 2020, 16:21 avatar
Je to znamenie nielen cirkevné, ale aj svetské, lebo blázinec, čo tu bol pred tým, už nikdy nebude. Mnohí sa obávajú, že to je začiatok vojny, ale práve tu sa mení situácia dobra a zla v duchovnej sfére života na obidvoch stranách. Na každého sa vráti to, čo zo seba vysiela, je to ako by platilo,: mech je požehnaný každý, kto ťa požehnáva a prekliaty, kto ťa preklína a teda každé zlo, nech sa vráti tam, odkiaľ prišlo a dobrí pozorovatelia už aj zaznamenali niektoré prípady.Samozrejme, kto chce vidieť vidí a kto nie tak nevidí, ale nebude dlho trvať a všetci tí čo boli na strane zla budú ľutovať a hanbiť sa sami pred sebou a nevyjú na ulice, ako teraz všetci, čo sú zavretí doma, lebo ľudia si ich budú pamätať a budú sa k nim nepríjemne správať. Ako sme netušili, ako treba ochladiť zem, tak sa stalo a tak sa stane aj s tými to zlými aj keď teraz ešte netušia, ako sa to má stať. Pred vchodom sa bralo do vnútra všetko zlo tohoto sveta a cirkvi a von vyšli v sláve ako po spovedi, vlastne ta spoveď sa tam aj konala a kto je citlivý na tieto duchovné veci, nemohlo mu zostať oko suche.
Čo sa tam vlastne duchovne stalo to uvidíme až neskôr, alebo pochopíme až neskôr, ale ja som pozoroval, že tam bol prítomný ježiš v inej forme, alebo dokonca, akoby tu dlho nebol a odteraz tu je. Nebo dalo vo fatiíme cirkvi príležitosť, dať do poriadku cirkev a svet, ale cirkev neuverila a požiadavky neba si nevšimla viac ako 100 rokov,
Týmto ukončilo nebo čakanie a všetko to, čo mala cirkev urobiť , urobí niekto iný.
Ľudia majú strach s tretej vojny, ale požehnaním prišla na zem iná sila, ktorá ako dobrá sila, bude velmi kruto zaobchádzať s tými, čo tu boli zodpovední za páchanie zla a nestáleho krviprelievania vo svete.
Nebo vie presne kto je za čo zodpovedný a nepotrebuje ani žalobcu a ani sudcu, lebo ešte pred tým každý pochopí, čo robil a prečo zle, ale návratu medzi dobrých už nebude.
Všetky takéto predpovede je potrebné konzultovať s evanjeliom, alebo už som zase čítal, dokonca priamy odkaz od ježiša, že veštci budú zachránené. Neverte takýmto víziám, lebo v evanjeliu zostali pasáže o plevoch a zrne, o ovciach a capoch a podobne, ale hlavne dávajte si na to pozor. Venujte sa radšej tomu, ako využiť posledné časy na spoveď ísť sa zbaviť hriechu.
Náš boh nás v našich časoch súženia utešoval tým, že každá slza bude zotretá a každá kvapka krvi zúčtovaná a nepodceňujte spoveď, aby ste neboli pristihnutý pri zlých , ak to nečakane príde.
neverte všetko, čo hlása cirkevn verte len evanjelium. Cirkev musí zostať, aj keby aká bola, lebo príde nový a dá ju doporiadku a požehnanie naznačilo, že už prišiel, že z miestnosti, kde sa konalo požehnanie, vyšiel niekto nový v duchovnej sfére, Nakoniec ježiš sa rozhodne sám, čo urobí s tými a čo s tými a komu odpustí neodpustiteľné a komu neodpustí odpustiteľné. Spájajte sa v modlitbách na vysielaných svätých omšiach, aby vás čo najviac myslelo v tom momente na to iste. lebo toto je sila a čím viac sa jej budeme zúťastnovať, a pestovať si túto silu, tým viac nás
bude počúvať a vyplní nám , čo chceme.
Zostaňme v nádejí, ako vo fatime, keď hovorila deťom: Táto vojna čoskoro končí, ale ak nikto nenaplní to, čo, tu bolo povedané, príde druhá a horšia. Pandemia ????

Tak aj my dnes: Táto pandemia skončí, ale ak sa nedá do poriadku cirkev a ľudia sa neobrátia a nedá sa doporiadku celý svet, ľudstvo na tejto planéte skončí
Dobre o tom porozmýčľajte a medzi tým, pozerajte na tých naších najmenších.


2.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 4. 2020, 17:31 avatar


3.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 4. 2020, 17:34 avatar
cele zle.....Ku komu sa vlastne modlí?....koho prosi o pomoc?...Ježiš by mu povedal, odíd odo mňa satan


4.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 4. 2020, 17:38 avatar
Velika Maria a slabý Ježiško v jej naručí     !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!         


22.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2020, 20:23 avatar
2., 3. Pápež František sa modlí najmä k Bohu a k Pánovi Ježišovi (vlastne asi ako každý katolík), napr. www.vaticannews.va Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.vaticannews.va Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A k tomu čo si namietal o tom jeho príhovore k Panne Márii, matke Pána Ježiša, asi tak:
"Keby nám Ježiš nezaslúžil a nezískal spásu, ani ten najsvätejší život Panny Márie a všetkých ľudí na zemi by nikomu nepomohol. Ale ak sme už vykúpení a krstom ponorení do Ježiša Krista, v ňom naše skutky získavajú záslužnú hodnotu pred Bohom. Na viacerých miestach Sv. Písma sa hovorí, že Boh nás bude hodnotiť podľa zásluh za svoje skutky: „Nadeľ im podľa ich skutkov a podľa ničomnosti ich výmyslov. Odplať im podľa diela ich rúk, odmeň ich podľa zásluhy“ (Ž 28, 4). „Odplať im, Pane, podľa zásluh, podľa ich činov!“ (Nár 3, 64). „Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú. V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú“ (Mt 6, 19-20). „Ak chceš byť dokonalý, choď, predaj, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi“ (Mt 19, 21). „Predajte, čo máte, a rozdajte ako almužnu! Robte si mešce, ktoré sa nezoderú, nevyčerpateľný poklad v nebi, kde sa zlodej nedostane a kde moľ neničí. Lebo kde je váš poklad, tam bude aj vaše srdce“ (Lk 12, 33-34).
Ak platí najmä posledný citát, že v nebi môžeme mať nevyčerpateľný poklad zásluh, o čo skôr ho môže mať Panna Mária, najvernejšia Božia služobnica, ktorá sa vzdala všetkých svojich plánov?! O čo skôr môže ona z tohto pokladu ustavične prideľovať iným!

Spýtam sa takto: Môžeme sa modliť jeden za druhého tu na zemi? Poviete mi: „Áno!“ A je to správne. Veď apoštol Pavol napísal: „Bratia, modlite sa aj za nás!“ (1 Sol 5, 25). A apoštol Jakub povzbudzuje: „Modlite sa jeden za druhého, aby ste ozdraveli. Lebo veľa zmôže naliehavá modlitba spravodlivého“ (Jak 5, 16). Môžu sa modliť tí, ktorí sú v nebi? Sv. Ján v Zjavení píše: „Štyri bytosti a dvadsiati štyria starci padli pred Baránkom. Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých“ (Zjv 5, 8). „A každá z týchto štyroch bytostí… vo dne v noci bez prestania volali: „Svätý, svätý, svätý Pán Boh všemohúci, ktorý bol, ktorý je a ktorý príde!““ (Zjv 4, 8).
Môžeme poprosiť človeka, aby sa za nás modlil? Áno, a neraz to robíme. Zvlášť prosíme tých, ktorí sú nábožní pred Bohom alebo ktorým Boh udelil osobitnú charizmu, to znamená, že na ich príhovor akosi skôr urobí niektoré veci, napríklad ak niekto má charizmu privádzať ľudí k obráteniu, charizmu uzdravovania alebo poznania a pod. Môžeme poprosiť nejakého človeka, ktorý odišiel do večnosti, aby sa za nás modlil? Ak vyznávame v spoločenstvo svätých, ak sme v Kristovi jedno telo, nič tomu nebráni. Vari Boh bude brániť takejto prosbe, keď on chce, aby sme sa modlili jeden za druhého?
Niekto tu môže namietnuť: „Ale Boh v Starom zákone zakázal vyvolávať mŕtvych“ (napr. v Dt 18, 10-12). To je pravda, ale my sa pri modlitbe neusilujeme, aby sa nám zjavili mŕtvi alebo aby k nám prehovorili. A napokon nevzývame ani mŕtvych. Brat Efraim to vyjadril takto: „Čítal som: „Boh nie je Bohom mŕtvych, ale živých“ (Mk 12, 27) Abrahám žije, Mojžiš žije… Pochopil som… že kto dostal život, ten viac nemôže zomrieť. A z toho dôležitého Božieho zjavenia vyplynulo ostatné. Štefan nezomrel, keď ho ukameňovali, iba zaspal. Mária nezomrela, odišla k Synovi. Tak, ako lotor z pravej strany: „Dnes budeš so mnou v raji“ (Lk 23, 43)… Mária teda žije a ja som sa rozhodol, že sa jej prihovorím.“
Väčšina kresťanských cirkví vo sa vo Vyznaní viery modlia: „verím v spoločenstvo svätých.“ A svätí nie sú len na zemi. Sú predovšetkým v nebi, lebo sú už dokonale očistení Božou milosťou. Ak mám mať s niekým spoločenstvo, musím s ním v prvom rade komunikovať. A to sa vzťahuje aj na prosby o príhovor.
Vrátim k Máriinmu proroctvu v Magnifikate: „Hľa, od tejto chvíle blahoslaviť ma budú všetky pokolenia…“ (Lk 1, 48). Toto slovo zahŕňa nielen úctu v srdci, ale aj vyjadrené velebenie Ježišovej Matky, čo je v podstate modlitbou. Samozrejme nesmeruje to k Márii ako k poslednému cieľu, ale k Bohu, ktorý v nej urobil také veľké veci.
A aký mocný je Máriin príhovor! Lukáš píše: „Len čo Alžbeta začula Máriin pozdrav, dieťa v jej lone sa zachvelo a Alžbetu naplnil Duch Svätý. Vtedy zvolala veľkým hlasom“ (Lk 1, 41-42). Neskôr keď na svadbe v Káne povedala Synovi: „Nemajú vína“ (Jn 2, 3), Ježiš vyhovel jej prosbe hoci ešte „neprišla jeho hodina“ (Jn 2, 4). Ježiš urobil na Máriinu prosu výnimku! To je čosi úžasné! A preto kresťania od prvých čias nachádzajú odvahu a prosia ju o príhovor u Syna.
Keď v starozákonných časoch Boh chcel potrestať neverných Izraelitov, prosil Mojžiša, aby mu nebránil potrestať ich: „Teraz ma nechaj, nech zahorí môj hnev proti nim a vyhubím ich! Teba však urobím veľkým národom.“ Mojžiš sa pokúšal upokojiť Pána, svojho Boha, a hovoril: „Prečo by mal, Pane, vybúšiť tvoj hnev proti ľudu, ktorý si ty mohutnou silou a mocnou rukou vyviedol z egyptskej krajiny?! Prečo by mali Egypťania vravieť: „V zlovôli ich vyviedol, aby ich zmárnil na horách a vyničil ich zo zemského povrchu?!“ Odlož svoj prudký hnev a maj zľutovanie nad nešťastím svojho ľudu! Spomeň si na svojich služobníkov Abraháma, Izáka a Izraela, ktorým si na seba samého prisahal a prisľúbil: „Rozmnožím vaše potomstvo ako hviezdy na nebi a celú túto zem, o ktorej som hovoril, dám vášmu potomstvu, aby ju vlastnilo na večné veky!“ A Pán oľutoval nešťastie, ktorým chcel navštíviť svoj ľud“ (Ex 32, 10-11.14). Teda urobil výnimku vo svojich zámeroch.
A presne toto robí aj Panna Mária. Neraz stojí ako kedysi Mojžiš pred Bohom a prosí, aby Boh zadržal svoj spravodlivý hnev pre hriechy a nevernosť svojho ľudu. A Boh znova pohnutý Máriinou láskou, dobrotou a vernosťou „ľutuje nešťastie, ktorým chcel navštíviť svoj ľud“ (Ex 32, 14)
Martin Luther v komentári k Magnifikat napísal: „Mária si neželá, aby sme si z nej urobili modlu. Nie ona koná, lež Boh uskutočňuje všetko. Ak vzývame Máriu, robíme tak preto, aby nám Boh s ohľadom na ňu dal to, o čo prosíme. Ostatne, s rovnakým úmyslom vzývame všetkých svätých, s vedomím, že všetko sa deje prostredníctvom Boha.“19
Hneď v prvej kapitole Skutkov apoštolov sa píše o Cirkvi zhromaždenej vo Večeradle: „Títo všetci jednomyseľne zotrvávali na modlitbách spolu so ženami, s Ježišovou matkou Máriou a s jeho bratmi“ (Sk 1, 14). Naozaj neviem, čo je nebiblické, ak sa modlíme k Bohu v spoločenstve s Pannou Máriou. Je to skôr česť. V uvedenom texte sa píše, že „zotrvávali na modlitbách spolu s Máriou“. Ak nechceme v tomto spoločenstve modlitby zotrvávať, v istom zmysle sa vzďaľujeme aj od Cirkvi. Lebo Mária je vždy tam, kde sa Cirkev modlí.
Prečo si niektorí kresťania myslia, že je vhodnejšie prichádzať k Bohu cez Pannu Máriu? Lebo je to výraz pokory, v ktorej si priznávame, že aj pri všemožnom snažení sme stále hriešni a nehodní pristúpiť k Bohu. Hriech v nás vzbudzuje Boží odpor. Modlitby vychádzajúce z hriešneho srdca nie sú dôstojné a hodné vystúpiť k Božiemu trónu. Preto ich zverujeme Panne Márii, ktorá ich berie za svoje a prednesie ich v našom mene.
Tí, ktorí si myslia, že sú dosť dobrí, lebo sú biblickí a zachovávajú Ježišovu vôľu, sa podobajú farizejovi, ktorý sa vpredu modlil v chráme. „Mýtnik stál celkom vzadu a neodvážil sa ani oči k nebu zdvihnúť, ale bil sa do pŕs a hovoril: »Bože, buď milostivý mne hriešnemu“ (Lk 18, 13). Ježiš toto podobenstvo zakončil slovami: „Hovorím vám: Tento odišiel domov ospravedlnený, a nie tamten. Lebo každý, kto sa povyšuje, bude ponížený, a kto sa ponižuje, bude povýšený“ (Lk 18, 14). Ak sa teda pokladáme za nehodných pristúpiť k Ježišovi a zverujeme svoje potreby a prosby čistej a svätej Panne, pripodobňujeme sa mýtnikovi a nájdeme milosť u Boha. Už sv. Augustín, ktorý žil v štvrtom storočí, napísal: „Svet bol nehodný prijať Syna Božieho z rúk Otca; dal ho Márii, aby ho svet prijal skrze ňu.“
modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2020, 20:39 avatar
Hoci neraz som hovoril i to, že v tomto smere ohľadom panny Márie si treba dať pozor a rozlišovať, čo Cirkev oficiálne odporúča resp. čo schválila, uznala (na jednej strane) a čo, naopak, sú skôr len nejaké súkromné, Cirkvou (Vatikánom, Kongregáciou pre náuku viery, Učiteľským úradom, pápežom) neschválené veci, údajné zjavenia, aktivity a pod. (na strane druhej). Nesprávne použiť sa dá asi všetko, aj veci duchovné. Napríklad viď odmietanie titulu spoluvykupiteľka pápežom Františkom (titulu, ktorý Cirkev Márii nedala a asi ani nedá, hoci niektorí by chceli):
"Svätý otec František odmietol počas svojej homílie na sviatok Panny Márie Guadalupskej snahy v rámci Cirkvi vyhlásiť piatu dogmu o Panne Márii, ktorou by jej bol pridelený titul “spoluvykupiteľka.” Tieto snahy zároveň nazval “bláznovstvom.” Podľa pápeža Panna Mária nikdy nechcela mať na sebe titul ani zásluhy, ktoré patria jej Synovi. “Nikdy nechcela mať pre seba niečo, čo bolo jej Syna. Nikdy sa nepredstavila ako spoluvykupiteľka. Nie.” doslovne povedal pápež František. Pápež zdôraznil, že Panna Mária sa predstavila ako služobnica Pána."
www.svetlosveta.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

Krištof
   4. 4. 2020, 20:43 avatar


51.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   6. 4. 2020, 10:05 avatar
Krištof, možeš tu davať aj kilometrove članky ....je to zle!!!!!
Papež sa jasne prihovara Marii, klaci pred jej obrazom a este aj kvety jej dava..Modlarstvo ako vyšité!!!!!!!!!!!! Tfuj tajbl!!!!!!
To su slová pápeža.
Pod tvoju ochranu sa utiekame svätá Božia rodička. Neodvracaj zrak od naších prosieb, pomož nám v núdzi a z každého nebezpečenstva nás vyslobod, ty panna slávna a pozehnaná!....
Kde sa tu prihovara papež ku Bohu?    


53.
označiť príspevok

Krištof
   6. 4. 2020, 14:13 avatar
No ten text čo som tam dal, to práveže dosť vysvetľuje. Inak kľačať môžeš, aj keď si zaväzuješ šnúrky. To však neznamená, že uctievaš topánky. Ide teda o vnútorný postoj, názor, aký človek má. Matku Pána Ježiša si vyvolil Boh, takže je s ňou. Prihovárať sa k tejto svätej Panne Márii, s ktorou je Boh a je vyvolená, je v poriadku v rámci Cirkvi. Nepovažujeme však Máriu za Boha či Bohyňu, nejde o modlárstvo. Tým by to bolo, ak by išlo o uctievanie - adoráciu boha z pohanského náboženstva. Ale o to samozrejme nejde. Úctu a lásku môžeš prejaviť aj človeku. Podľa KC Bohom je iba Svätá Trojica a v rámci nej Pán Ježiš, Boží Syn.
Treba však povedať, že niektorí katolíci to - viac-menej "súkromne" - preháňajú s mariánskou "úctou". Ale to nie je Vatikánom oficiálne uznaný a odporúčaný prístup. (Za oficiálne schválené možno považovať len to, čo schváli vatikánska Kongregácia pre náuku viery, Magistérium a pápež.)

"Ovšem nikde není řečeno ani napsáno, že by klečení bylo výhradním projevem klanění, adorace. Pokud pročítáme Písmo, pak postojem člověka před Božím majestátem bylo "padnout na tvář" - prostrace (liturgicky používaná při obřadech Velkého pátku). Symbolika klečení může samozřejmě být jedním z možných projevů klanění, to je však především "vnitřní postoj". Klečení může být stejně tak výrazem prosby, pokání apod. NB: Klečet můžete konečně i při opravě kola u auta a přesto Vás nikdo nebude obviňovat z adorace dopravního prostředku. Tělesný postoj nám v tomto případě "pomáhá". U auta budete klečet proto, že Vás bolí v zádech a nevydržíte být prostě ohnutý..." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Príklady, že pápež František sa modlí najmä k Bohu a k Pánovi Ježišovi (vlastne asi ako každý katolík), som už uviedol tiež (odkazy na ne):
www.vaticannews.va Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.vaticannews.va Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 4. 2020, 17:46 avatar
Celkom nerozumiem, o čom je príspevok č.1.
Súhlasí djjaro


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   4. 4. 2020, 17:54 avatar
možno bude dodatok.....   


8.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 4. 2020, 18:03 avatar
Niektorí ľudia tu majú taký zvláštny slovník a zvláštne myšlienkové postupy, že ani ja im často nerozumiem. Ale možno zase iní majú problém rozumieť mne, takže z toho nerobím vedu. Verím, že má aj elemír nejakých blízkych, ktorí rozumejú tomu, čo píše.
Súhlasí djjaro, Zuzka8, Starý chren


9.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   4. 4. 2020, 18:08 avatar
Ani mne si nerozumel.  


11.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 4. 2020, 18:12 avatar
Tak jest.

K porozumeniu v nejakej veci je treba, aby ľudia mali spoločnú zásobu zážitkov s tou vecou - a aby tie zážitky nazývali rovnakými slovami.
K tomu slúži komunikácia, tou sa dá mnohé zosúladiť
Súhlasí Zuzka8


27.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 12:37 avatar
No ako pozerám, tak tá komunikácia je zaujímavá schopnosť.    


15.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 4. 2020, 19:02 avatar
Ja to Elemirovi nevyčítam. Ale aj tak by som rád vedel, o čom to je.


17.
označiť príspevok

-era- muž
   4. 4. 2020, 19:17 avatar
Nuž, asi musíš vyvinúť zvýšené úsilie o porozumenie. Ja by som ho vyvinul, keby som mal silný motív... ale nemám :(


18.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 4. 2020, 19:25 avatar
Snažil som sa, ale nedarí sa mi.


10.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   4. 4. 2020, 18:10 avatar
Ja som si kukla iba záver. A nechce sa mi to čítať, keď je to z katolicizmu.  


12.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 4. 2020, 18:19 avatar
Mohla si sa prekonat a precitat si


13.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   4. 4. 2020, 18:41 avatar
Už som si kukla, keď sú tam aj katolické "zjavenia", tak potom nečítam. Bo ja mám vlastný názor.

Djjaro, už Ťa tu inak niekto spomínal. 


14.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 4. 2020, 18:44 avatar
Neviem kto ma spominal
Súhlasí Zuzka8


16.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 4. 2020, 19:03 avatar
A ty máš rada aké znamenia, keď tie katolícke nie?


19.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 4. 2020, 19:56 avatar
Mňa Zuzka úspešne ignoruje. Už raz som sa jej niečo pýtal, ale tiež to odignorovala.


20.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 4. 2020, 20:04 avatar
Čuduješ sa keď si starý chren?


21.
označiť príspevok

Immanuel
   4. 4. 2020, 20:05 avatar
Keby si bol slušný človek, tak ti odpovie


28.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 14:08 avatar
Fii, starý chren... ja neverím, že sa Boh zjavuje na tento čas vo snoch, alebo že dáva nejaké fatimské zjavenia, zjavenia Márie, alebo žeby bol tu na Zemi v podobe človeka. To Kristus hovoril, že v posledných časoch, nás budú chcieť obalamutiť a bude sa hovoriť, hľa tam je Kristus! No my, Cirkev, nemáme veriť takýmto "zjaveniam", veľa ľudí teraz tvrdí, že ja som Kristus, alebo ja som imanuel :-D. Ten slovenský či český predstaviteľ sekty to tvrdí. :-D neviem ako sa volajú, ale bol v relácii Reflex.
Noo, prosto, ja verím, že rozoznám keď príde, ak príde za môjho života, lebo to bude až moc slávne. Bude to sl?vny príchod, tak.
Súhlasí Starý chren


29.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 14:10 avatar
Ďakujem Zuzka. Tiež si to myslím. Ako blesk z jasného neba. Máme byť bdelí a čakať.


31.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 15:06 avatar
Jj 29, vieš čo znamená to bdenie? :-) ..


32.
označiť príspevok

Starý chren muž
   5. 4. 2020, 15:17 avatar
Myslím si, že to bdenie znamená, aby sme mali činnú vieru a dobrý vzťah s Bohom.
Súhlasí Zuzka8


33.
označiť príspevok

Immanuel
   5. 4. 2020, 15:20 avatar
A hlavne veľa čítajte KNIHU PLNÚ BLUDOV, bibliu


37.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 20:44 avatar
32, no treba byť znovuzrodený a mať Krista za Spasiteľa a Pána. Lebo akože náboženstvo, alebo skutky sa dajú predstierať. ... :-)


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 4. 2020, 12:25 avatar
Zuzka8 prvé sú katolícke zjavenia a nepravé nekatolícke ???

Ktoré je aspoň jedno katolícke zjavenie ? Dík


30.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 14:16 avatar
To, že tam bol Ježiš prítomný v inej sfére, to je blud. A viac si už nepamätám, naozaj píše Elemír moc chaoticky a bez vedomia, že ho čítajú aj ateisti alebo iní čo sa nevyznajú.  


34.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 4. 2020, 16:35 avatar
Zuzka hovoríš jasne o ježišovi, to je pravda, , ale tu sa jedná o iné zjavenia, kde sa ježiš nezjavuje. Naopak, práve pre tento príslub, že sa nebude zjavovať, predpokladám, že sú zjavenia mariánske.
Ale zase takto, ja verím iba zjavenia, ktoré riešili problémy cirkvi, alebo priamo ponukli dôkaz v technickej, prípadne duchovnej sfere. A tomuto vyhovujú iba dve zjavenia. A to guadalupe a fatima. Medžugorie a dechtice berme ako novodobé a uvidíme ešte neskôr. Aj lurdy nazapadajú do môjho záujmu, ako zjavenia, sú tam liečivé pramene a mnoho ľudí sa vyliečilo, ale ak sa mala bernadeta opýtala kto si ? , čo jej povedal kňaz, prišla nazad a nevedela to vysloviť, lebo na jej vek to bolo ťažké slovo a kňaz vydedukoval z toho, že to bolo asi nepoškvrnené počatie a vzniklla ďaľšia dogma. Ale dá sa predpokladať, že sa tam niečo v tom zmysle dialo.
Čo sa týka guadalupe, to už by som musel znova nalistovať, ale tam tak isto nebolo priamo povedané meno, teda zjavenie sa konkretne nepredstavilo, ale keď došlo k zázraku s kvetmi, udajne biskup padol na kolená aodprosil pannu máriu, za to, že jej neveril a potom vlastne sa začala zavádzať cirkev medzi obyvateľstvo a aj samotný zázrak pomohol uveriť ľuďom evanjeliu,Teda zjavenie malo obrovský dopad na cirkev, ktorá tam žije dodnes a tam potvrdili zjavenie samotní veriací, že uverili.
Fatima je zjavenie dokonalé po všetkých stránkach a tiež poradili deťom, aby sa opýtali, kto zjavenie vlastne je a tu bola jasná odpoveď: som z neba. nič viac, teda to nebolo marianske zjavenie, ako predpokladám, že aj v guadalupe.
A ja to vidím,. že nebo potrebovalo riešiť problém vo vnútri cirkvi-. Tu však je dôkazov viacej.
Bolo to dopredu oznámené, a aj čo asi bude, dokonca pravidelné mesačné stretnutia. 70 000 ľudí na poslednom zjavení, to tiež nie je nezanedbateľný fakt, no a zázraky so slnkom, to mohla byť nejaká projekcia pod hrubou dažovou clonou oblakov, ale vysušenie 70 000 ľudí za štvrťhodinku, také miikrovlnky nemáme zatiaľ ani dnes, nehovoriac, že by taká sila tých ľudí zabila, aale tu je dôkaz iného druhu.Obidve zjavenia riešili problém v cirkvi, aj guadalupe a aj fatima.V guadalups sa to podarilo, ale fatima, napriek tomu, že to bolo kolosálnejšie, cirkevní zodpovední, respektíve pápeži neuznali.
Bolo jasne povedané, čo musí cirkev urobiť a bolo hneď aj jasne povedané, čo nastane, ak cirkev uposlúchne a čo nastane ak cirkev neuposlúchne.A keď zobrieme do úvahy, že pani o sebe povedala, že je z neba, bolo to nariadenie priamo z neba. Veď II. svetová vojna bolo udajne 110 milonov obetí a to ešte bolo varovanie o svetlej nocí ,keď asi v v r. 1938 sa dali čítať noviny a udajne to bol zdroj svetla z polárnej žiary ,ktorá na istý čas prišla nad švajčiarsko a či to bolo nejaké vychýlenie polov, alebo nejaké prepolovanie to nie je teraz podstatné, podstatné je že cirkvi bolo niečo nariadené a podľa predpovede prišiel aj trest za neuposlúchnutie.
A nebo asi presa len čakalo až po požehnanie proti koronavírusu,a predpokladám, že v dohladnej dobe sa na trati linky zem nebo niečo predsa len udeje. Že vstupujeme týmto do nejakej inej doby, kedy sa nebo nebude až tak 1000-% spoliehať na pozemské vedenie cirkvi, lebo to je velmi labilne voči satanovi a zrejme nebo niečo vymyslí, ako to dať do poriadku.
Čo sa týka medžugoria a dechtíc, údaj aj v ázii, je dosť takýchto zjavení, to už pri samotnom pohľade na vizionárov, ak uvidia to svoje zjavenie, tak sa ich tvár v momente zmení na niečo úplne iné, to si pozrite na videách.
Takže zjavenia menšieho významu, to tu nemienim preberať a k tomu poviem len tolko, že som veriací človek a ak stretnem veriaceho človeka, tak mu v podstate verím, alt toto už môže byť založené na gnosticizme, teda ľudí, ktorísa dotali do vyššíéch sfér duchovna a teda aj duchovného kontaktu s nebom a všetkým čo s tým súvisí. Ale to je niečo podobné ako napríklad keď aj neveriací človek pride na také miesta, ako boli konvcentračné tábory, rímske koloseum, ježišov hrob, že tam cítia niečo zvláštne silné a niečo podobné si myslím je to aj s gnostikami, ale samorejme duchovná sila je viac zameraná na to, čo prúdi zo zeme na nebo a naopak, ale to všetke je vemi neisté, lebo niekto cíti pri pozdvihovaní, ako z hostie prúdi živá ježišova voda, o ktorej ježiš hovorí so samaritánkou a niekto sa cíti, alebo vypadá oveľa svätejší, nemusí cítiť nič. Ale ja si myslím, že práve spomedzi ostatných cirkví toto katolíci citia najviac a preto aj kvôli tomuto chodí do kostolov najviac katolíkov.

Čo sa týka zuzky a era ten môj štýl písania je naozaj taký a už som aj dlhšiu dobu tu nepísal, ale znova som tu a nič sa na mne nezmenilo, proste sadnem a píšem. Takže ak niečo nie je jasné napísanbé, dávajte mi Otázky, lebo na konkretnu otázku sa rýchlejšie nájde konkretna odpoveď.
Lebo Boh otec ježiša tu na zemi nie je, ako sa všeobecne hlása, že boh je všade, lebo ježiš nás učí otčená a samá prvá veta je : Otenáš, ktorý si na nebesiach a zase ježiš nám hovorí: budem s vami po všetky dni až do skončenia veta, takže v nejakej forme by tu mal byť. Teda kde sa zídu dvaja, alebo traja v mojom mene, tam som aj ja s nimi, no a potom vo svitostiach, atď.
Môj rozdiel od inej väčšiny veriacich je vo veľa veciach, ale uvediem jeden príklad, ktorý je vyššie: Všetci veriací všetkých cirkví veria, že boh je všade a riadí naše osudy, že za nás by mal byť zodpovedný on a ja si myslím, že boh tu vôbec nie je, lebo otče náš, ktorý si na nebesiach. A boh nie je náš boh riaditeľ, že je zodpovedný za to, čo sa tu na zemi deje, ale boh náš sudca, ktorý nám dal slobodu a bude nás súdiť za to, ako tento svet vyzerá.


35.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 4. 2020, 16:49 avatar
Zuzka8 ja nepíšem či bol nebol ja sa pýtam na jedno katolícke zjavenie to je jedno či ježiša alebo Marie .

Či nejaké poznáš ?

Lebo elemír píše , že ježiš sa nezjavuje .

No a Medžugorie a naša katolícka cirkev takto

Pápež Benedikt XVI. neuzná mariánske zjavenia v Medžugorí

Záhreb 18. apríla (TASR) - Pápež Benedikt XVI. - podobne ako jeho predchodca Ján Pavol II. - neuzná za oficiálne pútnické miesto Medžugorje na juhu Hercegoviny, ...

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

ardun muž
   5. 4. 2020, 16:50 avatar
Na priamu otázku o uznaní mariánskych zjavení v Medžugorí sa pápež iba "udivene usmial," povedal biskup, ktorý sa s Benediktom XVI. prednedávnom osobne stretol.

Katolícka cirkev naďalej zastáva názor, že o nadprirodzených úkazoch v Medžugorí neexistujú žiadne dôkazy. Z tohto dôvodu nie je Medžugorje oficiálnym pútnickým miestom a nie sú tam dovolené ani nijaké oficiálne púte.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


38.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 21:01 avatar
Neviem o čom ardun píšeš. Nepochopila som na čo sa Osvietený pýta.

Elemír, ja prosto neverím v tie zjavenia a ani gnostické, bo proste nie sú pravé. Všetko čo nám Boh chcel povedať, je povedané skrze Krista. Už potom tie ďalšie zjavenia berú slávu Kristtu, lebo berú pozornosť od Neho. A pritom, najdôležitejší je Kristus a nie zjavenia. Nie je tak? .. Preto sa mi nikdy nechce rozprávať a rozvýjať niečo o daroch alebo zjaveniach.

Čo sa týka Písma a viery, Boh chce najmä živú vieru v Krista. Môžeme poznať x vecí z Písma, čo je dobré, ale má nás premieňať a máme mu veriť. Nemá to byť len ment?lne poznanie. Máme to žiť. :-) Nie byť iba znalcami Písma (i keď aj to), ale v prvom rade čítať Písmo ako pokrm pred Bohom. :-)


39.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 21:03 avatar
Ale ty Elemír asi iba občas niečo vysvetľuješ? Či? .. A ako to máš s Máriou, teda?


40.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 21:04 avatar
38. Zuzka ardun a Osvietený jedno telo a jedna duša je.    
Tak ako Temnýmyseľ a peter67.     
Súhlasí Lemmy, Osvietený


41.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 21:08 avatar
Hej? No dik, že mi ich predstavuješ. :-D


42.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 21:10 avatar
JA keď nemôžem pomôcť, tak aspoň riadne dopletiem.     


43.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 21:22 avatar
Prečo dopliesť? :-D Práve naopak, aspoň chápem ich zmýšľanie a viem prečo píšu čo píšu. ..


44.
označiť príspevok

peter67 muž
   5. 4. 2020, 21:23 avatar
Ostaň tu s nami a uvidíš. 
Keď Esenc dobehne to bude iné tóčo.     


48.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   5. 4. 2020, 22:12 avatar
Neva 44, ja som v tomto čase ako ten tiger na obrázku. .. veci ma moc nerozladia.  


49.
označiť príspevok

Esenc
   5. 4. 2020, 22:17 avatar
Nerozladia? Tak to asi nebudeš klavír, alebo gitara.     
Brnkneme na strunu, aby sme videli ako si naladená???    


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 4. 2020, 10:12 avatar
Peter trojjedinosť je základ


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 4. 2020, 21:44 avatar
Zuzka, Osvietený používa tu viacero prezývok, jedna z nich je ardun, čiže ide o tú istú osobu.
Súhlasí Esenc


45.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 4. 2020, 21:38 avatar
Ardun, ak sa spoliehaš vo všetkom 100% na cirkev, potom si odovzdal zodpovednosť za seba cirkvi a viac sa tým nezaoberáš a toto nie je debata tých, čo k tomu nemajú, alebo nechcejú povedať. Potom je len otázka, či cirkev je predsa len na 100% neomylná. pretože je tu vyše tristo dogiem, ktoré idú priamo proti evanjeliu.a práve takúto istotu ja nemám, naopak mám pochybnosti a nemôžem sa na cirkev v tomto spoľahnúť.
A tak hľadám možnosti pravdy v evanjeliu a moje výsledky zverejňujem tu čakám, akú to má odozvu.
Ja sa tu nechcem prezentovať ako neomylný a vševediaci, ale ak uvidím chyby, ktoré , ako sa hovorí musí poznať aj menej inteligentný človek, chcem na to upozorniť, lebo v mnohých prípadoch sa človek nestačí diviť, aké je to iontel.igncia a jaká je to svätosť, čo predkladá ľuďom na uverenie nezmysly a ešte to aj zabetonuje prekliatím,ako v tridente.
Väčšina dogiem boli zosmiešnené už v dobe vzniku a to až v stredoveku, niektoré zapríčinili štiepenie cirkvi a niektoré dodnes spôsobujú zbytočné krviprelievanie , plač a škrípanie zubov a to sú veci,ktoré mňa nenechajú na pokoji, nehovoriac, že som mal tiež rôzne znamenia , ale tie nepoužívam ako dôkazy, iba hľadám riešenia, ako nájsť zdôvodnenie v evanjeliu.
Raz mi bolo povedané, že napíš , že ježiš nie je boh.Odskočil som od počítača s tým, že také nikdy nenapíšem a po dvoch týždňoch trápenia som prečítal niekolko krát evanjeliou a skutočnee som tam nikde nenašiel, že ježiš je boh a od vtedy tomu verím, lebo som sa sám presvedčil, ale keby som nedostal ten impulz, dodnes by som veril, to čo vy a čo som veril aj ja pred tým.
Teda to nie je tým, že by som to ja sam vymyslel, alebo nejak inak sám chcel len tak zaviesť zmenu. Vlastne cítim., že vo mne je dobrý duch, ktorý mi radí, čo mám robiť. Nie že aby som bol svätý za každú cenu, lebo čo sa hriechu týka, to sa na mne toho moc nezmenilo, ale neviem, prečo si ma vybral a predsa sa už viac stalo, že ho strácam a vrúcne som prosil boha, aby mi neodnímal tohoto jeho svätého ducha. V podstate, človek sám ani nemá na to takéto veci, vymyslieť, bez ducha môže vymyslieť akurát tak dogmu,ale on mi dá len impúlz a ja musím hľadať zdôvodnenie, aby som to vedel vysvetliť aj iným.
Teda katolícka cirkev je cirkev, ale podľa ježišovho vyjadrenia v rozhovore so samaritánkou jej povedal, že boh samotný si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde>


46.
označiť príspevok

Esenc
   5. 4. 2020, 21:42 avatar
Prosím, prosím, prestaň, lebo ma budeš mať na svedomí       
Je každému nad slnko jasnejšie, že Edo sa vždy a vo všetkom iba na cirkev spolieha.      


6.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 4. 2020, 17:49 avatar
Napodobne ,,,,  


25.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 4. 2020, 23:55 avatar
Krištof, ja už som to vzdal do nekonečna niekoho presviedčať o nesmrtelnosti chrústov, pretože mám dojem a tie príspevky aj tak vyzerajú, že sú to väčšinou deti, ktoré sa takto detinsky zabávajú.
Ale na druhej strane netvrdím, že je to všetko uplne zbytočné, pretože tým, že sú tu, si možno aspom zapamätajjú meno Ježiš a práve ak sa predsa len vyskytne situácia, ktorú nepredpokladali, že bude, budú mať aspom akú-takú šancu na záchranu, alebo pomoc vyslovením mena Ježiš.
Ale velmi ma prekvapilo a nevedel som, že františek odmieol ďaľšiu dogmu a vykupiteľstve márie, ježišovej ,matky a tiež neviem, že kedy už ľudia konečne pochopia, že ježiš povedal, tu máte evanjelium, ale ni je tam všetko, lebo teraz by to bol pre vás tvrdý pokrm, ale zošlem vám ducha pravdy, ktorá z môjho odoberie a vám povie, čo máte robiť.
A teda, ak by u už ten duch pravdy bol, čo by asi mohol odobrať z ježišovho ? J myslím, že predsa len a to je titul boha. a kedy nám bolo povedané, čo máme robiť ? Predsa vo fatime, ale nič sa nezmenmilo.,ani v cirkvi, ani vo svete, naopak naplnil sa trest za to, čo mala cirkev urobiť a čo neurobila.
Ale pri tomto požehnaní som aj niečo spozoroval a možno nepochopil.
Napríklad ján pavol povedal : Keby som nebol pápež, tak do medžugoria idem. Benedikt sa nechal vraj počuť v poslednej dobe, keď napísal: Túto cirkev už nič nezachráni, to sa jednoducho musí nechať padnúť na zem, všetko rozbiť a vybudovať znova. A františek, ako som sa len teraz dozvedel od krištofa,odmietol rázne Ďalšiu dogmu o márii.
Zrazu vidím troch pápežov v inom svetle. Teda vidím, predpokladám, že duch, ktorý je vo mne ma vedie týtmo smerom.
Traja pápeži, o ktorých som si myslel, že sú hlavnými vinníkmi, že tu máme dogmy a nič neurobili pre ich odstránenie, zrazu ich vidím v opačnom svetle. Ale všetko sa zmenilo iba po tomto požehnaní. Vlastne v podstate sa nezmenilo nič, zmenil sa iba môj pohľad na nich a dúfam, že aj iných mnohých ďaľších
Zatial to vyzerá, že oni chceli, ale bol tu niekto, alebo niečo, kto bránil v plnení ich poslania, ktoré asi bolo určené dobrým smerom. A tak úrad zrejme prevzal, alebo prevezmú iní a v dohľadnej dobe by sme sa mali dozvedieť viacej, ako to vlastne s cirkvou pod týmto úradom bolo.
Ak by ale toto požehnanie bola hrubá čiara, ako predel medzi tým, čo bolo a tým, čo nás čaká, tak potom by malo byť rozhodnuté aj o tých, čo boli a čo v tom bránili. Ale na to si treba ešte počkať???
Ale niečo velké sa predsa len deje, niečo tak velké, čo tu ešte za dvetisíc rokov nebolo.
Stále sa neviem ubrániť dojmu, že keď vychádzali z miesta adorácie, že bol medzi nimi ježiš. V tom momente od navalu šťastia sa mi zaslzili oči , bol to nádherný pocit a mám v tom obrovskú nádej, že toto je začiatok niečoho nového.
Dnes som vôbec nemohol robiť, čo som si včera naplánoval musel som sa zaoberať týmto a nakoniec dnes mi bolo dané vedieť, či vidieť, alebo pochopiť niektoré pojmy a dojmy z fyziky. Ale o tom nikedy neskôr.
Napríkld existujú 4 druhy siločiar, pomocou ktorýách sa šíria media:
1. to je čiara šírenia svetla
2. siločiary gravitácie,
3. siločiary magnetického poľa a
4. širenie elektrikého prúdu vo vodiči. ktoré nie sú jednoduche čiary a ani čiar v ploche,ako som to predpokladal ale to sú všetko čiary 3D, leže o tom niekedy inokedy.


50.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 4. 2020, 09:14 avatar
Nikto na zemi nemá právo posudzovať, čo je z neba a čo sa týka zjavení, je ovocím zjavení modlitba.
Ale čo sa týka dogiem, to človek musí posúdiť podľa evanjelia, lebo je to od človeka a ovocím je krviprelievanie a zlo. A ak cirkev nepotvdzuje , čo je zneba a bráni a zakazuje to, ale napriek tomu vyzdvihuje, čo je od človeka, potom komu vlastne patrí cirkev, alebo o čo vlastne cirkevnej hierarchii ide ? Takže ak sa laici niekde stretnú a začnú modliť, cirkev sa cíti povolaná tam prísť a rozhodovať, či sa majú modliť ďfalej, alebo nie. Ale ak laik povie, že dogmy sú zlé a možno aj od satana, tak ten je pre cirkev kacír, heretika čo ja viem čo ešte.
A preto ja chcem iba upozorniť, že tu niečo nesedí a práve ľudia , čo sa 100% spoliehajú na cirkev, aby si to radčej preverili v evanjeliu.
Ježiš povedal, ľudia už nedostanú žiadne iné znamenia iba aj jonášovo a to je, že niekto tu bude chodiť po uliciach a rozhlasovať zo striech, aby ľudia prestali hrešiť a obrátili sa a o tom sú všetky zjavenia, ale cirkev ich neschvaľuje !!!!! Naopak navymýšľaki si dogmy, ktoré niektoré sú dobré až v ýborné, ale 300 z nich sú jasne proti evanjeliu a pri tom ježi povedal, že evanielium neobsahuje všetko, lebo to je pre vás pokrm,,.ktoprý by ste taeraz nezniesli, le pošlem vám ducha pravdy. Toto nemôžeme riešiť ani ako či ano, či nie, lebo také jednoduché to nie je. V prvom rade to treba študovať, aké to prináša ovocie.
Je to napríkla ako s ježišovou matkou, tu nejde iba o to, či bola, alebo nebola poctivá celý život, tu ide o to, či sa vôbec máme s tým zaoberať, ak to nerieši evanjelium.
Lebo kto chce, aby sme neustále vyzdvihovali jej panenstvo a mali neustále zapichnuté oči v jej lone a kto chce, aby sme ju brali ako našu duchovnú metku , pomodnicu a prostredníka naších modlitieb, veď vo svet bolo mnohokrát dkázaná sila ruženca a ona j tu, ak počuje našee modlitby a a my ítime, že vľmi pomáha, tak načo sa strápňovať diskusiou o jej najintímnejších a podmieňovať to kliatbami, veď ona sama vie, čo prežila a čo potom, ak to prežila inak, neý si tu niekto možno aj nadržaný vymyslel, aby všetci hľadeli iba na jej lono, Pre boha ľudia , zastavte sa a zamyslíte, či nei je nanej hodnotnejšia vec ako toto ???? Prečo nezdvihnete oči trochu vyššie na jej srdce, na jej inteligenciu, Aká je to inteligencia a ká je to svätosť, určite to veľmi uráža aj ježiša a ešte ak si zoberieme, že tieto dogmy začali vznikať po zavedení celibátu ??Je to fialový hnus, a to si určite nezaslúži za to, čo pre nás robí. Tu je strašne podcenená sila a vplyv satana na celú cirkev. Všimnite si, kolko času venuje v evanjeliu ježiš satanovi, venujemem mu aj my taký čas, aby sme skúmali, kedy a ako nás klame a čo je jeho a čo ježišovo, ja mám oči plné slz .....
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:37,  dzI/Ova KNIHA ŽIVOTA je oficiálny zoznam dzI/Ovych priateľov ;)
dnes, 20:36,  Knihu života treba chápať ako knihu v ktorej je zapísaný tvoj život. Od narodenia až po...
dnes, 20:35,  Predať, odsťahovať sa.
dnes, 20:35,  Áno jasné... Takže ja si mám kvôli nejakému bezduchému , bezohľadnemu človeku, ktorý...
dnes, 20:29,  1, ...... všetky body ktoré si vymenoval sú nebiblické, nesprávne....
dnes, 20:27,  Vďaka za radu....ale myslím že ten článok som už čítal... To je tak že život včely...
dnes, 20:25,  57. Robert to je blbé .*19 inak má dobry, kvalitny med ? a predáva ? čo tak poslat na rozbor,...
dnes, 20:21,  Áno na samote posledný dom pod lesom.. Je dom ... asfaltová cesta.. trávnatá plocha...a...
dnes, 20:18,  1- zaujímavé, že robert nahodil tému a viacaj sa neukazuje. Ide o dva problémy. Jedným...
dnes, 20:09,  Na Včelársky zväz som volal.. žiaľ bezúspešne.. dostal som odpoveď .. že chov včiel nie...
dnes, 20:06,  6 . sci - fi je tiez fantasy , resp. v oboch príp. sa jedná o fikcie. len v prvom príp. to nie...
dnes, 20:04,  ja som striebro životné
dnes, 19:57,  krása v živote a najmä pravda v živote človeka prináša utrpenie, lenže oplatí sa vždy...
dnes, 19:56,  Ale skutočnosť je taká že to miesto ktoré sme vičistili..objednal som si dva 6tonky...
dnes, 19:55,  Kntsz, pod sem *19 pod sa pokochat ako osvieteny opät prerazil Dno *21
dnes, 19:55,  Jedná sa o veľkú skúšku ľudstva ;) Princíp spočíva v tomto: DAŤ a NIČ za to...
dnes, 19:54,  Ale skutočnosť je taká že to miesto ktoré sme vičistili..objednal som si dva 6tonky...
dnes, 19:53,  Ale skutočnosť je taká že to miesto ktoré sme vičistili..objednal som si dva 6tonky...
dnes, 19:53,  výnimky potvrdzujú pravidlo, sú ľudia čo nechodili z očistca do neba
dnes, 19:50,  86..ved sa obratil slovami... My si zasluzime trest ale Tento nespravil nič zlého... Priznal...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(180 827 bytes in 0,248 seconds)