Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Politika strachu našla úrodnú živnú pôdu.

75
reakcií
353
prečítaní
Tému 21. februára 2020, 20:43 založil the X.

podobné témy:1.
označiť príspevok

the X žena
   21. 2. 2020, 20:43 avatar
Ako si budeme pamätať na toto leto? Splynie do zvyčajného filmu dovolenkových momentiek, prikrášlenej spomienky, esencie všetkých zažitých liet? Alebo si ho budeme pamätať ako obdobie, keď sme ďakovali za každé ráno, ktoré neprinieslo nejakú desivú správu, otrasný príbeh z blízkeho sveta, zo sveta, ktorý bol zo dňa na deň menej náš? Budeme si leto 2016 pamätať ako obdobie, keď sa do našich životov definitívne vkradol strach a stal sa jeho súčasťou?

Strach je elementárna pudová reakcia, ktorá je súčasťou pudu sebazáchovy. Vyvoláva najsilnejšiu emóciu a práve preto je ideálnym nástrojom propagandy akéhokoľvek typu. Strach predáva rovnako dobre ako sex, to vie každý lepší marketér. Je však strach, ktorý sa valí z médií, len novodobým cynickým marketingom, alebo súvisí s meniacou sa politickou realitou?

Metóda používania strachu ako politického nástroja nie je nič nové pod slnkom. Použil ju Hitler, bola základným pilierom studenej vojny. Avšak od čias jedenásteho septembra a následnej „vojny s terorizmom“ nadobúda akési nové rozmery. Britský dokumentarista Alan Curtis, autor seriálu The Power of Nightmares: the Rise of the Politics of Fear hovorí, že kým v minulosti politici používali strach ako nástroj voči inej politickej sile, s ktorou sa museli vyrovnať, dnes ho potrebujú na to, aby zakryli stratu legitimity, neschopnosť viesť a vyrovnávať sa s výzvami, ktorým spoločnosť čelí.

Ešte v druhej polovici minulého storočia sľubovali politici voličom zmenu sveta, pričom štát bol jej nástrojom. Tento koncept sa koncom storočia definitívne rozpadol a politici už nejaký čas sľubujú namiesto zmeny sveta len to, že ten, ktorý máme, budú lepšie spravovať. A keď sa nedarí ani to, keď nám už nijakým spôsobom nedokážu sľúbiť svetlú budúcnosť, pokúšajú sa získať legitimitu tým, že vytvoria obraz temnej budúcnosti, pred ktorou sa nás snažia ochrániť. Strach je prostriedkom ako odvrátiť pozornosť od neriešenia kritických problémov, ale aj prevenciou pred vznikom kritickej masy, ktorá by spôsobila zmenu. Strach ostrakizuje, paralyzuje, vytvára pocit, že všetci ostatní sú ohrozením.

Globálna realita má na Slovensku vždy svoje špecifické a často malicherné podoby. Osvietené obdobia politiky, ktorá dáva jednotlivcovi a spoločnosti zmysel a víziu, nás až na malé výnimky obišli, a tak politika strachu tu našla vcelku úrodnú živnú pôdu. Keď bude nabudúce rozprávať premiér o vysokom stupni hrozby, potenciálnych útokoch, či cynicky glosovať vývoz zbraní, snažme sa ho pochopiť. Čo totiž ostáva tým, ktorí stratili nielen akúkoľvek ideu, ale ani nedokážu čeliť žiadnej z ozajstných naliehavých výziev súčasnosti? Nuž, báť sa a kradnúť.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

Kacír muž
   21. 2. 2020, 20:54 avatar


26.
označiť príspevok

havran
   22. 2. 2020, 11:31 avatar
Táto "Hata mari" dala svoju dennú porciu kedu a Osvietený jej ju osolil. Buď si hlúpa, alebo si pilná študentka hitlerových praktík.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 2. 2020, 21:03 avatar
Strach sa vždy používal v propagande . Zabera na sralov ako Kacír , hakovySS, Borat , Kasafran

Takých 10 % retardov ma každá spoločnosť
Súhlasí Bijjou, ondrej61


37.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 14:54 avatar
Ano SSEdo je retard.
Strach vyvolávajú takí retardi ako on ondrej ktorí všade vidia rusov


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 14:57 avatar
Ondrej ich nevidí iba cituje SIS a vojenské spravodajstvo ako i najvyšších ustavných činitelov našej krajiny .


41.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 15:15 avatar
SSEdo ty elfí trolík SIS nevidí vplyv Sorosa u nás pričom tu pôsobí jeho nadácia Otvorená spoločnosť


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 15:34 avatar
Nadácia otvorenej spoločnosti je filantropická organizácia .

Naším poslaním je presadzovať hodnoty otvorenej spoločnosti a vytvárať ľuďom príležitosti na jej skvalitňovanie smerom k väčšej otvorenosti, transparentnosti a presadzovaniu rovnosti šancí.

Tieto hodnoty v spoločnosti rozvíjame aj prostredníctvom vlastných projektov, zameraných na posilňovanie tolerancie, spravodlivosti, slobody a vzájomného rešpektu v spoločnosti.

Ľudské práva a slobody

Chceme prispieť k budovaniu inkluzívnej, nediskriminačnej a tolerantnej spoločnosť bez nenávisti a rôznych prejavov radikalizácie či rasovej neznášanlivosti. Spolupodieľame sa na posilnení postavenia Rómov prostredníctvom podpory kapacít a podpory participácie a implementáciou rómskych inkluzívnych politík. Záleží nám na vytvorení rovnakých príležitostí vo vzdelávaní komunít a zabezpečení rovnakého prístupu menšín a žien k ľudským právam.

Vďaka tejto filantropickej organizácie vyštudovalo moje krsniatko a neter YALE

Soros je najvýraznejšia osobnosť filantropa na svete .

Miliardár George Soros venoval 80 percent svojho majetku na charitu

George Soros previedol svoj majetok v hodnote zhruba 18 miliárd dolárov na charitatívnu organizáciu Open Society Foundations, ktorú kedysi založil. Dobrovoľne sa tak vzdal takmer 80 percent svojho majetku. Vytvoril tak druhú najväčšiu neziskovú organizáciu v USA.

www.etrend.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Rozpočet nadácie na tento rok je vo výške 940,7 milióna dolárov, pričom granty pre sedem regiónov po celom svete sú zamerané na ekonomické otázky, reformy súdnictva a dodržiavania ľudských práv. „Úspech na finančných trhoch mi dal väčšiu nezávislosť ako väčšine ostatných ľudí. To mi umožňuje zaujať stanovisko ku kontroverzným otázkam: v skutočnosti ma to zaväzuje, pretože iní nemôžu,“ povedal G. Soros. Venoval filantrop 10 miliárd dolárov na boj proti šíreniu nenávisti.

Pred prevodom mal Sorosov majetok hodnotu približne 23 miliárd dolárov a patrilo mu 29. miesto najbohatších ľudí na planéte. Teraz si tak musí známy filantrop vystačiť len so zhruba piatimi miliardami dolárov.


50.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 15:40 avatar
No vidíš Edo zasa si klamal že Soros u nás nevyvíja činnosť a SIS tiež ked o tom mlčí


4.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 2. 2020, 08:46 avatar
Strach, že keď opustíme EU, tak to bude náš ekonomický "koniec"? Strach, že keď vystúpine z NATO, tak nás vymažú z mapy?
Alebo strach, že keď poviem cigán, homoš, vadný, tak ma zavrú?

Klasické sračkoidné hovadiny z denníka nenávisti.


5.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 08:59 avatar
Len idioti chcu vystup Slovenska z EU.....Jedine že by chceli aby kľaklo....a minule dlhy rôznych špinavcov by sa zrušili..... A samozrejme nastolila sa znovu totalita a šup do klietky......


10.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 2. 2020, 10:08 avatar
Akonáhle povieš, že nemôžeme vystúpiť z EU, tak ja poviem z princípu, ze chcem vystúpiť.
To je dané tým, že ja som hrdá, slobodná bytosť a ty si potkan plaziaci sa jednostaj pred nejakým pánom, ktorému veľmi rád oblizuješ nohy.
Ja ti seriem na materializmus, to je pre zakomplexovaných úbožiakov, ktorí sú vnútorne totálne prázdni a nezaujímaví, takí si potrebujú kompenzovať na materiálnych hovadinách.
Ale ani len z hľadiska materializmu nieje EU zaujímavá. Je to krachujúci projekt globálnej oligarchie. Nič, čo by malo niečo spoločné s ľudskou spoločnosťou.


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 13:11 avatar
Borat ak vystúpime z nato nikto nás nevymaže z mapy . Iba zostane Slovensko bez obrany . A nie len to zostane bez najlacnejšej a najefektívnejšej obrany na svete , ktorá funguje od konca 2 svetovej so 100 % efektívnosťou .

V časoch komunizmu dávalo ČSSR do Varšavskej zmluvy 20 - 60 % Hdp

Dnes je rozpočet našej armády 1,5% hdp

Nájdu sa však myslitelia ktorí píšu že keby sme na obranu dávali nula mohli by sme prihodiť dôchodcom a podobné idiocie a harabinokotlebiny .

Civilný ročný rozpočet našej aliancie je 250 milionov €

Vojenský 1,4miliardy .

Čo sú smeti .

Keby ťa mali zavrieť ak povieš cigán, homoš, vadný, tak by si už sedel dlhé roky .

Keď ťa nezavreli za tisícove dlhy štátu za debilitu ťa tak skoro nezavrú.


6.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 09:22 avatar
Strach je vždy duchovná realita. A snaží sa uchopiť duše ľudí, aby mohol riediť ich vôľu.
Ľudia ho vnímajú, že je okolo nich, nie je to len ich výmysel, že sa Strach usiluje o prienik cez človeka.

Človek však má potenciál udržať Strach od seba v odstupe. Len k tomu musí mať dosť síl.

Otázka je, odkiaľ tie sily vziať. Lebo to sú sily duše, sily morálnej odvahy. Tie sa ani nedajú získať z hmotného blahobytu, ani z inteligencie. Jedine ak z vnímania reálnej prítomnosti vysokého morálne-ľudského ideálu.

A konkrétne formy, akými sa Strach snaží uchopiť moc? Tie sa menia a nik ich nedokáže presne odhadnúť. Záleží to od konkrétneho typu ľudí, ktorí sa práve narodili do život na tejto zemi - podľa ich slabostí sa Strach prejavuje tak či onak, aby dosiahol čo najväčší efekt - zvyšovanie svojej moci nad ľudstvom.

Jednou z krásnych metód je metóda čiastočného blahobytu, kde ľudia spadajú do strachu, aby oň neprišli. To je dnes na našom slovenskom "západe" veľmi rozšírené.
Súhlasí Boris


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 09:40 avatar
moderne je mať strach z migrantov....mufko by vedel o tom hovoriť.....dufam že sa už zabarikadoval....


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 09:51 avatar
skutočny znovuzrodený kresťan nema strach z veci ktore sa deju okolo neho....Tato zem nie je nasim domovom....tu zijeme len kratku dobu, zablesk s ohladom na večnosť....Znovuzrodený krestan, nema strach ani zo smrti, prave naopak opustenie tela je vlasne pre cloveka vyslobodenie....
Urcite obavy ale ma, hlavne o svojich blízkych, ktorí este neprijali Ježiša, neznovuzrodili sa.....a preto sa za nich neustale prihovara a modli sa za nich......


9.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 10:00 avatar
Múdro píšeš.
Skutočny znovuzrodený kresťan nemá dokonca strach ani z návratu komunizmu či fašizmu. Pretože vrchnosti sú vždy od Boha.
Súhlasí Boris


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 10:08 avatar
ja strach z komunizmu nemam, len vidím v tom neskutocnu hluposť....a fasizmu takisto....Normalny clovek predsa sa vie pouciť, ale ked to nejde, tak budeme mať len to čo chceme.....Pome vyrabať baranice, na Slovensku je baranov dosť.....


12.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 10:12 avatar
Výborne.

A presne tak je to aj s tými, ktorí sa bránia príchodu islamských a afrických imigrantov. Nemajú z nich strach, ale nechcú niesť tie následky, ktoré sa dajú s tým očakávať.
Súhlasí Boris


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 10:27 avatar
ja nevidim v migrantoch hrozbu...su to ludia pred Bohom takí istí ako ja...oni mas neidu zabijať, ale chcu tu žiť, pretože tam kde žiju je chudoba....nebojim sa ani moslimov....Europa ak odstupi z krestanských hodnot, tak sa stane moslimskou....ale zo mna moslima neurobí, naopak ja mozem z moslima urobiť kresťana....
je smiešne ako sa Slovaci boja migrantov a moslimov a pritom sa tu žiadnyí nejak nehrnú.....je to len politicka zaležitost a viacero politikov si len nahana body v otazkach migrantov....stači že Harabin vidí niekolko sto tisic migrantov.....a strasi svoje verne ovečky.....   


16.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 2. 2020, 10:35 avatar
Za prvé, je už preukázané, že migranti pôsobia podstatne viac kriminality,ako naše pôvodné obyvateľstvo a je to všeobecne známe, bolo to známe dávno pred migračnou politikou EU, že príliš rozdielne kultúry nevedia spolužiť. Je to preukázané aj na príklade USA.
Za druhé, na svete žije zhruba 5 miliárd ľudí, ktorí žijú vo vačšej chudobe, ako my.
Ak pokladáš chudobu za dôvod oprávnenej migrácie do bohatších krajín, tak si blázon, lebo hovoríš, že môžeme,priam musíme sem prijať 5 miliárd ľudí.

To nasvedčuje jedine tvojmu malému intelektu, ktorý proste nedokáže pojať veci plošne, komplexne. Pozerá sa na ne vždy len z určitých uhľov pohladu.


23.
označiť príspevok

Myslitel
   22. 2. 2020, 11:24 avatar
13 - preco tu pises hluposti? O Islame toho asi vela nevies.
Ked krestan zanecha, opusti vieru, zivot ide dalej, ale ked mohamedan zanecha Islam, v jeho domovine ho za to caka smrt.
A ty chces konvertovat moslima?
Podla Koranu, moze moslim aj klamat, ked je to potrebne pre alaha, Preto ano, mozno sa ti aj podari nejakeho moslima "konvertovat".

A co sa migrantov tyka, aj Rimania stratili risu kvoli migracii.
Tu vyspelu risu rozbili nevzdelani barbari hrubou silou a velikym mnozstvom.
Vies ako sa hovori, ze vraj historia sa opakuje? Nie, ona sa neopakuje sama, historiu opakuju ludia, lebo su nesmierne hlupi.
Súhlasí Boris


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 11:26 avatar
ja chcem konvertovať na Islam?....si sa zrazil s traktorom?   


30.
označiť príspevok

Myslitel
   22. 2. 2020, 12:05 avatar
24 - Pytal som sa ze ci ty chces konvertovat moslima, nie ze ci ty chces konvertovat NA moslima. To snad dava zmysel.


27.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 11:33 avatar
v jeho domovine možno ano.....ale islamisti, ktorí konvertovali na krastanstvo v demokratickej zemi zas až taký problem nemaju...


25.
označiť príspevok

havran
   22. 2. 2020, 11:27 avatar
ondrej61 ..... a čo ty vlastne vidíš? 6e si duchovne slepý to už vieme 


28.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 11:36 avatar
vidím vtaku jarabaku a celkom zreteľne....     stareho oprdeneho oslintaneho komunistu, čo slinta za monitorom, čo smuti za svojou bolsevickou slavou....nechcel by si znovu zacať budovať ten cirkus za ohradou, dedku pošahaný?   


62.
označiť príspevok

havran
   22. 2. 2020, 16:20 avatar
ondrej61- ty debiolko nájdi mi jednú tému, kde podporujem bývalý komunistický režim. Nájdeš však mnoho tém, kde jasne hovorím o chorej dobe pod vedením kapitálu. A to jt to čo nechápeš. Žiaden normálny človek nechce návrat bývalých súsružských aparátčikov KSS , no o to menej túžim po zvrátenej vláde kapitalových štruktúr, ktoré mrzačia národy, rozpútavajú bojny po ccelom svete a drancujú bohatstvo národov. Si obyčajný skurvený hajzlík s prázdnou hlavou plnou sračiek a riťolíz.


14.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 10:28 avatar
vidím, ýže ti dnes bobor pekne drukuje....to musi byť balzam na jeho rozorvanu nespokojnu dusu.....   


15.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 10:30 avatar
Tak, ako ty si stále hudieš svoje, že Slováci sa migrantov BOJA, tak si niekto iný môže húsť svoje, že ty sa bojíš návratu komunistov. Máš svoju pravdu, iní majú svoju.


17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 10:39 avatar
era ja nemam strach ani z komunistov....ved preco vlastne?.....tam maju ludia istotu prace....ale žiju ako zvierata zavretí v klietke a v tom ja vidím neskutocnu hlupost,.....
co sa týka migrantov, tak zjavne je tu vyvolavaný strach...a mnoho ludi ten strach skutocne má.....včetne bobora , mufka....a mnoho iných


19.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 2. 2020, 11:07 avatar
Ak nemajú rôzne skupiny v spoločnosti spoločné hodnoty a priority, znamená spoločné črty kultúry, tak je to rozklad spoločnosti.
To je to isté, ako že si nepustíš do domu takého človeka, ktorý sa ešte nenaučil chodiť vykonávať potrebu na WC, ale to chce robiť niekde v kúte miestnosti, alebo na dvore. Jednoducho si to nepraješ, máš nejaké zásady spoločenského správania, hygiény. Osobne som videl vo Frankfurte na Mohanom, ako dve migrantky močili v strede ulice na električkových koľajoch. Pred hotelom! Musel som prechádzať cez potoky močky na chodníkoch, pred vlakovou stanicou a podobné veci napriek tomu, že boli všade prístupné toalety. To je však všetko len o tom, že ja mám osobné skúsenosti a ty si kŕmený klasmtvami v TV.
To nieje strach, to je proste nevôľa, nechuť, odmietanie toho, že to mám akceptovať. Buď sa to naučí našim zvykom, aké sme si tu tisícročia budovali, alebo nech sa vrátia tam, odkiaľ prišli a tam si môžu žiť po svojom.
Nikto mi tu nebude nanucovať respektovať dekadenciu. Nikto. Zapíš si to konečne za uši.
Ďalej Eu nedokáže, alebo nechce zo seba vysúkať, kde to má mať hranice.
Európa nemôže prijať celú Afriku, kým nebudú stanovené riadne hranice, predstavy o tom, ako si to niekto predstavuje v konečno dôsledku, nemám dôvod ísť do takéhoto šialeného experimentu, ktorý v takej podobe, ako je teraz môže dopadnúť jedine katastrofou.


20.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 2. 2020, 11:18 avatar
jasne cela afrika sa sem nastahuje.....   .....Hodte na toho ustrašeneho bobra síť ľudia, prosím   
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 2. 2020, 11:20 avatar
To hovoríš ty tým, že zastávaš migráčnú politiku EU. Chudák, ani len nerozumie tomu, čo sám vypisuje....


29.
označiť príspevok

Myslitel
   22. 2. 2020, 11:56 avatar
20 - nemas prehlad o migracnej situacii, alebo si naschval slepy.
Tu mas maly priklad toho ako stovky negrov z Afriky nasilim preskocili spanielsky pohranicny plot.
www.express.co.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tieto slova zarytych mohamedanov si asi nikdy nepocul:
Houari Boumedienne, Prezident Algerie v preslove k OSN v 1974 - <blockquote>Jedneho dna miliony muzov odidu z juznej hemisfery do severnej. Nepojdu tam ako priatelia, oni tam pojdu aby si ju podmanili. A podmania si ju ich synmi. Lona nasich zien nam daju vitazstvo.</blockquote>

Muammar Gaddafi - milacik nasich komunistov - <blockquote>Vidno znamenia ze allah da vitazstvo islamu v Europe bez meca, bez zbrani, bez bitiek. Nepotrebujeme teroristov, bombovych samovrahov. 50+ milionov muslimov premeni Europu na moslimsky kontinent.</blockquote>
Neboztik sa trochu mylil ohladom teroru, ale v podstate vedel o com hovori.

Preto si ignorant.


21.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 2. 2020, 11:19 avatar
Multikulturalizmus nefunguje. Neexistuje príklad fungujúceho multikulturalizmu.
Ak v našej spoločnosti žijú černosi, aziati, arabi, tak preto, že sa integrovali do našej spoločnosti, čize odmietli multikulturalizmus a včlenili sa do našej kultúry. To sa týka zhruba 10-20 percent migrantov. Všetci ostatní žijú na našom územi/ kultúrnom prostredí vo svojich kultúrnych komunitách, kde nežijú aj naši. Tí sa odsťahujú a ďalší migranti z danej kultúry sa prisťahujú. To nieje multikulturalizmus. To sú rozličné kultúry žijúce vedľa seba, nie spolu. A tieto rozdielne kultúry žijúce vedľa seba si medzi sebou neprajú iných. Nie len bielych pôvodných európanov, ale aj iných migrantov z iných kultúr. Ani černosi medzi seba neprijímajú aziatov, či arabov a naopak a podobne.
Takto to proste je a my, ľudská spoločnosť o tom vie uź dávno, dávno. Študuje to, mapuje to, vyhodnocuje to a nakoniec to celé poprie... To čo je?!
Kultúry sa nedajú miešať násilne, to vedie jedine ku konfliktu.
Ak sa kultúry dejinne miešali, tak pozvolne a dobrovoľným prispôsobovaním sa.


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 13:14 avatar
Boris multikulturizmus samozrejme funguje . Dokonalý je v NEW YORKU .
U nás funguje len xenofobia , rasizmus , homofobia a ine sprostosti .


33.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 13:37 avatar
32. To dáva zmysel. Vyplýva z toho, že u nás naozaj ten multikulturalizmus nefunguje. Takže Boris má pravdu.


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 13:59 avatar
U nás multikulturizmus funguje a fungoval i za komunizmu . Či tu bolo 500 000 Vietnamcov alebo chaloši z Afriky ako Maiga či Sýrie ako Sulejman a podobne .

Vtedy však nikto nerobil bubákov a tak sme to nevnímali ako bubaka .
Dnes keď tu máme 163 dezinformačných stranoch plných bubakov vníma iste % ľudí ako bubakov všetko čo im naordinovali.


35.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 14:06 avatar
Tak raz píšeš, že u nás funguje len xenofobia , rasizmus , homofobia a ine sprostosti a potom zas, že U nás multikulturizmus funguje.

Teraz neviem, čo si z toho vybrať


36.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 14:21 avatar
Ale keď to vezmem seriózne, tak poviem: multikulturalizmus môže fungovať vtedy, keď existuje vyššia moc nad týmito kultúrami. Napríklad moc štátu, ktorý vymáha dodržiavanie práva, zákonov, ústavy rovnako od všetkých a nekompromisne.

Potom sú kultúry podriadené zákonu.

Problém by mohol nastať, ak sa nejaká kultúra nadraďuje nad zákon, vytvára si kolónie s vlastnými zákonmi.


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 14:56 avatar
era povedz mi jedno západné väčšie mesto ktoré nie je multikultúrne ? Včetne Bratislavy .


40.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 15:09 avatar
Neviem ti povedať žiadne, lebo ich v podstate nepoznám. Včetne Bratislavy.

Ale zaujíma ma, čo si ty predstavuješ pod multikultúrnosťou. Možno je to niečo iné, než čo si pod tým predstavuje Boris.


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 15:17 avatar
-era- Pozri si futbalistov Trenčína napríklad .
Pozri si okolie Žiliny koľko tam je korejcov , koľko čínských a Vietnamských obchodov je na Slovensku , Koľko tu žije romov atd. Študentov cez erazmus desatisíce .Na aku čistú rasu a kulturu sa to chceme hrať ???

Ja som prešiel všetky hlavné mestá EU.

Nikde som nevidel zásadnejší problém . Netvárme sa že Paríž , Londýn , atd boli do roku 2014 nemulti kulti .

Alebo že Čína či Vietnam sú släväni.


44.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 15:19 avatar
Ale to píšeš o spolužití rôznych rás a etník. Nie o spolužití rôznych kultúr.


45.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 15:20 avatar
Tu ide o nebezpečenstvo islamizácie tak tu netroluj o romoch, vietnamcoch


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 15:40 avatar
islamizacia je len v tvoje chorej zahorackej hlave súdruh   

ruske hovnomety ti ju naordinovali ako bubaka


53.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 15:43 avatar
Edo ty náš elfí trolík ked bude nadpolovičná väčšina moslimov tak moslimovia v takej krajine budú vládnuť


43.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 15:18 avatar
V BA žije 0,5 % moslimov.


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 15:36 avatar
V Rusku je to 23 % a čo teraz ?    


48.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 15:40 avatar
Ale Rusko nie je demokracia, tam sa vládne tvrdou rukou


52.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 15:42 avatar
Aj u nás sú ľudia prenasledovaní za názor.


54.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 15:43 avatar
Za názor áno, ale nie za náboženstvo.


55.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 15:45 avatar
Moslimovia sú v Rusku prenasledovaní ?


56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 15:49 avatar
Samozrejme ved 250 000 civilistov , žien a detí dal v Čečensku zakazanou municiou zavraždiť len sám vocca.

Naboženstva sú potierane ako i ľudske práva a nasilie na ženách v rusku


58.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:13 avatar
SSEDo moslimovia sú v Rusku prenasledovaní ?


60.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 16:19 avatar
Moslimovia nie. Prečo?


64.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:23 avatar
A prečo by mali ?


66.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 16:25 avatar
Neviem prečo by mali.


68.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:25 avatar
Tak prečo sa pýtaš ?


71.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 16:27 avatar
Pýtam sa prečo sa pýtaš, či sú moslimovia v Rusku prenasledovaní.


74.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:28 avatar
Napísal si - Za názor áno, ale nie za náboženstvo


75.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 16:29 avatar
74. U nás.


70.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 16:26 avatar
Lebo jehovistov v rusku mučia a vraždia . Napríklad preto

Podobne ako LGBTI


76.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:29 avatar
SSEdo tebe zavraždili mozog


63.
označiť príspevok

-era- muž
   22. 2. 2020, 16:21 avatar
Stále len tie ženy . Aj násilie na mužoch!


51.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 15:41 avatar
My žijeme v EU !
Súhlasí -era-


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 15:50 avatar
hakovy SS ved ty si písal že nemáš občianstvo EU tak čo tu robíš ? Si migrant ?


59.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:14 avatar
SSEdo na občianskom mám napísané - štátna príslušnosť - SVK, nie EU
Ja som Slovák ty si protislovenský trol !
Súhlasí -era-


61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 16:19 avatar
Súdruh napísaný . Každý občan členskej krajiny eu ma štatne občianstvo vlastnej krajiny doplnené o občianstvo EU . Len ty nie     asi si už zahorieexit   

Občianstvo Európskej únie je automaticky udelené každému občanovi členského štátu EÚ.

Občianstvo EÚ doplňuje a nenahrádza občianstvo príslušnej krajiny. Občianstvo EÚ každému zaisťuje:

slobodu pohybu a bydliska na území Únie
právo voliť a byť volený v miestnych voľbách a vo voľbách do Európskeho parlamentu v mieste bydliska
právo na diplomatickú ochranu v tretích krajinách
právo podávať petície k Európskemu parlamentu
právo predkladať svoje sťažnosti európskemu ombudsmanovi
právo osloviť akúkoľvek inštitúciu alebo orgán EÚ v jednom z oficiálnych jazykov Únie (jazyky všetkých členských štátov EÚ) a obdržať odpoveď v rovnakom jazyku

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Preto tam máš tie hviezdičky o ktorých si myslel že su panslavizmus           


65.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:23 avatar
Edo čo máš napísané na občianskom akú štátnu príslušnosť ?


69.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 2. 2020, 16:26 avatar
Sa troška opakuješ hakovýSS kludne do toho ja som ti odpoved dal v príspevku 61 nemám ti ju prečo opakovať .


73.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:28 avatar
No vidíš SSEdo aké hlúposti zasa vypúšťaš
Ty asi ani občiansky nemáš ved ty sa tu prezentuješ neustále ako nie Slovák, ja mám a tam je napísané - SVK


67.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 2. 2020, 16:25 avatar
Edo vôbec má slovenské občianstvo ?


72.
označiť príspevok

havran
   22. 2. 2020, 16:27 avatar
Osvietený- tierto práva sú ti tak naprd, keď tam nemáš právo na prácu a slušný život, Si predsa len kus vola a to som si myslel , že trošku sa preberáš.


18.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 2. 2020, 10:55 avatar
Ako obyčajne, nie si ani len schopný reagovať k veci.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:52,  Keď sme Ducha Božieho dostali, keď k nám prišiel, tak už môže byť v nás vo vykúpených...
dnes, 12:39,  Veď hovorím, že až keď človek Ducha Svätého dostane, lebo predtým ho nemal, predtým bol...
dnes, 12:24,  Nie D.S. musí príst zvonku, On je mimo nás....Dieta ho v krste urcite nedostane....a nedeje sa...
dnes, 12:16,  Duch Svätý by mal byť vnútri v človeku, keď ho človek v krste a potom i birmovke dostane:...
dnes, 11:52,  Katolícka Cirkev existuje od začiatku, od Krista a apoštolov, napr. Petra, cez ich nástupcov,...
dnes, 11:50,  tak som si to pozrel...no v mnohom sa mýli a je vidieť že tápe. Hovori že krst D.S je...
dnes, 11:28,  katolicka cirkev vznikla niekedy v 4. storoči za Konstantina...ktorý vlastne zlegalizoval...
dnes, 11:27,  J.Tull a za to je dôvod aby bol súdený ? :)
dnes, 11:20,  Názor ti neberiem. Je veľa ľudí, ktorí boli pokrstení v detstve a ako dospelí žijú s...
dnes, 11:11,  obrezať sa mali aj male deti do ôsmeho dňa....je to jasne udané...... Ak by bolo napisane...
dnes, 11:10,  Ak hľadáš naozaj kvalitný kufor, tak musíš počítať, že si zaň priplatíš. Ja som si...
dnes, 11:03,  Presne tak...:-) rok 1914 "vypočítali" adventist a svedkovia to bez skúšky alebo...
dnes, 10:59,  každý človek, musí uveriť a dať sa pokrstiť, proste je to tak. Vidime kolko ludí je...
dnes, 10:58,  Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené...:-)
dnes, 10:55,  hokejis, dám odkaz - https://www.infovojna.sk/article/rozsudok-v-mene-slovenskej-republiky Tu...
dnes, 10:55,  Neexistuje cesta ku šťastiu, pretože šťastie je cesta...:-)
dnes, 10:44,  Obriezka v židovstve bola (je) v rámci Starej zmluvy nutnou podmienkou vo vzťahu k Bohu; krst...
dnes, 10:38,  Presne čo americký trol to mešuge :)
dnes, 10:36,  total mešuge, cirkus Humberto*03*03*03
dnes, 10:33,  K Eucharistii - inde známej ako Pánova večera - som sa vyjadroval napr. tu:...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(200 816 bytes in 0,228 seconds)