Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Politici pri kormidle štátu potrebujú psychologické testy nie detektory lži.

3
reakcií
101
prečítaní
Tému 22. mája 2020, 18:37 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 5. 2020, 18:37 avatar
Politici pri kormidle štátu potrebujú psychologické testy nie detektory lži.
Ľudovít Števko

Ak by sme pomenovali pomocou diagnostických metód mentálny stav niektorých lídrov politických strán, dospeli by sme k desivému obrazu slovenskej politiky a k smutnému prípadu marketingovo spracovaného slovenského voličstva. Očividným prípadom tohto obrazu je dosluhujúci predseda strany Za ľudí a bývalý prezident Andrej Kiska a ešte okatejším príkladom je šéf firmy OĽaNO, Igor Matovič, ktorý sa momentálne prezentuje na pozícii premiéra v štýle One Man Show.
Občan volič má všade vo svete dlhšie vedenie na ceste k poznaniu, kým zistí svoj omyl a na Slovensku je táto cesta dvojnásobne dlhá, lebo veľká časť našej spoločnosti je už tradične málo imúnna voči mediálnemu ohlupovaniu a vyvádzaniu dobre platených politických neziskoviek. Žiaľ, ešte sme sa nenaučili pozerať pod povrch marketingu, rozlišovať exhibicionizmus od normálnosti, rozlišovať fasádu od obsahu. Preto sme do najvyššieho úradu v štáte zvolili posledného prezidenta i prezidentku, preto sme zvolili do premiérskeho kresla lídra čudnej politickej firmy, ktorá je anomáliou našej parlamentnej demokracie, aká nemá páru nikde v Európe.

OĽaNO nemá všade uznávané atribúty demokratickej politickej strany, nemá členskú základňu, nemá štruktúry ani spoločnú stmeľujúcu ideu. Zvláštne je, že toto čudo dostáva ako štandardná politická strana nemalé milióny eur zo štátneho rozpočtu za hlasy vo voľbách, pričom účel pridelených miliónov je veľmi nejasný, priečiaci sa zdravému rozumu. Na túto kurióznu jedinečnosť slovenskej liberálnej demokracie upozorňoval v minulom volebnom období Andrej Danko i Robert Fico, avšak bezúspešne, lebo nikomu inému to neprekážalo, ani verejnosti, ani politickým oponentom, ani mimovládkam, ani mediálnej politologickej hviezde Grigorijovi Mesežnikovovi a dnes už ani bývalej Matovičovej kritičke Veronike Remišovej.

Pregnantne, triezvo a s rozčarovaním na situáciu aká vládne v priestore slovenskej partokracie nedávno poukázal bývalý politik Vladimír Palko, keď povedal v jednej diskusnej relácii, že OĽaNO je čosi ako „nájomná politická strana,“ ktorá si pred voľbami najíma kandidátov na poslancov a tí potom už ako zvolení zástupcovia ľudu nemajú „absolútne žiadne slovo v štruktúrach strany, lebo štruktúry neexistujú“ a pozorovateľ by dodal, že v parlamente pôsobia len ako nesúrodý Matovičov komparz. Pravdaže, jednotlivci sa z času na čas vzbúria, ale šéf komparzu ich vyhodí a s príchodom volieb ľahko vymení celú skupinu, najme si iných, neznámych, ale submisívnych adeptov na poslancov. A ide sa ďalej.
Vráťme sa však k osobe tvorcu spomínanej politickej anomálie, pôsobiacej pod značkou OĽaNO, čiže OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. O Matovičovi kde-kto a nielen Robert Fico, hovorí, že Matovič je psychopat alebo sociopat, ale málokto mu oprávnene priznáva vysokú inteligenciu stratéga predstieraných emócií, klauna i dramatického herca, ktorý uveril v svoje preexponované ego. Možno plač, ktorý má pri verejných prejavoch občas na krajíčku (keď sa cíti ukrivdený a nedocenený) ani nemusí hrať, možno je len bytostne spojený s poruchou správania istého neliečiteľného druhu. Sám kedysi priznal svoje labilné emócie a plačlivé sklony: „Ako dospelý som sa rozplakal vtedy, keď mi oco, ktorý už 13 rokov nie je medzi nami, pri nedeľňajšom obede zobral opečenú kožu z kuraťa a že, či si ju môže zobrať a zjesť. A ja, jasné, ale veril som, že mi ju nezje, ale on mi ju zjedol a mne začali tiecť takto veľké slzy a neudržal som emócie. No a čo!?“
Americký psychológ Joseph Carver už dávno vytvoril imaginárny portrét takého človeka pripomínajúceho pichliače dikobraza – „ľahko, obvykle úmyselne zraní, ale sám i na náhodnú maličkosť zareaguje obranou.“ Matovičova obrana to je vždy útok a urážanie protivníka. Výmysel a klamstvo nie sú mu cudzie. Mnohí jeho voliči si iste pamätajú jeho vstup do parlamentu na začiatku leta 2010, keď tvrdil, že mu ponúkli 20 miliónov eur za to, že spolu s jeho tromi poslancami pomôže povaliť vládu Ivety Radičovej. Bola z toho senzácia na mediálnej scéne. Keď kauzu začala vyšetrovať polícia, Matovič vypovedal, že to bola ponuka jeho priateľa, myslená ako vtip, ku ktorému sa údajný priateľ údajne priznal so slzami v očiach.

Podobným klamstvom bolo jeho obvinenie na sociálnej sieti, že predseda vlády Robert Fico s manželkou majú schránkovú firmu v Belize Bank Internacional s dvoma účtami v obrovskej sume 674 546 004,42 dolárov. Príslušná banka však vydala vyhlásenie, že Robert Fico ani jeho manželka nikdy nemali a nemajú u nich nijaký účet. Matovič potom pred vyšetrovateľmi uviedol, že jeho informátorom bol anonym. Klamstvá a nespočetné tlačovky tohto pána na podobné témy vždy splnili svoj účel – vyvolali záujem mediálnych trasorítok. Igor bol hrdinom dňa, podobne ako egoistický sociopat Sheldon Cooper, postava zo seriálu Teória veľkého tresku. Sheldon podobne ako náš Igor často hovorí a koná impulzívne, ale občas sú to len mimikry smerujúce k presadeniu vlastného ja a potupeniu protivníka.

Igor Matovič sa neštíti ani vulgarizmov na verejných vystúpeniach, ktorými tituluje politických oponentov. Kedysi na tlačovej konferencii pred parlamentom „poctil“ Andreja Danka najvulgárnejším pojmom z krčmového suterénu a nedávno už ako predseda vlády pomenoval svojich, inak dosť miernych kritikov, slovným novotvarom mudrosráči. Jeho politický portrét je popretkávaný morálnymi kauzami, medzi ktorými vyniká nahrávanie kolegu Radoslava Procházku za účelom jeho diskreditácie aj voľakedajší návrh potupného preverovania ním navrhovaných kandidátov za poslancov na detektore lži.

O Matovičových škandáloch v parlamente a jeho sporoch s Richardom Sulíkom, Bélom Bugárom, Andrejom Dankom, Danielom Lipšicom, Miroslavom Beblavým, Martinom Poliačikom, Veronikou Remišovou, Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim by sa dala napísať kniha satirických poviedok.
Podľa psychológha Carvera sociopat využíva tzv. dvojnú väzbu. Jednotlivé informácie nie sú v súlade, naopak, jedna popiera druhú. Sem patrí aj striedavé správanie „doktora Jekylla a pána Hyda“. (Ráno čosi tvrdím a večer to popriem ako iný človek.) Treba len dúfať, že pôsobenie Igora Matoviča neskončí ako táto jekyllo-hydská metafora, lebo by to bola v koronačasoch pre Slovensko cesta do pekla.

Vodiči mestskej hromadnej dopravy sa podrobujú psychologickým testom a uchádzači o policajnú a vojenskú službu sú automaticky vyradení zo zoznamu ak trpia psychickými poruchami. Nemali by aj osoby, ktoré majú držať v rukách kormidlo štátu podstupovať psychologické vyšetrenia v záujme duševného zdravia celej spoločnosti, nielen štvrtiny slovenských voličov? Pán Matovič, zabudnite na detektory lži.
Súhlasí Boris


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 5. 2020, 20:03 avatar
dnes vypli kamery, aby nás mohli okradnúť, najprv sme mali zjesť obed z penziónu daniela a potom nás mali okradnúť, dobre si všímajte čo budú vyťahovať z auta a môžte urobiť aj fotky, je potrebné bojovať za spravodlivosť, čím viac zlodejov skončí vo väzení, tým lepšie oplatí sa to a nezabudnite aj trúbiť aby mal zlodej diamatovú svadbu
Duke Dumont - The Giver (Reprise) (Official Music Video)


3.
označiť príspevok

Boris muž
   22. 5. 2020, 21:14 avatar
Dnes môže byť politikom aj hajzelbaba.. ak jej správia dobrú kampaň, nemá problém..
Preto by som nehovoril o politikoch. Pod tým pojmom si predstavujem niečo celkom iné.
V dnešnom svete vnímam iba dvoch skutočných politikov v popredí, skutočných štátnikov a to je Putin a Trump, aj keď Trump sa správa často ako hovado, má na to.
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 5. 2020, 13:44 avatar
(3) Boris,
u Trumpa je jeho zmysel pre realitu dosť často nahradzovaný dedičným sklonom k americkej povýšenosti nad kýmkoľvek a čímkoľvek...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:07,  Peter ja o tom viem lebo túto kozmetickú zmenu značenia , ktorá vôbec nemení žiadnu...
dnes, 16:04,  Čítaš ho nesprávne a účelovo nesprávne . „Nie, k zníženiu rýchlosti nedôjde,...
dnes, 16:04,  Kto o tom z vodičov vie? Aj ty si išiel študovať až po mojom upozornení. *04 Písal som to...
dnes, 16:03,  hakovySS preto si taký sprostý ako baran a preto tu lepíš hoax o hoax aby som vedel že...
dnes, 16:02,  Edo, ja čítam zákon!!! Ak nezmenia dopravné značenie, tak platí zákon a ten sa musí...
dnes, 16:01,  Ja síce chápem upenlivú starostlivosť hlavných a najhlavnejších dennikov prinášať jeden...
dnes, 16:01,  Elfí trole nečítame denníky neandertálcov a podobné chuťovky
dnes, 16:00,  To by musel khaan keby chcel naozaj to dodržiavať vymazať väčšinu Edových tém
dnes, 16:00,  Peter nečítaj tie hlavne denniky a magazíny 1 Na diaľniciach a rýchlostných cestách...
dnes, 16:00,  Edo, takže debilnosťou nazývaš dotáciu za voľby? Alebo iba zníženie tejto dotácie?...
dnes, 15:59,  Edo ty si mega trol ty tu najviac kopčíš a ešte dá tento trol súhlas.
dnes, 15:59,  tak určite, keď bude chlieb v chlebníku bude to jednoduchšie
dnes, 15:55,  Od 1. apríla 2020 sú na území Slovenska stávajúce rýchlostné cesty v plnom profile...
dnes, 15:52,  Ešte nejaký sadzobník pokút som našiel: Prekročenie najvyššej dovolenej rýchlosti...
dnes, 15:52,  Minule som išiel do BA po diaľnici v strednom z troch pruhov, ručička na rýchlomeri...
dnes, 15:50,  khaan to by si Kasafrana musel zmazať komplet
dnes, 15:48,  Peter samozrejme , že poctivo zarobených a zdanených financií lebo Kiska nikdy nemal ani...
dnes, 15:48,  JA by SOM chcel 60 centov ;)
dnes, 15:46,  Tak khaan nám zmizol bez toho, aby mi dal, čo i len výstrahu, nieto ešte pokarhanie.*13*13*13...
dnes, 15:44,  Tata Bojs - Pěšáci (oficiální video)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 568 bytes in 0,275 seconds)