Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Pokus o kúpenie obyvateľstva Bieloruska

11
reakcií
124
prečítaní
Tému 15. septembra 2020, 15:12 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 10. 2010
9
26. 01. 2012
6
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 9. 2020, 15:12 avatar
Pokus o kúpenie obyvateľstva Bieloruska

Vyhlásením, že západná hranica Bieloruska, je zároveň západnou hranicou zväzu Rusko-Bielorusko, Putin vytýčil Červenú líniu a konečnú hranicu rozpínavosti západného sveta, na ruské zeme, v Bielorusku, ako v minulosti na bojiskách v Čečensku, Abcházii, Osetii, Podnestersku, Donecku, Luhansku, aj na Kryme, za ktoré západní nepriatelia NEPREJDÚ

Pokus o kúpenie obyvateľstva Bieloruska, ťahaním medových motúzov popod nos, Maršalovým plánom, ktorým hypnotizovali aj Ukrov v Kyjeve, počas protiruského nacistického banderovského Majdanu 2014, je priznanie porážka a kapitulácie západu, pred mocou ruských zbraní a rozhodnosťou Putina, ubrániť Bielorusko pred inváziou západu, na ruské zeme v Bielorusku.

Tieto sú pod duchovnou a vojenskou ochranou Tretieho Ríma Moskvy, už od porážky Varjagov Rusmi, bitke roku 864 o opevnené mesto Ladoga, čím Rusi na tisícročie zastavili expanziu Švédov, Prusov, Ugrofínov, Sasov, Livoncov, Nemcov..., do povodia Dnepra a Volgy.

Čo Rusi potvrdili porážkami nájazdníkov zo západu:

Porážkou Švédov v roku 1164, aj v roku 1241 aj v roku 1480, keď Rusi porazili Poľsko-Mongolské hordy, ktoré na Poľskej strane viedol poľský kráľ Kazimír IV Jagellonský a Mongolov viedol chán Achmatom - 5. apríla 1242, keď Rusi zastavili križiacku výpravu nemeckých rytierov Livonského rádu proti Matičke Rusi, na Čudskom jazere, keď vojská Novgotrodského kniežaťa na hlavu pobili Nemeckých križiakov Livonského rádu.

1708 aj keď Rusi hnali Švédskeho kráľa Karola XII a vyhnali ho do Osmánskej ríše, kde vo vyhnanstve skapal v roku 1718 ako pes, keď v roku 1721 Rusi definitívne porazili Švédov, čím ukončili storočie Švédskeho teroru EURópy.
V októbri 1760, keď Rusi prvý krát dobyli Berlín v Sedemročnej vojne, 4. marca 1813, keď Rusi druhý krát dobyli Berlín a 27. marca 1813 Drážďany.
31. marca 1814, keď Rusi dobyli Paríž a rozbili Napoleonové impérium.
2. mája 1945, keď Rusi tretí krát dobyli Berlín a rozbili Hitlerovú tretiu Ríšu.

SurikataSK •


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:46 avatar
Surikata zabáva internet už veľmi dlho . Ono podpísať sa pod toľko bludov by asi vhodné nebolo        

Pamätáš keď v roku 1708 Rusi hnali Švédskeho kráľa Karola XII ???               

Tak teda Maršálovým planom                          


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:12 avatar
Rubrika: Šach mat hlupáčikovia!!!
Keby Eduard Chmelár bol v politike, o čo sa roky neúspešne pokúšal, tak by to mohlo dopadnúť ináč. ????

apropo - tento je status podľa úrovne vyzerá ako keby mu ho písal Blaha. Treba si ho však uchovať, lebo Chmelárove proroctva a hypotéza patria do slovanskej rodinnej klenotnice. Koho vlastne myslel tými hlupáčikmi? Tých, ktorí jeho statusy ešte stále čítajú? Spomalenú EÚ, ktorá nedokázala jednoznačne reagovať? Alebo ruských daňových poplatníkov ktorí sa budú musieť poskladať na pôžičku 1,5 mlrd. dolárov pre Bielorusko. A vôbec je nejako teplo tieto dni a obézni ľudia majú problém s prekrvovaním a termoreguláciou, o myslení ani nehovoriac.

Tak my len či sa tento náš bucľatý troll neteší predčasne a neprivolá nám nejakú smolu

Sľúbená pôžička je síce obrovská pre ruských penzistov, no pre Bielorusko.
Takže obídeme pána Chmelára a pozrieme sa na situáciu z iného uhla aký má pán analytik Eduard Chmelár.

To že Putin prijal bezradného Lukašenka ešte neznamená, že prípadná integrácia, ktorú by teoreticky Lukašenko navrhol, by bola vrelo prijatá bieloruským (proruským, podľa analytika Eduarda) národom.
Podľa prieskumu, na ktorý sa odvoláva sociológ Sergej Belanovskij, iba 17% Bielorusov bolo za integráciu s Ruskom. Zároveň celkom regulérne pán analytik Eduard opomenul v krajine silný vplyv susedného Poľska (v prípade Chmelára by sa to dalo nazvať vedomou lžou, lebo toto Chmelár veľmi dobre vie)

Bieloruský národ je sklamaný postupom Kremľa a jeho podporou Lukašenka. Ešte pred pár hodinami boli na bieloruských hraniciach ruské silová zložky pripravené vyraziť na pomoc Lukašenkovi pri potláčaní nepokojov. Podporou Lukašenka Kremeľ krok za krokom spôsobuje sklamanie a rozhorčenie u absolútnej väčšiny Bielorusov. Niet pochýb o tom, že väčšina hlasovala proti Lukašenkovi. Mnoho zahraničných pozorovateľov upozornilo na skutočnosť, že na protestoch v Bielorusku nie sú prakticky žiadne ďalšie vlajky, okrem národných bielo-červeno-bielych. Bielorusi boli donedávna prinajmenšom neutrálni vo svojom postoji k Rusku. Kroky Kremľa by však mohli demonštrantov rýchlo podnietiť k protiruskej symbolike (veríme, že i tu má pán analytik pripravené vedro špiny, ktoré vyleje na EÚ). Jedna vec je amorfná populácia vedená krutým, ale kontrolovaným vodcom. Ale vzbúrený národ s občianskym vedomím je niečo úplne iné. Každý dokonale rozumie tomu, že bielo-červeno-biela je referenčným bodom pre demokraciu a spoločné európske hodnoty.

Pre Rusko je zdĺhavý občiansky konflikt medzi bieloruskými občanmi a diktátorom výhodnejší ako zjavné preorientovanie sa Bielorusov na Západ.

Udalosti z augusta 2020 síce preukázali, že prírodný historický proces je možné spomaliť, ale nemožno ho zastaviť.

Takže otázka pán Eduard analytik: Proruský, ale európsky? Alebo európsky, ale protiruský?

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:13 avatar
Rubrika: Znepokojivé informácie!!!!!

Vodca nemali by sme prinavrátiť Rusku nejaké územie, ktoré bolo vždy ruské?!!! Napríklad takú Aljašku?!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:13 avatar
I tesne potom ako vysvätil mobilné odpaľovacie zariadenie, so zlatými rolexkami na svojej ruke, cestou na svoju luxusnú jachtu priamo zo svojho Maybachu riekol svätý muž KGB Kirill ruskému ľudu tieto slová: "modlitba je silnejšia ako peniaze, silnejšia ako moc, silnejšia ako zbrane,“

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 9. 2020, 12:50 avatar
(2-5) Dosvietený,
ak si máš, ako šialený sionfašista, nenávidiaci čokoľvek ruské a sovietske, ešte vôbec čím uvedomiť, potom vedz, že nicku Surikata zrejme v ničom nesiahaš ani po päty...


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 9. 2020, 14:32 avatar
Keďže sa nick Fialový hroch rozhodol šíriť osvetu, tak mu pomôžeme.
Vyprodukovať takúto k0k0tinu zaberie priemernému pra-k0k0tovi asi tak 10 minút. Jej vyvrátenie stojí čas niekoľkých hodín a niekedy aj niekoľko dní. Medzitým takýto priemerný prak0k0t vytvorí ďalších 10 podobných literárnych dielok z ríše PKK politicky angažovaného sci fi .
Preto to skúsime ináč.
Napríklad v tom posolstve je uvedené, že demografická krivka ide stále hore...
A vraj v Bielorusku, kde je minimálna výplata 122 Eur (375 belRUB) vykonávajú podradné práce Litovci, kde je minimálna mzda 555 Eur

nuž dva kliky na googli a dokážeme, že celé je to vedro sračiek a nie súbor faktov

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 9. 2020, 14:33 avatar
Novosti Krymnaša!!!!!

Rieka Beľbek - tam niekde dole má koryto ukazuje slävänka .

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 9. 2020, 14:34 avatar
Rusko - váš vzor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Šach-mat hlupáčikovia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hneď na začiatok chceme potvrdiť, že ruskí penzisti s nadšením budú chodiť do práce aj po 80-tom roku života a skutočne sú šťastní, že môžu prispieť Lukašenkovi 1,5 mlrd dolárov!!!!!!!!!!!!!!

Experti predpokladajú opätovné zvýšenie vekovej hranice na odchod do dôchodku.
Dôchodkový fond očakáva obrovský deficit vo svojom rozpočte (najhorší za posledných 5 rokov)

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 9. 2020, 17:24 avatar
(7-9) Dosvietený,
si už skutočne na 100 % zasiahnutý nielen metastázami rôznych druhov sionfašizmu, antislovanizmu a antikomunizmu, ale aj aj posledných zvyškov prirodzeného ľudského rozumu a citu...!

Zverejnil si príspevok Ota Stettnera, ktorý 11. augusta prevzal od autora Henrika Vavreka:
"Libera?lni šašovia choďte sa pozrietť do Bieloruska a pozerajte. Každá základná škola bazén - štandard, miestnosti pre 5-10 krúžkov, zdravotné stredisko, vedľa MŠ. Jednorazové príspevky pri narodení na každé ďalšie dieťa v rozmedzí 3000-7000 USD (prerátavajú všetko na doláre). Pri 4.-tom dieťati nárok na bezplatný byt. Jedna z mála zemí, kde ide demografická krivka stále hore. Pre vyštudovaných s VŠ v poľnohospodárstve (aj zo zahraničia) pridelenie farmy (majú odliv obyvateľstva do miest) Nepopulárne profesie im vykonávajú Litovci a Ukrajinci. Mestá neskutočne čisté, ľudia v pohode, zlaté, vychované deti, bezplatné školstvo a zdravotníctvo. Posledné roky rast HDP 2,4-3,0. Za 8 rokov postavili 1200 km diaľnic.... Čo im "západní demokrati" neodpustia, že nedovolili predať va?c?s?inove? podiely v strategických najväčších podnikoch. Predali iba časť. (To isté nedovolili ani ruským oligarchom). Preto podpora cez 80%. A na liberálnych tlčhubov platených zo západu môžu kašlat?... Každá krajina má malú časť nespokojného obyvateľstva....

Henrich Vavrek

sk.news-front.info Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 9. 2020, 20:38 avatar
Všetko do seba zapadá

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                          


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   16. 9. 2020, 20:43 avatar
Máme sa tak zle, že nás predbehlo Bielorusko, tvrdí proruská propaganda

Ruská propaganda je stále kreatívnejšia. S pravdivosťou svojich tvrdení sa však netrápi.

Slovensko sa prepadá a z ľudí sa stávajú žobráci. Dokonca nás predbehlo Bielorusko na čele s autoritárskym prezidentom Alexandrom Lukašenkom.

Takéto katastrofické scenáre začali šíriť niektoré stránky na sociálnych sieťach, ktoré obhajujú Rusko a jeho spojenocov.

Najnovšie si za svoj príklad zobrali jednu z najchudobnejších krajín v Európe – Bielorusko. Maslo tam podľa nich stojí iba 0,27 eura a za trojkilový bravčový steak Bielorusi bežne platia 1,5 eur. Podľa propagandy je teda na Slovensku v porovnaní s Lukašenkovou krajinou draho.

„A chcete vedieť, prečo nás predbehli? Prečo sme už dnes oproti nim žobráci? Prečo Bielorusi neskáču denne pod vlaky? Lebo si nenechali zlikvidovať fabriky a družstvá. Vyrábajú nákladiaky, autobusy, bágre, vlakové súpravy, lode. V potravinách majú nadbytky, ktoré vyvážajú,“ pýta a odpovedá si ďalej autor uvedených tvrdení.

Prekrútená skutočnosť

Skutočnosť je však úplne iná. Podľa analytika Nadácie F. A. Hayeka Martin Reguliho je takéto porovnávanie veľmi zavádzajúce. „Nie je dôležité, koľko stoja nejaké potraviny v danom štáte, ale koľko potravín si ľudia dokážu kúpiť zo svojich platov,“ vysvetľuje Reguli.

Podstatné je teda to, koľko spotrebitelia musia odpracovať, aby si mohli dovoliť nejaký výrobok či službu.

Keď sa Aktuality.sk bližšie pozreli na situáciu na oboch trhoch, tak zistili, že ceny spomínaných potravín v Bielorusku sú v prepočte lacnejšie, avšak tamojší obyvatelia musia vzhľadom na ich mzdy pracovať oveľa dlhšie.

Pri prepočte cien základných potravín k priemerným mzdám, tak zisťujeme, že Slováci si môžu za svoje platy dovoliť oveľa viac.

Napríklad na kilogram masla musíme v priemere robiť 113 minút, kým Bielorusi až 152 minút. Rovnako tak nemusíme toľko robiť ani na ďalšie základné potraviny, ako ukazuje nasledujúca tabuľka.

Koľko času musia robiť Slováci a Bielorusi na vybrané potraviny:
Tovar Koľko minút musí pracovať Bielorus Koľko minút musí pracovať Slovák
Maslo (1 kg) 152 min. 113 min.
Chlieb (1 kg) 16,4 min. 8,4 min.
Syr – 50% (1 kg) 121 min. 90 min.
Olej slnečnicový (1 l) 34 min. 21 min.
Min. voda (1 l) 9 min. 4 min.
Jablká (1 kg) 21 min. 16 min.
Vajcia (1 ks) 1,2 min. 1,1 min.
Br. mäso – plece (1 kg) 41 min. 39 min.
Kur. stehná (1 kg) 49 min. 42 min.

(Pri prepočtoch sme vychádzali z týchto údajov: priemerná mzda v Bielorusku je 819 bieloruských rubľov a na Slovensku 921 eur)

Zdroj: almi.by, itesco.sk, ŠÚ SR

Zlá ekonomická situácia

Bielorusko vôbec nie je na tom ekonomicky dobre. Svedčí o tom aj vysoká inflácia. Za uplynulé roky tamojšie ceny potravín rastú každoročne o viac ako 10 percent. Za rovnaký čas u nás prišlo len k minimálnemu zdražovaniu.

Nie je ani úplne sebestačnou krajinou. Na jednej strane síce vyvezie viac poľnohospodárskych komodít, než dovezie, ale celkový zahraničný obchod je dlhodobo vo veľkom mínuse.

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:13,  EnaXnaY - túžba je niečo, čo plní spoločenskú objednávku. Keď to tak nie je, potom...
dnes, 12:12,  35) to jo, však to aj má byť zmyslom pôvodne, ale vieš čo sa píše v Písme, že ľudia...
dnes, 12:12,  Napísal som, čo som napísal. A tiež som napísal, že tvoja túžba, aby som ťa ja...
dnes, 12:10,  46 - Chytil si sa slova Tuzba? Toto si pochopil z mojho komentara? Naozaj? Tuzit po niecom...
dnes, 12:10,  Nadja na tvoju otázku by mohla byť takáto odpoveď. Takto chápané umenie je bohapustá...
dnes, 12:10,  Hrozný stav je, keď ťa opustia všetky túžby.
dnes, 12:09,  31) to je pravda, nadja, i keď ja by som pridala aj žiť pre Boha, pre mňa je to...
dnes, 12:08,  -era-, vari si nepísal v množnom čísle:"aby to ostatní", podobne v mojom...
dnes, 12:07,  Havranko, ja si myslím, že materiálne podmienky na to netreba... spoliehanie sa na ne nevedie...
dnes, 12:05,  havran, čítaj dôsledne a nedomýšľaj si. Napísal som : "bojuje za", to jest,...
dnes, 12:02,  No, v tom je celý ten fígel - ja ho vôbec NECHCEM presviedčať. Veď ja mu stále píšem...
dnes, 12:02,  Na čo ľudia tvoria umenie? Asi z radosti z tvorby...
dnes, 12:02,  -era- dobre , tak teda, keď si sa už rozhodol šaliť ľudí a ešte celkom vážne, tak mi...
dnes, 12:00,  A čím ho chceš presviedčať?
dnes, 11:58,  Ale no, náhodou, dneska dostala aj odpovede k veci, od ľudí čo sú katolíci. .. Mne osobne...
dnes, 11:56,  244. Ten doplnok by si však nemal smerovať mne, ja ťa nemienim pádnymi argumentami...
dnes, 11:55,  -era- k tomu -13- len taká malá poznámka: Vždy sa nájdu dušičky, ktoré sa zahrabú pod...
dnes, 11:54,  havran, nie, toto práve myslím úplne vážne. smajlík na konci je len na oklamanie. :)
dnes, 11:53,  Prečo by som nepripísal hanbu aj západu? Prečo iba Nemecku, Rusku a Československu? Vari...
dnes, 11:51,  45 - To ze vediet pre nas bude znamenat nadalej mysliet. Ale nie v nezmyselnych filozofickych...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 622 bytes in 0,286 seconds)