Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Plán Ruska na najbližších 10 rokov

16
reakcií
823
prečítaní
Tému 18. decembra 2017, 10:05 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 12. 2017, 10:05 avatar
Plán Ruska na najbližších 10 rokov

Sergej Glazjev, poradca prezidenta a akademik Ruskej akadémie vied, zverejnil veľmi závažnú štúdiu o súčasnej geopolitickej situácii Ruska. V tejto stati sú pomenované pravými menami všetky veci, ktoré do poslednej chvíle neboli zverejnené mimo múru kabinetov. Glazjev najmä podrobne vysvetľuje, aké príčiny vedú USA k snahe rozvrátiť našu zem a predkladá plán, ktorého naplnenie umožní Rusku ochrániť sa pred touto hrozbou.

Vrelo odporúčam stráviť hodinu alebo dve času a prečítať si pozorne celý článok Sergeja Glazjeva.
Posledné kroky Kremľa dovoľujú predpokladať, že predovšetkým na základe rozpracovania tejto state bude vypracovaná stratégia rozvoja Ruska v najbližších 10 rokoch.
Krátko naznačím aspoň základné tézy preto, aby som presvedčil tých, ktorí nie sú ochotní stráviť čas pozorným štúdiom pôvodného textu. Prosím, venujte pozornosť okolnosti, že stať budem predkladať v heslách: bez argumentačného kontextu, bez grafov a bez odkazov k iným materiálom. Všetky podrobnosti však môžete nájsť v pôvodnom texte worldcrisis.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Za udalosťami na Ukrajine stoja USA – to je jediná sila, ktorá má prospech z eskalácie konfliktu. USA dúfajú, že vďaka veľkej vojne v Európe úspešne prejdú prebiehajúcou krízou a tak budú môcť nastúpiť novú dlhú vlnu hospodárskeho rastu.

Existujú tri možné scenáre udalostí v strednodobej perspektíve:
• Optimistický scenár – riadená a pre všetky krajiny vzájomne výhodná svetová globalizácia – čo je v súčasnej dobe málo pravdepodobné. Americké elity k tomu nie sú pripravené, pretože to bude znamenať stratu ich vedúceho svetového postavenia.
• Katastrofický scenár – krach anglosaského finančného systému a rozpad sveta na rad do seba uzavretých hospodárskych oblastí – celkom dobre možný scenár. V prípade realizácie takéhoto scenára najsilnejšie bude strádať “zlatá miliarda” tým, že stratí možnosť využívať zdroje zvyšných šiestich miliárd obyvateľov Zeme.
• Inerciálny scenár – zachovanie súčasného poriadku vecí na účet požierania “periférnych” krajín – a samozrejme predovšetkým v rámci tohto scenára prebiehajú americké akcie na Ukrajine.

Liberálne ideológie teraz vytvárajú riziká planetárneho merítka.
Koncentrovaný kapitál pracuje vo vlastnom záujme – a tieto záujmy často vyžadujú korisť a zničenie celých národov. Pritom, čo je závažné, liberálna politika škodí aj samotným Spojeným štátom: pravicové kruhy USA konajú často na škodu Ameriky a Američanov.
Stratégia USA v oblasti svetovej dominancie je veľmi prostá: dominujú naraz vo všetkých možných oblastiach, počnúc oblasťou finančnou a vojenskou. Znamená to svojho druhu uzavretý kruh.
Vojenská sila umožňuje Američanom zhromaždiť z celého sveta tzv dolárovú nadvládu – tlačenie dolárov sami sebe, čím devalvujú majetok iných krajín. Získané doláre sú potom často vynakladajú na nákup vedcov z celého sveta a na vývoj nových technológií. Nové technológie Američanom umožňujú posilňovať svoju vojenskú prevahu a spolu s pretláčaním voľného trhu – katastrofálneho pre ostatné krajiny – ešte získavajú nové zdroje.
V súčasnej dobe stratégia globálnej dominancie USA prakticky prestala fungovať.

Krajiny BRICS sú síce menej rozvinuté ako USA, ale majú 10x viac obyvateľov ako USA. Krajiny BRICS nemajú potrebu míňať ohromné sumy na zbrojenie a okrem toho sa nachádzajú vo výhodnej situácii “dobiehajúcich” a tým pádom môžu nie vyvíjať nové technológie, ale kopírovať ich. Podiel dolára na svetových výdavkoch sa tiež znižuje a čoskoro budú Američania nútení svoje vojenské a vedecké programy obmedziť.

Pokračovanie


2.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 12. 2017, 10:07 avatar
Dokončenie...

Američania sa snažia dostať von z pasce pre nich známou cestou: rozpútanim globálnej vojny.
Použitím stratégie “riadeného chaosu” sa Američania snažia zapáliť sériu vojenských konfliktov po celom svete.
Tzv, obrodného "diela” Američanov sme boli svedkami predovšetkým v severnej Afrike, Iraku, Sýrii a od roku 2014 na Ukrajine.

Prvá a druhá svetová vojna spôsobili ohromný odtok mozgov aj kapitálu z bojujúcej Európy do USA. Studená vojna a nasledujúci rozpad socialistického sektora poskytli Spojeným štátom stovky tisíc špecialistov, unikátne technológie, obrovské množstvo zdrojov a viac ako bilión dolárov čistého zisku. Američania profitujú aj zo súčasných konfliktov. Drancovanie múzeí, zabavovania majetkov, vývoz zlatých rezerv, získavania kontroly prírodnými zdrojmi - každá americká vojna je striktne “vo veľkom pluse”.
Američania vedú vojny predovšetkým nepriamymi metódami – pomocou taktiky podplácanie a klamaniu vládnucich elít.
Spočiatku ustanovia nad miestnymi elitami kontrolu cestou vťahovania politikov, biznismenov a perspektívnych predstaviteľov mládeže do zvláštnych vzťahov k USA. Potom USA spustía prostredníctvom “cudzích rúk” boj a tým, že postavia jedných proti druhým, dosahujú požadované ciele. Vojská NATO do diania vstupujú iba vtedy, ak sa týmito metódami nepodarí protivníka oslabiť do tej miery, že sa už nedokáže protiviť.

Západ sa cíti dostatočne silný na to, aby neplnil svoje povinnosti. To je jeho svojrázna vizitka. Tak bol napríklad podvedený Saddám Husajn, ktorému USA spočiatku dovolili napadnúť Kuvajt a ktorého USA potom ukážkovo potrestali. Tak bol oklamaný Janukovič, ktorého presvedčili nepoužívať silu len preto, aby ho potom donútili utiecť. Miloševič, Kaddáfí, … zoznam podvedených predstaviteľov je rozsiahly.
Bezprostredným cieľom Američanov na Ukrajine je odtrhnutie krajiny od Ruska. Avšak podpis asociačnej zmluvy s EÚ bol iba začiatkom rozsiahleho plánu.
Ďalej sa Američania snažia uvaliť proti Rusku rôzne sankcie: aby mohli zabrať pre seba aktíva v USA a aby dramaticky oslabili ekonomiku EÚ a tým ju zbavili možnosti konkurovať USA. V konečnom výsledku Spojené štáty plánujú získať plnú kontrolu nad EÚ i Ruskom a potom túto výhodu využiť v boji s Čínou – pričom Rusko chápu ako spurnú kolóniu a plánujú ju potrestať, zničiť ho a rozkúskovať do niekoľko súperiacich krajín. Dôležité je, že vo vojne, ktorú USA vedú na Ukrajine, nič nestrácajú. Sú na inom kontinente a z vojny získavajú len plusy.

Je možné odvrátiť globálnu vojnu v Európe? Áno, je to možné. K tomu je však potrebné zbaviť ukrajinských nacistov podpory zo strany USA.
Finančná pyramída amerického dlhu sa teraz drží z posledných síl a hrozí, že sa kedykoľvek zrúti. Ak hlavní veritelia USA hodia na trh dolárové rezervy a štátne dlhopisy, dolár padne. Pritom straty Ruska, Európy a Číny budú oveľa menšie ako z prípadnej svetovej vojny, ktorú Američania práve rozbiehajú. Ostatné oblasti vplyvu – zničenie proamerických mediálnych monopolov v Európe. Ak médiá v Európe budú podávať dva rôzne pohľady na aktuálne dianie, budú európski politici nútení konať nie v záujme USA, ale v záujme svojich krajín. Po zrútení dolárovej pyramídy nebudú môcť Američania financovať svoje vojenské základne v Nemecku a Japonsku a tieto krajiny, ktoré boli počas druhej svetovej vojny porazené, sa tak budú môcť vymaniť z moci Ameriky.

Počas posledných rokov Američania utrpeli niekoľko citeľných porážok.
Južné Osetsko, Sýria, Krym, … v týchto oblastiach Američania narazili na odpor a boli nútení ustúpiť. Ešte pár takých porážok a stratia vieru vo svoju neporaziteľnosť. Americkí oligarchovia nebudú riskovať, pokiaľ si nebudú istí, že vojna neprekročí na teritórium Ameriky.

Súčasná vojna v Donbase má dôležitý historický význam. Ak sa národnej domobrane podarí odraziť útok junty, bude to znamenať kolaps obrazu USA ako neporaziteľnej superveľmoci. Američania to veľmi dobre pochopili, a tak použijú všetky možnosti na zapojenie Ruska do vojny s ukrajinskou armádou alebo zničenie východoukrajinského odporu. Rusko musí dať jasne najavo, že ak na Ukrajinu vstúpia vojská NATO, Rusko to bude chápať ako vyhlásenie vojny so všetkými vyplývajúcimi dôsledkami pre Spojené štáty a Európsku úniu.

Je potrebné vytvoriť svetovú protivojnovú koalíciu, ktorá sa môže postaviť americkej agresii.
Táto koalícia musí predložiť program ku stabilizácii globálnej ekonomiky a inštaláciu spravodlivého svetového poriadku, ktorý bude brať do úvahy záujmy všetkých krajín. Protivojnová koalície musí byť dostatočne pevná, aby vydržala odpor USA a G7, ktoré budú do konca bojovať za svoje právo vykrádať zdroje z iných oblastí našej planéty. Paradigma udržateľného rozvoja odmieta konfrontáciu a súťaženie ako motorov ekonomického rastu; skôr než investície do vojny predpokladá investície do vedy, medicíny a vzdelávania.
Americkí stratégovia teraz vsádzajú na zrútenie Ruska zvnútra stimulovaním vnútorných sociálnych a etnických konfliktov.
Najmä o tom svedčí vymenovanie neslávneho Johna Tefft za veľvyslanca.

Protivojnová koalícia, o ktorej vytvorenie sa snaží Rusko na základe BRICS, by mala začať tým, že vytvorí univerzálny platobný systém, vybuduje ekvivalent západného bankového systému SWIFT a vytvoria si vlastné ratingové agentúry.
Vedúcej úlohy v koalícii sa bude musieť ujať Rusko, pretože iba ono má k tomu potrebnú vojenskú silu a autoritu. Okrem toho práve na Rusko je teraz vedený hlavný nápor Američanov.
Ekonomika Ruska musí byť zaštítená svetovým finančným trhom.

Predovšetkým musíme urobiť toto:
• prístup k ťažbe nerastných surovín a k ďalším strategickým priemyseln?m odvetví by mali mať iba ruské spoločnosti;
• koneční vlastníci chrbticových podnikov musia svoj majetok zaregistrovať v Rusku;
• off-shore spoločnosti majú platiť dane v plnej výške;
• kanály nezákonného a polozákonného vývozu peňazí za hranice musia byť uzavreté;
• musia byť zavedené dane na finančné špekulácie a vývoz kapitálu;
• dolárové rezervy musia byť prevedené na zlato a meny spriatelených krajín;
• export uhľovodíkov, kovov a ďalších produktov by sa mal vykonávať v rubľoch;
• štátne korporácie by si mali prestať požičiavať v zahraničí;

Svet teraz prechádza na novú technologickú bázu.
Rusko musí urobiť technologický prielom – inak sa naša ekonomika na dobu 20 – 30 rokov uzamkne v pasci dobiehania rozvoja a surovinovej špecializácie. K tomu by mali byť vytvorené podmienky pre rozvoj technológií. Obzvlášť dôležité je pri tom mať vnútorné mechanizmy na vytvorenie dlhodobého lacného úveru – čo je teraz značná časť problémov ruskej ekonomiky, ktoré sú spôsobené chronickým nedostatkom peňazí.
Je nutné konsolidovať spoločnosť.

K tomu je potrebné výrazne znížiť sociálne nerovnosti, zvýšiť životné minimá tak, aby zodpovedala realite, a zadať progresívnu daň z príjmu fyzických osôb. Okrem toho by sa mali zvýšiť výdavky na vzdelanie a ochranu zdravia. Tiež je nutné obnoviť inštitút konfiškácie majetku a posilniť kontrolu nad úradníkmi zo strany občianskej spoločnosti.

Autor:
Stiahnute z internetu…
worldcrisis.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 12. 2017, 10:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Fotooon muž
   18. 12. 2017, 11:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 12. 2017, 12:36 avatar
Ožiarený a Fotooon,
akoby vás jeden zo spoločných predkov mal a veľmi málo sa vám výchovne venoval. Vašim matkám sa zrejme celkom nepodarilo uchrániť vás pred spoločnou morálnou, citovou, etickou, racionálnou i nacionálnou bezprizornosťou a dávno sa zmierili s tým, že ste sa stali obdivovateľmi a služobníkmi "najslobodnejšieho a najmodernejšieho" systému Vyvolencov pragmaticky vraždiaceho a plieniaceho väčšinu národov a etník ostatného sveta...


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 12. 2017, 12:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   18. 12. 2017, 14:21 avatar
Ludia, co vas tak fascinuje na Rusku, ze ho tu tolko riesite na DF?  
Súhlasí Osvietený


8.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 12. 2017, 14:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 12. 2017, 17:42 avatar
Ožiarený,
dokedy bude pre Teba neprístupná informácia Európskeho súdu, ktorý rozhodol o nevine ZSSR v prípade smrti poľských dôstojníkov v Katyni...?

Zdroj: boris-yakemenko.live Tento odkaz smeruje mimo DF.sk...

Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu uznal masové postrieľanie poľských vojakov pod Katyňou v roku 1941 za vojnový zločin. V závere vyjadrenia ESĽP sa hovorí, že nové svedectva a dôkazy, ktoré by dokazovali zodpovednosť
ruskej vlády a umožnili pokračovanie vyšetrovania, sa nenašli.
Osobitnú pikantnosť tejto histórie dáva vyhlásenie, ktorým Tverský súd pred časom potvrdil, že Katyňský masaker sa uskutočnil v roku 1941 a nie v roku 1940, čo značí iba jediné: poľských dôstojníkov postrieľali fašisti. vestiregion.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk...

Takže, poľské špekulácie o Katyni po dlhej hystérii sa skončili fiaskom. Rusko nenesie vinu na zastrelení Poliakov. Varšava teraz môže smelo začať nasledujúcu hystériu vo vzťahu k Nemecku. Z hľadiska historickej pravdy by sa Poliaci mali o to aspoň pokúsiť, či sa svojej Pravdy dovolajú tam. Nemci im zrejme povedia, že za všetko je vinný Hitler, jeho sa treba opýtať...
No nič, "svetoví" scenáristi a režiséri porozmýšľajú a vymyslia nové „zločiny“ proti Poľsku a Poliakom, a to tým skôr, že technológia vynachádzania zločinov s následnými nárekmi, škandálmi, kompenzáciami a niekedy aj prevratmi, bombardovaním, lúpežami a násilím, je v dnešných časoch privedená do dokonalosti. Stačí sa pozrieť na Afganistan, Egypt, Irak, Lýbiu, Sýriu, Irán, Severnú Kóreu, Libanon a tak ďalej...


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 12. 2017, 17:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 12. 2017, 17:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

ardzun muž
   18. 12. 2017, 17:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 12. 2017, 18:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

ardzun muž
   18. 12. 2017, 18:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 12. 2017, 18:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

ardzun muž
   18. 12. 2017, 19:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   18. 12. 2017, 18:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:23,  86. to je fuck, kedy v praveku za komunizmu si na zvs bol vyškoleny za zdravotníka alebo...
dnes, 18:21,  Hahahaha Peter . Ty si můžeš vybrat jedině dívku a úkon , který ti udělá ve vládní...
dnes, 18:21,  No co shagara prides alebo sa ti mam poklonit?
dnes, 18:19,  25.. Ty sa len pekne vrat do temy a neutekaj odomna...
dnes, 18:18,  90. Išlo mi len o to, že "hádam by ste mu nenaleteli" - zo skúsenosti viem, že aj...
dnes, 18:18,  Ale nevadia im MS vo futbale v orientálnej despociii v Katare
dnes, 18:17,  21, .... a ak je isté že RKC je pravou apoštolskou cirkvou, .... tak načo máme hľadať...
dnes, 18:12,  Face to face by som ta presviedcal a hadam aj presvedcil, lebo viem, co viem, aj viem preco. :-)...
dnes, 18:11,  O takej teórii neviem, ale môže byť, záleží od uhla pohľadu :) Som presvedčený, že...
dnes, 18:10,  Za pár šupov hej? Cena Z-Lasik Z 3D: 1000 € / oko
dnes, 18:08,  432, .... zákon lásky je nadovšetko. Ale ak nepoznáš NORMU toho, čo je dobré a zlé, tak...
dnes, 18:06,  84. egoista si práveze neverí *21
dnes, 18:04,  82 - Ale aj, že na základnej vojenskej službe bol vyškolený za zdravotníka....
dnes, 18:01,  Keby si sa aspon pokusil pozerat na veci srdcom nie len pismom...
dnes, 17:57,  Shagara ...nebolo by to fer.. Ze ty pouzivas nieco na mne a na tebe to neplati.. Potom to vyzera...
dnes, 17:56,  Osvietený je jasné, že ty si zacyklený moták a z toho sa asi už nedostaneš.
dnes, 17:55,  63, ..... ak stojí za nami pravý Boh, tak by som to netvrdil. A samé skutky sú toho...
dnes, 17:55,  Lebo ked to neplati na teba tak ani na mna...
dnes, 17:54,  Čo to tu vyštekávaš. Ja čakám, tak ako ty na výsledok šetrenia. To bude platiť a nikto z...
dnes, 17:54,  62, ...... to sa mi páči. Teda, ... lebo medveď, ........
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 094 bytes in 0,358 seconds)