Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Perfektný rozhovor s historikom na adresu Vlasovcov

23
reakcií
274
prečítaní
Tému 5. decembra 2019, 14:32 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 14:32 avatar
Provokují Rusové, ne Novotný, bez vlasovců by se Praha utopila v krvi, říká Žáček

video.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:39 avatar
Edo ty náš nacista, vlasovci boli nacisti.


2.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 14:39 avatar
Osvietený si exemlárny debil a nepoznáš historické fakty. Len im tieklo do krpcov a svoje krvavé zločiny chceli akosi zmierniť, aby sa dostali pod ochranu Amíkov. DEBO!


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 14:43 avatar
Práve preto , že mám túto historiu doštudovanú som si vypočul erudovaného historika , ktorý o oslobodení Prahy napísal množstvo knih . Obsahujú množstvo dobových fotiek a má zdokumentovanú každú jednu obeť . Prave preto vypočuť si takéhoto experta je výborným otvorením si obzoru .
Dozvedel som sa mnoho nových vecí .

Encyklopedia popisuje Vlasovcov len stručne
Súhlasí ondrej61


7.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 14:47 avatar
Osvietený- už ma nečser, ty sa študovaním neoháňaj, táraš hlúposti debo. Takých expertov ako si ty sa vyrojilo ako múch!


5.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:44 avatar
Edo len nacista ako ty môže obhajovať vlasovcov


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 14:47 avatar
Encyklopedia píše toto

Ruská oslobodenecká armáda

bola vojenská jednotka sformovaná počas druhej svetovej vojny zo sovietskych vojnových zajatcov ako aj dobrovoľníkov, emigrantov a odporcov komunizmu

Jej veliteľom bol generál Andrej Andrejevič Vlasov. Ruská oslobodenecká armáda sa účastnila hlavne protipartizánskych akcií. Nemecké velenie ju nikdy nepoužilo na fronte, keďže mnoho jej vojakov sa pridalo iba z donútenia alebo existenčných dôvodov a ich odhodlanie bojovať proti ZSSR nebolo isté. V apríli 1945 ju tvorili 3 divízie (1., 2. a 3.) a rad ďalších menších jednotiek.

Vlasovci veľmi pomohli Prahe počas tzv. Pražského povstania na konci druhej svetovej vojny v roku 1945, keď sa zapojili po boku obyvateľov mesta do boja proti jednotkám Wehrmachtu v meste.

Jednotky armády boli na konci vojny zajaté americkými vojskami. Väčšina jej príslušníkov bola repatriovaná do ZSSR.

Radových vojakov čakal väčšinou trest vo forme väzenia alebo nútených prác v gulagoch. Velitelia Ruskej oslobodeneckej armády boli odsúdení za vlastizradu a popravení.

Iba časti jej príslušníkov sa podarilo utiecť na západ. Lichtenštajnsko ako jedna z mála krajín im udelilo politický azyl. Časť z nich v neskoršom období emigrovala do Argentíny.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 14:48 avatar
Edo presne vlasovcov sformovali nemeckí nacisti


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:24 avatar
Mráz ide po chrbte z toho čo historik rozprával . Nasadenie Vlasovcov v Prahe bolo klučovým momentom .


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   5. 12. 2019, 15:28 avatar
Edo mráz ide po chrbte ked vidíme ako obhajuješ nacistov
Súhlasí havran


10.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:26 avatar
Osvietený - ten historik bol nakazený ako ty. Samozvaných historikov je vždy ako maku. Aj Kotleba má svojích. KAPIŠTO?


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:48 avatar
Historik za dobu skumania zhromaždil všetky mená ľudí ktorí zahynuli pri oslobodzovaní Prahy . Tisíce dobových fotografí a s absolutnou presnosťou i stovky mrtvých hrdinov z Ruskej oslobodeneckej armády. I tých ktorých bez súdu strielali sovieti do zátylka na mieste . Perfekcionalisticky spracovaná historia .
Chapem že ti narušil tvoju komunisticku historiu a ide ťa rozdrapiť ako pri všeslovanskej vzajomnosti v Katynskom lese . Pravda je bolestivá súdruh .

Ked ruska propagandisticka televízia dala priestor Novotnemu bolo smiešne sledovať ako koniny tvrdia Rusi ale uplne ale ved to pozname čo vytvorili o roku 1968    

Takato je však pravda súdruhovia

paradne videjko

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:56 avatar
Osvietený - tvoj problém je v tom, že ty si namaľuješ človeka podľa svojích nenávistných a chorých predstáv a potom do toho človeka útočíš ako býk do červenej šatky. Ty vôbec nedokážeš vnímať čo ti človek hovorí, len ho natrieš červenou a hotovo. V podstate je mi ťa ľúto. Si ako ten s bielou paličkou , ktorý vošiel do lesa. Máš z toho dobrý pocit, alebo si hojíš tvoje poranené ego za vyrabovanú pivnicu kde ste ukrývali kntigent ?


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:50 avatar
Novotný: Netušil som, že ma môže vidieť 100 miliónov ľudí. Ľutujem, že som neopľul Putinovu fotku

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                     


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:50 avatar
Obecné zastupiteľstvo je jedna vec, ale súhlasia aj obyvatelia Řeporyjí? Zisťovali ste si to?

Keby som bol na vašom mieste, položil by som presne takúto otázku. Musíte ale chápať, že ja nie som solitér, ktorý si teraz zmyslí nejaký absurdný plán a bude na tom vytĺkať politické body. To si môže myslieť iba debil. Keby som si nebol istý, že tu pomník vlasovovcom bude mať podporu, tak tento návrh nikdy nepredložím. Bol by som samovrah. Lenže ja som vedel, že tento plán medzi Řeporyjčanmi podporu má.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 15:56 avatar
Navrhujem roztopiť sochu masoveho vraha Koneva a uliať sochu Vlasovcom


17.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 15:58 avatar
Osvietený - nezašiel si priďaleko?


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:00 avatar
Ešte nie ešte netopia ale čoskoro sa tak stane . So 100% istotou .

Maršál Koněv byl masový vrah, jeho socha je ostuda.

Zdroj: trcalek.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:02 avatar
Obrazem: Geniální vojevůdce, nebo vrah civilistů? Kdo byl vlastně maršál Ivan Koněv

I více než 40 let po smrti sovětského maršála Ivana Koněva je jeho pražská socha předmětem sporů. Vojevůdce si během svého života šikovně udržoval přízeň sovětských vůdců, byl u osvobození Osvětimi i kapitulace nacistů. V poválečných letech se do historie zapsal jako přítel československého prezidenta Svobody i vykonavatel brutálního zásahu proti bouřícím se Maďarům v roce 1956.

zpravy.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:03 avatar
Konev bol masový vrah na to trvám a masovým vrahom by sa sochy stavať nemali


21.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2019, 16:05 avatar
Osvietený- skús kvantifikovať jeho masové vraždy a buď objektívny, aby si neporazil Hitlera.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:21 avatar
Kde budeme porážať Hitlera vo Francúzku alebo Ardenách ? alebo podpíšeme pakt ?


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:12 avatar
Fuuuha od katastrofickej neschopnosti na Dukle až cez

Maďarská revolúcia bolo násilne potlačené ľudové povstanie v Maďarsku v roku 1956 proti vláde komunistickej strany a pomerom, ktoré vnucoval Sovietsky zväz.

Po východonemeckom povstaní z roku 1953 a povstaní robotníkov v Poznani v roku 1956 ide o v poradí tretí veľký a násilne potlačený protest proti komunistickému režimu vo Východnom bloku. V Maďarsku išlo o celonárodné povstanie, ktorého hlavným cieľom bolo dostať sa spod vplyvu okupácie ZSSR (najmä vystúpiť z Varšavskej zmluvy a získať neutralitu).

Povstanie vypuklo 23. októbra 1956, kedy pokojná demonštrácia solidarity s Poľskom prerástla vo spontánny výbuch odporu obyvateľstva proti komunistickému režimu.

Na rozkaz sovietskeho ministra obrany vstúpila 24. októbra od druhej hodiny rannej sovietske vojská do ulíc Budapešti. Dlhé rady tankov T-34 so zaklapnutými vežičkami prechádzali mestom a strieľali do všetkého, čo bolo osvetlené. Došlo k prvým bojom medzi maďarskými povstalcami a sovietskymi okupantmi, ktorých podporovala tajná polícia ÁVH. Maďari sa proti po zuby vyzbrojeným vojakom odhodlane bránili všetkým možným. Najúčinnejšou zbraňou proti sovietskym tankom sa stali Molotovove kokteily. Mnoho povstalcov tiež získalo zbrane z kasární a policajných staníc, kde im ich aj častokrát vojaci či policajti (podriadení komunistickému vedeniu) sami vydali. Imre Nagy, už ako predseda vlády, vyhlásil stanné právo a zákaz vychádzania. Ale odmietol nasadiť ÁVH proti narušiteľom tohto rozkazu, ako požadoval novo dosadený vojenský výbor. Sovietsky vpád bol dočasne úspešný. Odpor však pokračoval a ďalší deň sa situácia začala meniť.
Masaker pred parlamentom - 25. október

Dňa 25. októbra došlo pred budovou parlamentu k obrovskej demonštrácii. Niekoľko tisícový dav sa pokojne dožadoval demisie predsedu MDP - Erna Gera. Avšak príslušníci tajnej polície ukrytí na strechách začali do pokojne demonštrujúceho a hlavne bezbranného davu bezohľadne strieľať. Zmätené posádky sovietskych tankov sa k streľbe takisto pripojili. Zahynulo viac ako 200 ľudí, vrátane žien a detí, zranených bolo viac ako 300 ľudí. Išlo o provokáciu tajnej polície, ktorá bola príčinou neskoršieho krviprelievania. Masaker zdvihol novú vlnu emócií, najmä keď z niektorých župných miest dorazili informácie o podobných udalostiach. Takmer nikoho už v tej chvíli nezaujímala správa o odvolaní Gera a jeho nahradenie Jánosom Kádárom. Začal totiž obrovský hon na členov ÁVH a ich následné lynčovanie a mučenia. ÁVH bola tak nenávidená, že každý jej príslušník, ktorý bol povstalcami chytený, bol následne zabitý, často zavesením na lampy verejného osvetlenia a do úst im boli napchaté bankovky, pretože títo tajní policajti zarábali omnoho viac peňazí než všetci ostatní.

Za svitania 4. novembra začala ofenzíva proti hlavnému mestu. Maďarská armáda síce odpor nekládla, ale zúrivé boje povstalcov pokračovali v Budapešti i v ďalších mestách asi týždeň.

Druhá sovietska invázia - 4. november

Hneď ráno sa ozvala dve rozhlasové vysielanie. Prvé bolo Nagyové volanie o pomoc v mene zákonnej a demokratickej vlády. Potom sa Imre Nagy a vedúci predstavitelia niekdajšej straníckej opozície odobrali na juhoslovanské veľvyslanectvo. Druhé vysielanie bolo zo sovietskej radarovej obsadenej vysielacej stanice v Szolnoku, odkiaľ kolaborant János Kádár vyzýval menom novoutvorenej revolučnej robotnícko-roľníckej vlády k boju proti kontrarevolúcii po boku sovietskej armády.

Šesť dní bojov
Aj napriek tomu Maďari po celej krajine rozpútali prudké boje. Sily oboch strán boli značne nevyrovnané, zatiaľ čo Sovieti mali skvelú výzbroj a podporu letectva, Maďari hrdo bojovali všetkými prostriedkami, ktoré mohli zohnať, bez akejkoľvek podpory. V hlavnom meste padlo okolo 2500 osôb a po celej krajine ešte 3000 ďalších. Ďalej bolo viac ako 16 tisíc ľudí zranených. Ako odvetu za zápalné fľaše sovietske pancierové jednotky rovnali s krajinou domy, z ktorých dochádzalo k útokom. Rusi pustošili celé štvrte, o ktorých sa domnievali, že sa tam skrývajú povstalci. Týmto spôsobom boli zničené stovky domov, predovšetkým v robotníckych štvrtiach - kolíske povstania. A pre dobytie Budapešti sovietske vojská nasadili aj vtedy najmodernejšie prúdovej stíhačky MiG-15.

Tridsať rokov zakázaná téma
Po tri desaťročia bolo v Maďarsku zakázané hovoriť o tomto období.

Dátum 23. október - 11. november 1956
Miesto Maďarská ľudová republika
Výsledok potlačenie revolúcie vojskami ZSSR
Protivníci
the Hungarian Revolution (1956) Maďarskí povstalci Maďarsko (1949-1956) MĽR
Sovietsky zväz ZSSR
Velitelia
Imre Nagy
Pál Maléter Ernő Gerő
Ivan S. Konev
Sila
neznáme 31 550
Straty
oficiálne:2652 mŕtvych
19 226 zranených 722 mŕtvych
1251 zranených


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 12. 2019, 16:14 avatar
Osloboditeľ aj okupant: Maršal Konev vynikal ambíciami, ale tiež bezohľadnosťou

history.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:47,  Zver sa nam, preco ti hrabe. Mozes aj fotecku s dochtorom Chocholouskom. :-)))))))))))
dnes, 16:46,  era samozrejme , že je to o slobode . Keby vocca pochodoval v uniforme SS a hajloval v USA a na...
dnes, 16:39,  Ešte je na slobode?
dnes, 16:35,  yess https://translate.google.sk/?hl=sk#view=home&op=translate&sl=en&tl=de&text=Leader
dnes, 16:31,  Tull lenže to všetko bola iba náhoda ako Lemmy píše . V skutočnosti ľsns ako jediná...
dnes, 16:28,  Hnedá vetva odhalila že Louis Pasteur bol podvodník...
dnes, 16:27,  Lemmy, ako vieš, že mali byť 4 rodiny? ... lebo to povedal Kotleba? Uviedol aj prečo sa...
dnes, 16:26,  Načo mi je rozum, ked mám peneži?
dnes, 16:25,  Dalsi, prakokoti, fejkovy vymysleny facebookovy profil. :-))))))) Prakokot hoaxovic NAS. :-))))))))
dnes, 16:20,  Sloboda médií v ČR sa ani nedá porovnať so slobodou bludných predstáv tohto pána....
dnes, 16:17,  Tovarisc Zavackij, ty si ukazkovym prikladom, ze s pribudajucim vekom, rozum pribudat nemusi....
dnes, 16:09,  Trosku postuduj, prakokot, aby si ako sprosty vidlak nezomrel. :-))))...
dnes, 16:01,  Dnešní vodcovia, führerovia, sú onakvejší, používajú anglický výraz: líder [leader]....
dnes, 15:38,  Führer (v doslovnom preklade z nemčiny „vodca“), bol v dobách vlády nacistickej strany...
dnes, 15:23,  Uplatňovanie vodcovského modelu vo vojnovej Slovenskej republike „V jednom národe môže...
dnes, 15:16,  Lemmy neviem koľko si si požičal ale za sprostu hlavu trpí celé telo . Za čias...
dnes, 15:03,  Anjeli bežne jedia súche zákusky ale kečup majú zakazaný aby nelietali červenej farby .
dnes, 15:01,  Laibach - Rossiya Navždy zjednotení v obrovskom, nekonečnom priestore Vytvorené v...
dnes, 14:57,  Slovinská najznámejšia kapela Laibach - The Sound of Music (Official Video)
dnes, 14:53,  Nech žije Slovinsko ako náš partner v europskej unii demokratických europských krajín a...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(113 315 bytes in 0,397 seconds)