Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Papučové kresťanstvo!......fenomén dnešnej doby!

69
reakcií
1510
prečítaní
Tému 8. januára 2018, 15:50 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 12. 2020
183
23. 11. 2017
1
15. 06. 2009
24
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 15:50 avatar
Erich Fromm,významný americký filozof,sociológ,psychoanalytik napísal /Mít,nebo být/ veľa zaujímavých myšlienok aj o kresťanstve,...a jeho zosvetštení. Na strane 113 poukazuje ako "za kresťanskou fasádou,vyrástlo nové ,tajné náboženstvo-priemyslové". Alebo inal-konzumné!
Teda, kritizoval konzumné správanie nielen sveta,ale aj cirkvi......a poukazoval aj tiež na to,....že ak si neosvojíme "ideu Kristovho zákona v zmysle /Ján 17:3,.Sk.20:35/, tak že nám hrozí katastrofa"!
Aj historik H. G. Wells písal o „hlbokých rozporoch v dnešných časoch a aj medzi“ kresťanstvom štvrtého storočia „a učením Ježiša Nazaretského“. Tieto „hlboké rozpory“ ovplyvnili dokonca základné učenie o Bohu a Kristovi. A tak na scéne sveta sa v 20 storočí už plne prejavilo konzumné/sekularizované,svetské/ kresťanstvo,....alebo ako ho aj niektorí pomenúvajú-............."PAPUČOVÉ KRESŤANSTVO"!
A to vo význame,.....že odmieta inštitucionalizovanú cirkev,náboženstvo a presadzuje svoje osobné názory z vnútra svojich domov,obývačiek,kancelárií,pracovní,vydavateľstiev!
Pretože ,dnes už nie je v móde to, čo voľakedy bolo obsahom kresťanstva....."obetavosť,námaha,duchovný boj,sebazaprenie,prehlbovanie poznania o Bohu, služba slova,ochota niesť posmech a prenasledovanie kvôli Kristovi a podobne".
Dnes ,v dobe komercializácie, sekularizácie,.......aj "kresťan" sa stal pohodlným,....a prijíma všetko zo sveta ,čo mu servíruje svet,média a náboženský trh. A to na princípe "švédskeho stola",....kde si sami vyberáme,čomu budeme veriť, a ako?
Vo výskumnej práci o náboženstve v Európe profesorka Grace Davieová z Exeterskej univerzity v Británii uviedla:..... „Ľudia si jednoducho vyberajú z pestrej palety ponúk a zmiešavajú to dokopy. Tak ako mnoho iných vecí, aj náboženstvo sa stalo vecou výberu, životného štýlu a toho, čo človek uprednostňuje.“
Napríklad kanadský časopis Alberta Report uvádza, ako mnohé iné správy a odborné diela, že Kanada zažíva „úpadok inštitucionálnej viery a uctievania“,.......a tak tomu je v celosvetovom merítku. Dôraz sa kladie,že "Boh ešte áno",....ale "cirkev nie"!
Ježiš pred tým varoval slovami Pavla,....."Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale budú si zhromažďovať učiteľov podľa svojich žiadostí, aby im šteklili uši;"
A to je naozaj celosvetová fraška ,a svetské kresťanstvo a svetské hodnoty dobývajú postupne celý svet!
A tak mnohí počúvajú a berú si len to,....čo im vyhovuje,...a kde nemusia robiť nejaké zmeny vo svojom živote,....a namáhať sa! Dnes je to ako so svetom obchodu. Ak neprídete vy k nám,....mi prídeme k vám ,až do obývačiek a ponúkneme vám,čo si len zažiadate? A klávesnicu enter vie každý stlačiť. A to pekne z pohodlia domova,....a platiť môžme až o tri mesiace.
A tak to fungujú aj mnohí kresťania,.....a naozaj je to duch dnešnej ,konzumnej a pohodlnej doby.
Vzhľadom na klesajúcu účasť na bohoslužbách mnohé cirkvi zmenili svoj prístup. Niektoré o sebe tvrdia, že nesúdia ani nekritizujú správanie ľudí a že veria, že Boh prijíma každého človeka bez ohľadu na jeho správanie. Namiesto poučenia z Božieho Slova čoraz viac cirkví ponúka zábavu, vzrušenie a svetské atrakcie.
Čo sa týka morálnych zásad, Boh je často vykresľovaný ako tolerantný. Jeden sociológ hovorí: „Americké cirkvi sú terapeutické, neodsudzujú konanie svojich členov.“ Populárne náboženstvá sa zvyčajne zameriavajú na rady, ako dosiahnuť v živote úspech. Čoraz viac ľudí sa cíti príjemne v kostoloch, ktoré nepatria žiadnej konkrétnej denominácii a takmer v nich nepočuť o doktrínach, ktoré sa považujú za rozdeľujúce. A tomto zmysle/v duchu sveta/ sa naďalej rozpracováva účinný marketing!
Sociológ Steve Bruce v roku 2002 vo svojej knihe God is Dead—Secularization in the West (Boh je mŕtvy — sekularizácia Západu).......sa vyjadruje o tom podrobnejšie.
Edmund Burke svojho času napísal:...."Pre víťazstvo zla,stačí keď slušní ľudia nebudú robiť nič"
Teda,....ak budeme pasívnymi kresťanmi,.....a budeme svoju vieru prezentovať v "papučiach",...a v obývačke!
Aj k tomu ,čo veríme,sa to nemôže diať tým spôsobom,že sami si vyvolíme ,čomu budeme veriť,a že mi sami budeme tou normou posudzovania pravdivosti našej osobnej viery!
Bertrand Russel napísal:...."Nemôžte žít tak, akoby hodnoty boli záležitosťou osobného vkusu"!
A to je fakt,....pretože dnešný "hodnotový chaos" je výsledkom a dôsledkom konzumnej doby, formálneho kresťanstva,...ktoré viac participuje na matérií a vlastných predstavách,toho čo je správne?!
Nie! A je to jednoduché,....tou normou ktorou sa kresťan riadi je Písmo,....a to ako ho chápať, musí prijať od Božieho správcu,...od toho,koho Boh dnes poveril učiť a hlásať životodarné posolstvo o Božom kráľovstve. A to za predpokladu,že chceme mať Božie schválenie?! A to z jednoduchého dôvodu:....nemôžme mať milióny osobných názorov na to ,čo je pravda? A to len preto,že my sme si to tak určili!
Príklad......Morálne otázky týkajúce sa takých vecí, ako je potrat, homosexualita a spoločný život dvojíc bez uzavretia manželstva, sa často stávajú predmetom sporov. Trendom je nepopierateľne liberalizácia názorov.
Istí teológovia dokonca predkladajú názor, že viera v Ježiša nie je pre záchranu rozhodujúca. Sú presvedčení, že Židia, moslimovia i ďalší „môžu ísť do neba rovnako [ako kresťania],“ píše sa v novinách The New York Times.
A tak sa pýtam,.....má ešte význam veriť v niečo? A čomu? To ,čo povie Jano,Mišo,Fero,,...atď,.....a čo šíria internetom,....alebo kresťanskému zboru živého Boha,ktorý máme nájsť a nechať sa ním viesť?
Nebola priama úmera medzi poslušnosťou zboru a Kristom/jeho Otcom/? Ako potom môžme tvrdiť,že ..."obývačka je zbor,...a že pravdu má každý z nás,tak ako pochopí on pravdu"?
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

"Proroci skutočne prorokujú vo falošnosti; a kňazi, tí si podmaňujú podľa svojich síl. A môj ľud si [to] takto zamiloval; a čo budete robiť nakoniec?“....Jeremiáš 5:31


2.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 15:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:05 avatar
2,....ver si tým trinitárskym drístom. Tam aj patríš! A ty si sám pre seba bohom. Sám si riadiš svoj zbor,....určuješ si ako konať Božiu vôľu,....a aké hodnoty uznávať. A hlavne to,....či aj niekedy sa oplatí zdvihnúť zadok,....a niečo aj yrobiť pre druhých , pre Boha?
Ledaže by si dal adresu,...a ľudia by ťa navštevovali doma v obývačke,....niečo na spôsob pútnického miesta,....slovenské Lurdy! A ty by si ich žehnal a rozprával im o tom,že dnes BOH nemá cirkev s IČOM.   


7.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:18 avatar
7,...ludwig,......zošalel si ty! A prídeš na to! Trinitárske drísty je výraz pre náuky ktoré vymysleli ľudia,...aj ľudia v obyvačke! Cirkev bez IČA!....atď!


14.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 1. 2018, 21:22 avatar
Iba ak chce peniaze od štátu. Dúfam, že raz aj nábožní pochopia, že finančná odluka je výborná vec, a žiadne IČO nebudú potrebovať.


19.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 21:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 21:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:20 avatar
10,.... ak by sa žid ,pohan nestal kresťanom,...členom Nazaretskej sekty,....bol by spasený? Odpovedz!


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:35 avatar
17,....áno,.....ale v 2 storočí ako píše Celsus už ich bolo osemdesiat,....a každý učil niečo iné,...a boli rozhádaní!
A práve preto musí byť nejak biblickí pravda ujednotená. Alebo ona je v tých stovkách denominácií a v tých navzájom rozporuplných náukách?
A vtedy boli minimálne štyri aspekty uctievania Boha,....Farizeji,saduceji, samaritáni, a až potom kresťania,....ak nerátam pohanské náboženstvá,ktoré sa robili roveň ctiteľom Boha Jahveho! Budme presní!
A "Boh nie je Bohom neporiadku!" A ani "Kristus nie je rozdelený"!


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:42 avatar
15,....tak u nás sa verí v organizáciu? To mi je novina!
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk A viera v obyvačku a samého seba ako ako hodnotíš? Je to biblické? 


28.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 21:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 22:11 avatar
38,...nie,...on len kritizoval takých kresťanov,....vášho razenia. JS sa nikdy neprepožičali vojnovému besneniu,prenasledovaniu,násiliu, zatváraniu, atď! Jeho heslom bolo "nenásilie",...a to praktizuje len jedna Kristova cirkev,...opakujem len jedna!


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 22:08 avatar
36,....myslel trinitárov, ....a hlavne RKC ,........
A to čo cituješ sa týka práve JS , bratov Krista,....komické,že,....?


3.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 1. 2018, 17:14 avatar
"Bratia, iste sa pamätáte na našu usilovnú prácu a lopotu. Lebo sme pracovali vo dne i v noci, aby sme na žiadneho z vás nevložili nákladné bremeno, keď sme vám zvestovali Božie dobré posolstvo."
Shagara, prečo aj vaši cestujúci dozorcovia, muži v odbočkách, vedúcom zbore sa neriadia Pavlovým príkladom? Pavol pracoval vo dne aj v noci , čím ukazal že sa namáchal a nechcel zatazovat bratov. A vy sa musite skladat na byty a auta cestujúcich dozorcov, platit im výdavky , živiť veduci zbor atd a pritom to mal Pavol ovela tažsie, nemal auto , internet atd Tak preco sa riadite len tým co vam vyhovuje z 1. stor.?
 
Súhlasí Ludwig


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 17:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:13 avatar
5,....a ak si kresťania v prvom storočí nárokovali ,že poznajú pravdu,tak boli zlí? NIE!
Ak to robia dnes,už sú zlí? Asi áno!
Ale keď niekto šíri demagógie z obývačky,...a verí si,že on samouk pozná pravdu,....tak ten je dobrý?
JS dokázali a dokazujú svoju rýdzosť a pravosť inak,...ako prázdnym mlátením slamy z obyvačky.
Opakujem sa,....keby bolo kresťanstvo ako ty,....tak už neexistuje,....alebo by sme tu mali Auguiášov chliev.

 


12.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:29 avatar
12,....nie je to pravda,....to že ste ma vytočili je vaša zásluha. Ak uvediem sto dôkazov z Písma,....a niekto tvrdí opak/a ani si si to asi neprečítal/,.....a opiera sa len o svoje ľudské názory,"zradné srdce",.....tak to musí vytočiť aj koňa!
Ale čítaj ako sa Pavol staval k pravde a zboru,....nikdy nie tak ako ty! A nikdy netrepal ,že pravdu má každý,...a že je jedno čomu veríme,...a podobné drísty! Prečítaj si Pavla vo všetkom,....nielen v tom čo sa vám hodí!
A JS dokazujú aj skutkami svoju pravosť a to tam ,kde ostatní "kresťania" zlyhali a zlyhávajú!
A tým nemyslím charitu,....ale niečo omnoho viac. Ak to tak chápeš,...tak nevieš nič o JS.
A ono je to vždy tak,....aj Ježiš keď odhaľoval ľudské názory,....tak bol belzebub a pyšný,.....ale tí,čo sa držia hlúpych a nelogických tvrdení,...tak tí sú skromní a láskaví! Ty IČO,.....


20.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 21:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:39 avatar
20, a ak sa zasadzuješ za obyvačkového kresťana,.....ako ty budeš hodnotiť sám seba?
Dajme ,že ste desiaty takí,.....ani jeden nebudete mať vo všetkom jasno, a budete rozdelení. Kto z vás bude mať pravdu?
Je to rovnaKO AKO S CIRKVAMI,....LEN TY SI TO DAL DO UžšIEHO ,OSOBNéHO PRIESTORU JEDNOTLIVCA,,NIE SKUPINY!
A opakujem sa,....JS nepreferujú charitu,....ale iné zbožné skutky,...hlavne tie ,čo napĺňali aj život Ježiša Krista. A tie sa z obyvačky nedajú robiť! Charitu ala RKc si daj za klobúk,.....


27.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:49 avatar
27,....tak založte cirkev,....keď už ste dvaja. Ok,....tak nemáte obyvačku,.....ale tu nejde o to,či je to obyvačka,kuchyňa,spálňa,nocľaháreň,domov dôchodcov a podobne,.....? Mal som dojem ,že aj z mojej témy si to mohol pochopiť? Tento trend/sekularizácia/ a odmietanie inštitúcie je svetový fenomén, a svedčí o úpadku kresťanstva. Skús si prečítať knihy ,čo som tam menoval!
A ja som zas za to,že vy nič neviete o JS. Ja sotva o tebe môžem vedieť veľa,....ale ti môžeš o nás vedieť všetko! JW.ORG


33.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:55 avatar
33,....lebo Kristus nemôže byť hlava sám sebe,....ale zboru! A určite poznáš aj to znázornenie tela,údov,...zboru?
Človek by na mnohé prišiel,....keby to chápal,....keby ho niekto viedol,...učil!?
A raz mu svitne a zistí ,že dom okrem uhoľného kameňa/rohového,základného/má aj tehličky: Bingoooo
Žeby naozaj kresťanský dom,zbor , duchovný chrám,,,,,,,????


40.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 22:01 avatar
40,...Kontext,...ako som už písal. Vieš, Ježiš opisuje aj tento stav,....aj Pavol v Rimanom a podobne! To,že to ty nevieš je len tvoj problém. A tak tomu bolo aj u židov,....ak bude čas ,vysvetlím Písmom, čo vy neradi čítate!
A kde bolo: Nuž v mocenskej RKC a v tých čo prenasledovali iných kresťanov,inak zmýšľajúcich!
A to "telo" potom upaľovali! ....kontext Písma,.....


44.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 22:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 22:07 avatar
44,....ale nie obyvačkoví,....ale organizovaní,....a slúžiaci,...namáhajúci sa!


56.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 22:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:13 avatar
56,...tak kde je problém? Budeš zachránený a hotovo. Už by som to na tvojom mieste zapíjal! 
Realita to má ešte lepšie,....tam platí ,že "raz spasený,navždy spasený". A vy sa nemôžte mýliť,....to iba tí JS! 
Skús u neho! tam ,keď sa staneš kresťan,...už nemôžeš prehrať. Povie ti,ako sa máš znovuzrodiť,....a máš to v suchu.
A DF nechaj stroskotancom,...... 


59.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 22:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 1. 2018, 23:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:35 avatar
62,....všetky cirkvi kresťanstva nie sú oddelené od tohoto sveta,politiky a teda nie sú neutrálne. A Kristus sa nebude ženiť z prostitútkou zo Zjavenia 18:4!
Za krátky čas politické silí sveta,zničia všetky náboženstvá sveta , a potom začne ono "veľké súženie"!
A budeš toho svedkom,....potom ti to pripomeniem!
Kristus v 1 storočí ako oddeľoval,zhromažďoval?
Tak,že kresťania vydávali po vtedajšom celom svete dobré posolstvo,...a tí čo sa stali kresťanmi boli tými "vybratými".
A dnes sa robí to isté, a robia to iba JS.
Otázka na vás: Vy máte Božieho ducha,...prečo vás ten pravý duch nepodnecuje všetkých do jedného kázať,ale sa zbaviť nečistých zvykov/fajčenie,atď/a podobne? Prečo sú JS v tom ojedinelí a nikto nekoná obdobným spôsobom? Hlavne ak by tak mal každý konať?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Všetci by sme mali klopaťž na dvere,....tak ako to robia Jehovoví svedkovia a niektorí daľší,....mali by sme vychádzať a hlásať evanjelium Ježiša Krista" Thomas V.Daily , katolícky biskup

"Ak nie sme svedkami,nemôžeme byť pravými kresťanmi,....každý kresťan je povolaný aby bol misionárom a svedkom". Pápež Ján Pavol II
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vidíš,...už aj pápež to vedel,....musíš byť svedkom! 


25.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 21:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:45 avatar
25,.....aj pohania robia dobré skutky, A aj tí najväčší zločinci ich robia,...oni nezabíjajú od rána do večera! 
Dobrý argument,....ešte povedz ,že aj "démoni majú vieru a trasú sa",....a budú spasení! 
Dobre chlapci,....idem robiť niečo užitočnejšia,....je to tu strata času.


31.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:52 avatar
31,....ale asi nečítaš nielen moje príspevky poriadne,...ale ani iných. Sleduj kontext a pochopíš. A vieš čo to je?
A bola to len obdobná paralela,...k jeho nelogickému tvrdeniu. Teda,....má to tam svoje miesto,......teda,....kontext!


35.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:57 avatar
35,...2,Kor.4:4...."satan zaslepuje mysle neveriacich",....atď.
Bolo to presne na to jeho tvrdenie ako ušité,....ale chápem,....kontext nemusí každý vnímať,....ani zbor dnes nemusí byť,....aj keď o tom učí celé Písmo!


42.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 21:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 22:05 avatar
42,....je nespochybnené,že v čase konca má byť založená a očistená a zjednotená cirkev!
A je jedno ,kto by stál na začiatku na čele/Jano,Mišo,Fero,Martin,Peter/,....ale tak to malo byť!
Dal som ti dosť textov a mám o tom aj témy,....a je to čierne na bielom! A kde sa píše o cirkvi bez IČA v Písme. Stačí jeden ,dva texty ,....aj brat ti môže pomôcť! Ja zas takú nepoznám,......a ani väčšina veriacich,.....
To,bez IČa je extrém,....a veľmi pohodlné,......nech si Kristus nesie kríž sám,.....mi nevládzeme,.....nechceme,...nám to takto vyhovuje,....


50.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 22:16 avatar
50,.....ale nikto nepríde ,čo by ti rezal, a hral na nôtu! Alebo všetkým,...
To si naozaj tak naivný? Keby si len pochopil ten rozsah toho,čo konajú JS,....tak nikdy nepovieš takú hlúposť!
Druhí majú problém týždeň evanjelizovať a to len kde sa im hodí,...a nie po celom svete,džungliach,Sibíri,Aljaške,Grónsku a podobne. Dobre chlapci,...pobavili šme se,....tak hutorim ,pome do práce!


61.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 22:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 22:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 22:13 avatar
52,........         Dobre .,....už som ticho. A ako ? V papučkách,...????


58.
označiť príspevok

Ludwig muž
   8. 1. 2018, 22:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 22:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:22 avatar
60,....možno sa ťa báli. Mal si ich ty osloviť a pekne si vypýtať časopis,knihu. A bol by si v obraze! Takto budeš podaromnici mrhať svoj čas,...a nikdy sa nič pravdivé nedozvieš,.....


48.
označiť príspevok

teóma muž
   8. 1. 2018, 22:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:21 avatar
48,...dobre,....ako vy prejavujete lásku?
Tak,že keď vypukne konflikt tak sa už mastíte ,hlava nehlava? Vieš koľko je rozvodov na Slovensku? A koľko tých čo sú aj spolu sú nešťastní? Vieš koľko takých veriacich ako si ty spáchajú od radosti a lásky samovraždu?
Koho chcete oblafnúť? Kde vidíš tu lásku? Na pornokanáloch ,alebo kde?
O čom to píšu psychológovia,sociológovia,....o gejzíroch "kresťanskej" lásky?


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 21:16 avatar
4,....katolíci do zbrane,....Johny pravda vám osočuje váš klérus! 
A opýtam sa ťa,....pracovali všetci apoštoli a kresťania v 1 storočí?
Aj ja nájdem dva tri texty ,ktoré hovoria tak,...ale najdem viac ,ktoré hovoria inak. K to má pravdu? Ty,čo si nevidíš ani nos medzi očami? A pravdu poznáš len z helikoptéry! 


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 1. 2018, 22:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 1. 2018, 22:12 avatar
45,......napíš, to cey Santa Clausa ,a to ti určite príde!


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 1. 2018, 22:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:16 avatar
57 ,...tak počkaj na druhé vianoce a napíš ježiškovi! Aj na Slovensku je zberné miesto s cieľom doručenia. 


63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 1. 2018, 23:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 1. 2018, 01:14 avatar
63,....tá ešte len príde,...... a nebude to dvakrát príťažlivá karma!   
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:51,  Ty dávaš odkazy na mainstreamové západné hovnomety a myslíš si že je to pravda. Žiaden...
dnes, 22:51,  Americký hovonometčík len daj ďalšie lži ved nič iné tu nerobíš :)
dnes, 22:50,  Ked dáš odkaz na Ruský hovnomet a myslíš si že je to pravda *13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 22:49,  Reinkarnácia je nutná kvôli vývoju preto o akom prerušení píšeš z čoho by to malo...
dnes, 22:49,  Snaha musí ísť zo srdca nie z hlavy. Potom to aj tak vyzerá.
dnes, 22:48,  Lemmy ved nešír lži k 11. 1 v Rusku očkovaných 1 a pol milióna ľudí v takom Nemecku len...
dnes, 22:48,  Ja len že minule to bolo v roku 2016 si písal . Dlhy odhalil Lemmy dnes . Musíte si to...
dnes, 22:46,  Vidlak, ze prave ty pises o vysokej skole zivota... :-))))))))))))))))
dnes, 22:46,  tak to vysvetli po lopate ako to je podla vasho ucenia.....to snad dokažeš....
dnes, 22:44,  Vysoka škola života je vždy jasný odkaz okoliu že si prakokot Absolventi Vysokej školy...
dnes, 22:43,  A ešte napíš, ako ten fakt súvisí tým, že Rusi nemajú záujem o vakcínu Sputnik.
dnes, 22:42,  Prakokot, keby ti v 2017 v drazbe nezhabali strechu nad hlavou, tak doteraz sa zmietas v dlhoch....
dnes, 22:42,  Neviem ako si na to prišiel že reinkarnácia je prerušená. Tým by bol vývoj prerušený.
dnes, 22:41,  Preto lebo chce syna nechať zdochnut hladom . Preto sa pochválil PartOFgod 2. 7....
dnes, 22:41,  Keby si ako Astax tak ti nepoviem ani slovo.*21
dnes, 22:41,  ja nemenim svetonazor ani pohlad na svet.....snažim sa meniť sam seba k lepsiemu na Kristov...
dnes, 22:41,  Je nepopieratelny fakt ze v Rusku vidi svoju buducnost vela ludiv minulom rokuj 500000 novych...
dnes, 22:41,  Je to jeho viera
dnes, 22:40,  Koho to zaujme? Fašistu Eduarda Žakovica? Bieda.
dnes, 22:39,  Doktor Sorge? :-))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Vždy buď k ľudom slušný, keď kráčaš nahor. Mohol by si ich stretnúť pri ceste nadol.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(180 138 bytes in 0,225 seconds)