Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Panna Mária a katolícka cirkev a iné cirkvi a postoj k nej

183
reakcií
3377
prečítaní
Tému 16. septembra 2015, 10:50 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 10:50 avatar
Pre kresťana katolíka je záväzné čo hovoria oficiálne predpisy katolíckej cirkvi. Teraz si pomôžem Wikipediou.
V katolicizme Panna Mária, manželka tesára Jozefa z Nazaretu, je podľa kresťanskej viery matkou Ježiša Krista, druhej božskej osoby a syna Boha Otca.

V súčasnosti katolícka Cirkev uchováva vo svojom depositum fidei (poklad viery) štyri dogmy týkajúce sa Márie: Božské materstvo, večné panenstvo, Nepoškvrnené počatie a Nanebovzatie.

Postoje iných cirkví k týmto dogmám
Ortodoxná (pravoslávna) cirkev, i keď si jasne zachovala mariánsku úctu ako v liturgii, tak i v ľudovej zbožnosti, je tej mienky, že posledné dve dogmy boli definované a vyjadrené pápežom nelegitimným spôsobom, nie koncilovou cestou, ale iba použitím vyhlásenia o neomylnosti pápeža, ktoré pochádza z jeho učiteľského úradu (ktoré mimo iného táto cirkev neuznáva), a najmä bez toho, že by ho k tomu boli nútili nejaké vonkajšie okolnosti (ako sa to stalo napríklad pri dogme o Božom materstve.

I keď tieto aspekty nie sú zanedbateľné, ortodoxní by mohli prijať ich obsah. Vskutku jedným z najpoužívanejších nádherných orientálnych mariánskych titulov je Panhágia, "celá čistá", ktorý vyjadruje úplnú čistotu a bezhriešnosť Matky Božej.

Pokiaľ ide o Nebovzatie, rovnaký výraz sa niekedy používa aj vo východnej tradícii, avšak tu sa skôr hovorí o Tranzite, t.j. o prechode do neba, aby sa vyjadrilo konečné Máriino určenie tu na zemi. Doktrína Nanebovzatia sa kladie do priamej línie s učením sv. Jána Damascénskeho, posledného veľkého otca východnej cirkv


5.
označiť príspevok

bystrik muž
   16. 9. 2015, 12:50 avatar
čo hovoria predpisy KC, to hovorí za všetko, nie čo boh a jeho predpisy, ale čo KC...Smutné, veľmi smutné....

KC a jej výklady ohľadom Márie, ktorá bola pozemskou matkou Krista, to je tak asi všetko, pozemskou matkou, nič viac, nič menej...Ale niekto potreboval ďalšiu modlu vyrobiť, aj vyrobil, a ľud veriaci KC to rád prijal, čo tam po prvom prikázaní, my to vieme opäť lepšie....


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 13:03 avatar
Bystrík oveľa ľahšie je prijať reformovanú vieru alebo nevieru, lebo je bližšia obvyklému ľudskému mysleniu, ja tomu rozumiem. Lenže Ježiš poveril svojich učeníkov, ktorými sú teraz kňazi (a dal im právo užívať aj jeho moc a jeho mene vyháňať zlých duchov, pričom tí zlí duchovia počúvajú a nemajú inú šancu, lebo na meno Ježiš sa zohne každé koleno....) a cirkev je ustanovizeň, ktorá stráži pravdu a šíri pravdu (to, že tam nastanú pár ľudských zlyhaní je pochopiteľné), ale nič nemení to na podstate. Útoky na cirkev sú dnes v móde, ale cirkev tu je a bude, nie je možné ju zrušiť a zničiť, diabol to vie, ale mnohí ľudia to nevedia a usilujú o to. To je ozaj na dlhšiu debatu a vyžaduje úprimnú vieru v Ježiša Krista a k tomu nerozlučne patrí ja cirkev(a jej predpisy- tie vychádzajú z Biblie prvorade, ale aj z iných Bohom uznaných zdrojov a spôsobov), kňazi, modlitby aj sväteniny . Neviem to správne vysvetliť a obhajovať, ono to nie je ani mojou úlohou, na to sa necítim a nemám na to.


8.
označiť príspevok

bystrik muž
   16. 9. 2015, 13:11 avatar
ktorí sú dnes kňazi....Tak to si už dávno nemyslím, pokiaľ dogma a blud sa bude hlásať ako pravda, viď Mária a vytvorenie modly y toho, priam kult...Kde čo len jedným slovom je také niečo spomenuté v evanjeliách, kde???


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 13:17 avatar
Bystrík veľa vedomosti čo som mala som zabudla, zavrhla a fungovala ako napr. Ty či iný, neviem Ti odpovedať, dar viery sa mi opäť obnovil čo je podstatné a viesť debaty, ktoré vyžadujú teologické a iné vedomosti si netrúfam, na to ozaj nemám.

Každopádne určite uznávam výklad cirkvi a jej odborníkov(kňazov), lebo bez urážky si myslím, že majú viac Božieho ducha a milosti ako Ty či ja či iný laik tu na DF.


10.
označiť príspevok

bystrik muž
   16. 9. 2015, 13:24 avatar
ak by to tak bolo, tak by dávno zavrhli dogmu, na ktorej je postavená celá KC, nehovoriac o všetkom, čo nemôže sa ani náhodou opierať o to, čo hlásal Ježiš!!!


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 14:00 avatar
Vidíš bystrík Ty si myslíš, že vieš viac ako desiatky a stovky kňazov, ktorí majú mimo iné aj po viac vysokých škôl a celý život sa venuju svojmu odboru (poslaniu) - to som si niekedy o sebe myslela aj ja, že sa kňazi mýlia, že celá cirkev sa mýli s pápežom aj Vatikánom, veď som prečítala sv. Písmo a viem viac a viac chápem ako iní Bohom povolaní. Nuž uznaj nie je to niekedy smiešne, že sám človek, bežný laik si myslí, že vie viac ako množstvo odborníkov na dušu kňazi?


35.
označiť príspevok

bystrik muž
   17. 9. 2015, 10:00 avatar
Je zaujímavé lea, že aj sám Ježiš nehľadal svojich učeníkov medzi učenými farizejmi a zákoníkmi, ale medzi prostými rybármi, prečo asi?

A čo ak majú, aj niekoľko, to už znamená, že to vedia lepšie, už vedia povedať, že to áno, to nie???Asi ťažko, len opakujú to, čo ich učia, teda nič nové nevedia povedať, len dookola opakujú a kážu tie isté dogmy a bludy, ktoré vyhlasujú za pravdu, ktoré sa naučili počas štúdia....


37.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 13:08 avatar
Bystrík ja píšem svoj pohľad a svoju vieru. Neberiem Ti Tvoj pohľad a Tvoju vieru.


39.
označiť príspevok

kesha1
   17. 9. 2015, 13:11 avatar
Lea )) , ved ani V.I. Lenin nehladal sudruhov medzi spekulantami na burze , ale medzi robotnikmi a rolnikmi .


40.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 13:16 avatar
bystrík a kesha1 vybral si obyčajných rybárov, stali sa jeho učeníkmi, Peter sa stal aj prvým pápežom a potom kňazi a kňazké povolania, rehoľné a hlavne Cirkev (držiteľka pravdy a Ježiša Krista ako Boha) sú pokračovaním jeho učeníkom čo je na tom nepochopiteľné


44.
označiť príspevok

bystrik muž
   17. 9. 2015, 13:31 avatar
A Peter prvým? Taký blud, to hádam nie...nič také nikdy nebolo....A cirkev držiteľka Pravdy? Leda tak svojich vlastných výkladov, ktoré prehlasuje za pravdu, lebo ak by to bolo inak, tak ani takí ako Ján Hus a Jana z Arku by nemohli skončiť na hranici!


41.
označiť príspevok

bystrik muž
   17. 9. 2015, 13:16 avatar
lea, to nie je o viere, ale o faktoch, ktoré sú nezvratné....


42.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 13:17 avatar
aha ak fakty, tak fakty to Ti neberiem, naozaj Ti to neberiem

ja vieru chápem inak


43.
označiť príspevok

bystrik muž
   17. 9. 2015, 13:28 avatar
pokiaľ fakt nie je faktom, tak potom viera je nanič, je brnením bez možnosti nadýchnuť sa....


49.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 13:48 avatar
Ja Ti fakty neberiem, ak ich máš je fajn, ak sú fakty aj správne vyložené v kontexte je ešte lepšie, je možné, že máš viac faktov ako ja, čo nie je žiadne terno. A zase, až si myslíš, že Cirkev sa mýli, môžeš im vliať svetlo a napísať svoj názor a náuku, kontakty dnes sú a verím, že Ti odpovedia tak či onak. Ja rešpektujem náuku cirkvi a som tomu rada.


80.
označiť príspevok

bystrik muž
   18. 9. 2015, 10:43 avatar
že odpovedia, ktorí, však ak im aj napíšem, tak buď nič alebo presne v tej istej rovine to je, že ako vy nevzdelaný chcete nás poučovať....


81.
označiť príspevok

milky945 muž
   18. 9. 2015, 15:11 avatar
Bystrík, mal som možnosť komunikovať s jedným katolíckym kňazom. Bol ochotný reagovať mailom viac krát, hoci sa nepoznáme a nebol povýšenecký. Len môj prvý mail, keď som ho oslovil, musel byť vecný a slušný / úctivý.  


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 13:09 avatar
Ešte toľko poviem, kto obhajuje cirkev, kňazov... vyzerá v očiach tohto sveta (cháp neveriacich, reformovaných a iných napr. poloveriacich) ako blázon. Rovnako, ak niekto má odvahu a rovno píše o zle a pomenuje ho ako je teda slovom Satan, tiež je očiach tohto sveta ako blázon. To je pochopiteľné a ja tomu rozumiem. Lenže rozumejú tomu aj tí čo skutočne uverili v Ježiša Krista a vidia veci inak v širšom kontexte. Ono je pravda, pokiaľ človek neprosil a nedostal od Boha milosť ozajstnej viery a následne aj pochopenia istých vecí sám si nespomôže a už vôbec nie svojími pozemským vedomosťami, hoci by mal x vysokých škôl, IQ 180, prečítala by stovky kníh. Ak niekto pochopil, nie je to zásluha jeho múdreho mozgu či vedomosti je to milosť od Boha.


14.
označiť príspevok

veriaci-3
   16. 9. 2015, 15:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 15:33 avatar
ja ani Ty to nevyriešime(je to dilema), jedni hovoria tak a druhí ináč, ale sústredením na vieru v Ježiša ozaj nič nepokazíme, ja však nepochybujem o Panne Márií, ale nikoho nenútim


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 9. 2015, 23:16 avatar
Lea....1....kresťan by sa mal odvolávať na Božie slovo,a zdravý úsudok. Dogmy o Márií sa priečia obom predpokladom ,toho,....čo je správne. Biblia nepodporuje ani jednu Marianskú dogmu,....a veľmi jasne sa stavia proti takémuto modlárstvu.
A tiež nie je kritériom viery,....koľkí,a kto v ňu verí!


56.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 14:09 avatar
Shagara dnes je v móde citovať Bibliu a pasáž proti pasáži, to robia napr. Svedkovia Jehovovi, z môjho pohľadu ako kresťana katolíka je to neprijateľné a SJ patria k sekte.


82.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 9. 2015, 15:34 avatar
"večné panenstvo, Nepoškvrnené počatie a Nanebovzatie." >> akoze toto neverim
A co znamena to Bozske materstvo, akoze to ze je Maria theotokos?

V biblie je napisane, ze okrem Jezisa nebol nikto bezhriesny - NIEKOLKOKRAT..
"ktorý vyjadruje úplnú čistotu a bezhriešnosť Matky Božej." >> Nemyslis, ze ak by bola Maria bezhriesna, tak by bola do tejto bezhriesnosti zahrnuta?

Inak KC nejak moc oblubuje vytvarat a pouzivat "tituly", matka bozia, svaty otec, atd atd atd...

Co presne tak urcuje, ze sa Jan z Damasku nemyli?


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 10:53 avatar
Cirkvi, ktoré vznikli z reformy, vzniesli hlavné námietky voči doktrínam o Nanebovzatí a Nepoškvrnenom počatí. Pre tieto, ale aj pre iné doktrinálne sporné miesta, protestanti - so všetkou strohosťou - považujú za základný článok viery iba to, čo je obsiahnuté vo Svätom písme, alebo v symboloch viery jednotnej Cirkvi, ktoré neobsahujú prvky na odvodenie posledných dvoch mariánskych dogiem.

Na druhej strane, katolícka Cirkev ich odvodila v čase, skrz teologickú reflexiu dát, ktoré sú obsiahnuté v Písme a v najstaršej tradícii iba v zárodku. Rovnakú zásadu teologického vývoja dogmy si Cirkev osvojila aj pri iných dôležitých doktrinálnych aspektoch, ktoré nie vždy sú v Biblii jasne vyjadrené, napríklad definícia sedem sviatostí a neomylnosť pápeža.

Celkove vzaté, protestantská kritika hovorí, že dve posledné mariánske dogmy - okrem toho, že nemajú potrebný písomný podklad - riskujú, že oddelia Máriu od obyčajných smrteľníkov, a vyzdvihnú ju zo stavu stvorenia (akokoľvek výnimočného), na úroveň Ježiša Krista, ktorý sa tiež zrodil bez hriechu a vstúpil na nebesia. Okrem toho protestantskí kritici poukazujú na to, že oni, i keď zaostalí, sa proklamovali na konci jednej takejto laickej debaty, keď najmä v Nepoškvrnenej videli dva protichodné, rovnako závažné názory.

Na takéto kritiky katolícka Cirkev odpovedá vysvetlením, ktoré umožňuje korektnú doktrinálnu interpretáciu a odstraňuje tie dvojakosti, ktoré okrem toho, že sú na škodu ceste ku zjednoteniu, deformujú pravú vieru.

Mária, ako každé stvorenie, i ona bola spasená Kristom: a viac než "zbavená" každého hriechu, bola "uchovaná" od dedičného hriechu, t.j. vopred sa tešila vykúpeniu zabezpečenému Kristom.

S troškou banálnej podobnosti by sa mohlo povedať, že sa stalo to, ako keď sa dnes kupuje na úver, keď možno ihneď využívať poskytnutú výhodu a splácanie dlhu je až dodatočné. Tak Mária sa hneď mohla tešiť ovociu spasenia, z ktorého sa ostatní veriaci budú tešiť až neskôr. Bezpochyby je to privilégium, ktoré jej neuberá osud ostatných ľudí, iba jej ho dáva v predstihu.

Ďalšia problematická otázka zo strany reformovaných cirkví sa týka najmä účasti (spoluúčinkovania) Márie na diele vykúpenia, tak aby jej bol priznaný titul "spoluvykupiteľka". Námietky protestantov sa zakladajú na základnom a neodvolateľnom tvrdení reformovaných, že človek je spasený z milosti, skrz vieru v Krista, jediného Spasiteľa, a teda nezávisle na skutkoch. Výraz spoluvykupiteľka vzbudzuje akési obavy, že by mal byť zavedený nový prvok rovnosti medzi Máriou a Synom.

Katolícky pokoncilový učiteľský úrad upustil od používania výrazu "spoluvykúpenie" a doporučuje výraz "spoluúčinkovanie", ku ktorému treba povedať, že v žiadnom prípade sa nemá vysvetľovať tak, že Mária by bola prispela i keď minimálnym podielom ku Kristovmu vykupiteľskému dielu. Naša spása je na sto percent Božím dielom, skrz Krista v Duchu Svätom. Stojac po boku spasených, sa Mária zúčastňuje z moci milosti, ktorú dostala od Boha ako všetci ostatní veriaci.

Posledným problematickým aspektom je mariánsky kult. II. nicejský koncil (787) rozlíšil uctievanie svätých (dulia) od klaňania sa (latria), čo patrí jedine Bohu. Priebeh kresťanského kultu smeruje k Otcovi skrz Syna v Duchu Svätom. Príjemca kultu je vždy Boh. Najpriamejšia cesta je cesta Syna, ktorá vedie k Otcovi.

Zatiaľ čo s pravoslávnou a anglikánskou cirkvou, ktoré rovnako ako Katolícka cirkev, zachovávajú mariánsky kult a kult svätých, s reformovanými cirkvami zostáva stále sporný a pálčivý. Podľa katolíckej doktríny vzývanie Márie je modlitba vysielaná Bohu, ktorý jediný ju môže vypočuť. Orodovanie svätých je výraz spojenia, výraz vzájomnosti medzi veriacimi, medzi víťaznou Cirkvou v nebi a bojujúcou na zemi.

Protestanti odmietajú každú prímluvnú modlitbu ku Márii a svätým. Protestantizmus prešiel od počiatočnej zdržanlivosti, až ku postupnému upusteniu od tohto spôsobu modlitby. Takýto vývoj spôsobil protestantský teologický zámer jednak zdôrazniť úlohu Krista ako jediného Spasiteľa a sprostredkovateľa, jednak určitá reakcia proti niektorým prejavom prehnanej nábožnosti, vtedy rozšírenej v Katolíckej cirkvi. V minulosti totiž niektorí katolícki teológovia, podporujúc určitú neusporiadanú ľudovú zbožnosť, používali prehnané výrazy úcty voči Márii ("štvrtá božská osoba", "božská osoba", ktoré ju pripodobňovali k Bohu. Avšak oficiálna katolícka modlitba (t.j. liturgická), vždy dodržiavala diskrétnosť, ba učiteľský úrad Cirkvi musel zavše zasiahnuť, aby miernil výstrelky ľudového kultu zbožnosti. Aj II. vatikánsky koncil požiadal teológov a kazateľov, aby sa "zdržali akéhokoľvek falošného preháňania ako aj prílišného myšlienkového obmedzovania" (Lumen gentium).

Ten istý koncil na koniec diskusie zaradil text o Márii, nie ako dokument výlučne zasvätený Matke Božej, avšak zaraďuje ho do konštitúcie o Cirkvi"Lumen Gentium". To znamená, že od mariológie, ktorá mala tendenciu byť nadcirkevná, sa prešlo ku zjednocujúcej, teda funkčnej mariánskej cirkevnej doktríne. Mária je v Cirkvi a nie nad ňou, pridružená k ostatným veriacim, i keď v osobitnej pozícii. Reakcia protestantských cirkví, ktorá spočiatku prejavila akoby výsmešný, neskôr zdržanlivý postoj, nerešpektuje pozíciu, ktorú reformátori prisúdili Márii v ekonómii spásy. Dnes sa niektoré protestantské hlasy domáhajú dôkladnejšieho prehodnotenia Márie v reformovanej teológii a uznávajú oprávnenosť uctievania, t.j. milovať a uctiť si Pannu Máriu a napodobňovať je príklad . . Dnes sa niektoré protestantské hlasy domáhajú dôkladnejšieho prehodnotenia Márie v reformovanej teológii a uznávajú oprávnenosť uctievania, t.j. milovať a uctiť si Pannu Máriu a napodobňovať je príklad . No, keďže ani jej, ani svätým nepriznávajú sprostredkovateľskú úlohu, sú proti jej vzývaniu.
sk.wikibooks.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí kesha1, elemír


3.
označiť príspevok

kesha1
   16. 9. 2015, 10:58 avatar
A hlav?e sa vyhybat skodlivej hudbe .


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 11:24 avatar
Neviem či to myslíš naozaj alebo ironicky, aj keď mne to môže byť jedno, je to o Tebe čo vyjadruješ. Každopádne prax exorcistov ukazuje následky počúvania škodlivej alebo to nazvem pravým menom satanskej hudby, je škodlivá a škodí tomu kto ju počúva a uznáva. Na tomto svete je neustále duchovný zápas, v centre diiana je človek Ježiš mu ponúka milosť a spásu(aj prostriedky - prikázania a iné nástroje ako rozoznať dobro a zlo), ale diabol, keďže nenávidí človeka ho chce zničiť, lebo sa teší každej zbludenej a zatratej duši. Diabol závidí človeku postavenie Božieho dieťaťa a vykúpenie skrz kríž a Ježišovu krv, lebo sám bol pri Bohu a navždy o túto pozíciu prišiel, lebo sa vzbúril a keďže je bytosť duchovnou a nie telesnou, toto rozhodnutie je nastálo). Ide o, aby sa človek neustále rozhodoval a vybral si to čo chce, ale potom nech sa nečuduje následkom. Pre diabla (ako ducha a inteligentného) je veľká potupa, že človek z mäsa a kosti je nad ním z Božieho rozhodnutia, rovnako diabol nenavidí Pannu Máriu, lebo je pokorná a on vzpurný, lebo ona je najčistejšia a on najšpinavší.... Je toho veľa, knihy sú kto chce môže si naštudovať, dnes sa ozaj dá.


83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 9. 2015, 16:27 avatar
"Na druhej strane, katolícka Cirkev ich odvodila v čase, skrz teologickú reflexiu dát, ktoré sú obsiahnuté v Písme a v najstaršej tradícii iba v zárodku. " >> Velmi by ma zaujimalo kde je napisane, ze Maria bola bezhriesna, ked v biblii je aj ked nepriamo napisany opak..

Kde v biblii je napisane, ze Maria bola vecna panna, ked mala dalsich synov a dcery..

"riskujú, že oddelia Máriu od obyčajných smrteľníkov, a vyzdvihnú ju zo stavu stvorenia (akokoľvek výnimočného), na úroveň Ježiša Krista, ktorý sa tiež zrodil bez hriechu a vstúpil na nebesia." << To je viac nez trefne.....
Uz hovorite bozska matka, takze ju nieze zbozstujete, ale robite ju matkou boha a teda akoby bola nad nim..
Ako som pisal uz Elemirovi, v ruzenci je spomenuty kolkokrat Boh, a kolkokrat Maria?

Takze Maria bola bezhriesna a preto isla obetovat hrdlicky Lk 2,22 poda zakona Lv 12,1-8..

"Mária, ako každé stvorenie, i ona bola spasená Kristom: a viac než "zbavená" každého hriechu, bola "uchovaná" od dedičného hriechu, t.j. vopred sa tešila vykúpeniu zabezpečenému Kristom." >> Ak by bola vopred zbavena kazdeho hriechu a uchovana od dedicneho hriechu, tak o co by bola vznesenejsia a vzacnejsia od inej zeny, ktora by sa drzala proti hriechu svojou vlastnou volou a nie oslobodenim od hriechu dopredu?

"Márie na diele vykúpenia, tak aby jej bol priznaný titul "spoluvykupiteľka". " >>> To ako VAZNE veris, ze Maria je spoluvykupitelka? Ale protestanti sa nemaju obavat >> citujem teba >> ""riskujú, že oddelia Máriu od obyčajných smrteľníkov, a vyzdvihnú ju zo stavu stvorenia (akokoľvek výnimočného), na úroveň Ježiša Krista, ktorý sa tiež zrodil bez hriechu a vstúpil na nebesia."  

"Posledným problematickým aspektom je mariánsky kult. II. nicejský koncil (787) rozlíšil uctievanie svätých (dulia) od klaňania sa (latria), čo patrí jedine Bohu" >> No vidis to a v starom zakone "bohyni" Asherach len piekli kolaciki a stavali stlpy/sadili stromy.. Inak taka nahodicka Asherach bola tiez kralovna nebies.. presne tak, ako RKC vola Mariu...

"Priebeh kresťanského kultu smeruje k Otcovi skrz Syna v Duchu Svätom. Príjemca kultu je vždy Boh. Najpriamejšia cesta je cesta Syna, ktorá vedie k Otcovi." >> __JEDINY__ prostrednik medzi Bohom a ludmi je Jezis.. ziadna Maria, ziadni svati... V tom case dokonca ani nemenovali svatych, ako to robi teraz RKC ako na beziacom pase (preto mate vyse 10000, slovom DESAT TISIC svatych a blahoslavenych). Svati sa brali vseobecne ako ti, ktori dodrzuju riadne Bozie zakony...
Budte svati ako ja som svaty...

"Podľa katolíckej doktríny vzývanie Márie je modlitba vysielaná Bohu" >>> Ked kricim "Jankoooo!", tak v skutocnosti myslim "Petkooo!"?? Neviem preco tak oblubujete redukcie redukcia na redukciu ... ked jasne jedina redukcia medzi Bohom a ludmi je Jezis... ale preco nenasrobovat dalsiu redukciu na Jezisa...

Dokoncim neskor...
Súhlasí Shagara


84.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 16:46 avatar
Wolfe tie otázky sú typické ľudské, človek sa pýta prečo ako a či sú dôkazy. Pozri ja odpovedať neviem, u mňa je to našťastie veria a dôvera, mňa sa to dotklo srdca alebo oslovilo. Panna Mária ani Ježiš hoci som bola veriaca mi veľa nehovorili a mala som voči ním výhrady, keďže som ich videla ako ľudí, ďalej pochybovala o výklade cirkvi, keďže ja som si "naštudovala" Bibliu a som tak inteligentná a múdra, že som dospela k tomu, že sa tisíce a tisíce ľudí mýli, len ja mám pravdu. Môžem odporúčať odbor, ktorý sa tým zaoberá a tým je mariológia, viac tu: sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Možno Ťa to pohne k viere a možno ešte viac odlúči, to ja neviem, veď uvidíš sám.Každopádne aj bádanim sa asi dá dôjsť k viere, tých ciest je mnoho. Mňa priviedlo k Bohu to, že som pochopila a odniesla si následky svojho zlého konania a zažila som aj následky toho čo robí Zlý, takže vďaka pádu som našla živého Boha Ježiša a uznala aj Máriu Pannu a Cirkev a veľmi ako nikdy predtým si vážim kňazov a rehoľníkov.


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 9. 2015, 17:13 avatar
84...Lea...ak takto bude človek pristupovať k pravde ako ty,....tak môžme veriť v hocičo. Písmo nám bolo dané preto,aby sme na základe neho posúdili,čo je biblické,správne,....a čo nie je biblické,a teda je nesprávne! Marianský kult stojí len na istých emóciách,na pochybných zjaveniach ,ale vonkoncom nie na Písme,a už vôbec nie na zdravom rozume. Ved v Písme je vela príkladov,že už len malý odklon od uctievania Boha, bolo niečo,čo Boh posudzoval veľmi prísne!
A keby som spomenul mnohé nepresné proroctvá a názory Márie v podaní rôznych vizionárov,...tak by sme mohli nadobudnúť ešte väčšiu istotu,že tu ide o manipuláciu toho zlého,......aby odklonil ludí od uctievania Boha,tým že ho nasmeroval na kult ženy,Márie.
Stále Lea platia slová Ježiša...:"Pánovi, svojmu Bohu, sa budeš klaňať /uctievať/a jedine Jemu budeš slúžiť." (Matúš 4:10)
A samozrejme,....ako už bolo spomenuté aj Wolfom,...mnohé veci sa z Márinho života/isté výrazy/,....značne preexponovali. Trebárs ,...výraz "blahoslavený". Ježiš považoval každého veriaceho za blahoslaveného....a podobne.
Lea....uctievaním Márie,strácame živého Boha a jeho syna!


94.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 17:27 avatar
Shagara až na to, že Panna Mária vždy smeruje človeka k Ježišovi a nie k sebe a ešte smeruje k Cirkvi a kňazom. To len tak na margo toho odporu a odmietania Márie. Po ďalšie neviem čo vy vašej cirkvi sa modlíte Zdravas Mária - tam z textu jasne vyplýva jej postavenie a jej robota(poslanie) čo robí pre nás.


95.
označiť príspevok

veriaci-3
   18. 9. 2015, 17:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 9. 2015, 17:44 avatar
95...Veriaci...aj ty si porušil Božie prikázanie,ked si z prostredníka Ježiša urobil Boha,a uctievaš ho! Ak je niekto prostredník,znamená to v zmysle definície slova,že on je cestou,prostriedkom k Bohu,...nie samotným Bohom!


98.
označiť príspevok

veriaci-3
   18. 9. 2015, 17:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

veriaci-3
   18. 9. 2015, 17:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.151.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 9. 2015, 23:39 avatar
101....Veriaci,ked sa Ježiš modlil modlitbu "Otčenáš",tak nehovoril o svojom mene,ale o mene svojho Otca. Tam nečítaš:"Otče,posväť sa naše,moje meno",.....ale "Otče náš posväť sa tvoje meno"!
A ak vyvyšuješ meno Ježiša na tom nie je nič nesprávne/práve naopak/,....ale ak toto meno vyvyšuješ ako meno Boha,tak vtedy to je modlárstvo. Trojica je nebiblická,katolícka dogma,ľudská náuka.
Ježiš povedal Bohu: „Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal zo sveta.“ Povedal tiež: „Oznámil som im tvoje meno.“
Ježiš tu nehovoril o svojom mene ,ale o mene "svojho Otca,svojho Boha"!


152.
označiť príspevok

Fotooon muž
   19. 9. 2015, 23:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.155.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2015, 00:44 avatar
152.....Žalm 83:18......"aby poznali ľudia, že ty, ktorého meno je Jehova,
ty sám si Najvyšší nad celou zemou."
A ak nevieš,tak Ježiš je "iba" ..."synom Najvyššieho". Luk.1:32
Tu netreba žiaden výklad,......tomu porozumie každý!


158.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 9. 2015, 01:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.159.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 9. 2015, 02:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.163.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2015, 02:22 avatar
159.....dá sa aj tak,....ak ten čo to tvrdí,myslí zadkom a nie hlavou!


166.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 9. 2015, 10:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.162.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2015, 02:21 avatar
158....Fotoon,ale Ježiš s týmito menami nemá nič spoločné! To sú mená/prívlastky/ Boha Jehovu,jeho Otca,...nie jeho. /Ježiša/. Ješua,Jehošua tiež znamená,že "Jehova je záchrana"
Ja nič neprekrúcam,len tvrdím,že syn a Otec sú dve odlišné osoby a že syn je podriadený vo všetkom Otcovi,svojmu Bohu,Jehovovi. Na prekrúcanie si tu ty!
Biblický pisateľ Agúr sa opýtal: „Kto nabral vietor do dlaní oboch rúk? Kto zabalil vody do plášťa? Kto spôsobil, že sa zdvihli všetky končiny zeme? Aké je jeho meno a aké meno jeho syna?“ (Príslovia 30:4) Agúr sa vlastne pýtal: ‚Poznáš meno alebo rodovú líniu človeka, ktorý to urobil?‘ Jedine Boh má moc ovládať prírodné sily. Hoci stvorené veci poskytujú presvedčivé dôkazy o existencii Boha, nič nehovoria o Božom mene. Keby nám Boh sám nebol zjavil svoje meno, nikdy by sme sa ho neboli dozvedeli. Stvoriteľ hovorí: „Ja som Jehova. To je moje meno.“ — Izaiáš 42:8. A správa hovorí,že aj Ježiš,jeho syn má meno. Ale to nie je meno Boha! Preto sa aj pýta:"Aké je jeho meno/Stvoriteľa/ a meno jeho syna"?


161.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 9. 2015, 02:11 avatar
Shagara nic si z toho neorb. Vzdy to tak bolo, ze ti, ktori uctievali "synov" lahsie dostali co chceli. Aj ekd uctievajku Boha, je to enpriamy sposob a vlastne aj nespravny. Ale kazdy to pochopi, az ovela neskor. Dnes to ani ja nechapem, lebo z toho sa v tomto svete vela nenazije


153.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 9. 2015, 00:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.154.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2015, 00:37 avatar
153....už len dodaj,od koho to Ježiš všetko dostal? A kto chce aby sme si ctili Ježiša? Je to jeho Otec,jeho Boh Jehova. Niečo si citoval z Písma,ale potom si tam vložil svoju pomýlenú interpretáciu.
A ak apoštol Pavol sa klaňal kráľovi,bol aj ten Boh? Aj dnes je na mnohých miestach sveta,klaňanie/významným osobnostiam,vládcom/ prejavom uznania,úcty,......ale ,nie uctievania.
1 Korinťanom osvetluje tvoju manipuláciu s biblickými textami polopatisticky:...."Potom koniec, keď odovzdá kráľovstvo svojmu Bohu a Otcovi, keď zničí každú vládu a každú vrchnosť a moc. 25 Lebo musí vládnuť ako kráľ, dokiaľ mu [Boh] nepoloží všetkých nepriateľov pod jeho nohy. 26 Ako posledný nepriateľ má byť zničená smrť. 27 Lebo [Boh] „podrobil všetko pod jeho nohy“. Ale keď hovorí, že „všetko bolo podrobené“, je zrejmé, že s výnimkou toho, ktorý mu všetko podrobil. 28 Ale keď mu bude všetko podrobené, potom sa aj sám Syn podrobí Tomu, ktorý mu všetko podrobil, aby bol Boh každému všetkým."
Všimni si slová: "s výnimkou toho",...."Boh podrobil",...."odovzdá kráľovstvo",....."sám syn sa podrobí Tomu",....."aby bol Boh/Otec,Jehova/ každému všetkým",................teda milý Veriaci , "Boh bude každému",....aj Ježišovi.
Ak tam čítaš niečo iné,tak máš duchovnú slepotu!
Vysvetľovanie slov-"syn sa podrobí Bohu",.....ako to robíš ty,je samovražda!


156.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 9. 2015, 01:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.160.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 9. 2015, 02:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.164.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2015, 02:57 avatar
160....Fotoon..."s výnimkou Toho", je myslené,že Boh podrobil všetko pod syna,okrem seba. Aj preto sa tam potom píše,že ked skončí opatrenie Božieho kráľovstva/ked už ľudia budú opäť dokonalý,aj zem/,tak "potom sa aj syn podriadi,podrobí Otcovi,Bohu"!
To,čo tvrdíš ty,je anomália myslenia. "Hlavou Krista bol,je a vždy bude Boh".
"Iba pokiaľ ide o trón budem väčší ako ty.“ (1. Mojžišova 41:38–41) Tu ,na danom predobraze ,sa vysvetľuje podriadenosť Ježiša Bohu Jehovovi! Písal som o tom vo svojej téme.
A s tým "klaňaním".....sa vyjadruje týmto slovom v 1. Mojžišovej 23:7 na opísanie toho, čo urobil Abrahám v súlade s dobovým zvykom pred ľuďmi, s ktorými uzatváral obchod; v 1. Kráľov 1:23 v Septuaginte na opísanie skutku proroka Nátana, keď prišiel pred kráľa Dávida. Ale asi sotva bol Dávid,alebo daní kupci,obchodníci Bohovia?!
Jakob sa poklonil sedemkrát, keď sa stretol so svojím bratom Ezauom. (1. Mojžišova 33:3) Jozefovi bratia padli na zem, čiže poklonili sa pred Jozefom na znak úcty k jeho postaveniu na egyptskom dvore. (1. Mojžišova 42:6) Ale ani týmto sa nedopustili modlárstva,...išlo len o prejavenie úcty. A to platí i na Ježiša. Úctu si naozaj zaslúži,ale uctievame iba jeho Otca!
Už sme rozoberali slovo proskyneó, a to sa nemusí vzťahovať na uctievanie.


167.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 9. 2015, 11:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.168.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 9. 2015, 11:54 avatar
Uz som ti raz pisal nemyl si El/Eloah/Elohim, Adonai, El Shaddai atd..
To je ako Fotooon, Fotoooon, Antiruwolf

Ak by bol Jezis archanjelom (ako tvrdi Shagara, co si ja osobne nemyslim), tak by sa mu vsetci anjeli mohli klanat (inak po katolicky sa vsetci anjeli klanaju Marii )
Ako moze byt niekto odleskom sameho seba?
Ak je Jezis ako nastroj (bozie slovo - inak pouzil si to ako argument 2x... ci cim viac, tym lepsie?), tak moze nim vzniknut svet..
Ak dal Boh Jezisovi "opraty" tak moze za neho sudit..

Kde je napisane ze mame ctit Jezisa rovnakym sposobom ako Boha?


169.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 9. 2015, 12:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.170.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 9. 2015, 12:54 avatar
Stale hovoris o menach, nie o osobach..

Ja mozem byt odleskom mojho otca... ale nie odleskom sameho seba..

Ako Boh odovzdal moc sudit sam sebe?


171.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 9. 2015, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.172.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 9. 2015, 17:01 avatar
Moze Fotooon nevediet, to co vie antiruwolf?
Mk 13,32
32 Ale o tom dni a o tej hodine nevie nik, ani anjeli v nebi, ani Syn, iba Otec.


173.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 9. 2015, 18:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.174.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 9. 2015, 18:50 avatar
Jedine ak by si mal vypadok pamate...


175.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 9. 2015, 22:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.178.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 02:06 avatar
Prepac, ale to su argumenty a la tlacenie na pilu


179.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 11:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.180.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 14:59 avatar
Neviem ako by som ti to vysvetlil, proste "robis papier z kovu" ...


181.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 16:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.182.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 19:36 avatar
ok tak inak, toto ti bude znamejsie "varis z vody"


183.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 9. 2015, 20:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.184.
označiť príspevok

Wolfe muž
   22. 9. 2015, 21:37 avatar
Z tvrdej, alebo z makkej, to mas jedno

Proste mi ide o to, ze si pouzil klamnu analogiu... (link na wikipedii si najdes uz aj sam )


176.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 9. 2015, 22:09 avatar
Fotonček, to je teda divné, lebo potom napr. Einstein, ktorého vidím na fotke, nezomrel...


177.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 9. 2015, 22:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 17:50 avatar
veriaci 3 - asi píšeš v súlade tej cirkvi, ktorej si alebo v súlade vlastnej viery - v poriadku


102.
označiť príspevok

veriaci-3
   18. 9. 2015, 17:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:01 avatar
myslím si, že naťahovať sa nemá zmysel, ale ak chceš diskusia typu ja dačo zacitujem a Ty dačo zacituješ hoci aj z Biblie - nie je o viere ani o láske


147.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:30 avatar
Ma to byt o viere v cokolvek, alebo o viere v nieco spravne?


96.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 9. 2015, 17:41 avatar
94...Lea ...modlitba "zdravas" je cirkevná,ľudská modlitba! Postavenie Márie je jasne definované tým,že je potomkom hriešneho Adama,tak ako my všetci. A "Mária"/ten ktorý sa ňou skrýva/ robí presný opak Lea,...odvracia od Boha. Uvedom si,že už i modlitba je aktom uctievania. A ak sa modlím k niekomu inému,ako k Bohu Otcovi skrze Krista,...tak som v postavení toho,...kto ignoruje Božie výstrahy pred modlárstvom a tak sa odsudzuje Bohu. Márií patrí úcta,ako k zbožnej žene...to je všetko. Písma hovoria,že "nemáme ísť nad to,čo bolo napísané"! Ja tak robím,...a doporučujem to každému. Tak sa vyhneme stroskotaniu svojej viery.


100.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 17:52 avatar
Shagara, takže Tvoja cirkev alebo Ty osobne z hľadiska svojej viery neuznávaš - je to v poriadku, neberiem Ti to.


146.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:27 avatar
To nie je z hladiska svojej viery, to je z hladiska biblie..
Súhlasí Shagara


165.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 9. 2015, 03:08 avatar
100.....Lea,tu nejde o nejaké "bratie,nebratie",.....ale o to,či je to správne?! Skutočne je to tak,že Marianský kult stojí len na emóciách, a nie na zjavenej pravde. Ale určite poznáš dané výstrahy,že ak "niekto niečo pridá,uberie",....tak dostane naspäť to,čo si zaslúži! Vysvetli nám,čo tebe môže dať Mária,svätí/v modlitbe k nim/,to,čo nám nemôže dať Boh?
Súhlasí Wolfe


145.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:25 avatar
Satan neklame... satan pouziva polopravdy...
Presne ako zjavenia atd...
Zdravas Maria, je to iste ako bud zdrava, zdravim, vitaj, alebo nieco take.. proste Hail.. alebo teda grecky Chaire...


92.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 17:22 avatar
mariologia- Mária je dogma, tak by sa to malo volať dogológia...alebo bludológia...a my sme dospeli k tomu, že si duševne chorá....a len my máme pravdu....


140.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 03:09 avatar
"Bibliu a som tak inteligentná a múdra, že som dospela k tomu, že sa tisíce a tisíce ľudí mýli, len ja mám pravdu." >> Lenze nazor ako ja, ma tisice a tisice dalsich ludi...
Ono vies niekedy je treba pouzit aj rozum, pretoze inak sa potom mozes modlit v cokolvek aj v modly...

Prepac , viem ze si pohodova osobka, tak nechcem aby si to brala ako utok, ale RKC si z biblie robi trhaci kalendar, vlastne este horsie, vytvara si nove evanjelium..

Taky primitivny priklad.. v biblii je: nikoho nebudete volat Otce, lebo je len jeden Otec na Nebi...
A rkc hned Papez = svaty otec.... to akoze spravili naschval? z trucu?

Reholnici a mnisi sa maju lepsie ako niektori ludia na socialnej podpore...mobil auticko pocitac atd...
Na druhu stranu, vybrali si to...


12.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 9. 2015, 14:17 avatar
Lea, som v šoku, toto si nebola ty, ale máš to v hlave dobre poukladané a nemáš problém sa okamžite dobre orientovať aj v závažných otázkach.
Satan má však svoju silu a ona sa mi raz ukázala so zaslzenými očami, keď sa mi razukázal aj on, už som o tu detailne popisoval.
Premenila si sa na veľmi vzácnu osobnosť, veď to hladnie bolo u teba dosť dlhé, ale stálo to za to.
Nevieš si predfsdatviť, čo všetko by som od takého človeka, ako si ty chcel, o čom by som sa chcel s ním rozprávať.
Ty poznáš moje názory, ale naďalej sa k ním staviaš rezervovane.
Spomínala si exorcistu, ja ich tiež uznávam, toto sú najvyšší bojovníci cirkvi, a ak sa cítiš dobre v blízkosti takéhoto človeka, ako by si to mala už takmer so spasením vyhraté. Veľmi ti to prajem a budem sa za teba modliť.
Veci, ktoré tu píšem ja, za tie som si muel dosť vytrpieť a málokto to chápe, ani ja v začiatkoch som tomu nechcel veriť a všemožne som sa tomu bránil a najvic am trpel, keš som sa dozvedel, že Ježš nie je boh, bol to hrozný zážitok, on mi to iba povedal, ale dôkazy si musíš nájsť sám, ale teraz ťa nežiadam o odpoveď, len so možno trochu na mäkko, lebo čo si napísala v tejto téme, ide z toho na mňa niečo dobré a príjemné niečo ako energia.
Duichovný život je krutý ako satan a spravodlivý a dobrý ako Ježiš.
Mám silný dojem, že si zistila, kde je sever.
Súhlasí lea_pragmaticka1


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 14:41 avatar
Ďakujem elemír, nech aj Tebe Pán Ježiš žehná, myslím, že je to skôr milosť, vďaka modlitbám rehoľných sestier, ja som totiž už veľmi sa vzdialila a moja duša žila v tmách a život bol mi trápením, vďaka Bohu za tu milosť návratu viery aj za otvorenie očí, ak dobre hovorím som len rada, ale tiež to nepovažujem za svoju zásluhu. Žijem teraz vo veľkom svetle, radosti a dá sa povedať, že moja duša plesá, ale som si vedomá, že prídu prekážky a do konca života človek musí vydržať, ale nikto to nedokáže sám a bez Božej milosti a modlitby. Snáď už nepobludím, v to dúfam. Pod milosťou Ježiša a pod ochranným plášťom Panny Márie, svätcov a anjelov, pod vedením Ducha Svätého sa človek ozaj nemusí báť, nervovať, len sa tešiť a snažiť zachovávať prikázania, ktoré sú nám na osoh.


16.
označiť príspevok

fajer
   16. 9. 2015, 17:35 avatar
neexistuje jediný dôkaz o Márii a Jozefovi, sú to len kresťanské dogmy, bájky a povesti prevzaté z Egypských prameňov, narodenie Hóra a iných Egypských bájok....


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 18:03 avatar
fajer, vypočuj si tento exorcizmus poľského kňaza v mene Ježiša aj za pomoci Panny Márie opúšťajú ľudí zlí duchovia (nikto iný nemá takú moc a nedokáže) len skrz kňaza a v mene Ježiša aj Panny Márie - to je dôkaz, ale mali by sme veriť aj bez dôkazu

http://www.youtube.com/watch?v=kDerohrK9Uo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

veriaci-3
   16. 9. 2015, 18:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

fajer
   16. 9. 2015, 19:07 avatar
exorcisti sú podvodníci, mali by sedieť v base, posadnutosť diablom, to je hlúposť, fanatizmus v nejaké náboženstvo je ten diabol, je zaujímavé, že žiadného ateistu ešte nenapadol diabol, že by sme boli imúnny...posadnutosť spôsobili samotný kňazy, svojimi klamstvami o druhom živote a ostatnými klamstvami, rozprávkové bytosti ešte nikomu nepomohli....


26.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 9. 2015, 22:07 avatar
frajer 20, je to jednoduché ako kravský prd, ale ty ani tomu nerozumieš, lebo netušíš, čo to v§ôbec viera je., lebo tých, ktorých má satan istých, tých nepotrebuje pokúšať a o nich bojovať, vedel by si si spomenúť, či ťa vôbec niekedy pokúšal ????
Súhlasí lea_pragmaticka1


28.
označiť príspevok

fajer
   17. 9. 2015, 05:29 avatar
ale viem, je to blúznenie a kopa hlúpych rečí....


32.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 09:03 avatar
elemír je to tak, diabol nepokúša už tých, ktorí sú na jeho strane a slúžia mu, pretože ich má v moci, žiaľ ľudia mnohí nevedia alebo odmietajú možnosť to zmeniť - skrz vieru, kňaza, modlitby


18.
označiť príspevok

salbea žena
   16. 9. 2015, 18:10 avatar
cia sekta ta stiahla


21.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   16. 9. 2015, 19:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 20:53 avatar
Lux len pripomínam, že Ježiš je Boh a sám tak rozhodol, myslím, že je to dosť legitímne. Po ďalšie hocikto nemôžem byť kňazom a nevydrží byť kňazom, sú to osobitne Bohom povolané osoby, či sa nám to páči alebo nie. A tu je aj dôkaz:

Ježiš ho(Petra) za toto božské vnuknutie vyhlásil za blahoslaveného, oslovil ho aramejským menom Kéfas (t. j. skala), čo znamená po grécky Peter, a vyhlásil, že na „tej skale“ postaví jeho nezničiteľnú cirkev, ktorú nepremôžu ani brány smrti, dá mu „kľúče kráľovstva nebeského“ a moc „zväzovať a rozväzovať“ („Tu es Petrus, et super hanc petram aedificabo ecclesiam meam, et portae inferi non praevalebunt adversus eam,“ t. j. Ty si Peter (Skala) a na tejto Skale postavím svoju cirkev a brány pekla ju nepremôžu - Mt 16, 18-19).


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 20:53 avatar


25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 20:58 avatar
tu v tomto je napísané aj o vzniku cirkvi, aj o tom, že je Bohom riadená (povolanými osobami), aj to, že je nezničiteľná aj o tom, že kňazi môžu vyháňať zlých duchov (a nemôže to urobiť ani baník, ani pekár...) atď....


24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 9. 2015, 20:56 avatar
A nebudem už predkladať žiadne dôkazy, je to o viere.

Kto chce dôkazy nech si ich hľadá vo svete a na svetských súdoch alebo, kdekoľvek inde. Trošku je pomýlené pozerať na náboženstvo a viere ako na bežné zemské veci a zákony, nič v zlom.


29.
označiť príspevok

fajer
   17. 9. 2015, 05:33 avatar
nevšimol som si ,že by si nejaké predložila, len táraš a blúzniš odvolavajúc sa na dogmy a bludy....si psychický chorá, mala by si sa liečiť, tvoje náboženstvo ťa privedie do nešťastia alebo na psychiatriu, si nešťastný človek....


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 9. 2015, 07:41 avatar
24. Lea, nič proti tvojej alebo hocijakej viere pokial ju nosíš iba v sebe a intímne pre seba, lenže to takto nefunguje, viera zasahuje do života iných ľudí, majetkovo, právne, časovo, zdravotne a skrátka manipulatívne a zasahuje dokonca aj do života ľuďom ktorým je náboženstvo ukradnuté. To je choré a musí to raz prestať.


33.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 09:05 avatar
Majko je tu rubrika náboženstvo tak tu píšem, ak Ťa obťažujú také témy nečítaj ich. Choré je to, že by si rád zakázal alebo zničil čo nie je možné zničiť.


45.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 9. 2015, 13:36 avatar
Lea ale ja som nepísal že ma obťažujú témy na DF ale účinkovanie náboženstva v reálnom živote a tam sa to nedá vypnúť a nečítať, rozumieš tomu ? Okrem toho som ani nepísal že niečo chcem zničiť či zakázať, to si si domyslela ty sama, z môjho príspevku to nevyplynulo. Choré je to ak sa niečim iluzórnym zaoberá človek a nie je si vedomý že iba fantazíruje. Ja som chcel svojim príspevkom povedať iba to, že vieru v niečo považujem za výsostne intímnu vec a ako s takou sa nebudem prezentovať na anonymnom fóre či verejnosti, presne tak ako je intímna oblasť aj sex, kde tiež nepíšem o výhodách polôh a či ich vôbec používam, lebo do toho je vás nič, presne takto by som si predstavoval aj pozíciu nejakého veriaceho.....prečo máte potrebu stále bubnovať do podrobnosti na túto tému ? To je podľa mňa choré........


46.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 13:40 avatar
Majko a nie je choré prezentovať svoju intímnu nevieru? inak mne neviera nevadí patrí tu. Neviera je najväčšia ilúzia, ktorou človek trpí a ešte ju prezentuje.


47.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 9. 2015, 13:43 avatar
A prezentujem ju ? Inak tvoja odpoveď nedáva zmysel, prezentovať nevieru, to je jedno slovo........neverím a hotovo, zase hodnotíš ja som náboženskú vieru nehodnotil, iba som ju nazval intímnou sférou človeka, niekto ju potrebuje a niekto zase nie. Ibaže je rozdiel v tom ako sa viera agresívne presadzuje v spoločnosti a to je choré......


48.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 13:46 avatar
Majko nedramatizuj. Núti Ťa niekto veriť? Ak áno, kto? Pohoda a klídek.


50.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 9. 2015, 13:50 avatar
Ano, viera zasahuje do môjho života, do daní do viacerých vecí v spoločnosti, iba preto sa ozývam inak mi je náboženská viera úplne ukradnutá, čiže ja sa iba bránim, to je všetko, vieru vám neberiem ak si myslíte že ju potrebujete.


51.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 13:53 avatar
Máš to ťažké Majko, držím Ti prsty, bráň sa, máš na to právo.


52.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 9. 2015, 13:58 avatar
To bolo dosť ironické....  ale OK, bránim sa, ibaže že žijem v nejakej spoločnosti a na rozdiel od veriacich žijem iba raz a tak ma občas mrzí že lepších časov sa asi nedožijem....... 


53.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 14:02 avatar
Ja Ti silno drží prsty. A máličko Ťa opravím minulé a budúce životy, reinkarnácia.... a iné veci kresťan odmieta a nesúhlasí, nepatria do kresťanstva. Žiaľ dnes mnohí pokrstení alebo chodiaci do kostola majú guľáš a chodia jak k veštcom, tak robia nejakú meditáciu Zen, narábajú s čakrami, narábajú a veria v reinkarnáciu a karmu.... Tieto obmedzenia však sa týkajú len pokrstených kresťanov nemôžu to robiť a uznávať. Neveriaci to môže mať ako jeden zo spôsobov ako sa dostať k Bohu k Ježišovi. Ak to robí kresťan katolík, je to krok späť a otváranie sa zlému duchovi.


54.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 9. 2015, 14:05 avatar
Neviem o tom že kresťanstvo odmieta posmrtný život.......nedávno som bol na jednom pohrebe a farár tam mal plno rečí na túto tému....... 


55.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 14:07 avatar
Majko nič si z toho nerob. Ani ja veľa nechápem, nečuduj sa, ak náhodou niečo nechápeš aj Ty. Posmrtný život je niečo iné ako budúci alebo minulý život. Budúci život je viera, že sa zase narodíme ako niekto iný, prípadne sú náboženstva alebo neveriaci, ktorí veria, že sa môžu narodiť v budúcom živote ako zvieratko.


57.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 14:12 avatar
Majko zlatíčko a Ty si pokrstený, ale nemusíš mi odpovedať, keďže je to "intímne" ako hovoríš. Ak áno, niektorým pomáha nájsť a naštudovať si katechizmus(človek predsa len veľa zabudne za tie roky) a snáď aj kresťanskú Bibliu(tu je však riziko nesprávneho výkladu - viď ateistov, tí v nej nachádzajú len vojny a krv, lebo im to pasuje do krámu). Ale to je len také malé odporúčanie a moje zamyslenie.Každopádne urob si ako chceš.


58.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 9. 2015, 15:07 avatar
Samozrejme že som, lebo ako bábätko som sa nehomol brániť.........ibaže to je fakt že dejiny spojené s náboženstvom sú plné útlaku, krvy, vojen a zabíjania, to nie je iba pohľad nejakých ateistov, to je história, to sú fakty ......ja teda nechápem ešte aj to ako niekto pri tom všetkom tam vidí hlavne dobro........


59.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 15:19 avatar
Hneváš sa na rodičov, že Ťa dali pokrstiť? odpovedz pre seba, ak chceš. Snáď im túto chybu odpustíš.


61.
označiť príspevok

majko1 muž
   17. 9. 2015, 15:27 avatar
Je mi to už jedno a rodičov neposudzujem podla toho či ma dali či nedali pokrstiť, nemalo to na môj život žiaden vplyv..........
Islam je náboženstvo ako kresťanstvo, iba vďaka nevzdelanosti má viac primitívnych veriacich s ktorými sa dá ľahúčko manipulovať......


62.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 15:30 avatar
Som rada s Tebou, že to na Teba nemalo vplyv, zaiste máš pravdu. Ono je celkom dôležité, že s neveriacim alebo ateistami sa nedá manipulovať, myslím, že môžeš byť len rád.


60.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 15:23 avatar
Možno, keď tu budeme mať islám, budú ľudia vidieť a pochopia, aké zlaté kresťanstvo. A možno nie.


63.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 9. 2015, 15:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 16:01 avatar
Scarlet dobrý nápad.
Súhlasí Scarlet666


79.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 9. 2015, 23:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   17. 9. 2015, 07:46 avatar
lea ,neviem ako si prišla na to,že Peter je skala.S týmto by si neuspela ani u teologov vo Vatikáne.Odporúčam ti video -Nicht Petrus ist der Fels - sondern Christus---gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Don Reto,mimochodom majitel GTV na kázni vysvetľuje ,kto je skalou.Nie je to Peter,ale KRISTUS.
V gréckom texte je použité pre Petra slovo petros /kamienok / a pre základný kameň /KRISTA/ slovo PETRA.
Toto,čo tu píšeš,je ľudová tvorivosť a nie teologický výklad.Je to tvoj svetský pohľad a nemá s realitou nič spoločné.
Mária je stvorenie a nie boh,takže nie je všade a tvoje modlitby nemôže vypočuť.O tom,že ani ona úplne nechápala rolu KRISTA najlepšie svedčia slová jeho príbuzných /aj s Máriou/----ASI SA POMIATOL---.To veľmi nesvedčí o jej role spoluúčinkujúcej.Máme len jedného príhovorcu u OTCA a tým je KRISTUS.
Lea,nepoznáš sv.Písmo,čiže nepoznáš KRISTA.Tým ideš aj proti oficiálnemu učeniu RKC:
KKC § 133 Cirkev „veľmi naliehavo a osobitným spôsobom vyzýva…(2653) všetkých veriacich v Krista, aby častým čítaním Svätého písma nadobudli ,vznešenosť poznania Krista Ježiša‘ (Flp 3,8). ,Lebo nepoznať Písmo znamená nepoznať Krista – Ignoratio enim Scripturarum ignoratio Christi est.‘“ (1792)
Súhlasí veriaci-3


34.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 09:07 avatar
Stefan5 nech sa páči Tvoja cesta môže byť aj taká.


65.
označiť príspevok

fajer
   17. 9. 2015, 17:25 avatar
Don Reto,mimochodom majitel GTV na kázni vysvetľuje ,kto je skalou.Nie je to Peter,ale KRISTUS.
Stefan a ty to vieš odkiaľ, majiteľ GTV je klamár a podvodník o bohu vie také veľké hovno ako ty alebo Lea, len trepete nezmysli a ešte tomu aj veríte, ste chorý ľudia....


66.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 17:44 avatar
Fajer pečlivě budem čítať Tvoju pravdu, skús nám ju napísať - určite sám tomu veríš čo napíšeš, aj tu u diskutérov, máš vďaka svojmu prejavu a avataru veľký úspech. Ďakujem, že si diagnostikoval našu chorobu, dôležité je, že Ty si zdravý a poznáš pravdu. Tak napíš zlatíčko.


69.
označiť príspevok

veriaci-3
   17. 9. 2015, 20:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 21:08 avatar
Veriaci3 načo potrebuješ odpoveď? Nepotrebujem, aby sme sa doťahovali na slovách a vysvetleniach. Ak myslíš, že stále pozerať len do Biblie a citovať, tak si myslím, že to podstatné tí čo majú vedieť aj to robia vedia a vedú dobre svojich veriacich.


71.
označiť príspevok

veriaci-3
   17. 9. 2015, 21:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 21:16 avatar
Samozrejme, že áno. Skúšala som to aj ono. Samoštúdium Biblie. Aj Apoštolskú cirkev aj Jehovistami hovorila, aj do Koránu čo to načítala aj do židovských predpisov aj do extrému - odmietanie a hnevanie sa cirkvi, kňazov ako pomýlencov a ľudí so všelijakými úchylkami a bohatstvom, aj feminizmus, pozitívne myslenie, aj socializmus, aj veštenie, numerológie a iné diabloviny, stačilo.

Na začiatku som bola pokrstená a toho sa teraz držím, o to viac, že mám výsledky a lepší život, toto mi nedal nikto a nič.
Súhlasí veriaci-3


72.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 21:12 avatar
keď sedíš v autobuse veríš a pritom si môžem v kľude čítať noviny, nepreveruješ šoféra ani úzkostlivo nepozeráš či jazdí dobre na dopravné značky


67.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 18:03 avatar
možno ani nijakú pravdu nemáš, len automaticky reaguješ na pravdu iných a možno už na Tvoju adresu dávno nepadlo milé oslovenie napr. zlatíčko - máš to ťažké fajer


68.
označiť príspevok

fajer
   17. 9. 2015, 18:34 avatar
neviem kde ty píšeš o pravde, ak fantizmu v náboženstvo hovoríš pravda, tak ťa ľutujem, pravdou je že nemáš pravdu a stále opakuješ tie isté klamstvá, ten čo niečo tvrdí bez dôkazu je klamár a to je moja pravda....


74.
označiť príspevok

veriaci-3
   17. 9. 2015, 21:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 21:23 avatar
je mi skôr smutno, lebo mu aj rozumiem, trošku také on som zažívala, ale nie roky rokúce ako on, žiaľ ja mu pomôcť nemôžem, môže len on sám - je to o slobodnej vôli
Súhlasí Wolfe


77.
označiť príspevok

veriaci-3
   17. 9. 2015, 21:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Karola žena
   17. 9. 2015, 22:04 avatar
75,.naozaj si myslíš lea, že fajer potrebuje pomoc ? ..to všetci tí , čo neveria potrebujú pomoc ? ..trochu scestné, pomoc potrebujú hlúpi a prázdni ľudia,.. tí sú stratení.


85.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 16:47 avatar
Karola pomoc potrebuje ten, kto sa cíti, že ju potrebuje alebo podľa evidentného neľudského správania(písania) a fajer píše nekľudne a zlobne.
Súhlasí milky945, Wolfe


91.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 9. 2015, 17:18 avatar
65.....niet pochyb,že tou "skalou" je Kristus! To svojho času tvrdil aj Augustín.
Súhlasí Wolfe, milky945


36.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 9. 2015, 11:42 avatar
lea, ty hneď chceš každému a za každú cenu odpovedať. Mne to tiež hedá, ja som taký istý, ale potom sa mi viackrát stalôo,. že som sa zamotal a stratil sever.
Pohodička, lebo ešte ja mám predsa niečo pre teba, teraz musím ísť.


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 9. 2015, 13:09 avatar
elemír ani nie, vyhýbam sa nejakej všemúdrej odpovedi, lebo viera je o viere a o Božej milosti a nie o nejakom citovaní statí a pasáži ako je to napr. pri práve(právnych ustanoveniach) a na svetských súdoch, právnikoch a podobne, je to iné


76.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 9. 2015, 21:25 avatar
frajer, dôkaz o viere je, že keď vieru praktizuješ, máš lepší život, máš kontakt s druhým svetom, v ktorom je boh a všetci, čo zomreli pred nami. Aj Ježiš zomrel pred nami a my dodnes môžeme komunikovať nielen s ním, ale aj s jeho matkou a všetkými, čo nás predišli do večnosti.
A kto na toto neverí, ten to nemôže pochopiť a nemôže to nikdy mať, bude iba do smrti večnýrebel proti dobrému, samý negativizmus a hľadanie zla.

Na taký život, frajere, bo som sa z vysoka ......... .


89.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 17:16 avatar
ale prd...lepší život, lepší život máš ak dobre zarobíš, nie si zaťažený žiadnymi náboženskými hlúposťami, proste máš slobodu...a náboženstvo nieje o slobode....


90.
označiť príspevok

LANVIN žena
   18. 9. 2015, 17:18 avatar
Elemir a to komunikuješ pomocou spiritistickej tabulky?
Súhlasí Wolfe


141.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 9. 2015, 16:14 avatar
mám v moblie číslo, nechceš ?????


142.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:11 avatar
"a všetci, čo zomreli pred nami. " >> Ale to je zakazane.. V bibli je to jasne napisane..
Precitaj si o Saulovi a prorokovi Samuelovi

Vy ste bibliu obratili UPLNE NARUBY...


86.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   18. 9. 2015, 17:09 avatar
www.krestan.info Tento odkaz smeruje mimo DF.sk :-) to som len tak náhodou pozrel, keď som hľadal, že kde sa spomína, že Ježiš mal bratov :-) žiadne večné panenstvo, Mária bola skutočne „len" Židovka, ktorá splnila, o čo ju Boh žiadal... Nič viac, nič menej... má mať určitú úctu, ale...toto? Čo sa deje v kat. cirkvi?...
Súhlasí Shagara, Wolfe


87.
označiť príspevok

LANVIN žena
   18. 9. 2015, 17:11 avatar
Sodoma Gomora sa tam deje.


144.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:16 avatar
ono uplne staci "A Jozef ju nepoznal, kym neporodil
[Mt 1,24-25]
24 Keď sa Jozef prebudil, urobil, ako mu prikázal Pánov anjel, a prijal svoju manželku.
25 Ale nepoznal ju, kým neporodila syna; a dal mu meno Ježiš.

Co sa tyka opisu deti, tak katolici radi argmentuju, ze to boli deti Jozefa z predchadzajuceho manzelstva...
Je velmi zaujimave, ze nikde sa nespominaju, ani pri narodeni Jezisa (kedze by museli byt starsie) ani ked isli do Egypta, ani ked hladali Jezisa 12 rocneho a nasli ho v chrame...
Súhlasí elemír


93.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 17:23 avatar
Čo sa týka mňa, podstatné som vyjadrila a prípadne odporučila nejaké relevantné zdroje(môžte čerpať aj z iných, aké vám pasujú) - kto chce môže veriť, kto chce môže pochybovať a kto chce môže aj nesúhlasiť, na to ozaj mne nezáleží, nakoľko som niečo pochopila, takže v tejto tému už nebudem odpovedať, môžete sami medzi sebou sa pýtať a odpovedať si.


107.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:07 avatar
priznaj sa , niet argumenty, len viera nato nestačí, nikoho si tu nepresvedčila o svojej pravde,lebo tá skutočná ti uniká....


109.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:10 avatar
prečo ateisti tu nenadávajú na Alaha, Korán neurážajú, nebrýzgajú alebo tak fajne nakydať na Židov a judaizmus ... to patrí do vašej agendy či nie? či sa bojíte o svoj život a zdravie? hm


113.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:15 avatar
židov nenávidia kresťania, zatiaľ sa nás allah netýka, my sme proti všetkým primitívnym náboženstvám, my vám len chceme ukázať, že ste zlo tejto planéty, a je nám jedno v akého boha veríte....


114.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:16 avatar
nie, Alaha nenávidia ateisti a ateista si Ty, ale si slabý a zbabelý ako každý ateista


117.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:18 avatar
prečo mi nadávaš, vi ste na vine kam smeruje tento svet, tak si to vyriešte medzi sebou a nás do toho neťahajte....


119.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:20 avatar
ty sa pozri na svoje príspevky čo píšeš a ako urážaš tu ľudí ... a jasne, že nie si ateista len tárajko a slaboško
Súhlasí Wolfe


143.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:12 avatar
Ty posuvas zdroje, ale nerada pocuvas argumenty proti, ktore su pritom tak JASNE...


103.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   18. 9. 2015, 17:59 avatar
sakra ..furt sa neviete dohodnúť na tom svojom náboženstve? a čo až sa vám do toho zamiešajú islamisti? so svojou argumentáciou..
http://www.youtube.com/watch?v=4JOuMY7UAP8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


105.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:03 avatar
lesus aj vy ateisti ste jednotni? jeden humanista, ďalší agnostik, ďalší vyslovene len proti kresťanstvu, druhý proti všetkým náboženstvám,


106.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:07 avatar
Po ďalšie dúfam, že vy ateisti budete takí bojovní proti islamistom ako viete byť proti kresťanom, či azda budete mlčať ako blšky.

Ateista je človek čo bude písať a bojovať proti islamu na webe, na verejnosti ako to robí napr. Lemy proti kresťanom, chcem uvidieť takého ateistu a taký web alebo jeho diskusiu v meste či niekde v televízií proti islamu alebo hoci len na diskusnom fóre.
Súhlasí Wolfe


110.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:11 avatar
a to čo máme vytiahnuť flinty a ísť zabíjať veriacich, to je parketa náboženstiev, oni sa radi vyvražďujú....


111.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:12 avatar
Fajer prečo nekydáš a neuráža moslimov, Alaha a Korán? Bojíš sa?
Súhlasí stefan 5


112.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:14 avatar
Fajer prečo si nedáš do avataru karikaturu Alaha alebo nejak znevažujúcu karikaturu Koranu?
Súhlasí stefan 5


115.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:17 avatar
prečo, ten môj je výslovnejší, ináč to nieje Kristus, nikto ho nikdy nevidel,...tak nech ťa neuráža....


116.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:18 avatar
fajer dokáž, že si ateista, lebo nemáš dôkazy o svojom ateizme - daj si karikatúru Alaha, nech vidím, že si ozaj ateista a nie táraj


118.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:19 avatar
je mi ukradnutý alah aj tvoj zbabelí boh....


120.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:21 avatar
táraj a hrá sa na ateistu, dôkaz nepredkladáš,


121.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:25 avatar
dôkazy o ateizme....???????????????????


122.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:26 avatar
dôkazom je nenávisť voči Alahovi - dokáž to, ak si ateista


125.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:31 avatar
ako sa dá dokázať nenávisť k ničomu....


127.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:32 avatar
avatarom tako si to vyjadruješ s terajším-


129.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:33 avatar
ten prostredník to vyjadruje....


131.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:35 avatar
Tak jo, táraj a žiadny ateista - a ešte strachopud. A pokrytecký ateista. Ach jaj. Nechaj tak.


148.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:35 avatar
Ateista nemusi nenavidiet Alaha alebo Boha..
Vlastne Fajer nie je ateista, on je ateista.. ako dost vela ludi tu...
Keby bol niekto ateista, tak je mu to šumafuk..

Takto hlada rozne radoby dovody, preco by mu to byt jedno nemalo, aby mohol kydat, keby sa ho niekto opytal, ze preco sa na to nevykasle a neodignoruje to  


123.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:29 avatar
naznač ako to mám dokázať....


124.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:31 avatar
že budeš mať odvahu si dať do avataru karikaturu Alaha, keďže si taký odvážny a máš karikaturu Ježiša - však podľa Teba Boh ako Boh, ktorí neexistujú a sú vymyslení, takže nemal by si s tým mať problém


126.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:32 avatar
odkiaľ vieš ako vyzeral ježiš, nikto to nevie len ty....


128.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:33 avatar
Nezahováraj alebo si fakt taký, že nevieš čítať. Bojíš sa dať si karikatúru Alaha, lebo sa trasieš od strachu, že sa ti moslimovia pomstia, čo?


130.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:35 avatar
ale ani moslimi nevedia ako vyzerá alah, tak čo si tam mam dať... ty vieš ????????


132.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:37 avatar
tak ako si našiel na nete Ježiša a karikatúru, hádam maš toľko buniek v tej hlave, že si vieš naťukať slová karikatúra alaha a dať si?


135.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:53 avatar
ale to nebude karikatúra alaha ,ale nejakého človeka, mohol by sa uraziť, že ho prirovnávam k ničomu....


136.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:56 avatar
Dobre zlatko, nerieš a teším sa, že si ohľaduplný.


150.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:38 avatar
Inak... ak by dal karikaturu Alaha, tak by robil karikaturu aj Boha..
Pretoze Boh a Alah je ten isty...


133.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:40 avatar
Ale, keďže vidím aký si "inteligentný" a to buď rád za toto slovo, tak to nerob, lebo by si mal zlé následky a to nechcem. Len som chcela vidieť aký si ateista... škoda reči.


134.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:46 avatar
ja som sa ako inteligentný a ateista narodil, nemôžem zato...bohu vdaka, ako vi hovoríte...
Súhlasí lea_pragmaticka1


138.
označiť príspevok

veriaci-3
   18. 9. 2015, 18:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.139.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 19:00 avatar
veriaci 3 fajer ma nezaujíma, trošku som s nim tu popísala, lebo mi je ho ľúto a nikto si s ním nepíše
Súhlasí veriaci-3, Wolfe


149.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 9. 2015, 20:37 avatar
Tu mu je to jedno..
1) moc moslimov tu nei je a uz vobec nie ktori by chodili na toto forum
2) je tu v anonymite


108.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   18. 9. 2015, 18:09 avatar
prečo ateisti tu nenadávajú na Alaha, Korán neurážajú, nebrýzgajú alebo tak fajne nakydať na Židov a judaizmus ... to patrí do vašej agendy či nie? či sa bojíte o svoj život a zdravie? hm?


137.
označiť príspevok

fajer
   18. 9. 2015, 18:57 avatar
a.disquscdn.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
veriaci ako veriaci....


157.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 9. 2015, 01:56 avatar
Niekedy je dobre byt sprosty
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:02,  samozrejme že existuje.....jak nebo, tak peklo....Svedkovia jehovoví si to proste predstavuju...
dnes, 00:05,  23- nedúfaj, že ti niekto z roboty zaplatí absenciu spôsobenú tvojou zámernou neúčasťou...
včera, 23:44,  Toto bol rodokok. *21 *19
včera, 23:34,  A dneska malý Leo, že chce aj on si dať kvapky do nosa. Ja že to nemôžeš, to je...
včera, 23:23,  Aj nebo existuje, hoci to pre niektorých ľudí nie je spravodlive, prečo by človek za zopár...
včera, 23:16,  Kasafran, ale to si na tom rovnako, lebo aj ty si presvedčený o klamstvách, ktoré považuješ...
včera, 23:06,  (158) Mil@níčko, musím Ťa upozorniť, že sa mýliš, pretože Dosvietený je vždy...
včera, 23:05,  Vždy menšie riziko, ako sa nechať nakaziť pri nákupe v obchode.
včera, 23:00,  https://www.youtube.com/watch?v=xc4kxwdSras
včera, 22:56,  (3) Mil@níčko, vidíme, že obaja mali pravdu - aj Galileo Galileo tak povedal o našej...
včera, 22:47,  Tento druh zvedavosti v sebe nesie značné riziko. Ale nech si rád a poteší ťa to. *04
včera, 22:44,  Komunisti sa pomýlili o 12 000 rokov?
včera, 22:43,  Ja sa teším. Sám som zvedavý na priebeh vyšetrenia.
včera, 22:34,  Mám dôvodné obavy, ale nebojím sa. Nepôjdem.
včera, 22:29,  Varování Pyramid! Změna cyklu každých 12 000 let. Začátek katastrof!...
včera, 22:25,  Len sa neboj, a choď.
včera, 22:20,  Rúško nosím, riadim sa opatreniami, ale na test nepôjdem.
včera, 22:16,  Je zdravé opiť sa rožkom, ako sa nakaziť na COVID-19.
včera, 22:13,  SLOVACI, NEDAJTE SA OPIT ROHLIKOM! Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja...
včera, 22:12,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/122021646_165745918541668_19725971...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(387 669 bytes in 0,468 seconds)