Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pán Ježiš v Rómskej osade

46
reakcií
1430
prečítaní
Tému 2. decembra 2017, 15:35 založil kesha1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

kesha1
   2. 12. 2017, 15:35 avatar
Ako by Pán Jezis konal medzi Rómami ? No urcite by ich neoslovoval hanlivo , ale naopak chválil by ich a pomáhal im . Vodu by menil na vino a rozdával by chleba . Socialne dávky by urcite neznizoval a pridavky na nezaopatrene deti by zvysoval . Takže krestania majú co dohánat


5.
označiť príspevok

fajer
   2. 12. 2017, 16:36 avatar
Fico zastupuje Ježiša, ináč by pomreli od hladu...pravica je samí kresťan a serú na nich...


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 12. 2017, 17:40 avatar
Ježiš v rómskej osade hľadal svojich príbuzných. Pozri: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 16:16 avatar
1
Nevysmievaj sa , lebo my všetci sme boli ako tí romovia. Celá Európa bola pohanská. Nemáme sa čo nadúvať, lebo to, čím teraz sme nebolo z nás ale z viery v Boha. No v terajšom čase sa mnohí vracajú znova do pohanských čias a myslia si, že sú niečo viac.

Júd 1:18 že vám hovoril, že v poslednom čase budú posmievači, ktorí budú chodiť podľa svojich bezbožných žiadostí.


3.
označiť príspevok

kesha1
   2. 12. 2017, 16:29 avatar
? Realita , skor by ma zaujimalo preco si krestanské rodiny neberú domov rómske deti , ako na internát , cez pracovné dni . Romsky ,, problem " by sa takto vyriesil za jednu generaciu vychovou .


6.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 17:02 avatar
3
To chceš násilím odoberať rómom deti do kesťanských rodín. To je z tvojej strany účelové a to pošpiniť dobrú vôľu kresťanov, ktorí predsa chcú, aby aj romovia žili v Kristu. Potom, čo je to kresťanská rodina je ďalšia otázka. No ak dobrovoľve budú chcieť, tak mnohé kresťanské rodiny by to aj uvítali zvestovať romskym deťom Krista v Pravde, aby aj z ich detí vyrástli zodpovední rodičia. No pochybujem, že s týmto by súhlasili. Čo je viac ako zvestovať rómom večný život v Kristu? Ak by uverili, tak by sa postarali o svoje rodiny v kresťanskom duchu a svoje deti by nezanedbávali. Radovali by sa a svojím novým životom oslavovali Boha. Ani by si nepoznal, že sú rómovia. No komu je dané od Otca v nebesiach, tak príde ku Kristu a komu to nie je dané, tak bude pritiahnutý zvodom tohoto sveta.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 17:30 avatar
6,....ale ak budeš sedieť na zadku ,tak sotva oni prídu za tebou. U JS to ide a aj čo sa týka zmeny rómov.
Ja som včera večer bol 2 hodiny v službe a rozprával som sa aj s rómami! Aj keď je to u nich ťažšie ,výsledky sú viac ako prekvapivé. Písal som o tom-kntsz.
-------------------------------------------------
Tak chod do ulíc a zvestuj,.......Matúš 28:18-20,.....to nebol len mandát pre kresťanov,ale príkaz. Ako písal Pavol:...."Beda mi keby som nezvestoval",...."a ako počujú",....ak ja sedím na zadku a z obývačky šírim evanjelium?! 


27.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 18:38 avatar
11

Ak by ste viedli romov k pravému Kristu, tak nič proti tomu nemám. No vy ich svojím učením odvádzate od pravého Krista a od pravého evanjelia.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 20:18 avatar
27,....planá retorika bez dôkazov. Trojjediný boh nie je určite evanjeliovým bohom!

New Catholic Encyclopedia uvádza:--------- „Formulácia ‚jeden Boh v troch Osobách‘ sa nepresadila a určite nebola úplne pojatá do kresťanského života a do kresťanského vyznania viery skôr ako koncom 4. storočia. Ale je to práve táto formulácia, ktorá si môže ako prvá oprávnene nárokovať označenie dogma o Trojici. Medzi apoštolskými Otcami nebolo nič, čo by sa aj len vzdialene približovalo takémuto spôsobu uvažovania alebo takejto predstave.“ — 1967, zv. XIV, s. 299.


7.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2017, 17:03 avatar
3-
nie je to také jednoduché a vôbec to nie je tvoj nápad.
Takýchto pokusov bolo veľa a stále sa dejú.
Niekde sa to podarí a niekedy takéto dieťa sa vráti, aby svojich dobrodincov vykradlo, ak nie horšie.
Tuná sa potvrdzuje, že dieťa nededí iba fyzické predpoklady po svojich predkoch, alebo ak chceš tak vedomie ako vlastnosť mozgu (hmoty), ktoré je možné formovať výchovou. Dedí sa aj Nevedomá - mimohmotná duchovná vlastnosť svojich predkov. U rómov sú to v nezanedbateľnom percente predkovia zločinci, zlodeji, ľudia bez svedomia. No a toto sa nedá zmeniť výchovou. Dá sa to iba potlačiť, ale v kritickej situácii života to prepukne v plnej nahote.
Aby som nebol považovaný za rasistu - tak iste, aj majoritná biela rasa disponuje v menšom percente takýmito individuami.


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 17:24 avatar
7,....na východe a aj inde sú celé rodiny JS a zmenili sa! Nie tak dávno sa o tom písalo na 4 stranách v časopise život a ukazovalo sa ,akí sú čistotní,poriadni,.....aké majú pekné domy,....ako deti poctivo chodia do školy a dobre sa učia,....a podobne. Skús si to vyhľadať v archíve daného časopisu. Je tam toho viac. A samozrejme,.....ctia biblické hodnoty!
V pravom náboženstve to ide!


14.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 17:37 avatar
10
Vidíš len tých romov zo spoločenstva SJ. Prečo nevidíš aj tých rómov, ktorí uverili v Krista z reformovaných cirkví. Oni taktiež sa zmenili a svojím novým radostným životom oslavujú Boha, no v istote spasenia v Kristu a to je rozdiel od tých, ktorí sú SJ.


12.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 17:31 avatar
7
Európania v predkresťanských časoch boli podobní ak nie horší. Viera v Krista menila človeka, rodinu , spoločnosť aj štáty a nakoniec aj svet. Tento boj vo svete je bojom predovšetkým v duchovnom svete, kde stoja rôzne učenia a to proti Kristovmu učeniu a chcú ho zničiť. Preto to rozdelenie.
Súhlasí kntsz


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 12. 2017, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 17:53 avatar
13

Ešte raz si prečítaj čo som napísal. Za kresťanstvo považujem iba to, čo je z Božieho pohľadu kresťanstvom a to je to učenie, ktoré všetku slávu a zasluhu na našom spasení dáva jedine Bohu. Teda spása je jedine z milosti skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy a to bez zásluh a zdarma. Naše spasenie je teda jedine Božou zásluhou. Náboženstva a rôzné démonké izmy som zahrnul do tých učení, ktorí sa spolu s ostatnými stavajú v boji proti Kristovmu učeniu a teda odoberajú slávu Bohu a dávajú ho človeku.

Človek si rád pridáva svoje vlastné zásluhy a rád sa týmto chváli. Všetko, čo pochádza od človeka je týmto poznačené. Evanjelium, ktoré preferuje človeka, jeho "spásonosné" ego, záslužné skutky a jeho vôľu ako rozhodujúci faktor pre účinnosť spásy, tak toto evanjelium je evanjelium podľa človeka. Môžeme si všimnúť, že sa chvála odoberá Bohu a pridáva človeku, čo u pravého evanjelia je nemysliteľné. Pavol preklína tých, ktorí zvestujú iné evanjelium ako to, čo im zvestovali. A hovorí: Gal1 11Ale vám oznamujem, bratia, že evanjelium, ktoré som ja zvestoval, nie je podľa človeka; 12lebo som ho ani ja neprijal od človeka ani ma nemu nenaučil človek, ale som ho dostal skrze zjavenie Ježiša Krista.

Evanjelium ktoré všetky zásluhy na našej spáse dáva jedine zvrchovanému Bohu a teda vidí ich v dokonalom diele milosti, ktoré Boh vykonal na kríži a teda bez našich skutkov a nášho pričinenia, tak také evanjelium nie je podľa človeka, ale je to evanjeliu Ježiša Krista, ktorý povedal – dokonané je! Tu si zase všimnime, že sa všetka chvála dáva zvrchovanému Bohu a nič sa neuberá. Náboženstvá to popierajú, lebo by nemohli exitovať. To, čo učia náboženstvá je podľa človeka a na chválu človeka.

No Biblia učí:

Rim 3:27 Kde je potom chvála človeka? Je vylúčená. Jakým zákonom? Zákonom skutkov? Nie! Ale zákonom viery.

Prečo je dôležité vylúčiť chválu človeka? Aby všetka chvála a sláva bola daná jedine Bohu, lebo jedine jemu patrí. Tak teda ako sa dá vylúčiť chvála človeka pri ospravedlnení? Tým, že spasenie je z viery a nie zo skutkov zákona.“Z viery, aby bolo podľa milosti" (Rim. 4 :16).

Biblia učí, že Boh už urobil všetko pre naše spasenie a dokončil to dokonalé dielo milosti a povedal – dokonané je! Spasenie človeka je teda hotové Bohom a nie zásluhami človeka a tak tu už nie je žiadny priestor pre fungovanie takého niečoho akým je náboženstvo, ktoré je zmesou klamstva, márnych tradícii, rôznych ustanovení človeka, ktoré sa stavia proti Bohu a jeho učeniu. Jedinou podmienkou pre uplatnenie milosti je uveriť práve v to, čo nám Boh oznamuje – v evanjelium Ježiša Krista. To je všetko! Život, ktorý bude nasledovať, už bude vychádzať z nového človeka narodeného z ducha – z Boha, ktorý z nekonečnej vďačnosti svojím životom oslavuje jedine Boha.

Boh povie, že už nás spasil a podmieňuje to jedine vierou. Náboženstvo človeka tvrdí, že viera nestačí a podmieňuje to ešte plnením vlastných ustanovení, aby vo svojej podobe mohlo exitovať a je jasné, že hlavne profitovať z toho! Boh hovorí o istote spasenia v Kristu. Náboženstvo človeka kričí, že je to opovážlivosť si toto myslieť. To je obrovské nebespečenstvo pre náboženstvo si toto myslieť, lebo by prestalo vo svojej podobe existovať, ak by si teda ľudia mysleli - mali istotu spasenia v Kristu a teda verili iba Bohu.


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 18:09 avatar
21,.......a ak nám Biblia vraví,že máme za zamýšľať nad tým....."kto je ten pravý duchovný správca?",....tak čo tým nám chce povedať? Mat.24:45
-----------------------------------------------
A dnes už každý vie ,že nás zachraňuje viera. A tá je prvoradá!
Ale vieme aj to,že "viera bez skutkov je mŕtva"!
------------------------------------------------
Niečo ako,že viera stačí a skutky nie sú dôležité,....učí otec lží a vládca tohto sveta! On tiež nemá skutky!


23.
označiť príspevok

Ludwig muž
   2. 12. 2017, 18:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 19:06 avatar
K23

Keď prišiel Kristus, tak logicky nastali časy , kedy mali uveriť v Krista z pohanov. Ak už v Rímskej spoločnosti začali existovali kresťania, tak môžeme hovoriť o kresťanských časoch z pohľadu toho, že v spoločnosti existovali ešte v malých množstvách vykúpení v Kristu z pohanov. No neskôr nie všetci, ktorí sa vydávali za kresťanov nimi aj boli a to je rozdiel v chápaní čo je to kresťanstvo a čo sa len hlási že je kresťanstvom, no v Božích očiach kresťanstvom nie je.

Ak nastalo v Rímskej ríši prenasledovanie tých, ktorí uverili v Krista, tak to boli naozaj presvedčení o pravde Kristovej, lebo kto by už trpel za to, keď nie je presvedčený že je to pravda. No keď nastala legalizácia kresťanstva, tak byť kresťanom sa stalo populárnym medzi vyššími vrstvami spoločnosti a samozrejme aj medzi obyčajnými ľuďmi v Rímskej ríši. No a hlásiť sa ku kresťanstvu odrazu sa chcel každý, pre určité výhody a populárnosť a nie preto že verili v Pravdu Kristovu. Pritom sa súčasne zúčastňovali aj na pohanských obradoch. No a to je počiatok nástupu antikrista, teda tých, ktorí sa síce vydávajú za kresťanov no v Božích očiach nimi nie sú. Títo založili náboženstvo a prevzali štafetový kolik moci a bohatstva pohanského Ríma. Zaujímavé je na tom to, že práve toto náboženstvo oveľa dlhšie a viac prenasledovalo a hubilo vykúpených v Kristu ,ako to robila pohanská Rímska ríša. Jedna z mnohých cirkví samozvane vyhlási, že je jediná a pravá poverená samotným Ježišom a začne likvidovať všetkí cirkvi okolo seba ak nebudú uznávať pápeža ako námestníka Krista - Boha na zemi. Takto to začalo a okolo 1200 rokov bola Biblia pred ľuďmi zamlčovaná až z Božej moci sa urobilo tomu koniec a začala reformácia a zhodou okolností, ktoré samozrejme boli dané Bohom sa rozšírila kníhtlač a preklady Biblie do rôznych jazykov. Bolo to nezadržateľné a aj taká mocná KC to nestíhala páliť a likvidovať šíriteľov.

Ak náboženstvo vidí, že sa to už nedá zvrátiť, tak prestalo s prenasledovaním a vsadilo na zvod, pokrytectvo, ekumenizmus, charizmatické hnutia, humanizmus, aby Bibliu spochybnilo ako jedinú autoritu.


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 20:35 avatar
29,....Celsus píše...."že zo začiatku boli kresťania jednotní a neskôr ich bolo aspoň 80 hašteriacich skupín".
Ktorí boli tí praví? Boh si to už nejak pohľadá?! 


37.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 22:50 avatar
35

A čo keď boli aj sú takí, ktorí sa nehašterili a boli v jednom Duchu - Svätom Duchu? Ty si Boh, že vieš kde všade má Boh svoje deti?No a Boh si ich nemusí hľadať, lebo to Boh prebýva svojím Slovom - Duchom v srdciach tých, ktorých vykúpil.Ef 1:13 v ktorom aj vy počujúc slovo pravdy, evanjelium svojho spasenia, v ktorom aj, uveriac, zapečatení ste Svätým Duchom zasľúbenia,
Ef 4:30 A nezarmucujte Svätého Ducha Božieho, ktorým ste zapečatení ku dňu vykúpenia.

Takže zase mimo.


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 14:34 avatar
37,.....čo z toho,že nevedeli kde sú, a čo majú robiť? A kto má podľa Matúša 24:14 hlásať po celom svete danú dobrú správu? Ak niet organizovanej cirkvi,zboru ,....ako sa to dá dosiahnuť?
Ak ..."nemáme opúšťať svoje zhromaždenia",....tak o akých zhromaždeniach je tu reč? O akej cirkvi? Alebo je jedno kde vbehnem?
Ak máme ....."poslúchať starších",....tak ktorých? Hocijakých? Aj keď im bude veliť satan?
Nuž neviem kto je mimo?


46.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   3. 12. 2017, 22:21 avatar
42
No ak si myslíš, že Svätý Duch je bezmocný, tak ho neznáš .


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 20:27 avatar
23,...oni odpovedajú len na to,čo vedia,....a čo im pasuje.
Ja sa už hodnú chvíľu pýtam na otázku,ktorá stojí v Písmách,....."že kto z Božích synov sa môže rovnať Bohu"/čo vylučuje rovnosť Otca so synom,trojicu/ a nikto sa nehlási s odpoveďou!
Boja sa asi otočiť Boha o 180 stupňov....."a just je rovný"! 


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 12. 2017, 17:38 avatar
Aj to tzv. Kristovo učenie (christianizmus) chce zničiť všetky konkurenčné učenia (svetonázory, ideológie), preto to rozdelenie. Kresťania sú v tomto rovnakí ako ostatní.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 17:49 avatar
15,....to urobí Boh,....to patrí do jeho kompetencie. Biblia predpovedá aj fakt,ako budú "padať veže",....a ako budú "kňazi bytí svojimi ovečkami",....a ako budú "vyzliekať svoju kňazskú rovnošatu"!


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 12. 2017, 22:58 avatar
Sh: Biblia predpovedá aj fakt,ako budú "padať veže

Biblia je prorocká, hovorí o tom, že Strážna veža skrachuje. (The Watchtower)


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 14:42 avatar
39,......tu sa podla kontextu myslí na "kostolné veže". Strážna veža nie je doslovná veža,ale korporácia. Skrachovať síce môže,ale nie doslovne padnúť na zem!


24.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 18:22 avatar
15
Jedine Kristove kráľovstvo ostane a je večné. Ostatné kráľovstvá, vlády a moci budú zrušené pri príchode Kráľa Kráľov a Pána Pánov - Krista. Rozdiel je v tom, že vykúpení v Kristu bojujú mečom ducha - Slovom Božím a teda nepoužíva zbrane tohoto sveta. Náboženstvá ich používajú a posväcujú.

To je v ostrom kontraste s učením Ježiša Krista, ktorý učí o milovaní Boha nado všetko a to práve toho Boha, ktorý hovorí o milovaní svojho blížneho ako seba samého a dokonca aj nepriateľa.

Naopak napr. korán doslovne píše o zabíjaní nepriateľov a je si potrebné prečítať ich verš meča

Ak by som dôsledne nasledoval korán, pretože iba tak by som bol pravý veriaci moslim a najmä "verš meča", tak by som mal chuť pozabíjať všetkých neveriacich, ak by neprijali islám.

Ak dôsledne nasledujem učenie Ježiša Krista, lebo iba tak som kresťanom, tak mám milovať aj svojho nepriateľa, teda aj moslimov, aby teda aj oni uverili v Krista.

Rôzné izmy, alebo náboženstvo, ktoré sa vydáva za jediné a ešte pravé kresťanstvo na čele s pápežom išlo mečom a zabíjaním, prenasledovaním, mučením a teda robilo presný opak toho čo učil Kristus. Teda vidíme tu priepastný rozdiel v učení a teda aj v boji.

No Boh vie, v ktorých srdciach kraľuje svojím Slovom - Duchom.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 17:47 avatar
12,.....ako poplatní učeniu RKC obhajuje "kresťanské časy",......iba človek,čo nectí kresťanskú morálku.

A práve ona "kresťanská skazenosť" viedla k tomu,.....že dnes je svet taký aký je!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čo hovorí Pavol?...... „Vedz, že v posledných dňoch nastanú kritické časy, s ktorými sa bude dať ťažko vyrovnať. Lebo ľudia budú milovať samých seba, budú... bez prirodzenej náklonnosti, neprístupní akejkoľvek dohode, ohovárači, bez sebaovládania, divokí, bez lásky k dobru. zradcovia , tvrdohlaví, nadutí [pýchou], viac milujúci rozkoše ako Boha, 5 ktorí majú spôsob zbožnej oddanosti, ale vzhľadom na jej silu sa preukazujú ako falošní; a od tých sa odvracaj“ — 2. Timotejovi 3:1–5.
Všimol si si....."ktorí majú spôsob zbožnej oddanosti, ale vzhľadom na jej silu sa preukazujú ako falošní; a od tých sa odvracaj“. Teda -falošní kresťania,ctitelia Boha.
A Pavol píše dalej,.........."Ale zlí ľudia a podvodníci budú postupovať od zlého k horšiemu a budú zvádzať a budú zvádzaní." /13 verš/
Skutočne je pravda,že,....... „človek panoval nad človekom na jeho škodu“ ,........ako nikdy predtým. (Kazateľ 8:9)
Tak toto je to naše -----------"kresťanstvo"!


26.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 18:32 avatar
18

Kto to, čo nie je kresťanstvom nazýva kresťanstvom, aby hádzal špinu na skutočné kresťanstvo, tak ponesie Božiu odplatu. Kto to, čo nie je Kristove evanjelium, vydáva za Kristove evanjelium, tak ponesie Božiu odplatu.


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 20:32 avatar
26,...súhlas,....dnes si sa už druhý raz odsúdil!

„Mŕtvi si neuvedomujú vôbec nič.“ (Kaz. 9:5, 10)
A je trúfalosť tvrdiť opak! To je to "iné evanjelium"


38.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 22:55 avatar
34
Aj ty si neuvedomuješ nič, keď spíš a predsa existuješ, že.


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 12. 2017, 23:01 avatar
Ale to je pravda, že mŕtvi si nemôžu nič uvedomovať. To vychádza z definície. Ak ide o nevratný proces… je mŕtvy.

Ale ak spíš, tak sa zobudíš. Vratný proces. Nedá sa porovnávať vratný s nevratným. Ide o rozdielne stavy.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 14:39 avatar
38,....ale nesmrteľná duša nespí. Ani duchovné bytosti. To platí len na hmotné bytosti.ľudí a zvieratá!
Ty žartuješ?


28.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2017, 18:51 avatar
12-
Ja som napísal to isté iba inou rečou.
Tak to doplním:
Mimohmotné - pre nás Nevedomé duchovno, Jung delí na Nevedomie osobné , ktoré spomínam, Nevedomie kolektívne a Nevedomie Božie - Boh. Nevedomia osobné a kolektívne si tvoria ľudia svojimi dobrými a zlými skutkami. Zlé skutky, ktoré pôsobia spätne z Nevedomia na človeka a ľudí je možné meniť i ba konaním dobra, alebo úprimnými prosbami Boha o pomoc hlavne vysoko mravnými ľuďmi - modlitbami a to je to o čom ty píšeš. Áno, aj deti, ktoré sa rodia s ťarchou hriechov svojich predkov, je možné spod týchto hriechov oslobodiť. Niekedy je to jednoduché, no niekedy je to veľmi ťažké .....


25.
označiť príspevok

gabor muž
   2. 12. 2017, 18:26 avatar
K 7 knitsz moja matka bola negramotna otec robyl ako robotnyk .Zivil sa aj hudbou po sobotach a nedelach.Co som zdedil negramotnost? Za komunistov som mal moznost studovat vybrat si propfesiu.zil som v osade v roku 1997,88;89 som bol viznamenany Hutnych staviem ako Najlepsi pracovnik.Mal som svoju profesiu Montaznik ocelovych konstrukciji zarabal som si slusne.Spolocnost mi dala moznost zaclenit sa do spolocnosti poskytla my Byt novy v Kosiciach.Duchovne mozu byt na mieste teraz ale aby sa z osady rom presadil 60 eurami co pracuje na prospesnich pracach alebo takyto co zaroby 300 euro na mesiac pochybujem.Po roku 1990 som si kupil byt do vlastnictva v kosiciach. Majitel mi po tyzdni vratil peniaze ze oni suseda nechcu cigana.Pritom moj zivot a rodinu nepoznali.Nemal som 8 deti ale 2.Tak ze som sa vybral do sveta lepsie zit vo svete ako v takej spolocnosti.26 rokov zijem vo Francuzku a ako Rom som sa presadil aj tu.Pracoval som na Letisku 10 rokov v Marseji obdrzal som obcianstvo francuzke.Cize nekde inde chyba bola ze su tam Romovia kde su.


36.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 12. 2017, 22:24 avatar
25-
gabor oceňujem tvoju vecnú a priehľadnú argumentáciu (mnohí ti ju môžu závidieť), je cítiť, že si dobrý a právom sebavedomý.
Napriek tomu konštatujem, že moje príspevky vyššie si nepochopil tak, ako som ich myslel - zobral si ich (tak sa mi zdá) osobne a pritom absolútne na to nemáš dôvod.
Ak by si spätne zisťoval moje postoje na tomto DF, tak mieria do oblasti duchovna a nie kto má aký pôvod.
V príspevku 7. píšem, že každý človek si na tento svet prináša nielen genetickú hmotnú výbavu a s ňou aj vlastnosť svojho mozgu produkujúceho vedomie a jeho kvalitu, ale si prináša so sebou na tento svet aj duchovnú MIMOHMOTNÚ - Nevedomú výbavu svojich predkov. Duchovnú v tom zmysle, že či prevažujú dobré alebo zlé skutky.
V tvojom prípade ti iba môžem zablahoželať k dobrým čo i chudobným rodičom. Negramotnosť s tým, čo som sa snažil napísať nemá vôbec nič spoločné. Naopak, správanie sa tvojich rodičov, poctivosť a pracovitosť, len potvrdzuje to, čo som napísal. Tvoja mama mohla byť negramotná, ale určite ti ako potomkovi neodovzdala v Nevedomej duchovnej oblasti zlo, s ktorým by si ty teraz musel bojovať, alebo sa mu podriadiť a zlo páchať. Bodaj by sa to dalo takto napísať o všetkých ľuďoch, nielen o rómoch. V tejto diskutovanej téme je to o rómoch. Žiaľ nedá sa a ty si si toho tiež vedomý, lebo cítiš, že niekde je chyba. To percento kriminality je u rómov naozaj vyššie a o to cennejší a hodnotnejší si potom ty ako človek - ako róm, ktorý si dokázal obhájiť dobro a nepodľahol zvýšeným nástrahám zla vo svojom okolí. Naviac v 28. upresňujem, že zlo je vždy možné poraziť aj keď si ho vo svojej Nevedomej oblasti môžeme na tento svet prinášať ako dedičstvo predkov. Je to možné konaním dobra a úprimnými prosbami Boha.


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 16:31 avatar
2,....len škoda,....že si nepočúval danú rady! A svojimi náukami si zostal stále v pohanstve!
----------------------------------------------------
Trojica,.......:
Dr. Alvan Lamson v knihe The Church of the First Three Centuries (Cirkev prvých troch storočí) hovorí, že náuka o Trojici....... „pochádzala zo zdrojov úplne cudzích židovským a kresťanským Písmam, že vyrástla a bola naštepená na kresťanstvo rukami Otcov ovplyvnených Platónom“.
--------------------------------------------------
Nesmrteľná duša.....:
V encyklopédii The Jewish Encyclopedia sa píše, že „viera v nesmrteľnosť duše sa k Židom dostala prostredníctvom kontaktov s gréckym myslením a najmä prostredníctvom jej hlavného zástancu Platóna“. Aj židovský historik Josephus Flavius, ktorý žil v prvom storočí n. l., o tejto náuke uviedol, že nepochádza zo Svätého Písma, ale vychádza z „toho, čomu verili synovia Grécka“, a čo považoval za zbierku legiend a mýtov.
----------------------------------------------------
Peklo,.......:
„Zo všetkých klasických gréckych filozofov mal najväčší vplyv na tradičný názor na peklo Platón.“ (Histoire des enfers [História pekla] od Georgesa Minoisa, strana 50)
„Od polovice 2. storočia n. l. kresťania, ktorí boli do určitej miery školení v gréckej filozofii, začali pociťovať potrebu vyjadriť svoju vieru jej pojmami... Filozofiou, ktorá im najlepšie vyhovovala, bol platonizmus [Platónovo učenie].“ (The New Encyclop?dia Britannica, 1988, 25. zväzok, strana 890)


8.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 17:10 avatar
4

To, že o potope je napísane aj mimo Biblie neznamená, že zvesť o potope bola pohanská mytológia a ja teda verím v pohanstvo. To je tvoja logika s ktorou argumentuješ.

No a často sa tu jedná o pravdivú definíciu toho, čo je to peklo, ktoré mnohí zamieňajú za oheň pod zadkom, čo je to duša, ktorú mnohí zamieňajú za ducha, čo je to trojica, ktorú mnohí zamieňaju za niečo trojhlavé atd.

Takže zase mimo Shagara.


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 17:21 avatar
8,......ja o voze ,a ty o koze. Ak vravíš ,že je v Písme nesmrteľná duša,tak uveď jeden text,....alebo niečo,kde sa píše ,že po smrti niečo prežíva?
------------------------------------
Nič také nenájdeš,.....ale presný opak! Cˇakám,......

A ak Písmo povie,že "nikto medzi Božími synmi sa nemôže rovnať Bohu",.....tak to čo znamená? Že si to otočíš naopak?
Ak Písmo povie,že "PLat za hriech je smrť",....a že "v smrti nič necítime,nemyslíme",....tak to ako chápeš? Otočíš to naopak?


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   2. 12. 2017, 17:39 avatar
Správne je dať kozu na voz. Lebo ak voz prejde kozu, koza zdochne.
Súhlasí Shagara


30.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 19:41 avatar
9
Kde vravím o nesmrteľnej duši? Duša je široký pojem a mnohí to chápu rôzne a je preto potrebné presne definovať, čo to je a až tak argumentovať. V takých prípadoch zmením štýl komunikácie a začnem hovoriť - no tak dobre hovorme o tom, čo vstáva z mŕtvych. Lebo nič iné nemôže vstať z mŕtvych v duchovných telách a nič iné nemôže byť zodpovedné za svoj život než to, čo identifikuje osobu človeka. Ako to kto nazve je jeho vec ak myslíme na to isté a je kľud s polemikou o duši a duchu.
Ja zastávam presvedčenie, že v tom v čom sa identifikuje osoba človeka je duch človeka, ktorý po smrti tela ide do Božích rúk. Je v stave podobnému spánku a zobudí sa pri zmŕtvychvstaní v novom oslávenom duchovnom tele v ktorom už niet krvi. Duša je život duševného tela so všetkým čo duševné telo robí živým , teda v duševnom tele obieha krv a fungujú všetky zmysly a človek vníma seba aj okolie. No a v tele človeka sa formuje niečo viac ako je duša človeka a to je duch človeka a ožíva slovom Božím. Ak duševné telo zomrie, tak prestane existovať to, čo duševné telo robilo živým, teda duša. No naďalej existuje to v čom sa identifikuje osoba človeka - jeho JA - v duch človeka. No a ten ide do Božích rúk. No a Boh ho oblečie pri zmŕtvychvstaní do nového tela v ktorom sa zobudí do večnosti s Bohom.


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 20:22 avatar
30,....ale ked Písmo hovorí,že......"Kaz. 3:19–21: „Lebo sa stáva to isté ľudským synom a to isté sa stáva zvieratám, a všetkým sa stáva to isté. Ako umiera jeden, tak umiera druhý; všetci majú len jedného ducha, takže niet nadradenosti človeka nad zvieraťom, pretože všetko je márnosť. Všetci idú na jedno miesto. Všetci pochádzajú z prachu a všetci sa vracajú do prachu. Kto pozná ducha ľudských synov, či vystupuje hore, a ducha zvieraťa, či zostupuje dolu k zemi?“
---------------------------------------------
Teda,....podla teba aj zvieratá majú nesmrteľnú dušu,....nakoľko je len jeden duch?!
A v závere sa Kazatel vysmieva predstave,že...."Kto pozná ducha ľudských synov, či vystupuje hore, a ducha zvieraťa, či zostupuje dolu k zemi?" ......samozrejme,...."duch" ako životná sila pri smrti/keď ľudia,zvieratá,prestanú dýchať/ zaniká.
Teda,.....ako to je?


41.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   2. 12. 2017, 23:57 avatar
Prečo si neprečítaš poriadne aj iné verše, aby si pochopil kontext, čo týmto sa chce povedať?

11Učinil všetko krásne v svoj čas, i večnosť dal do ich srdca, iba že človek nevystihne diela, ktoré koná Bôh, a to tak od počiatku až po koniec.

Večnosť dal do ich srdca, tak to si si nevšimol, že

Preklad Roháčka má nádpis k veršom: Ľudský a Boží súd. Človek na oko podobný hovädu.

Človek je na oko, ako hovädo. No je to len na oko, čo sa týka tela a nie srdca. Kristus prišiel spasiť človeka Shagara. Ak by človek bol to isté ako zviera, tak by nemal žiadnu vinu a Ježiš by nemusel prelievať krv za niekoho, kto nie je vinný. No človek je vinný a teda nie je ako zvieraťom. Má niečo viac, čo ho robí zodpovedným za svoje činy, že.

No a Boh súdi zvieratá podľa skutkov? Je spravodlivé zviera aj nespravodlivé zviera?

Človek sa tu prirovnáva k zvieraťu čo sa týka fungovaniu tela a smrti tela. No čo sa týka ducha, tak je tu rozdiel a aj rozlíšené: 21Kto vie, či duch synov človeka vystupuje hore, alebo či duch hoviad sostupuje dolu do zeme?

Písmo pozná aj pojem duch života, ktorým sa označuje princíp fungovania života všetkého živého a ten princíp je jeden.

No Písmo pozná ešte ducha človeka, ktorý je nositeľom tej ktorej osoby človeka.

No my máme poznanie v Kristu a to večný život v Kristu. Vykúpený v Kristu je zapečatený Svätým Duchom zasľúbenia. A čo je to zasľúbenie1Ján 2:25 A toto je to zasľúbenie, ktoré nám on zasľúbil, večný život

Vieme aj to, že duch človeka ide do Božích rúk a človek vstane pri vzkriesení tela do nového tela - duchovného v ktorom už nebude kolovať krv.


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 12. 2017, 14:37 avatar
41,...áno,máme túžbu po večnom živote! A kde tam vidíš nesmrteľnú dušu?
...........................................................
A ak majú zvieratá len "jedného ducha",.....kde si nabral aj druhého?
Ukáž miesto,kde niečo prežíva smrť a putuje do neba?

Prečo Ježiš povedal,že "nikto nikdy nevystúpil na nebesia"?
Povieš ,že klamal?
Teda,...kde v Písme je reč o tom "duchu osoby"/ten iný duch/?


47.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   3. 12. 2017, 22:27 avatar
43
Ale ja nič také nepíšem, čo mi podsúvaš. Kde ja píšem o nesmrteľnej duši? Radšej si to prečítaj ešte raz.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 12. 2017, 17:51 avatar
A bobky sa dajú pozametať,.....ale zdochnutú kozu nepodojíš! 
Súhlasí Lemmy
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:02,  Zuzka. Tešíš sa, že si dáš beztrestne Marišku?*39
dnes, 16:00,  Kasafran. A občania na vyššej úrovni poznania čo o nej hovoria?
dnes, 15:46,  Takže tá koalícia nie je až tak pozadu, ako som si myslela, oni zrejme dva mesiace dozadu...
dnes, 15:40,  CBD (kanabidiol) nepsychotropná látka vyskytujúca sa v marihuane bude v SR legalizovaná....
dnes, 15:40,  Na každú otázku existuje jednoduchá nesprávna odpoveď :)
dnes, 15:27,  Samozrejme.
dnes, 15:12,  Takáto správa SIS môže "očariť" len občanov SR na nižšej úrovni poznania....
dnes, 15:03,  Tieto konšpiračné weby, on nooou
dnes, 15:03,  Nemyslím si, že toto je najlepšia baliaca hláška na začiatok :D
dnes, 15:02,  Každý máme niečo na tričku, za čo sa môžeme hanbiť a každý máme hanbu. Však...
dnes, 14:58,  Kasafran, pravdu povediac len veľmi málo navštevujem internetové weby, stránky,...
dnes, 14:57,  Trump sa len nevie zmieriť s tým, že prehral a vinu hádže na všetkých okolo
dnes, 14:53,  už sa na to teším
dnes, 14:52,  Veľmi pekná myšlienka
dnes, 14:40,  kasafran veď minule si písal že covid 19 neexistuje a dnes o jeho prekonaní ???
dnes, 14:36,  prvnízpravy odnož ruskeho hovnometu hlavnespravy . Tuviánec Šojgu by sa mal deda opýtať...
dnes, 14:33,  (15) J.Tull, touto svojou reakciou ma chceš nebodaj presvedčiť, že prekonanie koronavíru sa...
dnes, 14:30,  J.Tull myslíš si , že to bude stačiť ? Moje doporučenie je Zuzka ak to bude možné daj sa...
dnes, 14:27,  Osvietení má bann . Možno si myslel Osvietený , Čeka a Ardun . To sú moje nicky . Ano...
dnes, 14:25,  Zuzka8, ak Ti môžem poradiť... Snaž sa posilňovať svoju imunitu ako len zvládaš... nielen...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Láska je ako poleva - prvá lyžica horúca, posledná studená.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(146 360 bytes in 0,300 seconds)