Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Otázky pre svedkov Jehovových (13)…

11
reakcií
190
prečítaní
Tému 6. júna 2020, 01:40 založil pozorovateľ.

podobné témy:1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   6. 6. 2020, 01:40 avatar
Otázka 13:

Keď Ježiš hovoril svojim učeníkom o blížiacom sa zničení chrámu a Jeruzaléma, povedal im, že ‘národy budú šliapať Jeruzalém, kým sa nenaplnia stanovené časy národov’! Zdá sa veľmi nepravdepodobné, že by učeníci chápali, že Ježiš poukazuje na zničenie Jeruzalema Babylonom pred šiestimi storočiami! Koniec koncov, Jehova obnovil Jeruzalem a dokonca oprávnil Židov na obnovu chrámu. Aj keď Židia nemali svoje vlastné kráľovstvo a Júda bol jurisdikčný okres Rímskej ríše, ktorá prišla po Babylone, Medo-Perzii a Grécku, židia si stále užívali relatívnu slobodu - najmä slobodu bohoslužby. Otázka znie: ako bol šliapaný Jeruzalem národmi pred tým, ako Rimania doslova šliapali sväté mesto v roku 70 n.l.?

11. kapitola Zjavenia tiež hovorí, že národy budú šliapať symbolické sväté mesto a chrám (Kresťanský zbor pomazaných bratov Krista) na určitý čas. Vzhľadom na skutočnosť, že sa biblické proroctvo vykladá samo, nie je to 42 mesiacov (1 260 dní alebo čas, časy a pol času) menovaných časov národov, o ktorých hovoril Ježiš, namiesto sedem časov Nabuchodonozorovho šialenstva?


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 03:29 avatar
1, .... Jedno proroctvo v biblickej knihe Daniel znie: ..... „Zotnite strom a skazte ho. Nechajte však v zemi peň, ale so železnými a medenými pásmi... kým nad ním neprejde sedem časov.“ ?(Daniel 4:23)
Ako je zrejme z Písma, týchto „sedem časov“ je rovnako dlhé obdobie ako „ustanovené časy národov“.
A ako opäť vieme, "časy národov" /ustanovené časy/ sa začali zosadením posledného kráľa Izraela /Cedekijaha/ a skončili dosadením Krista na trón v roku 1914! A to všetko korešponduje s Danielom, knihou Zjavenie a Lukášom!
A zabúdaš na jeden dôležitý fakt, nakoľko dané proroctvá poukazujú na "kráľovskú líniu" a Bohom ustanoveného vládcu.
Teda, .... že od 1 zničenia chrámu, Jeruzalemu, bola prerušená kráľovská línia. Preto sa sedem časov počíta od posledného zosadeného kráľa/a zničením Jeruzalemu/ až po Ježiša, kráľa!
Inak ....... „Výraz ‚časy pohanov‘ použil náš Ježiš na obdobie pozemských dejín medzi odstránením predobrazného Božieho kráľovstva, izraelského kráľovstva (Ezechiel 21:25–27) a uvedením a zriadením jeho protiobrazu, pravého Božieho kráľovstva.
Kráľovi, ktorý mal sedieť na Jehovovom tróne v Jeruzaleme ako posledný, bolo povedané:..... „Odstráň turban a zlož korunu... Istotne nebude patriť nikomu, kým nepríde ten, kto má zákonné právo, a tomu to dám.“ ?(Ezechiel 21:25–27)
Koruna mala byť z hlavy tohto kráľa zložená a Božia vláda nad Božím ľudom mala byť prerušená. Stalo sa to v roku 607 pred n. l., keď Jeruzalem zničili Babylončania. Počas nasledujúcich ‚ustanovených časov‘ Boh nemal mať na zemi vládu, ktorá by symbolizovala jeho panovanie. Až na konci týchto časov mal Jehova dať oprávnenie vládnuť tomu,..... „kto má zákonné právo“ — Ježišovi Kristovi. A to sa stalo/opakujem/ v roku 1914!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda k položenej otázke: ...... pohanské vlády symbolizované divými zvieratami mali ..... "šliapať"‘ po práve Božieho Kráľovstva riadiť ľudské záležitosti a mali vládnuť pod Satanovou nadvládou. — Pozri Lukáša 4:5, 6.
A to, čo spomínaš, tých (1 260 dní alebo čas, časy a pol času) ....... nám pomáha len zistiť dĺžku ‚siedmich časov‘. Ukazuje, že 1260 dní je rovnako dlhé časové obdobie ako „čas [jeden] a časy [dva, množné číslo] a pol času“ — spolu tri a pol „času“. (Zjavenie 12:6, 14) To znamená, že dvojnásobok, čiže sedem časov, je 2520 dní.
A tak ešte raz .... Časy pohanov, ktoré sa začali v októbri v roku 607 pred n. l., sa podľa tohto výpočtu skončili o 2 520 rokov v októbri 1914.


6.
označiť príspevok

pozorovateľ
   6. 6. 2020, 05:51 avatar
Tu len okomentujem 7 časov. Daniel žil ako lykožrút počas siedmych rokov podľa proroctva Daniela. Po 7 rokoch mu bolo prinavrátené jeho kráľovstvo, niečo, čo nemá obdoby v celých dejinách ľudstva! Ale kde máš biblický príklad, že je potrebné zdvojnásobiť tých sedem časov, aby sme vypočítali dĺžku niečoho, o čom Ježiš vôbec neprorokoval, lebo to, o čom prorokoval, sa vzťahovalo na budúcnosť? Ani jeho apoštolovia nemali v záujme brať do úvahy minulých 600 rokov, aby pochopili budúcnosť! Toto 'počítanie' alebo špekuláciu adventistov prijal brat Russell, lebo aj on sám bol obdivovateľ agyltológie a určitých mysticizmov, ako pyramíd a pod., ktoré on sám použil...mimochodom, brat Russell a jeho spoločníci čakali Kristov "neviditeľný príchod" v roku 1874 a Armagedon v roku 1914! Až brat Rutherford to v roku 1925 zmenil na rok 1914. V skutočnosti bolo to zjavenie od Jehovu Boha alebo len čistá ľudská špekulácia? Aj keď Jehova Boh a jeho syn Ježiš Kristus používajú spoločnosť SV na uskutočnenie Božej vôle, stále podľa prorockého príkladu z minulosti tolerujú 'človeka nazákonnosti' v svojej organizácii až do času, keď Ježiš začne vládnuť z neba nad celou zemou - "Syn človeka vyšle svojich anjelov a tí zozbierajú z jeho Kráľovstva všetkých, ktorí zvádzajú iných na hriech, a tých, ktorí páchajú zlo, a hodia ich do ohnivej pece. Tam budú plakať a škrípať zubami. Vtedy budú spravodliví žiariť jasne ako slnko v Kráľovstve svojho Otca. Kto je ochotný počúvať, nech počúva." - Matúš 13:41-43.


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 12:35 avatar
6, .... opäť ma len presviedčaš, že ničomu nerozumieš. Daniela sa dané proroctvo netýkalo ale Nabuchonodozora. To bolo prvé splnenie. A to druhé sa splnilo v roku 1914 zrodom Božieho kráľovstva, keď skončili časy pohanov.
Tiež tvoja otázka "že je potrebné niečo zdvojnásobiť" poukazuje na to, že nechápeš čo som napísal.
To, koľko je tých "sedem časov" by sme nepochopili, keby tam nebol daný údaj, ktorý nám hovorí aká je dĺžka tri a pol času?!
A ak vieš rátať do sedem, tak, a chceš zistiť, koľko je potom sedem časov, tak je jasné ,že to musíš zdvojnásobiť.
Poviem ti to ako žiačikovi prvého stupňa. Mama dvoch synov a kúpila v obchode pre každého syna tri a pol kila jabĺk. Koľko kilov jabĺk mama kúpila v obchode? Rozumieš?
A JS mali isté chybné očakávania, ale všetko sa presne upravilo, tak ako pribúdalo nové svetlo porozumenia. A to vy neakceptujete. Ja sa netlačím dopredu a viem, že náuka a všetko ostatné u JS stojí na pevnom základe. A to na 99%. Ak to porovnáš s inými cirkvami kresťanstva, tak tam je na maximálne na 60% /adventisti a spol./
A aj iné, veľké denominácie kresťanstva, mali viacero chybných očakávaní a menili opakovane rôzne náuky a predsa im to nikto nevyčíta. A ak im sa niečo vyčíta, tak ich správanie, a to, že prijali ľudské náuky! A že nekonajú Božiu vôľu.
Samozrejme, vás tam neradím, vy ste úplne mimo. Proste nemôže nejaká samozvaná, malá skupinka si povedať, že ona je tá pravá, ak to ničím nedokazuje. Ani učením, ....ani správaním, ....proste ničím. Chýba vám aj elementárne poznanie, čo vidno aj z toho ako interpretuješ "človeka nezákonnosti". To, ako dnes JS žijú, ...ako sú jednotní, .... a ako sa po celom svete hlása posolstvo,..... je tak silný, dôkazový prvok, ..... že aj slepý musí dnes vidieť, koho dnes používa Boh?! Toto dielo sa nedá robiť bez podpory Božieho ducha.
---------------------------------------------
A akým súdom súdiš, takým budeš aj ty posúdení! Kristových bratov označuješ za "človeka nezákonnosti", a seba vyvyšujete. Hádaj, ako môžeš skončiť? Ja to nechápem, ty budeš musieť byť úplne otrlí voči pravde, Bohu alebo tak nerozumný! Si samovrah!

   


3.
označiť príspevok

pozorovateľ
   6. 6. 2020, 03:43 avatar
Ježiš Kristus začne vládnuť nad svetom po svojom druhom príchode. To sa ešte nestalo, lebo vláy sveta pokračujú vo svojich vládach a podľa Daniela Ježiš začne vládnuť nad svetom, keď zničí kráľa severu (ktorý pred tým zničí kráľa juhu - Daniel 11:42). A 'sedem časov' nie je to isté ako 'ustanovené časy'...toto 'počítanie' vedúce k roku 1914 prevzal Russell od adventistov a je to proti inšpirovaným slovám Ježiša Krista: "Nikto nevie ten deň ani hodinu"!


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 04:35 avatar
3, .... a čo ti hovorí text: .... „Jehova vystrie žezlo tvojej moci zo Sionu a povie:Podmaňuj uprostred svojich nepriateľov.“ (Žalm 110:2) ....??? A čo hovorí kontext celého Žalmu? Napríklad ten tretí verš?
Kedy to Ježiš koná? A kto vedie dané zvestovateľské ťaženie? Mat.24,14 Nie Ježiš ako kráľ? V Biblii je to zdôraznené viackrát!
A Daniel opisuje daným stromom/okovami/ pád Izraelského kráľovstva a zrod daného kráľovstva na čele s Ježišom. To proroctvo je jasné! samozrejme nemusíš mu veriť. A ani sa nebudem už pýtať ako to potom je? Lebo tvoj názor ma nezaujíma. Nakoľko viem že by si povedal, napísal aj tak nejakú hlúposť! Vy len všetko spochybňujete, čo tvrdia JS, a nemáte na to možno ani svoj názor. len ničíte, búrate.
A koniec časov pohanov nie je "deň, hodina Ježišovho príchodu", .... ale prítomnosti!
Príchod Ježiša /čo nevieme/ , je to, keď bude zničený svet/zlí/ v armagedone ! Pletieš si "príchod Ježiša s jeho prítomnosťou, keď bol dosadený za kráľa!
To, že tomu je tak, je zrejme z biblickej chronológie, .... keď dnes všetci vedia , že aj v 1 storočí sa naplnila presne taká ostá chronológia Ježišovho "príchodu"/prítomnosti/ a aj židia vyrátali na základe Biblie/Daniela/ že sa má mesiáš objaviť okolo roku 29 n.l. Ten výpočet je aj v katolíckej Biblii v poznámke pod čiarou. A aj iní kresťania to akceptujú!
Ale zničenie/to, čo nevedeli kresťania/ prišlo až v roku 70.n.l. Teda, presne sa všetko navlas opakuje. Aj preto je dané znamenie napríklad u Matúša v 24 kapitole - "ZLOŽENE ZNAMENIE"!
Teda, .... má viac spĺňaní! A to tvrdia aj iní kresťania!
Teda, aj tu vidno ako sa mýliš!
           


5.
označiť príspevok

pozorovateľ
   6. 6. 2020, 05:16 avatar
4...Nebudem komentovať všetko v čom si tam protirečíš, lebo by to bolo na veľmi dlhý článok. Len nakrátko okomentujem tvoje slová: "A koniec časov pohanov nie je "deň, hodina Ježišovho príchodu", .... ale prítomnosti!" V prvom rade keď si preštuduješ Grécke výrazy 'príchod', 'prítomnosť' alebo aj 'zjavenie Ježiša Krista', tak zistíš, že sa vzťahujú na jednu a tú istú myšlienku, ale vyjadrenú rôznymi slovami. A po druhé, výraz 'koniec časov pohanov' má definitívny začiatok (či už je to deň alebo hodina) a skončí tiež v definitívnom čase - v Armagedone.


8.
označiť príspevok

pozorovateľ
   6. 6. 2020, 13:23 avatar
7 ... Ja ťa presviedčať nemienim, ani nebudem, ty sa musíš presvedčiť sám (1. Tesaloničanom 5:21). Ja len poukazujem na to, čo hovorí Písmo. Napríklad to, čo SV učila počas asi 100 rokov ako "zjavenú pravdu" teraz menia a prezentujú ako "novú pravdu". Štúdiun SV ohľadne proroka Joela - wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - pod názvom "Útok zo severu" teraz učí, že Joelove kobylky nereprezentujú SJ ale že sa to vzťahovalo na Babýlón. (podobne aj v poslednej knihe Čisté Uctievanie ohľadne koho reprezentuje alebo koho predobrazom je neverný Jeruzalem teraz zmenili, že to nie je Kresťanstvo, ale nepovedali na koho sa to vzťahuje - aj keď pre rozumného čitateľa je to jasné ako facka - vzťahuje sa to na nich, na tých, ktorí až dodnes prebývajú v organizácii a ktorých pri svojom príchode nájde Ježiš Kristus falošných a vyhodí ich zo svojho kráľovstva). A keď tu nájdeš nejaké gramatické chyby, tak to je náročky, aby si mal do čoho kopnúť...:-)


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2020, 13:50 avatar
8, ....ale ja to viem! A viem čo učili aj iní, a dnes tak neučia. RKC voľakedy učila, že obeť Krista bola zaplatená satanovi, .... ale dnes tak neučí a podobne.

A to, čo cituješ sú úplne prkotiny pre moju vieru a každého kresťana. To sú detaily proroctiev, ktoré keď sa začnú spĺňať sa vždy presne upravia. Takto bolo vždy! Viera stojí na iných základoch. Povedz, kto sa vôbec čo len trochu približuje poznaniu biblie JS?

Kto dnes ako jediný, presne chápe knihu Zjavenie? A podobne?

A dané analógie JS sedia, .... ale z hľadiska presnosti sa isté veci upravili. Príklad: Ježiš sám poukazoval na spojitosť konca sveta s inými zásahmi Boha. Sám poukázal na rovnakú analógiu. A to, keď prirovnal armagedon /koniec sveta/ k .... "potope", ...."k Sodome".....a aj k "zničeniu v roku 70 n.l." A pritom boli výrazné odlišnosti pri každom zásahu. A to výrazné! Tak prečo to Ježiš použil ako predobraz? Nie, vždy pri každom predobraze musia byť spoločné všetky prvky spĺňania v tom ktorom čase!
Konce sveta /Pánove dni/ sú toho dôkazom!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A tak aj analógia s Jeruzalemom v mnohom sedí, ale nakoľko trebárs neverný Jeruzalem v minulosti sa napravil, tak bratia to upravili, dané porozumenie. Nakoľko dnešné "kresťanstvo"/súčasť Veľkého Babylonu/ sa už nikdy nenapraví a bude zničené!Ale daná "nevernosť", ... "duchovné smilstvo", ..... a iné prvky navlas sedia s dnešným kresťanstvom.
Bratia sú tak dôslední, že dnes už len doťahujú všetko do detailov, ale príklad neverného Jeruzalemu , ..... kobylky ,.... Ohola, Oholiba , ..... majú dnes svoje spĺňanie, analógiu. Aj keď sa isté veci odlišujú.
A ja sa nechytám na tvoje gramatické chyby, .... nie som ako ty. Mne ide o podstatné veci a o prežitie každého. A presné poznanie zachraňuje ľudské životy!
Ty si ani nepochopil súčasné úpravy JS! A pritom neverné kresťanstvo má veľa predobrazov, analógií.
 


11.
označiť príspevok

teolog
   7. 6. 2020, 07:21 avatar
Keby Vedúci Zbor SJ bol vedený svätým duchom Jehovu Boha, tak by neboli potrebné "úpravy"! Bolo potrebné "upravovať" správy starovekých prorokov?


10.
označiť príspevok

pozorovateľ
   7. 6. 2020, 00:58 avatar
9 ... "A presné poznanie zachraňuje ľudské životy!" - Presne tak - pravá viera je založená na presnom poznaní Písma a v konečnom dôsledku zachraňuje životy! Ak SJ dnes nedokážu presne identifikovať to, o čom pod inšpiráciou píše apoštol Pavol v 2. Tesaloničanom 2:1-4 a potom v 2:9-12, ich viera je chybná a nezachrání ich životy!


12.
označiť príspevok

teolog
   7. 6. 2020, 07:40 avatar
2 - problém s počítanim siedmych časov ako 2 520 rokov je v tom, že roky židovského národa boli 360 dní dlhé, zatiaľ čo roky nášho letopočtu majú 365 dní...možno malý prehľad, ale keď to chceme aplikovať na splnenie Jehovových proroctiev, máme problém! Nie nadarmo Ježiš varoval svojich učeníkov: "Ten deň ani hodinu nepozná nikto z ľudí, ani im to nebude zjavené!"
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:13,  Ja som tiež rasista. Rozlišujem rôzne rasy. Netvrdím, že všetci ľudia sú len bieli, alebo...
dnes, 00:10,  Hlupák Kasafran ti dá súhlas, pritom: a dochází k názoru, že jde o chybu softwaru, který...
dnes, 00:06,  Vám fašistom načisto šibe z toho rasizmu, ktorým trpíte. Ty i hokejkár.
včera, 23:53,  (15) Osvietený,l opäť pletieš piate cez deviate - nuž, ale čo iné sa dá od týpka Tvojho...
včera, 23:46,  (66) Hokejis, a to obojstranne - z bielych i čiernych rovnakých figúrok...
včera, 23:39,  Ja nie som tvoj bráško Julko Tri mesiace unikal muž útočiaci na česko - taliansku...
včera, 23:37,  https://www.google.com/search?q=uspore+žiarivky&oq=uspore+žiarivky&aqs=chrome..69i57.4083j0j7&c...
včera, 23:37,  už sa len opakuješ ty blbeček, čo iné ti ostáva?...to samé teľa zo...
včera, 23:31,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:31,  Kasafran to sa o tvojom prerode z bolševíka na fašistu povedať nedá. To je dosť bežným...
včera, 23:27,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:26,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami) To...
včera, 23:26,  Osvietený, ten Tvoj prerod z mesiáša na žaka je skutočne obdivuhodne nevídaný...
včera, 23:24,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:23,  Tvoj nick okokoteneho ti admin zabanoval cumel náš milaničko Miňo dviňo a ine debilnosti...
včera, 23:23,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:22,  Moje nervy, moje nervy...začínam mať o neho obavy. Pôsobí nejako divne. K: Milanko! Máme...
včera, 23:20,  Podvodník nemôže. ..
včera, 23:19,  NESMRTEĽNÝ! Slovenský Highlander! To je on! KONIEC NESMRTEĽNÝ!...
včera, 23:18,  Okokotený odporúčam Ti, aby si sa pokúsil zdržať, alebo aspoň trochu viac šetril svoju...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Som vegetarián, ale na mäso sa pozerať môžem.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 983 bytes in 0,204 seconds)