Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Otázky pre svedkov Jehovových (10)…

19
reakcií
300
prečítaní
Tému 4. mája 2020, 07:30 založil pozorovateľ.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   4. 5. 2020, 07:30 avatar
Otázka 10:

“Dostali moc nad štvrtinou zeme, aby zabíjali dlhým mečom, hladom, smrteľnou chorobou a divými zvieratami.” - Zjavenie 6:8.

Podľa Zjavenia, keď sú štyria jazdci prepustení, je im udelená moc nad štvrtou časťou Zeme, zabíjať dlhým mečom, nedostatok potravín a smrtiacim morom. Prvá svetová vojna a španielska chrípka však spôsobili smrť ani nie jedného percenta obyvateľstva vtedajšieho sveta - nikde takmer 25%! Ale od roku 1914 obyvateľstvo sveta neustále rastie aj napriek vojnám a chorobám, takže na Zemi je dnes osem miliárd ľudí. Ak by v roku 1914 dostali jazdci Apokalypsy autoritu nad štvrtinou Zeme, nemali by sme očakávať masívne zníženie počtu obyvateľov, ako keď napríklad čierny mor postihol Európu pred storočiami a na niektorých miestach znížil počet obyvateľstva o 50 percent?

4.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   4. 5. 2020, 16:47 avatar
Ty si nejaký odpadlík od svedkov Jehovových?  
Súhlasí Shagara

5.
označiť príspevok

pozorovateľ
   4. 5. 2020, 23:42 avatar
Vysvetlil ti Eckhart Tolle zmysel života?

9.
označiť príspevok

t-e-ó-m-a muž
   7. 5. 2020, 05:40 avatar
Mne nemá kto čo vysvetľovať zmysel života. Zmysel života nie je ako učivo v škole.  

11.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   7. 5. 2020, 10:04 avatar
pre kazdeho ma jeho zivot nejaký zmysel.. a kazdy moze mat iný zmysel zivota..
Súhlasí t-e-ó-m-a

17.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2020, 23:57 avatar
11, ....... to je síce pravda, ale je jeden skutočný zmysel života o ktorom hovorí Písmo a ten je spoločný celému ľudstvu. Aj ked ho mnohí neprijímajú, lebo ten zmysel sa musí objaviť. A tento hlbší zmysel nie je záležitosťou ľudského vkusu a túžby, ale je daný Zvrchovanou autoritou. A len keď ho nájdeme môžeme byť skutočne šťastní!
To, čo cituješ ty Johny, je len istou náplňou nášho života, koníčkom a podobne. Teda skúsme rozlišovať medzi zmyslom života. Niečo si môžme vyvoliť sami, a nie čo je pevne stanovené!

16.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2020, 23:52 avatar
1, ..... ak si takto pochopil danú správu, tak sa nečudujem že si odpadlík. Za prvé, jazda jazdcov ešte nepominula. Za druhé, daná správa uvádza všetky úmrtia z rôznych dôvodov. A za tretie, určite sa to nemá chápať tak, že by mala zomrieť štvrtina zeme.
A za štvrté, v armagedone bude dokonca viac ako štvrtina zničených. Sofoniáš 1,18,. Ez.39,12-15.,Kazateľ 7,28

19.
označiť príspevok

teolog
   11. 5. 2020, 11:18 avatar
Apoštol Pavol bol obvinený "preslávenými apoštolmi" ako odpadlík...a on je predobrazom dnešných verných pomazaných bratov a sestier, ktorí sa nedali oklamať, presne tak, ako starovekí izraelskí proroci...!

2.
označiť príspevok

pozorovateľ
   4. 5. 2020, 14:26 avatar
Táto otázka môže zaujímať aj nesvedkov...:-)

3.
označiť príspevok

pozorovateľ
   4. 5. 2020, 14:26 avatar
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví...:-)
Súhlasí kntsz

6.
označiť príspevok

pozorovateľ
   5. 5. 2020, 06:06 avatar
Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle...:-)

7.
označiť príspevok

pozorovateľ
   5. 5. 2020, 10:49 avatar
Človek mieni a človek aj mení...:-)

8.
označiť príspevok

pozorovateľ
   7. 5. 2020, 04:51 avatar
Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi...:-)
Súhlasí Starý chren

10.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 5. 2020, 07:15 avatar
To záleží na uhle pohľadu. Z istých aspektov nazerané, je medzi mužmi a ženami mnoho rozdielov.
Súhlasí Starý chren

13.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 5. 2020, 13:00 avatar
Život je ako pohár a je iba na tebe čím si ho naplníš. Aj tak si to nakoniec vypiješ sám...:-)

15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 5. 2020, 13:02 avatar
Ja som svoj pohár naplnil rozumom a citom. Môj vlastný citát: Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.

12.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 5. 2020, 08:42 avatar
Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie...:-)

14.
označiť príspevok

Starý chren muž
   9. 5. 2020, 13:02 avatar
Iba vtedy, keď je už najhoršie. Ale vlastne, to je kedy?

18.
označiť príspevok

teolog
   11. 5. 2020, 11:15 avatar
Apoštol Pavol bol obvinený "preslávenými apoštolmi" ako odpadlík...a on je predobrazom dnešných verných pomazaných bratov a sestier, ktorí sa nedali oklamať, presne tak, ako starovekí izraelskí proroci...!

20.
označiť príspevok

pozorovateľ
   24. 5. 2020, 07:40 avatar
V skutočnosti jazda jazdcov Zjavenia ešte ani nezačala...:-)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:13,  Ja som tiež rasista. Rozlišujem rôzne rasy. Netvrdím, že všetci ľudia sú len bieli, alebo...
dnes, 00:10,  Hlupák Kasafran ti dá súhlas, pritom: a dochází k názoru, že jde o chybu softwaru, který...
dnes, 00:06,  Vám fašistom načisto šibe z toho rasizmu, ktorým trpíte. Ty i hokejkár.
včera, 23:53,  (15) Osvietený,l opäť pletieš piate cez deviate - nuž, ale čo iné sa dá od týpka Tvojho...
včera, 23:46,  (66) Hokejis, a to obojstranne - z bielych i čiernych rovnakých figúrok...
včera, 23:39,  Ja nie som tvoj bráško Julko Tri mesiace unikal muž útočiaci na česko - taliansku...
včera, 23:37,  https://www.google.com/search?q=uspore+žiarivky&oq=uspore+žiarivky&aqs=chrome..69i57.4083j0j7&c...
včera, 23:37,  už sa len opakuješ ty blbeček, čo iné ti ostáva?...to samé teľa zo...
včera, 23:31,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:31,  Kasafran to sa o tvojom prerode z bolševíka na fašistu povedať nedá. To je dosť bežným...
včera, 23:27,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:26,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami) To...
včera, 23:26,  Osvietený, ten Tvoj prerod z mesiáša na žaka je skutočne obdivuhodne nevídaný...
včera, 23:24,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:23,  Tvoj nick okokoteneho ti admin zabanoval cumel náš milaničko Miňo dviňo a ine debilnosti...
včera, 23:23,  Žako, žakóóó, papagáj náš, pichal by si ? Alebo sa opicháš sám ? (pred 2 minútami)...
včera, 23:22,  Moje nervy, moje nervy...začínam mať o neho obavy. Pôsobí nejako divne. K: Milanko! Máme...
včera, 23:20,  Podvodník nemôže. ..
včera, 23:19,  NESMRTEĽNÝ! Slovenský Highlander! To je on! KONIEC NESMRTEĽNÝ!...
včera, 23:18,  Okokotený odporúčam Ti, aby si sa pokúsil zdržať, alebo aspoň trochu viac šetril svoju...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Vstúpiť do manželstva neznamená vzdať sa slobody, ale vymeniť osobnú slobodu za spoločnú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(85 793 bytes in 0,216 seconds)