Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Odvážny sa bude brániť, zbabelec sa schová

1
reakcií
682
prečítaní
Tému 5. októbra 2017, 21:35 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 10. 2017, 21:35 avatar
Odvážny sa bude brániť, zbabelec sa schová a bude čušať. Veď to hovorca nejako zažehlí.
Prezident vlastizradca?

Vážený pán prezident!

Rád by som Vám položil niekoľko otázok aby som mal jasno v tom, či v nadpise má byť otáznik, alebo výkričník.
Dnes som čítal Váš príhovor na pôde OSN. Teda organizácie, ktorá sa dá právom nazvať impotentnou, lebo odkedy vznikla, ani raz si nesplnila úlohu, pre ktorú vznikla – zabrániť vojnovým konfliktom.
Musím povedať že sa mi chlpy zježili, keď som čítal, ako musíme pomáhať migrantom, ale hneď sa mi aj uľavilo, keď som si prečítal: “ Som hlboko presvedčený, že morálnou povinnosťou každej úspešnej, modernej krajiny je pomôcť.“

Netešil som sa dlho, keď ste večer vydali na facebooku vyhlásenie: „Zdôraznil som, že je povinnosťou nás, úspešných krajín, pomáhať slabším vydali“.
Neviem, či sa mám smiať, alebo plakať, keď “náš“ prezident pokladá rozkradnuté, rozpredané, hypotékami a úvermi zotročené a zadĺžené Slovensko s priemernou mzdou niekde okolo 900,- eur za úspešnú a modernú krajinu. Pán prezident, máme rovnaké, ak nie drahšie potraviny, byty a domy ako sú v Rakúsku, Nemecku, Holandsku …, ale tieto krajiny majú priemernú mzdu niekde okolo 3 000 eur. Sme chudáci, a nie úspešní a moderní. Naši dôchodcovia, ktorí túto krajinu vybudovali, sú žobráci s priemerným dôchodkom 415,- eur !!! Komu chcete pomáhať?! Uprednostňujete cudzích vandrákov a vlastizradcov pred vlastnou krvou, národom ? To si chcete hovoriť prezident Slovenska?!

Nechcem tu rozoberať zloženie “migrantov“, len na upresnenie, pre nikoho normálneho a normálne zmýšľajúceho človeka nemôže byť prirodzené, aby v prípade vojny opúšťali krajinu zdraví muži, kým ženy a deti nechali napospas útočníkom. Na Slovensku už niekoľko “migrantov“ máme. Zdraví, mladí, plní energie, ale nebojujú, sekajú machrov v našich nákupných centrách, idú v uličke roztiahnutí 4-5-ti a neuhnú sa nikomu. Už som ich párkrát stretol, aj moja polovička, a nemal som z nich dobrý pocit. Mal som rovnaký pocit ako z našich tmavších, dlhoročných spoluobčanov. Prečo? Lebo sú rovnako provokačne agresívne naladení, vedia, že sú tu chránený druh a my im nič nemôžeme, máme sa im prispôsobovať, a to, bohužiaľ, aj robíme. Aj ja. A je mi to ľúto že sme takto hlboko klesli.

Vysvetlím situáciu nás bielych, väčšiny, nedávnou, nie ojedinelou príhodou:
Boli sme s dcérkou, slušne vychovanou, na ihrisku v okresnom meste, v parku v centre mesta. Malá sa hrá, my rodičia sme boli nablízku, aby sme občas pomáhali pri náročnejších preliezkach. Na jednom úzkom moste čakala malá, kým prejdú deti na druhú stranu, keď sa jej do cesty postaví o 3-4 roky starší cigán (slušne oblečený) a vidím, že sa s ním háda. Malá sa len tak nedá, aj keď má len 4 roky, a keď som prišiel bližšie, zistil soml, že malý jej hovorí: Zabijem ťa! a malá mu odpapuľuje: To je neslušné, to sa nehovorí! Slušne som povedal malému, aby sa choval slušne, nechal malú prejsť, ale pri najbližšej príležitosti to samozrejme zopakoval. Rodičia, ako je zvykom, sedeli v hojnom počte neďaleko (ale vyzerali na slušných). Keď som im povedal, aby dohovorili svojmu synovi, nechcite vidieť, akú spŕšku som schytal. Čo som teda ako biela väčšina urobil? Nič, aby som uchránil malú pred krikom, šli sme preč, aj keď sa chcela hrať, museli sme si nájsť výhovorku, nemohli sme povedať pravdu.
Je pravda, že osobne by som tým nadľuďom radšej vynadal, ale strhlo by sa bitka, a tu je kameň úrazu: 1. nie je to dobrý príklad pre malé dieťa a ktovie, ako by sa s tým vysporiadala 2. ak by došlo k bitke, ktorú by vyvolali samozrejme cigáni, bol by som stíhaný ja, slušný občan, lebo takto sú postavené zákony. Keďže som niekoľko rokov trénoval bojové umenia, roztžka by sa skončila veľmi zle, a ja by som pre „neprimeranú obranu“ skončil vo väzení za ťažké ublíženie na zdraví, v lepšom prípade by som mal niekoľkomesačné ťahanice a vyhrážky zo strany nadľudí. Ak by som bol netrénovaný, zdupkal by som, možno im radšej ani nič nehovoril, inak by mi hrozilo, že dostanem po papuli ja.

Takže pán prezident, čo máme robiť my, slušní občania?
Kto je na detskom ihrisku diskriminovaný?
Prečo sa nemôžeme brániť proti vulgarizmom, vyhrážkam, neslušnosti?!
Ako máme toto vysvetliť našim slušne vychovaným deťom?!
Máme ich vychovávať k tolerancii k neslušnosti, k ustupovaniu zlu a neprávosti?!
Nemáte náhodou Vy plné ústa slušnosti, tolerancie a neviem ešte akých sladkých rečí?!
Komu sú adresované? Alebo sú to podobné reči ako Váš ostrov stability Turecko?

A poprosím Vás, nepoužívajte na mňa tie vaše rečičky že som rasista, fašista a neviem čo. Mám priateľov cigánov aj moslimov. Môj lekár je černoch, moslim zo Sudánu, ale nikdy by sem nepozval nikoho z domova, lebo povedal : oni sem nepatria, to je iná kultúra, nedokázali by tu žiť, tam je ich domov, rodina, zem…
Dokonca môj švagor je moslim, Američan, a je zhrozený tým, čo sa deje, a čo je to za “ľudí“ ktorí sem prichádzajú, ktorí robia tie zverstvá doma, a nedokáže pochopiť, ako za posledných 30 rokov upadol celý Blízky východ z modernej spoločnosti do praveku. Pokiaľ si pán prezident myslíte že burky a podobné hovadiny sú pre moslimov bežné, tak ste na omyle. Bežné boli tu aj tam minisukne, účesy, móda rovnaká ako u nás. Keď som videl fotky jeho ako malého, tak to bolo rovnaké ako naše fotky spred 30-40 rokov.
Najprv Vás poprosíme, integrujte cigánov a potom môžete uvažovať (ale len uvažovať, a aj to len so súhlasom národa) o tom že sem dovlečiete niečo ďalšie.

Keď USA bezdôvodne napadlo Irak, bavili sme sa o tom medzi kamarátmi a zhodli sme, sa že je to koniec. Koniec preto, lebo všetci, čo voľakedy v týchto krajinách boli a vedeli, ako to tam chodí, vedeli i to, že keď padne v arabskom svete vládca, je zle, lebo sa začne boj o moc. Domáci vždy hovorili, že im musia vládnuť tvrdou rukou, inak bude v krajine peklo. Vtedy som nemal potuchu, ako to mysleli, dnes to vie celý svet. Demokracia nie je pre Arabov, nefunguje ani fungovať nebude. Len sa zamyslite a ukážte mi aspoň jeden príklad demokracie v arabskej krajine. A vy nám teraz chcete nahovoriť že tu im bude dobre a budú poslúchať? HA HA HA.
Do Európy prichádzajú milióny “vojnových“ utečencov, ale zabúdate na fakt, že utekajú z občianskych vojen. Teda vojen, ktoré si sami vyvolali: Občianska vojna je ozbrojený konflikt, ktorý medzi sebou vedú bojujúce strany, napr. politické, náboženské alebo národnostné skupiny tej istej krajiny, boj môžu viesť medzi sebou alebo proti vláde krajiny. Prečo máme dúfať že tu sa ich správanie zmení, a budú tolerantní, keď to nedokázali v domácom prostredí, kde žili po mnoho generácii?
Zasievate semená vojny, pretože ste nepochopili že ľudstvo bolo prirodzene rozdelené po tisíce rokov podľa farby pleti, rasy, náboženstva, jazyka, kultúry. Zatiaľ nikdy, opakujem nikdy sa súžitie neskončilo dobre. Toto by ste pán prezident mali vedieť, keď nám stále zdôrazňujete potrebu poučiť sa z histórie.
Minulú nedeľu pri obede sa ma polovička spýtala: Čo si myslíš bude vojna? Ja som odpovedal: Ano. Predtým som o tom vôbec neuvažoval, vypadlo to tak automaticky.

Keď sa nad tým zamyslím, tak poviem zas áno, ale dúfam, že sa nás to dotkne okrajovo ako predošlé dve, a rovnako dúfam že nakoniec žiadna vojna nebude. Prečo si ale myslím, že sme na ceste k vojne?
o pretože sem pozývate nelegálnych, agresívnych netolerantných migrantov, ktorí rozvrátili a spustošili svoje krajiny,
o zvýhodňujete ich pred domácim obyvateľstvom napriek obrovskej niekoľkomiliónovej nezamestnanosti mladých ľudí,
,o nútite ich napriek nesúhlasu domáceho obyvateľstva, aj napriek nemožnosti a aj neochote integrácie do tejto kultúry,
o o starých ľudí sa nemá v prípade choroby kto postarať, ich deti musia zostať doma a starať sa o nich, ale nik sa nestará, odkiaľ si zarobia peniaze, čo bude s ich deťmi …
o dôchodcovia si nemôžu dovoliť ísť do domovov dôchodcov, lebo ich dôchodok je polovica toho, čo stojí pobyt,
o jediné, čo títo “utečenci“ vedia, je bojovať a šíriť drogy,
o negramotní, neznalí jazyka, hygieny, nikdy nepracujúci “utečenci“ sa do úplne inej kultúry, náboženstva a zmýšľania nikdy úplne nezačlenia, neintegrujú,
o niekoľko rôčkov dozadu a v niektorých krajinách doteraz sa Slovák zamestnať nemôže, musí vybavovať kopec papierov a zrazu, zo dňa na deň negramotní čierni tuláci môžu zrazu všetko a všade,
o dalo by sa ďalej pokračovať na dve strany, ale sumár vyznie zjednodušene takto:
nestaráte sa o potreby a požiadavky vlastného národa, ale uprednostňujete cudzincov, o ktorých nič nevieme (ani vy, ani my), iba to, že utekajú z vojen, ktoré si sami svojou vzájomnou netoleranciou, agresivitou vyvolali ( alebo ich napadli USA – Irak, Líbya, Afganistan)
Ako to teda celé dopadne? No asi tak, že integrácia sa nepodarí, rovnako ako sa nepodarila integrácia tureckej menšiny v Nemecku (čo pred pár rokmi vyhlásila sama Merkelová), budú sa nám po EU potulovať tlupy divochov obchodujúcich s drogami a zbraňami, a bude iba otázkou času, kedy si ich podchytí, zdroguje a sfanatizuje nejaký šikovný rekrutant z IS, a bude veselo. Jedno vám ale poviem s istotou: Arab na Európana robiť nebude. Sú zvyknutí na pohodlný život, príjem za nič, bezplatné zdravotníctvo, školstvo a fajnovú kuchyňu (blízkovýchodné jedlo je fantastické)
Vojna bude vďaka vám, politikom, čo nerešpektujete historické súvislosti, chcete rozdávať empatiu, ľudskosť, ale:
o Akú empatiu a pomoc máme dať tým, ktorí opúšťajú svoju krajinu, kde sú najviac potrební a nechajú napospas nepriateľovi deti a ženy?
o Prečo k nám utekajú ľudia z krajín, kde prebiehala operácia Trvalá sloboda?
o Prečo OSN nezastaví prebiehajúce vojny?
o Kam budeme utekať my v prípade vojny?
o Uveďte mi príklad súžitia iných kultúr bez konfliktov, trvajúci aspoň 3 generácie.
Ja osobne mám plné zuby Vašich rečí a vám podobných politikov, prázdne slová, kecy, kecy, kecy, a výsledok je, že slušný občan je diskriminovaný, hanený, napádaný, deti nemôžete samy nikde pustiť, aby sa im nič nestalo, robiť im ochranku do školy aj zo školy, na krúžky, snažiť sa vychovávať z nich dobrého človeka, a vašu celoživotnú snahu potom dokáže nejaký pošuk za pár sekúnd zničiť, a ešte ho potom budeme ľutovať a pomáhať mu. Máme otvorené hranice, ale jediný kto z toho profituje, sú pašeráci ľudí, zbraní a drog. Kto pomôže nám, slušným?! Kto nás ochráni? Čo si myslíte, dokedy toto budú ľudia trpieť?
Veľmi rád používate vetu, aby sme sa poučili z chýb minulosti a aby sa už neopakovali (mienené na 2. sv. vojnu ). Bolo by načase, aby ste to nielen hovorili, ale aj pochopili. Nenávisť totiž nevzniká len tak, z ničoho nič. Nenávisť proti nejakej rase alebo kultúre nevzniká, pretože sú až príliš dobrí a tolerantní. Ak sa chcete poučiť z chýb minulosti, hľadajte príčiny vzniku nenávisti, nestačí ukazovať na dôsledky!!!
Takže, pán prezident, na čej strane stojíte, oblečiete si konečne dres?

Ešte niečo na záver:
Spomínam si na výrok jedného generála letectva na margo bombardovania Nemecka počas 2. sv. vojny: Modlime sa, aby sme túto vojnu vyhrali, inak nás budú súdiť ako vojnových zločincov.
Dnešní politici nemajú ani toľko zdravého rozumu. Bez ohľadu na to, ktorá strana vyhrá v tejto vojne, je koniec, pretože idú proti svojmu národu, rase. A ak prehráme, budú iba korisť, ak vyhráme, a dúfam že áno, tak Vás bude ako vlastizradcov súdiť národ, ktorý ste zradili, zapredali a zavrhli.

plk.v.v. prof. Ing. Miroslav GREGA, PhD.
e-mail: grega.miroslav@gmail.com


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 10. 2017, 23:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:09,  Selektívna pravda áno. To je, akoby fotograf fotil niekoho iba z jednej strany. *21
dnes, 00:35,  2 toto co uvadzas sú nevyhnutné potreby k životu a mali by setrit cas. stát vo fronte pri...
dnes, 00:30,  2 vsak cas sú peniaze, ktosi povedal, preto ludom prepína, lebo svoj cas merajú peniazmi.
dnes, 00:27,  Prílišné a úplne zbytočné premýšľanie, je známka toho, že naša myseľ je našim...
včera, 23:42,  To nedáva logiku. Skús vymyslieť niečo iné. :)
včera, 23:41,  Dúfam, že si aspoň platíš zdravotku, lebo z Kremeľského platu ruského trolla za šírenie...
včera, 23:32,  Nepozeraj do zrkadla uvidíš zlo :)
včera, 23:31,  Tak tak paranoidný blázon foton trpí projekciou :)
včera, 23:30,  Už toľko nepozeraj do toho zrkadla. :)
včera, 23:29,  A ešte seba vidíš aj v druhých naokolo. Nejako moc psych. nemocí naraz musí tvoj lekár...
včera, 23:29,  Tak tak si zlý :)
včera, 23:28,  Chorého magora fotona nejako často v blázinci púšťajú na internet :)
včera, 23:28,  Ja som nepísal 41. :)
včera, 23:27,  Dokonca na cajle ti ich menili. To už áno... :)
včera, 23:27,  Ano foton je plný zloby a nenávisti :)
včera, 23:26,  Stačí si prečítať tento tvoj príspevok a hneď je každému súdnemu človeku jasné, kto...
včera, 23:25,  Chorý paranoiku zasa ťa na cajle pustili na internet ? :)
včera, 23:24,  foton je špinavé prasa, preto stále klame, šíri zlobu... :)
včera, 23:24,  Bol si si vymeniť plienky? :)
včera, 23:23,  Vo fotonovej chorej hlave sa preháňa všeličo :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Obráť tvár k slnku a všetky tiene padnú za teba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(59 060 bytes in 0,427 seconds)