Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nikto sa nemôže vyhovárať, že peklo neexistuje, že tam nikto nebol. V pekle je najviac tých ľudí, ktorí neverili v peklo.

152
reakcií
3116
prečítaní
Tému 28. februára 2017, 21:20 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 2. 2017, 21:20 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=6htO5r-lHGs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


„Dnes som bola v priepastiach pekla, doprevádzaná svojím anjelom Strážnym. Je to miesto veľkého trápenia. Aká strašne veľká je jeho rozloha a aká veľká rozličnosť múk, ktoré som tam videla!

PRVOU strašnou mukou v pekle je strata BOHA!

DRUHOU neutíchajúcou mukou je ustavičná výčitak svedomia!

TREŤOU neznesiteľnou mukou je vedomie toho, že údel sa už nikdy nezmení! ŠTVRTOU pálčivou mukou je oheň, čiste duchovný, zapálený spravodlivým Božim hnevom!

PIATOU deptajúcou mukou je stála tma a strašne dusivý zápach. A hoci je tam tma, všetci zavrhnutí sa tam navzájom vidia.

Satani aj zavrhnuté duše vidia všetku neprávosť a zlobu tak na sebe, jako aj na iných! ŠIESTOU mukou je neustála spoločnosť Satana.

SIEDMOU mukou je strašné zúfalstva, šialená nenávisť BOHA, pusté zlorečenie, preklínanie, rúhanie.

Všetkými týmito mukami trpia rovnakou mierou všetci zavrhnutí, no týmto ešte nie je koniec všetkému trápeniu. Sú ešte určité muky, ktorými trpia zavrhnutí každý sam za seba, a sú to muky zmyslov. Každá z týchto duší čím hrešila tu na svete, tým je v pekle trestaná, a to takkým strašným spôsobom, že to nie je možné opísať. Sú to hrozné bolesti, v ktorých jedna muka sa líši od druhej. Bola by som hrôzou umrela, keď som videla tie hrozné muky, kedy ma pritom nebola podporila Božia všemohúcnosť!“

„Nech každý hriešnik berie na vedomie: akými zmyslami kto na zemi sa prehrešuje, takými bude trestaný po celú večnosť! Píš o tom z Božieho rozkazu, aby sa žiadna duša nemohla vyhovárať, že pekla nieto, že tam nikto nebol, a preto sa ani nevie, jako tam je!“

„Ja, sestra Faustína, bola som z Božieho rozkazu v priepastiach pekla, aby som mohla dosvedčiť dušiam, že peklo skutočne jestvuje!


22.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   1. 3. 2017, 17:57 avatar
Ktokoľvek verí, že nevinní ľudia, korí sa „previnili“ len tím, že neverili pochybným mýtom, si zaslúžia večné peklo, je nebezpečný psychopat/sociopat…


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   28. 2. 2017, 21:20 avatar
O tom síce nem ô žem teraz hovoriť, ale mám príkaz od Boha, aby som to zastavila písomne. Satani ma preto nenávideli, ale na Boží príkaz ma museli poslúchať. To, čo som napísala, je len slabým tieňom toho všetkého, čo som tam videla. A zvlášť som poznala jedno: v pekle je najviac tých duší, ktoré neuverili, že peklo skutočne je!

Keď som prišla k sebe, nemohla som sa upokojiť z toho zdesenia, jako tam duše strašne trpia. Preto sa teraz tým vrúcnejšie modlím za obrátenie hriešnikov a ustavične pre nich vyprosujem od Boha milosrdenstvo!“


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 2. 2017, 22:48 avatar
1,2.....absolútne nezmysly!
Ja som už veľakrát písal ,že peklo je tá najhlúpejšia a najmorbidnejšia náuka! Ak ku nejaké náboženstvo učí,.....tak smelo môžte toto náboženstvo vylúčiť , z okruhu tých ,čo sú prijateľné Bohu! Táto náuka veľmi zneuctieva Boha lásky a spravodlivosti!
Kto čítal videnie pekla Faustiny,tak môže pochopiť ,že jej názory a predstavy pekla odporujú celej Biblii.
Príklad: V Písme sa spomína ,že Božie meno bude posvätené a nikto už nebude zlorečiť na toto meno a preklínať ho!
Ale Faustína tvrdí presný opak. Tvrdí,že tam sa bude po celú večnosť preklínať Boh a jeho meno a podobne! A to by Boh nikdy nepripustil,aby niekde po celú večnosť sa jeho meno preklínalo.
Na druhej strane ,Boh sa nemstí a trest ,kde niet už nápravy nemá zmysel a je len chladnou pomstou. A takto vnímať Boha je úplne nekresťanské,nebiblické! Je veľa predstáv pekla /rôznych svätých,ľudí/ a mnohé sú veľmi odlišné.
A tak ktoré je to pravé? Ani jedno,....satan si proste doberá naivných a nevzdelaných ľudí a posmieva sa ako im,tak i Bohu!
Peklo neexistuje!!!!!!!!!!!!!!!
Ale aký je potom trest pre hriešnikov? Písmo hovorí: "Plat za hriech je smrť"! A to je úplne niečo iné,ako katolícke peklo so svojimi večnými mukami.
Lea by nám viac mala vysvetliť ,že čo znamená ,že "peklo bude vhodené do ohnivého jazera"? Bude peklo trpieť v dalšom pekle? Lea proste len nepozná biblickú symboliku a pletie si kozu s vozom!


5.
označiť príspevok

gabriel pb
   1. 3. 2017, 05:46 avatar
očistec slúži na odčinenie hriechu


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 3. 2017, 16:28 avatar
5,....očistec je tiež iba ľudská /cirkevná/ nebiblická náuka!
Je po smrti vyžadovaný ďalší trest za hriechy?

Rim. 6:7, : „Kto zomrel, je oslobodený od hriechu.“ (Nová Vulgáta: „Kto zomrel, je ospravedlnený od hriechu.“)
Teda,.....nič netreba dočisťovať!
Ako sa podľa Biblie dosahuje očistenie od hriechov?

1. Jána 1:7, 9, Nová Vulgáta:....... „Ak chodíme vo svetle, ako je on [Boh] vo svetle, máme spoločenstvo medzi sebou a krv Ježiša, jeho Syna, nás očisťuje od každého hriechu... Ale ak vyznávame svoje hriechy, on je verný a spravodlivý: odpustí nám hriechy a očistí nás od každej neprávosti.“

Zjav. 1:5, : „[Ježiš Kristus] si nás zamiloval a umyl nás svojou krvou od našich hriechov.“
A tak je očistec nadbytočný a RKC si ho môže dať do vitríny a ukazovať ho za desať centov! 


26.
označiť príspevok

gabriel pb
   1. 3. 2017, 21:42 avatar
pokoj v tebe, slušne


52.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 3. 2017, 23:27 avatar
prečítaj si v evanjeliu: nevyjdeš odtiaľ, kým nezaplatíš do poslednej mince.
Vedľa ježiša boli ukrižovaní dvaja zločinci, jeden bol vzatý a druhý zostal. Dvaja rovnakí zločinci, treba si to prečítať a poštudovať, prečo tak asi. Prečo jedného ježiš si zamiloval a umyl ho svojou krvou od jeho hriechov a druhého nie.
Sagaríčko sagara, nebudeš to mať ani ty a ani ja za 10 centov, nevyjdeme odtial, pokial nezaplatíme do poslednej mince.
jeho milosrdenstvo je veliké a odpustenie sa nezastavilo ani pri zločincovi, ktorý visel vedľa neho,
možno sa treba viacej zamyslieť nad tým druhým, ak bol rovnaký ako jeho kolega, prečo,to jeho obišlo.
Tipni si, kto povedal výrok, že neviestky vás budú predbiehať do nebeského kráľovstva.


54.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 3. 2017, 23:32 avatar
ideš elemír


55.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 3. 2017, 23:33 avatar
Môžem ísť s ním ?
Súhlasí milky945


56.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 3. 2017, 23:39 avatar
už som myslel, že sa nespýtaš :-)


57.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 3. 2017, 23:45 avatar
Treba sa pýtať, za to nebijú, či?


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 3. 2017, 22:30 avatar
52,.....Ježiš si "nezamiloval zločinca"! To si preexponoval. Proste mu na základe jeho ľútosti odpustil,pretože on za prvé nemal presné poznanie a úprimne oľutoval! Tak dostal druhú šancu zmeniť sa. Ale určite nešiel do neba. V 1000 ročnom kráľovstve Krista/v pozemskom raji/ bude musieť sa zmeniť na základe prijímaného poznania a uveriť v Krista a v záverečnej skúške obhájiť svoju vernosť Bohu! Tak ako mnohí,ktorí trebárs nepoznali evanjelium,zomreli predčasne,predkresťanskí ctitelia, mentálne zaostalí a podobne!
Aj preto sa píše v Skutkoch,.....Skutky 24:15
"15 A mám nádej v Bohu, nádej, ktorú aj títo sami prechovávajú, že nastane vzkriesenie spravodlivých i nespravodlivých".
A zločinec je medzi tými "nespravodlivými", čo budú vzkriesení!
A práve v tomto raji sa budú musieť všetci ľudia zmeniť,napraviť/očistiť/ vlastným úsilím,poznaním.....a nie nejakou nebiblickou inštitúciou/očistcom/ pomocou utrpenia! A "umytie Kristovou krvou",.....znamená,že v prvom rade musíme mať vieru v Krista,a na základe tejto viery získavame "spravodlivé postavenie pred Bohom",sme s ním zmierený!
A samozrejme spolu s našou vierou svedčia aj naše skutky . A Pavlovi sa dostalo milosti od Krista po jeho obrátení. Ale musel byť "poučený,uveril a prejavil pokánie a zmenil sa"! Sám opisuje ťažký,dlhodobý proces,keď si niekto "oblieka novú osobnosť namiesto starej osobnosti"!
A to,čo cituješ v úvode je úplne niečo iné! Tu sa pojednáva o cene výkupného a o odpúšťaní a je to podobenstvo ,ktoré musíme vnímať obrazne. Jednoducho,ak mi nebudeme odpúšťať svojim blížnym,ani nám Boh neodpustí a budeme niesť za to dôsledky,....či už teraz ,alebo i v závere konca!


70.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 3. 2017, 23:13 avatar
65 Akáto zmena u Teba. Takže už veríš na vzkriesenie? 


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 3. 2017, 23:46 avatar
70,......JS a teda i ja vždy verili na vzkriesenie! To sa dočítaš na ich stránke, a neviem ,že by bol čas keby v neho neverili!? Neveríte v neho vy,....pretože ste nebiblickou náukou o nesmrteľnosti duše zrušili vzkriesenie!
Zaiste poznáš problém tzv."Teologickej dilemy" v súvislosti s náukou o nesmrteľnosti duše a vzkriesenia?! Oboje nemôže byť pravda! Iba jedno!
Skús nám vysvetliť ,čo bude podla teba vzkriesené a prídeš na to aj sám,že tomu tak je!?
A má význam oživovať to,čo je nesmrteľné? To by som rád vedel!
--------------------------------------------------------------------------------------------
Výraz „zóopoieó“ ........sa skladá z výrazov zoé - život a poieó - robiť, činiť. Spojením týchto slov tak vznikne výraz, ktorý doslovne znamená učiniť, alebo vytvoriť život. Výraz „zóopoieó“ je použitý v Novej zmluve 11 krát, no vždy vo význame
oživenia niečoho, čo živé nie je. Či sa jedná o duchovné oživenie (2. Kor. 3:6) ľudí, ktorí síce telesne žijú, ale duchovne sú mŕtvi (1.Pet. 4:6), alebo o oživenie aj fyzicky mŕtvych (Rim. 8:11), vždy ide o privedenie k
životu toho, čo živé nie je. Pavol to vystihol, keď hovoril o Abrahámovi, chodiacom vo viere „pred Bohom, ktorý oživuje („zóopoiúntos“) mŕtvych a povoláva to, čo nie je, ako by bolo“(Rim. 4:17b pr. KMS). V preklade M. Pavlíka je k slovám tohto verša (to, čo nie je) poznámka: tj. „(ne)jestvujúce“. To, čo nie je, teda nejestvuje, a aby jestvovalo, musí byť Božím Duchom oživené. Kde potom bol Pán Ježiš počas troch dní svojej smrti? Podľa uvedeného jednoducho nebol (neexistoval). Oživené nebolo iba jeho telo, ale on ako bytosť. Podľa viacerých zástancov trojice, však aj po smrti žil ako duša, a to, že bol oživený znamená, že dostal duchovné telo. Potom by sa však nejednalo o oživenie, ale o prechod z jednej formy života (duše) do inej formy života (v duchovnom tele). Takéto niečo ale nikto z apoštolov neučil a nezodpovedá to ani tomu, čo znamená slovo „zóopoieó“. Náuka o nesmrteľnosti ľudskej duše tak zahmlieva jednoduchú biblickú pravdu o skutočnej smrti a vzkriesení (oživení).


13.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 3. 2017, 17:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 3. 2017, 17:43 avatar
Ked adam udajne zhresil stalo sa nieco co nikto netusi,,,


15.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 3. 2017, 17:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 3. 2017, 17:49 avatar
To az potom ale povedz mi co bolo vtedy ked udajne zhresil preco ho vyhnal z raja,,,


17.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 3. 2017, 17:51 avatar
Ochutnať zakázané ovocie znamená v cirkevnom žargóne zatrtkať si ? 


18.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 3. 2017, 17:53 avatar
To neviem ci si pichli aj nad tym som uz uvazoval aleeeeeee preeeco ho vyhnal ,,,,, ked mi toto vysvetlis tak si znalec zakonaaaaaaa,


19.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 3. 2017, 17:55 avatar
Tolko znalcov a nikto to nevie vysvetlit ?


33.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 3. 2017, 08:50 avatar
djjaro - keď sa pýtaš konkrétnej osoby, nesťažuj sa, že ti neodpovedajú iní. :-)


37.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2017, 16:45 avatar
Ja sa nestazujem len by som chcel poradit ci na to pride niekto ,,,,


43.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 3. 2017, 17:16 avatar
Jáááj, ty sa ani nepýtaš preto, aby si dostal odpoveď,. Ty nás chceš poučiť!

Tak smelo do toho!!!

:-)


47.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2017, 17:49 avatar
Nikoho poucat nebudem ,,,, ani nechcem lebo niesom sudca nie smelo do toho ale smelo do seba ,,,,


20.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 3. 2017, 17:56 avatar
To je jednoduché, Evu si panbožko stvoril pre seba...... 


21.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 3. 2017, 17:57 avatar
Rozumies sa v tom ako koza v zeleze,,,


23.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 3. 2017, 17:58 avatar
Veriaci preco si zutekal ,,,


24.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 3. 2017, 18:03 avatar
Tolko veriacich na fore tolko znalcov zakona a neviete odpovedat na jednoduchu otazku ?


25.
označiť príspevok

djjaro muž
   1. 3. 2017, 18:05 avatar
Nic proti nikomu ale basnit z knihy to je parada ,,,, ale ked pride na jednoduchu otazku vsetci zutekate,,,,


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 3. 2017, 08:07 avatar
18,......preto ho vyhnal",.....lebo Adam zhrešil a nemal právo žiť v raji ktorý bol pre poslušnú dvojicu. Potom Boh zem "preklial". Teda, to znamenalo, že pre nevernosť Adama a Evy sa rozšírenie edenského raja nemalo uskutočniť v tom čase. Zem sa dostala pod Božiu kliatbu. Na to, aby sa človek dokázal uživiť obrábaním pôdy, musel veľmi ťažko pracovať. A samozrejme ,začali stárnuť a chradnúť a nakoniec zomreli! A to nebolo v Božom pláne!
Raj na zemi bude obnovený po druhom príchode Krista. On sám povedal v kázni na vrchu ,že "Mierni zdedia zem",....a Žalmista to dopĺňa slovami:....."Spravodliví budú vlastniť zem
a budú na nej bývať navždy." 37:29


38.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2017, 16:49 avatar
Shagara to vieme ze udajne zhresil ,, ale preco ho vyhnal ,,,, to znamena co sa stalo ked udajne zhresil, a povedal mu Adame kde si ? A dalej ,,,,,,,


39.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 3. 2017, 17:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2017, 17:06 avatar
To urcite v biblii je napisane preco ho vyhnal ,,,,,,, toto co sa tam stalo je na zamyslenie ,,,,, co myslis aky dôvod okrem toho udajneho zhresenia tam este bol ze ho vyhnal ,,,,


41.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 3. 2017, 17:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2017, 17:16 avatar
Kamos nieje to zle ,ale,, nieje to ono ,,, popracuj hlbsie prides na to ,,,,, si blizko ,,,, ,,,,


44.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 3. 2017, 17:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2017, 17:50 avatar
Nieje to vysvetlene ,,,, nikde ani v biblii ,,, je to na zamyslenie ,,,,


49.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   2. 3. 2017, 18:01 avatar
Čo nie je vysvetlené. prečo Boh vyhnal Adama z raja? Akože nie. Však biblia o tom píše. Ty máš ešte väčšie poznanie o tom, prečo to bolo? Ak ano, napíš dôvod.
Súhlasí Shagara


50.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 3. 2017, 18:06 avatar
Ten d?vod si kazdy musi najst sam ,,,,, je to na zamyslenie ,,,, nemusi to byt napisane ,,,,


51.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 3. 2017, 18:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.59.
označiť príspevok

djjaro muž
   3. 3. 2017, 04:35 avatar
Precitaj si pokusenie a pad ,,, v biblii ,, potom moju 16 ,,38 ,,48


60.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 3. 2017, 06:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

veriaci-4
   3. 3. 2017, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

gabriel pb
   3. 3. 2017, 17:07 avatar
najväčším smútkom tvojho ja, je to, že neveríš človeku, ktorého miluješ


75.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 17:29 avatar
Toto vsetko co si pisal je ok ,,, len aky dôvod po udajnom zhreseni mohol mat boh aby ho vyhnal ,,,,


76.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 17:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 17:36 avatar
Zaujalo ta to ,,,, odpoved pre teba :::: ked udajne zhresil mal si priznat vinu ,,,,, to bolo dôvodom vyhnania ,,,,


83.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 17:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.84.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 17:53 avatar
Ale boli.


91.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.94.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:09 avatar
Trosku si to zmenil ,, myslim pismo ale nevadi ,,,,,a si si isty ze to tak boolo?


98.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:21 avatar
Zastery s figovniich listov a ucinil im odevy z koze ,,,,


103.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:42 avatar
V 102 som pisal ako to bolo a co sa tyka kaina tak on jediny priznal vinu nik iny len v jeho potomstve sa zacalo vzyvat meno panovo ,,,,


112.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.118.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 19:09 avatar
Ale co je na tom najlepsie je to ze kazdy by mal poznat svoju zenu ,,,,,, ci nie?


119.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 19:10 avatar
To sa ešte nepodarilo žiadnemu mužovi !


122.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 19:13 avatar
No počkaj Kazisvet zase s tebou rozhadzuje hajzlak  


120.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 19:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.123.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 19:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.124.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 19:16 avatar
Enax je djjaro ?
Súhlasí veriaci-4


127.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 19:19 avatar
honic kokota mohenjo daro.


129.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 19:39 avatar
Spajate cloveka s clovekom neviete rozlisit svetske veci a chcete porozumiet duchovnym neviditelnym ,,, ak vidite svetske a neviete rozlisovat akoze chcete rozlisovat duchovne ,,,, mojzis bludil 40 rokov ale vy uz 2017 ,,, lebo taky rok ste si dali,,,,


130.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 19:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.131.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 20:51 avatar
Ty si uz tak popleteny ze nevies kto si ty,,,, a spajas dvoch ako by bol jeden ,,,, ved sa ani necudujem ,,, ked svetske miesas z duchovnym ,,,,


132.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 21:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.133.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 21:21 avatar
Ja dostavam info priamo z eteru a nie z biblie lebo ja ju necitam ja ju zijem rozumies ,,,,?


134.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 21:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.135.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 21:43 avatar
Asi to vnimas ako provokaciu ale z mojej strany to tak nebolo ,,, len vas niekedy nechapem preco na seba tak idete ,,,,, ved vsetci ktori veria tak veria v jedneho,,,, a na nikoho a na nicoho sa nehram lebo keby som sa hral tak by som pisal ine veci v inych temach svetskych ,,, ktore nemiesam s duchovnymi ,,, nemusim rozumiet boziemu dielu lebo som bozie dielo ,,,,,


77.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 17:34 avatar
Potom im pan Boh nepovedal nic. Kedze povedal, ze clovek je uz ako jeden z nas a nie ako ja. Pouzil plural, mnozne cislo, co usvedcuje vsetkych nanichodnikov z lzi, ze Boh je jedna osoba.


79.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 17:40 avatar
D.S je co demokraticka strana???


88.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.121.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 19:12 avatar
Ale ty to nevies. Lebo pre mna ten pojem znamena viac nez Boh. A vazne by som to napisal cele.


82.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 17:46 avatar
Este skôr ako ds je db


85.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 17:54 avatar
cize Visnu, Brahma a Sivu.
Visnu je DS.
Brahma je stvoritel a Brahmov syn je Sivu.
Vzdy najviac ludi uctievalo syna bozieho vsade na svete. Teda v Indii Sivu-a a tu Jezisa.
Laska k Duchu svatemu je absurdnym obrazom neschopnosti dospiet ku nej, cez barieru otca a syna. Kazdy uviazne u syna, a tych par uviazne u Otca. Ale k Duchu svatemu dospiet?
Nie.


86.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 17:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 17:59 avatar
Mnoho narodov a mnoho mien. To len ty si tupy a nevidis Ducha svateho inde len v zidoch.


95.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.99.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 18:15 avatar
Nie. Si este len babo na ceste poznania nasho Boha. Zjavoval sa vsade a vzdy a voi vsetkych casocha narody ktore boli davno ho nazvali svojimi menami a svojim dialektom.
Tak babo, uc sa.


101.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 18:36 avatar
aky moj siva??
si sa zblaznil?
moj nie je nik z bozej trojice.
ja mozem byt niekoho z nich. Nic viac.
ale ty si sa uz asi naucil hovorit moj boh, moj kokot moj moj moj.
tak hovor svojmu kokotu. hlupak.
BOH tvoj nie je nie je. Mozes byt ty len jeho. A ked to budes pocut z ust svojich spolubliznych zaraz ich. Lebo niet Boha, ktory by bol tvoj. Ako keby tebe sliepka povedala si moj hospodar.
Ty somar.


105.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

fajer
   4. 3. 2017, 18:42 avatar
Vieme presne, kde Ježiš chodil......je to podlozene historickými udalostiami ,ktore sa stali.......
?
Vy nič neviete, vy len tárate nezmysli, čo vám natrepali do hlavy...neexistuje jediný dôkaz o nejakom Ježišovi...


108.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 18:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 18:46 avatar
To by mu strana nikdy nedovolila!!!!!!
Súhlasí veriaci-4


110.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 18:54 avatar
mám dôkaz


111.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 18:55 avatar
Dokáž dôkaz !


113.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:59 avatar
Ver bohu,,,,


114.
označiť príspevok

gabriel pb
   4. 3. 2017, 19:00 avatar
z filmu príbeh Ježiša Krista Nazaretského: Peter, Satan si Vás vyžiadal, aby oddelil plevel od kúkoľa, apoštoli sú medzi nami, majú rôzne osudy,
vo filme gabriel: anjel anjelovi vraví, nesmieš ostatných odsudzovať, nie si tu tak dlho, aby si im vyčítal, že zlyhali


115.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 19:01 avatar
Dokaz mas v tvojom avatare,,,


116.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 19:02 avatar
Ver avataru.


117.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 19:04 avatar
Fajer precitaj 115


126.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 19:18 avatar
Ty jesitne tela. Uz sa prestan stavat nado mna. Mne je to u zadku, ucty mi to nezaplati.
Súhlasí veriaci-4


128.
označiť príspevok

veriaci-4
   4. 3. 2017, 19:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:00 avatar
Este raz skor ako ds je db


90.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 18:00 avatar
A ešte skôr je da


92.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:06 avatar
Skor ako ds a da je db a hotovo ,,,,


93.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 18:08 avatar
No ak nedáš ináč....................  


96.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:11 avatar
Milan pisem pravdu ak by som klamal tak klamem jeho ,,,skor ako ds a da je db,,,,


97.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   4. 3. 2017, 18:12 avatar
Klídek, šag ti verím.  


100.
označiť príspevok

djjaro muž
   4. 3. 2017, 18:16 avatar
Ver Bohu,,,


137.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 23:31 avatar
79 ....a na Ježiša si zabudol! Ale nie ako na súčasť trojice,ale ako Otcom splodeného,podriadeného syna!
Otec to hovoril synovi. Boh netrpel samomluvou!


145.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 3. 2017, 22:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.146.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 3. 2017, 22:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.147.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 3. 2017, 22:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.148.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 3. 2017, 22:52 avatar
shagarenko je rus ?


149.
označiť príspevok

veriaci-4
   7. 3. 2017, 22:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.150.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 3. 2017, 22:57 avatar
146,.....mal Ježiš dvoch Otcov,....Jehovu a ducha svätého? To má málokto! Lebo bol "počatý skrze ducha svätého"!


151.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 3. 2017, 22:59 avatar
Do tejto debaty sa radšej nemiešam, lebo ešte bude zo mňa trhací kalendár!!!!!!!!   
Súhlasí Shagara


152.
označiť príspevok

veriaci-4
   8. 3. 2017, 13:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.153.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   8. 3. 2017, 13:50 avatar
Kedysi davno pred tym ako zidia vymysleli monoteizmus Boh Jahve mal zenu Aj ju zidia uznavali

Ale potom zistili ze zeny su iracionale a povedali si ze nebudu uctievat nieco iracionalne tak to zmenili

Ze Bohova zena vlastne neexistuje

Ona sa za to nejabala a preto tento svet zakliala a preto je cely iracionalny


136.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 3. 2017, 23:28 avatar
77,.....Keď Jehova povedal: „Človek [sa stal] ako jeden z nás v poznaní dobrého a zlého“, zjavne hovoril o sebe a o svojom jednosplodenom Synovi. To je zjavné z kontextu. Ale dôjsť k záveru,že jeho syn je rovný Otcovi,a ýe Boh je trojjediný,a že i duch svätý je osoba je niečo nepredstaviteľné! To sa z daných slov nikdy nedá vyčítať!
K tomu "plurálu"..........Niektorí chápu výraz „jeden z nás“ ako slávnostný plurál, tak ako môže ľudský kráľ povedať „neteší nás“, a pritom hovorí iba o sebe. V súvislosti s 1. Mojžišovou 1:26 a 3:22 však biblický učenec Donald E. Gowan hovorí: „V S[tarom] Z[ákone] sa pre väčšinu predkladaných vysvetlení, teda že tu ide o kráľovské ‚my‘... alebo o pluralitu osôb v Božstve, nenachádza nijaká podpora... Žiadne z týchto vysvetlení nedáva veľký zmysel v texte 3:22, kde je použitý výraz ‚jeden z nás‘.“
V 1. Mojžišovej 1:26 čítame, že Jehova povedal:....... „Urobme človeka na svoj obraz, podľa svojej podoby.“ Komu adresoval tieto slová? O duchovnom tvorovi, ktorý sa stal dokonalým človekom Ježišom, apoštol Pavol povedal: ......„On je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený celého stvorenia; pretože jeho prostredníctvom boli stvorené všetky iné veci v nebesiach a na zemi.“ (Kolosanom 1:15, 16) Áno, zdá sa logické, že v 1. Mojžišovej 1:26 Jehova hovoril k svojmu jednosplodenému Synovi, ‚majstrovi v diele‘,/"staviteľovi"/ ktorý bol pri ňom počas tvorenia nebies a zeme. (Príslovia 8:22–31)
Príslovia na to poukazujú a tak je ľahké pochopiť ako chápať daný plurál?!


138.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 3. 2017, 12:07 avatar
Ja beriem príbeh o raji tak, že boh nám a teda nielen nám hlavne tým v starom zákone vysvetluje ako funguje hriech a aké sú jeho následky.Takmer hneď na to , toto všetko aplikuje na kainovi, keď zabil brata. Hovorí mu, zlo číha pri tvojích dverách, ale ty si človek a ty mu musíš odolať.m Ježiš ide ešte ďalej, pokušenie prísť musí, ale beda skrze koho prichádza. Bohm nám ukazuje cestu, ktorú musíme dodržať, ak sa chceme dostať z tohoto satanovho marazmu. A všetko proti tomu je hriech, všetko, čo nedodržíme je hriech. Hriech je koniec nádeje.
Ak chce niekto vyhrať olympijské hry, možno prehá ňam, musí si staniviť pravidla,čo musí robiť aby to dopsiahol a všetko, čo nedodrží je hriech proti tomu, čo si stanovil a koniec nádejí na účasť na olympijských hrách. Kolkísa tam dostanú a kolikí nie, ale vždy sa niekomu udelí medaila, bez ohladum, či je to nejlepší z najlepších alebo najlepší z nahorších, čo tam prišli, ale vždy o niečo lepší. A tak isto, nie všetci, ktoríé nwestáli na bedni, si nehovoria, že nedosialhli to, čo,mu sa zaviazali,.lebo aj zúčastniť sa je nebo a možno aj ten, čo sa nezúčastní, získal predsa niečo, čo mu zostane na celý život.
A možno to je strašne jednoduché a my sa tu zbatočne trápime, lebo to nebo si tu môžeme vytvoriť už tú na zemi a mnohokrát už aj ľudia žili v takýchto spoločbstvách, ktoré ale nikdy nemôžu trvať neustále pre satana, je to jeho svet.

Ak vám dám definíciu veľmi jednoduchú, bude sa vám ľahké ju naplniť, ale nedá sa to.
Napríklad,: prvá defijícia neba je , aby nikto nemusel nosiť žiadne kľúče. Dá sa to, ručite a na mnohých miestach už to bolo,
Aby nebola potrebná polícia, zákony a väzenia.

Skúste si len na základe týchto dvoch indícii predstaviť, čo by sa muselo urobiť, aby sme to nebo mali už tu ???
Zhromaždiť všetkých zlých a izolovať, či dokonca pobiť, veď púráve to boli njklrutejšie nezmyselné vraždenia, takže takto k dobru neprídeme tak ako ????????


45.
označiť príspevok

fajer
   2. 3. 2017, 17:23 avatar
tie tvoje báchorky už žerú len závislí na drogách...


46.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 3. 2017, 17:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.81.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 17:45 avatar
Fajer je frajer. Aj satan musi mat nevestu.


66.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 3. 2017, 22:55 avatar
38,.......nuž proste sa stal nedokonalým ,čo sa prejavilo istým vnútorným rozporom v jeho osobnosti,....pocitom viny,zlyhania a sklonom k zlému. A samozrejme,ako som spomínal ,malo to i iné následky:"starnutie,smrť,vyhnanie z raja, a to,že stratili nádej na vzkriesenie"!
Adam sa hneď skryl,lebo si uvedomil ,že "je nahý" a aj zo strachu pred Bohom,ktorého neposlúchol!
V raji bol aj "strom života",....a aj preto nemal už prístup do raja a bol z neho vyhnaný a raj strážili cherubíni!
V koncepcii hriechu existujú dva aspekty — zdedený hriech/kvôlo Adamovi/ a hriechy, ktorých sa dopúšťame v každodennom živote. To prvé je niečo, čo máme, či sa nám to páči, alebo nie. To druhé je niečo, čoho sa dopúšťame.
Jedným z činiteľov, ktoré spôsobujú, že je pre ľudí ťažké prijať myšlienku prvotného hriechu, je to, čo o ňom učia cirkvi. Napríklad na Tridentskom koncile (1545 — 1563) cirkev odsúdila každého, kto popieral, že novorodenec musí byť pokrstený, aby mu mohli byť odpustené hriechy. Ak nemluvňa zomrelo nepokrstené, vyhlásili teológovia, nebolo očistené od hriechov, a tak sa nikdy nedostane do Božej prítomnosti v nebi. Kalvín zašiel až tak ďaleko, že učil, že nemluvňatá ‚si z matkinho lona prinášajú zatratenie‘. Zastával názor, že ich prirodzená povaha je ‚Bohu odporná a hnusná‘.
Aj takéto sú podoby nepochopenia podstaty hriechu!
Väčšina ľudí inštinktívne cíti, že novonarodené deti sú také nevinné stvorenia, že by bolo proti ľudskej prirodzenosti myslieť si, že by mali trpieť pre zdedený hriech. Je ľahké pochopiť, prečo takéto cirkevné náuky vzbudili v ľuďoch odpor k učeniu o dedičnom hriechu. Teda,....problémom je i fakt,že mnohí nesprávne interpretujú dedičný hriech,alebo ho úplne ignorujú! Samozrejme,....o hriechu by sa dalo mnoho rozprávať/písať/,.....je to proste fakt, s ktorým sa musíme vysporiadať. Môžme to ignorovať,....ale aj tak pocítime jeho dôsledky a v konečnom dôsledku stratíme nádej na večný život!


36.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 3. 2017, 09:01 avatar
sloboda je viac ako zákon


58.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 3. 2017, 00:08 avatar
Yájazd z Detvy sa zastavil pri nijagarských vodopádoch a keď pozerali na tie kvantá vody do hlbín, opýtal sa ich jeden novinár, Načo myslia, kď sa na to pozerajú, on vraj robí výskum pocitov ľudí pri týchto vodopádoch. keď mu každý odpovedal, že pri tom, myslí na sex, tak sa pýta, zaujímavé, to som tu ešte nemal a prečo pri tom myslíte na sex? A jeden mu povedal, viete pane, my stále myslíme na to isté.
Je mnoho neveriacích, čo sú neveriací len preto, abY si mohli dobre zaTRTKAť.LEBO si myslia, že keby boli veriaci, tak by to mali zakázané.
Neviem, či raj, ktorý stvoril boh, bol iba o adamovi a eve, ale skôr si mylím, že to bolo o tom, ako funguje hriech.
Adam bol potrestaný za to, že neodolal pokušeniu a satan bol potrestaný preto, že skrze neho prišlo to pokušenie.
Pokušenie prísť musí, ale beda tomu, skrze Koho prišlo a teda aj satan bol patrične potrestaný.
príbeh o raji je správa pre nás o tom, ako funguje zvádzanie a pokušanie na hriech. Kde je u každého z nás hranica, kedy sa to láme,, kedy nás prúd strhnr so sbou.


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 3. 2017, 07:52 avatar
13,....tak ako Boh nie je trojjediný,ani človek nie je trojjediný!
A Adam keď zhrešil a bol vyhnaný z raja,tak začal stárnuť/čo nebolo pôvodne v Božom pláne/ a potom vo veku 830 rokov zomrel! Keby smrť nebola stavcom,tak Adam by dalej žil. Ale on zomrel a vrátil sa do "prachu",z ktorého bol utvorený!
Adam nebude vzkriesený a nešiel do žiadneho pekla,pretože neexistuje!
Pavol potvrdzuje pravidlo zomierania kvôli dedičnému hriechu:
Rimanom 5:12
"12 Preto ako pre jedného človeka prišiel na svet hriech a pre hriech smrť , a tak sa smrť rozšírila na všetkých ľudí, pretože všetci zhrešili".
Teda,tak ako zomrel Adam s Evou,......začali zomierať aj ich už nedokonalí potomkovia! A zomreli samozrejme ako duchovne,tak i fyzicky. Ale duchovne zomreli len niektorí,lebo mnohí sa preukázali ako Bohu verní. Ale aj tí zomreli fyzickou smrťou! A to jasne dokazujú Pavlové slová! Ale aj správa v (1. Mojž. 3:17–19, 23, 24,. 5:5)‘....ako dôsledok neposlušnosti bola i fyzická smrť .
1. Kor. 15:22: „V Adamovi všetci zomierajú.“ ..........,,Plat za hriech je smrť"! Rim.6:23

-----------------------------------------------
Dalej.......... práve naopak , pohanstvo ,pohania verili v nesmrteľnosť duše. SZ a Ježiš učili úplne niečo iné! Vzkriesenie je opakom toho. Pretože vzkriesiť,oživiť môžeš len to ,čo je smrteľné,mŕtve! Náukou o nesmrteľnosti sa práve ruší Kristová náuka o vzkriesení! Lebo to,čo je nesmrteľné/duša/ nemá význam kriesiť,oživovať!
A človek je smrteľný, a aj to opisuje Písmo:Aký je stav mŕtvych?

Kaz. 9:5: „Živí si uvedomujú, že zomrú, ale mŕtvi si neuvedomujú vôbec nič.“

Žalm 146:4: „Jeho duch vychádza, on sa vracia do svojej zeme; v ten deň sa pomíňajú jeho myšlienky [„zámery“, NV; „úmysly“, RP, EP; „zámysly“, AH].“

Kaz. 9:10: „Všetko, čo nájde tvoja ruka robiť, rob celou svojou silou, pretože nie je práce ani plánovania, ani poznania, ani múdrosti v šeole [„v záhrobí“, EP; „v ríši mŕtvych“, RP; „v podsvetí“, NV], na mieste, na ktoré ideš.“ Inak ,šeol=peklo! Ale v skutočnosti je to "ríša mŕtvych" a nikto tam nie je pri vedomí,a sú tam ako dobrí,tak zlí!
------------------------------------
A ak má človek slobodnú vôľu a môže si vybrať ,či bude Boha poslúchať ,alebo nie,......tak peklo by túto slobodnú vôľu rušilo. Boh nechce ,aby mu ľudia slúžili zo strachu! Tvrdiť,že Boh tých ,čo sa rozhodli inak/odmietli ho,neposlúchli/ bude za to večne trestať, je veľké zohyzdenie Boha a jeho spravodlivosti!
Žiadny normálny človek,duševne zdravý by nikdy nerobil to,čo pripisujeme absolútne dokonalému Bohu,Bohu lásky!
To ani nepotrebuje komentár. Tí,ktorí veria v peklo,sami sa odsudzujú a sú v Božej nepriazni! A tak tí,čo veria v peklo a obhajujú ho,nepoznajú Boha ani len trochu a sú na míle vzdialení od pravého kresťanstva!
Teda zavádzaš ty, a dokazuješ ,že nemáš žiadne poznanie Písma a ani zdravý úsudok! A to možno povedať o každom,kto verí v peklo,miesto večných múk!
Súhlasí gabriel pb


29.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 3. 2017, 08:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 3. 2017, 08:26 avatar
zle si to vysvetluješ, tu nejde o službu, tu ide o život človeka, nik nechce stratiť seba, ak človek stratí seba, stratí celý život


31.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 3. 2017, 08:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 3. 2017, 08:39 avatar
niekoľko krát som zaprel svoj život, cez bolesť a zapriem ho znovu, pivo nepijem kvôli tebe, uvedomuješ si to, mlieko pijem iba kvôli tebe uvedomuješ si to, bolesť vydržím, pretože môj život mi bol darovaný, nepatrí mne uvedomuješ si to?


34.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 3. 2017, 08:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

gabriel pb
   2. 3. 2017, 08:59 avatar
pochopil som


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 3. 2017, 23:24 avatar
29,....z Písma je zrejme,že hriech má obrovskú moc a že iba málo ľudí nad ním zvíťazí! /Ježišová "úzka cesta" ktorú nachádza "málo ľudí"/.
Boh je síce "prísny" ,ale tá prísnosť je doplnená a vyvážená jeho láskou a zmyslom pre spravodlivosť. Predstav si,že nejaký ateista žije "slušným životom" ale neverí v Krista a bude za to po celú večnosť mučení strašnými mukami?
Za čo? Nedal Boh ľudom slobodnú vôľu že si môžu vybrať? Dal! On nechce aby ho niekto nasilu alebo zo strachu poslúchal!
Ak by hrozil peklom,tak by tá naša slobodná vôľa bola narušená a mi by sme boli nepriamo nútení ho uctievať,poslúchať lebo inak budeme za to po celú večnosť kruto pykať. Tomu hovoríš spravodlivosť?
A to by nebol Boh ani láskavý,ale krutý sadista ,ktorý by za krátky život človeka trestal po celú večnosť. To nie je možné! Takto vnímať Boha je choré a diskredituje to Boha a mnohým to zabránilo veriť v neho. Aj samotný Darwin mal s tým problémy a i mnohí iní! Nie je to pravda,...to len niekto/satan a jeho posluhovači/ takto ohovorili Boha lásky a spravodlivosti! Diabolos=ohovárač!
Správa u Jer. 7:31 píše: ........„[Odpadlícki Judejci] postavili výšiny Tofetu, ktorý je v údolí Hinnomovho syna, aby pálili svojich synov a svoje dcéry v ohni, niečo, čo som neprikázal a čo mi ani nevstúpilo do srdca.“
(Ak to Bohu nikdy nevstúpilo do srdca, určite nemá a nepoužíva takéto veci ani vo väčšom meradle.) Mohol by to Boh tvrdiť,ak by bola náuka o večnom pekle pravdivá? No nie! Ako aj,...keď sám bude trestať po celú večnosť?! Ale tak to nie je!
A v "potope" boli zlí ľudia zničení,nie spálení,alebo trestaní večnými/trebárs i duševnými/mukami! A bol to jednorázový akt,....tak ako aj to,čo som minule citoval:"Plat za hriech je smrť"! A to sa stalo aj v potope a v iných prípadoch Písma!
A Kazateľ píše jasne a poukazuje,že po smrti sme v nevedomí, a že žiadna nesmrteľná duša neexistuje,....naopak sa jej vysmieva slovami:...."Lebo sa stáva to isté ľudským synom a to isté sa stáva zvieratám, a všetkým sa stáva to isté. Ako umiera jeden, tak umiera druhý; všetci majú len jedného ducha, takže niet nadradenosti človeka nad zvieraťom, pretože všetko je márnosť. 20 Všetci idú na jedno miesto. Všetci pochádzajú z prachu a všetci sa vracajú do prachu. 21 Kto pozná ducha ľudských synov, či vystupuje hore, a ducha zvieraťa, či zostupuje dolu k zemi?"
Tu je čierne na bielom,....že umierame rovnako a nič nevystupuje hore k Bohu! Ak áno, tak potom aj zvieratá budú v nebi a ich nesmrteľné duše! ...."niet nadradenosti človeka nad zvieraťom,",....čo sa týka smrti! V iných ohľadoch je medzi nami a zvieratami rozdiel,...ale nie v podobnosti smrti a nevedomia!
Dúfam ,že nechceš odporovať písmu? Takto učil i Ježiš a iní!
Ak človek "pozná Boha",....tak nikdy nebude tvrdiť,že je autorom pekla! Peklo vynašli krutí náboženskí odpadlíci,teofilozofovia,....ktorým mnohí naleteli!
Citujem Jóba,aký je dôsledok ,ak nesprávne tvrdíme niečo o Bohu:
---------------------------------------------------------------------------------------
"Jehova povedal Elifazovi Témanskému:
„Proti tebe a tvojim dvom druhom zahorel môj hnev, lebo ste nerozprávali o mne to, čo je pravdivé, ako môj sluha Jób. 8 A teraz, vezmite si sedem býkov a sedem baranov a choďte k môjmu sluhovi Jóbovi a obetujte zápalnú obeť za seba; a môj sluha Jób sa bude za vás modliť. Jedine jeho tvár prijmem, aby som sa nedopustil potupného bláznovstva s vami, lebo ste nerozprávali o mne to, čo je pravdivé, ako môj sluha Jób.“....už rozumieš tomu,čo je "potupné bláznovstvo"?
To,čo tvrdíš ty stále o pekle! A tým sotva nájdeš priazeň u spravodlivého Boha? Ledaže by som sa za teba pomodlil!
 


53.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 3. 2017, 23:27 avatar
veriaci-4 13: dám ti jednu logickú otázku, na ktorú nebudeš chcieť a vedieť odpovedať, ale tak nech je "sranda".

Podľa teba sme podobní Bohu v mnohých veciach:
1. v trojjedinosti : "Trojjedinny boh, trojjedinný človek"
2. vo večnosti : "Tak ako Boh je večný tak isto aj človek......jeho vnutorné ja nikdy nezanikne"
3. človek je stvorený na obraz boží

Ak sme takto podobní Bohu, prečo sme s Ním tak málo podobní v hriechu a v pekle? On nehreší a nepôjde do pekla, my áno. Prečo ten rozdiel? ... To vyzerá tak, že jeden boh pôjde do pekla, to ako my, druhý nie. To vyzerá tak, že jeden boh má absolútnu kontrolu nad druhým / iným bohom. To nedáva zmysel.


61.
označiť príspevok

fajer
   3. 3. 2017, 14:29 avatar
čo je na tej otázke logické?????


73.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 3. 2017, 23:41 avatar
61: keď dočítaš do konca, uvidíš, čo je logické


64.
označiť príspevok

gabriel pb
   3. 3. 2017, 18:08 avatar
odpoviem za seba, stvoriteľ stvoril človeka z dokonalosti a ľudia sú na ceste, čiže tú dokonalosť iba chcú mať a preto je svet pestrý a jedinečný, aby sme niekam smerovali


6.
označiť príspevok

gabriel pb
   1. 3. 2017, 05:56 avatar
opíš mi farbu tej krajiny kde si bola? modrá, zelená alebo červená?


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   1. 3. 2017, 05:44 avatar
peklo existuje až vtedy, keď tam vstúpi svetlo, inak je imaginárne


7.
označiť príspevok

Europan13 muž
   1. 3. 2017, 12:21 avatar
to je blbost o tom rozhoduje ako ciny si urobil to ze niekoho urazis a v nieco neverit neznamena ze ide do "pekla"
Súhlasí gabriel pb


8.
označiť príspevok

YouLove
   1. 3. 2017, 12:34 avatar
1
Je veľmi veľa psy chorých ľudí, najhoršie je, že peklo je dobrý nástroj na šírenie strachu. Ked som bola malá strašili ma čertom, a existuje? Neexistuje! Tak je to aj s peklom.


9.
označiť príspevok

gabriel pb
   1. 3. 2017, 13:33 avatar
keď som bol malý, povedal som že som videl mimoz. šťanov a o 2 roky som bral lieky, toto je vnímanie reality a odkaz doktorom!!


67.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 3. 2017, 23:06 avatar
Peklo je stav.


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   3. 3. 2017, 23:33 avatar
67,...áno,stav......ale nie večných múk,ale presne naopak.

Príklad...... patriarcha Jób, ktorý pre vážnu chorobu nesmierne trpel, prosil Boha:...... „Ochráň ma v pekle [po hebrejsky v šeole].“ (Jób 14:13,) Aký zmysel by mala jeho prosba, keby bol šeol miestom večných múk? Peklo v biblickom zmysle je jednoducho všeobecný hrob ľudstva, /ríša smrti,podsvetie,záhrobie,tak kde sú všetci čo zomreli/kde sa končí akákoľvek činnosť. Sotva by niekto ,kto má zdravý úsudok veril,že Jób sa modlil aby šiel do pekla ,miesta večných múk a chcel ešte viac trpieť ako trpel. On nebol masochista a z kontextu správy vyplýva,že on chcel aby jeho trápenie bolo ukončené, a preto sa tak modlil! Aj IJakob sa tak modlil,keď sa dozvedel ,že jeho syn Jozef bol údajne usmrtený . Ani Jakob nechcel trpieť!


11.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 3. 2017, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 3. 2017, 23:09 avatar
Tvoje tvrdenie je bizarné :-) Boh - to je pravda a láska - absolútne súznenie krásy a dokonalosti. Nič nad neho nieto. Dokonca aj Tvoja predstava a filozofia o spravodlivosti nemôže obsiahnuť absolútnu spravodlivosť Boha. nechaj to na neho :-)
Súhlasí gabriel pb


125.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 3. 2017, 19:17 avatar
je nanajvys zvlastne, ze sa vyjadrujes k hluposti danej osoby tak velmi slusne.
Slubila ti nieco?


12.
označiť príspevok

Europan13 muž
   1. 3. 2017, 16:50 avatar
viera v posmrtny zivot neni zla problem je ked sa dotoho krestania seru a robia si svoju pravdu


69.
označiť príspevok

TvojOponent19
   3. 3. 2017, 23:10 avatar
Ty si ale ťažký inteleigent :-)


139.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 3. 2017, 12:56 avatar
treba si uvedomiť, v čom je boh demokratrický a v čom je dnešná demokracia, podľa ktorej niktorí hodnotia boha.
Božia demokracia je v tom, že uveriť bibliu a evanjelium uverí len ten,kto chce, ježiša môže nasledovať len ten, kto chce, ale nie je to spojené demokraticky, že ak niekto napíše boh je masový vrah a všetci farári sú pedofili a čo ja viem , čo ešte,. nemôžeme hodnotiť boha ako, politika, pre ktorého sme sa rozhodli, tak ako nemôže dieťa hodnotiť svojich rodičov a povedať si, ja chcem iných rodičov. môže im povedať, ak mu to dovolia svoj názor na nich a porovnať ich s inými rodičmi, ale boh je len jeden a tak ako rodičia si splodili svoje deti, nás si splodil on. Iného boha niet, už len satan naproti a ten vezme všetko , čo zostane po bohu.
Tak ak sa ateistom nepáči uznať veci s ktorými človek nemôže pohnúť, tak nech si hľadjú niečo iné ale čo a kde ??? Takých tu už bolo a kde sú ?
Prichádza mi na um Lenonova pesnička Mother, kde sa v texte pýta dieťa matky: Matka, ty si ma poznala, ale ja teba nie, otec, ty si ma poznal, ale ja teba nie a potom pokračuej: Otec mama vráťe sa domov!
A kolkých dnes a v histori boh poznal, ale oni jeho nie ???? Lebo majú osud tých sirôt. nebolo im dopriané žiť s rodičmi a ko väčšina detí okolo, možno nakoniec, niektorí sa majú lepšie bez rodičov, ako keby s nim,i žili, ale ten prirodzený pud materstva, rodiny im chýba. Častokrát hľadajú potom rodičov s neuveriteľnou snahou a potom sú často sklamaní, čo našli, Ale akokolvek sa mali dobre s inými rodičmi, tá nostalgia zostáva.
A teda vzťah človeka a boha je podobný, je ako rodič, ktorého sme si nevybrali, ale je náš a my sme jeho, kolkí ho uverili a kolkí nie, ale to na veci nič nemení, Preto mi neveriací vždy trochu pripomínajú tento vzťah, to volanie detí sirôt, Prečo nás ty poznáš a my nie teba ????

Otec, mama,. vy ste ma poznali, ale ja som vás nepoznal.


140.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 3. 2017, 13:08 avatar
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

zase to neviem,poprosím niekoho vložiť !


141.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 3. 2017, 13:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 3. 2017, 13:17 avatar
Predsa sa to podarilo.
Toto je pieseň, korá ma fascinuje hlavne pre basu.
V roku 72 sa hrali v kapele Oh, Darling.
Tu sú dve piesne,ktoré sú lenonove a akoby patrili len jemu a nie celému Beatles.
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Basista bol zavretý dva týždne v pivnici, kým sa to nenaučil a potom bol hrdina všade kde sa to hralo.
Hotel Vltava vo vimperku 71 až 72, vrchol našej vojenskej kapely.


143.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 3. 2017, 13:19 avatar
díky scarlet, pozri aj tu druhu.
Súhlasí Scarlet666


144.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 3. 2017, 21:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:51,  djjaro, samba blues www.youtube.com/watch?v=DWO_eojWezg *56*58
dnes, 14:48,  Rytmus - Všetko Má Svoj Koniec feat. Ego, Tina (OFFICIAL CLIP)
dnes, 14:47,  Paulie Garand - Loyalty ft. Supa, Idea (prod. Paulie Garand, Kenny Rough)
dnes, 14:43,  A skrátene, humor nezanikne. :) Nič nie je tak zlé, aby sa na tom nedalo zasmieť
dnes, 14:42,  Jo a ja to mám poistene ešte lepšie, syn je katolik, a dcera evanjelička lol Ja som im...
dnes, 14:41,  Veru, realistka.
dnes, 14:39,  Realistka *39*39*39
dnes, 14:38,  Nie, ani náznakom, mamka bola komunistka, síce radová, ale presvedčená. Ocko, naopak, chcel...
dnes, 14:38,  Veď práve preto vravím, že sovietsky humor nezanikne.
dnes, 14:37,  Moja príbuzná ateistka nasilu prinútila svoju dcéru, aby bola pokrstená. Sama dcéra bola...
dnes, 14:36,  Komentár Tá ruka nedržala "špajchľu", ale pohárik s alkoholom. A ten pán...
dnes, 14:35,  Nikdy na teba príbuzní netlačili, aby si krstila? Nepožadovali cirkevný pohreb? Máš...
dnes, 14:33,  Odkaz: https://www.facebook.com/pravdadennik/photos/a.340271351623/10158896896896624/
dnes, 14:32,  Ja sa asi môžem rátať medzi ateistov, aj ked toho mam za sebou vela... Necítim, že by ma...
dnes, 14:29,  https://youtu.be/onfSUzkNTtw
dnes, 14:28,  Narobiť si dlžoby je vždy riziko. Nikdy nevieme, čo sa môže stať, ale aspoň základný...
dnes, 14:22,  Ten dar nemám, ale plakať viem.
dnes, 14:21,  Ja som bol nerozvážny. Išiel som do rizika.
dnes, 14:20,  Veru, nasnežilo. Ešte v noci padal dážď, a ráno už napadlo toľko snehu, že je okolo toho...
dnes, 14:19,  V malých skupinách sa cítim ako ryba vo vode. Veľké organizácie mi dosť vadia. Aj preto...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(324 156 bytes in 0,614 seconds)