Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nezamestnanosť v krajinách eurozóny

58
reakcií
400
prečítaní
Tému 28. novembra 2019, 05:05 založil Thomas Anderson.

podobné témy:



1.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   28. 11. 2019, 05:05 avatar
Míra nezaměstnanosti v zemích eurozóny v červnu klesla o 0,1 bodu na 7,5 procenta a byla nejnižší od poloviny roku 2008. V celé EU zůstala na květnových 6,3 procenta, což je nejnižší hodnota od ledna 2000, kdy se začaly tyto údaje v nynější podobě sledovat. Nejnižší míra nezaměstnanosti je nadále v Česku, kde činila 1,9 procenta, uvedl ve středu Eurostat.

www.novinky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je zvláštne, že v krajinách, kde sa platí eurom, je nezamestnanosť dvakrát väčšia ako v krajinách bez eura. Nebolo euro zavedené na to, aby nám pomáhalo?  

1. Eurozóna: 7,5 (19 štátov)
2. Celá únia: 6,3 (28 štátov)
3. Krajiny mimo eurozóny: 3,8 (9 štátov)
Súhlasí Boris


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:04 avatar
To nie je náhoda    

keby sme mali forinťaka nezamestnanosť padne pod 1 percento ako v Maďarsku alebo zloťáka ako v Poľsku

Huaaaaaaaaaaaaaaaaaaa                    

Mohli by sme si vždy zameniť s nejakou tou kurzovou stratou za 10 euro tisíce forintov a zamestnanosť raketovo dole

                          


6.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   28. 11. 2019, 23:16 avatar
Maďarsko má nezamestnanosť 3,4%, Poľsko 3,3% a Česko 2,1%. V čom je vlastne výhoda eura? V tom, že nemusíme meniť peniaze v zahraničí? Je to otázka niekoľkých minút. Nikdy mi to nevadilo. Naopak, riziká eura sú oveľa závažnejšie. Čísla hovoria, že okrem nezamestanosti je aj zadĺženosť väčšia v eurozóne ako v krajinách bez eura.  


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:22 avatar
A čo má s tým Euro ?    

          

Do chudobných komunizmom zdevastovaných krajín prišli investicie .

Do tých čo maju lacnu pracovnu silu najviac

Nezamestnanosť sa považuje za nulovu ak dosahuje 4- 5 %

Iná je už nutna zamestnavaním migrantov ako u nas 70 000 pracuje

Keby sme mali korunu asi by sme mali 0,00 nezamestnanost jebo    


11.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   28. 11. 2019, 23:35 avatar
Nízka nezamestnanosť je znakom prosperity a je dôležitá pre rast ekonomiky. Ak je v niektorých štátoch nezamestnanosť nižšia ako v iných, je to dôkaz, že sú tam lepšie podmienky pre rozvoj.  


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:41 avatar
Preto v tých komunistických krajinách kde bola nulova bola ta prosperita a rozvoj

Česká nezamestnanosť je znakom jediným

Nejsou lidi. Jak nízká míra nezaměstnanosti trápí firmy

Dlouhodobý trend pokračuje. V Česku je stále méně nezaměstnaných. Podle dat Českého statistického úřadu je aktuálně v zemi bez práce 124 tisíc lidí, což v přepočtu činí rekordních 2,39 procenta. Patrná je zejména nevyrovnanost nezaměstnanosti v krajích. Spousta firem trpí nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Obsáhlý rozbor této problematiky udělal server iROZHLAS.cz.

Jedno volné pracovní místo vychází na 1,25 uchazeče, přitom ještě čtyři roky nazpět to bylo jedno místo pro více než deset žadatelů. "Jsme v naprosto mimořádné situaci, jakou sám nepamatuji, a to podnikám skoro 30 let," sdělil ve vysílání Českého rozhlasu předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček.

Česko patří společně s Japonskem ke světové špičce, co se týče nízké nezaměstnanosti. Například Německo má nezaměstnanost ve výši 3,6 %. Dlouhodobě finanční krizí zmítané Řecko má pak 20,3 %.

I když se tak nízké číslo jeví jako pozitivní ukazatel, při hlubším prozkoumání problematiky tomu tak není. Zatímco velká nevyrovnanost nezaměstnanosti panuje v jednotlivých krajích, v Praze a Pardubickém kraji je číslo pouze na 0,7 %, v tradičně chudších oblastech už je číslo mnohem vyšší - 3,6 % v Ústeckém a 4,2 % v Moravskoslezském kraji, informuje ministerstvo práce.

Málo dělníků i zdravotních sester

Vysoká zaměstnanost pak ubližuje firmám, které trpí nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. Hojně žádané jsou profese dělníků z různých odvětví, svářečů, počítačových programátorů či řidičů nákladních automobilů. Nízkým počtem kvalifikovaného personálu trpí také nemocnice a restaurace, které hledají zdravotní sestry a kuchaře.

Velká poptávka na trhu po pracovní síle láká čím dál více cizinců. Momentálně jich v naší zemi pracuje 380 tisíc. Vláda navíc koncem ledna schválila dvojnásobné zvýšení kvóty v programu přijímání zaměstnanců z Ukrajiny. Číslo tak nejspíš znovu poroste.
www.tyden.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Boris muž
   28. 11. 2019, 05:40 avatar
Už neviem založiť tému, tak to pichnem sem, snáĎ sa nenahneváš.

O pracovnej ceste prezidentky Zuzany Čaputovej do USA sa na sociálnych sieťach debatuje aj po dvoch mesiacoch. Okrem toho, že prezidentku sprevádzala jedna z dvoch dcér, rieši sa aj bývanie v luxusnom hoteli. Pochybnosti mohla vopred odstrániť prezidentka, keby o ceste detailnejšie informovala. Prezidentská kancelária až teraz Pravde potvrdila, že Čaputovú za oceánom sprevádzala rodinná príslušníčka. Denník Pravda si ešte pred cestou v polovici septembra pýtal od hlavy štátu zoznam osôb, ktoré s ňou idú do USA. Zoznam sme nedostali, ani potom na druhý pokus, keď oň redakcia požiadala na základe infozákona....

Čaputová bola od 20. do 26. septembra v USA kvôli klimatickému samitu OSN, ktorý sa konal v New Yorku. Bývala v luxusnom hoteli Lexington v najdrahšom a najväčšom apartmáne „Marilyn Monroe“, v ktorom sa slávna herečka stretávala aj s prezidentom Kennedym. Sprevádzala ju jej 18-ročná dcéra Lea.

Denník Pravda sa opýtal prezidentskej kancelárie, kto platil dcérin pobyt. "S účasťou dcéry pani prezidentky neboli spojené žiadne finančné náklady pre Slovenskú republiku. Bývala s pani prezidentkou a všetky náklady tam vzniknuté jej hradila pani prezidentka sama,“ uviedla pre Pravdu Martina Goffová z tlačového oddelenia hlavy štátu, ktorá odmietla tvrdenie, že išlo o výlet za štátne peniaze.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nič nové, ani pri tomto prezidentovi, ak nie doslovná hlupota a populizmus, tak arogancia a míňať peniaze slovákov vo veľkom.. Veď už "toľko" pre Slovensko urobila, že si to zaslúži a Slovensko ako jedna z najbohatších krajin sveta si to iste môže dovoliť.

Spomeňme si aj na Kiskove denné lietanie a žúrky v lietadle....

Za prezidentov sme mali hlupákov, ale doposiaľ to neboli márnornotratní hlupáci... s Tým začali až liberáli.
Súhlasí Thomas Anderson


4.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   28. 11. 2019, 23:08 avatar
Hádam prezident nebude bývať v chatrči, keď ide na pracovnú návštevu. Kde žiješ...


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:17 avatar
Čo sa týka prezidentky , protokola a ubytovania .

Ubytovanie dopravu prezidentky nerieši prezident .

Tieto veci rieši úrad na ochranu ústavných činiteľov . Všetko ostatné je dané zákonom

To je celá záhada plačkov ktorý chceli kopnuť do prezidentky ale za boha nevedia niečo najsť

Prezident nerobil žiadne žurky v lietadle . Faktom je že jednemu z cestujúcich prišlo v lietadle nevolno a tak zvracal na zachode .

Ale možno že v Boratove nikomu nikdy v lietadle zle neprišlo a nikto nezvracal v lietadle

Každopádne nejednalo sa iba o nevoľnosť kedže cestujuceho ktorý mal potiaže brala sanitka a bol hospitalizovaný v nemocnici

Čo z toho vlastne vieme za žaludočne ťažkosti mohol sám Kiska

Kedže Kali mal na Kisku hovno bolo dobre i ogrckane lietadlo užitoční idioti sa toho chopia dodnes aby urobili ešte väčších idiotov zpop seba čo ani nie je možne lebo Borat je endemit


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:09 avatar
Euro je najhmatateľnejším dôkazom európskej integrácie: každý deň ho používa asi 341 miliónov ľudí, vďaka čomu je druhou najpoužívanejšou menou na svete. Prínosy spoločnej meny okamžite pocíti každý, kto cestuje do zahraničia alebo nakupuje na internete od predajcu z inej krajiny EÚ.

Euro používa 44 štátov . Samozrejme iba tých ktorým sa podarilo splniť prísne ekonomicke kriteria kde však neparí Česko .


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:28 avatar
V Česku mali povedať politici ľudom pravdu ale to sa ťažko vysvetluje ako to je s tým eurom ovela schdnejšie je urobiť z eura bubáka ako priznať aká je pravda

Pravda je jednoduchá

NIE NECHCEME ale

Česi plnia dve zo štyroch kritérií pre prijatie eura

Česká republika v súčasnosti plní dve zo štyroch hospodárskych kritérií potrebných pre zavedenie eura. Nespĺňa tie, ktoré sa týkajú cenovej stability a výmenného kurzu. Vo svojej tohtoročnej správe o pripravenosti krajín Európskej únie prijať spoločnú európsku menu to v stredu uviedla Európska komisia.

Komisia tiež upozornila, že ani české právne predpisy zatiaľ nie sú úplne zlučiteľné s únijnou zmluvou, a tak prijatie eura neumožňujú. Česko plní kritériá týkajúce sa verejných financií a dlhodobých úrokových sadzieb.

Dvojročná účasť v ERM II je predstupňom k prijatiu eura. Napríklad Bulharsko má teraz o vstup do ERM II značný záujem, pôjde totiž o jasný signál, že krajina euro skutočne o niekoľko rokov zavedie.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   28. 11. 2019, 23:42 avatar
ERM znamená nehýbať s kurzom meny štátu. To pre Českú Republiku nie je výhodné, pretože práve táto regulácia umožňuje podporovať český export. Česi nespĺňajú túto podmienku, pretože ju nechcú splniť. Okrem toho, podmienky pre prijatie eura už boli splnené niekoľkokrát. Hlavný dôvod, prečo Česi nechcú euro je, že nechcú platiť dlhy iných štátov.  


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:02 avatar
Ani Česko ani žiadna krajina z eurozony nezaplatila ani cent dlhu iných krajín len preto že maju euro .

A nikdy sa to ani nestane

Ešte raz Česi nesplnaju olovicu zakladných ekonomických kriterí preto nemôžu zaviesť euro nie že ho nechcú .

Ak ten dedko čo povedal že on môže sexovať kedkolvek ale sa mu nechce .

Pre každu krajinu na svete je najvýhodnejší stabilný kurz nie hore dole trt a nie podpora exportu padom umelým koruny .

Keď ta koruna tak pomaha tomu exportu ked píšeš tuto absurdnu sprostosť prečo ?

Prečo sa to exporterom nepáči ????

Od vlády chcú české firmy euro a stabilitu

Českí podnikatelia sú za zavedenie spoločnej meny. Narazili na odpor politikov a bežných občanov.

Hospodárskej komory Českej republiky je až 76 percent opýtaných firiem presvedčených, že otázka eura je taká aktuálna, že by nastolenie dátumu prijatia malo byť pre novú vládu prioritou číslo jeden.

finweb.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Takto ta koruna pomáha . Len sa opýtaj jedineho podnikatela kolko straca na vymennom kurze za akých podmienok platí dlh či kontokoreň     


25.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 00:28 avatar
"Narazili na odpor politikov a bežných občanov."

To bude asi tým, že tu máme demokraciu a nie oligarchiu. Podnikatelia si budú musieť nejako poradiť.  


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:40 avatar
Ved som o tom písal politici neplnia ekonomicke kriteria a preto robia pre ludí bubakov z eura .

Ja žijem od hranice 5 minut v česku som takmer každý den

Ludia sa boja že všetko zdražie tak ako u nas robili bubakov ktorí sa nie len nenaplnili ale naopak väčšina veci zlacnela

Ked sa ich opztaš čo mame take drahe že je plne slovensko čechov tak nevedia odpoved lebo žiadnu nemaju len bubaka .

Ty si písal ako pomaha odrbavanie korunou exportu nie ja tak som ti nastavil zrkadlo tých exporterov . Možno je v česku 80 % oligarchov ako píšeš ty oligarcha


33.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 00:57 avatar
Veď regulácia kurzu menu je normálny nástroj centrálnej banky. Slovensko tento nástroj prijatím eura stratilo.  


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:00 avatar
Ty si dobrý nastroj ako aj tá česka intervencia a dotlačanie korun prakticky cele desatročia

Sranda je že 80 % slovakov by euro nemenilo čím to je ?

Je to nebubakovaním a tým že slovak prišiel na obrovsku výhodu eura


40.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 01:12 avatar
Slováci prišli na obrovskú výhodu eura, zatiaľ čo ekonómovia skúmali euro asi 15 rokov a nič nezistili. Je fakt, že napríklad Nemci využili euro skvele, ale Taliani to zbabrali. Teraz už len stačí napodobniť tých Nemcov.  


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:16 avatar
Odborníci na zem a veku toho zistili až až    


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:32 avatar
Ono to je ako keby si vyhlasoval , že nechceš vysoku školu lebo je na hovno ale skutočnosť by bol taka že si neurobil skušky .

Nuž niet ani najmenšieho dôvodu ktorý by plnenie ekonomických kriterí pre zavedenie eura nejaku krajinu poškodzoval .

Taká je tá pravda


16.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   28. 11. 2019, 23:44 avatar
To teda je, vysvetlil som to v 15.  


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:39 avatar
Bolo by schizofrenicke pri vstupe do EU sa zaviazať že krajina prijme euro a po prijatí tvrdiť že neprijme

Euro nebola podmienka Dansko a UK si vyrokovali že euro nechcu a ok plnia kriteria a nemaju euro

Ale neplniť kriteria s tým že euro nechcem lebo sa chcem zadlžovať atd je komedia


17.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   28. 11. 2019, 23:48 avatar
Ešte je jeden dôvod, prečo Česi váhajú. Načasovanie. Niektoré krajiny prijatím eura zarobili, iné prerobili. Česi nechcú urobiť chybu.  


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:51 avatar
V čom spočíva chyba v neplnení ekonomických kriterí ?    


20.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   28. 11. 2019, 23:53 avatar
Nie je vhodná doba, kurz pri zmene by mal byť výhodný pre Česko.  


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:03 avatar
Česko mohlo pradavno meniť 20 kč za euro čo je na tom nevýhodne ?


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:04 avatar
Tak ako Slovensko malo 37 sk za euro a menilo po 30 sk za euro v čom prerobil kto ?


26.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 00:37 avatar
V únoru publikovala agentura Reuters závěry studie německého Centra pro evropskou politiku. (Zrovna Němce bych nepodezírala, že budou principiálně na euro nadávat, když se jim hodně rentuje.) Němečtí ekonomové ve studii tvrdí, že zavedení eura mělo na různé země různý dopad. Někde se projevilo pozitivně, někde negativně. To nejspíš bude intuitivně očekávat každý, kdo není vysloveně euro-zaslepený. Studie se ovšem navrch ještě pokusila kvantifikovat, jak na euru lidé v jednotlivých zemích prodělali, či vydělali. A právě v tom je studie nová.

Studie tvrdí, že na zavedení eura nejvíc vydělalo Německo a Nizozemsko. (V tom se shodují se závěry, ke kterým jsme došli s Vladimírem Pikorou v knize Nahá pravda.) Ovšem navrch ještě číselně: Němci díky zavedení eura od roku 1999 v průměru kumulovaně zbohatli o 23 tisíc eur a Nizozemci o 21 tisíc.

A kdo naopak nejvíc prodělal? Možná čekáte, že Řecko. (Pokud jste neskočili na lep tvrzení, že Řecko na euru vydělalo, protože ho „zachránilo“ před bankrotem.) Ale chyba lávky. Řecko sice prodělalo, ale nejvíc prodělala Itálie! Ital v průměru přišel kumulovaně o neuvěřitelných 74 tisíc euro. A Francouz o 56 tisíc. (Ostatně i v tom se shodneme s našimi závěry: Francie do eurozóny nikdy neměla patřit, nemá na to.)

sichtarova.blog.idnes.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:53 avatar
Zem a vek mi sem nekopíruj .

Ži už v normálnom svete nie na zem a vekoch


37.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 01:06 avatar
Keď už sme pri tom Zem a Veku, treba spomenúť aj Hlavné správy, Hlavný denník, Infovojnu a Sputnik. Nenechajte sa oblbovať mainstreamom a rozšírte si obzor.  


46.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   29. 11. 2019, 01:29 avatar
Áno, všetky tieto denníky školia budúcich románopiscov a spisovateľov telenoviel. Vymyslieť sa dá čokoľvek a Hlavné správy potrebujú zarobiť. Pravda je nepodstatná.


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:31 avatar
Samozrejme Kočnerove hlavne spravy chceli i zarobiť ale dezinfošky su cennejšie ako realne informácie
Súhlasí TemnýmyseI


49.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   29. 11. 2019, 01:34 avatar
Poslabší ľahko podľahnú. Poslabší sa totiž riadia heslom "nezaujíma ma pravda, hlavne že je správa bombastická, zaujímavá typu "všetko je inak"".  
Súhlasí Osvietený


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:56 avatar
Na zem a veku píšu aké je strašne euro na druhý den ako na eure štaty zarobili proste zem a vek

Lebo keby slovak nezaplatil za cigarety 3 € ale 90 sk bola by to obrovská výhoda a výhra    

Možno pre zmenárne    


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2019, 23:42 avatar
Nezamestnanosť v Česku je nízka, firmy majú problémy pri hľadaní zamestnancov

Najväčší nedostatok zamestnancov trápi priemyselné podniky. Chýbajú im robotníci, ale aj kvalifikovaní pracovníci.

Čítajte viac: ekonomika.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   28. 11. 2019, 23:52 avatar
Karta sa obrátila. Náš robotník, náš pán.  


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:06 avatar
Karta sa neobratila a nikdy neobrati .

Roboš bude vždy len roboš . Či si ho dovezieš z ukrajiny alebo srbska alebo vietnamu robošov je všade dosť


27.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 00:39 avatar
To je presný opak toho, čo píšeš v 14.  


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:43 avatar
Ekonomike škodí vozenie statisícov robošov nie však firmám . Velka firma si zavola agenturu povie počet robošov a agentura ich dodá . Ty to vidíš ako nejaký rozmach krajiny    

Lenže pod 4 % nezamestnanosť ba ani 5 % to inak riešiť nejde


36.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 01:04 avatar
Ani tak nie rozmach, ale znak toho, že prijať euro nie je výhodné.  


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 00:49 avatar
Čo si myslíš že je výhra pre čechov stale chodit do zmenární meniť si korunky na euro aby mohli na slovensko vycestovať ?

Nežartuj ,

Majú bubaka z ničoho toho maju z neexistujucich migrantov a iných bludov xenofobia .

Ja nechcem česku korunu ani vidieť už si tam pripadam ako v madarsku s kovovou 500 forintovkou v ruke


35.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 01:03 avatar
Neuveríš, ale tu v Česku máme také bankové karty, že keď ich použiješ na Slovensku, tak ti bankomat dá rovno eurá. To je čo? A ešte stále máte tie drobné centíky? Ja ich vždy vyhadzujem do koša.  


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:11 avatar
Takto je to s tou výhodnou korunkou

Poďme sa pozrieť, o čo ide.

Pri platbách kartou alebo výbere hotovosti z bankomatu v krajinách, kde sa neplatí eurom (napr. Maďarsko, Chorvátsko, Česká republika alebo Poľsko), vám bankomat alebo platobný terminál ponúkne platbu v našej domácej meno EURO. Tento garantovaný kurz však môže byť pre slovenského turistu až o 15% menej výhodný ako kurz, ktorým by hotovostný výber alebo platbu prepočítala vaša banka.

Druhým je špeciálny poplatok za spracovanie transakcií v inej mene ako euro (tzv. bank cross-border fee), ktorý niektoré slovenské banky zaviedli do svojich sadzobníkov pri platbách alebo výberoch z bankomatu v krajinách, kde sa neplatí eurom.

Teda okrem toho, že zaplatíte poplatok za výber z bankomatu v zahraničí mimo eurozóny, ktorý môže byť aj 6 € za výber, vám môže banka skryto zaúčtovať aj poplatok, ktorý je už v zúčtovanej transakcii za výber alebo platbu kartou a ktorý dosahuje až 2 % z transakcie. Ako to vyzerá v praxi ?

Predstavte si, že vyberáte na výlete v Prahe 10.000 českých korún, pri kurze Valuta predaj 25,109 za 1 €, ktorý má slovenská banka v kurzovom lístku. Avšak vy ste si zvolili v bankomate kurzovú garanciu s kurzom 23,35 CZK za 1 €, a bankomat vám zúčtuje 428,27 € na ťarchu vášho účtu. Navyše slovenská banka vám zaúčtuje poplatok za výber kartou 5 €. Celkovo sa vám z účtu odpíše 433,27 €.


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:15 avatar
To všetko platí i v opačnom garde ale s ovela väčšími poplatkami

To si môžeš zratať lebo vela obchodov v česku ma ceny i s eurom


43.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 01:17 avatar
Každá sranda niečo stojí. Nechceš stáť v rade v zmenárni, tak zaplať.  


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:22 avatar
Ale trt v zmenárni zase len prídeš o peniaze a stale dokola .

Ked robim obchod s čechom hlásim mu sumu v eurach kolko je o ich korun ma nezaujíma ja chcem eura


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:27 avatar
Za bolševíka bola taka situacia ako dnes v rusku

Kurz zapadonemeckej marky bol 3 kčs a to v roku 1989

Ale na čiernom trhu lebo inak sa kupit nedala stala marka 20 kčs

A v banke ti tých par drobných ked si mal devizový príslub predali po 13 kčs a ked prídeš na to prečo to tak bolo tak vieš správne ovladať google . Ak to vôbec niekde nájdeš    

Aj dolar v rusku ma kurz 70 rublov za dolar ale kupiš ho po 500 na čiernom trhu ak vôbec .

Nie je nič na svete čo by rus viac miloval ako bavlnenu dolarovu bankovku to je ako modla


47.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:30 avatar
Ale to je asi pritažká uloha pre teba

   

Vieš prečo bolo napísane na bonoch 1 bon = 1 kčs a predával sa po 5 - 8 kčs lebo trh

S markou to bolo inač


50.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   29. 11. 2019, 01:40 avatar
V Tuzexe sa naozaj dali kúpiť samé lahôdky. Pamätám si napr. čokoládu odtiaľ. Výborná chuť. ...A tej elektroniky. Lenže ceny, nedostupné pre bežného občana.


51.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:44 avatar
V tuzexe boli veci ktoré sú dnes v bežných potravinách

Ale čokolada milka stala 6 bonov čo bol poldenny zarobok

Napriek tomu si to ludia dopriali
Súhlasí ondrej61, TemnýmyseI


53.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 11. 2019, 07:13 avatar
motorkar dostal rozum?   
Súhlasí TemnýmyseI


54.
označiť príspevok

TemnýmyseI muž
   29. 11. 2019, 08:46 avatar
Ak kesha1 bude už somnou spokojný.  


52.
označiť príspevok

Bijjou žena
   29. 11. 2019, 02:47 avatar
39. to je, čo omg ten anderson je niečo jeblé . asi fakt odkúpim toto fórum a podmienka registrácie bude IQ test  


55.
označiť príspevok

gabriel pb
   29. 11. 2019, 08:49 avatar
nebude podmienkou registrácie pomsta


57.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 13:17 avatar
Neviem, za čo by si ho asi tak odkúpila? Za drobné, čo dostávaš na verejnom záchode?  


59.
označiť príspevok

Bijjou žena
   29. 11. 2019, 13:34 avatar
57. hehehe to lúzer ako ty s IQ hojdacieho kona  


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 11. 2019, 01:09 avatar
Uverím ti ja mám takú zlatu kartičku z ktorej môžem vyberať kdekolvek na svete .

To neznamená že ten čo ma kartičku neplatí za výmenný kurz    

To ti tak krasne zarataju


56.
označiť príspevok

0svietený muž
   29. 11. 2019, 11:57 avatar
Aj si s tou tvojou "zlatou"kartičkou asistoval, keď ti v dražbe predávali strechu nad hlavou?                        
Súhlasí Thomas Anderson


58.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   29. 11. 2019, 13:21 avatar
Tá karta je mu k ničomu, lebo všade na svete chcú poplatky.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:52,  Je. A biblia to potvrdzuje. Napríklad verše. Nm 18,17 Prvorodené z hovädzieho dobytka, z...
dnes, 22:38,  "26 ja sa tiež budem smiať z vášho nešťastia, posmievať sa budem, keď vás zachváti...
dnes, 22:08,  33, .... naopak, Boh chce aby sme premýšľali a používali "silu rozumu"! Len tak...
dnes, 22:06,  29, ..... https://i0.wp.com/www.trinitytruth.org/images/trinity1plus1plus1equals1.jpg *39
dnes, 22:00,  22, ..... Jedno biblické proroctvo hovorí, že Ježiš bude spravodlivý a súcitný kráľ....
dnes, 21:57,  Ty ako otrok nemáš čo rozmýšľať nad správnosťou jeho rozhodnutí ;) Ty máš držať...
dnes, 21:56,  11, ..... čo tvrdí Biblia? Katolícky preklad .... Ž 37,29 .... "Lež spravodliví...
dnes, 21:51,  23, ..... súhlasím, .... ak tým peklom, myslíš zničenie, neexistenciu? A zatiaľ v tomto...
dnes, 21:49,  15, .... a ako chceš dosiahnuť zjednotenú, harmonickú , ľudskú rodinu na zemi? Tak, že...
dnes, 21:39,  4, .... už si to viem predstaviť. Fúúúúj....
dnes, 21:32,  Ale - ak je to, čo jehova požaduje, tým správnym, tak budem poslúchať s radosťou a...
dnes, 21:28,  Ani o matematike to nie je ;) Je to o tom kto je kde v hierarchii a teda koľkých musíš...
dnes, 21:25,  Považuješ matematiku za druh otroctva? Cítiš nespravodlivú neslobodu z toho, že 1+1 sa...
dnes, 21:23,  Pointa je v tom, že tu na zemi si dostal slobodu aby si preukázal, či si zaslúžiš peklo...
dnes, 21:22,  V tom nie je pointa ;) Hovoril si, že v nebi sa nedá naučiť slobode a táto téma ponúka...
dnes, 21:20,  22. Veď ok, že rozhoduje. Ale môže vysielať poddaných na služobky mimo kráľovstva, aby...
dnes, 21:18,  V tomto kráľovstve povedzme, že kraľuje Jehova ;) Kto neplní jeho vôľu smeruje do pekla...
dnes, 21:15,  Každé kráľovstvo má kráľa, preto sa jedná o despotickú totalitu ;) Kráľ je ten,...
dnes, 21:14,  https://www.aktuality.sk/clanok/825542/komentar-lubomira-jaska-matovic-skusa-rolu-sklamaneho-rodi...
dnes, 21:13,  Napríklad, že sa nejedná o tvrdá despotickú totalitu, ale o vývojaschopnú totalitu, ktorá...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(170 915 bytes in 0,403 seconds)