Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nezabúdajte na priame Božie prikázanie, aby si deň sviatočný svätil - nepracoval a išiel do chrámu resp. venoval čas modlitbe či rozjímaniu o Bohu

44
reakcií
1238
prečítaní
Tému 23. novembra 2016, 21:45 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 21:45 avatar
Jeden muž každú nedeľu ráno hovorieval svojej žene:
„Choď do kostola a pomodli sa za nás oboch.“
Priateľom vravieval:
„Ja nemusím chodiť do kostola, moja žena tam chodí za oboch.“
Raz v noci sa mu prisnilo, že so svojou ženou stál pred nebeskou bránou a čakal, kým sa otvorí.
Brána sa pomaly otvárala a počul hlas určený jeho žene:
„Ty môžeš vojsť za obidvoch.“
Žena vošla a brána sa zatvorila.
Mužovi prišlo tak zle, že sa prebudil.
Najviac prekvapená bola však jeho žena, keď jej v nedeľu pred omšou povedal: „Dnes idem do kostola s tebou.“
Zasväcovanie nedele a sviatkov je jedným z príkazov desatora vydaného priamo Bohom.Verím milí priatelia,že si dostatočne uvedomujeme vážnosť a zmysel tohto prikázania.Iste nám je mnohým známe podobenstvo o pozvaní na hostinu,ktoré Ježiš vyrozprával ľudu v ktorom sa hovorí o človeku,ktorý pripravil veľkú večeru a pozval mnohých.Keď prišiel čas večere, poslal svojho sluhu, aby oznámil pozvaným: Poďte, už je všetko pripravené.No oni sa začali vyhovárať že nemôžu,lebo majú práve iné veci na práci.Týmto ľuďom sa podobajú tí ktorý v nedele a v sviatky hľadajú predovšetkým svoje záujmy a uprednostnia všeličo iné,len nie účasť na svätej omši.Ježiš na ich adresu hovorí veľmi vážne slová:"Lebo hovorím vám,že ani jeden z tých, čo boli pozvaní, neokúsi moju večeru."(
Súhlasí omega


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 21:49 avatar
Snažíte sa nepracovať, ba dokonca nechodiť na nákupy v nedeľu? A venujte sa v tento svätý čas - modlitbe, rozjímaniu? Alebo minimálne rodine, deťom, žene rozhovorom, hrou, prechádzkou a nie komerčne nákupmi či vysedávaním v reštaurácií alebo naháňaním biznisu či robili čo ste nestihli cez týždeň?


3.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 21:50 avatar
Ja sa snažím !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Súhlasí lea_pragmaticka1


5.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 11. 2016, 21:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 21:54 avatar
Lebo cez týždeň makajú za minimálnu mzdu !!!!!!!!!!!!!


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 21:54 avatar
Týka sa to len kresťanov a tí vedia prečo. Ostatní iných vier či ateisti môžu robiť čo chcú. Kto sa hlási ku Pánovi Ježišovi - je kresťan, dodržiava isté veci.


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 11. 2016, 22:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 22:11 avatar
14. Svätenie nedele

Proti nedeli, ako sviatočnému dňu Svedkovia Jehovovi podávajú tieto „argumenty“ z Biblie: „Prišiel aj do Nazareta, kde vyrástol. Podľa svojho zvyku vošiel v sobotu do synagógy a vstal, aby čítal.“ (Lk 4:16) „I povedal im: „Sobota bola ustanovená pre človeka, a nie človek pre sobotu.“ (Mk 2:27) „Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj ani pre sviatok, nov mesiac, alebo soboty.“ (Kol 2:16)

Podľa nich tiež údajne nedeľu zaviedol cisár Konštantín v roku 321, v čase, keď bol ešte pohan, uctievajúci boha slnka. Údajne je vraj nedeľa (pôvodne) pohanským sviatkom, čo majú potvrdiť jej názvy v rôznych jazykoch: Die Solis, Sonntag, Sunday, atď.

Ako je to teda s nedeľou? Tradícia svätenia nedele ako dňa Ježišovho zmŕtvychvstania je pôvodne kresťanská a nemá základ v židovskej sobote, a už vôbec nie v pohanskom kulte slnka. Cisár Konštantín síce nariadil štátnym zákonom, aby v rímskej ríši nedeľa bola zasväteným dňom kresťanov a dňom pokoja, ale tým len potvrdil zvyk, ktorý veriaci udržiavali už od apoštolských čias. Sobota sa slávila len v starom zákone, keď ale Kristus vstal z mŕtvych, kresťania sa začali stretávať na slávení bohoslužieb vzhľadom na pamiatku Kristovho vzkriesenia a zoslania Ducha Svätého v nedeľu. Tento slávny deň Písmo nazýva ako prvý deň týždňa (Mk 16:2) alebo Pánov deň. (Zjv 1:10) V Skutkoch apoštolov čítame: „Keď sme sa v prvý deň týždňa zišli na lámanie chleba...(tak nazývali sv. omšu)“ (Sk 20:7) Nedeľné obrady svätej omše v prvotnej cirkvi už okolo r. 150 detailne opisuje sv. mučeník Justín. Vo svojej Apologetike hovorí: „Zhromažďujeme sa v deň slnka, pretože je to prvý deň, v ktorom Boh vyviedol z temnôt hmotu a stvoril svet; v tento deň taktiež Ježiš Kristus, náš Spasiteľ, vstal z mŕtvych. Nedeľa sa jasne líši od soboty, po ktorej časove každý týždeň nasleduje a nahrádza pre kresťanov jej obradný predpis. V Kristovej Veľkej noci (Pasche) dovršuje sa duchovná náplň hebrejskej soboty a ohlasuje večné odpočinutie človeka v Bohu. Veď kult zákona pripravoval na Kristovo tajomstvo a to, čo sa v ňom konalo, bolo predobrazom rysu - črty, ktorá sa vzťahuje na Krista.“

Prečo kresťania nazývali nedeľu i dňom slnka? Pretože podľa proroka Malachiáša je Mesiáš „Slnkom spravodlivosti“ (Mal 3:20) a podľa apoštola Jána „pravé svetlo, ktoré osvecuje každého človeka“, (Jn 1:9) ktoré víťazí nad temnotou hriechu i ohavného modlárstva. Svätý Justín taktiež potvrdzuje, že novozákonná nedeľa kresťanov nahrádza obrady starozákonnej soboty židovského národa. Teda k citátu Svedkov Jehovových k Listu Kolosanom 2:16 treba dodať iba to, že slávenie soboty sa tu uvádza spolu so zachovávaním starozákonných predpisov o nečistých pokrmoch. Pavol tým jasne tvrdí, že nikde v Novom zákone sa nehovorí, že by mali kresťania zachovávať obrady soboty, práve naopak, Pavol varuje veriacich, aby neprijímali obradné predpisy Starého zákona! „Argumenty“ Svedkov sú opäť chabé a mylné!


42.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 11. 2016, 01:36 avatar
18:

"kresťania sa začali stretávať na slávení bohoslužieb vzhľadom na pamiatku Kristovho vzkriesenia a zoslania Ducha Svätého v nedeľu. Tento slávny deň Písmo nazýva ako prvý deň týždňa (Mk 16:2)"
Ak je nedela prvy den tyzdna co nam dava siedmy den tyzdna? Zeby sobotu? (len pre info.. toto su retoricke otazky, aby si v tom nemala chaos, netreba na ne odpovedat, ale reagovat mozes..)


9.
označiť príspevok

-era- muž
   23. 11. 2016, 21:57 avatar
Lebo ak je pravdivé niečo na tom, čo staré pohanské národy vnímali, keď nedeli dali meno po Slnku, teda deň Slnka, deň slnečného božstva, tak je nedeľa tá najvhodnejšia časť týždňa na spojenie sa s tým, čo ako slnečná sila ducha vošlo do vývoja ľudstva a pôsobí to najmä v kresťanských krajinách silou tepla duše i silou jasnosti poznania. :-)


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 21:50 avatar
Mnohí hovoria, že nemajú času, že treba ešte to aj ono urobiť. Ale pozor, kto si v nedeľu nenájde čas pre Boha a sťažuje sa na čas, tomu Boh čas zoberie. Chápete?


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 21:52 avatar
Zasväcovanie nedele a sviatkov je jedným z príkazov desatora vydaného priamo Bohom.Verím milí priatelia,že si dostatočne uvedomujeme vážnosť a zmysel tohto prikázania.Iste nám je mnohým známe podobenstvo o pozvaní na hostinu,ktoré Ježiš vyrozprával ľudu v ktorom sa hovorí o človeku,ktorý pripravil veľkú večeru a pozval mnohých.Keď prišiel čas večere, poslal svojho sluhu, aby oznámil pozvaným: Poďte, už je všetko pripravené.No oni sa začali vyhovárať že nemôžu,lebo majú práve iné veci na práci.Týmto ľuďom sa podobajú tí ktorý v nedele a v sviatky hľadajú predovšetkým svoje záujmy a uprednostnia všeličo iné,len nie účasť na svätej omši.Ježiš na ich adresu hovorí veľmi vážne slová:"Lebo hovorím vám,že ani jeden z tých, čo boli pozvaní, neokúsi moju večeru."


37.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   23. 11. 2016, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 22:36 avatar
Môj Boh je pravý človek a pravý Boh Pán Ježiš Kristus - takže je normálne, že je aj ľudský, aj keď je aj božský a človek má pred ním prirodzenú bázeň.

Je na každom komu verí, čomu verí a čo robí.


40.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   23. 11. 2016, 22:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.41.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 23:05 avatar
Nie je to entita. Je to živý bytosť. Verím v pravého Boha a v pravého človeka Pána Ježiša, ktorý je jedinou cestou a niet iného meno, ktoré musí človek vyznať, aby bol spasení. Verím vo sv. Trojicu, ktorá je takisto živá. Verím v spoločenstvo svätých a osobitne má úctu k Matke Božej ako najväčšej zo svätých k Panne Márií. Verím v existenciu aj Satana a diablov a množstva zlých duchov. Verím v existenciu pekla, neba aj očistca. Osobitne verím a mám nesmiernu úctu k cirkvi, k Eucharistií, k sv. omši, sv. spovedi, k pápežovi, kňazom, rehoľníkom a mníchom. A jedine katolícka viera sa ukazuje ako plná, pravdivá a istá - to je moje poznanie, síce nie z vlastnej hlavy, aj keď som veľa študovala, ale z Božej milosti a potom kúsok po kúsku to spoznávam a všetko do všetkého zapadá.


45.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 11. 2016, 01:47 avatar
"Nie je to entita. Je to živý bytosť. " >>> entita je o.i. aj bytost

"A jedine katolícka viera sa ukazuje ako plná, pravdivá a istá" >> Ano pre tvoje pocity sa moze ukazovat..


10.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 11. 2016, 22:00 avatar
Kol 2,16 Nech vás teda nik nesúdi pre pokrm ani pre nápoj, ani pre sviatok, novmesiac alebo soboty,
Kol 2,17 lebo ony sú len tieňom budúcich vecí, no skutočnosť je Kristus.


12.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:04 avatar
Vyhlásme Leu za svätú na tomto fóre, kto je za ?


13.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 11. 2016, 22:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:06 avatar
Takže si za ?


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 11. 2016, 22:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:07 avatar
A mojím spôsobom ?


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 11. 2016, 22:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 11. 2016, 22:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:21 avatar
Môžem zapiť omšovým ?   


24.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 11. 2016, 22:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:23 avatar
Neboj, mám aj basu....................piva. 


26.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 11. 2016, 22:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:25 avatar
V pohode, dvadsať pív dám za osem hodín.   


30.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 11. 2016, 22:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:26 avatar
Som kúsok krajší................ 


32.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 11. 2016, 22:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:28 avatar
Nie, tú mám v hlave.  


19.
označiť príspevok

Korund
   23. 11. 2016, 22:12 avatar
Je tu nejaký Fero, čo by ju kanonizoval? Teda, vysvätil. Aby sa netešila, že ju idú pretiahnuť. :-) :-) :-)


20.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:13 avatar
Ja sa nehlásim, bo ja by som ju asi pretiahol...............   


22.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 11. 2016, 22:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 22:24 avatar
Robíte si srandu zo svätých. Ale myslíš si, že svätí ľudia nežijú medzi nami? Veru žijú, ak je niekto svätý musí to získať počas života. Po smrti už každý žne to čo zasial nič viac a nič menej. Preto, ak niekto hovorí, že svätý človek neexistuje a nežije na svete sa mýli. Buď si svojím životom, konaním a cnosťami tú svätosť na Zemi získa alebo nezíska. Potom sa už nedá nič robiť.

Po technickej stránke, za svätého môže človek byť vyhlásený až po smrti, je na to prísna postupnosť a pravidlá. Existuje aj mnoho svätých, ktorí neboli oficiálne vyhlásení (zatiaľ napríklad) a mnohí sú vyhlásení cirkvou.

Svätosť nie je záležitosť len vyvolených, bezchybných a nábožných, naopak je často pre hriešnych, slabých, ktorý z Božej milosti spoznali svoju hriešnosť, kajali sa a uznali Pána Ježiša za svojho jediného Pána a spasiteľa. Svätý môže byť každý z vás či z nás. A môže to byť aj najväčší hriešník, aj heretik, aj militantní ateista - Božej dobrote nie je nič nemožné.


29.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   23. 11. 2016, 22:26 avatar
Kto je svätý nech hodí do mňa kameňom !!!!!!!!!!!!!!!!


34.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 11. 2016, 22:28 avatar
Svätým je v Biblii nazývaný každý, kto uverí v Ježiša Krista. Spasenému patrí večný život a večný život je pre svätých. Preto je svätý. Nie svojou zásluhou, svojimi skutkami, ale Boh nás vidí svätých skrze Ježiša Krista, v ktorého sme uverili.

Bohu ako svätému svätých patrí jedine chvála a úcta. Katolíci pojem svätosť znehodnotili. Pridali ho ku všetkému, čo sa len dalo: svätá omša, sväté prijímanie, sväteniny, svätý kríž, posvätný ruženec, svätená voda, …Dali pojem svätosť niečomu neživému. Preto sa katolíci, aj ja som sa ako katolík utiekal ku všetkému, čo bolo nazvané sväté. (svätá Mária, svätci)Malo mi to „sväté“ pomôcť k lepšiemu životu, malo ma to ochraňovať… Katolíci využívajú všetky „sväté“ prostriedky k spáse. Tak sa utiekajú k niečomu neživému namiesto toho, aby všetky svoje prosby, ten čas venovali jedine Bohu. Biblia tomu hovorí modlárstvo.
Súhlasí Fotooon, Wolfe


43.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 11. 2016, 01:39 avatar
34 +Pre istotu este posvacuju aj rozne amulety, kriziky, dokonca nazbierane bahniatka..


35.
označiť príspevok

Fotooon muž
   23. 11. 2016, 22:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 22:31 avatar
828 Keď Cirkev svätorečí (kanonizuje)(1173) niektorých veriacich, čiže keď slávnostne vyhlasuje, že títo veriaci hrdinsky praktizovali čnosti a vo svojom živote boli verní Božej milosti, uznáva moc Ducha svätosti, ktorý je v nej, a udržiava nádej veriacich tým, že im ich dáva za vzor a za orodovníkov. „Svätci a svätice boli vždy prameňom a počiatkom obnovy v najťažších chvíľach dejín Cirkvi.“ (2045) Veď „svätosť Cirkvi je tajomným prameňom a spoľahlivým kritériom jej apoštolskej činnosti a jej misionárskeho zápalu“.


44.
označiť príspevok

Wolfe muž
   24. 11. 2016, 01:44 avatar
36 RKC okrem ineho dost casto v minulosti svatorecila ludi, ktori nejakym sposobom pomahali cirkvi.. nie preto, ze boli blizko Bohu...

Preto aj taktiez vacsina papezov je svatorecenych..


38.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   23. 11. 2016, 22:33 avatar
A tu je presne o kresťanske svätosti:

IV. Kresťanská svätosť

2012 „Vieme, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré… Lebo ktorých predpoznal, tých aj predurčil, že sa stanú podobnými(459) obrazu jeho Syna, aby on bol prvorodený medzi mnohými bratmi. A tých, ktorých predurčil, aj povolal a ktorých povolal, tých aj ospravodlivil a tých, čo ospravodlivil, aj oslávil“ (Rim 8,28-30).

2013 „Všetci veriaci v Krista akéhokoľvek stavu(915, 2545) a postavenia sú povolaní k plnosti kresťanského života a k dokonalosti lásky.“ Všetci sú povolaní k svätosti: „Vy teda buďte dokonalí,(825) ako je dokonalý váš nebeský Otec“ (Mt 5,48).
„Na dosiahnutie tejto dokonalosti nech veriaci použijú sily, ktoré dostali podľa miery Kristovho daru, aby…, poslušní vo všetkom Otcovej vôli, celou dušou sa oddali Božej sláve a službe blížnemu. Svätosť Božieho ľudu tak prinesie hojné ovocie, ako o tom v dejinách Cirkvi vynikajúco svedčia životy toľkých svätých.“

2014 Duchovný pokrok smeruje k stále dôvernejšiemu zjednoteniu s Kristom. Toto zjednotenie sa volá „mystické“ („tajomné“),(774) lebo prostredníctvom sviatostí („svätých tajomstiev“) má účasť na Kristovom tajomstve a v Kristovi na tajomstve Najsvätejšej Trojice. Boh nás všetkých volá na toto dôverné zjednotenie so sebou, hoci osobitné milosti alebo mimoriadne znamenia tohto mystického života sú dané iba niektorým, aby sa tak stal zjavným nezaslúžený dar, ktorý bol daný všetkým.

2015 Cesta k dokonalosti vedie cez kríž. Niet svätosti bez odriekania a duchovného boja. Duchovný pokrok(407, 2725, 1438) vyžaduje askézu a umŕtvovanie, ktoré postupne vedú k životu v pokoji a radosti blahoslavenstiev.
„Kto vystupuje, nikdy sa nezastavuje, znova a znova začína a nikdy neskončí… začínať. Kto vystupuje, neprestáva túžiť po tom, čo už pozná.“

2016 Deti našej matky svätej Cirkvi právom dúfajú v milosť vytrvania až do konca a v odmenu od Boha, svojho Otca,(162, 1821) za svoje dobré skutky vykonané s jeho milosťou v spojení s Ježišom. Keďže veriaci zachovávajú tie isté životné pravidlá, majú účasť na „blaženej nádeji“(1274) tých, ktorých Božie milosrdenstvo zhromažďuje vo „svätom meste, novom Jeruzaleme“, ktoré zostupuje „z neba od Boha… vystrojené ako nevesta, ozdobená pre svojho ženícha“ (Zjv 21,2).
Súhlasí omega
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:00,  Lachvatý kapitalista, žobráci ani nevedia nič o DF.sk, ale ja za nich bojujem, preto máš to...
dnes, 18:00,  Možno superendemitné Lemyonské slovo...
dnes, 17:59,  To isto bude nejaké endemitné humenské slovo. *03*03*03*03
dnes, 17:59,  Tak ved sa vyjadri, nemému dieťatu ani vlastná mať nerozumie :) neboj nejak to prežijem
dnes, 17:58,  To DF dopadlo keď žobráci žobrú už i elektronicky *13*13*13
dnes, 17:58,  Aj záchranáry, keď zachrania zvieratko, tak sa ho snažia pustiť do divočiny, kde má domov....
dnes, 17:58,  Veľký škrob, židák, lakomec.
dnes, 17:57,  V roku 1985 vo filme „Back to The Future“ uvadzajú prezident USA v roku 2015 je Donald...
dnes, 17:57,  Ešte som asi načisto neosprostel. *13*13*13*13 Ale veľa mi už nechýba.*03*03*03 Na toto by...
dnes, 17:55,  Čo je to lachvatý?
dnes, 17:55,  No veď to v krajine kde zajtra znamená včera
dnes, 17:55,  Cvičenie psa je zodpovednosť, s takými vlohami bol stvorení. Ale tigre neboli stvorené na...
dnes, 17:55,  Pozdravuj syna, je to dobrý chlapec. Ale zase ti nemôžem napísať ten jedovatý šíp, lebo...
dnes, 17:55,  Zasa, nie vždy som taká zhovievavá, pred týždňom mi ciganka hovori, nech jej dám peniaze,...
dnes, 17:54,  Šanujem pečeň bezdomovcov *13*13*13
dnes, 17:53,  Ako sme si v roku 1985 predstavovali rok 2015 Všetko zhrnuté v jednom krátkom videu......
dnes, 17:53,  No láska k zvieratám nie je, keď zobereš tigra alebo slona, leva, zo svojho vlastného...
dnes, 17:52,  Máš slepé výhovorky, pretože si lachvatý kapitalista. Škodná zver v spoločnosti.
dnes, 17:52,  Ba práve naopak!! Predbehli dobu. *13*13*13
dnes, 17:52,  Pravdu vravíš.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(131 210 bytes in 0,271 seconds)