Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Našim, vraj odborníkom: Neoboľševizmus a ľavý extrémizmus na vzostupe celosvetovo!

7
reakcií
210
prečítaní
Tému 21. mája 2019, 17:20 založil Osvietený.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 5. 2019, 17:20 avatar
Ako pštrosi dajú pred hrozbou hlavu do piesku, tak naši odborníci na extrémizmus nechcú pripustiť žiadnu existenciu ľavicového extrémizmu na Slovensku v súčasnosti. Všetko zámerne váľajú na fašizmus a ĽSNS. Je to naozaj výlučná pravda? Nie. jasne to vyplýva z článku americkej historičky, novinárky a reálnej expertky na svetový extrémizmus, nie na jednostranne orientovaných aj to nedostatočne našich politológov a neoodborníkov i truhlíkov na všetko, často kĺžucich po povrchu spoločenských fenoménov, ku ktorým problematika extrémizmu nesporne patrí. Zamyslite sa vážne nad sebou, nemanipulujte s občanmi a účelovo nezavádzajte na politickú objednávku súčasných mocných, z ktorých časť prestavuje typických populistov a neoboľševikov. Aj z radov Smeru i SNS.

Začnem prezentovaním hlavných téz článku pani historičky a novinárky zverejnenom v The Washington Post pri príležitosti 100-ho výročia VOSR s varujúcim svet názvom: “ Po sto rokoch je boľševizmus späť a malo by to nás znepokojovať. Autorky Anne Applebaum.
Otvorene priznáva, že aj na západe je ešte stále dosť demagógov a rozprávajú ako V.I.Lenin, L.Trockij i J.V.Stalin. Ani jeden z trojice nezohral významnejšiu úlohu ho februárovej buržoázno-demokratickej revolúcii v roku 1917 predchádzajúcej VOSR. Prví dvaja rečnili v cudzine, Stalin lúpil banky v Kazachstane. Petrohradskí robotníci a armáda zosadili cára a nastolili parlamentnú demokraciu, ktorej hlavným nepriateľom bol Lenin. Organizátor VOSR. Podľa serióznych historikov išlo v skutočnosti nie o revolúciu, ale o boľševický štátny prevrat. Dnes okrem týchto názorov na vodcu VOSR Lenina existuje i objektívny životopis s výstižným názvom charakterizujúcim osobnosť vodcu – “ Lenin: človek, diktátor a majster teroru“ od Victora Sebestyena. Lenin od začiatku opovrhoval demokraciou a parlamentnou republikou. Volal po likvidácii armády, byrokracie, znárodnení tovární, všetkých bánk, zatvorení škôl i fyzickom zničení súdov i tlače. V krajine sa šírili ľavicovo extrémistické vízie zfanatizovaných boľševikov. Väčšina ľudí i osobností ho mala za blázna a fanatika. Presadil v menšine verných boľševikov tézu o triednom boji proti nepriateľom ľudu spojenú s použitím akýchkoľvek násilných mocenských prostriedkov. V októbri 1917 sa začal používať v krajine masový teror. Následná ruská a ukrajinská občianska vojna v rokoch 1918-21 si vyžiadali státisíce krvavých a násilných obetí. A milióny ďalších zomreli vo vlnách masového teroru ktoré otriasali Sovietskym Ruskom v dvadsiatych a tridsiatych rokoch – ešte do rozpútania II. svetovej vojny. Gulagy sa stali likvidačnými koncentračnými tábormi smrti pre milióny triednych nepriateľov Sovietského Ruska. Revolúcia požrala nielen svoje deti, ale aj otcov a matky. Najbližší spolupracovníci Lenina i Stalina boli vyvraždení. I sám Trockij v Mexiku kam mala dosah po ČEKe aj jej nástupkyňa-chobotnica-všemocná NKVD. Aj po Stalinovej smrti (1953) zostal ZSSR navonok jednotný nespoľahlivým a netolerantným partnerom. PO jeho rozpade roku 1991 sa zdalo, že Ríša Zla – ZSSR definitívne zanikla a s ňou i boľševizmus a marxizmus-leninizmus či stalinizmus. Samozrejme, že vo veľkom Rusku ani nikdy nezanikne. No horšie je, že táto zhubná ľavicovoextrémistická vízia a ideológia žije i na Západe. A to v podobe neoboľševizmu, tvrdí autorka článku. Na poučenie nám občanom, no hlavne -našim odborníkom na extrémizmus, politikom i politruhlíkom ho prinášame v plnom znení. A to stať s názvom:“

Neoboľševici

História sa opakuje a rovnako sa opakujú myšlienky, ale nikdy to nie je úplne rovnaké. Boľševické myslenie z roku 2017 nie je také ako boľševické myslenie z roku 1917. Je pravda, že na svete stále existujú nejakí marxisti. V Španielsku a v Grécku vytvorili mocné politické strany, hoci v Španielsku sa ešte len musia dostať k moci a v Grécku ich realita medzinárodného obchodu prinútila v tichosti zanechať svoju „revolučnú“ agendu. Súčasný líder britskej Labouristickej strany Jeremy Corbyn taktiež pochádza z radov starej prosovietskej krajnej ľavice. Celé desaťročia produkoval protiamerické, protialiančné, protiizraelské a dokonca protibritské (zato v prospech IRA) vyjadrenia, ktoré sú predvídateľné a ktoré už generácii, ktorá si nemôže pamätať, čo bol boľševizmus, neznejú tak šokujúco. V jeho strane existuje radikálne jadro, ktoré hovorí o zvrhnutí kapitalizmu a návrate znárodňovania.

Aj v Spojených štátoch sa marxistická ľavica konsolidovala na okrajoch Demokratickej strany (a občas nielen na okrajoch) rovnako ako na univerzitných kampusoch, kde dohliada na prejavy svojich členov, bojuje, aby študentom zabránila počúvať nesúhlasné názory, učí temnú, negatívnu verziu americkej histórie, počíta s tým, že vytvorí pochybnosti o demokracii, a vrhá tiene na všetky politické debaty. Podporovatelia tejto novej alternatívnej ľavice odhadzujú základné americké vlastenectvo a podporujú amerických oponentov či v Rusku, alebo na Blízkom východe. Podobne ako v Británii si títo podporovatelia boľševikov nepamätajú svojich predchodcov a ich myšlienky a jazyk si už nespájajú so slovami, ktoré používali fanatici v inej dobe.Ale nech je aj nová ľavica v niektorých kruhoch veľmi módna, nie je pri moci, a tak nedokázala spustiť skutočnú revolúciu. V skutočnosti vychádzajú najvplyvnejší boľševici súčasnosti – ľudia, ktorí začali podobne ako Lenin a Trockij na extrémnom okraji politického života a ktorí dnes zastávajú mocenské pozície a majú skutočný vplyv v mnohých západných krajinách – z úplne inej politickej tradície.

Neoboľševici na západe, vrátane EÚ – sú aj na prekvapenie: Marine Le Penová, Viktor Orbán a Jaroslaw Kaczynski.
Hoci sú Donald Trump, Viktor Orbán, Nigel Farage, Marine Le Penová a Jarosław Kaczyński často opisovaní ako príslušníci „krajnej“ alebo „alternatívnej pravice“, títo neoboľševici majú len málo spoločného s pravicou, ktorá bola súčasťou západnej politiky od konca druhej svetovej vojny, a nemajú ani žiadne spojenie s existujúcimi konzervatívnymi stranami. Na európskom kontinente pohŕdajú kresťanskými demokratmi, ktorých politická základňa leží v cirkvi a ktorí sa po katastrofe druhej svetovej vojny snažili opäť priniesť do politiky morálku. A takisto nemajú nič s anglosaským konzervativizmom, ktorý presadzuje voľný trh, slobodu prejavu a burkeovský malý konzervativizmus, teda skepsu k „pokroku“, podozrievavý postoj k radikalizmu vo všetkých jeho formách a vieru v dôležitosť konzervatívnych inštitúcií a hodnôt. Či už sú to nemeckí, alebo holandskí kresťanskí demokrati, britskí toryovci, americkí republikáni, východoeurópski exdisidenti či francúzski gaullisti, všetci povojnoví konzervatívci boli oddaní zastupiteľskej demokracii, náboženskej slobode, ekonomickej integrácii a západnému spojenectvu.
Naopak, neoboľševici z novej či alternatívnej pravice nechcú chrániť a konzervovať niečo, čo už existuje. Nie sú to burkeovci, ale radikáli, ktorí chcú zvrhnúť existujúce inštitúcie. Namiesto falošných a zavádzajúcich vízií budúcnosti, ktoré ponúkali Lenin s Trockým, ponúkajú falošnú a zavádzajúcu víziu budúcnosti. Vytvárajú svet, kde vraj existovali etnicky či rasovo čisté národy, staré dobré továrne, tradičná mužsko-ženská hierarchia a nepreniknuteľné hranice. Ich nepriateľmi sú homosexuáli, rasové a náboženské menšiny, ľudskoprávni aktivisti, médiá a súdy. Často nie sú skutočnými kresťanmi, ale skôr cynikmi, ktorí využívajú „kresťanstvo“ ako kmeňový totem, spôsob, ako sa odlíšiť od nepriateľov. Sú to „kresťania“, čo bojujú proti „moslimom“ alebo proti „liberálom“, keď už „moslimovia“ nie sú po ruke.

V neobyčajnej miere si osvojili Leninovo odmietanie kompromisu, jeho protidemokratické vyzdvihovanie niektorých spoločenských skupín nad iné a jeho nenávistný útok na svojich „nelegitímnych“ oponentov. Neliberálna a nacionalistická poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť svojich krajanov rozdelila na „skutočných Poliakov“ a „Poliakov najhoršieho druhu“. Trump hovorí o „skutočných“ Američanoch v protiklade k „elite“. Stephen Miller, Trumpov prívrženec a poradca, nedávno použil slovo „kozmopolitný“ v starom stalinskom zmysle, teda ako prezývku Židov (za Stalina sa hovorilo o „vykorenených kozmopolitoch“), keď mu jeden reportér položil ťažkú otázku. So „skutočnými“ Američanmi stojí za to rozprávať, „kozmopolitných“ treba odstrániť z verejného života.
Prekvapujúco, ešte aj britská politika s jej miernou a pragmatickou tradíciou je dnes naplnená leninským jazykom. Keď britský súd v novembri 2016 deklaroval, že referendum o brexite musí potvrdiť britský parlament, čo je v parlamentnej demokracii rozumné rozhodnutie, xenofóbny a probrexitový bulvárny denník Daily Mail vyšiel s titulkou, na ktorej boli fotografie sudcov a nápis „nepriatelia ľudu“. Neskôr noviny vyzvali ministerskú predsedníčku, aby „rozdrvila sabotérov“, čo sú slová, ktoré Lenin rád používal na opis politickej opozície.

Aj Trump na Twitteri rád používa spojenie „nepriateľ amerického ľudu“. Hoci je nepravdepodobné, že by prezident rozumel historickému kontextu, niektorí ľudia okolo neho mu určite rozumejú. Bannon, Miller a niektorí iní ľudia v bezprostrednej Trumpovej blízkosti veľmi dobre vedia, že delegitimizácia politických oponentov ako „neamerických“ a „elitárskych“ a médií ako producentov „falošných správ“ je prvým krokom ambicióznejším smerom. Ak máme niečo z toho, čo títo extrémisti hovoria, brať vážne, ich konečným cieľom je deštrukcia existujúceho politického poriadku, možno vrátane ústavy, čomu by boľševici tiež dobre rozumeli. Historik Ronald Radosh raz citoval Bannona, ako sa prirovnával k boľševickému lídrovi. „Lenin,“ povedal bývalý Trumpov poradca historikovi, „chcel zničiť štát, čo je aj mojím cieľom. Chcem všetko zničiť, rozbiť celý dnešný establišment.“ Na konzervatívnej konferencii vo Washingtone v roku 2013 Bannon taktiež volal po „jedovatom antiestablišmente“ a „odbojovom“ hnutí, ktoré „prevalcuje toto mesto, progresívnu ľavicu a vedenie Republikánskej strany“.
A čo dáva prezidentovi, ktorý vo voľbách nevyhral väčšinou hlasov, právo to robiť? Aj to je známa myšlienka: je to predsa „ľud“, je to mysticky národ, ktorý je celkom odlišný od skutočne existujúcej populácie Ameriky, ale veľmi podobný davu, ku ktorému hovoril Trockij v petrohradskom cirkuse. Vo svojom temnom, nihilistickom inauguračnom prejave, z ktorého veľkú časť napísali Bannon a Miller, prezident oznámil, že „prenášame moc z Washingtonu a dávame ju späť tebe, „americký ľud“, akoby bolo hlavné mesto do roku 2017 v rukách akýchsi zahraničných okupantov. Táto neamerická myšlienka „ľudu“ pripomína viac ako len diktatúru proletariátu, čo mala byť sila, o ktorej vedecký marxizmus kedysi predpovedal, že bude riadiť svet. Znie veľmi podobne ako Le Penovej „národ“, ktorý stojí v opozícii ku „globalistickej elite“. Alebo ako slovo „suverénny“, ktoré poľský PiS používa v protiklade k väčšine národa, ktorá túto stranu nevolila.
Tak ako ich predchodcovia, aj neoboľševici sú klamári. Trump patologicky klame o malých aj veľkých záležitostiach. A klame tak často a tak zjavne, že na tomto mieste nie je ani nevyhnutné uviesť jeho početné nepravdy. Ale nie je sám. Prednedávnom bola Le Penová vyšetrovateľmi obvinená z podvodných príjmov pre svoju antieurópsku stranu z európskych zdrojov. Strana Právo a spravodlivosť predstiera, že ich útoky na poľskú ústavu nie sú nič viac ako “justičná reforma”. Orbán ukrýva detaily pravdepodobne skorumpovanej ruskej investície do maďarskej atómovej elektrárne. Toto nie sú náhody. Nie je to zhoda okolností, že si všetci najúspešnejší neoboľševici vytvorili vlastné „alternatívne médiá”, ktoré začnú na internete a postupne sa stávajú mainstreamom, špecializujú sa na dezinformácie, nenávistné kampane, rasistické vtipy a organizujú trolovanie svojich oponentov. (Starí boľševici toto nazývali propagandou a boli v nej výborní.) Politici aj „novinári“ klamú z presvedčenia, pretože veria, že bežná morálka sa ich netýka. V zhnitom svete sa pravda obetuje v mene „ľudu”, alebo ako spôsob boja proti „nepriateľom ľudu”. V boji o moc je povolené všetko.

Napokon (a s najväčšími obavami) medzi neoboľševikmi existujú náznaky či viac ako náznaky znovu sa objavujúcej chuti po očistnom násilí. Násilná poézia z roku 1917 sa pretransformovala na násilné mémy z roku 2017, diskusia o „extrémnom násilí” na sociálnej sieti Reddit, skupiny bielych nacionalistov čakajúce na „rasovú vojnu” alebo videá Národnej streleckej asociácie naliehajúce na Američanov, aby sa vyzbrojili pred nadchádzajúcim zápasom o „záchranu našej krajiny”. Niečo z týchto nebezpečných nezmyslov je prítomné už dlhú dobu. Radikálna pravica aj ľavica v Európe sa vždy pohrávala s myšlienkou násilia. Ale teraz sa nihilistická túžba po katastrofe stala hlavným prúdom, siahajúcim po samotný Biely dom. Trump už v roku 2014 po kritike Obamacare fantazíroval: „Viete, čo to vyrieši? Keď sa ekonomika rúca, keď ide krajina do samého pekla a všetko je totálna katastrofa. Potom prídu, veď viete, prídu nepokoje, ktoré nás privedú tam, na začiatok, keď sme boli veľkí.”
Šokujúce však je, že tento sentiment nie je nič v porovnaní s Bannonovou apokalyptickou víziou prichádzajúcej vojny (možno s islamom, možno s Čínou), ktorá vyčistí západný svet od slabosti a obnoví veľkosť Západu. Takto to Bannon vyjadril v roku 2010: „Musíme mať zopár zamračených dní predtým, ako sa v Amerike znovu vyjasní. Musíme prijať veľa bolesti. Každý, kto si myslí, že nemusíme prijať obeť, vás zavádza, v to verím.“ Článok na HuffPost obsahoval podobné Bannonove vyjadrenia. V roku 2011 to bolo: „Sme v storočnej vojne proti radikálnemu islamu.” V roku 2014: „Sme v priamej vojne proti džihádistickému islamskému fašizmu. A táto vojna, myslím si, metastázuje oveľa rýchlejšie, ako si vlády vedia predstaviť.” V roku 2016: „Do vojny v Juhočínskom mori pôjdeme v nasledujúcich piatich až desiatich rokoch, nie je to tak?”
Ozvenu tejto chuti po boji počujeme aj v schizofrenickom Trumpovom príhovore o „západnej civilizácii” z Varšavy z júla tohto roku, ktorú pravdepodobne tiež pomohol napísať Bannon. Medzi niektoré odseky, ktoré zneli takmer ako normálny zahraničný príhovor, niekto vsunul pasáž opisujúcu Varšavské povstanie – hroznú a ničivú bitku, ktorú napriek obrovskej statočnosti, poľská odbojová armáda prehrala. „Tí hrdinovia,” vyhlásil Trump, „nám pripomínajú, že Západ bol zachránený vďaka krvi vlastencov; že každá generácia sa musí vzchopiť a zúčastniť sa svojej obrany.” Každá generácia? To znamená, že aj naša generácia: Pripravte si zbrane, pretože títo ľudia chcú, aby ste vy a vaše deti krvácali a zomierali za civilizačnú obnovu.

Našťastie, nežijeme v Petrohrade roku 1917. Nemáme nedostatok chleba, naši vojaci nie sú otrhaní a bosí, nemáme aristokratov, ktorí by boli v moci bláznivých mníchov. Revolucionári majú len málo možností obsadiť palác s vládcami a zmocniť sa tak moci. Naše štáty ešte nie sú také slabé.
Na rozdiel od Rusov v roku 1917 máme výhodu spätného pohľadu. Vo väčšine kontinentálnej Európy vyvolávajú demagógovia, ktorí rozdeľujú národ na nepriateľov a vlastencov, zlé konotácie a nepríjemné spomienky. Minulý rok francúzski, holandskí a rakúski voliči odmietli nihilizmus a xenofóbiu Marine Le Penovej, Geerta Wildersa a Norberta Hofera aj z toho dôvodu, čo im pripomínali. Francúzi už dokonca urobili prvý nevyhnutný krok v dlhej bitke proti falošným revolúciám tým, že na post prezidenta zvolili Emmanuela Macrona, prvého dôležitého európskeho politika, ktorý vyzýva na silný návrat liberalizmu. Macron otvorene kritizuje politiku strachu, nostalgiu a nacionalizmus, ktorý je na vzostupe po celom kontinente. Vyhral bez toho, že by ponúkal nereálne myšlienky a nedosiahnuteľné ciele. Dokonca aj keby vo Francúzsku neuspel, jeho úspech ukazuje cestu, ako bojovať proti moderným falošným prorokom. Ponúka totiž pozitívnu víziu, ktorá je otvorená i vlastenecká. Nenechajme nacionalistov, aby apelovali na „ľud“, ktorý je nad voličmi. Nedovoľme extrémistom, aby sa stali hlavným prúdom.
Ale anglosaský svet má menej šťastia. Možno nie je náhoda, že neoboľševický jazyk ma taký bezprecedentný úspech práve v Spojenom kráľovstve a v Spojených štátoch, v dvoch krajinách, ktoré nikdy nepoznali horor okupácie či nedemokratickej revolúcie, ktorá skončila diktatúrou. Preto nemajú dostatočnú imunitu, ktorú majú mnohí Európania. Na druhej strane, anglosaský svet má svoje vlastné výhody: starú a dlhodobú tradíciu konštitucionalizmu, zvyky, ktoré sa vytvárali počas desaťročí vlády práva, a relatívne vysoký životný štandard. Môže to byť tak, že Američania a Briti sa pomaly učia rozoznávať lži a stávajú sa menej náchylní na falošnú nostalgiu, ktorú im ponúkajú ich lídri.
Ale nemáme dôvod na sebauspokojenie. To je lekcia z hrozivej storočnice. Spomeňme si: na začiatku roku 1917, v predvečer ruskej revolúcie, bola väčšina ľudí, ktorí sa neskôr stali vo svete známi ako boľševici, konšpirátormi a fantastami na okraji spoločnosti. Koncom roka už riadili Rusko. Okrajové postavy a excentrické hnutia nemožno ignorovať. Ak systém dostatočne zoslabne a opozícia je dostatočne rozdrobená, ak je vládnuci poriadok dostatočne skorumpovaný a ľudia dostatočne nahnevaní, extrémisti môžu zrazu vstúpiť do centra diania, kde ich nikto neočakáva. A potom trvá celé desaťročia, kým sa škody napravia. Boli sme šokovaní príliš často. Naša predstavivosť musí byť dostatočne veľká, aby sa do nej zmestila aj možnosť takýchto monštier a katastrof. Stále na ne nie sme dostatočne pripravení.! “

Aj toto, tieto informácie o extrémizme ľavicovom – sme povinní tlmočiť aj ako pomôcku našim učiteľom v boji nielen proti fašizmu, ale aj ľavicovému extrémizmu rozšírenému pom celom svete, vrátane súčasných USA či štátov EÚ. Netvárme sa, že na Slovensku neexistuje, ak je premiér R.Fico oficiálne považovaný za jedného z naj populistov EÚ !!! Aj to musia naše deti, žiaci i študenti o ňom tiež vedieť. Nie – ak skončí v politike ako Mečiar, lež tu i teraz. “ Nebojte sa!“, vraví Ján Pavol II., nám Slovákom z neba. Fakt, čoho a koho sa tak obávate a bojíte, spoluobčania? Veď aj, po týždni povolebnej odmlky z porážky, ktorú interpretuje ako svoje víťazstvo, nás populista a premiér R.Fico uisťuje, mediálne, že sme jedna z najslobodnejších a demokratických krajín, dokonca už SVETA!!! Dokedy? A či vôbec sme takou aspoň chvíľku boli? Mňa za prezentované názory už pred 2 rokmi popravili sociálne a vyhodili z učiteľských služieb mocní tejto krajiny. No keďže na môj príbeh každý kašle zvysoka, tak hlavní iniciátori mojej popravy môžu kľudne trúbiť do sveta s Bohu rovným pokojom a iróniou, že sme slobodná a demokratická krajina v čele sveta!?!? Aká úbohosť, mediálne podporovaná mocnými. Klamstvá a lži v priamych prenosoch. Pred zastrašenými a akcie neschopnými miliónmi bezmocných občanov SR. Vo víre neoboľševizmu v SR !!! To vždy dokážem na svojej súčasnej každodennej existencii ako nezamestnaný občan SR. Účelovo prepustený z organizačných dôvodov zamestnávateľom na pokyn mocných! Nevinná obeť slovenských neoboľševikov a populistov v čele s J. Richterom! Raz určite definitívne padnete ako HZDS, súdruhovia. Áno, prehlasujem vedno s autorkou článku vo Washington Post: PO sto rokoch je boľševizmus späť a kruto a zločinne znovu riadi životy niektorých z nás – aj občanov SR v EÚ !!!

RNDr. PaedDr. ThMgr. PhilBc. Ivan Olejár – účelovo prepustený a 2 roky nezamestnaný pedagóg regioškolstva SR


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2019, 17:26 avatar
Osvietený, šíriš klamstvo od nejakého politického analfabeta: Neoboľševici na západe, vrátane EÚ – sú aj na prekvapenie: Marine Le Penová, Viktor Orbán a Jaroslaw Kaczynski.
Hoci sú Donald Trump, Viktor Orbán, Nigel Farage, Marine Le Penová a Jarosław Kaczyński často opisovaní ako príslušníci „krajnej“ alebo „alternatívnej pravice“, títo neoboľševici majú len málo spoločného s pravicou.

Nemám k tomuto klamstvo čo viac povedať. Si rovnaký ako Kasafran. Ten tiež nepremýšľa nad bludmi, ktoré kopíruje.


6.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   21. 5. 2019, 18:14 avatar
2/ Kaso len nema rad nosatych!!!!))


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 5. 2019, 19:16 avatar
Ani ušatých . Musia mať všetko tak akurát ako sergej Lavrov


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 5. 2019, 17:41 avatar
Lemmy prezentoval som iba zaujímavý článok ktorý ma zaujal .

Autor je RNDr. PaedDr. ThMgr. PhilBc. Ivan Olejár – účelovo prepustený a 2 roky nezamestnaný pedagóg regioškolstva SR

Neobolševíci a fašisti majú 99 % spoločných čŕt to je fakt .

Neobolševíci označujuci sa za krajnú pravicu prezentujúci sa znárodňovaním a inými dobrotami sú humoristi .


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 5. 2019, 17:45 avatar
Veď som len dal poznámku, že šíriš klamstvo. Teba toto klamstvo zaujalo. OK.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 5. 2019, 18:05 avatar
Ano sú to bolšani

blisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   21. 5. 2019, 19:25 avatar
Príliš krátky príspevok máš v úvode, najeb tu dlhší a opisuj poriadne do piče !!!!!!!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:37,  Michal Hrůza a Aneta Langerová Plamen
dnes, 10:34,  Verný Si :: LCH LIVE!
dnes, 10:33,  23. I Have Two Sisters - Heaven Is For Real Soundtrack
dnes, 10:32,  Colbie Caillat - Brighter Than The Sun
dnes, 10:31,  REVOLTA? - Samota a Hudba (ft. Suvereno)
dnes, 10:30,  Ježiš Stačíš Mi Sám | Christ Is Enough - Hillsong (Cover - Anna, Jana, Jakub)
dnes, 10:28,  Dominika Gurbaľová - Cesta narovnaná (Už sneží)
dnes, 10:21,  Zato že oni sú vulgárni, ty byť nemusíš.
dnes, 10:20,  Cigáni zasa útočili, šírili nenávisť !
dnes, 10:19,  Chorá politická korektnosť !
dnes, 06:36,  Ja len nepochopím jedno. Obhajobu Islamu a moslimov. Veď práve Islam je hrozbou demokracie....
dnes, 01:29,  Ono tie napaľovačky vlastne len vypaľujú body na materiál CD nosiča. Niečo ako fotografia...
dnes, 01:08,  Svine !
dnes, 00:53,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/84303072_2744441458937041_56609557759047...
dnes, 00:36,  Tohoto konšpirátora a dezinformátora bolševíckeho ako štatistu napísali fašisti na...
dnes, 00:29,  YouTube už minulý mesiac prestal vyplácať autorom odmenu z reklám za video s Kiskom s...
dnes, 00:22,  Stratilo to význam: Tak to skončite, poslanci Peter Zajac-Vanka 22. februára 2020 12:20,,...
dnes, 00:22,  Osobne som pár mesiacov pred komunalnymi volbami tiež vyhlasoval , že už nepôjdem...
dnes, 00:14,  Samozrejme . Veď je to skoro rok . Od tých čias sa zmenilo mnoho vecí i názor Kisku....
dnes, 00:08,  Ano mal som kávu .
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kritika je jednoduchá, umenie zložité.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(87 976 bytes in 0,689 seconds)