Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Nakoniec to bolo zase!!! úplne inak..

6
reakcií
408
prečítaní
Tému 18. apríla 2019, 05:51 založil Boris.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 4. 2019, 05:51 avatar
Hlavnoprúdové médiá sa pri tom neštítili konšpirovať, čo to dá....

Stavebná spoločnosť Le Bras Freres, ktorá mala krátko pred požiarom na starosti renováciu strechy parížskej katedrály Notre-Dame, vylúčila akúkoľvek zodpovednosť za nešťastie.

Posledný robotník katedrálu opustil približne o 17.50 h SELČ, a teda asi hodinu pred vypuknutím požiaru.
www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nejaký robotník, požiar zrejme vznikol neúmyselne, rekonštrukčné práce.....
To naozaj nevidíme, čo média neprestajne robia? Zavádzajú, manipulujú neustále tak, aby svet vyzeral v ich článkoch, ako to oni chcú, nehľadiac na realitu.
Aj tu malo byť opať prosté nevieme! Ale oni už vedeli, presne ako v prípade ruských hackerov, novičoku, či teroristických útokoch motivovaných islamskou vierou a tak podobne..
Čo sa nestalo sa stalo, lebo tak nám to pasuje pre naše plány a čo sa stalo sa nestalo, lebo to nám nevyhovuje.
My sme už dávno prekonali stav neslobody za socializmu. Uvedomme si, že za neopakovanie tých odporných hovadín sú paragrafy a nie jeden človek už musel ísť sedieť, alebo platiť za to, že povedal, napísal nieČo, co tým kurvám fašistickým nesedí do krámku. Dúfam, že sa tu ozve opať nejaký utrublek, miestna kurva, alebo vygum s veľkou vyholenou hlavou a budú tu trieskať hovadiny o tom, že tu predsa píšem slobodne.
DF nikoho extra nezaujíma, má biednu čítanosť, pre ostatný svet takmer neexistuje. Trestaní sú ludia všade tam, kde má prístup veľa ľudí a teda kde sa dá osloviť značne mienka spoločnosti.
Cenzurovanie, mazanie nepohodlných názorov, trestanie za slobodný prejav, neustále klamanie a krivenie reality. Nie raz už od politikov zaznelo na margo EU, NATO a USA "na večné časy a nikdy inak" Naposledy tak hovoril Peter Osuský v TV diskusii. Pri tom je realita taká, že už aj EU a USA sú na nože a vedú obchodnú vojnu zo dva rôčky.
Táto doba je horšia ako socializmus, aj ako fašizmus, lebo je absolútne krutá a bezcitná.

Komunisti nepohodlných zavreli, prípadne ich presunuli na slabšie platené miesta, ale tí ľudia naďalej dostávali jesť a piť, mali strechu nad hlavou a teplo.

Fašisti nepohodlných popravovali bez okolkov, aspoň to mali rýchlo za sebou.......

Ale liberálni demokrati nepohodlným vezmú zamestnanie, zdiskreditujú jeho osobu, spravia z neho nepriateľa a nechajú ho skapať na ulici bez jedla, bez strechy nad hlavou, bez tepla a to pekne pomaličky v útrapách rôznych chorôb, prípadne ho vonku dokopú nejakí dobráci.

Tento trend sa zintenzívňuje z roka na rok. Tu už sú reálne obete systému a ľudia po vačšine stále spia, fašistické kurvičky sa vysmievajú obetiam tohoto absolútne neľudského režimu. Avšak dobrá štrtina populácie je už prebudená a nič s tým nikto nespraví, odpor bude len rásť, lebo systém neustále pritvrdzuje.
Tiež je všeobecne známe, že veľa ľudí je nezvestných, kam sa stratili? Mnohí z nich môžu byť tiež obete systému. Ak by sa niekde tajne popravovalo, nemáme to odkiaľ vedieť.. Ani o židoch sa nevedlo a až po ukončení vojny sa svet dozvedel, ako končili vojenskí zajatcovia a teda antisystémoví!!!!! Halóóó...
Kam až to chcete nechať zájsť?


2.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 4. 2019, 11:33 avatar
nakoniec to bolo tak, že drevo popadalo


3.
označiť príspevok

Scarletta žena
   18. 4. 2019, 14:51 avatar


4.
označiť príspevok

Scarletta žena
   18. 4. 2019, 15:03 avatar
Ako klame a zavádza komunisticky nohsled boris.

V jáchymovských uranových baniach v rokoch 1948 až 1961 prežilo svoje peklo približne šesťdesiatpäťtisíc ľudí. Veľkú časť tvorili politickí väzni, s ktorými zaobchádzali horšie ako so zlodejmi a vrahmi.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/JÁCHYMOV. Volali ich mukli, čo je skratka českého názvu „muž určen k likvidaci." Tí, ktorí prežili, a tí, ktorí nechcú, aby sa na túto hrôzostrašnú kapitolu našich dejín zabudlo, sa od roku 1990 každý rok stretávajú v Jáchymove a pripomínajú si Jáchymovské peklo.
Koncom mája sa na pietnom akte stretli už dvadsiaty prvý raz. „Mrzí ma, že táto história je mnohým ľuďom ľahostajná a neuvedomujú si, že neschopnosť poučiť sa z dejín sa spravidla vždy kruto pomstí," povedal v príhovore predseda senátu českého parlamentu Přemysl Sobotka. Poznamenal, že bývalí mukli sú živým svedomím mocichtivých klamárov bez chrbtovej kosti.
Novodobí otroci
Jáchymovské peklo si bol pozrieť aj Kazimír Krivoš z Liptovského Mikuláša. Spýtali sme sa ho, prečo: „Pripomíname si obete vojny a fašizmu, pamiatku ľudí umučených v koncentračnom tábore Osvienčime a iných. Ale aj v čase mieru a socializmu zomierali nevinní ľudia v komunistických koncentračných táboroch a nielen v Jáchymove. Nemali by sme zabudnúť na novodobých otrokov socializmu, aby o nich vedeli aj budúce generácie a nedopustili, aby sa niečo podobné opakovalo. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že život triedneho nepriateľa bol ťažký."
Vie, o čom hovorí, lebo jeho otec bol tiež politický väzeň. Nebol síce v Jáchymove, ale v pracovnom tábore na Sladanej skale medzi Švošovom a Hrboltovou, kde drel v kameňolome. Tábor zbúrali, nezostalo z neho nič. „Všetky tábory dali komunisti zlikvidovať, aby zahladili stopy a nezostali žiadne dôkazy o tom, čo v nich páchali. Jediný čiastočne zachovaný komunistický koncentračný tábor v bývalom Československu je v Příbrame a volá sa Vojna. Je v ňom múzeum, ktorého riaditeľom je bývalý politický väzeň. Najväčší koncentračný tábor pre politických väzňov na Slovensku bol v Leopoldove. Ale aj v Jáchymove bolo veľa Liptákov. Napríklad, Leopold Šida, Pavol Dobrodej, Dobroslav Pustaj, Vladimír Kupčo, Anton Povážsky, Jozef Hanko, Ján Chlepko, Jozef Chovan, Vladimír Kováč, Ján Mlynárik, Adam Droppa st. a mnohí ďalší."
Urán pre Sovietsky zväz
História baníctva v Jáchymovsku siaha do 16. storočia. Najskôr v ňom ťažili striebro, uranovú rudu (smolinec) začali ťažiť koncom 19. storočia. Objavila sa zvyčajne tam, kde končili ložiská striebra. V jáchymovskom podzemí je až 1102 kilometrov štôlní. Najhlbšia šachta mala pod zemou dvanásť poschodí, najnižšie bolo v hĺbke 661 metrov.
Za necelých pätnásť rokov vyťažili väzni v Jáchymove takmer osemtisíc ton rádioaktívneho uránu. Ťažili ho pod priamym dohľadom sovietskych poradcov a všetok putoval do Sovietskeho zväzu, kde ho využívali hlavne pre vojnový priemysel.
Mukli bývali oficiálne v pracovných táboroch, ale výstižnejší názov je koncentračných. Chceli v nich zlomiť alebo zlikvidovať ľudí, ktorí sa odvážili mať iný názor ako komunisti. Niektorí ho nemuseli ani vysloviť, stačilo udanie, krivé obvinenie a po vykonštruovaných procesoch sa mnohí ocitli v Jáchymove. Názvy táborov boli odvodené od názvov baní alebo im dali názvy komunisti. V oblasti Jáchymova, Horního Slavkova a mesta Příbram ich bolo spolu osemnásť. Napríklad Rovnosť, Bratstvo, Nikolaj a Svornosť. Najhoršiu povesť mal láger Vykmanov. Väzni toho tábora pracovali v takzvanej Veži smrti. Nie je priamo v Jáchymove, ale v mestečku Ostrov. Tábor okolo nej bol označený písmenom L ako likvidačný. Vo veži a pod ňou drvili uranovú rudu tí, ktorí nemali prežiť.
Ruský autobus
Do baní hnali väzňov z táborov koridorom z ostnatého drôtu a kde sa to nedalo, prepravovali ich takzvaným ruským alebo jáchymovským autobusom. Vyzeralo to tak, že skupinu sedemdesiat až stopäťdesiat mužov omotali oceľovým lanom, zamkli visiacim zámkom a poháňali. Ak sa niekto pošmykol alebo stratil rovnováhu, najviac na to doplatili tí na krajoch. Tenké lano sa im zarezávalo do tela.
Keď sa väzeň pokúsil o útek, ale niekedy aj vtedy, keď urobil podozrivý pohyb, potkol sa alebo omdlel, zastrelili ho. Jeho príbuzným postali telegram: „Váš manžel (syn, otec, brat) bol zastrelený na úteku. Na pohreb nechoďte." Na zastreleného mukla nútili niekedy jeho spoluväzňov pľuť. Kto to neurobil, dostal bitku alebo išiel do korekcie. Tak volali samotky, malé miestnosti bez okien s nízkym stropom a betónovou podlahou, kde sa vyšší človek nemohol ani vystrieť. Väzni v nich boli po tme a o hlade aj niekoľko dní.
Zomrela na leukémiu
Už v 16. storočí zistil Agricola, že baníci v jáchymovských baniach, v ktorých ťažili striebro, majú často choré pľúca a skôr zomierajú. Vtedy však nevedel, že to súvisí s vysokým výskytom uránových rúd v baniach. Urán ako prvok totiž objavili až v roku 1789 a rádioaktivitu o viac ako sto rokov neskôr. Objaviteľkou rádioaktivity je Márie Curie Sklodowska. Študovala neznáme lúče vyžarujúce z uránovej rudy - jáchymovského smolinca. Zistila, že obsahuje dovtedy neznáme prvky, ktoré nazvala polónium a rádium. V roku 1902 sa jej podarilo z jáchymovského smolinca získať prvý gram čistého rádia. Pochopila a objasnila podstatu rádioaktivity - rozpad jadier atómov. Za výskum rádioaktivity získala aj s manželom Nobelovu cenu za fyziku, neskôr druhú za chémiu. Zomrela v roku 1934 na leukémiu, ktorá bola pravdepodobne spôsobená tým, že pracovala s radioaktívnymi prvkami.
Urán sa v minulosti používal hlavne na farbenie skla a glazúr. Po objave rádioaktivity uránové rudy využívali na lekárske účely aj v priemysle. Počas druhej svetovej vojny ich začali využívať pre potreby jadrového priemyslu a pri pokusoch vyrobiť atómovú bombu.

Čítajte viac: myliptov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nakoniec zistime ze komunisticke prasata boli mierumilovni socialisti a liberalne zmyslajuci ludia maju na svedomi este aj prirodne zivelne pohromy. - podla mesuge borisa


5.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 4. 2019, 16:11 avatar
Žeby kolaboranti fašizmu? Nemaj strach, aj pôjdeš makať... Kurvy tu nepotrebujeme....


6.
označiť príspevok

Scarletta žena
   18. 4. 2019, 17:28 avatar
5. jedina kurva si tu ty, a take kurvy a howna ako ty, nikto nepotrebuje


7.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 4. 2019, 19:11 avatar
Všimol som si, že už nedávaš len medzeru za vetou, ale aj čiarku pred "a" zrejme dementnieš....  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:17,  mufík ešte aj streľbu na policajtov dáva za príklad a označuje to len za akúsi hlúposť.
dnes, 16:17,  oddeliť rasy a 64 pohlaví a budeme sa bozkávať cez papier *29
dnes, 16:16,  Americký trol to je diagnoza ! Akékoľvek svinstvá týkajúce sa USa budú ospevovať a je...
dnes, 16:08,  https://i.ytimg.com/vi/7PtBxrzbFNA/hqdefault.jpg
dnes, 16:06,  ludia robia hluposti všade mufiku a hlavne tam, kde je demokracia......v rusku strielať na...
dnes, 16:03,  mufík to vidíme dnes, podpaľovanie, rozbíjanie, ničenie, strieľanie po policajtoch, útoky...
dnes, 16:00,  J.Tull vieš si predstaviť že by takéto násilie sa dialo u nás ? Ked cigáni na východe...
dnes, 15:58,  tvoje domienky nikoho nezaujimaju mufíku......amerika je dokazom že ludia voznych rtas dokazu...
dnes, 15:57,  MUFíK TERAZ Už JE NESKORO
dnes, 15:57,  mufík riešením pre USA by bolo keby tam nenaviezli otrokov z AFRIKY
dnes, 15:56,  mufíku ty náš americký trol keby sa také násilie dialo v Rusku to by si štekal ako besný
dnes, 15:56,  nie
dnes, 15:54,  J.Tull biela lúza sa pripojila k čiernej.
dnes, 15:54,  mufík tie útoky, strieľanie na policajtov, podpaľovanie, ničenie sú dôkazom že multi...
dnes, 15:48,  tomáš jozáb v reklame
dnes, 15:48,  ako vyzerá politické krytie, čiže politik sporí a šetrí 10 miliónov eur a jeho rodina...
dnes, 15:46,  Lemmy je Milan, nie?
dnes, 15:36,  lemmy kto nejde cez teba, tak ho možeš urazať a pri tom prispieva slusnými...
dnes, 15:29,  No, ty rozsudzuj všetky hádky čo sú tu. .. Ani na to nie si poslaná. Dokiaľ sa chceš...
dnes, 15:27,  martin posielať konkrétnu sumu na účet ako príspevok nie je korektné, lebo niekto si za 52...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(65 551 bytes in 0,244 seconds)